&P KLIEKJES van KIEKJES SCHOONMAAK Maart roert zijn staart ZATERDAG 21 MAART 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Staten-Generaal in buitengewone zitting heropend Gistermiddag: zijn in de Ridderzaal te 's-Gravenhage de leden van de Eerste Kamer en die van de nieuw gekozen Tweede Kamer in verenigde vergadering bijeengekomen. In naam van H.M. de Koningin heeft de min. van Binn. Zaken, bezitsvorming en PJB.O., mr. A. A. M. Struycken, de buitengewone zitting van de Staten- Generaal geopend. Tot het verrichten van deze plechtigheid was de minis ter van het paleis Huis ten Bosch per gala-berliner nara het Binnenhof gekomen. De foto geeft een over zicht van de opening. TWEE BROERS DOODGEREDEN Op de weg van Goirle naar Til burg, zijn gisteravond even over acht de gebroeders Van Mechelen uit Til burg om het leven gekomen bij een motorongeluk. In een flauwe bocht is de motor waarop zij zaten, op de linkerweghelft geraakt en daar tegen een personenauto gebotst. De ge broeders Van M. overleden ter plaat se aan hun verwondingen. Zij waren beiden ongehuwd. ARTIS WORDT OPGEKNAPT De gemeenteraad van Amsterd'am heeft besloten een krediet van 1.490.000 gulden beschikbaar te stel len voor de hoognodige herstelwerk zaamheden aan gebouwen op de ter reinen van Artis. De werkzaamheden betreffen voorzieningen aan het vo gelhuis, het leeuwenterras, de roof dierengalerij, het berenhuis, het wol venhuis, het olifantenhuis, de ver blijven voor de nijlpaarden en de zeeleeuwen alsmede het aquarium. wis het weg, dat eerste grijze haartje! Doe 't zélf - óók de crérae behandeling - met de POLYCOLOR Haarkuur. Vraag het uw drogist of parfu merie. (1.95) geen schrik en geen moeite! Gewoon thuis zélf uw haar wassen met POLYCOLOR-Kleurshampoo. Het wordt zónder verven bijgetint in uw eigen kleur of een modieuze nuance. Een weldaad voor uw haar en uw verschijning 1 Tube voor 2 wassingen 1.95 (Keus uit 20 tinten) tintgevende haarwassing: 't hoort bij utc make-up! O IAHNEMANN Ur.nN.H. PotbiulB. Imp. nn POLYCOLOR K2f rkcntubn fW,r.t A.to, Bied.» (Advertentie) DE SCHOTEL VAN DEZE WEEK Er was in de afgelopen week een druk staatkundig verkeer. Tussen 10) en 13) ontwikkelde zich een uitge breid personenvervoer. Alles, wat maar rollen wilde 12), tot fietsen 3) toe werden daarbij benut: 't was im mers voor 't heil van de staat. Het was een voorbeeld van hoe uit vele kleine stenen een hecht bouwwerk 4) wordt opgetrokken. Doortastendheid, ook op dit gebied 6) maakt een klein land groot. Het is nu eenmaal een inge wikkelde affaire, waarvan het stof felijk 7), geestelijk 11) en lichamelijk 5) heil van elke Nederlander afhan kelijk is. Daardoor kan men zo'n stukje historie niet zonder meer over zich heen laten spoelen 1). Opmer kelijk is, dat zo iets 9) steeds weer nieuw blijft. Althans voor ieder, die het meemaakt binnen onze rijksgren zen. Want 8) bijvoorbeeld zegt het niet bijzonder veel. En 2) laat het he- lemaal onberoerd. KLIEKJES VAN VORIGE WEEK We geloven niet, dat het deze keer een moeilijk te verteren kliekjes-pot was, die we u 'hebben voorgezet: de kliekjes-kok kreeg tal van compli mentjes in de vorm van een juiste i oplossing op de door hem opgediste schotel. Voor hen, die niet achter de inhoud daarvan kwamen, maar ook voor degenen die nieuwsgierig uit zien naar een antwoord op de ter gende vraag of ze het deze week wèl goed geraden hadden, volgt hier de uitslag: 1) Levende vergelijking, donder dag, 12 maart; 2. Steltlopen, tegen vrije tijd en stijve spieren, idem, ex tra editie; *3) Prins Bernhard ziet in Z.-Amerika volop kansen voor Ne derland, dinsdag, 10 maart; 4) Frank rijk ontving zijn raadgevers, zater dag, 7 maart; 5) De textielhaan kraai de een jaarbeurs open, dinsdag, 10 maart; 6) Joop Catein tekende prof- contract, zaterdag, 7 maart; 7) Haas trechtse „klaar-overs" altijd klaar maar anders over, donderdag. 12 maart; 8) „Krombroodjesrapen" op de Kollenberg, maandag, 9 maart; 9) Wat gaat er in Hastings Banda om?, zaterdag, 7 maart; 10) .Tuut, tuut, daar komt het eten per onder grondse, idem; 11) Vriendin van Prinsessen trad in het huwelijk, maandag, 9 maart; 12) „Pingpongbal len" helpen K.L.M., zaterdag, 7 maart en 13) Prins Bernhard ziet in Z. Amerika volop kansen voor Neder land, dinsdag, 10 maart. Mevrouw Koppers, Oude Vest 85 te Leiden was degene, die bij de loting als winnares van het vijf-gulden-des- sert uit de bus kwam. Zij krijgt haar prijs spoedig toegezonden. WAT U DOEN MOET. Kunt u deze fotofragmenten thuis brengen? Moeilijk is dat niet, want u kunt er de krant bij-nemen als u die ten minste bewaard heeft. De omschrij ving, van de foto waaruit u een kliek je meent te herkennen daarvoor leent zich een eventuele fotokop bij uitnemendheid moet u wel verge zeld doen gaan van een datum, waar op de betreffende foto in de krant heeft gestaan. Als u uw oplossing onder het motto „Fotokliekje" voor donderdag a.s. inzendt aan de redac tie van De Leidse Courant, naakt u een goede kans, een prijs te winnen. Als die beste brave huisvrouw Met écht Nederlands gebaar Boenders, bezems gaat hanteren Zoals ieder ónder jaar, Als de heer des huizes 's avonds Zijn getrouwe sloffen mist. Die hij later uit een tobbe Drabbig schoonmaakwater vist En als hij zijn liev'lingspijpje Toch maar nérgens vinden kan, Tot zijn vrouw hem mee komt delen O, dat is gebroken man Is de schoonmaaktijk gekomen, "t Geen voor elke man beduidt: 't Mannen-noodlot komt het huis in En 't geluk dat trekt er uit. Als de leuningen gezeemd zijn, Alle kasten uitgestoft, 't Stof van hier naar daar verplaatst i En de belknop opgedoft, Als ma boven op het platje In de waaiwind is gaan staan Om daar de matrasbacillen Hersenschuddingen te slaan, Als zij 't nat-geregend bédgoed Weer naar binnen heeft gebracht, Als de spinnen zachtjes lachen Na de spinnewebbenjacht, Huisman zeg dan tot uw huisvrouw, Als zij weer „pap" zeggen kan: Prachtig hoor, het was hóóg nódig! (Ook al méén je er niks van). CLINGE DOORENBOS. en één zwaluw maakt nog geen zomer Ij WEES VOORZICHTIG Hl IN HET VROEGE VOORJAAR Dat de meeste mensen doorgaans veel te veel kleren aan hebben, be- hoeft voor niemand een reden te zijn om er veel te weinig aan te trekken. Wij leven hier in Neder land in een nogal wisselvallig kli maat. Bij de eerste zwaluw, die wij zo straks zullen zien, behoeft werkelijk niemand te denken, dat we al in het hartje van de zomer zitten. He laas, zo gaan die dingen hier niet. Het weer in onze lage landen kan in één dag, ja zelfs in één ochtend of middag omslaan. Het is daarom bepaald onverstandig èn wat on dergoed uit te laten èn geen jas mee te nemen. Vooral diegenen, die de gehele dag buiten werken, vaak ver van hun woning, soms zelfs zonder ge legenheid om voor de regen te schuilen, moeten er voor zorgen, dat ze er bij weersomslag tegen kun nen. In het vroege voorjaar dient men zich nog behoorlijk warm aan te kleden, Dat is de beste beschutting tegen alle narigheden die ons in dit seizoen bedreigen: verkoudheid, griep, longontsteking en reumatiek. Meer zonnebaden. Dat wil niet zeggen dat wij de lentezon niet op moeten zoeken, dat wij niet van de eerste zonnestralen moeten profiteren. „Zonlicht doodt bacteriën en schimmels. De door de zon gebruinde huid is krachtiger en reageert beter. Wat wij nodig hebben om gezond te blijven zijn meer licht en meer lucht, zijn meer zwembaden en meer zonnebaden". Zo ongeveer is er een halve eeuw geleden het begin gemaakt met de moeilijke strijd te gen de toen wel zeer ondoelmatige kleding in onze Nederlandse steden en dorpen. Tegelijkertijd betekende dit een groots opgezette aanval tegen de algehele vervuiling waaronder grote bevolkingsgroepen toen nog gebukt gingen. Dat mag hard gezegd zijn. maar het is goed de dingen bij hun naam te noemen. Andere uiterste. De bovengenoemde argumenten waren goed; ook thans hebben zij nog niets van haar geldigheid verlo ren. In de hitte van het gevecht mo gen zij misschien wat eenzijdig zijn uitgevallen, maar ook nu nog zijn er mensen, die deze beschouwingen wel eens een beetje beter ter harte konden nemen, zowel voor zichzelf als voor hun kinderen! Dit alles wil nu weer helemaal niet zeggen, dat men er in Neder land, weer of geen weer, maar half naakt bij moet lopen. Het is zo jam mer, dat er altijd weer mensen zijn. die onder invloed van een bepaal de campagne niet kunnen nalaten in een ander even ongewenst uiterste te vervallen. Verschillende jonge mensen zijn tegenwoordig zelfs in het hartje van de winter zo luchtig gekleed als of ze in een of ander tropisch land woonden. Helemaal geen hemd De broekjes worden, ook in de winter, steeds kleiner: er is steeds minder stof aan te ontdekken. Er worden hemden gedragen met zulke grote armsgaten, dat het kleding stuk op alles lijkt behalve op een hemd. Bovendien zien wij geregeld jonge mannen, die ook als het vriest helemaal geen hemd aan hebben. Dat zijn dan zo van die dingen met de meest elementaire begrippen van gezondheid spotten. Dr. H. W. SCALONGNE UIT DE KEUKEN GEKLAPT MENU VAN DE WEEK Al wonen we niet allemaal in streken waar de kinderen op Palm zondag met hun versierde palmpaas jes rondgaan, daarom wil dat nog niet zeggen, dat we niet de behoef te zouden voelen om aan deze laat ste bijzondere zondag voor Pasen een feestelijk katakter tè geven en misschien dit jaar wel in 't bijzon der nu de lente op die dag juist haar intrede heeft gedaan! De keuze van ons zondagsmaal willen we er op afstemmen en zodoende de lente, ook al regent het misschien pijpen stelen, feestelijk ontvangen. ZONDAG: kaasfondupiepkuiken, roomsaus, aardappelen, gemengde compote; open vruchtentaartjes met eitjes gegarneerd. MAANDAG: kruidenomelet, veld sla, gebakken aardappelen; stoof- peertjes. DINSDAG: verse worst, bloemkool, aardappelen; yoghurt met vruch tensaus. Model uit de collectie voor de ko mende lente en zomer van de Am sterdamse ontwerper Dick Holthaus, die dit jaar zijn „Ligne Affable" presenteert. Het model wordt ge toond door de charmante Nederland se mannequin Tanya Treibels* die we hier zien in een donkergrijke middagjapon met grote witte piqué kraag, een model uit de Boutique- collectie. Het materiaal is spio and span. WOENSDAG: bloemkoolsoep; lever- ragoüt, aardappelpurée, appel moes. DONDERDAG: ravioli met tomaten saus en kaas; grapefruit. VRIJDAG: stokvisschotel met uien en aardappelen; koffievla. ZATERDAG: Chinese omelet (ge vuld met bami); fruit. Recept: Kaasfondu 100 gr. oud wittebrood zonder korst in 1 dl kokende melk laten weken, daarna fijn wrijven en ver mengen met 150 gr. geraspte kaas, 20 gr. roomboter en 1 eidooier zo nodig met wat zout en peper op smaak af maken, het stijfgeslagen eiwit erdoor scheppen en de fondu op geroosterd brood, bestrooid met wat paprikapoeder, opdienen. Recept: Ravioli Voor het deeg 250 gr. bloem, 2 eieren, 2 eidooiers, 71/: gr zout, beet je water. De bloem zeven, met de eieren, eidooiers en het zout het deeg kneden, zonodig iets water toe voegen. Deeg zo dun mogelijk uit rollen, opvouwen en weer uitrollen tot 2 dunne lappen. Hier, op gelijk matige afstanden, hoopjes ragout leggen (ragout van vlees of vis) op een van de lappen. De andere lap er over heen leggen, de 4 kantjes er af snijden, zodat hoopjes vulling precies in het midden liggen, de randen met een vork goed aandruk ken en de raviolo met wat zout in 15 minuten gaar koken in kokend water. Geraspte kaas er over heen strooien. Tomatensaus er bij geven. Ook dit voorjaar weer streepjes Een van de belangrijkste dingen bij de keuze van nieuwe voorjaarstoiletjes is naast het model de keuze van het juiste des sin. De textielfabrikanten zijn dit seizoen wel heel goed te voorschijn geko men, want er is een enor me collectie gezellige des sins uitgebracht. In deze collëctie treffen we ook weer het klassie ke streepje. We zien ze weer in brede en smalle banen en het is volkomen begrijpelijk, dat ze er weer zijn, omdat de streep zich zo bijzonder goed leent als tekening van een stof. Van zo'n streep kunnen de aardigste mo dellen worden vervaar digd, omdat men de stre pen in de lengte, in de breedte en diagonaal kan laten lopen. Onze illustratie geeft daarvan een duidelijk voorbeeld. Het betreft 'n schattig voor j aars japon netje vervaardigd van een smal zacht blauw streepje op witte onder grond. In het lijfje lopen de strepen verticaal, in de ruime rok lopen ze schuin naar voren, hetgeen iets netje, vervaardigd van de draagster. Een moder ne brede ceintuur van de zelfde stof sluit om het middel en hier lopen de strepen horizontaal. Tussen twee haakjes, die brede ceintuurs zijn mo menteel bijzonder in de mode en ze staan ook buitengewoon leuk. Zo bieden de streepdesslns ons weer de vanouds bekende mogelijkheden waarvan vele dames natuurlijk weer een dankbaar gebruik zullen maken, al zullen velen naast het streepje ook japonnetjes met 'n ander dessin wensen, want altijd heltzelfde is ook niet alles. Maar in onze kledingcollectie doet het streepje het toch altijd wel. lillii

Leidse Courant | 1959 | | pagina 10