ÜÏT DE OMGÉVING &,y.WtlSTAD Scherp flef~ $LWtLGAT Amusante „Spotgeesten" voor K 0 POTLOOD EN GEEST Leidse conservator legt Romeinse legerplaats bloot VASTENSPIJS RIJNSTREEK DONDERDAG 5 MAART 1959 j.NVHnop rcsnisrr 3er PAGINA 2 v r* ito]/ HONDS. Komt u eens gauw er zit een hond in huis. De politie krijgt dikwijls merk waardige telefoontjes. Dit was er gisteren één van. De alarmwagen reed uit en aan de De Laat de Kan terstraat trof men in één der hui zen een zonderlinge toestand aan. Een gasfitter en de vrouw des hui- ses hadden zich in de kamer ver schanst en in de gang liep bloeddor stig een grote hond heen en weer: zoekend wie hij zou verslinden. Het beest werd gevangen en tot celstraf in het asyl veroordeeld. Het bleek, dat de hond, het huis gelijk met de gasfitter was binnengelopen. Bij een poging het dier de straat op te jagen werd de gasfitter in de hand gebeten. Verdere pogingen ga ven de fitter en de huisvrouw toen maar op. De Nederlandss organisatie voor zuiver wetenschappelijk onderzoek heeft prof. dr. H. G. Bungenberg de Jong en prof. dr. J. Dmkmeijer voor d^ tweede maal een subsidie verleend voor een onderzoek naar de theoreti sche achtergrond van histolcgische methodes. (Histologie weefselleer in de medische wetensdhap). Prof. Bungenberg de Jontg is hoog leraar in de medische cheimie a3m de rjjksuniversileit te Leiden en direc teur van het laboratorium voor me dische chemie aldaaT. Prof. Dank- meijer is hoogleraar in de anatomie en in de embryologie aan de zelfde academie en directeur van het ana tomisch loboratorium te Leiden. Het bewuste onderzoek wordt ver richt door medewerkers vam de tv/ee genoemde laboratoria, die reeds lange tijd hebben samengewerkt en enige publikaties het licht hebben doén zien. Voor het door ZWO gesubsidi eerde onderzoek hebben zij een werk groep gevormd, die behalve uit prof. Bungenberg de Jong en uit prof. Dankmeijer, bestaat uit prof. dr. H. J. Booij, buitengewoon hoogleraar in de fysische biochemie, uit dr. J. M. F Landsmeer, prosector van het anato misch laboratorium en ui: dr. F. J. M. Heslinga, wetenschappelijk amb tenaar eerste klasse aan het labora torium voor medische chemie. Dr. Heslinga is met de dagelijkse leiding van het onderzoek belast. Burgerlijke Stand Geboren: Franciscus Gerardus zn van F. J. M. van Ogtrop en G. G. Ooms: Angelika dr van L. Schrijen en C. E. M. Bisschops; Sebastiaan zn van S. Tetteroo en C. van Bem- mel; Peter Theodoor zn van P. I. T. Scheltus en P. Garrett; Toetie Pa tricia dr van B. Sastrowijoto en L. Schild; Maud Stéphanie dr van A. Struyvenberg en A. H. W. Prinsen; Maria Johanna dr van J. van Hout en J. C. Bos, Mitzy Marjolijn dr van E. de Heer en J. B. M. Hazenberg. Overleden: K. Bakker 80 jr man; C. Wimmers 7 jr zoon; W. C. van der Valk 18 jr zoon; J. Nieuwendijk 77 jr echtgenote van T. Kiekens; C. A. Nijman 3 maanden zoon; I. van Nieuwenhoven 82 jr man. De tienjarige Berendina Bouter uit de Van 't Hoffstraat speelde gis teravond om half zeven op straat. In het spel verdiept zag zij niet, dat een auto naderde en plotseling stak zij schuin de straat over met het gevolg dat de automobilist, ondanks krach tig remmen een aanrijding niet kon voorkomen. Het meisjes werd thuis door de huisarts bezocht, die vaststelde, dat zij de rechterpols had gebroken en opname in het ziekenhuis noodzake lijk achtte. 25 jaar verhulst Verhulst N.V. Kledingmagazijnen te Den Haag, die te Leiden aan de Breestraat een filiaal bezitten be staan op 12 maart a.s. 25 jaar. Ter gelegenheid hiervan wordt op die dag aan het hoofdkantoor te Den Haag een ontvangst gehouden van 35 uur nam. In 1934 stichtte de heer W L. Ver hulst dit magazijn en vijf jaar daar na reeds kon men de vestiging in Leiden openen. In 1954 trad de heer W. L. Verhulst af en werd gevolgd door de heer B. H. Topper, _iie sinds 1939 het filiaal in Leiden beheerde. BIOSCOPEN. D films in de week van 27 febr. tot 6 maart zijn door de Kath. Film- Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Terwijl Parijs slaapt", strikt volwassenen. Lido: „Adam en Eva", 18 jaar. Luxor: „De tien geboden", alle leeftijden. Trianon: „De Vikings", 14 jaar. Rex. „Klop maar op een deur", 18 jaar. (Donderd.: „Je kunt 't toch niet meenemen", alle leef tijden). IAREN GELEDEN is het bl^el van J* Rechter beid^lasti^geesten ƒ326.780. De gunning is aangehou den. Dat kan wat worden. Een twee tal knapen van ieder tien jaar oud geraakten op de Haven met elkaar aan het bakkelijen. De strijd was zo heftig, dat zij, toen zij te zamen in de Haven terecht kwamen, elkaar nog niet loslieten. De mogelijkheid niet uitgesloten, dat zij hun strijd hadden voortgezet tot het bittere einde als niet de heer G. v. Braak ze uit het water had gehaald. Geb.: J. Versteeg en J. Rusman d.; W. J. Dopper en C. P, v. d. Berg z.; K. Tjoelker en M. Weijers z. Ondertr.: W. Duurland en G. M. A. Langeveld. Getr.: C. A. v. d. Lans en J. H. Zwaneveld; J. v. And«l en C. B. Bons. No. 514. Hor.: 1. bekende afkorting, 3. vertelling, 7. gast, 9. stronkje, 11. meisjesnaam, 12. water in Limb., 14. wang, 16. water in N.-Brab., 18. ge timmerde bewaarplaats, 20. betuiging van erkentelijkheid, 22. scheikundig element (afk.), 23. op die tijd, 25. metaalsoort, 27. zuster, 29. sociëteit (afk.), 30. gemeente in N.H., 32. uit of betreffende Ierland, 33. spil van een wiel. Verticaal: 2. boom, 3. scheikundig element (afk.), 4. rivier in Italië, 5. gem. in Gelderl., 6. oude lengte maat, 8. vast rantsoen, 10. stad in Al- gerië aan de Middell. Zee, 11. vloei stof, 13. einde, 15. jongensnaam, 17. stad in Duitsland, 19. koemestvocht, 21. munt in Eng. Indië, 24. rivier in Duitsland, 26. foei, 28. familielid, 29. muzieknoot, 31. van het teken af te herhalen (afk. in de muziek). Oplossing morgenavond. Oplossing No: 513. Horizontaal: 1. nipa, 4. idem. 7. aleer, 9. zeventien, 10. alk, 11.ski, 15. voorslaan, 18, eisen, 19. Lena, 20. akal. Verticaal: 1. nazi, 2. paviljoen, 3. ale, 4. iet, 5. drieklank, 6. mand, 8. enk, 12. aval, 13. Oss, 14. snel, 16. Ria, 17. Lea. Noël Coward, „Spotgeesten", waarmede het Rotterdams Toneel gis teren voor K. O. optrad, reeds op gevoerd onder de titel „Ik zie, ik zie wat jij niet ziet". Deze laatste titel was o.i. gelukkiger gekozen, want zij raakt onmiddellijk de kern van het probleem, waarvoor de schrijver Con- domine zich gesteld ziet. Tijdens een voor de grap gehouden spiritische séance manifesteerd zich n.l. de geest van zijn overleden eerste vrouw. De I moeilijkheid is, dat alleen de heer Condomine haar hoort en ziet, zodat zijn tweede vrouw meent, dat hij het tegen haar heeft als hij in werkelijk heid tegen zijn eerste vrouw spreekt. En omdat de opgeroepen geest voor lopig niet meer terug wil naar het hiernamaals, geeft dat aanleiding tot heel wat verwikkelingen. Deze leiden er zelfs toe, dat ook de tweede vrouw naar het rijk der schimmen verhuist, of liever: niet verhuist, maar even eens blijft rondspoken. Met behulp van een mediumiek dienstmeisje ge- Over enige tijd zal prof. dr. H. Brunsting, hoogleraar in de klassieke archeologie en in prehistorie van West Europa aan de Vrije Universiteit te Amsterdam en conservator aan het rijksmuseum van oudheden te Leiden, zijn opgraving van de Romeinse legerplaats te Nijmegen voortzetten. Deze opgraving geschiedt onder auspiciën van de rijksdienst voor het oudheid kundig bodemonderzoek te Amersfoort. BIJ NIJMEGEN Het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden heeft speciaal na de oorlog veel opgravingen in Nijmegen ge daan, daarbij nauw samenwerkend met de rijksdienst voor het oudheid kundig bodemonderzoek. Deze opgra vingen geschieden ten dele op ter reinen waarvan de bebouwing door oorlogshandelingen was verwoest, ten dele op gronden die voor de stadsvernieuwing in aanmerking kwamen. Bij de aanstaande opgraving zal prof. Brunsting dan ook geassis teerd worden door medewerkers van de rijksdienst voor het oudheidkun dig bodemonderzoek. Opstand der Bataven. In een onderhoud vertelde prof. Brunsting, dat de bedoelde leger plaats gelegen ten noordoosten van de Berg en Dalseweg en zich uit strekkend van het terrein van het Canisius CoJlege tot de Beekman- daalseweg in 1916 ontdekt werd door de heer Daniels, toenmaals ge meente-archivaris van Nijmegen. Van 1916 tot 1921 heeft toen dr. J. A. Hol- werda, die in die tijd directeur van het rijksmuseum van oudheden te Leiden was, een aantal opgravingen op dit terrein gedaan, dat ongeveer 28 a 29 hectaren groot is. Na de oor log heeft prof. Brunsting hier het werk van dr. Holwerda voortgezet voor het eerst in het jaar 1951. In deze legerplaats, werd in het jaar 70 na Christus, dat wil dus zeggen na de demping van de opstand der Bataven, het tiende legioen gelegerd. Dit legioen kwam uit Spanje en on der zijn manschappen bevonden zich tamelijk veel Spanjaarden. Het legioen heeft hier tot het jaar 105 in garnizoen gelegen en zijn verblijf te Nijmegen viel dus grotendeels samen rmet de regeringsjaren der Flavische keizers: Vespasianus, Titus en Domi- tianus. Om nu een inzicht te krijgen in de kazernebouw van die korte periode, alsmede in de gebruiks voorwerpen ,is een oudheidkundig bodemonderzoek op dit terrein van zelfsprekend van het grootste belang. Bij de reeds gedane opgravingen zijn soldatenhelmen aan het licht geko men en deze bleken van een betere kwaliteit dan men soms heden ten dage pleegt *e vervaardigen, want hun materiaal is van brons. Op en kele helmen komen twee namen voor, nl. van de soldaat en van de compagnie's commandant. Zo leest men op een dezer helmen de namen Gaius Apius en van zijn meer dere Catullus. Verder vond men overblijfselen van altaren, scherven van aardewerk, waarop de soldaten hun naam hadden gekrast, bronzen ringen van speerschachten en molen stenen. In de omtrek van het terrein zijn grafstenen van overleden solda ten aangetroffen, die steeds buiten het eigenlijke kamp begraven wer den. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „On the synthesis and break down of levan by bacteria", de heer A. Fuchs, geboren te Leiden en thans wonende te Delft. De promotie ge schiedde cum laudt. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „Theta-reeksen in verband met relatief-kwadratische getallen- lichamen", de heer A W. Grooten- dorst, geboren en wonende te Den Haag. Interessant is, dat de omtrek en de E laats van het stenen hoofdgebouw, et zogenaamde pretorium, kon wor den var'resteld. In 1951 ontdekte prof. Brunsting vele spue' van ka zernebouw en in 1957 en 1958 werden de plaatsen van andere gebouwen ge vonden. In 1918 werd reeds één van de vier houten poorten Oi.tdekt. Prof. Brunsting hoop: bij de komende op graving in de oostelijke hoek de om trek van de voormalige 'egerplaats te kunnen bepalen. Dit moet geschieden aan de hand van de gegevens die de gracht en de met hout versterkte wallen hem opleveren. Het terrein dat dit jaar onderzocht zal worden is thans nog onbebouwd land. Te zijner tijd zal hier 't nieuwe gebouw van de kweekschool voor on derwijzers „De Klokkenberg" ver rijzen. p T mier BEAUJOLAIS 1955 ƒ3.00 per fles (Advertentie)bouw (4-24 maart). DE Het is een origineel gegeven, dat door de Engelse schrijver met veel humor is uitgewerkt tot een vlot blij spelletje, dat niets anders beoogt dan ons een vrolijke avond te bezorgen. Het einde beantwoordt niet geheel aan de gewekte verwachtingen, maar dat neemt niet weg. dat het geheel toch een amusant spel is. OPVOERING door de spelers van het Rotterdams Toneel vol deed geheel aan de verwachtingen. Steye van Brandenburg typeerde de geplaagde dubbele echtgenoot uitste kend; hij was inderdaad in een situ atie om er gek van te worden tussen twee vrouwen, die elkaar in letter lijke en figuurlijke zin „niet konden zien". De schimmige dame was Lia Dorana en de aanvankelijk zichtbare was Ann Hasekamp, die beiden een levendig spel gaven. Bijzonder knap zette Coba Keiling de ietwat zonder linge madame Arcati op de planken; deze rol van robuste geestenbezweer- ster lag haar zeer goed en zij maakte daar gebruik van. Treffend was ook het betrekkelijk kleine rolletje van Thera Verheugen, die het schichtige dienstmeisje alle relief gaf, dat er maar te geven was. Als aanvullende personen waren Peter Holland (dr. Bradman) en Trees v. d. Donck (de doktersvrouw) niet onverdienstelijk. Alles bij elkaar was het een leuke en geslaagde avond. Leidse aeenda DONDERDAG 5 MAART Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden vervolgcursus 8 uur n.m. R.K. Lyceum. ZATERDAG, 7 MAART E.H.B.O. Raad Leiden. Bedrijfs- E.H.B.O. wedstrijden 3.30 uur n.m. Loge gebouw Steenschuur 6 Leiden. Apothekersdiensten. Leiden: Apo theek Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wïlhelminapark 8, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: „De Grafische". Werkd. 104 uur, 's zondags 14 uur nam. (tot 2 maart/. Lakenhal: „Schatten van het Mau- ritshuis". Werkd. 104 uur; zondags 14 uur nam. (tot 3 maart). Lakenhal: „Wie was Vincent van Gogh". Werkd. 104 uur; 's zondags 14 nam. (tot 2 maart). Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon en feestdagen 2-4 uur. Leids Akademisch kunstcentrum, Tentoonstelling schilderijen, goua ches en tekeningen. Universiteitsge- NOORDWIJK „Blijf voor 't Land" Bij de laat ste schietwedstrijd van „Blijf voor 't Land" te Noordwijk werden met de buks de wisselmedailles gewon nen door: le klasse: C. Tissing 48 p.; 2e klasse W. Wassing 46 p. en 3e klasse B. van Doorn met 46 p. In de 2e klasse behaalden W. Wassing en N. J. Caspers beiden 46 p., maar eerstgenoemde werd winnaar door het beste- laagste schot. Bij het schieten met K.S.O.-geweer werden winnaar van de wisselme daille: le klasse J. Vink 57 p.; 2e klasse J. Ammeraal 57 p. Jaarvergadering „Vogellust" De vereniging „Vogellust" hield dinsdag jl. weer haar jaarvergadering, ten huize van de heer Hoek. Uit de jaar verslagen bleek dat de ver. een goed jaar heeft gehad. Zjwel de tentoon stelling als andere activiteiten wa ren alleszins geslaagd. In het tweede deel der vergadering, die onder lei ding stond van de heer Peeters, kwam allereerst ter sprake de hou ding, die men t.o.v'. „Klein Avifauna" dient aan te nemen 't Bestuur stelde zich op het standpunt dat ieder rechtgeaard vogelliefhebber zal toe juichen dat de twee plaatselijke ver enigingen onderling contakt met el kaar houden. Nadat de heer Schild naar voren had gebracht dat het de plicht van ieder mens is, in deze ver deelde wereld naar vrede en samen werking te streven, besloot men met de genoemde vereniging in contakt te treden. Met de mededeling dat de tekeningen van de buitenvolière voor de tweede maal zijn verzonden ter goedkeuring besloot de voorzit ter deze vergadering. STOMPWIJK HILLEGOM Het is nu eens geen bericht uit Amerika, maar in Hillegom kwam dit tot werkelijkheid. Onder grote belangstelling uit geheel het land opende woensdagmiddag om 3 uur, burgemeester jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden het particulief bedrijf, de volautomati sche kippen-leg-batterij, waarvan de poliopotiënt Wim Ciggaar als exploi tant de leiding zal hebben. Daarom is dit feit de grote be langstelling waard en zoals Hillegoms burgemeester deed uitkomen, van een zodanige betekenis dat het ook de overheid niet onberoerd laat. Hier is ten koste van grote financiële of fers een goed geoutilleerd bedrijf ge sticht, waardoor een invalide jonge man in staat wordt gesteld een vol waardig lid te worden van de maat schappij en zelf in zijn levensonder houd zal kunnen voorzien. Dat raakt ook de welvaart van ons allen, aldus burgemeester Van Nispen en hij be sloot met de gelukkige exploitant geluk te wensen, nu deze in grote dankbaarheid en vreugde kon vast stellen, ondernemer te zijn geworden van een eigen bedrijf. De zeventigjarige lerares mej. A. M. C. van Straelen, hoofd van de Joannesschool te Arnhem, die gedu rende 6'/ï jaar aan deze zo zwaar ge handicapte jongen les had gegeven, bracht op rijm haar gevoelens tot uiting en gaf teverstaan hoe ook voor haar deze dag een vreugdedag was geworden nu zij getuige mocht zijn van: „Wat liefde kan doen en liefde vermag". Er waren nog meer personen die dere zakelijke overwegingen, maar louter en alleen om anderen er op te wijzen hoe een jongen als hun zo gehandicapte zoon, in staat is zich zelf te redden en in zijn onderhoud te voorzien. Tenslotte nog een enkel woord over het gestichte bedrijf. Dit is een vol-automatische-kippenlegbatterij. In ons land op licentie vervaardigd naar een Engels patent. Er zijn twee rijen van hokken waarin ieder 312 kippen apart zijn gehokt. Er kan nog een rij geplaatst worden en dat zal binnen enige tijd ook wel geschieden. Deze kippen worden gevoerd en ge drenkt uit voerbakken dit hun auto matisch passeren om de 25 minuten en dan krijgen ze ongeveer een mi nuut de tijd om zich van voedsel en drinken te voorzien. Automatisch geschiedt ook de afvoer van hun uit werpselen en het is de bedoeling, dat deze bijzonder „kalme kippen" in hun eerste legtijd een toppresta tie leveren om daarna te worden ge bruikt als goede vleeskip van de meeste waarde. Ze worden dus on geveer een jaar oud en dan neemt weer een nieuw geslacht de open plaatsen in. INGEBROKEN. Toen de familie W. .wonende aan de Van de Endelaan, alhier, zondag avond thuis kwam, zagen zy al spoe dig dat er tijdens hun afwezigheid, die maar enige uren had géduurd, vreemd bezoek was geweest. Op de slaapkamer was alles overhoop ge haald, de bedden lagen op de vloer HVS. Vrijdag 6 maart houdt de Handbal 'er. „HVS" haar jaarlijkse ledenvergadering in „het Blesse Paard", aanvang acht uur. De agen da van dezvergadering vermeldt en kele belangrijke punten. VOORSCHOTEN Geb.: Erik J. J., z. v. R. Th. Koop man en G. F. Th. Koendcrs; (te Den Haag): Cornelis J. M., z. v. P. G. A. Dietz en E. C. Vingerhoeds. Getr.: T. M. B. Ordódi en J. L. Krouwers; h. Hage en H. Knuppel. Overl.: Aagje Wolff, 77 jr., echtg. van J. Waasdorp; Sara A. v. Weel, 81 jr., echtg. van M. A. Schouten. VOORHOUT OUDERCOMITé OPGERICHT Op uitnodiging van enige ouders van schoolgaande kinderen waren in het Parochiehuis een vijftigtal ouders bijeen gekomen, om voor de Katho lieke lagere scholen en de katholieke kleutei ohool een Ouder-comité op te richten. Mede waren aanwezig het b.stuur van de r.-k. jongensschool, de gemachtigde van de besturen van de r.k. meisjesschool en r.k. kleuter school, en de hoofden van de scholen en de. onderwijzeressen en onderwij zers, aan deze scholen verbonden. De voorzitter van de diocesane ouderaad in het Bisdom Rotterdam, de heer J. H. M. ^an Emmerik te Leidschendam behandelde in kort be stek de organisatie van de ouder-comi- té's met de daai boven '-taande dioce sane en interdiocesane ouderraden, Ook gaf spr. eer ovei zicht van doel en streven der oudercomités. Na deze inleiding werden bij stem ming de leden van het oudercomité gekozen. Dit waren: mevr. Th. Smol ders— Nieuwekerks; J. W. van de Aardweg, ir. P. Buck, N. van Dam, F. van der Gee, J. var» Kesteren en G. Vrotmhof. Bij de samenstelling van .iet comité er zovee- mogelijk raar gestreefd de verschillende fc-h' len en klassen te doen vertegenwoor digen. WASSENAAR Voor de leden van de historische vereniging „Oud Wassenaer" en be langstellenden heeft gisteravond ip het kasteel prof. dr. T. H. Milo, hoogleraar aan de Leidse universi teit in de geschiedenis van de over zeese gebiedsdelen en van het zee wezen een interessante causerie ge houden over „Jacob van Wassenaer van Obdam en zyn tijd". Prof. Milo begon, na een inleidend woord door de voorzitter, mr. W .C. Mees met erop te wijzen, dat Van Wassenaer, die van 1653 tot 1664 Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Donderdag 5 Maart 1859 's Gravenhage Gelijk men weet moest Z.K H. de prins van Oranje in dit jaar deel nemen aan de loting voor de nationale militie. Zelf heeft hij zorg ge dragen voor zijne inschrijving in de registers, en bij de loting werd voor hem door hetoudste aanwezige lid van den raad, den heer Camp, het dienstpligtig nommer 1244 getrokken. „Dit zegt de Heer der heerscha ren: verander uw levenswandel en uw gedachten en Ik zal bij u wonen op deze plaats". (Lezing uit de profeet Jeremias). „Gij hebt bevolen uw geboden stipt te onderhouden; gewaardig u dan mijn levensweg zó te leiden, dat ik uw voorschriften getrouw na kom". (Psalm 118). door Kopenhagen ,dat door de Zwe den was ingesloten, werd ontzet. In het tweede gedeelte van zijn cause rie besprak prof. Milo in het bijzon der de moeilijkheden die er rezen tussen de admiraliteit van Amster dam en Van Wassenaer van Obdam en tenslotte het verloop van de strijd tegen Engeland in 1664, tijdens wel ke Van Wassenaer met zijn schip in de lucht vloog. PLANTSOENEN HOFCAMP.WEG Gistermorgen werd in het bureau van gemeentewerken, huize „Klim op", namens B.&W. in het openbaar aanbesteed: het aanleggen en onder houden van plantsoenen vóór en ach ter de flatwoningen aan de Hofcamp- weg. Er waren 12 inschrijvingen voor dit werk binnengekomen. Zij waren afkomstig van: W. van Gilst, Over- schie, 15.825.W. Mesman, Bos koop 15.158.—; II. v. d. Hoven, Al- blasserdam 12.500.J. L. van Wie- ringen, Voorhout, 11.580.C. J. Schoorl, Wassenaar, 10.380.v. Egmond en Marbus, Wassenaar, 10.150.P. v. Lint, Boskoop, f 10.100.—; P. A. Halk, Voorhout, 9.600.J. Jongeneel, Wassenaar, 9.560.N. Voorhoeve, Wassenaar, 8.274.J. Bats, eveneens Wasse naar, 8.250.en tenslotte J. v. d. Berg, Wassenaar, 6.325. Geb.:' Petronella C. M., d. v. B. T. Snelderwaard en A. A. v. Tilburg; Maria J. C. L., d. v. M. J. F. v. d. Kroft en J Q. Knijnenburg. Ondertr.: W. F. K. v. d. Brugge te Rijswijk en M. Jager; P. J. Verschoor en E. I. M. Hynes. Getr.: M. T. Burgmeijer en W. C. J. Bellekom; B, J. M. Sistermans en H. W. Gordijn; C. Zaalberg en A. L. Visser. Overl.; Martina J. Missel-v. Dam, 76 jr.; Johar.na A. J. Kan-Peelen, 82 jr.; Theodorus J. v. d. Kleij, 79 jr.; Hendrik Vreeswijk, 81 jr.; Alfred A. M. Snelderwaard, 18 jr.; Jan Schenk, 66 jaar. en dé kasten waren leeggehaald. opperbevelhebber van de Nederland- Vastgesteld werd, dat er een bedrag i se vlooCwas, in de historie een om- van ongeveer f 2000.- was meege- ®tr.ed1f.1? is. v»n wie men zegt, nomen en dat de vele sieraden wa- da* "U» wa* men ook verwy- Fr warpn nnp mppr nprsonpn dip ren verdwenen. De politie stelde da-i?Prake5 kwam tenslotte, na een zeer ür waren nog meer personen cue nndprrnpk in maar tot boeiende beschrijving van Van Was- hun gelukwensen tot uiting brachten j senaer's loopbaan tot de conclusie, .v*-"*««uk «.gciJSIuiieiu uiteen en hun belangstelling toonden door j neaen seen spoor van ae aaaers. wQt mgn hgmb Qok verwy_te horen zetten door de in Zoeter - geschenken te overhandigen als een Woningbouw. Door architect J. |ten mag, respect verdient om zijniwoude geboren en getogen bonds- radio, een electrische klok, een paar Temme te Pijnacker is, namens de grote plichtsbetrachting, zijn trouw I voorzitter van_ de Kath. Landarbei- zilveren gemeente Hillegom, het bouwen van j en volharding en zijn enorme arbeid. BOSKOOP Gunning. Het bouwen van een showroom met garage aan de Zijde voor de firma Hooftman, werd door het architectenbureau Verschoor Bier opgedragen aan S. v. Bodegra ven en J. v. d. Kooy, beiden uit Bos koop. TER AAR Rode Kruis Het Rode Kruis heeft in de zaal Van Acker een film avond gegeven. De belangstelling hiervoor was zeer gering, wat gezien de films die werden gedraaid, erg jan.mer was. Vertoond werden „De taal der bloemen". „Met volle kracht vooruit", de film van het werk van hei Rode Kruis en de hoofdfilm Paula". Des middags had men enige nonderden kinderen bezig gehouden met keurige strips, die de jeugd veel vreugde hebben gegeven. LEIDERDORP Geboren: Masje Petronella di van F. D. van der Meij en N. M. Hof man. Ondertrouwd: Alcwijn Ommering 30 jr en Geertruida Moraal 27 jr; Willem Simon Volkers 33 jr en An- thonia Adriana de Ruiter 34 jr. Getrouwd: Lembertus Marinus Jo hannes Grimmon en Gerritje Hen- drlka van der Kwaak. Overleden: Niesje Filippo, weduwe van Willem van der Vliet, 101 jaar. ZOETERWOUDE kamerlid c. j. va*" der ploeg "preekt over duurzame werkgelegenheid De tweede gespreksavond van de KAB is om haar algemene belang rijkheid de gastenavond genoemd. Al le bestuursleden van de LTB, Hanze, Kath. Raadsfrauie, NKJB en KVP zyn mede uitgenodigd, op dinsdag 10 maart des avonds om 8 uur in de gro te zaal van het Parochiehuis te komen om het zeer urgente onderwerp: „Duurzame Werkgelegenheid" uiteen prachtige taarten en een standaard, waarop een kip was op-23 woningen in het plan „Weeren- j zaamheid. gesteld op de top. stein" onderhands aanbesteed. Er wa-1 Prof. Milo besprak de werkzaam- Nadrukkelijk werd ons gevraagd ren vier firma's uitgenodigd. De in-, heden die Van "Wassenaer in zijn door de vader van Wim Ciggaar, er i schrijvingen luidden: B. Imthorn en'functie te verrichten had en gaf, aan op te wyzen dat de bijzondere druk- Zn, Hillegom 339.800; W. Schuit en de hand van enkele schema's een re- te die er voor de opening van dit'n, Hillegom ƒ338.100; W. F. Nijman laas van de beroemde slag in de bijzondere bedrijf werd gemaakt niet en Zn, Hillegom 335.200 en fa. Sont, die onder leiding van Van voortkwam uit reclamezucht of an-Smit en v. d. Laan, Beverwijk I Wassenaer gewonnen werd en waar- zorg voor allen heeft. dersbond „St. Deus Dedit", de heer C. J. van der Ploeg. Iedereen is die avond welkom. Een gesprek over blijvende werk loosheid is alleszins verantwoord, maar het is geen zaak voor de arbei ders alleen evenzeer voor de patroon en evenzeer voor de overheid die de

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2