ONTAKT „Koos" van Kesteren, Sassenheim, na veertig jaar trouwe dienst gehuldigd Frankrijk ontving zijn raadgevers in Leiden MEDISCHE DIENSTEN j| ZATERDAG 7 MAART 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 KATWIJK AAN DEN RIJN VROUWENGILDE. In het Parochiehuis kwamen de da mes van het Vrouwengilde in verga- j dering bijeen voornamelijk voor het aanhoren van een lezing door kape- 1 laan Heemskerk uit Hilversum. Na de gebruikelijke agendapunten hield deze een lezing met als titel „De weg i naar het geluk". Dit onderwerp han- delde over de H. Mis, het middelpunt van onze godsdienst, een leerrijk on- I derwerp dat door de dames van het I begin tot het einde met volle belang- j stelling werd gevolgd. De presidente, mej. C. M. van Stijn, sprak een dank woord. Eremedaille Orde Oranje Nassau Er heerste gistermiddag een gezel lige sfeer in de met bloemen versier de zaal van café „De Oude Post", waar het voltallig personeel der fir ma Baartman en Koning was samen gekomen om het feit te herdenken dat de heer Jac. van Kesteren op 1 maart 1919 in dienst trad bij de firma. Tegen half 5 werd de jubilaris met zijn echtgenote verwelkomd door één der firmanten, de heer A. Arent- horst. Nadat allen hun plaatsen hadden ingenomen richtte deze zich tot de jubilaris en memoreerde het tot stand komen der firma waarbij „Koos" al aanstonds in dienst trad. Hij heeft daardoor al het wel en wee der firma medegemaakt. Spreker dankte ook namens de medefirman ten voor het vele werk, verricht in het belang der zaak. „Het getuigt van een goede geest, dat gij deze staat van dienst hebt be reikt, de samenwerking tussen u, de firma en het personeel is altijd pri ma geweest en daarom, Koos, felici teer ik je ook namens mijn broer", aldus spreker. Hij bood hem namens de firma een geschenk aan onder couvert en een pracht van een bloem stuk. Hierna verwelkomde spreker de inmiddels binnengekomen burgemees ter, jhr. mr. R. Sandberg van Boe lens. Deze zeide het zeer op prijs te stellen hier even mee te kunnen le ven met dit bijzonder jubileum. Tussen 1919 en 1959 ging vele ma len de zon op, aldus spreker, ook voor u jubilaris en steeds was gij present cm uw werk te verrichten. Hij feliciteerde de directie met zulk een werknemer. Hij achtte het een eer, de jubilaris namens H.M. de Ceta-Bever Valpon Cetalac plastlcverf Qupa kneedbaar hout Snelfix snellijm Cetaflex koudlijm - Nedo-Mex - Buitenbijts etc (Advertentie) Koningin de eremedaille in brons, STOMPWIJK HVS. In het Blesse Paard kwa men de leden van de 'handbalver. „HVS" bijeen voor de jaarvergade ring. De voorzitter C. v. d. Bosch sprak een woord van bijzonder wel kom aan de geestelijk adviseur en de jeugdleidsters. De secretaresse gaf de notulen, en het jaarverslag. Uit het financieel verslag bleek dat HVS er niet zo rooskleurig voorstaat. Er was nog een batig saldo van 31.27. e voorzitter wijdde een kort woord aan het handbalveld. Zoals we nu er voor staan mag het bespeeld worden, maar het is in 't geheel nog niet in orde. Het bestuur hoopt dan ook dat het woorden van dank tot de trainer voor zo spoedig mogelijk eens grondig ver- i beterd zal worden. Na de pauze kwam de uitgaansdag te sprake. Het plan I was om dit jaar met senioren en ju- 1 nioren een weekend weg te gaan. Van i sommige kanten werden er bezwaren gemaakt. Er kwam geen besluit. Men I zal laten weten als deze moeilijkheden opgelost zijn. Als het bedrag hoog is i voor deze reis i» er gelegenheid om vast vooruit te gaan sparen. Hierna volgde enige mededelingen o.a. over de komende wedstrijden en de training. Deze is zoals altijd op de woensdagavond om 6.157 de nieu- GEM. AANKONDIGING STEMMING TER VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat op donder dag 12 maart a.s., van des morgens acht uur tot des namiddags zeven uur, de stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal zal plaats hebben. De kiezers wordt gewezen op de verplichting in artikel 19 der kies wet: „Hij, die volgens het kiezers- register bevoegd is tot de keuze mede te werken, is verplicht zich binnen de voor de stemming bepaalde tijd aan te melden bij het stembureau van het voor hem aangewezen stemdds- trict". Voorts wordt gewezen op het be paalde in art. 128 van het Wetboek van Strafrecht: „Hij, die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar". Leiden, 7 maart 1959. het vele werk dat hij voor de vereni ging doet. ZOETERWOUDE P.I.T. '54. De deelneemster aan het Tonido-tournooi worden erop at tent gemaakt, dat zij morgen, 8 maart, om half twee o.l.v. G. v. d. Akker vanaf het Don Boscohuis naar Leiden vertrekken. Het tournooi is waar schijnlijk 7 uur weer afgelopen. Alle leden van P.I.T. 'é4 wordt ge wezen, dat de training de komende - week i.v.m. de verkiezingen niet op /erbonden aan de Orde van Oranje, we leden, dit zijn er 16 dit jaar, 7'donderdag is, maar reeds op maandag Nassau uit te reiken, welke onder-1 8.45 de adsp., 8.459.45 de jun. 9.45 9 maart a.s. scheiding hij de jubilaris met woor- -10 uur de senioren. Bij de rond-l den van gelukwens op de borst speldde. Namens het personeel richtte ver volgens de heer W. v. Ruiten zich .n waarderende wooroden tot de jubila ris. Hij wenste hem geluk met de hoge onderscheiding en zijn jubileum en bood hem een geschenk aan. Me vrouw Van Kesteren werd in de bloemen gezet. Nadat de jubilaris woorden van dank had gebracht voor de attenties, hem en zijn echtgenote bewezen, hie ven allen het inmiddels gevulde glas op en brachten een driewerf hoera uit op de jubilaris, waarna men nog een poosje gezellig bijeen bleef. DE GEVAARLIJKE PARKLAAN De Parklaan is, door rioolwerk zaamheden aan de Hoofdstraat, bij zonder gevaarlijk geworden. Het ver keer komende uit de richting Haar lem, kan niet door de Hoofdstraat en is de Parklaan nu mede gaan volgen. Er gebeuren vele ongevallen. Gistermiddag had er het derde on geluk plaats binnen 24 uur. De 6-ja- rige J. P. v. d. Heijden uit de Floris Schoutenstraat, liep omstreeks kwart voor vier op het trottoir in de rich ting van de Hoofdstraat. Plotseling stak de knaap de rij baan over waardoor een naderende vrachtauto niet tijdig kon remmen. De jongen liep te m de voorzijde van de auto op en belandde op het wegdek, waar hij bleef liggen. Dr. J. M. van Nes, die de eerste hulp verleende, constateerde een her senschudding en liet het knaapje, na hem verbonden te hebben, naar de ouderlijke woning vervoeren. Botsing. Op de Parklaan bij het kruispunt Kerklaan, had gistermor gen een aanrijding plaats, tussen een vrachtauto, bestuurd door de heer J. H. uit Deventer en een personen auto, bestuurder J. C. v. d. B., uit Hillegom. De oorzaak was een defect aan knipperlicht en op verboden wijze inhalen bil genoemd kruispunt. De schade bestond uit afgerukte bumpers en ingedeukte spatborden. LEIDSCHENDAM Damplein wordt bebouwd. Na zeer lang wachten is thans bij hét gemeentebestuur bericht ingekomen dat voor de bebouwing van het Dam plein de nodige rijkssteun zal ver leend worden. De plannen voor de bouw van 12 grote winkelhuizen met de nodige bedrijfsruimte en boven de winkels 36 bovenwoningen zullen nu zeer spoedig tot uitvoering gebracht kun nen worden. VOORSCHOTEN LEIDERDORP BUURTVERENIGING DOESBRUG VIERT 4e LUSTRUM In het Dorpshuis werd gisteravond het 20-jarig bestaan van de buurtver eniging Doesbrug herdacht. De voorz., de heer W. de Jong, was verheugd ruik een groot aantal belangstellen den welkomen te mogen heten. Hij hoopte, dat deze belangstelling ook getoond zal worden bij de ledenver gaderingen. Een bijzonder woord van welkom richtte hij tot burgemeester en mevr. Van Diepingen, wethou der Braxterman en echtgenote en de afgevaardigden van de zustervereni gingen. Voorts bracht hij dank aam de medewerkers, die hadden bijgedragen tot het welslagen van deze avond door het organiseren van een tom bola met werkelijk fantastische prij zen. Hierna was het woord aan het toneelgezelschap uit Rijnsburg, dat de avond verder verzorgde met het blijspel ..De onbekende wereld". De Het bestuur van de Raiffeisenbank is niet ontevreden oyei de ontwikke ling, die in 1958 heeft plaats gehad. De spaargeldrente werd per 1 jan. '58 vastgesteld op 3,25 pet. en kon wor den gehandhaafd. In alle sectoren van het bankwezen was vooruitgang te constateren. Middelen, omzet, devie zentransacties en effectenhandel, dit alles nam in belangrijke mate toe. De heer A. L. Hoogendoorn trad uit de Raad van Toezicht in verband met het overschrijden van de leeftijdsgrens. De heer Chr. Eggink sr. bedankte als lid van het bestuur wegens gezond heidsredenen. Op 1 okt. 1958 trad de .10 uur de senioren. Bij de braag werd geinformeerd of het mo-| Raadsagenda. De raad der ge gelijk is, ieder lid een contributie te meente komt maandag a.s. om half TTIHTI geven, zodat een ieder weet hoe groot het bedrag is dat men schuldig is. 'e vraag werd geinformeerd of het mo- worden tot het maken van een doel- puntenfonds, leverde veel discussie op. De voorz. sprak in een slotwoord acht op het raadhuis bijeen in open bare vergadering. De voornaamste agendapunten zijn: voorstel nieuwe naamgeving Verpleeghuis en wijzi ging reglement; behandeling gemeen tebegroting. Generaal De Gaulle heeft op het Elysee de constitutionele raad geïnstal leerd. Foto: de aankomst van ex-president Rene Coty. Vroegere presidenten worden automatisch lid van de raad. Week voor katholieke jongeren Dus 31 maart aanstaande begint het. Jong katholiek Leiden gaat kon- takt maken. Bij deze uitdrukking, ontleent aan electriciteitsleer denkt men aan een andere mogelijkheid: kortsluiting. Het is niet zonder zin, dat deze jongeren de naam kontakt hebben ge vonden voor deze massale ontmoe ting. We lezen hierover in een toe lichting van de katholieke jeugdraad het volgende: In de overtuiging, dat de jongeren niet doelloos leven en, misschien meer dan vermoed wordt, zich be trokken weten bij wat momenteel leeft in het „burgelijke" en kerke lijke gemeenschapsleven, heeft de Katholieke Jeugdraad van Leiden een Jongeren-Kontakt gezien als een mogelijkheid om de jongeren zich be wust te laten worden wat in en rond hen gaande is. Er van uitgaande, dat een confrontatie met elkaar als jon geren een gemeenschappelijke ver antwoordelijkheid zou kunnen oproe pen, is de vorm van een Jongeren week gekozen, waarbij een zekere massaliteit duidelijk kan worden. In dividuele vragen schijnen in deze tijd op te gaan in de massale vragen van nationale en internationale aard, zo dat oplossingen ook alleen in die richting schijnen gezocht te moeten worden. Het zou kunnen blijken, dat de meer en meest persoonlijke vra gen van daaruit een juistere belich ting krijgen. Hier ontstaat misschien een kortsluiting met ouderen, die al lereerst de veilige beslotenheid zoch ten van de eigen kleine kring, een kortsluiting, die heel wat „zekerin gen" deed doorslaan. Jongeren plegen ook in Leiden niet zo gauw warm te lopen voor or ganisatie, die hun activiteit vroegen en vragen. En de Katholieke Jeugd raad vraagt zich af of dit een in ge breke blijven van de jongeren was en is. Dit is niet met zekerheid te jeugdspaarwet in werking. In dei zeggen, zolang nog niet bewezen is, Belangrijk is, dat men met de mo gelijkheid rekening houdt, dat de pa rochiekernen niet zonder meer na de week ontbonden worden. Men laat dit aan het eigen inzicht der jonge ren over, vooral ook om in geen en kel opzicht de indruk te wekken, dat het gaat om de stichting van weet niet welke organisaties. PROGRAMMA De jongerenweek zal worden ge houden op drie plaatsten in Leiden op drie weekse avonden. De gezamenlijke sluiting vindt plaats op zondagavond in de Stads gehoorzaal. 1. In de zaal van het St. Antonius Clubhuis, Mare 43 voor de parochies: O.L.Vr Hemelvaart O.L.Vr. Onbevl. Ontvangen (Har- tebrug). Dinsdag 31 maart: pater P. Wes- seling CssR: Speelt de Kerk nog een rol in ons leven? Woensdag 1 april: Minister dr. M. A. M. Klompé: Menselijke verhou dingen. Vrijdag 3 april: Frans Josso: Waar praten wij over? 2. In de aula van het Bonaventu- re-lyceum, Mariënpoelstraat 4 voor de parochies: H. Leeonardus H. Willibrordus (Oegstgeest). Woensdag 1 april: aalip. G. van Voorst tot Voorst SJ: Mens God. Donderdag 2 april: Th. van Son: Komt er nog wat van? Vrijdag 3 april: mr. Hans Velu: Kennen wij elkaar? De 3. In de grote zaal van Burcht" voor de parochies: H. Petrus H. Lode wijk O.L.Vr. Onbevl. Ontvangen (Lei derdorp). Woensdag 1 april: Mr. Hans Velu: Kennen wij elkaar? Joe Andy, muzikale -clown. Gino en Gina Manelli, jongleurs. Er wordt bij de propaganda en kaartverkoop naar gestreefd om pl.17 1200 jongeren aan deze week te la ten deelnemen. De toegangsprijzen zijn: een vol ledige kaart voor de gehele week 6. Kaarten voor de weekse avon den 1.— per stuk. Voor de zon dagavond ƒ4. Voor Leiden en Omgeving Leiden. De artsen Verhoef, Pie- terse, van Wingerden, Jansen en Langezaal. Apotheek Zuider, Lam- menschansweg 4, tel. 23553, tot zater dagmiddag 6 uur apotheek van Drie- sum, Mare 110, tel. 20406. Alkemade. Dkt. Brinkhorst, Lei- muiden, tel. K 1721—269, en dkt. Muskens, R'veen, tel. K 1713329. Alphen a. d. Rijn. Dkt. H. van Kooten, tel. 2079. Bodegraven. Dkt. D. Ragay, tel. 2030, zust. De Groot, tel. 2599. Boskoop. Dkt. P. J. Bom, tel. IK 1727—2136. Hazerswoude. Zie Leiderdorp; I men belle bij ongevallen aan Rijndijk Op woensdag 1 april en op dms- steeds K 1714—278. dag 2 april zullen aalm. G. van Voorst tot Voorst en Pater S. Jelsma na hun inleiding met de jongeren sa men het H. Misoffer vieren. In iedere zaal zal op een van de drie avonden een informatiestand zijn ingericht voor boeken en tijdschrif ten. Bovendien krijgen een aantal jon ge kunstenaars gelegenheid iets van hun werk te tonen eveneens iedere zaal één keer. Katwijk Rijn. Dkt. C. J. Hagen, tel. 3222, apotheek Kerkstraat 18, tel. 4370. Katwijk Zee. Dkt. K. J. E. Slag molen, tel. 2336, apotheek zie Kat wijk Rijn. Koudekerk a. d. Rijn. Zie Lei derdorp. Langeraar. Zie Woubrugge. Leiderdorp. Dkt. H. Bakema, tel. in ,K 1710—24828. Leidschendam. Dkt. J. H. Lud- Gemeenschappelijke sluitingsavond wig, tel. 1532. Kruisdienst Wit-Gele op zondagavond 15 april. Deze avond Kruis, tel. 2161. wordt begonnen met de gezamenlijke viering van de H. Eucharistie in de j kerk van O.L.Vr. Onbevl Ontvangen 1 tel. K 1725103. Leimuiden. Zie Alkemade. Nieuwkoop. Dkt. G. J. Bremer, (Hartebrug) om 17.30 uur. De H. Mis zal worden opgedragen Nieuwveen. Zie Woubrugge. Noordwijk. Dkt. J. v. Nes, tel. door pater H. Hagen OFM, geestelijk j 2405. Duinrandapotheek van 12—1 adviseur Katholieke Jeugdraad Lei- en 56 uur. Wit-Gele Kruis, zr. den. Na de H. Mis gezamenlijk souper in de Stadsgehoorzaal. Faase, tel. 2536. Noordwijkerhout. Dkt. A. G. Th. van der Lugt, De Zilk, tel. ƒ2520— Pl.m. 20.30 uur begint de feest- 5707. avond. Hieraan wordt medewerking Oegstgeest. De artsen F. W. N. verleend door: Music Petrol, dansor- Hugenholtz, tel. 20390, en J. B Hu- kest o.l.v. Jan Kelder. Het parodisten Trio „Triple Sec". laatste maanden van 1958 meldden zich 81 jeugdspaarders en de inleg- gelden gedroegen ruim 10.000. Het aantal leden steeg met 9. Het aantal spaarders is toegenomen met 451. Het aantal rek. couranthouders en voor schotnemers steeg van 270 tot 322. Het bedrag van de toevertrouwde a-anwezigen hebben ten volle kunnen middelen steeg van 2.655.449 in '57 genieten van dit kostelijke stuk vol tot 3.460.915 in 1958. Het bedrag van dwaze situaties waarin Bas, de behan ger zorgde voor daverende lach sal vo's. Een gul applaus beloonde het gezelschap voor hun spel dat de toe hoorders een genoeglijke avond heeft bezorgd. de reservefondsen was 99.572,36 in 1957 en steeg in 1958 tot 108.833,38. Het aantal dagboekposten steeg van 22.000 tot ruim 30.000. Het bestuur,..-- verwacht, dat de groei van de bank gaat men met de reclamefolders zich in 1959 zal handhaven. langs de deur. dat de doelstellingen van de diverse organisaties noodzakelijk dienen na gestreefd te worden en wel langs de ze organisatorische vormen. Over de voorbereidingen te Lei den hebben we de vorige week al het een en ander geschreven. In iedere parochie zijn kernen gevormd van 10 tot 20 jongelui. Zij hebben samen de actie voorbe reid. Elke kern heeft er zich van op de hoogte gesteld om hoeveel jonge ren het gaat en in sommige parochies genholtz, tel. 32277. Apotheek Wilhel- minapark 8, tel. 2P274. Rijnsburg. Zie Katwijk Rijn. Sassenheim. Dkt. G. L. v. Raaij, tel. K 2532—7777. Valkenburg. Zie Katwijk Rijn. Voorhout. Dkt. A. W. Bots, tel. K 2532—7393. Voorschoten. Dkt. T. v. Schaik, tel. 3344, Gezondheidscentrum Wijn gaardenlaan 1, tel. 2177. Warmond. Zie Voorhout. Wassenaar. De artsen M. de Haan, tel. 2501, en J. C. de Neef, tel. 8303. Apotheek Schouwweg 32, tel. 2402. Woubrugge. Dkt. J. Nooter, tel. K 1729—104. Zoetermeer. Dkt. A. A. Suidman, tel. 3993. Z wam me r dam. Zie Nieuwkoop. Wij verzoeken onze corresponden ten ervoor te willen zorgdragen, dat de opgaven van dokters- en apothe kersdiensten voor de weekeinden vrijdagmorgen in het bezit van de redactie zijn.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3