Directeur nam meer dan halve ton op uit N.V. Teddy Scholten op Schiphol als een vorstin begroet Bus op vrachtauto Kabinet vroeg ontslag BOVRJL visie op televisie VRIJDAG 13 MAART 1959 I DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Bedolven onder de bloemen Bij haar terugkeer uit Cannes, Engeland zeker met de eerste prijs waar zij het Eurovisie-songfestival had gewonnen, is Teddy Scholten op Schiphol een ontvangst te beurt ge vallen zoals een Nederlandse artieste nog nimmer bereid is. Op de overloop boven de restau rants hadden zich voltallige klassen van vele Amsterdamse scholen en nog honderden andere bewonderaars een plaatsje weten te bemachtigen en op het platform stond het hele ge zelschap van René Slees wij ks revue compleet met het orkest van Bill Stanford, dat uiteraard het winnende liedje, ,,'n beetje" ten gehore bracht. Vele vrienden Er waren zoveel vrienden uit de wereld der kleinkunst, tv en radio, dat Teddy bij haar aankomst moeite had de trap van het vliegtuig af te dalen. Eerst werd ze door haar man- Henk Scholten en haar 9-jarig doch tertje Renée omhelsd, terwijl tiental len persfotografen en camera-opera teurs elkaar verdrongen om dit te vereeuwigen. Daarna werd Teddy verwelkomd door al haar bekende vrienden, zo als René Sleeswijk, Willy Walden, Piet Muyzelaar en natuurlijk vooral door de twee mannen, die in haar succes te Cannes delen: Willy van Hemert, die de tekst schreef en Dick SChallies, die het lied componeerde. Felicitatiedienst Omstuwd door steeds weer nieuwe groepen van vrienden, die haar per sé geluk wilden wensen, werd ze met man en dochtertje naar een po dium gebracht. Teddy werd onder zoveel boeket ten bloemen bedolven, dat ze ze niet kon dragen. Een aantal geünifor meerde meisjes van de felicitatie- dienst uit Leiden bood haar een enor me taart aan. Later in het restaurant zei Teddy ten behoeve van tv en filmjournaal fel belicht en zittende voor een enor me kartonnen grammofoonplaat van ,,'n Beetje": „Ik was echt wel erg zenuwachtig gisteravond, al reali seerde ik me niet, dat heel Neder land met me meeleefde via de tv. Dat ik won was de grootste verrassing van mijn leven. Ik zelf meende, dat Van Nelle bestellen (Adv.) van de Kon. Ned. Handelmaatschap pij v/h Boeke en Huidekoper, de 56 jarige G. A. K., die voor de Haar lemse rechter stond, daar hij 63.000 gulden heeft verduisterd werd gis teren zes maanden gevangenisstraf geëist. De directeur stond eigenlijk in schuld bij zijn eigen onderneming. Hij had n.l. een rekening-courant waarop zijn tantième werd gestort. De directeur was doorgegaan met het opnemen van geld, ook toen deze re kening-courant na 1956 geen batig Bij een botsing die donderdagmor- saldo meer aanwees. Hij stond op gen op de Stationsweg te Horst is een gegeven ogenblik voor ruim zes geschied tussen een autobus, die da- j ton bij de Mij in het krijt, gelijks mijnwerkers van en naar hun werk brengt en een stilstaande De commissarissen maakten daar- vrachtauto, werden 6 personen ge- 1 bij bezwaar tegen het beleid van de wond. Vier van de tien in de bus directeur. Hij werd geschorst en te- zittende mijnwerkers kregen lichte I ver*s gemaand het bedrag van verwondingen en konden na in het 63.000 terug te betalen. Hij deed het Zes gewonden zou gaan strijken" Met het zelfde toestel arriveerden de Engelsen Pearl Carr en Teddy Johnson, die met het duet „Sing little birdie" in Cannes de tweede prijs wonnen. Zij zullen zaterdag avond in Hilversum voor de radio microfoon verschijnen. Overladen mei geschenken Teddy Scholten trad weer op Beschermd door de veilige arm van haar man en de sterke armen van vier indrukwekkende politie agenten moest de Eurovisie-Songfes tivalwinnares Teddy Scholten zich gisteravond een weg banen van haar auto naar de ingang van de Stads schouwburg in Utrecht. Duizenden Utrechters waren naar het Lucas Bolwerk getogen om een glimpje op te vangen van de vermoeide maar stralende Teddy, die nog geen 24 uur na haar overwinning in Cannes weer moest optreden in de revue van René Sleeswijk ,,'n Avondje uit", die deze week in de Jaarbeursstad wordt gegeven. Teddy was nog diep onder de in- Een innig welkom op de liegtuig- trap. Het gezin Scholten overgeluk kig bij elkaar. Van Nelle bestellen druk van de hartelijke ontvangst: „Het was of ze de auto uit elkaar trokken, ik wist niet dat nuchtere Hollanders zo enthousiast kunnen zijn", zuchtte ze. De zaal van de Utrechtse Stads schouwburg is voor de eerstvolgen de drie avonden uitverkocht. Toen Teddy op het toneel verscheen, barstte er een minutenlang applaus los. Na de ouverture werd zij over laden met geschenken: René Slees wijk bood haar namens de revue een platenwisselaar aan en van b. en w. van Utrecht, de directie van de Stadsschouwburg en een gram mofoonplatenmaatschappij kreeg ze enorme bloemenkransen dozen bon bons en een radiotoestel. Ze bedankte hoe kan het ook anders met het zingen van ,,'n Beetje". Het enthousiaste publiek brak de zaal bijna af. Gelukwensen voor Teddy Scholten Burgemeester Bogaardt van Rijs wijk heeft gisteravond, na het be kend worden van de uitslag van het Eurovisie-songfestival, een telegram met gelukwensen aan Teddy Scholten gezongen. Onder de vele bloemstuk ken, die haar gisteren bij haar thuis komst wachtten, waren ook orchi deeën van de heer Bogaardt, de bur- (Adv.) gervader van haar woonplaats. Terugbetaald onder dwang justitie Tegen de voormalige directeuur was geen sprake van opzettelijke ver ziekenhuis te Horst verbonden zijn weer naar huis terugkeren. De bestuurder van de wegens benzine gebrek stilstaande vrachtwagen, de 28-jarige J. C. Rijs uit Sevenum werd ernstig aan het hoofd gewond en kreeg een dubbele armbreuk en een beenbreuk. Hij en de naast hem zit tende 27-jarige H. Verstegen, even eens uit Sevenum, werden in 't zie kenhuis opgenomen. De materiële schade is aanzienlijk. De botsing ge beurde bij regenachtig weer. Van Nelle bestellen (Adv.) In een van de stembureau's te Bar- neveld is enige vertraging ontstaan tengevolge van het aanbieden van het eerste in die gemeente gevonden kievitsei. De 12-jarige Jaap van de Top uit de buurtschap Kootwijkerrboek had gistermorgen omstreeks half negen het eerste kievitsei in de gemeente gevonden, 's Middags ging hij het de burgemeester van Barneveld, mr. C. E. E. Kuntze, aanbieden. De burge meester was op dat moment in het stembureau aan de Technische school. Het gevolg was dat de aanwezige stemmers meer belangstelling hadden voor deze min of meer officiële ge beurtenis, dan voor de vaderlandse stemplicht. De stemmen staakten een ogenblikje en nadat de jeugdige vinder zijn eitje aan de burgemeester had aangeboden, bracht deze zijn dank uit in een klein toespraakje. niet en de justitie greep in. De di recteur werd aangehouden, maar en kele dagen daarna weer in vrijheid gesteld. Hij beleende daarna effecten kocht polissen af en verkocht een verzameling kostbaar porselein en betaalde daarmee zijn schuld af. De vraag was nu of de directeur ver duistering had gepleegd. Zelf was hij die mening niet toegedaan. Als directeur heeft hij niet meer gedaan, zo betoogde hij, dan geld op te ne men, dat hij elk ogenblik kon te rugbetalen. Hij had de schuld aan gezuiverd toen dit van hem gevraagd werd. In de statuten van de onderne ming is echter een bepaling, dat de directeur zonder t' .estemming van de commissarissen geen geld uit de zaak mag opnemen. Naar de mening van enige commis sarissen, die ter zitting gehoord wer den, was de directeur wel buiten de statuten van de N.V. gegaan, maar had hij zich niet schuldig gemaakt aan een strafbaar feit. De officier van justitie nam ech ter een geheel ander standpunt in. De directeur pleegde wel degelijk volgens hem een strafbaar feit. Hij heeft onder bedreiging van de justitie zijn schuld betaald. Op zo'n manier zou iedereen eens kunnen proberen verduistering te plegen. De raadsman was van mening, dat in de statuten van de N.V. niet duidelijk omschre ven staat voor welke geldzaken de directeur de toestemming van de commissarissen nodig heeft. Hier Van Nelle bestellen (Adv.) duistering en zijn cliënt was over tuigd dat hetgeen hij deed geoorloofd was. Hij vroeg vrijspraak. Uitspraak volgt nog. Van Nelle bestellen (Adv.) Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, zal woensdag 18 maart geen audiëntie verlenen. Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem, zal dinsdag 17 maart a.s. geen audiëntie verlenen. Het kabinet van de Koningin deelt mede: Heden heeft de minister-president het gezamenlijk ontslag van de mi nister-president het gezamenlijk ont slag van de ministers en van de staatssecretarissen aan- H.M. de Ko ningin aangeboden. De Koningin heeft dit verzoek in overweging genomen en de ministers en staatssecretarissen uitgenodigd in middels al datgene te blijven verrich ten, wat zij in het belang van het ko ninkrijk noodzakelijk achten. KABINET DER KONINGIN Bij K. B. is met ingang van 1 juli 1959 aan mej. mr. M. A. Tellegen op haar verzoek eervol ontslag verleend uit haar functie van directeur van het Kabinet der Koningin „met dank betuiging voor de vele en gewichtige diensten aan ons en den lande bewe zen". Met ingang van dezelfde datum is benoemd tot directeur van het Ka binet der Koningin jhr. mr. W. F. Roëll, voordien secretaris van het kabinet der koningin. Jhr. Mr. W. F. Roëll is in 1903 ge boren te Baarn. Hij is oud-burgemees- ter van Scherpenzeel en jagermees- ter van H.M. de Koningin voor Zuid- Holland. In 1955 vergezelde hij Ko ningin Juliana en Prins Bernhard op hun reis naar de West. Jhr. Roëll is gehuwd en heeft drie dochters. Zutphen heeft 25.000 inwoners Zutphen heeft 25.000 inwoners. Tot deze conclusie kwam de ambtenaar van de burgerlijke stand in het Gel ders IJsselstadje, toen gistermorgen de plantsoenarbeider A. J. Zomer, aangifte kwam doen van de geboorte van zijn dochter Johanna Alberta. De burgemeester, die als voorzitter van het hoofdstembureau Zutphen fungeerde, liet zijn werk even in de steek om de heer Zomer zijn geluk wensen aan te bieden. Vandaag zou het gemeentebestuur een bezoek brengen aan de familie Zomer. Van Nelle bestellen (Adv.) Jongen redde broertje en raakte beklemd Na de moedige redding van zijn broertje uit het binnenste van een betonnen pijler, kwam gisteren de 16-jarige Jan Hutten zelf in de buis klem te zitten. De brandweer heeft hem tenslotte gered. Jan Hutten zag zijn broertje, die op het spoorwegviaduct over het Wilhelminakanaal bij Tilburg aan het spelen was, plotseling in een drie meter diepe pijler vallen. Zonder zich te bedenken liet Jan zich in de schacht zakken en begon zijn broertje omhoog te duwen. Toen het kind de rand bereikt had en zich uit de pijler had gehesen, bemerkte Jan, dat hijzelf klem was komen te zitten. Eerst anderhalf uur later konden brandweerlieden hem met een stokladder uit zijn benarde po sitie verlossen. Jongen gewond bij demontage projectiel Gisteravond omstreeks acht uur was een der leerlingen van de hand vaardigheidscursus voor jonge boe ren, welke in het noodlokaal van de timmerfabriek Van Dijk te Some ren wordt gegeven, bezig met het demonteren van meegebracht ont plofbaar materiala, moeglijk een ge vonden projectiel. Op zeker ogenblik ontplofte de munitie, waardoor de leerling, de 24-jarige J. Weiten uit Lierop, levensgevaarlijk aan het on derlichaam werd gewond, terwijl hij ook aan zijn handen ernstig let sel opliep. Een toekijkende leerling, de 22-jarige M. Vlemmix, eveneens wonende te Lierop, werd iets min- daar kikker je meteen van op! èl de kracht uit mals rood vleest BOVRIL bevat geen vet, is dus veilig voor de slanke lijn! der ernstig gewond aan borst en armen. W. werd ter plaatse nog van de heilige sacramenten voorzien en bei de jongens werden per ziekenauto overgebracht naar het St. Annazie- kenhuis te Geldrop, waar Weiten on middellijk werd geopereerd. De overige vijftien leerlingen bleven ongedeerd. HAAGSE RECHTBANK. Verwarde familiegeschiedenis Uren heeft de Haagse rechtbank besteed aan het ontrafelen van een verwarde familiegeschiedenis betref fende twee broers uit Rijnsaterwou- de, die broederlijk in het verdachten bankje zaten. Zij moesten zich verantwoorden om dat zij bij de notaris in Pijnacker een woonschuit van een derde broer hadden verkocht, waarbij de tweede verdachte zich als de derde - niet aanwezige broer had voorgedaan en waarbij hij ook met diens naam ondertekend had. De twee verdach ten hadden tienduizend gulden wil len lenen van 'n tuindei te Pijnacker Deze leende inderdaad het geld, maar hij wilde een onderpand hebben. Dat kon, want de broers kwamen voor de dag met papieren van schepen. Men ging naar de notaris, waar een hypotheek werd opgemaakt en on dertekend. Later, toen de tuinder nog meer zekerheid wilde hebben, gebeurde dit ook met een tweede scheepje. In beide gevallen werd door broer no. 2 ondertekend met de naam van broer no. 3. Deze laatste betoogde nu voor de Haagse rechtbank dat zijn broers een lelijke streek met hem hadden uitgehaald. „Nee", zeiden de verdachten, „dat hebben we niet" en ze vertelden dat verdachte broer no. 2 vóór het opmaken van de acte het schip van zijn derde broer had gekocht en dat hij ai een deel van de koopsom had betaald. De moeilijk heid was alleen dat het schip nog niet op zijn naam overgegaan was en daarom moest ondertekend wor den met de naam van de derde broer. Deze derde broer zou aanvankelijk dan ook meegaan naar de notaris, maar 's morgens belde hij op dat hij verhinderd was en dat men maar met zijn naam m> est ondertekenen, omdat het wel goed zat. De derde broer uit Abbenes, ont kende nu als getuige dat hij ooit een schip aan zijn broer had verkocht. Hij had de hele transactie pas ge merkt toen er een deurwaarder be slag op zijn schip kwam leggen, om dat de beide verdachten de tuinder niet hadden voldaan. Hiertegenover stonden weer de verklaringen van de echtgenotes van de verdachten, die betoogden dat de derde broer nu al les ontkende omdat hij de transac tie voor zijn vrouw had verzwegen. Naarmate de zitting vorderde werd dc zaak steeds verwarder. De tuin der werd gehoord, maar hij kon zich vrijwel niets meer herinneren. „Ik moet bekennen dat de achter grond van de zaak me tot op dit mo ment niet duidelijk is", zei de offi cier van justitie in zijn requisitoir. Hij wilde de hele achtergrond dan ook maar buiten beschouwing laten en zich uitsluitend bepalen tot het doen van valse opgaven in een authentieke acte, tweemaal gepleegd. Dit achtte hij bewezen. Hij vorderde tegen elk van de verdachten vijfhon derd gulden boete of vijftig dagen en vier maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proef tijd, ermee rekening houdend dat de verdachten enige tijd in voorarrest hadden gezeten. De verdedigers be pleitten ontslag van rechtsvervol ging. Uitspraak 26 maart. Jeugdige ordeverstoorders uiteengejaagd (Van onze t. v.-medewerker) V erkiezingsuitslagen. De Kamerverkiezingen zijn achter de rug en als U de krant in huis hebt kunt ge volledig op de hoogte van de uitslagen komen. Wie gisteravond aan de radio heeft geluisterd of bij zijn t. v.-toestel heeft gezeten, weet in tussen al het een en ander. Beper ken we ons tot het medium, waarvan de bespreking ons is toevertrouwd, dan moeten we opmerken, dat de kijker wél aan zijn trekken is ge komen. Niet slechts heeft hij tal van uitslagen op het scherm geprojec teerd gezien, maar ook kunnen luiste ren naar hetgeen de in de studio aan wezige commentatoren van verschil lende politieke richting te zeggen hadden. Het heeft geen zin na te kaarten; het systeem was ongeveer gelijk aan dat, waarmee de NTS ver leden jaar bij de verkiezingen voor de gemeenteraden is gekomen. De Vara geeft zaterdagavond een nabeschou wing, uiteraard vanuit haar gezichts hoek gezien. „Zuster Angelica". Deze vrijdag is de NTS in de lucht en ze zal dan een korte, vrij onbe kende opera van Puccini doen ver klanken: „Zuster Angelicf". Er ko men tal van solisten aan te pas. Het is een telerecording van de Oosten rijkse televisie. Het verdere deel van de avond zal gewijd zijn aan een rechtstreekse reportage van de Euro pese biljartkampioenschappen drie banden, die in Hilversum worden ge houden. Een deel van het programma zal ook door het buitenland worden gerelayeerd. Zaterdag en zondag. Na Theo Eerdmans bekende vraag- en antwoordspel /oor de Vara komt er na lange tijd een avond in Saint- Germain des Prés met teksten en naar ideeën van Tom Manders. Zon dagmiddag volgt uit Praag een recht streekse reportage van de finale van de wereldkampioenscnappen ijs hockey en daarna om ha.f zes een jeugddienst vanwege het Ikor uit de Ahoyhal te Rotterdam. Toneel bij de KRO. Luc v. Gent, televisieregisseur van de KRO, die .1 een aantal televisie spelen op zijn lijst heeft staan, zal 1 april het stuk „The Winslow Boy" voor de camera's brengen en wel in een vertolking van de Haagse Come- die. Luc v. Gent, dit bij de Haagse Comedie als acteur begonnen is, zal zelf in dit stuk niet meedoen, wel Paul Steenbergen, Myrt Ward, Al- bert v. Dalsum, Coen Flink, Frans van der Linden, Gijsbcrt Tersteeg, Kitty Kluppell en Annm Leenderts. De rol, die L. v. Gent indertijd heeft gespeeld, zal worden vervuld door Henk Votèl van Arena. Het wordt een telerecording helaas! We komen er nader op terug. VERKEERSRFSTAURANT RU GURCUM. Nabij het verkeersplein aan de ver bindingsweg van rijksweg 15 naar Gorinchem, is een verkeersrestau- rant geopend. Het gemeentebestuur van Gorin chem heeft in deze omgeving een uitbreiding geprojecteerd, waarin o.m. elf torenflats zullen verrijzen. Voor de eerstvolgende tien jaren is er een bouwprogramma van drie tot vierduizend woningen. Het café restaurant zal in de toekomst aan- i sluiten op de nieuwe stad. In het Weesperpleinziekenhuis te Amsterdam is de 49-jarige brom fietser W. E. P. Ripke uit Nieuw- Loosdrecht overleden. De man reed gisteravond omstreeks half negen tegen een in de Sarphatistraat gepar keerd staande aanhangwagen en kreeg een schedelbasisfractuur. NA DE CHARGES OP DE DAM Tijdens de relletjes die zich gister avond bij het nationaal monument op De Dam hebben voorgedaan, zijn drie agenten gewond geraakt. Twee hun ner werden na in het ziekenhuis te zijn behandeld, naar hun woningen overgebracht. Zij kunnen voorlopig geen dienst doen. De verwondingen van de derde agent zijn zodanig dat hij wel zijn werk kon hervatten. De twee gearresteerde „nozems" zijn later door de politie weer vrij gelaten. De menigte, die op De Dam in Am sterdam stond te luisteren naar uit slagen van de verkiezingen was gis teravond niet veilig voor de jeugd, die in grote groepen relletjes ver oorzaakte. De motorpolitie wist er echter wel raa< op.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 7