Pullovers Kath. muziekamateurs nemen deel aan het a.s. Holland Festival Actieve insluiper aangehouden jongens- markt PeektCloppenburg Groot-winkelbedrijf vrijgesproken van overtreding uitverkoopwet Waf gaaf Amsterdam met beurs doen? Haarlemse keuring DINSDAG 24 MAART 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Alg. vergadering van federatie Door de R.K. Federatie van Dioce sane Muziekbonden in Nederland werd te Utrecht de Algemene verga dering gehouden. Naast afvaardigin gen van alle bonden waren ojt. aan wezig pastoor V. Tilman, Geestelijk Adviseur, en de leden van de muiiek- commissie. De voorzitter dr J. C. M. Sweens, burgemeester van Helmond, opende de vergadering. Hij vroeg aller medewerking opdat de plaats, die onze katholieke mu ziekorganisatie nu inneemt, niet al leen behouden zal kunnen blijven, maar dat deze in betekenis nog zal toenemen. In het dagelijks bestuur is een vacature ontstaan omdat drs Th. Gij sen, burgemeester van Kerkrade, zich genoodzaakt heeft gezien om per 1 maart ontslag te nemen als voor zitter van de r.-k. Limburgse Bond en als lid van het dagelijks bestuur. Door de penningmeester de heer T. Lansdaal werd een financieel ver slag gegeven over de financiële toe stand van de federatie, en de exploi tatie van het maandblad St. Caecillia. De begrotingen voor federatie en maandblad behoefden slechts hier en daar een toelichting om de algemene goedkeuring te verkrijgen. Na deze financiële beslommeringen hield de vergadering zich nog bezig met besprekingen over het vraagstuk van de leerlingenopleiding. Hierbij werd ook gesproken over opleiding van drumbandinstructeurs waaraan een ernstige behoefte bestaat. Dit laatste is echter pas van de laatste tijd èn we kregen de indruk, dat deze aangelegenheid nog veel studie zal vragen. In de kas-commissie voor het boek jaar 1959 werden benoemd de heren J. van Dijk en Botman, resp. van de Zuid en Noord Hollandse Bond. De federatie-secretaris, de heer C. A. van Dongen had gezorgd voor een lijvig jaarverslag over de werkzaam heden en bemoeiingen die de federa tie in 1958 heeft gehad. Het jaar 1959 is ingegaan met 578 aangesloten muziekverenigingen. Dit is een verblijdend cijfer, maar toch was er ook een klacht, dat nog vér- schillende verenigingen niet. geora- niseerd zijn in de federatie waarin zij behoren. Een belangrijk hoofdstuk was ook gewijd aan de succesvolle kampioens wedstrijden die op 23 november te Breda werden gehouden. De voorzitter besprak vervolgens de werkzaamheden van de ministe riële adviescommissie en de commis sie van samenwerking. Een gunstige mededeling was dat de adviescom missie een uitstekende voorzitter heeft gekregen in de persoon van mr E. Becht, burgemeester van Tilburg. In de adviescommissie zijn belang rijke onderwerpen aan de orde ge weest. o.a. wordt er nu een rappoTt bestudeerd van dr. Daniskas over leerlingenopleiding. Verder is de kwestie BUMA geweest, die d^nk Zij mr Becht de partijen weer aan de conferentietafel bracht en uiteinde lijk leidde tot een aanvaardbare op lossing, zodat de aangesloten vereni gingen vanaf 1 januari 1959 hun con certen weer gedekt weten door een collectief contract. Hoezeer de waardering en werke lijke waarde van de afnateurmnziek- beoefening door het werken der or ganisaties omhoog is gebracht moge blijken uit de invitatie, die de federa tie kreeg om een van hun aangesloten verenigingen te laten deelnemen aan Kees Verwey weigert portret te schilderen Na afgekeurde scheisen Nadat hij tweemaal een sehets ge maakt had voor een schilderij van de bekende actrice Georgette Hage- doorn, heeft de Haarlemse kunst schilder Kees Verwey zijn opdraeht aan het ministerie van O. K. en W, teruggegeven. De voordrachtskunstenares, mevr. Hagedoorn, had de beide eerste schet sen geweigerd. Zij kon zich met de uitvoering efVan niét Veteftigert. De heer VerWey had de opdracht mevr. Hagedoorn te schilderen in een van haar beroemde tollen. Het portret was bedoeld om te worden opgehan gen in 'n grote Nederlandse schouw-1 burg. De Rotterdamse politie heeft de 28- jarige havenarbeider J. 9. uit Rot terdam gearresteerd, die zich sinds vorig jaar augustus aan insluipingen en diefstallen schuldig gemaakt zou hebben. Negen heeft hij er reeds be kend, waarbij hij voornamelijk kle ding, fototoestellen e.d. wegnam. S. placht op advertenties waarin kamers te huur aangeboden werden, in te gaan. Wanneer hij dan kwam kijken, sloeg hij zijn slag, of als dit niet lukte, huurde hij de kamer om later iets weg te nemen en te ver dwijnen. Ook belde hij wel aan bij huizen wa,ar het bekende touwtje uit de brievenbus hing. Als er niet werd opengedaan, ging hij brutaalweg op klaarlichte dag naar binnen en nam mee wat van zijn gading was. Werd er wel opengedaan, dan informeerde hij of er niet iets te schilderen was of het Holland Festival. Zo zal op dins dag 23 juni de Koninklijke Harmonie Thorn, de katholieke muziekamateurs in het Kurhaus te Scheveningen ver tegenwoordigen. Ook de drie andere in Nederland werkende muziekfederaties hebben een representant aangewezen. De bespreking van het bestuursbe leid liet er geen twijfel aan bestaan dat men de bestuurders een volledig vertrouwen wenst te schenken. De kampioenswedstrijden van 1959 zullen worden georganiseerd door de r.-k. bond in het bisdom Den Bosch. De wedstrijden worden gehouden te Eindhoven op zondag 13 december. Vervolgens werd voorzien in de vacature in het dagelijks bestuur. Het werd gewenst geacht, dat deze plaats weer bezet zou worden door een lid van het Limburgse bestuur. De vergadering was eenstemmig in de benoeming van de heer W E. A. Scheelen. Bij de behandeling van ingediende voorstellen werd op voorstel van de Limburgse bond besloten de muziek- commissie met twee leden uit te brei den. Over de aan te wijzen musici voor deze commissie zal het D B. zich nog beraden. Een voorstel van de Bredase bond om het concoursregelement enige wijziging te doen ondergaan met de bedoeling het medewerken bij wed strijden van niet leden van een ver eniging tegen te gaan werd aange nomen. Verder werd nog besloten na een uitvoerige bespreking om in de su perieure afdeling een programma afdeling te stichten. Ook werd een concept-regelement voor concoursen van solisten en kleine ensembles be handeld en goedgekeurd. Een rondvraag waarbij nog diverse en zelfs nog vrij belangrijke punten de aandacht vroegen was het slot van deze vruchtbare vergadering. zuiver wol licht van gewicht Italiaanse kleuren Speciale prijs kleine stijging per maat Een huwelijksweigering heeft maandag in Benevento Zuid Italië aan vier mensen het leven gekost. D, 22-jarie Gaetano Maiale heeft in een vlaag van woede, omdat hij niet mocht trouwen met Elisa Varricchio, de twee broers van zijn meisje dood geschoten en Elisa's vader met een mes zo toegetakeld, dat de 70-jarige man kort daarop overleed. Nadat hij Elisa en een van haar zwagers met messteken nog ernstige verwondin gen had toegebracht, pleegde Gaetano zelfmoord. Voor de economische politierechter verdediger betoogd had, dat het be te Almelo, zijn zaterdag enkele za-drijf tegen het einde van het jaar ken behandeld tegen winkeliers, die voordelig kon inkopen en dus ook de wet op de uitverkoop hebben j tegen lage prijzen kon verkopen, overtreden. In de periode vóór januari zouden zij de indruk heb ben gewekt reeds aan vooropruiming te hebben gedaan. De belangrijkste verdachte was thans een grootwin kelbedrijf waarvan het Enschedese filiaal een proces verbaal heeft ge kregen. Het bedrijf had in de 2 weken voor de grote opruiming een prijzenslag gehouden waarvoor ook geadver teerd werd. Mr. J. van* der Lugt, hoofdambtenaar van het ministerie van economische zaken, zeide de in druk te hebben dat het bedrijf daar door reeds was begonnen met de op ruiming. Het hoofd van de reclame afdeling, de heer W. Claus, bestreed dit en zei dat men regelmatig derge lijke verkoopacties houdt en toonde dit met enkele voorbeelden aan. De officier van justitie, mr. Stam, eiste een boete van 1500, maar de politierechter, mr. Reindersma, sprak net bedrijf vrij, omdat hij de zaak nogal dubieus vond en nadat de Jurriaan Andriessen schrijft toneelmuziek De bekende componist Jurriaan Andriessen heeft de opdracht aan vaard om voor twee toneelstukken begeleidende muziek te componeren, Het zijn de stukken ,<Troïlus en Cressida" van William Shakespeare, dat tijdens het Holland Festival on der regie van Johan de Meester zal worden opgevoerd en het klassieke werk „Iphigefieia in Aulis" dat op 25 april a.s. in Arnhem in première gaat doof de toneelgroep Theater onder regie van Richard Flink. Kan Amsterdam zieh veroorloven de beurs van Betlage alleen als mo nument vart een bepaalde architec tonische stijl té handhaven ten köste van vele miljoenen? Deze vraag heeft burgemeester G. Van Hall maandagavond Voorgelegd aan de Amsterdamse raadsleden en over hun hoofden heen ook aan de burgerij. Zoals bekend, vertoont het beursgebouw dan het Dafnrak al vele jaren ernstige scheuren in de müfen, onder meer tengevolge van een on voldoende fundering met heipalen. Vele deskundigen bepleitten net behoud Van dit als „internationaal kunsthistorisch ntonurrfent" aange duide gébcrüw (kosten hèrstel 11 mil joen), anderen zieri er liever een nieuw beursgebouw verrijzen (kosteh circa 15 riilljOén). De fractievoorzitter van de P.v.d.A. meende, dat het gebouw als architec tonisch monument behouden dien: te worden en dat het een andere be stemming moet worden gegeven De heer R. Ie Cavalier (V.y.D.) zei, dat men onder leiding van een bekwame architect zeker tot een goede recon structie van het monument kan ko men. De gemeenteraad zal zich ongetwij feld binnenkort nader uitspreken over dit probleem bij de behandeling van het voorstel tot het aanbrengen van de eerste noodzakelijke voor zienjpgen. KUSTVAARDER VOER KATWIJKSE LOGGER AAN De 472 ton metende Duitse kust vaarder „Erich Seijd" is maandagmid dag omstreeks half vier pl.m. 30 mijl ten n.w van IJmuiden tijdens dichte mist in aanvaring geweest met de Katwijkse 1 ><gger KW 7 „De Arend", van de rederij Meerburg te Katwijk aan Zee. De „Erich Seijd", onderweg met een lading gerst van Bornholm na r Rotterdam, werd geramd in de midsoheepe aan bakboord. Er ont stond een scheur die geringe lekkage in het ruim veroorzaakt Vanochtend is het schip te IJmuiden binnengelo pen en voor anker gegaan in de ber gingshaven, waar getracht zal wor den de scheur te dichten. De KW 7, was maandagmiddag om twaalf uur uit IJmuiden naar de visgronden ver trokken. Gisteravond is de logger te IJmuiden binnengelopen met een klein gat in de voorsteven. Het narcissenleger is in aantocht Dat bleek gisteren op de wekelijkse keuring in Haarlem wel, al zal de drukte de volgende weken natuurlijk nog veel groter worden. Van Zandbergen-Terwegen, Sas- senheim, was er al een aardig groep je van kleinbloemige variëteiten, die stuk voor stuk buiten waren gesne den. Daar stond o.m. een kruising van cyclamineus en de kleinbloemige witte W. P. Millner en het resultaat was een witte cyclamineus. Deze tint kwam by dit type narcissen nog niet Voor. Het is een Engelse import, die als hij goed wil groeien, stelling in „the running" zal komen. Verder zagen we ook een alleraardigst nar- cisje, ontstaan door cyclamineus te kruisen met minimus. Eert zaailing van de kleinbloemige gele trompet Öbvallaris deed het ook heel goed, evenals de charmante cycl. Peeping Tom. met de elegant teruggebogen bloembladen. Een belangrijk deel van de genoemde zaailingen komt uit Engeland. De heer Zandbergen is gisteravond trouwens op de boot naar Engeland gestapt om op de grote show van de Royal Horticultu ral Society in Londen te gaan zien óf er weer wat nieuws (dat boven dien goéd is?) op de markt is geko men Buitengewoon béste kwaliteit van de gele trompet Burgemeester ter Gouverfiëür liet de fa. G. B. de Vroomen Zn., Sassènheim zien. Ook de gele trompet Successor van Öebrs. de Graaf en 9. A. van Konij nenburg, Noordwijk, was van voor treffelijke kwaliteit. Mooie kwaliteit van de altijd boeiende triandus Tre- samble en van Queen of Stars liet P. Dames. Lisse zien. Naast diverse groepen min of meer bekende tulpen, verdienen de freesia's yan de fa. Rijnveld, Hillegom, waar morgen de commissaris van H. M. de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz een kijkje komt nemen, een extra ver melding. De Hillegomse firma eta leerde een fantastisch mooie rode zaailing en daarnaast een nieuwe blauwe variëteit. Twee freesia's van een uitzonderlijk hpge klasse! ZOETERWOUDE WIJKGEBOUW WIT GELE KRUIS. Het bestuur van de R.K. Vereni ging Het Wit Gele Kruis (Dorp) heeft het plan opgevat in het cen trum van het werkrayon een wijkge- bouw op te richten. Dit wordt nood zakelijk geacht voor een goede ver vulling van de doelstellingen van de vereniging. Aangezien de vereniging financieel niet krachtig genoeg is om deze plannen te realiseren, wordt de steun van de gemeente gevraagd t.w.: a. het kosteloos beschikbaar stellen van 375 m2 grond, gelegen achter de boerderij van Jac. Overde- vest, aan de Korte Miening; b. de be taling van de rente en aflossing te garanderen van een door de vereni ging aan te gane geldlening, groot ongeveer 75.000; c. een jaarlijkse bijdrage te verlenen in het te ver wachten exploitatietekort. De stichtingskosten van het ge bouw worden begroot (zonder grond) op 103.300 welk bedrag kan wor den verminderd met het rijkssubsidie ad 10.000 en de premie van twee woningen ad 6000, zodat geleend zal moeten worden 77.300. De exploitatierekening geeft aan lasten aan 0.300, terwijl de baten worden geraamd op 3.200. Het na delig exploitatie-saldo bedraagt 3.100. De Commissie voor de financiën acht het beter de grond aan de ver eniging te verkopen tegen 25 per m2 en de daardoor ontstane lasten op te nemen in de exploitatie. Voorts adviseert de Commissie van finan ciën de betaling van rente en aflos sing van de te sluiten geldlening on der nader te stellen voorwaarden te garanderen en een bijdrage te verle nen in het jaarlijks exploitatietekort van 50%. B. en W. stellen de raad voor medewerking te verlenen bfj d stichting van genoemd wijkgebouw. ADVIEZEN B. EN W. AANGAANDE KEURLONEN. B. en W. geven aan de raad een uitvoerig praeadvies bij het voorstel tot het vaststellen van een nieuwe verordening op de heffing en invor dering van keurlonen. De keuringsdienst van vee en vlees levert telkenjare een verlies op, zo wel voor het hoofdbedrijf te Leiden als voor de buitengemeenten. De te korten op de buitendienst (omlig gende gemeenten) bedroegen over 1951—1956 resp. 8.152, 11.498, 9.990, 15.300, 10.011 en 8065.18. Deze tekorten worden reeds vele jaren door de gemeente Leiden ge dragen. B. en W. van Leiden menen, dat maatregelen moeten worden ge nomen om hierin te voorzien. In verband hiermede hebben reeds verschillende besprekingen plaats gehad met de aangesloten gemeente besturen en Leiden, waarbij een voorstel van de directeur van de keuringsdienst werd behandeld, dat uit drie punten bestaat t.w.: 1. veT- hoging van de keurlonen tot hetzelf de peil als te Leiden geldt; 2. ver goeding door de kringgemeenten van de keurlonen der geheel afgekeurde dieren, waarvoor thans door de dienst niets ontvangen wordt; 3. be taling van het dan nog resterende tekort door de kringgemeenten naar verhouding van het aantal inwoners hetgeen neerkomt op een bedrag van 0.10 per inwoner. De besturen der aangesloten ge meenten waren unaniem van mening dat wanneer deze gemeenten het ver lies moeten dekken het dan billijk zou zijn dat deze gemeenten ook medezeggenschap in het beheer van het bedrijf krijgen. Dit zou inhouden, dat een gemeenschappelijke regeling tot stand zou komen tussen Leiden en de thans bij de keuringsdienst aangesloten gemeenten. Dit eist echter de nodige tijd van voorberei ding. Zo is er een kleine commissie benoemd, die een regeling zal ont werpen. Overeengekomen werd, dat aan de gemeenteraden zal worden voorge steld: a. gedurende een overgangs periode, die uiterlijk 31 dec. 1960 eindigt, de tekorten op de buiten dienst van de keuringsdienst van vee en vlees te dekken op de hierboven aangegeven wijze; b. t.z.t. een ge meenschappelijke regeling met Lei den en de aangesloten gemeenten aan te gaan. Ten aanzien van punt a delen b. en w. mede, dat wanneer mocht blijken, dat met betrekking tot de ontwerp regeling reeds in 1959 overeenstem ming zou worden bereikt en de goedkeuring zou worden verkregen, de regeling op een vroegere datum in werking kan treden. B. en W. stellen de raad voor: 1. vast te stellen de verordening tot de heffing en invordering van keurlo nen in deze gemeente; 2. de keur lonen van de geheel afgekeurde die ren aan Leiden te vergoeden; 3. het dan nog resterende tekort te dekken door betaling aan Leiden van een be drag van 0.10 per inwoner. B. en W. delen nog mede, dat bij de besprekingen met de diverse Col leges van B. en W. ook nog het vol gende ter sprake werd gebracht. Wanneer de kring gemeenten de te korten t>an de Vleeskeuringsdienst moeten dekken dan is het ook billijk, dat diezelfde gemeenten hun aan deel ontvangen in de winst van de andere bedryven van Leiden. Ge doeld wordt hier op de lichtfabrie ken. De besprekingen verkeren nog in een beginstadium. RAADSTUKKEN. Gebleken is, dat voor de bijko mende werken ana de amovering van de Steenbrug verbonden nog moet kunnen worden beschikt over een gedeelte naastliggend water in eigen dom van de heer H. W. Tieleman. B. en W. stellen voor te besluiten tot aankoop van 183.5 mtr water A 0.50 per m2, totaal 91.75. Bij circulaire van 11 febr. 1959 deelt de Minister van Binnenland°e zaken mede, dat de gelegenheid wordt opengesteld tot het indienen van een aanvraag om herziening voor 1959 van het basisbedrag per inwo ner van de algemene uitkering uit het gemeentefonds. Daar de begro tingspositie voor 1959 van dien aard is, dat versterking van de algemene middelen dringend noodzakelijk is, stellen B. en W. voor een aanvraag in te dienen. De vergadering van stemgerech tigde ingelanden werd gistermorgen In het café „Het Blesse Paard *a Stompwijk gehouden. De voorzitter, de heer J. C. Groe- newegen uit Zoetermeer, bracht bij de opening van de vergadering de moeilijkheden ter sprake betreffen de de machinist-dienstwoning. Na vier kan de nieuwe machinist deze woning niet betrekken, omdat de gemeente Leidschendam geen wo ning toewijst voor de oude machi nist. Om een einde te maken aan de voor de machinist onhoudbare toe stand dringt de heer J. W, Groene- wegen er bij het bestuur op aan met B. en W. van Leidschendam in on derhandeling te treden De rekening over het jaar 1958 werd vastgesteld aan inkomsten op 8200.26, uitgaven 7962."" saldo 303.57. voor leningen nodig zijn niet gedacht kon worden. Als oorzaak van het teruglopen van het jaarsaldo noemde de voor zitter het aansluiten op de waterlei ding en het electrisch net. De elec- trische installatie in de woning is door de machinist zelf bekostigd. De begroting werd vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op 7569.69, waarbij de omslag werd bepaald op 47 per h.a. (v. j. 47.—). De heer J. W. Groenewegen bracht de plannen in de gemeenteraad van Zoetermeer geopperd tot het verbe teren van de Broekweg om daar mede te komen tot een binnenweg van Zoetermeer naar Leiden. De oud-voorzitter merkte hierom trent op, dat bij het tot stand komen van dat plan de Geerweg gepasseerd zal moeten worden. Eertijds is aan de fam. Schuur bij het leggen van een brug vergunning verleend tot rijden vanaf die boerde rij naar de Geer. De laatste tijd komen er echter meermalen auto's over deze brug de polder binnenrijden, zulks in weer wil van de gemaakte overeenkomst en in strijd met het rijverbod voor motorrijwielen in de polder. Er werd besloten te voorkomen, dat auto's vanaf de Broekweg de polderwegen zullen berijden. Om dit te bereiken zal nabij genoemde brug een verkeersbord geplaatst worden. Marktberichten ROTTERDAM, 24 maart. Vee. Aanvoer 5161 stuks. Weektotaal 7095. 400 vette koeien, 1453 gebruiksvee, 480 vette kalveren, 261 graskalve ren, 2226 nuchtere kalveren, 19 var kens, 18 biggen, 94 paarden 1 veu len, 147 schapen, 37 lammeren, 25 bokken en geiten. Vette koeien 320 —350 300—320 280—296, vette kal veren 280—300, 280—300 260—280 220260, graskalveren 46380280, nuchtere kalveren 645240, slacht- paarden 26524220, schapen 110 8565, lammeren 1208560, melk en kalf koeien 13001100975, vare koeien 910780700, vaarzen 1000 —850—650, pinken 690-500-425. Vette koeien aanvoer korter, han del goed, vooral niet lager in prijs dan gisteren; vette kalveren aanvoer flink, handel vlot, goed prijshou dend; graskalvercn aanvoer even kleiner, handel flauw, prijzen sta biel; nuchtere kalveren aanvoer iets ruimer, handel stug. niet geheel prijs houdend; slacht paarden aanvoer groter, handel goed, prijzen constant; schapen en lammeren aanvoer ma tig, handel kalm, prijzen onveran derd; melk- en kalf koeien aanvoer ruimer, handel kalm, prijshoudend' LEIDEN. 24 maart. Varkens. Er zijn aangevoerd 147 varkens, vette, notering per kg. levend gewicht zwa re varkens 1.70—1.73, lichte varkens 1.731.76, slagersvarkens 1.771.80, zeugen 1.581.62. Handel traag. BODEGRAVEN. 24 maart. Kaas. Aanvoer 7 partijen. Notering: 2.15— 2.28. Handel kalm. VINKEVEEN 23 ma rt. Groenten. Spinazie 50—04; Witlof A I 47—52; Witlof B 1 49; Witlof B II 27—42 cent per kg. ROELOFARENDSVEEN. 23 maart. Bloemen. Blauwe Druifjes 1834, Anemonen 4802, Irissen 1.301.70, Freesia's 4490, Narcissen: volle Bij de behandeling van de begro ting voor 1959 werd de mogelijkheid overwogen de wegen in de polder grondig te verbeteren. Bij deze bespreking acht men het aanbrengen van een gesloten weg dek wel het beste maar dit is finan cieel niet op te lossen. De voorzitter sprak daarbij als zijn Ulening uit, dat zolang de schulden last van 14.000 nog niet afgelost is aan het uitvoeren van werken waar- Innocence 40—91, Early Glory 49 00, Cheerfulness 5257, Wh res tl er 5507. Tulpen: Crown Imperial 60 75, Weber 61—72, v. d. Eerden 68— 92, Golden Harvest 791.14, Rose Copland 0892, Br. star 4152, Pic cadilly 71—1.0, Red Pitt 75—88, Edith Eddy 59—70, Athleet 1.03—1.30, Pur- ?er Copland 731.00, Montgommery .00—1.20, Cordel Huil 80—1.07, Ban doeng 8190, Queen Elizabeth 87 1.04, Sulpher Triumph 9098, Bar- tlgon 73—88, Krelage 54—66, Ail Bright 85—1.04, Olaf 98—1.09, Refor- ma 1.00—1.23, China Pink 61—71, Olympiade 7388, Remagen 7082, Elmus 0388, Apeldoorn 1.30—1.44, Preludium 70—77, White Sail 81— 1.08, Her Grace 7084, Campfire 7583, Prunus 78—1.00 Carara 1.00— 1.30, Wintergold 08—77, Paris 1.20— 1.31, White Virgine 90—1.10, Parkiet- batig tulPen 80—1.90, Dubb. Tulpen 56— 81 per bos. Am. Anjers 28—42 per stuk. TER AAR, 23 maart Groente. Witlof I 0.350 46. id. TT O n 14, id. stek 0.110.23, spinazie 0.54— 0.66. id. B 0.43, waspeen 0.21, sprui ten stek 0.20, kroten 0 07 alles per kg., sla A 0.20—0.24, id. B 0.13—0.19, id. C O.ll0.14, komkommers 0.36 0.50, id. stek 0.21 alles per stuk, ra dijs 0.200.27 per bos, stoofsla 1.00 1.70 per kist. Bloemen: Tulpen 0.30 per bos. R.K. echtpaar z.k. zoekt woonruimte in Leiden of naaste omgeving. Br. on der no. 1807 bur. v. d. blad. 75? Graszoden, elke hoe veelheid aangeboden. J. L. H Margrietstraat 5. 4, Leiden. htroën 1951, in prima fcaaty tevens Ifa 1955. Dr. Nooftsfr'daf 72, Stomp wijk. *2* Gevraagd: nette bak- kersbédiende öf halfwas. LuXe bakkerij P L. Ahs- mann, H. Rijnaak 118, Z* Voorschoten! Woens- lagavond om 8 uur kla- eieren en nog eens eieren. 3? Bad. fauteuils, kabinet. Sasf., damesbureautje, la- enkasten, antieke kisten, pracht gasfornuis, brand kast. haarden, gashaarden. Simplex bromfiets, stoe len, electr. koffernaaima- öhine, stofzuiger, tafels, half maankastje, enz. Nwe Rijn 60, tegenover advo- caatfabr., te£ 22150. In verhand met de GOEDE VRIJDAG wordt de zitting van de CoSp. Raiffeisenbank - Vaikenburp Z H in de Chr School te Valkenburg Z.H. deze week gehouden op DONDERDAGAVOND 26 MAART 1959 van 19.38 tot 31 uur. HET BESTUUR werkster. Meerdere hulp aanwezig. <3? Gevraagd: net meisje vodr' cSntirte', 3 of 4 dagen per Week. Aanmelden; W. V. d. Bijl, Tennispark. Ju liana Var Stolberglaan 5, Voorschoten. "2* Woensdagmarkt. Wit heren- en jongenssport- goed tegen spotprijzen. Damesslips. alle maten 0.69; leuke kinderonder- jurkjes en petticoats; da mesonderjurken, ronde hals tot 52 3.50; heren flanellen 2.98 Hoek Stad huisplein. Japie. 72* Wegens huwelijk der uur: huis of landhuis met flink stuk grond aan plas of water, evt. alleen grond. Aanbiedingen: Hogezand 92 Den Haag' brieven of tel. 75? Aangeboden; kosthuis met vrij slaapkamertje. Br. onder nó. 1805 bur. v. d. blad. T 0 Eiertepeto samen 19 et. Stevige kwalitéit i5I5S- tic, mooi model. Diverse kleuren. Alleen met inle vering van deze adverten tie, 6 stuks samen 19 ct. Geldig tot 4 april. I.V.A. Haarlemmerstr. 48, Nova, Noordeinde 43. Leiden. 2T Plastic watergeweer 25 ct. Grote maat 30 cm. lang. Mooi model, geheel van Si t Dl; tegenwoordige gevraagd: j ver. Alleen met ad verten- nette winkeljuffrouw, tie voor 25 ct. Geldig tot 4 ,'t Witte Hek". Admiraal april. I.V.A.. Haarlemmer- Ruijterlaan 2. Katwijk straat 48, Nova, Noord- aan Zee, tel. 2208. I einde 43, Leiden. ster aanwezig. Goed loon. AanmgideA: Maarsman - steeg 21, Leiden, of telef. 20778. heeft idee 'Hng verkoopster. burger meisje koopster in hét herenmo devak? Br. onder no. 1802 btu'. Van dit blad. Aütorfj&jfióoi-Verhuur- bedrHf ,tDe Sport". Om te leurstelling te voorkomen voor weekends ert vakan tie. Nu bespreken, buitenland y.a. dag. Ppprnfiétisti Ook per raat 63, MM. z.a. een le bediende. Zag zich gaarne geplaatst in le klas zaak. V.g.g.v. Arnold Heggelman, Dorps straat 38. Zoetermeer, tel. 01790—3082. ■T? Wegens dreiging fail- lisement voor 29 gezinnen te koop 'n prachtig smyr- na-tapijt met idem hal kleed, samen 100.-. Br. onder no. 1794 bur. v.d. bl. *2* Vermist: bruin-wit ge vlekte hond; op drie poten. Gaarne bericht: Dorpsstr. 67, Oegstgeest, tel. 33959.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3