DUINSTREEK KORTE golf SPORT Bezig gegons in de Sassenheimse raads-korf C. DE KEMP g25 g2g 83g 983 DONDERDAG 5 MAART 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 KATWIJK Woningbouw Boslaan Door de firma M. v. Duin uit Katwijk zullen voor eigen rekening vijf woonhuizen aan de Boslaan gebouwd worden vol gens een ontwerp van het architec tenbureau Prinsein en Den Ouden uit Oegstgeest. Geb.: Jan P., z. v. J. P. Barnhoorn en S. de Best; eentje, d. v. L. v. Vel- sen en P. v. d. Oever; Jannetje, d. v. H. Schellingerhout en J. v. d. Spek; Annegien M., d. v. A. Stroeve en A. J. Hus; Jacoba, d. v. H. J. Smit en A. v. d. Oever; Dirk, z. v. J. v. Duyn en T. Varkevisser, Teunisje, d. v. J. Krijgsman en J. E. Mulder; Hugo C., z. v. J. Haasnoot en H. Vooys; Anna H., d. v. W. v. d. Boon en A. Messe- maker. Ondertr.: L. v. d. Bent on H. Koele- wijn; A. de Best en A. W. v. Duyn. Getr.: G. de Bruine en H. Kanbier; P. H. M. v. Doorn en A. Rovers; A. P. Rovers en A. Ploklter; P. Rovers en W. v. Leeuwen. KATWIJK AAN DEN RIJN Damnieuws Na een lange en spannende strijd bij K.D.C. wist H. Koelewijn beslag te leggen op het Klubkampioenschap. Door dit succes van deze speler heeft de vorming van het eerste tiental een grote veran dering ondergaan. Koelewijn die reeds jaren lid is van K.D.C.wist voor de eerste maal beslag te leggen op deze titel. Verder valt uit deze bordenwedstrijden de prestatie op van H. Voorzaat, die zich als no 2 aandiende, en de vorig jaar gepro moveerde J. Zwaan, die zich best thuis voelt in het eerste tiental. Hij werd na een prachtige strijd der de. J. C. v. Rijn en C. v. Klaveren moeten degradatiewedstrijden spe len tegen de 2 hoogst aankomende uit het tweede tiental. Zij staan in dit treffen voor een zware opgaaf en zul len goed voor de dag moeten komen, willen zij hun plaats in het eerste tiental behouden. In de tweede klas se is de beslissing nog niet gevallen, hoewel A. Vooys zich reeds als num mer 1 heeft aangediend. Deze week werd begonnen met de nieuwe bordenwedstrijd waarvan de uitslagen zijn: 1ste klasse: H. Koele- wijn-J. Heemskerk 2-0, H. Klinken- berg-H. Voorzaat 0-2, Fr. Spieren- burg-J. Schoneveld 1-1, J. Zwaan- Jac. Freke 2-0. 2de klasse: J. Hou- wer-J. van Duyvenbode 1-1, C. de Wlnter-P. Kerpershoek 2-0, C. Ker- pershoek-C. de Winter 0-2, D. Sloot weg-P. Kerpershoek 2-0. Promotie-Degradatie: J. C. van Rijn-A. Vooys afgebroken. LEIDSCHENDAM Opbrengst collecten. De collecten voor kerkenbouw hebben hier opge bracht 2750.— en wel in de pa rochiekerk van H.H. Petrus en Pau- lus ƒ1600 en in die van St. Josef- Opifex 1150.—. Daar in de laatst genoemde collecte nog slechts een noodkerk staat zal de gecollecteerde 1150.— bestemd worden voor de bouw van de reeds geprojecteerde kerk aan de Van Ruysdaellaan, waar mede naar verwacht wordt, in 1960 een aanvang gemaakt zal worden. Nieuw laboratorium, De N.V. Van BerkeLs Patent te Rotterdam heeft enige tijd geleden een groot bouwterrein (ongeveer 8000 m2) ge legen aan de oprit van de nieuwe verkeersweg 4a aan de Westvliet- weg aangekocht om daar een naar de eisen des tijds ingericht laboratorium te doen bouwen. De gunstige ligging van dit terrein aan een grote ver keersweg is de aanleiding geweest om het laboratorium van Rotterdam naar Leidschendam over te brengen. De bedoeling :s zeer binnenkort met het nodige heiwerk een aanvang te nemen want er wordt naar gestreeft het gebouwencomplex nog voor de a.s. winter onder de kap te krijgen, opdat de laboratoriumwerkzaamhe den in het voorjaar van 1960 een aanvang kunnen nemen. Geb.: Cecilia J. J., d. v. A. Adegeest en T. A. den Doxpel; Cornells A. M., z. v. A. G. v. d. Voort en C. P. E. in 't Veen; Gerardus J. J., z. v. G. J. J. Meeuwisse en A. W. G. Wille. Getr.: H. v. Haren te Den Haag en M. J. Starrenburg; W. J. Hoornweg te Nijmegen en J. J. den Berg. Overl.: Jacobus M. v. d. Horst, 98 jr., ongehuwd; Wilhelmina G. Ram- bach, 76 jr., echtg. van S. G. Rotte veel; Willem Kuik, 34 jr., ongehuwd. SASSENHEIM NIET DE VUIST OP TAFEL! Een storende fout in het gisteren geplaatste verslag van de laatste ontwikkelingsavond van „St. Olaf" zou aanleiding kunnen zijn tot mis vattingen. In het verslag was name lijk te lezen, dat de inleider, dr Bots, het probleem der vroege verkering door de ouders zou willen laten be strijden „met tact en met de vuist optafel". (Een moeilijke opgave voor de opvoeders, die het toch al niet gemakkelijk hebben, dunkt ons). Het is reeds dikwijls gebleken, dat „met de vuist op tafel" vaak brok ken zijn gemaakt in deze subtiele aangelegenheid. Daarom heeft dr. Bots gepleit voor opvoeding met tact", en niet met de vuist op tafel". Aanrijding Woensdagmorgen om plm. half 9, had op de Parklaan een aanrijding plaats tussen een vrachtwagen en twee personen auto's De vrachtwagen, bestuurd door de heer v. d. Berg uit Warmond komende uit de richting Haarlem wüde links afslaan ter hoogte van de inrit der firma P. W. C. Langeveld en remde daartoe af. Op dat moment naderde achter hem een personenauto bestuurd door dr. Bronkhorst uit Noordwijkerhout. Door met de vrachtauto mede te draaien voorkwam hij 'n aanrijding. De tweede personenauto, bestuurd door de heer Heijer uit Heemstede, naderde. Deze bestuurder was niet gaan van de voor hem rijdende auto's. Een aanrijding was onvermij delijk. Daar zich ter plaatse vele schoolkinderen bevonden, mag het als een wonder worden beschouwd, dat er geen slachtoffers vielen. De schade was betrekkelijk gering. Bij nader onderzoek bleek het stoplicht der vrachtwagen defect te zijn, waar door er verwarring was ontstaan. Ook de remmen waren niet in goede staat. Door de politie werd tegen de bestuurder van de vrachtauto pro ces-verbaal opgemaakt. KVP-actie De ledenwerf-actie heeft voor de afd. Sassenheim der KVP het resultaat opgeleverd van 56 nieuwe leden. Geb.: Harriet J., d. v. T. Platje en G. Lamfers; Yvonne P., d. v. J. P. H. Hoogervorst en A. Bernard. Ondertr.: I. de Vreede en M. van Straten; H. v. Luinen en C v. Dam. Getr.: C. Kralt en J. A. Oudshoorn. RIJNSBURG Geb.: Maartje E., d. v. C. v. Eg- mond en E. C. v. Starkenburg; Cor- nelis G., z. v. C. G. v. Delft en A. C. de Mooy; Arelis, z. v. P. D. Ravens- bergen en S. v. Egmond; Maria A., d. v. A. Vletter en J. C. H. v. d. Gug- ten. Ondertr.: A. v. d. Vijver, 23 jr. en J. Ravensbergen, 20 jr. Getr.: M. P. de Adelhart Toorop, 27 jr. te Katwijk en C. A. v. Duijn, "1 jaar. Overl.: Johanna de Leeuw, 82 jr., wed. van C. v. Egmond. De Nijmeegse hoogleraren F. F. X. Cerutti, F. J. F. M. Duynstee, D. van Eek, W. C. L. v. d. Grinten, G. W. Groeneveld, B. H. D. Hermesdorf, J. W. G. P. Jurgens, L. G. A. Schlich- ting en S. A. L. van Wijnbergen, hoogleraren aan de faculteit der zendingsdata Rechtsgeleerdheid van de R.K. Uni-lven de postkantoren. versiteit hebben 6preid, waarin Noord- en Zuid-Holland, Utrecht en Zeeland aansporen op 12 maart hun stem uit te brengen op mr K. van Rijckevorsel. Zijn niet-terugkeren in de Kamer na de verkiezingen zou huns inziens voor de katholieke fractie een zware achteruitgang betekenen. De onmisbaarheid van een jurist van dit fox-maat spreekt te meer, nu ook in de komende zitting gewichtige onderwerpen van wetgeving aan de orde zullen zijn zoals biivoorbeeld op het gebied van burgerlijk recht en op dat van de rechtsbescherming van de burgers. De Groningse recherche heeft een 33-jarige Groninger aangehouden die er van verdacht wordt in de nacht van zaterdag op zondag aan het Zui- derdiep te Groningen, een 66-jarige vooi'bijganger te hebben neergesla gen en beroofd van een portefeuille met 280 gulden. Voorts is een 23-jarige Groninger aangehouden, omdat hij verdacht wordt van heling. ZEEPOSTVERZENDING. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip ver meld: Argentinië: ss „Highland Mo narch" 9/3. Australië: ss „Strathmo- re" 11/3. ss „Alaric" 14/3. Brazilië, ss „Highland Monarch 9/3. Canada: ss „Grote Beer" 9/3; ss „Atlantic" 12/3; ss „American Ranger" 14/3. Chili: via New York 12/3. Indone sië: ms „Karakorum" 12/. Ned. An tillen: ms „Oranje Nassau" 10/3; ss „Sibajak" 14/3. Ned. Nw.-Guinea: ss Perseus" 11/3. Nieuw-Zeeland: ss „Sibajak" 14/3. Suriname: ss „The mis" 9/3. Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika ms „Edinburgh Castle" 14/3. Brits Oost Afrika: ss. „Pierre Loti" 14/3. Inlichtingen betreffende de ver van postpaketten ge- Cfr - het getal, dat aansluiting geeft op het einde van de woningnood! (Advertentie) Kleuter viel van autobumper De tweejarige Gerrit Versteeg uit Enschede is gistermiddag op tragische wijze om het leven gekomen. Het jongetje was op de voorbumper van een geparkeerde bus geklommen. In de bus zaten textielarbeiders, die wachtten tot nog meer collega's de bus zouden binnen gaan. Toen de chauffeur de wagen startte zag hij niet, dat het jongetje nog op de voor bumper zat. Het ventje vier eraf en kreeg zowel het linker als het rechter voorwiel over het lichaampje. Zwaar gewond werd hij naar het R. K. Zie kenhuis overgebracht, wam bij aan komst bleek, dat hij was overleden. Marktberichten 's HERT9GENBOSCH, 4 maart, Vee Op de markt van heden wer den aangevoerd 7178 stuks vee, zijn de: 2718 tlunderen; 264 graskalveren; 713 vette kalveren; 1035 nuchtere kalveren; 262 schapen; 10 geiten; 64 fokzeugen; 346 slachtvarkens; 44 lo pers; 1722 biggen. De prijzen, waren, behoudens uit- Paus Johannes zal op 12 maart een Openbaar Consistorie houden om de rode hoed te overhandigen aan drie kardinalen, die niet op het Con sistorie in december j.l. aanwezig zonderingen 'voor dieren van buiten konden zijn, nl. mgr. Giuseppe Bue- .gewone kwaliteit, als volgt: melk- noy Monreal, aartsbisschop van Se- 1 en kalfkoeien van 750 tot 1280; guis- villa, Giuseppe Fietta, en Fernando te koeien 665950; lcalfvaarzen 875 Cento, voormalig nuntius in Italië en IJ270; klamvaarzen 760—960; guiste Portugal. vaarzen 675—850; pinken 450675; Amerikaan Jerry Martin, dat te Is land Park, in New York, woont, wordt sinds twee maanden door zee meeuwen en mosselen verstoord. Het nieuwe huis van de familie Martin heeft namelijk een plat dak en de zeemeeuwen vinden dit ideaal om er mosselen op te laten vallen, wier schalen dan breken, waarna de meeu wen zich aan het vlees dezer schaal dieren te goed doen. Een nacht zon der „mosselbombardement" is nu voor de familie Martin een zeldzaam heid geworden. Een 19-jarige timmerman uit Lens is woensdag aangehouden op be- Ruim 3.00 treinreizigers hebben "huldiging van moord op de pries- woensdag uit verbittering over het w- st?ffelyk feit, dat de treinen van de buurt spoorwegen van Rio de Janeiro steeds vertraging hadden, een stationsge bouw en ,een loods met een aantal rijtuigen in brand gestoken. De po litie kon verdere acties van de de monstranten voorkomen. In Bogota (Columbia) hebben studenten dinsdag auto's omverge worpen en in brand gestoken. 150 Mensen zijn gearresteerd. De rege ring van Columbia heeft woensdag meegedeeld, dat zij krachtige maat regelen zal nemen om nieuwe relle tjes te voorkomen. In Zuid-Jordanië zijn de afge lopen paar dagen circa vijftien men sen om het leven gekomen als ge volg van het slechte weer. Sneeuw en regenstormen hebben grote scha de aangericht. Koning Hoessein heeft vliegtuigen ingeschakeld om getrof fen Bedoeinenstammen te helpen. De slaap van het gezin van de I graskalveren 310475; nuchtere kal- TTc-1 veren voor fok- of mester ij 70—250; weidschapen 4580; drachtige ooien 90130; drachtige zeugen 340415; lopers 7690; biggen 5068, alles per stuk. Slachtrunderen aanvoer 687 stuks. Extra kwal. van ƒ3.403.55; le kw. 3.303.40; 2e kw. 3.10—3.25; 3e kw. 2.853.05, alles per kg geslacht ge wicht. Vette stieren 3.153.30; worstkoeien 2.702.85, alles per kg geslacht gewicht. Vette kalveren: le kw. 2.60—2.90; 2e kw. 2.30—2.50; 3e kw. 1.902.15; nuchtere slachtkalve- ren 1.301.60; slachtvarkens 1.73 1.82; slachtzeugen le kw. 1.591.65; slachtzeugen 2e kw. 1.541.58, alles per kg. lev. gew.; vette schapen 65 110; nuchtere slachtkalveren 4570; alles per stuk. Melk- en kalfkoeien: aanvoer groot, handel slepend, prijzen staand; guiste koeien: groter, stug, stabiel; jongvee: groter, matig, constant; vette kalveren: ruim, stroef, minder vast; nuchtere slachtkalveren: groot, redelijk, gehandhaafd; schapen en lammeren: kort, vlot, vast; fokzeu gen: groot, goed, prijshoudend; lo pers en biggen: normaal, vlot, stijf- duur; slachtvee: beperkt, vlug, ge handhaafd; slachtzeugen: gewoon, flauw, lager. overschot dezer lagen in een bos bij Armiens werd gevonden. De arres tant zou hebben verklaard de moord te hebben gepleegd om de abbé te kunnen beroven. WIELRENNEN VAN BREENEN F.N COONE NIET NAAR GIRO? Onlangs is gemeld, dat Hein van Breenen en Jef Coone ais leden van de Italiaanse ploeg van „Legnano" zouden deelnemen aan de ronde van Italië. Naar ons thans ter ore komt zou „Legnano" besloten hebben terug te komen op het plan deze beide ren ners op te nemen in haar ploeg. Dit zou verband houden met het optre den van Hein v. Breenen tijdens de onlangs gereden Ronde van Sardinië. De kleinste bloemen gaven de meeste honing De vergadering van de gemeente raad van Sassenheim, die gisteravond gehouden werd, heeft langer geduurd, W. op had aangedrongen, dat de in stallateurs verplicht gesteld zouden worden voor aanleg van olieleidingen binnenshuis buizen van koper dan wel van staal te gebruiken, zei de heer Kortekaas, dat hij de limiet voor de hoeveelheid opgeslagen brandstof wat laag achtte. Liever had hij een garantie voor een goede opslag in de voorschriften opgenomen. Niet de hoeveelheid levert het ge vaar, maar de wijze, waarop men met de brandstof omspringt. De voorzitter was bang, dat men dan de persoonlijke vrijheid en ver antwoordelijkheid te zeer zal aan tasten, waarop de heer Van Reen (WD) voorstelde, dan een nadere omschrijving van „huishoudelijk ge bruik" in de voorschriften op te ne men. Uiteindelijk toch onveranderd aan genomen. Ook in de voorschriften, betreffen de de ligplaats van woonschepen, werd een kleine wijziging aange bracht. men na lezing van de agenda ver wacht zou hebben. Practisch gesproken begon de raadszitting bijna met eet geheime vergadering. Dat ging om de benoe ming van twee leerkrachten aan de openbare lagere school. De heer G. Jordaan, die op de voordracht ter vervulling in de va- kature S. J. Kramer nummer één stond, had zich teruggetrokken, zo dat alleen mej. H. C. Kerkhoff ver kiesbaar bleef. Dit als gevolg van een te gering aantal sollicitaties. Voor de vacature rfiej. Huber luidde de voor dracht: 1. Mej. Koopman, Kromme nie en 2. mej. Kerkhoff te Haarlem bovengenoemd. De heer Kortekaas (KVP) sprak hierover zijn verwondering uit, zeg gende dat er toch nóg een candidate was. Op advies van de inspecteur voor het onderwijs was deze candi date door het college niet als accep tabel aanvaard. Het ging niet om ca paciteiten maar om persoonlijke moeilijkheden. Het verwonderde de heer Heemskerk (KVP), daarvan in de betreffende stukken niets verno men te hebben. Slechts de opmerking van de he ren Verschoor (Chr. Part.) en Oos-I terveer (KVP) dat de raad zijn ver trouwen wilde geven aan B. en W., voorkwam een geheime zitting, waar na de dames Kerkhoff en Koopman met 11 van de 11 stemmen werden benoemd. (Wethouder Schrama was door ziekte verhinderd). Aanvullende vergoedingen voor het kleuteronderwijs, ter grootte van 2150,70, werden door de raad goed gekeurd. Noodgedwongen Evenzo de medewerking voor de bouw van een noodschoolgebouw achter de oude Pancratiusschool. Daarbij vroeg de heer Kortekaas of de bouw van deze noodoplossing geen vertraging zal opleveren bij de defi nitieve school bouw. De voorz., burg. jhr. mr. Sandberg van Boelens, verzekerde de interpel- lant, dat de bouw zeker niet sneller zou gaan, als de noodtoestand blijft voortduren. Wethouder Vogelaar lichtte dit nog toe door te zeggen dat toewijzingen voor scholenbouw niet gegeven worden naar behoefte maar naarmate de financiën voorhanden r 1 zijn< Andermaal rezen principiële be- Over het voornemen van de heer 1 2 war en, toen de schoolmelkvoorzie- D. Dusoswa om het Oude Konings-I ter tafel kwam. huys te gaan exploiteren als hotel- j vAu f raa de «eer Van restaurant, toonde de voorzitter zich.Ejeda (Hrot. Chr.), was er tegen, dat zeer ingenomen. Men zou het object!de staat zich gaat bemoeien met de kunnen zien als een „buitengewone voeding van de kinderen. Dat is een gelegenheid voor maatschappelijkdoor God aan de ouders opgelegde verkeer" en ojn. daarom achtte spr.|ta«*- De melkvoorziening is daarbij het billijk, een drankvergunning te I wel niet duur maar wanneer men vijf verlenen boven het reeds uitgereikte' ,zes kaderen heeft, kan het totale Principekwesties Meer moeite kostte de „Toepassing winkelsluitingswet 1951 voor handel in Kokswaren". Het ging over een toestemming tot openstelling van de snackbar van de heer Van Kesteren op zondag van 0 tot 1 en van 11 tot 24 uur. De K. van K. en F. voor Rijn land had een afwijzend advies gege ven. De heer Verschoor juichte dit zeer toe: op principiële en andere gronden was hij tégen openst lling van de eetkraam op zondag. Hij achtte be halve dc zondagrust ook het moreel van de jeugd in gevaar gebracht. Ook de katholieke fractie, by monde van de heer Kortekaas, was er niet vóór, de zondagsheiliging aan te tasten. Hij stelde daarbij, dat men in deze tijd van techniek jammer genoeg de zondagsrust niet volledig meer kan handhaven. In dit verband vroeg hij wel begrip voor de mensen, die de zondagen wel moeten aangrijpen als enige dag van ontspanning, na een hele week zenuwslopend werken en die Gods natuur intrekken. Zij kun nen er langs de weg behoefte aan hebben, iets te kopen. In zijn betoog vroeg spr. ook of het wellicht beter was, dat de jeugd zondags onderdak zocht in de café's. Hij stelde voor, de gevraagde ont- sluiungstijd te wijzigen in „van 01 uur en van 13 tot 24 uur". Met zeven stemmen vóór en vier tegen werd dit gewijzigd voorstel aanvaard. Nog meer bezwaren De heer Kortekaas zag de melk- verstrekking als een compensatie voor het te late naar bed gaan als gevolg van radio- en televisie-pro- gramma's, dat een aanwijsbare en ongunstige invloed heeft op het on- ter nog altijd de zeven resterende panden kan amoveren. Een andere mogelijkheid zag spr. in het aanko pen van het hoekhuis Hoekstraat- Hoofdstraat. Ter verduidelijking van zijn betoog legde hij de voorz. een derwijs. Hij zou derhalve vóór stem- tekening voor van de situatie in elk men. der drie gevallen. Dat kon geen genade vinden in de Wethouder Vogelaar merkte aan ogen van de heer Van Breda: als deop het betoog van de heer Van Reen, kinderen slaap tekort komen moeten dat de eigenaar van het te koop aan daarop de ouders toezien. ,Er komt toch ook geen „staat" om ze naar bed te brengen?" De heer Van Reen zag ook voor delen in de melkverstrekking maar wethouder Vogelaar onderschreef de mening van de heer Van Breda; hij wees nogmaals op de heilige plicht, die de ouders in deze is opgelegd. Met 8 tegen 11 stemmen werd ten slotte tot schoolmelkvoorziening be sloten. Huis in de Hoekstraat een hoeksteen Met het oog op de toekomstige functie van de Hoekstraat één- richting-afvoerverkeer uit „Bijdorp" dient de bajonetknik uit deze straat te verdwijnen. Daartoe stelden B. en W. voor, het pand Hoekstraat 1 aan te kopen. De heer Van Reen (VVD) bracht daartegen in, dat, waar hij de huidige bewoner die blijft wonen zolang er geen ander huis beschikbaar is een lang leven toewepst, het aanvaarden van dit voorstel te zeer een wissel -is op de toekomst. Het dunkt hem beter de twee over liggende panden van de heer Van Reeuwijk te kopen, waarna men la- geboden nuis reeds naar een nieuw onderdak zoekend is. De heer Van Breda achtte 5500,— voor nauwelijks 90 meter straat wel VINKEVEEN, 4 maart, Groente Prei 1826 ct; Spruiten (ongesort.) 39—42 ct; Witlof A I 64 ct; Witlof A II 54—62 ct; Witlof B I 59 ct; Wit lof B II 4059 ct per kg; Peterselie 23—24; Selderij 32 per bos. GOUDA, 5 maart, Kaas Aan voer 14 partijen. 1ste kwaliteit 2.17 2.26; 2e kwaliteit 2.102.16. Han del kalm. R.A.VEEN, 4 maart, Bloemen Irissen 2.803.00; Freesia's 471.04; Anemonen 6191; Blauwe druifjes 2335; Narcissen: L. Koster 5565; l'Innocense 5162, Fortuna 6067; Werelds Favorite 8299; King Al fred 6887; Cheerfulnes 5969; Rembrandt 7282; Whristler 6672; Buxton 52—58; Early Glory 5679; Tulpen: Weber 7387; Ph. Snowdow 1.281.34; Korniforus 881.01; Win- tergold 7795; Rose Copland 71 1.10} Br. tar 48—62; Sonja 63—72; Purper Copland 70—1.05; v. d. Eer- wat duur, en de heer Kortekaas vroeg I den 75—1.09; Lustige Witwe 84—1.06 zich af of „het straatje" in de toe w. Pitt 74—98; Denbola 92—1.00; komst wel zou voldoen. Als men Ia-iCarara 30—1.15; Edith Eddy 77 ter toch moest gaan breken, dan kon men beter nu beginnen „het hele re geltje" te kopen. De heer Van der Geest (KVP) was van mening, dat men met de koop van een, desnoods twee huizen, nog niet klaar is. Hij signaleerde grond- verlies. De heer v. d. Nouland ging wel met het plan accoord maar vroeg niettemin of het niet mogelijk is, het hoekhuis Hoekstraat-Hoofdstraat te kopen voor het tot winkel wordt verbouwd, zoals in de bedoeling Hgt. De voorz. bleef de mening toege daan. dat het voorstel, waarover ruimschoots en méér was be-. raadslaagd, het beste was in de geest 1 Witlof 1 0.500.60; idem 2 0.41 van het toekomstige een-richtingver-1 0.49; idem stek 0.040.29; spruiten keer. De raad zwichtte. 0.320.39; idem B 0.280.31; prei Tot slot werden enkele comptabili-0160.25; kroten 0.070.08; spina- teiten goedgekeurd, onder voorbe- zie 0.730.86; waspeen 0.130.14; houd, dat B. en W. nog opheldering andijvie 0.69; uien 0.09; idem nep zullen geven over enige geldbedra- 0.04; stoofsla 0.50 alles per stuk; gen betrefende bestrating en riole- bosseMerij 0.050.07 per bos; boe ring. 'renkool 0.40 per kist. White Sail 81—1.10; Delice 70—73; Gelden Harvest 90—1.16; Red Pitt 92 1.25; Queen Elisabeth 901.22; Zenober 9190; Olaf 7184; Belona 961.04; Bartigon 7087; Cordel Huil 1.05—1.12; Ficcadilly 92—1.08; Paris 1.151.20; Hoangho 8395; Elm-us 1.051.27; Parkiettulpen 1.00 1.50; Dubbele tulpen 5895, per bos. Am. Anjers 1323; Gerbera 17 —37 p. stuk. Groente Witlof I 48.00—56.00; idem II 31.0046.00; spruiten 34.00 —45.00 p. 100 kg. TER AAR, 4 maart, Groente Hiermede danken wij al len die hun medeleven be toonden bij het overlijden van onze lieve Man, Va der, Behuwd- en Grootva der, Broeder, Behuwd- broeder en Oom TEUNIS VAN ROOYEN Uit aller naam: Voorschoten, maart 1959 Rijndijk 304 maximum-aantal. bedrag toch een hinderpaal worden en wat moeten dan de andere kin- deren zeggen? Nog een andere peda- gogische moeilijkheid zag spr. in de dit voorstel, zonder andere slag of stoot dan die van de voorzittersha- mer, aanvaard. Druk werd gedebatteerd over het voorstel tot wijziging van de A.P.V., door er vijf paragrafen in op te ne men, houdende een aantal voorschrif ten over opslag van brandbare vloei stoffen voor huishoudelijk gebruik. Dat kwam allemaal door een op merking van de heer Kortekaas. Na afleiding, die het melkdrinken geeft, onder de les. Erger vond de heer Van Reen (WD) het, als niet de hele school jeugd van melk voorzien zou wor den; dan zou hij ook niet voor kun nen stemmen. Ook de heer Van Leer dam (Arb.) betreurde, dat de Dr. De Visserschool niet meedoet. De „aflei ding" op school zag hij niet als een bedacht op het plotseling naar links i dat de heer Verschoor er bij B. en onoverkomelijk bezwaar. DANKBETUIGING Voor de zeer vele blijken van belangstelling die wii mochten ondervinden bij het verlies van onze lieve Man en Vader WOUTER KOEK zeggen wij. wel ln 't bij zonder aan de H.H. Dok toren v. d. Bijl en Mus- kens, zuster Thomas en de dragersvereniging Pro Deo onze welgemeende dank. Uit aller naam: Wed. J. M. KOEK— Roelofarendsveen, 4 maart 1959 W. van Rossem CHIRURG WEGENS ZIEKTE NIET TE CONSULTEREN Grote keuze H.D.Z., Constant, enz. Graveren inbegrepen. BOTERMARKT 12 542ste STAATSLOTERIJ 4e kias 12e iijst HOGE PRIJZEN ƒ5000 7775 12599 1500 5722 14161 1000 41)01 ƒ400 2581 2999 3362 4752 8817 8819 9707 12526 15361 15849 18400 19330 30685 200 1223 1264 2910 3292 4128 5175 7158 74öb 10312 10850 12821 13045 13242 14445 f5083 15705 15923 17564 17993 18158 18278 18436 18559 19622 20411 21146 PAUZEN VAN ƒ80.— 1046 218 278 359 409 478 610 691 701 713 721 732 757 799 914 919 976 995 2287 351 412 446 563 582 738 934 3 -.6 280 285 349 415 448 534 538 542 562 ...4 582 652 672 686 813 842 874 920 4015 076 170 317 538 560 5ÖO 606 739 975 5009 016 017 029 031 167 206 266 303 398 454 467 515 577 676 717 739 961 «o 14 081 268 421 576 589 720 7028 035 141 231 246 251 260 416 468 485 563 601 697 930 8U22 132 259 298 327 449 458 455 478 507 91112 U37 101 225 241 391 487 496 545 672 693 758 830 832 969 10.-12 018 093 097 173 258 308 389 450 485 575 597 817 893 914 11005 014 058 072 153 256 509 600 745 801 13360 361 411 441 522 634 922 974 14001 068 117 352 381 394 413 47!l 541 542 f 563 578 726 738 779 PSB.-j I 602 «>31 724 802 841 950 229 63 270 40U 403 426 471 495 629 650 657 727 805 821 922 940 965 822 836 906 IS SS 55?1 1014 025 034 048 108 180 166 1 273 293 298 338 347 392 463 496 500 503 542 551 558 569 t 743 786 854 8"1- ,551Sf, 55? 3? ill fi? 5 072 078 118 133 140 1 !83i; 706 727 729 793 828 891 I 223 256 258 268 273 293 1 338 421 426 432 466 544 557 563 564 t 618 629 631 680 704 720 794 836 875 l I P M 926 984 985 4005 027 038 042 065 091 092 121 136 207 208 226 242 246 306 308 818 349 8 095 111 171 1 isssfg?: 111 171 176 223 239 288 290 7 422 440 465 468 476 672 720 72S 740 764 367 569 7S2 827 918 996 -II 075 101 131 151 177 184 204 249 303 655 658 666 667 i 969 996 I 353 382 485 554 588 672 744 753 756 874 7U34 153 199 211 239 274 297 337 393 407 555 587 588 595 618 631 657 676 1 760 794 873 2te 1!? I 748 813 823 490 491 989 998 793 795 852 137 190 191 193 225 232 929 966 EN 235 244 246 266 270 276 279 284 340 345 405 420 447 521 546 562 626 691 704 710 712 811 815 880 893 913 934 979 12061 085 096 099 133 136 192 221 236 246 272 287 326 369 440 445 473 520 531 550 692 585 594 610 034 647 716 727 736 833 13017 043 103 131 153 187 211 256 263 288 202 304 350 385 393 412 423 449 452 467 541 554 686 698 701 727 743 778 820 854 15002 005 019 030 033 144 260 274 333 J 381 385 399 401 442 488 562 585 595 631 645 666 675 728 756 818 844 855 i "Bi 945 965 976 17132 174 191 195 244 313 330 431 457 m' 818 895 901 S 180 191 192 231 245 251 255 277 345 586 600 604 625 710 730 818 895 9Öi 960 18021 059 076 082 092 106 llf 441 448 449 460 471 481 489 507 513 525 526 934 609 616 620 640 647 696 727 744 787 823 829 839 864 883 884 901 1ÖO 167 190 287 249 - „saaifl m stissssiïïtïsisi 8 ss s S &47 tlf 708 713 744 11033 049 083 Prijzen, van 400,—; i.p.v. 9707, leze men 9 7 0 9. 740 753 819 851 853 862 884 891

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3