Imam &ymtm Zelfstandigheid steunt op moederlijke zorg en vaderlijke zekerheid „I virtuosi di Roma" voor K en 0 Goede mode-combinaties mei een beetje fantasie Katwijks begroting - met tekort - door gemeenteraad aanvaard PASSIESPEL IN LEIDEN DR. K0RTENH0RST HERKOZEN ZATERDAG 21 MAART 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 ERNSTIGE AANRIJDINGEN IN LEIDEN Op het Levendaal is gistermid- dag een kleine jongen die onvoor- Ister werd met een ernstige hoofd wonde en een zware hersenschudding I in het ziekenhuis opgenomen. De toneelcursus, te geven door Froukje de Waard, Prov. Adviseuse zichtig de weg overstak, door een van het W.K.A. wordt gegeven op de personenauto aangereden en zwaar gewond. Om tien over vijf wilde de 6-jarige Tonny Rietkerk, die woont in de Nieuwe Brugsteeg, het Levendaal oversteken. Hij lette daarbij, niet ge noeg op en werd aangereden door een personenauto, die naderde uit de richting Plantagelaan. Het kind kreeg by de botsing vermoedelijk een schedelbasisfractuur. Het werd door de EHD naar een van de Leidse zie kenhuizen vervoerd. Bij een botsing tussen een scoo ter en een militaire vrachtauto, die gistermorgen plaats vond op de weg- kruising Steenstraat—Morsstraat, is de bestuurder van de scooter vrij ernstig gewond. Het ongeval gebeurde omstreeks kwart voor twaalf. Een 20-jarige stu dent, woonachtig te Leiden, wilde komende van de Steenstraat met vrij grote snelheid de nauwe Mors straat inrijden. Hij nam daarbij de bocht te ruim en reed tegen een militaire vrachtwagen, die juist de Morsstraat uitkwam. Met verwon dingen aan hoofd en borst werd de jongeman in een van de Leidse zie kenhuizen opgenomen. De scooter werd danig beschadigd. Met betrekking tot het ver keersongeval, dat gistermiddag ge beurde op de Douzastraat, vernemen wij nader, dat de toestand van "het slachtoffer hoewel ernstig toch nog meevalt. De 21-jarige wielrijd- Leidse agenda ZATERDAG 21 MAART St. Augustinusvereniging. Leden vergadering met lezing over „Humor uit Brabant" door Toon Kortooms. Het Gulden Vlies, 3 uur nam. Clubhuis „De Sperwers". Feest avond „De Burcht'8 uur (receptie 78 uur in foyer). ZONDAG, 22 MAART. Passiespel „Sponsus Sanguinum". Opvoering door parochianen St. Leo- nardusparochie. St. Leonarduskerk, 3.30 uur nam. MAANDAG, 23 MAART. Gemeenteraad, zitting. Raadszaal Stadhuis, 2 uur nam. Club de Limetz. Het H. Lijden, lezing door de heer Visser, gods avonden 2 en 16 april en 6 en 14 mei 1959, te 8 uur 's avonds in de kleine Burcht te Leiden. De cursus staat open voor leden van de R.K. Toneel vereniging Vondel en belangstellen den. GEM. AANKONDIGING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare keni.is, dat de Oude Rijn, voorzover gelegen tussen de Hooigracht en de Middelste- gracht, met ingang van 23 maart a.s. voor de duiur der rioleringswerkzaam heden aldaar, is afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, n beide richtin gen. De door het verkeer te volgen rou te zal ter plaatse worden aangege ven. Drs. J. Stalpers voor Leidse oudercomités De snelle ontwikkeling van de mo- In beginsel moet men blij zijn om de stormachtige ontwikkeling, maar daarom moet men nog niet direct het gezin „open maken". Er blijft in de opvoeding behoefte aan een gezin, waar de deur op tijd Het vuil van Leiden gaat een bij zonder probleem opleveren. Dit jaar de zekerheid, of onzekerheid, waar loopt het contract met de gemeente mee de ouders hun kinderen opvoe- Nieuwkoop af en de vuilverbran- den. dingsinstallatie is er nog lang niet. Over „Zekere en onzekere ouders" Wethouder Drijber deelde 's avonds sprak gisteravond drs. J. Stalpers mee, dat de onderhandelingen met voor de ouders van leerlingen van de Nieuwkoop nog niet afgelopen zijn. St. Leonardus- en St. Antonius-scho- Het zal er wel op uitdraaien, dat len. derne wereld en de hoge mate van WOrdt dichtgehouden. Het gezin moet onzekerheid, die daarmee samenhangt rneer teruggaan naar de zin van het stelt het gezin voor de moeilijkheid,! leven. De ouders moeten meer de ge- een zeker tehuis te vormen voor elk j legenheid aangrijpen, in het gezin bij van de kinderen. Die zekerheid isdaartoe geëigende gelegenheden 't voor een groot deel afhankelijk van feestelijke samenzijn te vieren. Nieuwkoop een stortingsplaats aan wijst en Leiden een contract slmit met een transporteur. F EN KLEUN AANTAL Italiaanse door Luigi Ferro bespeeld, een meer kunstenaars ppii «triiirara enopm. bescheiden plaats door de componist is toegekend. De technisch geweldig spelende hoboïst blaast een fraaie melodische toon, en de meegaande vioolparty werd door Ferro zeer delicaat vertolkt. In het Largo dat prachtig uitgevoerd werd zwijgt het orkest, vraag en antwoordspel, het orkest, alles was even jaaf en wel luidend. kunstenaars, een strijkers ensem ble vormend, zich noemende „I vir tuosi di Roma" heeft gisterenavond voor K en O. geconcerteerd; de oude Italiaanse muziek propagerend. Be grijpelijk is het, dat dit zo fijn uit gebalanceerd ensemble, waarvan Re- nato Fasano de artistieke leiding heeft, een clavecimbel gebruikt, welke bespeeld wordt door Ricardo Castagnone. In Corelli en Vivaldi's muziek is de partij op dit instru ment bescheiden. Het was een prachtige avond, waarop begonnen werd met „Con certo grosso no. 4 in D gr. t. voor strijkorkest van Corelli. Franco Gulli en Edmondo Malanotte waren de twee violen en Bernadetto Mazza- curati de cellist. De klank-verhouding onder de prachtige instrumenten, (voortreffelijk gespeeld) die het con certino vormen is evenwichtig; op zich weer onderling concerterend met als tegenpartij het Tutti. Corelli's muziek is expressief van melodiek, harmonisch eenvoudig, maar zeer aantrekkelijk. Onder de stijlvolle temperamentvolle leiding van Rena- to Fasano werd heerlijk gemusiceerd, ook door het ensemble, dat samen gesteld is uit hoogstaande instrumen talisten, die zoveel mogelijk de origi nele partijen spelen van belangrijke en zeldzame werken. Behalve het strijkersensemble en de clavecinist liet zich een boboïst horen, die ook tot de virtuosi behoort m.n. Renato Zanfini. Hij speelde het hobo-vioolconcert met strijkorkest en clavecimbel van Guiseppe Valentini, die vele kamermuziekwerken compo neerde. Dit werk is prachtig voor de hobo geschreven, terwijl aan de viool, dienstleraar St. Agneslyecum, Nieuw te Schiedam. Leidse Universiteit Bij K.B. is aan dr P. Dullemeyer, wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse voor de algemene zoölogie aan de rijksuniversiteit te Leiden, ver verstrekte opdracht tot het geven vari onderwijs, luidende „de bedrij vende dierkunde", gewijzigd in: „de beschrijvende dierkunde en de mor fologie". Geslaagd voor het cand.ex. Gen. II de heren H. Maas Geesteranus Bilthoven en J. C. M. van der Vijver van Albinoni. Deze was eigenlijk geen vakmusicus, maar wat wij van dezen hoorden, getuigt an rijke in ventie, evenwicht en talent. Ensemble- spel in fijn en edel raffinement werd gegeven. gione van Vivaldi voor vioolsolo, strijkorkest en clavecimbel. Vier complete concerten, waarin de beide concertmeesters Ferro en Gulli af wisselend solieerden. De vier con certen zijn Lente, Zomer, Herfst en Winter, waarin Vivaldi reeds de idee var programma-muziek verwerkte. In samenwerking met het ensemble en de clavecimbel hebben de beide solisten de schilderachtige illustra ties in de muziek voortreffelijk be licht met grote zin voor juiste tegen stellingen. Vivaldi neeft in zijn gren zeloze, maar steeds beheerste ver beelding eenvoudige voorname mu ziek geschreven, in overvloed van combinaties. Beide violisten speelden boven lof. een juiste karakteristiek tekenend. Zij beiden, de dirigent en de musici van het ensemble hebbé'ri al hun kunnen, heel hun toewijding ingezet op de vertolking, welke, daar gelaten het intellectuele genot, een zuivere verrukking bood aan hart en oor. Het was een buitengewoon hoog staand concert. Overweldigende ova ties van uit een overvolle Gehoor zaal en bezet podium, deed de musici di Roma er toe overgaan een ragfijn toegift te spelen. J. KORTMANN. De ouderen pioeten wel met grote verwondering en onbegrip kijken naar de jeugd, die met vreemd kap sel, vreemde kleding en vreemd ver maak een voor hen onbegrijpelijke mentaliteit uiten. Ze spreken van een probleem- jeugd. De vraag is nu, hoe zij tóch hun kinderen zullen leiden op weg naar de volwassenheid. Wanneer men zijn houding t.a.v. de kinderen wil veranderen, dan moet men zichzelf veranderen en dat is voor de ouderen een zware opgave. Vrijheid en onmacht. Men kan zich bij de opvoeding van zijn kinderen laten leiden door ge dachte dat geremde kinderen en „complexen" vermeden kunnen wor den door een totaal vrije ontwikke ling. Men kan ook de kinderen „bege leiden" in plaats van hen te leiden door hen de vragen voor te leggen, waarop ze zelf het antwoord moeten vinden. Geen van beide methoden acht spr. erg gelukkig. Ze geven voedsel aan een niet te- verantwoorden vrijheids roes. Het standpunt, de jeugd maar vrij te laten, is vaak een teken van onmacht, een wanhoopskreet van op voeders, die „langs de kant" blijven staan. Er is ook een andere reactie: het pogen om de kinderen individueel zo zelfstandig, krachtig en verantwoor delijk mogelijk op te voeden. Dit is een niet zeer reëele standpunt want als het de ouders zelf aan zekerheid ontbreekt, zullen de kinderen zich deze ideale levenshouding niet eigen maken Voor de zekerheid in het gezin i-s een zekere ingegroeide traditie nood zakelijk. De opvoedipg moet niet al leen worden gebouwd op de vragen van de kinderen maar evenzeer op 't ideaalbeeld van wat de toekomst voor de kinderen kan brengen. Door de maatschappelijke ontwik keling heeft zich de situatie van het gezin ingrijpend veranderd, niet in het minst onder invloed van de mo derne publiciteitsmiddelen. Ook de aanraking met niet-katho- lieken is sterker dan voorheen. De ouders dienen zich erop te beraden, wat zij van hun gezin moeten maken om hun kinderen aan te passen aan de wereld, die op hen toe komt. Het gezin kan alleen bloeien in geestelijke openheid en innerlijke rijkdom. Mensen worden het meest zelfstandig, als ze een goed millieu achter zich hebben, gebaseerd op moederlijke zorg en vaderlijke zeker heid. Een groot hart. De echte liefde tekent het gezin en maakt het tot een bruikbare py- ler voor de maatschappij. De meest ingrijpende verandering als gevolg van de snelle maatschappelijke ont wikkeling is wel, dat we te theore tisch zijn geworden en dat we het leven leeg hebben laten lopen. De avond, die was geopend door de voorzitter van de oudercomité's, de heer L. Hamersveld] werd na de pauze door drs Stalpers vervolgd met het beantwoorden van vragen, hetgeen door de diepgaande aard van de verschillende kwesties levendige discussies ten gevolge had. Tot slot sprak pater A. Bodewes. Hij zeide te menen, dat de gehele op voeding door ouders, onderwijzers, zowel als door de geestelijken neer komt op het tonen van een groot hart, dat zich uit in liefde, belang stelling en offerbereidheid. Vaak is er met een groot hart meer te berei ken, dan met een goed hoofd. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris A. H. Doyer te Leiden. Woonhuis met afzonderlijke bo venwoning Decimastraat 32-32a, in bod: 6.600.koper: H. van Kam pen te Leiden, q.q voor 6.600.—. 7 woonhuizen Bloemistenlaan 16 t.m. 22, tezamen in bod 15.800. koper: E. van Starkenburg te Leiden q.q. voor f 16.000. Woonhuis met afzonderlijke bo- woning Lammermarkt 37-37a in bod; ƒ4.700.gemijnd op ƒ1.Dit per ceel is niet verkocht. Woonhuis Groenesteeg 73 in bod 2.400.is niet verkocht. Ten overstaan van Notaris W. F. Karstens te Leiden. Woonhuis met afzonderlijke bo venwoning 3 Octoberstraat 2-2a in boe. 5.300.koper J. B. de Groot te Leiden voor 5.345. Woonhuis met afzonderlijke bo venwoning 3 Octoberstraat 4-4a, in bod: ƒ6.100.koper M. van der Hoogt te Leiden f 6.100. Woonhuis Oranjegraoht 57 in bod 1.400.koper J. van Iterson te Leiden q.q. voor 1.400. Woonhuis Oranjegracht 32b in bod 1.340.koper: T. Beeuwkes te Leiden q.q. voor 1.410. Woonhuis Vliet 38 in bod 1.825. gemijnd op 975.dit perceel is niet gegund. Minerva, 8 u. nam. Geslaagd voor het cand.ex. Franse Leidse Amateurfotografen-vereni- taal- en letterkunde mej. C. Pieterse ging. Ledenvergadering, De Doelen, te Leiden en de heer N. E. M. Osse 8 uur nam. te Den Haag; voor .iet doet.ex. Fran K. O. muziekcursus Muzikale se taal- en letterkunde mej. J. P ontdekkingsreis o.l.v. dr. G. D. van Veenendaal te Scheveningen; voor Wengen, Rijksmus. v. Volkenkunde, het cand.ex. Slavische taal- en let- Steenstraat, 8 u. nam.. j terkunde de heer W. E. Blom te 4-Jgrig jubileum L.S. de Bode,1 Oegstgeest. hoofdvertegenwoordiger Zilverfa-Geslaagd voor het doct.ex. Gen. II briek Voorschoten. Gulden Vlies, 3.30 mej. E. van Pelt te Voorburg en de —5.30 u. nam. Afscheidsreceptie J. Grommé, be drijfsleider Ned. Rotogravure My, half vijfhalf zes nam. DINSDAG, 24 MAART. K. en O-filmstudiekring. Filmzaal universiteit, 8 uur nam. Leidse Bond Huis- en Grondeige naren. V oor j aarsledenvergadering, café „De Hamonie", 8 u. nam. heren T. A. Stopelaar te Den Haag en H. J. J. Wellens te Den Haag. Geslaagd voor het semi-artsex. mej. J. M. Balek te Den Haag én de heren W. Frijling te Leiden en W. H. Kleinloog te Voorburg; voor het arts- ex. mevr. KaanHeywood te Den Haag en de heren A. L. Hermans te Delft, H. W. A. van Oordt te Den Haag, G. Richmond (Ver. St.), M. Rosenzweig (Ver. St.) cum laude, en E. R. Scheepe te Oegstgeest. Modeshow van Riël Het geheim van een goede mode- combinatie is voor Riël Leiden Den Haag lang géén geheim meer. Dit werd ook gisteravond weer be van het Parijse modehuis Claret ge toond werden. Vijf vlotte manne quins namen deze taak op zich. De getoonde modellen waren zeker niet van de goedkoopste, wel prima afge werkt en uitstekend van pasvorm. Zuiver zijde werd vaak gebruikt voor wezen tijdens een show welke voor japonnen, die dan ook niet voor elke de cliëntèle van beide zaken gehou- beurs geschikt waren, den werd. Ook in een vorige show Heel aardig vonden wij een jurkje hebben wij al eens onze lezeressen van katoenen imprimé met vestje, voorgehouden, dat er met kleuren- waarop van voren een enkel bloem- combinaties geraffineerd modieuze motief van de japon was verwerkt, effecten bereikt kunnen worden. I Modieus was een lila popline regen- I mantel welke voor de koudere dagen erop, dat binnenkort deze aangele- Riël toont dit met de steeds weer gevoerd was met tricot in dezelfde genheid in de raad komt. De week- frisse vondsten zoals: regenmantels tint. Chique vonden wij een Weens markt is immers maar voor een jaar in combinatie met japonnen, waar- ontwerp cocktailjapon van zuiver toegestaan. Dan kan alles opnieuw in de kleur van de mantel weer is zijde met rozenmotief. I bekeken en geregeld worden, terug te vinden; hoed en handschoe-1 Ook de sportieve .dames zijn zeker De heer J. Timmermans klaagde nen vormden vaak een verrassend deze avond niet teleurgesteld; er bij de behandeling van „straten, we* geheel bij japonnen, tailleurs en waren vele leuke combinaties van gen en pleinen", over de toestand in mantels. Zelfs schoenen ziet men suède en tricot, sportieve tailleurs de Achterkerkweg en niet minder tegenwoordig in dezelfde stof als etc. Accessoires, van de firma Stelt- op de Noordwijkerweg. De tqestan- de_japon. (man, zoals een horloge geheel bezet den daar zijn meer dan erbarmelijk. (Vervolg). Bij de begroting Algemene Dienst J wees de heer Nasveld op de dure 7jjn ^aar enige bewonres, die de 7.30 -8 uur n.m. tiefs kan gebeuren, vóórdat tram daar niet meer rijdt. Wat de Noordw ij kerweg betreft lijks bestuur zal regelmatig spreekuur houden in het VW gebouw, voor het eerst maandag 23 maart a.s. 's avonds va*1 7R uur. Vacantiebonnen. Het vacantie- fonds van de Landbouw maakt be kend, dat op maandag 23 maart a.s. voor 50 gulden aan vakantiebonnen de kan worden ingeleverd. De gelegen heid voor deze inlevering zal plaats vinden in het provenaatsgebouw van Sponsus Sanguinum" Weer gaat Gij uw Kruisweg o bitter verwijt! Geslagen Goden Gij bloedten Gij lijdt Waar zijn nu de duizend koele hoofden, Die U hun arm en hun vuist beloofden? Christus gaat gebukt onder Zyn kruis. Het volk ziet toe, het gepeu pel grijnst, belust op sensatie. Wij zien dit gebeuren in het Passiespel „Sponsus Sanguinum", dat opgevoerd zal worden in de kerk van de H. Leonardus a Portu Mauritio, aan de Haagweg. De eerste opvoering is op zondag 22 maart, des middags om 3.00 uur. de tweede opvoering is dinsdag 24 maart, des avonds 8 uur. Laat de gelegenheid om dit mee te beleven niet voorbij gaan. Heel an ders dan een zaalspel neemt dit spel in de kerk U op. De toeschouwer is hier niet alleen maar toeschouwer, maar heeft dezelfde intentie als de spelers en voelt zich één met hen. Mgr. Jansen, bisschop van Rotter dam, gaf zijn toestemming voor deze uitvoering in de kerk en betuigde zijn instemming met dit initiatiief. De parochiepastoor gaf zyn volledige medewerking. Deze uitvoering moet U niet mis sen. Een verloren gegane, schone tra ditie herleeft hiermede. Een schoon begin van de Goede Week. Tekstboekjes zijn verkrijgbaar aan de Pastorie van de Haagwegkerk en bij de volgende adressen: F. A. M. Molkenboer, Boshuizerkade 4, tel. 30893 en L. C. M. van Hamersveld, Rijn- en Schiekade 116e, tel. 24221. Burgerlijke Stand Geboren: Helena Mar greet dr van G. M. R. de Haan en C. E. de Bruine; Johanna dr van A. F. Hoppenbrou wer en A. G. Koelewijn; Janneke Saskia dr van J, Huisman en E. W. Hoogland; C'hrista Ellen dr van J. Huisman en E. W. Hoogland; Engel- bertus Jacobus zn van P. H. van der Zaal en M. Vermeer; Janny dr van J. Bijl en H. Stolk; Coenraad Maria Hendrikus Jacobus zn van M. H. Tunnessen en J. P. T. Arts; Albert Herman zn van H. Metselaar en C. Dekker; Catharina Elisabeth Maria dr van A. Paauw en C. T. M. Bleijs; Mark Frederik zn van H. W. Gerth van Wijk en L. Kruijt; Marie Leonie Emilie dr van L. G. A. M. van Delft en E. M Ruijgrok; Willibrordus Ge- rardus Cornelis Maria zn van J. C. G. Alkemade*en E. J. van Wissen; Paul zn van W. L. H. Vogel en P. M.' Wildenboer. Ondertrouwd: J. Minke en J. J. Brandt; P. de Vos en W. C. Galjaard; P. Wiegman en Z. van Dijk; A. F. van der List en G. van Schoonderwoerd den Bezemer: A. G. Mulder en C. M. Peters; J. H. L. P. van Pol en E. D. Poissonnier; P J. Sassen en E. M. M. Pieterse: E. A. G. Brunt en W. J. de Munnik; I. Boom en J. Filipo; E. J. van der Kooij en P. M. Brugman; G. J ten Boske en G. Borgers; A. Dörr en M. van der Zee; L. J. van Es en I M. S. Minnema; J. P. M. Paardekoo- per en M. W. C. Soontiëns; W. J. Wilkens en M. A. de Roo. Overleden: A. van der Zwan 47 jr, man; H. Sluiters 47 jr, man; D. van Wouw 80 jr, man; M. M. Smits 85 jr, weduwe van P. van Ulden; J. van der Lelie 65 jr, echtgenote van C. A. Bink. receptie van het gemeentebestuur op 1 januari. Spr. zou willen, dat in- plaats van dure dranken b.v. koffie of thee geschonken werd. Dr. Over- dijkink wilde voor de commissie vergaderingen gratis sigaren en siga retten beschikbaar te stellen maar zijn voorstel werd met 128 verwor pen. Ontevreden over politie. Over de post politie bleken ver schillende leden niet bijster tevre den te zijn. De heer Pronk vraagt of de politie soms voornemens is, van Katwijk een modelstaat te maken. grond dat particulier eigendom is j Schietvereniging, Bij de laats ie wél en anderen, die de grond niet wedstrijd met de buks van de Schiet- willen afstaan. Men heeft alleen de vereniging Blijft voor 't Land, wr- grond maar aan de gemeente af te J den de wisselmedailles staan en 't komt in orde. door: P. Borst 45 p. Ie klasse, N. J. De heer H. Haasnoot vroeg, hoe Caspers 43 p. 2e klasse, W. Caspers het staat met de plannen voor de 44 p. 3e klasse. Met KSO werden win- openbare kleuterschool bij de Bos- j naar van de wisselmedailles J. Vink laan-Willem de Zwijgerlaan. De voor- 5o u. lo klasse, J. Ammeraal 57 p. 2e zitter wilde geen vaste toezegging klasse. doen, maar waarschijnlijk komt deze nog dit jaar gereed. KATWIJK AAN DEN RIJN Ontslag veilingmeester. De keur- Spr. noemde voorbeelden, die vol-meester van de groenteveilingsver- gens hem erg „pietepeuterig" zyn,eniging „Katwijk en Omstreken", de kleinzielig. De heer Timmermans heer G- Spierenburg, heeft ontslag vroeg, het gebruik van de politie-gevraagd an het bestuur. Dit heeft wagen te beperken. Een post van zjjn Ver70ek ingewilligd. Naar w van 9000 alléén voor vervoei politie is niet-officiële zijde vernamen, waren volgens hem veel te hoog. j er tussen het bestuur en de keurmees- De heren H. Haasnoot en J. Haas- ter moeilijkheden van interne aard ge noot noemden enkele voorbeelden rezen, hetgeen de reden werd van van z.g. „overtredingen die volgens ^ze ontslagaanvrage, spr. van kleinzieligheid getuigen. Er moet tussen de politie en de bur gerij een goede sfeer zijn en die be reikt men hiermee niet. De voorz. zeide, als hoofd van de politie, deze dingen genoteerd te hebben. Over de weekmarkt is de heer A. Pronk niet tevreden, daar moet per jaar 4000 bij. Dat kan zo niet door gaan. Ook dr. Overdijkink was van mening, dat de weekmarkt zichzelf moet betalen. Hij zou het schoonhou den van het terrein aan particulie ren willen opdragen. De heer Haas noot zeide, dat de weekmarkt niet NOORDWIJK AMBTSJUBILEUM BURGFMEESTER V. BERCKFL Ou 1 mei a.s. zal het 12'/! jaai ge leden zijn, dit mr. G. F. W. v. Ber kei het ambt van burgemtester van Noordwijk aanvaardde. Voor de her denking van dit feit is een comité ge vormd bestaand j ui4 de beide wethou ders J. v Leeuwen en J. de Geus, de raadsleden M. C J. Sedelaar, G. Voge- lrar F. Rippen en j.hr A. W. G. v. bloeiend is maar bloedend Verschil- Riemsdijk, B. Ike gemeentesecretaris lende raadsleden voerden hierover en A. Dekker gemeente ontvanger het woord doch de voorzitter wees De mogelijkheden zijn onuitputte- met diamanten, parelcolliers e.d. lijk en elke vrouw met een weinig vormden een kostbaar geheel, fantasie kan ze zelf vinden. Veel J Een dankbaar applaus bewees, dat zagen wij creaties in marine-blauw de talrijk opgekomen dames het ge- met witte garnering op deze show, i bodene wisten te waarderen, waarop voor het merendeel modellen 1 E. M. B.-F. Ook dr. Overdijkink en de heer H. Haasnoot beaamden dit. Wethouder Bloot zegde toe. ver betering in de Achterkerkweg te zul len aanbrengen maar men houde er rekening mee dat daar niets defini- Behalve een huldiging in een zittin van de gemeenteraad, stelt het comité zich voor, dat er ook een receptie zal g.ihouden worden voor de gehele bur- gery. VERENIGING VILLA- EN HUIZENVERHUURDERS Op de bestuursvergadering var. Vil la- en Hui zen verhuurders zijn de functies in het bestuur als volgt sa mengesteld: C. v. Vliet voorz. P. v. d. Staak 2de voorz., H. P Herner -e:., L. de Graaf 2e secr., P. 'e Groot pen- ningm. C. Marijt 2e penningm., H. J. de Haan algem. adjunct. Tevens werd de Leer Herner door Let bestuur' ?'s tv/eede afgevaardigde benoemd in de Stichting VW Noordiwyk. Het dage- SASSENHEIM UITSLAG MOZAIEKENWEDSTRIJD Voorzitterschap Tweede Kamer Voor de derde plaats zijn 141 stem biljetten, waarvan 1 ongeldig. Er zijn 96 geldige stemmen uitgebracht. Deze zijn als volgt verdeeld: Roosjen (AR) 84; Bommer (Arb.) Gisteravond had in een der zalen 7; Schurer (Arb.) 2; Diepenhorst van hotel „Het bruine Paard" dei (CH) 2 en Romme (KVP) 1. prijsuitreiking plaats van de mozaie-1 De heer Roosjen komt dus op de ken-tekenwedstrijd. derde plaats. In de oude Kamer was Het ingezonden werk jwas zeer or- j hij tweede plaatsvervangend voor- t„_ i zitter De nominatie. welke dus als volgt is komen te luiden: 1. Kortenhorst (KVP). 2. Korthals (VVD) en 3. Roosjen (AR), zal schriftelijk aan H.M. de Koningin worden ingezonden. Te kwart over vier sluit de voor zeker vele van deze mozaïeken Sassenheimse tuinen zal kunnen be- gineel en meest van goede kwaliteit, zodat men met het a.s. bloemenfeest wonderen. Door zeventien deelnemers, die te zamen 70 ontwerpen hadden ingele verd, was het de jury niet gemakke lijk gemaakt. De uitslag was als volgt zitter de verfiaderine l. N. Koelewijn; 2 M Eldenng; 3 Ch.' vergadering, v. Veen 4. G. Koelewijn; 5. R. L. Wil- lekes; 6. A. v. Schaik; 7. J. Kaptein: 8. A. Diederiks. Ie jeugdprijs: B. v. Loo; 2e H. Keijzer-, 3e N. Diederiks. De prijzen werden met een korte toespraak door de voorz. van het co mité-straatversiering aan de prijswin naars uitgereikt. Van Houwelingcn naar Engeland. - De Sassenheimse wielrenner A. v. Houwelingen, zal op uitnodiging van Sir James Wallace, directeur van de Herne-Hillbaan in Londen, aan wed strijden deelnemen. Hij komt uit op 27 maart achter motoren te Manches ter en op 30 maart op de Herne-Hill baan in Londen. De eindstand van de wintercompe titie van de Wielerver. „S en O" is als volgt: 1 Jan Herreur 42 pnt., 2 en 3 G. Waasdorp en T. v. Dorp 38 pnt.; 4 Lnd. Meyland 33 pnt., 5 en 6 II. de Boer en P, v. d. Lans 15 pnt., 7 T. Brussee 6 pnt. VOORHOUT Geslaagd. Aan de rijksuniversi teit te Utrecht is geslaagd voor het candidaatsexamen rechtsgeleerdheid, de heer C. L. Prins, alhier. Op de huishoudbeurs in Am sterdam, is de heer Th. A. Bennink, Linnaeusstraat 47, Amsterdam-oost. nadat hij op de huishoudbeurs aller lei bezigheden van huishoudelijke aard had moeten verrichten, gekozen tot modelechtgeneot-1959. Hij werd verblijd met vele geschenken. KOUDEKERK Toen woensdagavond de ongeveer 72-jarige heer G. v. Rysdam van fa miliebezoek huiswaarts keerde en omstreeks half twaalf in de dorps straat liep, werd hy door zyn neef, die hem op de bromfiets achterhaal de, door nog onbekende oorzaak aan gereden en tegen de weg geslingerd. Hy bekwam daarbij een niet al te ernstige hoofdwonde en kon huis waarts keren. Erger was de neef, de heer P. Glasbergen er aan toe. Deze was met zijn brommer gevallen en moest met een gebroken sleutelbeen en een hersenschudding naar het aca demisch ziekenhuis worden vervoerd. Zfjn toestand is redelijk. De brommer bekwam enige schade.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5