DUINSTREEK GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Eisenhower getuigde van Amerika's vastberadenheid Driekleurig stierkalfje DINSDAG 17 MAART 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 HILLEGOM „Vierdorpen-toernooi" dammen. De laatste wedstrijd in het „vierdor- pen-toernooi" is gespeeld. „St. Bavo" won met klinkende cijfers van Sas- senheim, 15—6. De eindstand is nu: St. Bavo 0 5 1 0 11 70—44 Hillegom 6 3 1 2 7 61—59 Noordwijk 6 1 1 4 3 5466' Sassenheim 6 1 1 4 3 4771j Zoals hieruit blijkt, heeft het Heem- gteedse „St. Bavo" met vlag en wim pel de eerste plaats behaald en blijft de wisselbeker in haar bezit. Hille gom komt ook voor een prijs in aan merking en wel de 2e prijs. Een pres tatie, die nog nooit werd geleverd en die een belofte inhoudt voor de toe komst. KATWIJK DE GEMEENTEBEGROTING Verschenen zijn de begrotingen van de bedrijven en die van de algemene dienst der gemeente voor het jaar 1959. De financiële resultaten worden daarin als volgt geraamd: waterbe drijf nadelig saldo van 7700, grondbedrijf nadelig 1490.20, elec- triciteitsbedr. voordelig saldo f 20.000, gasbedrijf voordelig saldo 24.000, gemeentebegroting nadelig saldo van ƒ431.740,60. De begroting van de algemene dienst geeft, zoals boven reeds ver meld, een tekort aan van ƒ431.740,60. Hiervoor zal uiteraard dekking ge vonden moeten worden. Deze zal naar de mening van B. en W. in beginsel moeten komen uit een verhoging der algemene uitkering uit het gemeente fonds c.q. verbetering van de rege ling der financiële verhouding tussen rijk en gemeenten. De inkomsten der gemeente blij ken n.l. in toenemende mate ontoe reikend om aan het snel groeiend uit- gavenpeil het hoofd te kunnen bie den. Vielen in het verleden de re sultaten achteraf veelal nog mee, voor 1958 moet een mogelijke ver hoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds buiten be schouwing gelaten op een aan zienlijk tekort worden gerekend. De primitieve begroting voor 1958 wees reeds een vermoedelijk tekort aan van 274.553,48. Uiteraard zal er naar moeten wor den gestreefd om binnen het raam der aanvaarde en te aanvaarden ta ken naar een zo efficiënt en doel treffend mogelijke verwezenlijking daarvan te geraken. Doch een beper king op het aantal taken, zo zeggen B. en W., kan niet worden geaccep teerd. Ter oriëntering voor de raad laten B. en W. dan volgen een benadering van de omvang van de kapitaalbe hoefte der gemeente voor de eerstko mende tijd: nodig zal zijn voor con solidatie van vlottende schuld aan gegaan voor reeds uitgevoerde wer ken 3.000.000,voor de financie ring van werken, waarvoor door de raad reeds krediet werd verleend, zo als herstel beschoeiing langs de Rijn te Katwijk aan den Rijn, verbetering Secr. Varkevisserstraat en nieuwe Duinweg, uitbaggeren Prins Hendrik kanaal, enz. 150.150,diverse uit gaven omschreven in het investerings program 477.800,realisering van diverse scholen 1.100.000,het af werken van de 1ste etappe „Over- duin", „Koestal", 16-klassige school voor U.L.O., 2 lokalen Leidse Buiten school, bouwrijpmaken uitbreidings plan langs de Sandtlaan waar 130 woningen kunnen worden gebouwd, aankoop gronden uitbreidingsplan „Hornesgronden" 500.000,De to tale kapitaalbehoefte is derhalve vooralsnog te stellen op een bedrag van ƒ5.227.950. Dat ziet er dus financieel gezien, allesbehalve rooskleurig uit. KATWIJK GEVAARLIJKE DRANK Een kind van de familie T. vond een flesje met inhoud in een vuilnis bak en beging de onvoorzichtigheid uit het flesje te drinken. Bij onder zoek bleek het flesje een desinfec terend middel te bevatten. Het kind is op medisch advies direct naar een ziekenhuis te Leiden vervoerd. Schade De provinciale weg ten Zuiden van het vliegveld is voor herstel opgebroken en heeft thans maar één baan. De bestuurder van een vrachtauto wilde op dit gedeel te een personenauto passeren wat niet gelukte met gevolg aanrijding en schade aan beide wagens. KATWIJK AAN DEN RIJN Leesbibliotheek Het in gebruik nemen van de nieuwe R.K. Kleuter school heeft nog meer gevolgen dan die wij reeds meldden n.l. de Pa rochiebibliotheek gaat verhuizen naar een der lokalen van de vroegere R.K. Kleuterschool en wel naar het lokaal gelegen ongeveer tegen de pastorie. Met deze verhuizing wordt dezer dagen begonnen en zo spoedig mogelijk na Pasen hoopt het be stuur de bibliotheek officieël te ope nen. Daar hoort U dus nog wel van. Dit kunnen we al wel melden, dat het bestuur voornemens is eens in de week de bibliotheek geopend te hou den en het de lezers zo gemakkelijk mogelijk maken door het z.g. open uitleensysteem toe te passen. Vóél de officiële opening komt er een met extra zorg samengestelde wisselcol lectie. Geboren: Roelof C. z. v. J. de Best en J. Schaart; Arie C. S. z. v. A. L. de Vreugd en P. W. Zwaan; Jan C. t. v. P. van Duyvenbode en D. Bron- sema; Maria C. H. d. v. G. J. ter Beek en H.van Duyn. Cornelia d. v. C. van Klaveren en A. van der Plas, Teuntje d. v. A. J. van Egmond en H. Bos; Trijntje d. v. G. Schaap en J. Varkevisser; Dirkje d. v. C. Harte- veld en A. Ouwersloot; Govert z. v. C. van Erk en W. Clazing; Alida d. v. W. de Jong en A. Blok; Ondertrouwd: C. W. Zwaan en A. H. Vooys; A. Hoek en A. Im thorn; J. van Duyn en A. van Duyn; Getrouwd: I-I. P. Jager en A. M. Koelewijn; L. van der Bent en K. Koelewijn; A. Vletter en M. C. Lang- muur; N. van der Meij en M. de Jong; A. H. van Leeuwen en L. van der Bent; A. de Best en A. W. van Duyn. Overleden: Jac. Korpelshoek 30 jr., echtgenoot van L. Berkman; C. Koe lewijn 80 jr. LISSE KREDIETEN VOOR STICHTING VAN WIJKGEBOUWEN Het bestuur van de afdeling Lisse- dorp van de vereniging „Het Wit- Gele Kruis" heeft tot b. en w. het verzoek gericht te willen bevorderen, rHt, overeenkomstig de bepalingen van de gemeentelijke studieverorde ning voor kruisverenigingen, een bij drage ineens wordt beschikbaar ge steld voor de stichting van een wijk- gebouw door verbouw en uitbreiding van het pand Schoolstraat 4. \an het bouwplan hebben b. en w. hun gc keuring kunnen hechten. De totale kosten van stichting van het wijkL bouw, inclusief inrichting, architec tenhonorarium en aankoop van het pand Schoolstraat 4, worden globaal geraamd op 94.500, zodat de ge meen lelijke bijdrage voorshands steld kan worden op een derde deel daarvan of 31.500. Het werkelijk beschikbaar te stellen bedrag kan uiteraard eerst worden bepaald, wan neer de werkelijke stichtings- en in richtingskosten bekend zijn. B. en v/. stellen voor de bijdrage ineens te verlenen en daarvoor een krediet beschikbaar te stellen van 31.500. Dit bedrag kan in 10 jaren ten laste van de gewone dienst wor den afgeschreven. Ook het bestuur van de afdeling Lisse van de Zuid-Hollandse vereni ging „Het Groene Kruis" heeft ver zocht om een bijdrage ineens voor de bouw van een nieuw wijkgebouw ten behoeve van dit afdeling. Openbare aanbesteding heeft reeds plaats ge had. De totale kosten van grondaan koop, bouw inrichting, verwarmings installaties en architectenhonorarium worden globaal geraamd op 200.000, zodat de gemeentelijke bijdrage voors hands kan worden gesteld op een der de deel van dat bedrag of 66.500. B. en w. stellen voor de bijdrage in eens te verlenen en daarvoor een kre diet te stellen van 06.500. J. Cové en fam, kruidenier, Sumatra- straat 155; N. W. Wennekers en fam., caféhouder, Nieuwe Rijn 19; J. A. Bax en fam., matrassenmaker, Hansenstr. 77; D. G. van Dijk en fam., kunstschilder, a.b. ws Utr. Jaagpad; E. F. Ditmar en fam., kruidenier, Lijsterstraat 9; A. H. Corpel en fam., timmerman, Piet Hein- str. 20; V. J. H. Gündlach en fam., mach. bankwerker, Hansenstr. 15a; G. van Kooten, Moddermanstr. 7; A. Ouds hoorn, Piet Paaltjenspad 7; M. F. A. van Dooren geb. Cordens verpleegster, Rijnsburgerweg 10; N. A. Wind, 1.1. ver pleegster, Witte Singel 27; C. J. Westrik Broeksma, kantoorbediende, Lage Mors- weg 63; H. W. van der Wolf, Witte Sin gel 88; E. L. Humme, arts, de Sitterlaan 86; A. A. G. M. van Wouw, de Laat de Kanterstr. 30a; M. G. Kuhl, hulp i. d. huish., Roodenburgerstr. 57; J. M. van der Kaaij, dienstbode, Uiterstegracht 44, J. Bekooij, betonwerker. Hoge Mors- weg 16; A. Elkink, 11 verpleegster, Me- zenstr. 2; C. J. Zitman geb. Hazenberg, de M. v. Streefkerkstr. 34; H. van Lier, hulpbaas spinnerij, Drie Octoberstr. 45a A. de Haas, huishoudster, Evertsenstr. 49; J. G. Verboon geb van Rooijen, Rijnsburgerweg 157; J. J. Bregonje, technicus, Telderskade 18; J. A. M. Brugman, firmant modehuis, Rapenburg 47; L..M. J. vah der Horst, rijksambte naar, Zeemanlaan 3; A. W. van Katwijk kleuteronderwijzeres, Jan v. Goijenkade 13; C. P. Mecrtins geb. Rugebregt, Morsstr. 4; A. Vis, Bakh, Roozenboom- str. 8; B. W. Hageman, Beatrixstr. 27; S. A. Griffin, med. analiste, Nachtegaal laan 5; I. E. Druker, Piet Paaltjenspad 6; D. Rakic, Oude Vest 35; P. Barkho- fen, stoffenwever, Jacob Catslaan 107; H. W. Joncker, stoffenwever, Jacob Catslaan 107; L. M. A. van Hasselt, ty piste, Groenhovenstr. 21; M, C. Kake- beeke, verpleegster, Witte Singel 27; I. E. Bakels geb. Fitsch, Oude Vest 7; A. Ta lm a .Rapenburg 122; F. van Velsen, boorder schrijfmachfabriek. Gasstr. 26; M. M. du Mortier geb. Zeestraten, Rijn- dijkstr. 22; T. G. Lanenga, mach, stilc- ster, Pr. Hendrikstr. 16; J. J. Put geb. Schoolderman, verkoopster, Buitenrust- str. 4a; H, T. van der Plas, 1.1. verpleeg ster, Rijnsburgerweg 10; P. J. M. de Boer, hulp i. d. huish., Roodborststr. 3 A. Boot, loopjongen, Cronjéstr. 2a; A A. Trouwborst, ethnoloog, Zoeterwoud- seweg 102; B. de Boer geb. Scheurwa ter, Pasteurstr. 50; A. J. E. de Almeida, secretaresse, Rijnsburgerweg Soesman, Thorbeckestraat man, Thorbeckestraat Loon hof 33; G. J. M. Groenendaal, militair, Julianastr. 59; A. Plu, dameskapper, Vijf Meiplein 74; M. C. Lamboo, ambt. PTT, Lammenschansweg 134; M. G. S. Leferink, röntgenlaborante, Roodborst str. 41; P. Guijt, zeevisser, Dijkstr. 17; A. van Elven, stijlwandbouwer, Hoge Rijndijk 280; B. Niezen, militair, Noord einde 2a; R. Görtz, Rapenburg 80; M. Smit, militair, Noordeinde 2a; S. K. Bruinsma, verpleeghulp, Leeuwenhoek- str. 2; R. Ockerse, militair, Kanaalweg S. de Boer, los arbeider, Pasteurstr. O. Bergen en fam., Boshuizerkade 14, Suriname; L. W. Bouman-de Roock en fam., Aalmarkt 11, Epe, Woldberg- weg 8; F. C. de Vos en fam., Boshuizer kade 24, Delft, Meermanstr. 166; W. M. den Boer, Zoeterwoudseweg 120, Oegst- geest, Oude Rijnzichtweg 8; L. A. V. Metzemaekers en fam., Jan v. Goijen kade 18, België A. M. van Berkel geb. van der Werf en fam., Beijerincklaan 26, Soest, C. Huygenslaan 41; P. D. Schouten en fam., Haverstraat 53, Aus tralië; P. Lepelaar en fam., Breestraat 153, Australië; H. E. Schiitte en fam., KapeLstr. 1, Oegstgeest, Julianalaan 15; H. P. van Venetien en fam., Mariënpoel- str. 41, Gouda, Jouberstr. 161; J. M. van Kerkhoff-Ekelschot, Meerburgstr. 9, Oegstgeest, de Kempenaerstr. 64; M. de Kleijn, Pres. Steinstr. 28a, Tilburg, A. Paulownastr. 2; M. G, Vogelaar-Bouw huizen, Hooigrt 28, Al'kemade, Kerkstr. 47; G. Woeltjes-Willemse, Schoolstr. 2, Doetinchem, Papaverstr. 2; J. A. de Reu ver. Vijf Meilaan 61, Iran; M. J. Peter- se-Diels, Beestenmarkt 11, 's-GAven- hage, Reinkenstr. 69; J. Bodijn, Beesten markt 11, 's-Gravenhage, Reinkenstr. 69 L. Ingpnluyff, Rijnsburgerweg 10, Suri name; J. A. Noordijk, Rijnsburgerweg 10, Warmond, Waagöam 30; A. H. Bek kers geb. Krops, Rijn en Schiekade 95b, 's-Gravenhage, A. Paulownastr. 69a; C. Gutter, Wasstr. 55, 's-Gravenhage, Corn, de Wittlaan 111; J. W. van Beek, Drie Octoberstr. 33a, Assen, Steendijk 150; C. van Schie, Witte Singel 27, Katwijk, Sandtlaan 34; J. J. Henneman, Haagweg 41, Brits Oost Afrika; M. Volkers, Coornhertstr. 49, Nieuw Zeeland;' A. H. J. Halewijn, Spiegehelstr. 30a, Zaandijk, j R. Borstiusstr. 2; A. H. Jansen-Schippers Lijsterstr. 2, Doetinchem, Rijksweg 65; H. F. E. M. van Gilse, Herengrt 100, Nieuw Zeeland; W. H. de Sitter, Witte Singel 36, Duitsland; L. Luiken-Baang Thara, Bakkersteeg 5, Thailand; K. L. de Wit, Noordeinde 2a, Den Helder, Buitenhaven 5; H. S. Kok, Hogewoerd 40, Hilversum, Noodweg 37; J. C. van Amerom-Vahrmeyer, Lijsterstr. 26, Rijnsburg, Korte Vaart 3; A. W. Mante, Lange Mare 33, Voorburg, Ln v. N. Oosteinde 250; G. de Lange, Rijnsbur gerweg 10, 's-Gravenhage, Zwarteweg Soes- j 74dW, Kuiper, Rijnsburgerweg 86, Bo- xuiuueuKiuaaL xu, W. M. van j venkarpsel, Spoorsingel 7; J. van der geb. Ouwerkerk, Jul. v. Stolberg- Stelt, Rapenburg 79, Oegstgeest, Hoge ------ - Morsweg 118; J. C. Verdoorn-Zechner, Hoge Rijndijk 128, Wassenaar, Konijnen laan 40; H. Kruis, v. VollenhOvenpln. 98, Ogstgeest, Regentesselaan 27; M. E. W. ter Haar, Mai-edijk 1, Oegstgeest, Geverstr. 75; G. Nauta, Staringkade 34, Amsterdam, Westerdokstr. 3 hs; B. A. Rutenfrans, Lage Rijndijk 6a, Wierden, Enter Hambergerwcg 1; A. Montanus, NOORDWIJK JAARVERGADERING COÖP. D.S.S. Onder geweldig grote belangstel ling hield gisteravond in Café „Flo ra" de Coöp. Broodbakkerij en ver- bruiksvereniging haar 48ste jaarver gadering. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter de heer P. Ruigrok het verscheiden van mevr. Zoet. Behal ve een groot verlies voor de familie, was dit ook een groot verlies voor de Coöperatie Met enkele ogenblikken stilte werd het piëteitvolle woord door de vergadering onderschreven. Na lezing van de notulen bracht de secretaris het jaarverslag uit, waar bij hij kon getuigen, dat 1958 in alle opzichten een goed jaar is geweest. Het ledental was met 26 toegenomen, Vervolgens werden door de admini strateur, de heer B. Pley, de balans en verlies- en winstrekening uitge- brcht. Daaruit bleek dat de winst be droeg 15742.42 (vorig jaar 16568.77). De totale omzet in 1958 was 221.518.Er werden gebak ken 67504 stuks regeringsbrood, 84097 stuks bruinbrood, 114545 stuks blankbrood en 95713 luxe broodjes. Aan koek en gebak werd verkocht voor 76261.terwijl de doorver koop van andere artikelen 29430. opbracht. In totaal werd er 3273 baaltjes meel verbakken, alzo een gemiddelde van 63 baaltjes per week. Bij de mededelingen werd bekend gemaakt, dat in het afgelopen jaar de aanbrengpremies waren verdiend door fam. De Lincel, E. Vink, H. Heemskerk, W. Plug, fam Terlaak, P. Steenvoorden, P. Zuidhoek en J. de Ridder. Deze premies bestonden uit geldprijzen, naar gelang het ver bruik van de door hen aangebrachte nieuwe leden. Onder applaus werd medegedeeld, dat het dividend, even als vorig jaar, is vastgesteld op 7% Bij de bestuursverkiezingen wegens de heer C. J. v. d. Ploeg, het onder werp „Duurzame werkgelegenheid" zou toelichten, bij te wonen. De voorzitter gaf een korte toe lichting op het onderwerp en sprak hierna een woord van welkom tot de heer C. J. v. d. Ploeg. Spreker legde er de nadruk op, dat werkgelegenheid een harde noodzaak is en duurzame een alge meen belang. Werkloosheid voorko men is een eerste vereiste, daar zij materieel maar ook moreel een ramp voor onze natie is. In de loop der jaren is ons land van agrarisch een industrieland ge worden. Het is dan ook een zware opgave onze industrialisatie op te voeren, daar wij een zeer arme bo dem beziten wat betreft het verkrij ger van grondstoffen Nadat spr. de agrarische export had belicht, welke 1/3 van onze ge hele export bedraagt, betoogde hij, dat door toename der bevolking moet gezorgd worden voor plaatsing van 50.000 arbeiders per jaar. In vele be drijfstakken wordt door vergaande automatisering in de toekomst, dit aantal zeker nog groter, Hij waarschuwde voor de fout, steeds meer goede gronden op te of feren aan industrialisatie. Hij zag als enige uitkomst industriespreiding daar anders bedrijfstakken, zoals tuinbouw en bloembollenteelt in het westen geen levensruimte meer overhouden. De jeugd, die aanstonds de plaat sen moet bezetten in de komende nieuwe en uitbreidende industrie, meet worden opgeleid tot beroeps arbeider, waarbij vooral het belang van de geestelijke waarden in het oog moet worden gehouden. Hierna besprak de heer v. d. Ploeg de bezitsvorming. De K.A.B. streeft naar rechtvaardige verdeling en staat hiervoor op de bres, aldus be sloot spreker. In de pauze werd op verdienstelij ke wijze door een dameskoor der K.A.V. onder leiding van mej. Ho- genstraten, met aan de piano de heer Winsen een drietal liederen ge zongen. Na de pauze werd een vruchtbare gedachtenwisseling gehouden. Op de vragen uit de vergadering over de bestedingsbeperking, de P.B.O., be zitsvorming, subsidies aan het vak onderwijs gaf de heer v. d, Ploeg veelal een bevredigend antwoord. De voorzatter dankte spr. in zijn slotwoord voor zijn leerzaam en hel der betoog. Tevens werd nog medegedeeld, dat omstreeks half mei een bedevaart gehouden zal worden naar Heiloo. STOMP WIJK Prijsjassen Vanavond wordt de L.T.J. District prijsjasavond in Ber kels parochiehuis gehouden, dit is de laatste avond waarna de winnaar bekend wordt gemaakt. Echter bereid tot topconferentie President Eisenhower heeft in een radio, en televisierede tot het Ame rikaanse volk verklaard, dat de V. S. bereid zijn, deze zomer aan een top conferentie met de Sowjet-Unie deel te nemen, als de gebeurtenissen zulks rechtvaardigen. Hij zei, dat de V. S. inzake Berlijn uit drie mogelijkheden kunnen kie zen. De eerste mogelijkheid was uit vrees voor de Russen de rechten en verantwoordelijkheden, „gekocht met het leven van Amerikaanse en geal lieerde militairen", op te geven. „Deze keuze is voor ons duidelijk onaan vaardbaar", aldus de president. De tweede mogelijkheid, „opge drongen door de Russen", was oorlog. „Zeker wensen de Amerikaanse en westelijke volkeren geen oorlog, maar de gehele geschiedenis heeft ons de grimmige les geleerd, dat er nog nooit een land in is geslaagd, de ver schrikkingen van een oorlog te ver mijden door te weigeren zijn rechten te verdedigen, door te pogen agressie te verzoenen". Volgens de president1 wordt het gevaar van oorlog verkleind als het Westen vastberaden blijft. De laatste mogelijkheid was onder handelen. Hierover zei Eisenhower o.a.: „Wij zijn bereid naar nieuwe denkbeelden te luisteren en andere denkbeelden te berde te brengen. Wij willen alles doen wat in ons vermo gen ligt om ernstige onderhandelin gen tot stand te brengen en dit over leg zinvol te maken". Op betere basis De Russische nota van 2 maart scheen de president een stap in de richting van onderhandelingen op VOORHOUT Het is niet voor het eerst, dat het eerste kievitsei van Zuid-Holland in Voorhout werd gevonden. Het was gistermorgen 16 maart nu de derde maal, dat achtereenvolgens in 1957, 1958 en 1959 een dergelijke gebeur tenis plaats vond. Thans was de ge lukkige Joop van Steijn, Heren straat 3, die in de Elstgeesterpolder tijdens zijn werkzaamheden in de bloembollen in een naburig weiland een kievitsei vond. Gisteravond heeft burgemeester Smolders van Voorhout met de vin der van het ei en diens broertje Corry van Steijn het kievitsei aan geboden aan mr. Klaasesz, Commis saris der Koningin in Zuid-Holland Verkeer Voorhou1Noordwijk ge stremd. In verband met de werk zaamheden tot vernieuwing van de Noordwijkerhoekbrug is vanaf 16 maart alle verkeer van Voorhout langs de Leidsevaart naar Noord- wijk geheel afgesloten tot nader te bepalen datum. Doorgaand verkeer wordt nu over het dorp Voorhout geleid. Rheumabestrijding. Het comité voor rheumabestrijding alhier heeft dit jaar niet mis geschoten, met het idee om huis-aan-huis collectezak jes te bezorgen, met een opwek- periodiek aftreden van de heren' G. £00rd ™°r. d« bestrijding van Ottevanger en G. Houwaard die het I de:JFf™es^e S? Presfde"- bestuur allebei herkiesbaar had ge-1 'e' meY- Smolders-Nieuwerkerk steld, deden zich enkele verwikke- kon voldoenmg mededelen, dat lingen voor. Het huish. regelement^en. J36 ra^ van ƒ565. was opge- geeft aan, dat personen boven de 65 j naaid- jaar niet meer in het bestuur kun nen worden gekozen en, waar de af tredenden deze leeftijd waren gepas seerd, kwam men hierdoor in een im passe. Een voorste] om de verkie zingen een jaar uit te stellen kon Geboren: Yvonne C. M. dr van M. J. van Rooden en E. W. M. van Steijn; Gerarda A. M. dr van H. P. v. Werkhoven en A. P. A. Braun; Gerardus J. zn van P. Hoogervorst en C. M. v. d. Berg; Gijsbertus M zn JatU IWll T T Tl geen genade vinden, zodat er wel van W. N. v. Leeuwen en J. F. H. Tensen, Johan de' Wittstr. 14; C. H. Sumatrastr. 21, Katwijk, Zuidstr. niets anders zal opzitten om binnen kort een vergadering uit te schrijven voor het verkiezen van twee nieuwe bestuursleden. Het bestuur werd ge machtigd een bedrag van 400. voor het bestuur en 500.voor een uitgaansmiddag van het personeel. Na korte rondvraag en een grote ver loting volgde sluiting, waarbij de voorzitter de administrateur de chef bakker en alle personeelsleden har telijk dankte voor de gróte ijver waarmede zij de belangen van de Coöp. hebben gediend. OEGSTGEEST Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het kandidaatsexamen voor civiel-in- genieur de heer P. J. M. Schlatmann, alhier. SASSENHEIM LAATSTE ONTWIKKELINGSAVOND K.A.B. De laatste ontwikkelingsavond der KAB tot sluiting van het winterpro- gramma, was beter bezocht dan de andere avonden tot tevredenheid van de voorzitter, de heer J. Kortekaas. Hij begroette in het bijzonder de eni ge dame, die meegekomen was om I d. v. C. C. P. Vrins en T. L. van deze zeer belangrijke avond, waarop Dongen; Hugo, z, v. T. J. Joling en Heemskerk; Johannes H. C. Th. zn van J. Th. M. Warmenhoven en H. C. v. d. Veek; Gerardus M. zn van B. J. v. Kampen en A. G. J. Rtiigrok; Johanna H. M. dr van C. M. Juffex-- mans en G. A. v. d. Bos; Bertha H. F. dr van A. G. Lange!aan en C. J. J den Elzen; Anna M. dr van G. Zwetsloot en C. M. Vink; Antonius P. C. zn van C. Marijt en W. H. C. Ruijg; Albert J. J. zn van J W. de Jong en M. H. Koopman. Ondertrouwd: Th. G. Does 28 j. en J. J. v. d. Hulst 26 j.; W. J. N. van Kempen 27 j. en G. H. C. de Groot 26 j.; A. Augustinus 58 j. en M. A. J. Steekers 59 j. Overleden: Marcelis Langeveld 90 jaar; Dirk van der Voort 84 jaar. VOORSCHOTEN SCHAPENFAMILIE UITGEBREID MET VIERLING Voorschoten heeft thans ook een vierling. Een van de schapen van mevr. Van den Berg dat nog in de wei Mep en naar de stal overgebracht moest worden, heeft hier vier wel schapen lammetjes ter wereld ge bracht. WASSENAAR Geboren: Olav J. E., z. v. A. L. Peters en M. G. Kors; Monique E. V., Lunteren meldt zich met.... In Lunteren, bij de landbouwer N. Drost aan de Postweg, is een drie kleurig stierkalf geboren. Het dier tje is goeddeels roodbont en heeft alleen rechts achter twee zwarte vlekken. Zijn vader en moeder zijn beiden zwartbont, doch ongetwijfeld heeft een van hen vroeger eens een rood bonte in de familie gehad. Het rood-wit-zwarte stierkalfje trekt veel bekijks en ook de vee- artsenijkundige dienst, die enkele kleurenfoto's nam, toonde reeds zijn belangstelling. NA VAL OVERLEDEN Tengevolge van een val met zijn bromfiets tegen een stootblok van de spoorwegen op de Stationsweg te Rot terdam gistermorgen, «is de 42-jarige fabrieksarbeider G. Schepers, van de Mr. Kesperweg te Ridderkerk, des avonds in zijn woning overleden. Hij had geklaagd over pijn in de borst en, liep voorts een wond aan de neois op. De politie verzoekt getuigen van het ongeluk zich te melden. Op het nippertje De 37-jarige vertegenwoordiger L. E. uit Culemborg beleefde gister middag een minder plezierig mo ment, toen de motor van zijn per sonenauto afsloeg op het moment dat de wagen zich midden op de over weg met de halve bomen aan de Ou de Amersfoortseweg te Hilversum bevond. De overwegwachter zette ijlings het sein op onveilig, waar door de machinist van een naderen de trein nog in de laatste seconden kans zag de trein tot stilstand te brengen. De onthutste vertegenwoor diger kon, nadat politiepersoneel zijn auto weer op de rijweg had gebracht, de reis voortzetten. CONSTRUCTEUR VERONGELUKT De 55-jarige constructeur W. Th. de Leëuw uit Riheden, vader van twee kinderen, is gisteren te Nijme gen dodelijk verongelukt. De man was gistermiddag beziu met laswerk- zaamheden bij de nieuwbouw van de Provinciale Electriciteitsmaatschappij te Nijmegen. Op eer gegeven mo ment verloor hij het evenwicht en viel van een ladder acht meter om laag. Hij kwam met het noofd op een ijzeren balk. Zwaar gewond werd hij overgebracht naar 't Canisiuszieken- huis te Nijmegen, waar hij vannacht is overleden. President Worosjilof is herstel lende van een bronchiale longontste king, zo heeft een woordvoerder van het Sow jet-ministerie van buitenland se zaken maandag meegedeeld. Een maand geleden was gezegd, dat de president lijdende was aan complica ties van een griepaanval. een betere basis te zijn. Hij hoopte op een spoedige bijeenkomst van mi nisters van buitenlandse zaken. Als de gebeurtenissen een topconferentie in de zomer zouden rechtvaardigen, zouden de V. S. bereid zijn hieraan deel te nemen. Er moet een duidelijk begrip zijn van hetgeen de V. S. niet kunnen doen. Als voorbeeld noemde hij een poging om „de vrede te kopen door twee miljoen vrije mensen van Ber lijn op te offeren". In dit verband zei hij ook, dat de V. S. niet akkoord kunnen gaan met een permanente en gedwongen verdeling van Duitsland, waardoor Midden-Europa voortdu rend een kruitvat zou blijven. Wash ington was echter bereid, met alle betrokken landen te spreken over redelijke methoden om tot een ver enigd Duitsland te komen. Voorts konden de V. S. niet het be weerde recht van enig land erkennen om willekeurig zich niet te houden aan zijn internationale overeenkom- sten. Als men zich hierbij zou neer- leggen, zou elke onderhandeling een schijnvertoning worden. Kort samengevat Het Amerikaanse standpunt inzake Berlijn vatte hij als volgt samen: „Wij zullen geen duimbreed van onze plicht wijken. Wij zullen ons recht op vreedzame doortocht naar en van West-Berlijn blijven uitoefenen. Wij zullen niet de eersten zijn om de vrede te verbreken. Het zijn de Sow- jets, die dreigen met geweld deze vrije doortocht te hinderen. Wij zijn bereid ten volle deel te nemen aan elke oprechte poging tot onderhande len, waarbij de bestaande rechten van allen en hun kans om in vrede te leven worden gerespecteerd". In een commentaar op Eisenhowers rede zegt de „New York Herald Tri bune", dat deze rede onomstotelijk heeft aangetoond, dat de westelijke mogendheden bij het geschil om Ber lijn niet zullen capituleren voor de Russen. Marktberichten LEIDEN, 17 maart. Varkens. Aanvoer 220 stuks. Notering per kg levend gewicht: lichte varkens 1,80 tot f 1,82, slagersvarkens 1,83— 1,86, zeugen 1,631,68. Handel goed. ROTTERDAM, 17 maart. Vee. Aanvoer totaal 5551. Weektotaal 7532. Vette koeien en ossen 800, gebruiks- vee 12121, vette kalveren 310, gras kalveren 286, nuchtere kalveren 2192, varkens 130, biggen 85, paarden 218, ponny's 20, schapen of lammeren 211, weidelammeren 37, bokken of geiten 51 stuks. Noteringen: vette koeien le kwal. 3.16—3.46, 2e kwal. 3.00—3.16, 3e kw. 2.802.92; vette kalveren le kw. 2.80—2.90, 2e kw. 2.60—2.80, 3e kw. 2.202.60; graskalveren 46Ó380 280, nuchtere kalveren ƒ655240; biggen 654840: slachtpaarden le kw. 2.65, 2e kw. 2.40, 3e kw. 2.20; schapen f 110—8565; lammeren 12085—60; kalf- en melkkoeien 13001100975; varekoeien 910 780700; vaarzen 1000850650; pinken 690560425. Overzicht: vette koeien aanvoer ruimer, handel redelijk, prijshoudend, prima exemplaren boven notering; vette kalveren aanvoer iets minder, handel vlot, goed prijshoudend, pri ma's boven notering; graskalveren aanvoer tamelijk, handel kalm, prij zen onveranderd; nuchtere kalveren aanvoer als vorige week, handel stroef, niet hoger in prijs; biggen aanvoer als vorige week, handel re delijk, prijzen constant; slachtpaar den aanvoer ruimer, handel kalm, niet lager in prijs; schapen en lam meren aanvoer als vorige week, han del goed, vooral niet lager in prijs; kalf- en melkkoeien aanvoer als vo rige week, handel tamelijk, prijzen constant; varekoeien aanvoer ge woon, handel slepend, prijzen onge wijzigd; vaarzen en pinken aanvoer als vorige week, handel iets levendi ger, ruim prijshoudend. De Paasveetentoonstelling trok grote belangstelling. BODEGRAVEN, 17 maart. Kaas. Aangevoerd 16 partijen. Notering: 2.102.34. Handel redelijk. ROELOFARENDSVEEN, 16 maart. Bloemen. Irissen 1.051.40, Ane monen 4458, Blauwe Druifjes 16 30, Freesia's 4380; Narcissen: Ear ly Glorie 37—61, King Alfred 48—70, Granium 3544, Cheerfulness 4046, Carlton 51—60; Tulpen: Paul Richter 80—91, White Virgine 89—1.04, Edith Eddy 5071, Rose Copland 5578, v. d. Eerden 5476, Weber 4860, Golden Harvest 681.00, White Pitt 5368, Cordel Huil 7989, Purper Copland 64—79, Carara 1.001.28, Queen Elizabeth 8290, Telescopium 64—67, Apeldoorn 1.20—1.30, Delice 6063, Early Queen 5060, Ban doeng 7384, Olympiade 6062, Re- forma 80—89, Crown Imperial 58 61, White Sail 44—50, Br. Star 44— 50, Orchi Ossiwolde 8085, Crater 70—77. Wintergold 58—78, Her Grace 71—82, Elmus 63—1.00, Paris 1.00— 1.15, Prinses Beatrix 95—1,04, Pru nus 7080, Bellona 901.07, Parkiet tulpen 80—1.30, Dubb. Tulpen 47—70 per bos; Am Anjers 1929 per stuk, TER AAR, 16 maart. Groente. Witlof 1 0.36—0.42. idem 2 0.26—0.36, idem stek 0.09—0.18, spinazie 0.54 0.63, idem B 0.45—0.47, stoofsla 0.40 0.41, andijvie 0.550.50, prei 0.19 0.23, waspeen 0.170.20, uien 0.06, spruiten 0.25—0.31. kroten 0.06, alles per kg; sla A 0 190.24, idem B 0.16 0.19, idem C 0.110.14, komkom- M. A. A. de Groot. Ondertrouwd: P. Landsman A. C. L. Boekelman (Den Haag); B. Loust en A. M. M. van der Smit (Den Haag); H. L. Groeneveld en M. J. Baas (Rotterdam); W. ten Have en C. A. Dijkman (Den Haag). Getrouwd: J. G. P. van Leeuwen mers Ó.30Ó.57. alles per stuk, radijs en D. M. van den Boogert. Overleden; Martinus J. de Ruij- ter, 86 jr; Klazina Buisman, 86 jr; Joachim A. van Noort, 79 jr; Pieter H. Bruynings Ingenhoes, 67 jr; Ma thilda Buchmann, 73 jr; Ambrosius Willebrordus, 74 jr; Christiaan N. J. Miltenburg, 44 jaar (DenHaag); Heinrich F. Rosemünd 67 jr. (Delft). 0.150.23, selderij 0.04, alles per bos; stoofsla 1.10 per kist. Bloemen: Tul pen 0.45 per bos. VINKEVEEN. 16 maart. Groente. Boerenkool A II 18, Prei A II 19— 20, Spinazie 646ö, Witlof A 4952, Witlof B 3849 cent per kg. Peter selie 1112, Selderij 1517 cent per bos.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3