KOUSEN GRATIS Ring tussen de rails Roekeloos rijden kostte mensenleven Kunhmöüel Jfyil J.P.VANDER BLOM visie op televisie ...daarom is natuurzuivere Plants zoveel smakelijker en gezonder u proeft de natuur in Natuurzuivere Planta WOENSDAu 18 MAART 194d DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Gisteren is tussen Hilversum en Amsterdam uit de trein door een dame een ring ter waarde van 7000 verloren. Zij waste haar handen in het toilet, en het met saffieren be zette sieraad verdween in de closet opening en kwam terecht tussen de rails. Het personeel van de spoorwe gen stelde na aankomst in Bussum direct een onderzoek in, dat tot nu toe zonder resultaat is gebleven. Meisje in chloorwater omgekomen Maandagavond is het dochtertje van de familie Deijkers te Tilburg, oud 22 maanden, in een onbewaakt ogenblik, terwijl de moeder in de schuur met de was bezig was, in een ketel koud chloorwater gevallen. De moeder, die niets meer hoorde, ging kijken en vond het meisje. Zij waar schuwde onmiddellijk de dokter, die het kind naar het ziekenhuis liet overbrengen. Hoewel het zich in het begin niet liet aanzien, dat het meis je in levensgevaar verkeerde, is het toch 's avonds om half elf overleden. Gaat gemeenteraad Koninklijk Besluit negereni B. en W. van St. Jansteén hebben de gemeenteraad voorgesteld het Ko ninklijk Besluit, een gemeenteraads beslissing nietig te verklaren, voor kennisgeving aan te nemen. Vorig jaar nam de raad van St. Jansteen het besluit, het personeel van de secretarie een uitkering in eens te geven. Gedeputeerde Staten keurden de begrotingswijziging, die hiervoor nodig was, af en de gemeen te ging in beroep bij de Kroon. De Kroon heeft nu het raadsbesluit ver nietigd, waarna B. en W. van St. Jansteen met het ongewone voorstel komen dit naast zich neer te leggen. De „Discoverer-1", de eerste Amerikaanse kunstmaan, die zich in een baan over de polen om de aarde bewoog, is niet langer in zijn baan. Dit moet worden aangenomen op grond van het feit, dat de radio stations, die de kunstmaan op haar weg volgen, geen radiosignalen meer opvangen. De „Discoverer-1" werd vorige maand van de luchtbasis Van denburg in Californië gelanceerd. De rechtbank te Zwolle heeft een 20-jarige chauffeur uit Leidschendam, die op 6 november van het vorige jaar op de Lemsterweg in de Noord oostpolder hoogst roekeloos had ge reden, hetgeen het meisje Adriana Bliek het leven kostte, veroordeeld tot een maand gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de duur van twee jaren. Verdachte had de arbeider, die naast hem in de vrachtauto zat ge vraagd, even zijn rijtijdenboekje in te vullen. Toen deze daartoe geen kans zag, nam de chauffeur het boek je van hem over, waardoor hij zijn aandacht niet bij de besturing hield en op een links van de weg spelend groepje kinderen inreed. Het meisje A. B. werd bij 'dit ongeluk dodelijk gewond. De eis luidde vier maanden voor waardelijke gevangenisstraf met in trekking van het rijbewijs voor de tijd van drie maanden. Zestien personen zijn gedood en 36 gewond bij een botsing tussen een vrachtwagen, die bruiloftsgangers vervoerde, en een andere vrachtauto in de staat Goyaz (Brazilië). 1919 1959 Vrijdag 27 maart ho- pen wij met onze kinderen, kleinkinde- ren en pleegkind de dag te herdenken dat l: wij voor 40 jaar in het huwelijk werden j verbonden. Moge God ons nog vele jaren j voor allen sparen. A. DE JONG E. M. DE JONG— HULSBOS Zoeterwoude. 17 maart 1959 Noordbuurtseweg 40 De vele blijken van be langstelling bij de viering van ons 40-jarig huwelijk ondervonden, maken het ons onmogelijk U persoon lijk te bedanken. Het is daarom, dat wij U hier voor langs deze weg onze hartelijke dank betuigen. J. C. ZOETEMELK J. E ZOETEMELK- BRAND Warmond, 16 maart 1959 G. A. de Bruijne en H. Bakema Vrijdagmiddag en zaterdagmorgen GEEN SPREEKUUR Heden overleed, in de ouderdom van 85 jaar, voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk, onze lieve, zorgzame Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder MARIA, MAGDALENA SMITS Weduwe van PETRUS VAN ULDEN Uit aller naam: M. M. J. C. VAN ULDEN Leiden, 16 maart 1959 Roodenburgerstraat 62 Geen bezoek. Geen bloemen. De overledene is opgebaard in de rouwkapel van het St. Elisabeth-Ziekenhuis, Hooigracht. Bezoekuren aldaar van 911, van 34 en van 68 uur. Rozenkransgebed: woensdag- en donderdag avond te 7.30 uur in de Rouwkapel, vrijdag avond te 8 uur in de kerk. De H.H. Uitvaartdiensten worden gehouden za terdag 21 maart a.s. in de parochiekerk van de H. Petrus (Kamerlingh Onneslaan) te 6.45, 7.30, 8 en 10.30 uur, waarvan de Solemnele Mis van Requiem te half elf, waarna de bijzetting in het familiegraf op de r.k. begraafplaats „Zijl poort" te 12 uur. LEUKE VRIENDIN in Leiden, voor weekends en evt. vac. in buitenland. Br. onder no. 1713 bur. v. d. blad. 2 Jongen, 15 jr. zoekt werk voor ma.-, di.- en do.-middag. Jongen. 17 jr, alleen voor za.-middag. Onverschillig wat. Br. on der no. 1724 bur. v. d. bl. Aankomend KAPSTER gevraagd. Goed kunnende permanenten. J. P. V d. BLOM Steenstraat 57 - Tel. 21721 1 uur vrij. Mevr. De la Court, Breestr. 71. Leiden 2 Net r.k. meisje, 15 jr. zag zich gaarne geplaatst in winkel. Liefst banket zaak. Alléén voor zattr- dagmiddag. Br. onder no. 4963 bur. v. d. blad. 2 Flinke tuindersknecht gevraagd. Aanmelden; C. J. van Weerden, Valken- burgseweg 15, Voorscho ten. 2 Biedt zich aan: net r.k. meisje, oud 19 jaar. met 4 jaar kantoorervaring, als typiste-telefoniste; in be zit van diploma's typen en steno. Br. onder no. 4962 bur. v .d. blad. 2 Gevr.: net dagmeisje. zelfst. kunn. werken, goed loon te Oegstgeest. Br. on der no. 1727 bur. v. d. bl. 2 Net r.k. meisje zoekt een betrekking voor d. en n. in een net r.k. gezin in Leiden of omgeving. Met huiselijk verkeer. Koning straat 37. Leiden. 2 Uw Kath. Illustratie ingebonden door Magnus geeft U veel meer leesge not. Per jaargang f6 50 in 2 delen. Alleen op vertoon van deze advertentie, gel dig tot 31 maart. Lange Raamsteeg 31. tel. 01710— 35591 2 R-K- Jongeman, 25 jr. zoekt een prett. voor hem passende werkkr., v.g.g.v. Br. onder no. 1722 bur. v. d blad. 2 Halfwas bakkersbe- diende gevraagd, v.g.g.v. R. L. Kallenberg. Hansen straat 91. 2 Het is geen zomer, maar toch wel tijd om aan een motorrijwiel te gaan denken, wanneer U deze zomer wilt rijden. Diver se prijzen, modellen, enz. Valk a.d. H. Schouw, Voorschoten, tel. 25191 K 1710. 2 Volkswagens en Opeis van recente jaren te koop bii Calex Autobedrijf, K. Galgewater 14-16. Leiden. 2 Iedereen is enthousiast als wij uw matras over trekken met damast Een één-pers. vanaf f 19 50: twee-pers. vanaf f 26 50 Smits bedden en tapiiten- magaz Mare 98. Vrou- wensteeg 9. tel 23913 2 Aangeboden: D.K.W.- motorrijwiel, 250 c.c. De Luxe 1955. Veel ohr. val- beug. bag.rek. Het gehe°l verkeert in zeer goede Koningstraat 31a. 2 Per auto met vacantie. binnen- en buitenland. Rij school-verhuurbedrijf „De Sport". V.a. 20- p. aag km.vrij. Nu bespreken voorkomt teleurstelling. Coornhertstraat 63-55, tel. 23113. 2 Uit voorraad leverbaar de navolgende merkrij- wielen Phoenix, Germaan. Rudge. Stokvis en Edel man. Nic. Schouten, Roe lof arendsveen. 2 Spoed. Erres radio met urukicnoppen, enz. van '59. spotkoopje 175.-; Solex de Luxe van 1958 in pri ma staat 185.-; herenfiets als nieuw 90.-. Aloëlaan 18. 2 Nic. Schouten. Roelof- arendsv., biedt uit voor raad aan bijzonder mooie collectie bromfietsen o.a. Germaan, Batavus Berini, Solex en Sparta. NOG SLECHTS 3 DAGEN bij aankoop van 3 paar eenzelfde paar Enkele voorbeelden uit de ruime keuze1 Naadloze nylons, modern en veel gevraagd. Bijzonder mooie fijne soorten B™8 2.95 2.65 B Nylon-Enkalon wandelkousen, de fijnste soorten; ,11e met J<) anti-ladderring 2.95 Perion wandelkousen soepel en matglanzend bijzonder sterk |OC I 2.95 Nylon kristalkousen mooie j hiel, nieuwe kleuren, met anti-ladder- £50 ringen 2.95 Deze aanbieding geldt voor alle soorten, Jovanda uitgezonderd. LeidenBreestraat 99-101 Telefoon 21770 La ligne „la 010116' In de modelijn, voorjaar 1959, brengen wij U reeds nu weer de verschillende variaties. Ook voor U zal „LA LIGNE LA CHATTE" aangepast aan Uw type een verrassing zijn. Bespreek bijtijds voor de feestdagen. 2 Aangeboden: bloemis terij-verg. A en B koude of warme kas, koop of huur. J. Elstgeest, Zuid einde 99a, Roelofarends- veen. tel. K 1713—291. f» Wij hebben prima weeds hardboard en zachtboard, per plaat en op maat, ook voor het mo- Uv. niseren van uw deu ren. Geschaafde latten in diverse maten. v. d. Steen. Levendaal 139, Leiden. 3? Rooyackers en naaima chines een begrip: prima kwaliteit, voordelig, vlotte service! Vraagt bezoek aan huis en U zult overtuigd zijn. Naaimachineh Rooy ackers, Leemansstraat 31 Leiden, tel. 31324. 2 Te koop: Volkswagen 1951, in zeer goede staat. Adres: Spek. Ruysdaelstr. 24, Alphen a. d. Rijn. 2 Stofzuiger te koop aan- feboden, merk Holland llectro, 220 V. ƒ50.-. Te bevragen na 5 uur: Karei Doormanln 2. Oegstgeest. r Voor de schoonmaak. eauty en Alpha plastic muurverf. Tip-Top water verf in 30 kleuren. Was en waterbij ts. Diverse bussen wassoorten, enz. enz. Dro gisterij J. Vrijenhoek, Haarlemmerstr. 119. Voor r.k. onderwijzer ambtenaar net pension aangeboden met eigen slaapkamer. In het Beziui- denihout, Den Haag. Br. onder no. 4934 bur. v.d. bl. 2 Singer, Naumann en Lewenstein handnaaima chines aangeboden, van vertegenwoordiger, prijzen 55.-. 65.-. 75.-. 85.-. Alle machines _>rima werkend, verkoop met garantie. Haagweg 172a, Leiden. 2 Te koop: een scooter Compres, 2930 km. gelo pen Wegens invaliditeit. Leidseweg 247, Voorscho ten. (Van onze t.v. medewerker) Bisschopswijding te Roermond. De directe reportage van dinsdag van de plechtige bisschopswijding van nugr. P. J. A. Moors heeft voor de kij kers naar zoveel liturgische schoon heid bovendien betekenis gekregen door het uitstekende commentaar van Ferd. de Grijs en door de beproefde t.v. regie van Jan Castelij ns. Er waren verschillende indrukwekkende mo menten die ook de niet-katholieken zullen hebben geraakt. We denken aan de indrukwekkende stoet buiten de kathedraal van Roermond en het altijd ontroerend besluit van het „ad muitos annos". Er waren kennelijk verschillende kamara's in gesteld. Perry Como 's Avonds tevoren heeft de Avro opnieuw een aflevering van het po pulaire Amerikaanse t.v. programma gebracht van de Perry Comoshow. Het was zo van alles wat. We hebben ons laten uitleggen, dat Perry Como zelf een paar miljoen gulden aan deze show verdient. Als kapper begonnen is hij via het gitaarspel en de radio bij de t.v. gekomen. In I960 tekende hij bij de bekende NBC-t.v. een con tract voor twaalf jaar, hetgeen hem een honororium verzekerde van onge veer zestig miljoen gulden. Daar komt nog het een en ander bij uit de op brengst van zijn grammofoonplaten. Nochtans is Perry een bescheiden man gebleven en devoot katholiek. Hij is zelfs ridder in de orde van het Heilig Graf. Uitzendingen heden en morgen We hebben al aangekondigd de her haling bij de NCRV van het verleden jaar uitgezonden en op telerecording vastgelegde spel „Jane Eyre" naar •het gelijknamige boek van Charlotte Brontë. Onder de titel „Splinters en balken" geeft de Vara donderdag een expositie in cabaretvorm van dingen en ondingen. Ook hier verleent Annie Schmidt haar medewerking. Tele-dubbel Onder deze titel zullen het NTR van België en de KRO zondag 3 mei starten met een gemeenschappelijk programma van 1 uur lengte. Het is het begin van een intensieve samen werking, waarbij de leiding en de technische apparatuur van de beide omroepen volledig kunnen worden ingezet. Verwacht wordt, dat deze sa- velerlei gebied interessante program menwerking er toe zal leiden, dat op ma's kunnen worden gebracht. De eerste serie gemeenschappelijke pro gramma's wordt gebracht op de zon dagen 3 en 3H mei en 26 juli, tussen 8 en 9 uur 'c avonds. Zij omvatten een vraag- en opgavenspel waarbij een deelnemer de specialist is op één be paald gebied en een of meer deelne mers die specialist zijn in een of an dere sport. Sfeer van Witte Donderdag Het programma ven de KRO op Witte Donderdag is afgestemd op de sfeer van de dag. De studenten V. A. van Leeuwen en A. J. M. Schuiten zullen een discussie wijden aan de beroemen Lijkwade van Turijn. Ver volgens zullen de camara's in de kerk van het Kruisherenklooster St. He lena te Amersfoort heelden brengen van een instructief programma over de Liturgie van Goede Vrijdag en Paaszaterdag. Voor en na deze repor tage zingt Lea de Boer passieliederen, zichzelf begeleidend op de pedaal- harp. 2* Te koop: Volkswagen, type '55'56, in prima st. 2975.-. Sophiatraat 58, Leiden (na 6.30 uur). AT IS HET GEHEIM van haar stralende ogen? Haar glanzende wangen, haar levenslust? Deze druiven! zegt ze, deze appels, peren, komkommers! Goede gaven van de natuur... dat is het geheim! Een geheim, dat vele moderne vrouwen ken nen. Dagelijks zoveel mogelijk vruchten, verse groente... met al die vitaminenrijke kost zorgen zij het best voor de gezondheid van zichzelf en hun gezin. Daarom ook zet de verstandige vrouw steeds Planta op haar tafelPlanta is gemaakt van louter plantenvetten. Daarom even zuiver, een produkt van de natuur! Even voedzaam en toch ...zo lichtverteerbaar. Even lekker en natuurlijk van smaak. Geniet van de natuur. Geniet van Planta! U proeft het bij de eerste hap: zo zuiver is Planta alleen 2 Wegens vertrek heren- sportfiets merk Fongers, met 3 versnellingen ƒ85.-; damesfiets compleet 45.- meisjesfiets 30.-; sleestof zuiger prima 125 V. ƒ35.-: Philips platenspeler met saffier en platen 25.-. Tollenstraat 7 (bij de Haagweg). 2 De supportersver. WU organiseert vrijdagavond a.s. een grote Paasklaver- jasavond in de zalen van de Kleine Burcht. Meer dan duizend eieren vor men de inzet. Aanvang 20 uur. Zie de raambiljetten. Bespreek tijdig. Iedereen is welkom. 2 Slaapkamer-ameuble ment. in prima staat, best. uit: litsjumeaux, 2 nacht kastjes, tafel en 2 stoelen, 3-deurs linnenkast, toilet spiegel en kastje. Wegens verhuizing aangeboden. Geversstr. 57, Oegstgeest, tel. 22069. 2 Wie een zuinige en prima onderhouden auto zoekt, kan mijn Ford Tau- nus 1954 kopen. Kleur groen. Motorisch en mecha nisch 100% compl. met hoes en assecoires 2500.- Br. onder no. 1716 bur. v. d. blad. SÊT ADVERTEREN DOET VERKOPEN

Leidse Courant | 1959 | | pagina 10