Sbjavmsm DUINSTREEK §L£UT£LGAT Scherp Hosanna te Alphen aan den Rijn bracht bezielde Johannespassie VASTENSPIJS VRIJDAG 6 MAART 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 v O <k> WIJN IN LEIDEN Al behoeft goede wijn dan geen krans, het kan nuttig zijn eens iets meer te vernemen van de streek waar de wyn wordt verbouwd en van de diverse soorten,*welke er op de markt verschijnen. Van deze gedachte uit-1 gaande, maat het Comité National j ae Propaganda en Faveur du Vin i Paris momenteel een toernee door ons land. Leiden is a.s. dinsdag aan de beurt. In samenwerking mét de Federatie van Slijters uit Leiden en omgeving wordt die avond in het St. Antoniusclubhuis voor genodigden een Franse wijnavond gehouden. Be-j halve dat iets verteld wordt over de i belangrijkste gebieden, t.w. Bordeaux, Bourgogne, Beaujolais, Loire en Rho ne, waar de wijn vandaan komt, be staat er ook gelegenheid om de wijn te proeven. Leerlingen van de r.k. Tecnn. school (afdeling Horeca) uit Den Haag verlenen aan deze avond, welke ook muzikaal wordt omlijst, hun medewerking. Mr Fockema Andreae raadsadviseur Binnenkort is de benoeming te ver wachten van mr. S. J. Fockema An dreae, secretaris van het Hoogheem- KLIM GESTRAFT De 12-jarige Arie de Jong uit Noordwijk haalde gistermiddag om twaalf uur een gevaarlijk kunststuk je uit. Hij klom bij het busstation op een wachthuisje en probeerde van het dak in een boom te springen. Hij sprong mis, viel op straat en brak zijn rechterpols. De E.H.D. bracht hem naar het Acad. Ziekenhuis. Naar wij vernemen zal de ten toonstelling „Schilderen en tekenen vrijetijdsbesteding" gehouden wer den van 11 t/m 26 april a.s. Het aan tal deelnemers is reeds zo groot, lat voor het in te zenden werk de beide Boerhaavezalen gebruikt moeten wor den. De opening is bepaald op zater dag 11 april a.s. en zal geschieden door de Wethouder van Onderwijs de heer J. C. van Schaik, voorzitter van het Leids Kunstcentrum. Voor degene die ook nog werk voor ge noemde tentoonstelling wenst in te zenden bestaat er tot 14 maart a.s. nog gelegenheid, bij het secretariaat van het Leids Kunstcentrum, Rijn en Schiekade 72, een aanmeldingsfor mulier aan te vragen. v Burgerlijke Stand Geboren: Monica H. J. M. dr van P. H. v. d. Kley en H. H. Duindam; Remko zn van F. Roukema en M. H. van Leeuwen; Maria G. dr van A. v. Soest en M. v. Soeren; Robert zn van C. v. Kuijen en M. L. C. O. F. C. L. de Tombe; Roza I. M. dr van A. C. v. d. Veer en M. C. v. Kesteren; Cor nelia A. dr van N. C. Disseldorp en H. C. Meijer; Gerrit J. zn van A. Be- kooy en C. Klomp; Robert J. zn van T. E. Rueb en M. F. K. Kerdijk; Hong Lian dr van H. G. Teng en G. L. N. Oei. Gehuwd: P. J. Laman en C. M. Cremer: A. de la Rie en B. C. Dui- venvoorden; J. A. Eichhorn en J. L. j Bauer; L. J. J. Vogelaar en M. G. Bouwhuizen; A. B. Woeltjes en G. Willemse. Overleden: M. Ramp, 64 jr. man; M. Michel, 57 jr, echtgenote van K. Willemstein. Traditiegetrouw (dit mogen wij zo langzamerhand wel zeggen) gaf de chr. Oratoriumvereniging „Hosanna" dinsdag j.l. haar uitvoering van de Johannespassie van Bach in de Ned. Herv. Kerk te Alphen a. d. Rijn. De raadschap van Rijnland te Leiden, tot 1 Mattheus- en de Johannespassie heb opvolger van dr. J. Winsemius, welke ben ieder hun eigen schoonheid. De raadsadviseur is in algemene dienst laatste bezit een schat aan koren van van het departement van verkeer en grote dramatische kracht. Deze to- waterstaat. Dr. Winsemius is nl. dijk- nen een fellere dramatiek dan over graaf van Dclflland geworden. Mr. het algemeen in de Mattheuspassie Fockema Andreae is sinds 1948 secre- gevonden wordt. taris van het hoogheemraadschap. De heer Fockema Andreae werd op 10 april 1904 in Leeuwarden geboren. Hij doorliep het gymnasium te Arn hem en studeerde aan de rijksuniver siteit te Leiden, waar hij in 1927 de meestertitel verkreeg. In 1934 volgde zijn promotie. In 1928 trad hij als ambtenaar in dienst van het hoogheemraadschap van Rijnland, waar hij zes jaar werk zaam is geweest. Op het departement van justitie was hij in 1934 ambtenaar en in het jaar daarop werd hij afde- Willem Mizée leidde het geheel met grote bezieling, perfecte be heersing en toewijding. Daaraan zal het voor een groot deel te danken zijn, dat „Hosanna" tot zo'n schone prestatie kon geraken. De koren muntten uit door levendigheid van uitdrukking, waardoor de spot en de haat van de vijanden van de Chris tus in al hun felheid opklonken. De solistische bezetting was goed. Paul Hameleers toonde zich een Evangelist, die zijn taak als vertel ler uitstekend weet te realiseren Anton Eldering gaf een indrukwek- lingschef ter provinciale griffie van kende vertolking van de Christus- Overijssel. partij, zeer nobel van toon. De so- In 1941 verhuisde de heer Fockema praanpartij van Riggina Beekman Andreae naar Groningen, waar hij ^as Soed, terwij] de alt van Sybille zich verbond aan de griffie van deRaaphorst aanvankelijk iets te vlak Staten. In 1946 werd hij archivaris bijva" uitdrukking en ook te zwak van het Algemeen Rijksarchief, Deze I volume was. Haar tweede ariai ech- functie heeft hij twee jaar bekleed. .™volpre«m „Es ist voll Toen ging hij naar Leiden, waar het hoogheemraadschap zijn vroegere ambtenaar nu als secretaris begroette. In 1950 werd mr. Fockema Andreae lid van de Kon. Nederlandse Akade- mie van .Wetenschappen. De heer Fockema Andreae heeft verschillende publikaties het licht bracht", een der hoogtepunten lyriek van de Johannespassie) bracht zij onberispelijk. De beide manne lijke vertolkers der aria's voldeden zeer goed. Jan Waayer zong fraai van toon en expressief. De basaria's ble ken bij Hans van der Leeuw in goe de handen. Het orkest, bestaande doen zi^ Zijn proefschrift (1934 "f» Yan "et Residentieorkest, handelde over de geschiedenis van het "jTTif hoogheemraadschap Rijnland. In 1944 verscheen „Hoofdlijnen van Water schapsrecht" (tweede druk in 1947), in 1948 zijn „Rechtsgeleerd Hand woordenboek", eveneens in 1948 „Ge schiedenis der kartografie van Neder land", in 19501952 „Studiën over Wetenschapsgeschiedenis" en in 1954 „Graaf Willem I en de Hollandse hoogheemraadschappen". Hij schreef vele artikelen op juridische, historisch en geografisch gebied. wijze, waarbij de solisten zich muzi kanten van grote kwaliteit betoon den. We mogen ons gelukkig prijzen in Alphen a. d. Rijn deze Johannespas sie van „Hosanna" te hebben. Het is een groot religieus en cultureel goed, I waar we met recht trots op mogen zijn. M. H. AUTO SCHEPT FIETS POTLOOD EN GEEST Even voor twaalf uur donderdag morgen vond op de Oranje Nassau- singel, in het gedeelte tussen de Landbouw Huishoudschool en de op rit naar de Rijnbrug een aanrijding plaats tussen een personenauto en een wielrijder, waarbij de laatste een hersenschudding, kneuzingen en een snijwond aan de hals heeft op gelopen. Het is de heer J. T. de G., wonende te Alphen aan den Rijn. De heer De G, reed vanaf het rij wielpad dwars de rijbaan over om een weiland in te gaan. Hij lette hierbij niet voldoende op het snel verkeer. De personenauto, bestuurd door de heer A. de W. uit Waddinx- veen reed met een snelheid van ca. 80 km. in de richting van de Rijn brug, toen hij op vrij korte afstand plotseling de wielrijder voor zich zag oversteken. Ofschoon de autobe- jstuurder krachtig remde en een ont- wijkmanoeuvre maakte, kon hij niet voorkomen, dat de wielrijder werd geschept. Hij kwam aanvankelijk op de motorkap terecht, sloeg vervol gens tegen de vooruit, die totaal werd vernield en werd daarna voor No. 515 Horizontaal: 1. voorstad de auto uit het wegdek op geslin- van Antwerpen, 6. bezweringsformu- gerd. De auto kwam intussen in de Ie 7 vreemde munt, 9. telwoord, 10. linker berm tot stilstand. De be- dikke boterham. 12. voorzetsel, 13. stuurder kwam zonder noemens- wezenlijk, 15. boot-scheur, 16. li- waardig letsel van af. Het rijwiel van chaamsdeel, 17. drinkt men uit, 19. de heer De G. werd totaal vernield, oudste (afk.), 21. kippenloop, 22. Machinaal melken Ook de heer voornaamw., 23. metaalsoort, 25. W. H. v. d. Hulst hoort bij de 36 haal, trek,, uit zijn land verdrevene, agrariërs, die dezer dagen het ge- Verticaal: 1. hardbevroren aard korst, 2. voorvoegsel, 3. vette vloei- storf, 4. oude lengtemaat, 5. keurig, 6. waardeloze lading, 8. afreis, 10. jongensnaam, 11. drukte, 13. zee hond, 14. oude lap. 18, lichaamsdeel, 20. deel van het skiet, 22. insekt, 24. voorzetsel, 25. pauselijke encycliek (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing No. 514. Horizontaal. 1. ed, 3. sage, 7. eter, 9. pol, 11. Ina, 12. Neer, 14. koon, 16. Aa, 18. kast, 20. dank, 22. Ta. 23. toen, 25. lood, 27. non, 29. sté, 30. Edam, 32. iers, 33. 3SVerticaal: 2. den, 3. Se, 4. Arno, 5. Epe, 6. el, 8. taks, 10. Oran, 11. inkt, 13. ende, 15. Otto. 17. Aken, 19. aalt, 21. anna, 24. Oder, 28. oma, 29. si, 31 d.s. tuigschrift machinaal melken heb ben ontvangen. Zijn naam is abusie velijk ter zetterij van onze courant in het verslag over het hoofd gezien. ASC Het tweede tiental van de Alphense schaakclub heeft haar plaats in de tweede klasse van de LSB weer heroverd door een over winning op het tweede tiental van Inter Nos uit Boskoop. Het was een spannende wedstrijd door ook Inter Nos kans had kampioen te worden. De gedetailleerde uitslag was: ASC IIInter Nos II: G. Schuilenburg N. v. Gemeren 10; J. de Hoed Slingerland 10; J. Kempen—Broer tjes '/tW. de Ruiter (res)R. Fuik J. G. Kardol—D. Flim 0—1; J. HoogcarpselJ. P. Kalkman 01; N. E. Plantfeber—P. de Jong 10; H. KleiwegJ. Erkelens l/tV* Th. AusemsN. v. Gemeren Jr. 1—0 P. J. WijnbeekJ. Zonneveld 6—4. Vopr het kampioenschap van ASC verloor C. Biesheuvel zijn afgebro ken partij tegen P. de Jong. C. Bruns won van A. Post. Doordat Biesheu vel verloor is de spanning weer ge stegen, want P. de Jong, heeft nu de leiding met 4 uit 6; C. Biesheuvel j 3'/j uit 5; L. Kantebeen 3 uit 6 en C. Brunt 2 uit 3. Gunning Namens de kerkeraad van de gereformeerde kerk te Al-1 phen is door architect ir. L. R. T. I Oskam uit Dordrecht het bouwen I van een kerk met wijkcentrum en I kosterswoning aan de Willem dej Zwijgerlaan opgedragen aan de fir ma J. van Rhijn en Zn uit Katwijk aan Zee voor ongeveer 350.000 gul den. NIEUWVEEN K.V.P.-succes. Ook de afdeling Nieuwveen van de KVP heeft z'n) steentje bijgedragen in 't grandioze succes van de ledenwerfactie op dins dagavond. Enige bestuursleden en propagan disten waren er op uitgetrokken, om te trachten het streefgetal van 20 te overschrijden. Hierin zijn ze op schitterende wyze geslaagd Toen al les „binnen" was bleken niet minder dan 56 personen zich als nieuw lid van de KVP te hebben laten inschrij ven. Lezing in „Aar en Amstel". In de rekreatie-zaal van het Bejaarden tehuis Aar en Amstel waren een groot aantal bejaarden en genodig den te zamen om te luisteren naar een interessante lezing welke onze plaatsgenote mevr. L. Lithvan Lies hout hield over het land van haar geboorte, de Nederlandse Antillen. Na ontdekt te zijn door Columbus en na gedurende een eeuw Spaans bezit te zijn geweest, zijn deze gebieden later Nederlands gebied geworden. Aan de hand van kaarten vertelde zij over de ligging van deze eilanden, hun klimaat, over de levenswijze al daar, die op de z.g. A.B.C.-eilanden verre van primitief is door de grote welvaart tengevolge van de petro- leumraffinaderijen. Ook vertoonde zij talrijke fraaie kleurendia's, en liet de typische muziek der Antillen be luisteren met grammofoonplaten. Dat een ieder zeer voldaan was behoeft niet gezegd te worden. Zr Kapteyn, de direktrice van het Te huis bedankte mevr. Lith dan ook zeer hartelijk. LEIMUIDEN Radio en televisie. Volgens de advertentie in ons blad van gisteren komt de programmachef van de KRO Toon Rammelt zaterdagavond een be zoek brengen aan het parochiehuis Een interessant filmprogramma over radio en televisie met als toegift de KRO-bedrijfsfilm zal zeker een be zoek aan het parochiehuis waard zijn. Met dit programma komt weer een einde aan de actie van het katholiek contact die deze winter verschillende goede programma's heeft geboden. BOSKOOP Getrouwd: J, G. L. Komen en J. C. v. Vliet; W. van Es en J. G. Groe- neveld. BODEGRAVEN Ontwakend Afrika in „Onze Parochie" Weergaloze avond Circa 10Ó mensen hebben 2Yz uur geluisterd naar en uitermate genoten van het spreektalent van pater Suas so de Lima de Prado, witte pater van Afrika, die in zijn gedegen en tegelijk humoristisch woord totaal afrekende met een verkeerde en verouderde vi sie op de mens van Midden-Afrika. De avond werd georganiseerd door „Onze Parochie". De handelswereld had reeds vroeg gezien dat de ontwikkeling van de techniek de westerse mens zou dwin gen in het zwarte werelddeel grond stoffen te halen en er afzetgebied te vinden. Daarom moesten er in snel tempo wegen en spoorwegen worden aangelegd, havens en huizen ge bouwd. En dit werd in niet geringe mate betaald met het bloed van de negers. Drie eeuwen lang zijn de beste krachten onder hen weggehaald en in slavernij gevoerd. Nog altijd worden er dagelijks gemiddeld 100 negers als slaven weggevoerd naar de Arabische landen. Het rapport door de Witte Paters naar de UNO gezonden over deze mensonterende handeling ligt in de onderste bu reaula. In de Arabische landen zijn nog circa 500.000 negerslaven. Even tipte spr. de toestand in Zuid- Afrika aan waar de apartheidpo'.i- tiek zich in deze politiestaat zeker zal wreken. Binnen enkele jaren, misschien 2 of drie zal Afrika geko zen hebben: West-Europa of Moskou. 7000 Zwarte studenten opgeleid ach ter het IJzeren Gordijn komen bij hun broeders terug met opdrachten (tegen het Westen gericht), met de modernste uitrustingen als sneldruk- kerijen, apparaten om grammofoon platen te vermenigvuldigen. Dag en nacht klinken de Russische zenders in Afrika. De kranten worden voorgelezen rond de kampvuren aan hen die niet lezen of schrijven kunnen; de gram mofoonplaten worden tot zelfs in de dorpen gedraaid, en de massa aan hoort zo communistische propagan da-speeches. De neger begrijpt de maatstaven van onze beschaving niet. Hij wil en met recht gelijkheid. Afrika heeft ons niet nodig, maar wij kun nen niet buiten Afrika! Dit wereld deel, 3 x Europa, met zijn 220 miljoen inwoners, zijn 800 talen en 1200 dia lecten, heeft met zijn cultuur ons meer te leren dan wij daar als z.g. beschaving kunnen brengen. Èr zijn statistieken over de anal fabeten in Afrika, maar niet over de verblinde ezels in het westen! Eco nomisch zijn wè er nauw bij betrok ken. Reeds nu zijn de eerste nadelige gevolgen voor de westerse economie merkbaar. De klassenstrijd en ras- sennijd gaan nu naar een hoogtepunt. De uitbarsting komt De neger wacht op een uitbarsting van onze kant, een uitbarsting van begrip voor zijn worsteling en verlangen. Het is vooral de Missie geweest, en in het bijzonder de Witte Paters, die miljoenen negers hebben opgevangen in scholen, zowel lagere als techni sche, ziekenhuizen, tehuizen voor al lerlei groepen, zonder enige subsidie Jammer is ook dat het verdeelde christendom in de kaart van Moskou speelt. Paus Pius XII heeft verschil lende encyclieken aan Afrika gewijd I en gewezen op het gevaar. 81 Van de jaarlijkse bekeerlingen komt uit Afrika. Voor de pauze werd een filmpje vertoond over het jeugdwerk van de paters onder de negers. In de pauze werden vele tientallen boeken ver kocht door pater Suasso geschreven en handelend over Afrika en de hui dige problemen. Na de pauze ging de spr. wat die per in op de dagelijkse levensgewoon ten van de neger: kinderen die 10 of 20 km afleggen om naar school te gaan, gewapend met mes en zweep tegen slangengevaar en anderszins: één deegmaaltijd met wat groenlen (ondervoeding): de herder, die met zijn lans de leeuw doodt; de woudlo per die onmisbaar is voor de toerist of jager; de fijne intuïtie van de ne ger die binnen een uur een bijnaam voor zijn gesprekspartner heeft be dacht die precies het karakter aan geeft enz. Als slot van de avond werd nog een kleurenfilmpje vertoond over de Afrikaanse vulkanen bij het Kivu- meer, een rolprent die bekroond was met een gouden beker en medaille en door de Witte Paters zelf vervaar digd was. Ter afwisseling zong pater Suasso "enkele mededelingen op de wijze van de negers, begeleid door de tamtam. Voorzitter H. J. van de Poll sprak een woord van hartgrondige dank voor deze fantastisch goede avond namens alle aanwezigen. Hij herin nerde nog aan de causerie door dr. Sis Heyster, die over twee weken komt spreken over het sexuele pro bleem in de opvoeding. Ik droomde, hpt kan haast niet gekker, Dat „TIP" uit de kraan kwam; wat lekker! Maar net, toen ik gauw 'n Slok nemen wou, Werd die droom wreed verstoord door de wekker Inz. Hr. M. K., A'dam Ijt». ontv. 1 fL TIP 4- 1 Lfl. Jij Bootz' Oude Genever. Nwe. Limericks inz. aan H. Bootz, A'dam. 'n TIP VAN BOOTZ (Advertentie) HILLEGOM HOOFDSTADOPERETTE NAAR HILLTGOM Op donderdag, 12 maart a.s., geeft de Hoofdstad operette voortzetting van de FriL. Hirsch operette Treslong U- Hillegom een opvoering van de „Zwei Herzen im Drieviertel- takt". Dit werk is de populairste van de vele schlagers in het oeuvre van Robert Stolz. Het staat onder leiding van de heer Otto Aurioh. Op 25 maart aanstaande zal Ie CommissarL der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland, mr. J. Klaassesz. vergezeld van zijn echtgenote, een of- ficiëel bezoek aan de gemeente Hille gom brengen. Het is de bedoeling, dat mr Klaas sesz een op die dag te houden bijzon dere raadsvergadering zal bijwonen, terwijl i.ij zich in een aparte bijeen komst met vertegenwoordigers uit de burgerij zal onderhouden. Verder bestaat het voornemen om een rondrit door de gemeente te ma ken en daarbij enkele bedrijven te be- KATWIJK Bevolking. Gedurende de maand februari nam de bewolking toe met 24 Der-inen van 28770 tot 28794. Door geboorte en vestiging steeg het zie lental met resp. 68 en 99 terwijl door overlijden en vertrek dit daalde met resp. 12 en 131. Terecht. Het radiotoestel dat vorige week uit een aan de Overrijn liggende schuit werd ontvreemd is terecht. Een jeugdige Katvvijker had deze diefstal op z'n geweten. KATWIJK AAN DEN RIJN Postzegelclub. Deze vereniging vergaderde gisteravond onder leiding van de voorzitter de heer W. Agema. die in zijn openingswoord mededeling deed van het aanmelden van nieuwe leden. Voorts werden <^e leden aan gespoord, meer boekjes in te leveren waardoor een intensiever rondzend- verkeer mogelijk wordt. Op de vierde zaterdag van iedere maand zullen speciaal de jeugdleden in de gelegen heid gesetld worden te ruilen. Onder leiding van de heer Melissant werd een zeer geanimeerde filatelistische hersengymnastiek gehouden. Win naars werden hierbij de heren W. Agema jr. en F. Offeringa. Nog en kele interne mededelingen werden gedaan door het bestuur, waarna de gebruikelijke veiling werd gehouden. Ruim 50 kavels veranderden hierbij van eigenaar. Na de sluiting van de vergadering begon men aan de onderlinge zegel verkoop. NOOROWÏJKERHOUT COöP. RAIFFEISENBANK In hotel Van der Geest is donder dagavond de 56e Algemene Verga dering van de Coöp. Raiffeisenbank Noordwijkerhout gehouden. De voorzitter, de heer J R. Zonne veld mocht een groot aantal leden verwelkomen, die zoals hij zeide niet alleen voor de verloting maar evenzeer voor het wel en wee van de instelling belangstelling toonden. De Bank mag zich verheugen in een gestadige groei, hetgeen blijkt uit de cijfers in het jaarverslag. Het aantal spaarders is gestegen tot bijna 3500, met een gezamelijke inleg van ruim 3 miljoen gulden. Toch is het tegoed in de Spaarbank niet bijzon der groot in vergelijking met de zus- terbanken in de bollenstreek. Het bestuur zal zich dan ook beraden over een methode om spaargelden aan te trekken. Spaargelden immers zijn onrmtbeex-lijk omdat de leden uit de toevertrouwde spaargelden hun kredieten en leningen kunnen opnemen. De ieugdspaarregeling is niet direct een daverend succes ge worden. Per ultimo 1958 waren er bij de Raiffeisenbank 179 jeugdspaar boekjes uitgegeven. Over het totaal op de spaarbank ingelegde bedrag zei ie voorzitter, dat de tijd moet leren of dit werke lijk allemaal spaargeld is of dat hier ook een deel tijdelijke bedrijfsover- schotten inzitten. De omloopsnelheid van de spaarbankgelden was in 1958' 0.62.en deze hoge omloopsnelheid be tekende. dat de Bank aan rente van de Centrale Bank een bedrag van rium f 3.000.— derfde. Daarom heeft het bestuur besloten de rekeningen, die deze hoge omloopsnelheid maken ook deze 1 3.000.— te laten opbren gen, hetgeen inhoudt dat de houders van deze spaarrekëningen de reke ning-courantrente vergoed zullen krijgen en/of zij belast worden met normale omzet-provisie. De heer Zonneveld bepleitte de noodzaak voor de bedrijven om te komen tot een grotere reserve-vor ming, zodat men ook in moeilijke jaren het hoofd boven water kan houden. In een wisselvallig bedrijf, als waarmede wij in de bollenstreek te maken hebben, is dit wel een ver eiste. In 1958 heeft het Bankgebouw een uitbreiding ondergaan en is de kantoorruimte met ongeveer 30 vier kante meter vergroot, terwijl de boekhouding gemechaniseerd is. Het winstsaldo bedroeg in 19E 14.918,11, wat gunstig genoemd kan worden, immers ons balanstotaal steeg met 675 000 gulden, zodat ook het winstsaldo ten opzichte van 1957 iets moest stijgen, wil een zekere con tinuïteit gehandhaafd blijven. De winst werd bestemd ter meerdere af schrijving van het gebouw en het meubilair 8000.—, belasting-reserve 515.78, terwijl het restant van 5.682,33 bestemd werd ter verster king van de gewone reserve, die dan komt op 117.000, Tot slot van zijn openingswoord deed de heer Zonneveld een beroep op de leden tot een meer gebruik van eigen organisatie. Deze is ge schoeid op coöperatieve leest, zodat wij samen sterk zijn. Laat uw zaken door uw eigen organisatie behartigen en profiteer van haar service. De balans en de verlies- en winst rekening 1958 alsmede de winstbe stemming werden - door de leden overeenkomstig het voorstel van het bestuur vastgesteld. Tot lid van het bestuur werd her benoemd de heer N. H. Hogervorst en de heer C. Wassenaar werd op nieuw gekozen tot lid van de Raad van Toezicht. Een korte, maar diepgaande dis cussie over de noodzaak van de af schrijvingen en de reserveringen vormde het leeuwendeel van de rondvraag en de traditionele grote verloting vormde het slot van de ver gadering. Bridge-nieuws. Na de laatstge- peelde ronde luidt de uitslag in de onderlinge competitie van de bridge club „Het Juiste Bod": Groep A. punten 1. P. KapteinK. van Kampen 1637 2. J. SeijsenerJ. van Noort 1593 3. A. Vermin—Th. Förrer 1521 Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Vrijdag 6 Maart 1859 Uit de Leydsche gemeenteraad: Een adres van commissarissen der sociëteit Amicitia, waarbij zij tegen recognitie het gebruik verzoeken van het terrein tus sen de Rijnsburgsche poort en den molen de Eendragt, zijnde gemeentegrond, en voorts ver gunning vragen om een gedeelte der Singelgracht langs aat ter rein te mogen doen aanplempen, (in handen gesteld van B. en WJ. „Maar Jezus zeide hun: „Mijn eten is de wil te doen van Hem, die mij gezonden heeft en zijn werk te voltooien. Kijk rond u heen en ziet de velden: zij staan reeds geel voor de oogst." (Evan gelie van Johannes). „Neig, o Heer, uw oor tot mij en verhoor mij, want ik ben in ellende en armoede". (Psalm 85). 4. Th. d. Lincel-K. v Wieringen 1503 5. W. SchelvisTh. van Aken 1484 6. Heer en mevrouw Bodar 1477 7. M. de WinterM. Heemskerk 1468 8. Dam. Zoetendaal-v. Leeuwen 1463 9. P. de HaasJ. Koelewijn 1461 10. D. ZoetendaalG. Keijzer 1409 11. Echtpaar C. de Winter 1400 Groep B. punten 1. G. v. Leeuwen—R. Bakker 1768 2. F. Broekhof—P. Meijer 1662 3. K. v. d. VeekN. van Nes 1620 4. F. KerkvlietP. Koster 1607 5. Heer en mevrouw J. Kroon 1572 6. M. Koster- -W. v. d. Linden 1556 7. M. Klinkenberg-C. v. d. Aart 1554 8. Heer en mevr. J. v. d. Reijd 1463 9. Dames Turk en Kroon 1295 10. Heer en mevrouw Bexbee 1275 Het viertal Th. van Aken, W. Schel vis en Th de Lincel, K. v. Wieringen behaalde het kampioenschap in de districts wedstrijden en promoveert hierdoor naar de hoofdklasse. SASSENHEIM Propaganda-avond „Kon. Wilhel- minafonds". De propagandn-avond van het plaatselijk comité van het Koningin Wilhelmina-fonds voor de kankerbestrijding, gehouden in een goed gevulde zaai van „Het Bruine Paard", kan als zeer geslaagd be schouwd worden. De voorzitter, de heer J. M. v. Nes, verheugde zich in zijn welkomst- wooi'd over de zeer goede opkomst. Allereerst werd de bekroonde film „Er is een tijd van koTimver toond, die een duidelijk beeld geeft van het werk der kankerbestrijding in Nederland Na de vertoning gaf dr. J. M. van Nes, een toelichting en stelde in een helder betoog de kanker voor als een revolutie in het menselijk lichaam, waarbij de cellen zich niet houden aan de regel der natuur. Door operatief ingrijpen en rönt- genbestraiing trekt de medische wetenschap tegen deze gevreesde ziekte ten strijde. Het verder onderzoek in labora toria en inst llingen, zoals het An- thoni van Leeuwenhoekhuis, kost zeer veel geld, daarom ieed spreker aan het einde van zijl. toelichting een beroep op allen, lid te wurden of financiël/steun te verlenen aan dit prachtige werk. Wij zijn er van overtuigd, aldus spr., dat door bijwoning van deze avonden, ieder zich bewust wordt va nde giote ver n.woordelijkheid, dit alle Nederlanders op het gebied van de kankerbestrijding dragen. Hierna werd de mooie film „ma dame Curie" vertoond, die op de aan wezigen een grootse indruk achter liet. In een slotwoord dankte de voor zitter allen, die aan het welslagen van deze avond deel hadden gehad. Biljartkampioenschap. De eind stand van het kampioenschap van Sassenheim klein-bil.iart libre, is na de beslissingswedstrijd als volgt: 1. J. Diederiks 11 10 1 20 5.65 2. P Duivenvoorde 11 9 2 18 4.80 3. C. v. d. Voort 10 7 3 14 5.01 4. D. Zoet 10 6 4 12 4.41 5 J. v. Reisen 10 5 5 10 3.84 6. H. Schoo 10 5 5 10 3.60 Tafeltennisclub „Sassenheim". Het iuniorenteam speelde een ver loren partij te "en Baronie uit Alphen aan den Rijn Groenevelt was de enige die twee partijen wist te wxn- nen. Eindstand 2—8. Toch speelde Gerrits een zeer behoorlijke partij en Mullekom wist met zijn kapwerk succesjes te boeken. Het eerste team liet het er toch bij zitten. Wisten zij van ATTC 3 te winnen, nu lieten zij een steek vallen legen ATTC 5. Stuk voor stuk speel den de heren slecht. Wij telden bij een game van Bert Zoet 14 shorry- ballen in zijn nadeel. Het verliescij fer was niet groot nl. 46. Het tweede team ontmoette LPSV 3 uit Leiden (politieteam). De te genstanders waren zwaar gehandi capt door het verstek laten gaan van een hunner spelers. Zo stond TCS 2 bij de aanvang van de wedstrijd reeds met 30 voor. Zij wonnen deze wedstrijd met 64. De eerste klap. Men is heden begonnen biet het heiwrk ten behoe ve der nieuw te bouwen 16 woningen in het plan „Bijdorp". Geboren; Petrus Bexmardus zn van B. J. Hesseling en P. C. de Rid der; Anna Johanna Theodora dr van A. J M. van der Zwet en J. M C. van Tongeren; Johan Reinold zn van J, K. Balink en A. E. Baas; Herman- na Hendrika dr van H. H. C. Langen- heim en G. H. van den Brand. Ondertrouwd: A. van der Laan en M. C. Faas. Getrouwd: J. F. J. Blom en M. A. J Duivenvoorde; A. G. Karl en S. Bruidegom. Overleden: A. H. E. M. Huijsser weduwe van Eldering, 82 jr; A. Brou wer weduwe van Van Nobelen, 80 jr.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2