Sunil wast stralend wit... Akkoord met verkiezing Mr Van Ryckevorsel Uit protest tegen buslijn de weg versperd Paters van Mill Hill breiden seminarie uit Boter zal de margarine niet verdringen Straaljager was zeven uur spoorloos WITTER DAN DE WITSTE POES en spaart uw linnenkast DINSDAG 17 MAART 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Gistermiddag omstreeks tien over half vijf reed een bestelwagen van boekbinderij V. d. Berg ter hoogte van de Roto gravure in het Galge water. Vermoedelijk hebben enkele onbe kend gebleven knapen de handrem losgegooid. Er bevonden zich geen personen in de auto. Toen de bestuurder naar zijn (drijvende) wagen terugkeerde lie pen er enige jongens bard weg. Een kraan- wagen heeft de bestel auto weer op het droge gebracht. Prof. Boris Vassileef in Genua heeft een anti-snurk-apparaat uitgevonden. Het toestel, het ei van Columbus, (die ook uit Genua kwam) bestaat uit een kleine microfoon, welke onder de neus van een .snurker" wordt be vestigd. De microfoon wordt door twee slangetjes verbonden met de oren van de gebruiker, zodat die, als hij begint te snurken, onmiddellijk zichzelf wakker maakt. Als dat niet helpt, helpt niets de gemartelde huisgenoten meer.De foto toont de uitvinder met zijn apparaat. Centr. Stembureau wierp de teerling (Advertentie) Gisteren heeft het centraal stembureau onder voorzitterschap van prof. dr. G. van den Bergh zijn vergadering gehouden, waarin beslist werd wie tot lid van de Tweede Kamer verkozen moest worden verklaard. Partijbestuur KVP: Het partijbestuur van de Katho lieke Volkspartij heeft besloten er •geen bezwaar tegen te maken, dat mr Van Rijckevorsel zijn bij voorkeur stemmen verkregen zetel zal aan vaarden. Zoals bekend is, mag een •bij voorkeursstemmen gekozen kan didaat zijn benoeming slechts aan vaarden, indien het partijbestuur er mee akkoord gaat. Volgens artikel 46 van het regele- ment gaat het partij besuur met de aanvaarding van een voorkeurszetel akkoord, tenzij in belangrijke mate afbreuk zou worden gedaan aan een goede samenstelling van de fractie. Hier wordt bedoeld deskundigheid op belangrijke gebieden van het staatkundig en openbaar leven en van algemene politieke en maat schappelijke ontwikkeling. Het is nu zo, dat de heer B. J. van Büel uit Oss niet in de Tweede Ka mér komt. Het Tweede Kamerlid W. P. G. Assmann uit Roosendaal keert pas in de Kamer terug als ir Witte weer jpinister wordt, dr M. A. M. van Hel voort als dr G. M. J. Veldk-pmp weer het staatssecretariaat van Eco nomische zaken zou gaan bekleden; mej. J. Knol doet 'haar intreden in de Kamer als mej. dr Klompé weer minister wordt, dr W. J. Schuyt komt terug in de Kamer als mr Luns mi nister wordt en mej. G. Kok doet haar intreden in de Kamer als drs Schmelzer opnieuw belast wordt .met een functie in het nieuwe kabinet. DE STEMMING TE DELFT. De gereformeerd politieke vereni ging Delft, welke is aangesloten bij het Gereformeerd Politiek Verbond, J heeft, na de gisteravond gehouden j vergadering het volgende meége- j deeld: „Ter voorkoming van misverstand door andersluidende berichten stelt het bestuur van de gereformeerd po litieke vereniging te Delft er prijs op te verklaren, dat het door de heer C. D. Goudappel te Delft bij het centraal stembureau ingediende verzoek om herstemming niet na- mens het bestuur of de vereniging is gedaan". DE BEVOLKING VAN NEDERLAND Volgens opgave van het CBS be droeg het aantal huwelijken in Ne derland in januari j.l. 5194 tegen vo rig jaar 5349. Het aantal levend ge borenen bedroeg 20178 (v.j. 19772) en 'het aantal overledenen 7839 (v.j. 8462). Het aantal immigranten be droeg in januari j.l. 2750 (v.j. 832>8) en het aantal emigranten 4548 (v.j. 4673). Het aantal inwoners van ons land bedroeg op 1 februari j.l. 11.288.480. R'DAMSE HOOFDCOMMISSARIS AANGEREDEN •De hoofdcommissaris van de ge meentepolitie te Rotterdam, de heer H. M. C. A. Staal, is gisteravond om ongeveer half twaalf bij Maarsber- gen in zijn personenauto aangereden door een vrachtwagen. Omdat zijn auto een defecte ben zineleiding had, reed de heer Staal vrij langzaam, toen de vrachtwagen achter tegen hem opbotste. De hoofd commissaris schoot in de berm, beide auto's werden beschadigd, maar per soonlijke ongelukken deden zich niet De Haarlemse kantonrechter heeft officier en de kantonrechter waren gistermiddag de heer H. S. uit Aer- van mening, dat het een actie tegen denhout veroordeeld tot 10,boe- de vervoersmaatschappij was. De te subsidiair dertig dagen hechtenis, manier waarop dit gebeurde acht- wegens overtreding van de wegen- ten zij ongehoord, verkeerswet. Begin van dit jaar heeft de N.Z. H.V.M. te Haarlem een autobuslijn ingelegd van het station Bloemeïi- daal via de villawijk Rijnegom in Aerdenhout naar het station Heem stedeAerdenhout. Vele bewoners van deze wijk waren over deze rou te niet tevreden.. Op zondagmiddag 18 januari was op de Clematislaan een auto zodanig neergezet, dat wel een kleine auto maar geen bus kon passeren. De eigenaar van de auto, de heer S., die vlak bij woont, had verklaard even naar huis te zijn ge weest, waar hij was opgehouden. De Tussen het oude missiehuis van de St. Joseph-congregatie van Mill Hill en de Ringbaan-West te Tilburg zal een nieuw gebouw verrijzen, waarin priesterstudenten voor de congrega tie van Mill Hill zullen worden op geleid. De fathers van Hill Hill wil len voor hun klein-seminarieoplei- ding rijkserkenning krijgen als gym nasium. Hiervoor zijn de nieuwe ge houwen noodzakelijk. Het nieuwe gebouw is geheel zon der verdiepingen. Het is ontworpen door prof. G. H. M. van Holt uit Haarlem en aanbesteed aan de ge broeders Torremans te Tilburg voor 450.000 gulden. Op 19 maart zal de eerste steenlegging plaatsvinden. Het gebouw omvat 11 leslokalen, enkele speciale lokalen voor biologie, schei kunde etc., een rectorskamer, een leraarskamer en een bibliotheek. ir, dat ge hoest in de bus en c kantoor. Niets v mij! "Jij hoest nooit", zegt iedereen. "Hoeft ook niet", zeg ik dan, "ik neem direet Abdij siroop - bij het eerste ku krijgen de ziektekiemen geen De 23 genezende bestanddelen lossen hel slijm op en verjagen de ziektekiemen. (Advertentie) Zoals bekend heeft de Utrechtse Voorjaarsbeurs dit jaar slechts inplaats van tien dagen geduurd. De vrees, dat dit tot misverstanden zou leiden, is niet l^waarheid. Er is gisteren geen enkele „te late" bezoeker aan de Jaarbeurspoorten verschenen. Opmerkelijk is, dat er andere jaren op de „elfde jaarbeurs dag" wel belangstellenden waren die tevergeefs een reis naar Utrecht maakten. BOERDERIJ AFGEBRAND De aan de Binnenweg van Zutphen naar Almen gelegen kapitale boerde rij „Het Laar", eigendom van het oude en nieuwe gasthuis te Zutphen en bewoond door de familie Bretveld, is gisteravond in brand geraakt en volkomen in de as gelegd. De bewo ners slaagden er in het vee in veilig heid te brengen, doch van het huis raad kon slechts weinig worden ge red. De oorzaak van de brand is on bekend. bij de Ned. militairen In antwoord op schriftelijke vragen die het Tweede-Kamerlid, de heer Berst, heeft gesteld zegt minister Staf, dat hij geen aanleiding ziet in het beschikbaar stellen van boter aan de Nederlandse militairen. Er doen -zich thans enige omstandigheden voor, zo zegt de bewindsman, die het vermoeden wettigen, dat de afzet van boter gedurende 1959 op minder moeilijkheden zal stuiten dan in het voorafgaande jaar. De binnenlandse boterconsumptie is belangrijk gestegen in vergelijking met de consumptie in de voorafgaan de jaren. Weliswaar zal deze zomer weer boter in het koelhuis geplaatst worden. Dit moet echter gezien wor den als een normale opslag voor die periode in de winter, waarin de pro- duktie van boter niet toereikend is. De minister bevestigt, dat in 1958 aan Belgische militairen boter tegen margarineprijs is verstrekt. Dit was echter een zeer tijdelijke maatregel, waaraan inmiddels een einde is ge komen. Piloot omgekomen Zeven uur lang hebben gisteren zes Avengers en een Beachcraft van de vliegbasis Valkenburg gezocht naar de vermiste Thunderstreak van sergeant-vlieger W. van der Doel, die 's morgens van de vliegbasis Eindhoven was opgestegen en teza men met een kapitein-vlieger schiet oefeningen had gehouden op Vlie land. Op de terugweg werd de 23- jarige sergeant plotseling vermist. De algemene opinie was, dat het toestel van sergeant Van der Doel in zee of in het IJss^lmeer was terecht gekomen, omdat men nergens vanuit Nederland melding had gedaan van het neerstorten van een vliegtuig. Op de hei bij Mierde (Utr.) hadden enkele ontginningsarbeiders een klap gehoord en zij hadden dit doorver teld aan de heer M. van Dal uit Hil- varenbeek. Deze 23-j. jongeman hoorde om 6 u. via de radio-nieuwsdienst, dat er een straaljager vermist werd, hij trok zijn conclusies en ging op on derzoek uit. Op een afgelegen stuk hei vond hij de volkomen vernielde Thunder streak. Duizenden grillige stukken metaal lagen overal verspreid. Over de toestand van de piloot wist hij later aan de politie niets te vertel len, omdat hij niet dicht bij de romp van het toestel durfde komen, bang als hij was voor ontploffingen. Na de melding togen de technische diensten op onderzoek uit. Zij von den het stoffelijk overschot van de vlieger. Over de oorzaak van het on geval is nog niets bekend. De vlie ger was ongehuwd. VAN HOOIZOLDER GEVALLEN Te Zuna, onder de gemeente Wier- den (Ov.) viel de 68-jarige landbou wer D. J. Schuiter van de hooizol der van zijn boerderij op de deel. Hij kreeg een schedelbreuk en overleed bijna onmiddellijk. Luister en huiver Hier is met Sunil gewassen.dat hemels blauwe Sunil, waarin al het wasgoed stralend wit wordt, werkelijk stralend wit! Bleken en blauwen kunt u zelfs ver geten, met Sunil hebt u minder was- werk, minder te wringen, dus... minder slijtage. Waar Sunil de was doet,blijft alles veel langer nieuw, ook wasmachine en wringer varen er wel bij Neem meteen het voordelige reuzenpak i

Leidse Courant | 1959 | | pagina 7