DUINSTREEK Leidse kantonrechter veroordeelde een file van weg-misbruikers PIETJE ZONDER: KIEZEN °m KORT ie gaan' DINSDAG 10 MAART 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Verzekeringsdirecteur verweet politie schuld Met een loflied op de mannen van brief toonde, waarin zijn „slachtof fer" hem bedankte voor de vlotte schade-afwikkeling, moest hij toch aanhoren, dat zowel de officier als de kantonrechter zijn wijze van rij den niet konden waarderen. Verd. de Rijkspolitie, die in weer en windwas op 10 okt. met een te hoge snel- en vaak met gevaar voor eigen leven j heid op rijksweg no. 4 gereden en hun dienst vervullen en met de eis dat verdachte voor lange tijd van de openbare weg verdwijnt met zijn auto, luchtte gisteren de officier van justitie zijn verontwaardiging over het gedrag op de weg en de houding ter zitting van een 48-jarige direc teur van een verzekeringsmaatschap pij te Voorburg. Hij requireerde een boete van 300 gulden en intrekking van verdachtes rijbewijs voor de tijd van twee jaar, on voorwaar delij k. De verzekeringsdirecteur had op 22 januari, des avonds laat, op de Rijn dijk bij De Vink met grote snelheid een andere auto ingehaald, waardoor een tegenligger ter nauwer nood aan een ernstige botsing ontsnapte. Toe vallig reed een patrouillewagen van de Rijkspolitie achter verd. aan. Verbalisant zag de overtreding ge beuren. Hij zette de achtervolging in. Verd. reed met grote snelheid rechtsaf de rijksweg in de richting Amsterdam op, verleende opnieuw geen voorrang, zodat hij een tweede overtreding maakte. Op de rijksweg voerde verd. zijn snelheid op tot 135 km per uur, steeds achtervolgd door de politiewagen. Verd. moet hebben geweten, dat hij werd achtervolgd. Verbalisant had voortdurend licht en hoornsignalen gegeven en had geconstateerd, dat de passagier van verd. voortdurend zat om te kijken. Toen de politieauto hem uiteindelijk had ingehaald, probeerde verd. nog te ontkomen door links te gaan rij den, zodat de politieauto bijna in de ligusterhaag terecht kwam. Dit alles met een snelheid van ca. 140 km. per uur. Verbalisant en zijn collega zijn ternauwernood aan de dood ontko men. Verd. voelde zich helemaal niet schuldig, had niets van de achtervol ging gemerkt en ontkende alles, wat hem ten laste werd gelegd. En was zelfs van mening, dat het levensge vaar van de beide politiemannen aan eigen schuld was te wijten. Ook de passagier van verd., die als getuige optrad, ontkende een en ander. De schuld van verd. kwam echter onom stotelijk vast te staan. Hoewel zijn vonnis iets milder was dan de eis, laakte de plv. kantonrechter even eens op zeer ernstige toon de hande lingen van verd., die met een totale boete van 225 en een onvoorwaar delijke intrekking van zijn rijbewijs voor 6 maanden afdoende werd ge waarschuwd. De celdeur op een kier. De celdeur heeft gisteren op een flinke kier gestaan voor de 27-jarige Leidse automobilist. Dat bleek wel uit de eis van de officier, toen deze een onvoorwaardelijke hechtenisstraf van 14 dagen requireerde. Verd. had een vorig vonnis, waarbij hem de rijbevoegdheid voor een jaar was ontnomen, volkomen genegeerd en was tóch weer gaan rijden. Bij een verkeerscontrole liep hij in de val. Dat de celdeur zich voorlopig niet achter deze verd. sloot, dankt verd. aan het vonnis, dat hem na een zéér ernstige waarschuwing dooi de plv. kantonrechter werd opge legd. Hij moest 75 boete betalen en kreeg 14 dagen hechtenis met een jaar proeftijd. Ook de volgende verd., de 28-ja rige automobilist uit Sassenheim moest bemerken dat zijn wangedrag op de weg onder Sassenheim op 31 okt. weinig clementie van de officier en de kantonrechter ondervond. Door een wegdekreparatie was het gevaar voor steenslag zeer groot en was ter plaatse een inhaalverbod alsmede een max. snelheid van 15 km per uur aangegeven. Verd. haal de toch in en passeerde met grote snelheid de auto van een 50-jarige verpleger uit Leiden. Een flinke steen sloeg tegen de voorruit van diens auto en een „melkwit" belem merde het uitzicht van de verpleger. Gelukkig reed deze niet harder dan de voorgeschreven 15 km per uur en konden ernstige gevolgen worden voorkomen. De schade bedroeg 99. Verd. was doorgereden, maar werd via zijn kenteken achterhaald. „Een duidelijk voorbeeld van wangedrag op de weg", aldus de officier. Eis 75 boete subs. 25 dgn en toewijzing schadevergoeding. Het vonnis werd 55 boete subs. 25 dagen en betaling van de schade. Ondanks het feit, dat de 28-jarige monteur uit Haarlem ter zitting een was uit de bocht gevlogen. Een bot sing met een tegenligger was onver hebben gekeken, vond gisteren een verklaring. Zijn hond was n.l. op 11 okt. tegen een voorbijganger opge sprongen en had diens fototoestel ernstig beschadigd. Proces-verbaal volgde en nu zal „de baas" een boete van 15 en een schadevergoeding van 70 moeten betalen. De 26-jarige Noordwijkerhouter zag „toevallig" een konijn in het duin liggen en wilde dit mee naar huis nemen. Hoewel verd. nog nooit op heterdaad was betrapt, staat hij toch bekend als stroper. Daarom ge loofde de officier dan ook niet aan „toeval" in deze zaak. Verd. was zeer obstinaat en voelde zich volkomen steun vooral op geestelijk gebied en deed de toezegging, dat zij als ge woon lid steeds het werk van de KAV zal blijven steunen. Alvorens tot de verkiezing van een nieuwe voorzitster over te gaan verkreeg de g. a. kap. Hillen het woord, die Gracht in Utrecht ernstige brand wonden opliep, aan de gevolgen van dit ongeval overleden. gaarne deze aangelegenheid aan greep om de scheidende voorzitster dank te brengen voor de grote toe wijding, waarmede zij haar lang niet gemakkelijke taak in de afgelopen de uitslag, 73 in het voordeel van 10 jaar heeft vervuld en de afd. van Steeds Vooruit, is een duidelijk bewijs mijdelijk en hoewel de materiële onschuldig. Hij stroopte nooit. Het schade zeer hoog was, liep alles nog goed af. De ontzegging van de rijbe voegdheid hing in de lucht. De be dankbrief deed toch nog iets, want conform de eis liet de plv. kanton rechter het deze keer nog bij 75 boete, subs. 25 dgn., met een ernstig vermaan. Op 26 nov. was het geluk wel met een 47-jarige verkoopleider uit Am sterdam. Deze verd. was n.l. op de rijksweg onder Oegstgeest de kluts kwijtgeraakt toen een voor hem rij dende auto moest afremmen.'Hij had zijn stuur omgegooid en was bij het remmen over de kop geslagen. Hij werd zonder noemenswaardige let sels uit de vernielde auto bevrijd. Slechts één getuige, de 33-jarige winkelier uit Lisse had hef ongeval duidelijk gezien, doch diens verkla ringen ter zitting waren zo ondui delijk, dat de kantonrechter, de eis van de officier, 15 boete of 5 dgn moest terugbrengen tot een vrij spraak op juridische gronden. Hondse bokkesprong. Dat de 38-jarige Leidenaar niet bepaald liefdevol naar zijn hond zal bewijs was echter geleverd en het vonnis luidde 5 boete met een voorwaardelijke hechtenis van 3 dgn. Proeftijd 2 jaar. Op 6 okt. belemmerden een flink aantal rijwielen, die tegen de gevel van een Chinees restaurant in dfe Breestraat stonden, de vrije „door tocht". Ze werden daarom door de politie in beslag genomen, waarna proces-verbaal volgde. Onder de overtreders bevond zich ook de 24- jarige secretaresse, die zich verweer de met de verklaring, dat haar rij wiel „de eerste" was en dus geen belemmering had kunnen veroorza ken. De andere rijwielen waren la ter tegen haar rijwiel geplaatst. Op de vraag van de kantonrechter of dit waar was, kon de verbalisant geen antwoord geven, omdat hij het rij wiel van verd. niet kende. De secre taresse triomfeerde, want vrijspraak volgde. Ook gisteren weer een aantal „kleine zaakjes" met boeten van 3 tot 15. de KAV heeft helpen groot maken. Verder wenste hij zijn teleurstelling uit te spreken over de soms te ge makkelijke opvatting in het geloofs leven vooral in de vastentijd. Spr. spoorde aan tot het dagelijks bezoeken van de H. Mis en de moe ders als lid van KAV hierbij een apostolaat hebben te vervullen Inzake de kindermis werd vanuit de vergadering de opmerking ge maakt, dat deze beter gesteld kan worden op 8 uur inplaats van 7.30 u. Hierna werd overgegaan tot de ver kiezing van een voorzitster, hetwelk tot uitslag had dat mevr. v. Schie- Rocje Kruis, afdeling Rijnland wordt Vink met 55 stemmen werd geko-I op donderdag 19 maart a.s. om acht zen, waarna zij door de g. a. mettuur in hotel De Stad Rome" een enkele toepasselijke woorden werd bridgewedstryd gehouden. Het inleg- geld bedraagt 2.50 per persoon of i zoveel meer, als men voor het goe* voor het vertrouwen in haar gesteld de doel t f te staan Het be. Het interessante en bevattelijk praatje van mevr. v. NeerBraam geïnstalleerd. meevals men voor het goe- 1 wenst af te staan. Het drag kan worden voldaan bij heer H. W. Nijman, Postdam alhier, over de vrouw in de politiek en oeworden "tort diens tre. Tweede Kamer-verkieemgen op don- derdag 12 maart a.s vond een aan dachtig gehoor. Nadat mevr. HoogervorstHer mans mevr. v. Dijk namens bestuur en leden een vaas met bloemen had NOORDWIJKERHOUT In Stompwijik ontving de an derhalf-jarige Pietje van der} Meer, wonende Dr. Van Noort- straat 15, een oproep van het< gemeentehuis te Leidschendam om ter stembus te komen en zijn plicht als staatsburger uit te< oefenen. Omdat het onzeker was, of} Pietje niet per ongeluk op de< Communisten zou stemmen, had Pietje's vader zich reeds voorge-} nomen hem bij het doen van de< keuze voor te lichten en te assis teren. Helaas kreeg het gemeente huis te Leidschendam ludht van Pietje's vaders voornemen en liet het 't stembiljet vandaag te- rughalen. Pietje huilde en lachte maar of het daarom was? Meer dan 800 spaarders meldden zich hiervoor bij de Raiffeisenbank. De deelnemers, aan wie een startpremie werd gegeven van 2,50, komen nu in aanmerking voor een Rijkspremie van 10 pet van hun spaartegoed. Tenslotte deelde hij mede, dat waarschijnlijk nog dit jaar ten gerie ve van vele cliënten een bijkantoor zal worden geopend in het gebied Overduin Koestal aan de Boslaan. Aanrijding. Op de hoek Karei Doormanlaan-Zeeweg verleende een wielrijder geen voorrang aan een personenauto. Niet alleen werden beide voertuigen beschadigd maar de wielrijder liep dusdanige kneuzingen aan de linkerarm op, dat hij na voor lopige behandeling naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden moest worden vervoerd. Nog meer op z'n geweten. De jongeling, die dezer dagen een radio toestel uit een woonschuit ontvreemd de, bleek nog meer op z'n geweten te hebben. Bij een verhoor door de po-( litie kwam dit al spoedig vast te staan. Hij had o.rp. een bankschroef' en nog andere voorwerpen gestolen. NOORD WIJK AMATEURAVOND „CRESCENDO" De zaterdag door „Crescendo" in Lido gehouden amateuravond bate van het uniformfonds is wel een der meest geslahgde geworden van de serie avonden, die reeds gehou den zijn. Dat er veel animo is voor deze avonden, bleek aan het grote aantal inschrijvingen. Er ontpopten zich werkelijk talenten die soms verre boven het gewone amateur- schap verheven waren. In dit ver band plaatsen wij wel op de voor grond het optreden van „De Stalen Band" van de Hollandse Contsructie Werkplaatsen uit Leiden, die met hun onberispelijke muziek op een ni veau zijn gekomen, dat alle lof recht vaardigt. Dat de jury deze avond een zeer moeilijke taak had is te begrij pen. De uitslagen zijn als volgt: Jeugdgroep: 1. Jeanny v. Beeleh (piano), 2. kinderen Crama, 3. An- dré Barthen, Leiden (manipulator, goochelaar), 4. Kees Meeuwenoord (accordeon). Bij de groep senioren: 1. „De Col- pane" uit Hazerswoude (acrobaten- groep), de ereprijs met 282 punten, 2, „De Stalen Band" uit Leiden le prijs met 269 punten, C. mej. Truus Heemskerk uit Ter Aar (declamatie) met 236 punten en 4. The Top Tune Singers uit Lisse (zang met guitaar) met 221 punten. KAV Voor de jaarvergadering van de KAV, gehouden in café „De Beurs" bestond gisteravond een gro te belangstelling. De presidente, mevr. v. Dijk-Versluis, verwelkom de de vele leden en in het bijzonder de g. a. kap. Hillen en mevr. Van Neer-Braam, die op deze bijeenkomst een inleiding hield over het program der KVP. Het jaarverslag van de secretaresse gaf aan een grote acti viteit, waardoor het ledental aan groeide tot 326. Het jaarverslag van de penningmeesteresse gaf aan een totaal cijfer van ƒ1.800,63 met als batig saldo 80,12. Wegens ziekte van mevr. de Rid der-Hermans, werd door mevr. Vo- gelaar-v. Schie verslag uitgebracht van het weduwe-fonds, waaruit bleek, dat men met een tekort had te kampen, zodat de afd. kas al heeft moeten bijpassen. Bij monde van mevr. Heemskerk-Waasdorp werd verslag uitgebracht van het kas on derzoek, waarbij alles keurig in orde was bevonden. Een applausje werd gebracht aan mevr. Meijer-Koelewijn, die wegens haar leeftijd had bedankt als wijk- leidster, voor het vele opofferende werk door haar voor de afdeling had verricht. Als nieuwe wijkleidster waren benoemd de dames Heems kerk, Geerling, v. Houten en Smit. Mededeling werd gedaan, dat de da mes Salman en v. Schie de bijdragen blijven ophalen voor het Lourdes- kind, terwijl in de loop van deze maand de contributie voor het ge- T. - I zinszorgfonds zal worden opgehaald, werking is getreden en die geldt voor j |jet sparen voor het zomerreisje jeugdige personen van 15 t/m 20 jaan thans mogelijk geworden, doordat een der leden zich hiervoor beschik- HILLEGOM Uitslag herkennii' gswedstrijd Flo- ralia. Er waren bij de herken ningswedstrijd, welke de „Floralia- vereniging" bij gelegenheid van de tentoonstelling in Treslong op 6 en 7 maart j.l. heeft gehouden, wederom vele deelnemers. Bij de afdeling hyacinten waren 21 deelnemers. De prijzen werden toegewezen aan: de "wisselbeker aan G. Griffioen te Hil- legom, (na loting) Zilveren medaille, J. Blokker en de Bronzen medaille aan A. Griffioen te Hillegom (Na lo ting). Diploma's werden uitgereikt aan: K. Breed, Nieuw /ennep, J. C. Faas, K. Friffioen, L. van Schie en H. J. van Zanten, allen te Hillegom. Bij de afdeling Tulpen waren 23 deelnemers. Daarbij werden slechts twee prijzen toegekend en wel aan: wisselbeker K. Breed te Nieuw Ven nep en de zilveren medaille aan W. Lemmers te Lisse. Bij de afdeling Nascissen waren 11 deelnemers; er werd echter niets toegekend. Dammen. „Vier-Dorpen-Toernooi". Doordat de belangrijke wedstrijd NoordwijkSassenheim met 11—9 door Noordwijk gewonnen werd, komt Hillegom in aanmerking voor de tweede priis in het „vier-dorpen-toer- nooi 1950". Di is de eerste keer, dat de Hillegomse club een prijs weet te verdienen in de twaalf jaren, dat dit damevenement plaats heeft. Als initia tiefnemer voor dit toernooi is het de club van Jan van der Loo van harte gegund. Er werden in die twaalf jaar door Hillegom 72 wedstrijden speeld en 720 partijen en ongeveer 75:000 zetten op het dambord. KATWIJK Coöp «Raiffeisenbank" in stijgende bloei Bijkantoor nodig Onder leiding van de heer D. J. Kleen werd donderdagavond in hotel „Noordzee" de ledenvergadering ge houden van de Coöp. Raiffeisen-Bank. De direkteur, de heer J. van Rijn, bracht uitvoerig verslag uit over 'i het 48ste boekjaar. Het aantal spaar- en termijnreke ningen steeg tot 11.971 (v.j 10.165), terwijl het bedrag aan spaargelden per 31 dec. 1958 een totaal bereikte van 13.729.000. De spaargelden na men in 1958 toe met ca. 2.550.000, Per 31 dec. 1948 bedroeg het totale spaartegoed 2,5 miljoen gulden. In de afgelopen IC jaar stegen de spaargel den dus met meer dan 11 miljoen gld. Het totaal bedrag aan verleende kredieten en hypotheken bedroeg per 31 dec. 1958 8.280.000 (vorig jaar 7.821.000). De credietgelden in Rek.- courant belopen 1.563.000 (vorig j. 1.021.000), zodat het totaal aan toe vertrouwde middelen per 31 dec. '58 bedroeg 15.292.000 (v. j. 12.197.000) Na afschrijving en reservering tot een bedrag van 39.827,32 resteert 'n netto-winst van 58.703,24, waardoor de plaatselijk reserve is gestegen tot circa 525.000. De heren A. van Rijn en D. van der Marei werden herkozen resp. tot be stuurslid en lid van de Raad van Toe zicht. De direkteur gaf nog een uiteen zetting over de betekenis van Jeugdspaarwet, die 1 okt. 1958 AAN BRANDWONDEN OVER LEDEN In het Stads- en Academisch zie kenhuis te Utrecht is mevr. C. Abell* Pattnama, die tijdens een brand in een repatriantenpension aan de Oude de toenemende kracht van Steeds Vooruit. Het tweede herenteam kon het tegen Meerburg I niet tot een overwinning brengen want hier wer den de puntjes eerlijk verdeeld. De uitslag was nl. 5—5. De volgende week moet het eerste damesteam naar Lei den om daar de strijd aan te binden tegen De Burcht I. Het eerste heren team speelt thuis tegen Detos-I uit Delft, terwijl het tweede team in het strijdperk treedt tegen ATTC-5 uit Alphen a. d. Rijn. De wedstrijden in Warmond vangen aan om 7.45 uur. Bridge-avond. Ten bate van het VERBINDING MET SCHIERMONNI KOOG GESTOORD. De straffe oostenwind is er oorzaak van' geweest dat de verbinding met Schiermonnikoog zeer moeilijk ge weest is. De postboot „Brakzand" kon niet aankomen. De passagiers zijn op het wad overgestapt op een kleine boot en met een half uur ver traging op Schiermonnikoog aange komen. INBREKER AANGEHOUDEN Op vermoeden betrokken te zijn geweest bij een belangwekkende se rie inbraken in de afgelopen maan den in het centrum van Tilburg, is door de Tilburgse recherche aange houden de 26-jarige M. A. M. van O., wonende te Tilburg. De man heeft inmiddels bekend niet minder dan 16 inbraken kort na elkaar te hebben gepleegd. Hij had het uitsluitend op geld gemunt. Uit fabrieken en maga zijnen heeft hij bedragen weten te ontvreemden, variërend van enkele guldens tot 2000. Van O. die geer. onbekende van de politie is, sloeg zijn slag door inslui ping en ook wel door zich te laten insluiten. kening 161366. Geboren: Jozef Cornelis Maria zn van J. A. F. van Winsen en A. M. de Vroom en; Maria Agnes dr van P. uuki,H. Gaarman en W. Goes; Johannes aangeboden, vertoonde de heer P. de' Christianus Jozef zn van Groot enkele interessante films over Heemskerk en A. M. v. Grieken; Ni- de haringvangst en prachtige opna-eolaas Johannes Maria zn van A. C. men over bloemencorso's en bollen-1 Y* Seine en E. G. Winters; Johanna velden. Bijeen een bijzonder goed1 Margaretha Maria dr van W. G. J. geslaagde avond. v ,Pee^ en j Hulsebosch; r> i.„ a at gy botsing tussen twee mo torvoertuigen nabij Amiens in Noord- TT Frankrijk, zijn zondag jl. zes personen Woningbouw. De 21 woningen,) Vergeer en C. H. Warmerdam; Maria gedood en zeven ernstig gewond. On elke langs de Viaductweg en de i Anna dr van C. C. van Schie en A.1 ^er laatstgenoemden bevindt zich een Geest en Th. C. Hulsebosch; 1 Cornelia Anna Maria dr van A. J. Welsink en C. A. v. d. Willigen; Aga tha Petronella Maria dr van G. W. Dank zij een geneesmiddel uit de V.S. heeft men het leven kunnen redden van 41 mensen, die vorige week in ernstige toestand naar het ziekenhuis van Monterrey (Noord- Mexico) waren gebracht tengevolge van het drinken van methylalcohol. De meesten zullen echter blind of krankzinnig blijven. Kerkstraat zullen worden gebouwd, C. de Haas; Alida Maria dr van C. C. j kindje van 18 maanden, worden onder architectuur van het van Schie en A. C. de Haas; Matthias i architectenbureau Th. N. J. A Geels I Jacobus zn van P. J. Heemskerk en l Een plaatselijke rechtbank uit Leiden voor eigen rekening uit- J. M. C. Hoogduin; Petronella Wilma Noorwegen heeft de burgemeester SASSENHEIM C. J. v. d. PLOEG over: DUURZAME WERKGELEGENHEID. *Het lid van de KVP-fractie in de Tweede Kamer en voorzitter van de r.k. landarbeidersbond, de heer C. J. d. Ploeg, komt op maandag 16 maart a.s., in de grote zaal van het KSA-gebouw, voor de leden van de KAB spreken, met als onderwerp: „Duurzame werkgelegenheid". Kleinkunst-cyclus. De 3de avond van de kleinkunst-cyclus was niet de laatste, zoals in het opschrift te lezen was. De avond werd georganiseerd door de culturele copimissie R.K. Jon geren Sassenheim, bestaande uit KAJ, R.K. Instuif en het Jongeren Contact. VOORSCHOTEN BLOKPLOEG B.B. VAN RIJNDIJK NODIG. In de Grote Vink vond gisteravond een bijeenkomst plaats, die aange kondigd was als een lezing van de heer K. D. Gerth van Wijk, Kring- hoofd B.B. Zuid-Holland I, over „Het Atoom". Deze bijeenkomst, die onder lei ding stond van burgemeester C. J vjain der Hoeven van Voorschoten, werd door een 25-tal ingezetenen bij gewoond, waaronder 8 zusters Domi nicanessen van Huize Bijdorp. In zijn welkomstwoord wees de burgemeester op het eigenlijke doel van deze avond, te trachten aan de Rijndijk (weer) een blokploeg van de B.B. te vormen. Spr. wees in het kort op het belang daarvan, mede gezien de jongste gebeurtenissen in Irak. De heer Gerth van Wijk begon met erop te wijzen, dat het gaat om één toepassing van ,,'t atoom", als oor logswapen. Spr. trachtte het grote misverstand te weerleggen, dat gen een aanval met atoombommen niets te doen zou zijn. Spr. zette uiteen welke gevaren er Voorschoten en speciaal voor Rijndijk te verwachten zijn als er zo'n bom op het vliegveld Valken burg zou vallen. Een geanimeerde bespreking volg de op deze uiteenzetting, waarbij ook de betrekkelijke lauwheid van 't Nederlandse volk tegenover de B.B. ter sprake kwam. Eén van de conclusies van de heer Gerth van Wijk na deze bespreking was, dat rnen wel voorzichtig moet zijn, maar dat men beslist niet over drijven moet. De burgemeester wees tenslotte op de noodzakelijkheid iedereen er van te doordringen, dat de B.B. er moei zijn en dat de blokploeg aan de Rijn dijk er dus moet komen. Het is een taak van burgerplicht, van mens te genover mens. De aanwezige kern van de te vor men blokploeg ging daarna nog aan het werk onder de aanwezigen om te trachten hen actief deelnemer of pro pagandist te maken. SPREEKUUR BURGEMEESTER Burgemeester C. J. v. d. Hoeven van Voorschoten is verhinderd op vrijdag 13 maart a.s. spreekuur te houden. baar heeft gesteld, opgaven hiervoor kunnen gedaan worden bij de be stuursleden. Bij enkele candidaatstelling werd mevr. de Ridder-Hermans als be stuurslid herkozen. Mevr. v. Dijk, die eveneens aftredend was, kon zich wegens drukke werkzaamheden WARMOND TAFELTENNISVER. „STEEDS VOORUIT". De afgelopen week is voor de ta feltennisvereniging „Steeds Vooruit", alhier, lang niet onfortuinlijk geweest. Men was ervan overtuigd, dat de wedstrijd van het eerste team tegen Wilhelmus-n een lang niet gemakke lijke opgave was: geen wonder, dat niet meer beschikbaar stellen en deze wedstrijd door de vele suppor- bracht na een periode van bijna 10 ters met grote belangstelling tegemoet jaar als voorzitster te hebben gefun- werd gezien. „Steeds Vooruit" heeft geerd, dank aan bestuur en leden echter laten zien, dat zij ook voor 'n voor de grote medewerking, welke J sterke tegenstander niet achteruit be- zij steeds heeft ondervonden, in het1 hoeft te gaan. Aan spanning heeft het bijzonder van de g. a. voor de grote in deze wedstrijd niet ontbroken en dr van H. Nieuwenhuis en W. A. Vis; Maria Josephina Anna dr van W. L. M. v. d. Vossen en H. M. H. Feld- brugge. Gehuwd: J. L. P. Verstegen 29 j. en G. A. Vergeer 29 j.; P. Laros 25 j. en I. Wielinga 25 j. Overleden: Jan Uit den Boogaard 59 jr., echtg. van M. M. Heykoop; W. v. d. Linden 90 j., weduwnaar van A. Oomens; Leonardus Beugels- dijk 81 j., weduwnaar van C. J. van Noort. DE KWAKEL Filmavond. Donderdag 5 maart organiseerde de plaatselijke afdeling van Herwonnen Levenskracht een propaganda-avond in zaal Leenders. Het was zeer jammer, dat de onweers bui en de zware regenval, hoewel van korte duur, velen heeft weerhouden om aanwezig te zijn Er werd nl. een filmprogramma geboden, dat de aan wezigen nog lang zal bijblijven. Wij zagen in een voorprogramma de we reldgezondheidsorganisatie haar dien sten voor de mensheid verrichten en deden, voor zover nodig, kennis en waardering op voor onze zieke en/of wegkwijnende medemensen. Het be langrijkste was wel, dat ons werd aangetoond met welke eenvoudige middelen wij behulpzaam kunnen zijn. Hierover sprak ons de propa gandist van H.L., die ons meevoerde in de historie van de tbc-bestrijding, de groei, de ontwikkeling en de suc cessen. Thans houdt men zich bezig met praktisch elke vorm van chro nische ziekten en profiteren de leden van de goed voorziene verpleegin richtingen van Herw. Levenskracht. De film „Toxi", handelend over de discriminatie van een 5-jarig neger meisje, was een prachtig film-produkt met een diep-menselijke strekking en van hoog gehalte. Hierin werden wij gewezen op het onrecht van het ras sen-onderscheid en kwamen wij tege lijkertijd de zuivere, door God gewil de, naastenliefde tegen. Het was een avond, waarmee Herwonnen Levens kracht veel eer inlegde. Kath. Bejaardencentrum. Het .Kath. Bejaardencentrum heeft in zaal Leenders haar feestelijke jaarverga dering gehouden. Voorzitter W. Ver- meij was verheugd over de goede op komst, omdat juist in deze tijd wel het een en ander in het „tuintje" te doen is. Hij sprak een gebed voor de zielerust- van de overleden leden in het afgelopen jaar. Een speciaal woord van welkom werd gericht tot pastoor Versteeg, die nu als „lid" voor het eerst aan de vergadering deel nam. De no buien, het jaarverslag en het financiële verslag werden goed gekeurd; er was een mooi batig saldo. De aftredende voorzitter W. Vermey. en de secretaris de heer M. P. A. de Blieck werden beiden bij acclamatie herkozen. De verdere middag werd volgemaakt met kaartspel en andere spelen, zodat men er een gezellig middagje van maakte. RKAV—KDO. Dat RKAV op eigen terrein een zeer lastige tegen stander kan zijn, heeft ook KDO moe ten ervaren. Er waren wel spannende momenten, maar van mooi voetbal was niets te bespeuren. RKAV speel de iets meer zelfverzekerder dan KDO, het elftal was wat nerveus, en mede door het zware terrein, kan men er maar niet „in" komen. De stand bleef dan ook tot halftime dubbel- blank, hetgeen de verhouding goec weeiöaf. Na de thee het zelfde spel- beeld. De spil van RKAV B. Men- sing verzette bergen werk, en het is wel aan hem te-danken dat RKAV voor een grotere nederlaag werd be hoed. In de 17e minuut kreeg KDO een vrije trap te nemen, „kanon" Pot huizen plaatste zich achter de bal, en het schot, op zeker 30 meter van doel, werd op sublieme wijze ingeschoten (0 -1). De gastheren gaven zich ech ter nog lang niet gewonnen, maar de rdediging van KDO met aan het hoofd spil Schelling stond als een rots in de branding. De eindstand van het kustplaats je Saeboe veroor deeld tot 50 gulden boete wegens het doen bouwen van een openbaar toilet zonder toestemming van de regering. De Amerikaanse luchtmacht werkt op het ogenblik aan negen At lasraketten, die in de komende herfst fotosatellieten zullen lanceren. Des kundigen van de basis Cape Cana veral hebben verklaard, dat de satel lieten, uitgerust met grote camera's, vanuit een baan rondom de evenaar 't aardoppervlak zullen fotograferen. Marktberichten LEIDEN. 10 maart. Vette varkens. - Aangevoerd 144 vette varkens, notering per kg. levend gewicht: zware varkens, geen notering; lichte varkens f 1.801.82; slagersvarkens 1.821.84; zeugen 1.601.66; handel vlot. ROTTERDAM. 10 maart. Vee. Aanvoer 4667; w eektotaal 6439; 350 vette koeien; 1117 gebruiksvee; 340 vette kalveren; 280 graskalveren; 2186 nuchtere kalveren; 26 varkens: 52 biggen; 65 paarden; 1 veulen; 212 schapen en lammeren; 18 weide lam meren; 20 bokken en geiten. Prijzen: Vette koeien le kw. 3.12 3.44, 2c kw. 3.00 -3.12, 3e kw. 2.80— vette kalveren: le kw. 2.80 2.90, 2e kw. 2.60—2.80, 3e kw. 2.20— graskaveren 460, 380, 280; nuch tere kalveren 65, 52, 40; biggen 65, 48, 40; slachtpaarden 265, 240, 220; scha pen 110, 85, 55; lammeren 120, 85, melk- en kalfkoeien 1300, 1 ICO, 975; varekoeien 910, 780, 700; vaarzen 975, 825, 625; pinken 680, 550, 425. Overzicht: vette koeien aanvoer iets minder, handel goed, prijzen'als gisteren; vette kalveren aanvoer wat ruimer, handel levendig, prijzen con stant, enige prima's boven notering; graskalveren aanvoer tamelijk, han del stil, prijzen ongewijzigd; nuch tere kalveren aanvoer flink, handel goed, niet lager in prijs; biggen aan voer gewoon, handel lui, prijzen on veranderd; slachtpaarden aanvoer even minder, handel tamelijk, ruim prijshoudend; schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel tamelijk, 1ste kwaliteit iets stijver in prijs, verder ongewijzigd; melk- en kalfkoeien aanvoer iets meer, handel redelijk, prijshoudend; varekoeien aanvoer gewoon, handel kalm, goed prijshoudend; vaai-zen en pinken aanvoer als vorige week, handel lui, niet hoger in prijs. BODEGRAVEN. 10 maart. Kaas. Aangevoerd 9 partijen. Prijzen ƒ2.12 2.30. Handel goed. ROELOFARENDSVEEN. 9 maart. Bloemen. Irissen 1.401.90, BI. Druifjes 2134, Anemonen 6078, Freesia's 511.01. Narcissen: King Alfred 72—94, Golden Harvest 70— 76, Queen of the Bicolor 80- -86, Early Glorie 5072, Whrestler GO 69, Buxton 4662, L Koster 48 58. Tulpen: Red Pitt 78—92, White Sail 81—1.03 v. d. Ee-den 67—83, Prunus 77—83, Br. Star 45-58, Edith Eddy 68—86 Rose Cooland 71—1.03, Lustige Witwe 7789, Zenober 48 68, Weber 6780, Rijniand 9098, Reforma 7079, Purper Copland, 71 —97, Wintergold 7089, Nansen 68 77, Preludium 86—91, Will Copland. 6693, Carara 781.08, Edithson 68 73, Golden Harvest 881.13, Queen Elizabeth 1.00—1.06, Bcnbola 76—81, Crown Imperial 6881, Rolènd 1.01 —1.20, Piccadilly 83—91, Bruno Wal ter 1.001.10, Queen of the nigt 1.10 1.26, Aristocrate 1.06—1.16 Korno- forus 7581, Parkiettulpen 1.001.60, Dubb. Tulpen 6093 per bos. Am. Anjers 821 per stuk. TER AAR. 9 maart. Groente. Witlof I 0.47—0.58, idem II 0.30—0.50, idem stek 0.040.25, prei 0.210.24, spinazie 0.620.76, spruiten 0.30 0.32, idem B 0.20, waspeen 0.150.17 uien 0.09 alles per kg. sla B. 0.23, idem C 0.17, idem C 2 0.070.08, knolselderij 0.120.15, idem stek 0.02, alles per stuk. Boerenkool 0.60, stoofsla 0.90 per kist. Peren: Comtesse bleef 0I in het'voordeel van KDO. I de Paris 0.10—-0.11 per kg.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3