DE TOEKOMST VAN DE BUS LEIDSE RAAD BESPROKEN DEBAT IN LEIDEN DVER HET ZWEMBADEN-PROBLEEM Mej. Holtrust gehuldigd Brits-Russische communiqué Molen Kanaalweg bewonen in komt niet voor aanmerking DINSDAG 3 MAART 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 College kan verder gaan Het debat in de Leidse raad gistermiddag over het nieuwe ontwerp voor de vier buslijnen is niet diepgaand en zeker niet uitputtend geweest. De raadsleden wisten nog te weinig van de mogelijke toekomstige ontwikkeling van de stad om een oordeel te kunnen vellen. En daar komt nog bij dat het openbaar personenvervoer een zaak is van het college en het gesprek in de raad dus min of ipeer diende om B. en W. een inzicht tq geven in de mening van de leden. Zoals bekend zijn er vier nieuwe buslijnen door Leiden ontworpen, vast gelegd in een rapport van het verkeersinstituut te Den Haag, waarmede betere ontsluitingen van de buitenwiiken en betere verbinding met het centrum en stationsplein beoogd wordt. Teleurstelling. De heer Piena (P. v. d. A.) noem de het rapport 'n teleurstelling. Men is uitgegaan van de feitelijke toe stand van het verkeer in Leiden. Hier ligt géén voorstel van het col lege, maar van een commissie, waar over de raad een beslissing moet ne men. Deze gang van zaken is hier niet erg duidelijk. Hij vroeg zich af of de raad zich met dit voorstel te aanvaarden niet vastlegt. Of gaat de raad straks nog nieuwe besluiten nemen? Maar dan leek de zaak nog niet voor behande ling rijp. Hij meende, dat men vooral de inpassing van dit vervoersschema in het structuurplan in aanmerking moet nemen. Goed rapport. De heer Van Iterson (Pr. Chr.) vond het een goed rapport, fttfaar wie wordt de adviseur van de ge meente, indien men straks tot een eindadvies wil komen? De mannen van het verkeersinstituut mogen dit niet alléén zijn. Deskundigen als de commissaris van politie zullen ook hun visie moeten geven. Hij achtte het omleggen van lijn 2 wtS' -""gen met de buitengemeenten die- gel noodzakelijk, vooral ter ontlas- Wt.0|V woot. C0r-,r;„0 men daarin gqen verandering in kunnen brengen door bijv. een mo torwagen van de interlocale lijn in te schakelen. Hij vroeg aandacftt voor de spitsuren. Ook de Eltax- bussen zouden daar rekening mee moeten houden. Sprekend over het nieuwe ont werp vroeg hij of lijn 3 niet alleen tot het Houtkwartier maar zelfs tot Oegstgeest doorgetrokken zou kun nen worden. Tenslotte stelde hij vast, dat de taxi-standplaatsen bii het station moeten blijven en dat coördinatie van het vervoer dringend nodig is. Aansluiting gemist. Mej. Van Nienes had ernstig het gevoel, dat dit rapport van het open baar personenvervoer de aansluiting met het wegenschema heeft gemist. Zij meent, dat door het verschijnen van het wegenschema aanvulling van het rapport nodig is. Het verslag van de directeur van gemeentewer ken houdt wel rekening met het we genschema. Haar fractie is van me ning dat men moet streven naar een frequentie van minstens tien minu ten voor de bussen. Oók de verbin- ting van de Blauwpoortsbrug. Het rapport voorziet in een verbin ding van Leiden-Noord met Zuid. Hij meende, dat Leiden dit rapport al een jaar jaar eerder had moeten hebben. Veel valt aan het Stations plein te veranderen. Hoeveel doel-, loze kilometers worden door de auto bussen niet omgereden op het Sta tionsplein. Blokkendozen De heer Portheine (VVD) stelde vast, dat de behandeling op deze wijze yan het vervoersprobleem wél de instemming heeft van zijn fractie. Hij is het eens met de conclusie van het rapport nl. dat de situatie van het openbare vervoer in Leiden wei nig bevredigend is. De frequentie van de stadstram mag goed zijn, maar het volproppen van de blok kendozen op spitsuren vindt hij be paald onvoldoende. Waarom heeft De „Club de Limetz" lééft en werkt nen wat de tijd betreft meer service te bieden. Ook de heer Kagens (WD) pleitte voor grotere frequentie, die grotere rendabiliteit met zicih brengt. De heer Van Weizen (CPN) vond dat men de richtlijnen van het rap port kan volgen. Aantrekkelijk maken. Wethouder Drijber zei, dat men alles zal doen om het openbaar ver voer aantrekkelijk te maken. Het leek hem juist, dat het verkeersin stituut een rapport heeft gemaakt, les van he wegenschema. Het open baar vervoer dient zich aan te pas sen. B. en W. hebben de bevoegdheid volgens de wet op het openbaar per sonenvervoer, het vervoer te regelen en zelf uit handen te geven. Men Tot lid van de Huurcommissie is in de Leidse raad gekozen de heer P. C. A. ten Broek (KVP). De kermis kreeg men er niet uit Lezing in Leiden door gemeenie-archivaris De Leidse gemeente-archivaris, mej. mr. A. J. Versprille, heeft gis teravond in het stedelijk museum „De Lakenhal" na de algemene ledenvergadering van de vereniging „Oud-Leiden" een causerie gehou den over het volksvermaak bij uit stek: de kermis. Hoewel er verschil lende lezingen in omloop zijn over het ontstaan van het woord en het legt dit plan ter discussie aan de begrip kermis, was het volgens de raad voor om aan de hand van de ♦-»' discussies tot een standpunt te ko men, een standpunt dat ongetwijfeld later nog aan de raad ter kennis Wordt gebracht. Het college deelt de wens van de raad de frequentie op te voeren. Het is echter moeilijk de frequentie precies te bepalen. Hij vergeleek Leiden met andere steden: Eindhoven alle lijnen 15 minuten of meer, Dordrecht 20 min., Arnhem 10 min., Utrecht 10 min., Groningen 6 a 15 minuten. Het comfort van de tram geeft weinig aanleiding tot dis cussie, omdat het voertuig na sinds 1912 dien6t gedaan te hebben in 1961 zal verdwijnen. De sug gestie in de spitsuren van de stads tram een motorwagen van het inter locale vervoer in te voegen zal hij overbrengen. Het voorstel lijn 3 tot Oegstgeest door te trekken zal he college in overweging nemen. Geheel de ver keerssituatie van het Stationsplein zal nog onderzocht worden. Zekere spreiding van het spitsuur door ver schillen in sluitingsuren van bedrij ven is nog in onderzoek. En hiermede ongeveer was het de bat wel uitgeput. Zonder hoofde lijke stemming gaf de raad het col lege verlof met dit plan én met de orderhandelingen verder te gaan. Half zeven sloot de voorzitter. Geen verwijt aan het college Er waren vele „nieuwe gezichten" gisteravond in „Nieuw Minerva" in de bijeenkomst van de „Club de Li- - metz". Er hebben zich de laatste we- van en W._voorrang te geven aan ken tal van nieuwe leden bij de club I houw van n instructiebad onder het Zeilde plan voor Zijl en Voorschweg „Men mag het college er geen ver wijt van maken, aldus wethouder Van Schaik gistermiddag in de Leidse raad, dat er nog niets is gedaan aan verbetering en uitbreiding van de zwemgelegenheid in Leiden". Het is een landelijke klacht. De heer Van Schaik gaf hierna aan hoeveel plan nen er in verschillende steden van ons land zijn gemaakt en hoe weinig daarvan is terecht gekomen. Er wa ren 34 plannen. Vijf er van zijn er nu uitgevoerd. De wethouder zei dit bij de behandeling van het voorstel aangesloten en voor hen allemaal zette de heer Joop Koevoets, de be doelingen en de werkwijze van de club uiteen. Sinds de club ongeveer zeven jaar geleden ontstond, is er veel over ge sproken en is de belangstelling er voor, mede door het naar buiten op treden van de leden, steeds verder gegroeid. Nadat kapelaan J. W. M. de Jong met een aantal jongelui uit Waterin gen naar Frankrijk was geweest, werd het idee om op dit bezoek een vorm van jeugdbeweging te enten,, geboren uit een ontmoeting tussen kapelaan De Jong en de heer Koe voets op het station te Den Haag. De Club de Limetz is een groep van jongens en meisjes die niet alleen zoeken naar ontspanning maar ook naar culturele ontwikkeling. Het zijn jonge mensen met religieuze interes se, van alle standen en groeperin gen. De club stimuleert de zelfwerk zaamheid van elk van hen. gymnastieklokaal van de nieuwe meisjes-HBS, de bouw van 'n open zweminrichting tussen de Voorscho- terweg en De Vliet en de bouw van een nieuwe zweminrichting „De Zijl". Twee miljoen Het is een sober plan, zei de wet houder, hoewel het in eenvoudigste opzet bij elkaar iets meer dan twee miljoen gaat kosten. Het is de bestedingsbeperking ge weest en daarvóór de ontspanning op de arbeidsmarkt, die de ontwikkeling heeft vertraagd. Verschillende raadsleden hadden een kritisch geluid laten horen samen te vatten in hetgeen de heer Questro betoogde: de raad wordt veel be loofd, maar de zwemmers weniig ge- overdekte zwembad misschien een andere plaats dan de Pesthuispolder zou kunnen vinden. Het terrein hier is immers nu nog geen eigendom van de gemeente. Ook hier moest de wethouder een afwijzend standpunt innemen. De juiste plaats is door toekomstige uit breidingsplannen van de Universiteit wat in het geknel gekomen. Men moet echter in de Pesthuispolder blij ven ingevolge afspraken met Oegst- spreekster toch het waarschijnlijkst, dat dit zou zijn afgeleid van „kerk mis". Dat was de naam voor de mis, die jaarlijks bij het gedenkfeest van de kerkwijding werd opgedragen. Daar de kerkcentra vaak in open velden lagen, waar nauwelijks van enige bebouwing sprake was, werden er bij die gelegenheid tenten en der gelijke geplaatst en soms groeide zo wel langzaam, maar toch logisch een dorp of een stad. Handels-punt. Later ging de naam van kerkmis over op het gedenkfeest zelf en weer later op de jaarmarkt, die ter ge legenheid daarvan werd gehouden. Want op deze geestelijke bijeenkom sten konden ook de handelslieden elkaar gemakkelijk treffen. Ook het plezier werd niet vergeten. Des och tends waren de plechtigheden, de middaguren waren voor het plezier uitgetrokken. Op excessen stonden strenge straffen. Maar toen de gees telijke sfeer van dergelijke festivi teiten reeds lang verdwenen was. bestonden nog steeds de kermissen, die steeds grootser werden en de attracties steeds gevarieerder. Er zijn vaak en vele bezwaren geuit tegen dit soort vertier. Talrijke pogingen vooral van geestelijke zijde werden ondernomen om tot een ver bod te komen, meestal echter ver geefs. Taai leven. En waar men met zoiets succes had, was dat altijd slechts tijdelijk. De kermis had een taai leven. Mede door het enthousiasme, waarmede de bevolking zich van hoog tot laag aan dit vermaak overgaf. Mej. Versprille haalde geschriften aan, waaruit bleek dat stadhouder Willem III, zijn ge malin Mary Stuart en zelfs de stren ge Johan de Witt zich met overgave in het kermisgewoel stortten. Meest al waren de soorten van vermaak overal hetzelfde. Slechts in enkele grotere plaatsen kwam men met bij zondere dingen, zoals fraaie tapijten en boekenstallen. Ook werden op kermissen vaak uitvindingen ge pousseerd, uitvindingen zelfs, die later de mensheid grote diensten zouden bewijzen. Leidse kermis. Bij twee kermissen In he gebouw der Invoerrechten en Accijnzen aan de Langebrug te Leiden vond gistermiddag in tegen woordigheid van vrijwel het gehele personeel (o.m. was aanwezig de di- rekteur van 's rijksbelastingen te Utrecht, de heer Cadée, en vele amb tenaren van andere belastingdien sten) de herdenking plaats van het 40-jarig ambsjubileum van de ad junct-commies le klasse, mej. H. Holtrust. Door de voorzitter van de jubileumcommissie, de heer M. Meij er werd mej. Holtrust en haar zuster hartelijk welkom geheten, waarna 't hoofd van de inspectie, de heer L. H. Bódde Bouwman, als eerste spreker het woord voerde. In waarderende woorden schetste deze haar ambte lijke ^loopbaan die zij als pariculier klerk'in Katwijk is begonnen. In '21 werd zij overgeplaatst naar Leiden 3e afd. en op 1 maart 1934 begon haar loopbaan bij de inspectie der inv. en acc. Namens de administratie van 's rijksbelastingen wenste hij de ju- bilaresse geluk met het bereiken van deze mijlpaal onder aanbieding van de gebruikelijke enveloppe met in houd en als persoonlijke attentie een boekwerk. Commies-sekretaris W. v. Lochem prees de bijzondere activiteiten vif de jubilaresse en haar hulpvaardig heid tegenover andere collega's waar door een zeer hechte band ontstond. Namens het personeel van de inspec tie wenste hij haar nog een zeer goe de voortzetting van haar ambtsperio de. Ontvanger Bouma sprak namens 't personeel van het ontvangkantoor. Voor de uitstekende samenwerking tussen het ontvangkantoor en mej. Holtrust bracht ook hij zijn hartelijke dank. Namens de controlerende amb tenaren der omzetbelasting sprak de hoofdcontroleur de heer H. v. Dam z'n waardering uit voor de wijze waarop de jubilaresse haar veelvoudige taak vervult. Assistent le klasse, de heer C. Du bois, voerde het woord namens de ambtenaren van de actieve dienst en sprak zijn erkentelijkheid uit voor de prettige samenwerking. Namens de personeelsvereniging „De Sleutelring" sprak de vice-voorzitter, de heer Th. A. ten Hoove, die de jubilaresse een bouquet bloemen aanbood. Hierna volgden nog verscheidene toespraken. Nadat de heer W. Minnaard namens Premier Macmillan van Engeland en zijn Russische collega, Cbroesjt- sjef, hebben dinsdag, de laatste dag. van Macmillans bezoek aan de Sow- jet-Unie, een gemeenschappelijk Brits-Russische communiqué onder tekend. De plechtigheid duurde vijf minuten. In het communiqué wordt ver klaard, dat Macmillan en Chroesjtsjef „een waardevolle uitwisseling van meningen over de internationale toe stand" hebben gehad, doch dat zij niet onderhandeld hebben. Zij hebben over de kwestie Berlijn en de kwestie van een Duits vredes verdrag gesproken, aldus het com muniqué, doch zij zijn er niet in ge slaagd tot overeenstemming over de juridische en politieke asnecten van de daarmee samenhangende proble men te geraken. Wel erkennen zij, dat die vraag stukken spoedig geregeld moeten worden en dat daarvoor op korte ter mijn onderhandelingen tussen de be langhebbende landen nodig zijn, om een basis voor de regeling van die meningsverschillen te loggen. Chroesjtsje/ en Macmillan zijn het er over eens, dat het nuttig is de mogelijkheden voor vergroting van de veiligheid door beperking van strijdkrachten en bewapening zo wel conventionele als kernwapens in een overeengekomen gebied ln Europa en gekoppeld aan een inspec- tiestelsel, te best- deren. Chroesjtsjef en Macmillan verkla ren, dat hun „gemeenschappelijk doel blijft het uiteindelijk verbod van kernwapen en beperkingen van 't ge bruik der kernenergie tot vreedzame doelen". ERHARD GEEN KANDIDAAT Prof. Ludwig Erhard, de We«t- duitse minister van economische 'aken, stelt zich niet kandidaat voor het presidentschap an de Bonds- de belastinggroep van het CNV een boek had aangeboden, bood de voor zitter der jubileumcommisie namens het gehele personeel der inv. en acc. een gouden ring aan. Mej. Holtrust dankte ten slotte alle sprekers voor de tot haar gerichte toespraken en aangeboden cadeaus. De belastingbetalers waren niet vertegenwoordigd. geest, zoals er ook ten aanzien van Versprille speciaal het zwembad aan de Voorschoterweg afspraken met Voorschoten zijn ge maakt. De molen aan de Kanaalweg koopt de gemeente voor één gulden (sym bolisch bedrag) van Gedeputeerde Staten en zij zal voor het herstel zorg dragen. De heer Kortmann (KVP) die met klem op de restauratie van dit monu ment heeft aangedrongen toonde zich daarover gistermiddag in de Leidse raad verheugd. Is het nog mogelijk, stond mej. vroeg hij, de molen te doen bewonen? stil. De Haagse te kunnen halen. In de 16de eeuw kwamen ook de rondreizende toneel groepen en in 1606 de eerste dieren- groep. Nog enkele aardige data. In 1577 kreeg men octrooi voor een drie-ok- tobermarkt met wat amusementen. In 1655 kwam daar een einde aan, toen werd die dag alleen als dank en biddag gebruikt. In 1854 werd de laatste volle week van juli tot ker- Burgerlijke Stand Geboren: Christina Jacoba dr van B. J. Houwer en A. C. J. Blansjaar; Dirk Johannes zn van J. C. Verloop en J. M. van der Meij; Arie Anton zn van J. Mooij en A. Goedknegt; Maria Jacoba dr van J. Mooij en A. SSS.„°P G°™; Willem Ruurd zn van er nooit sprekers etc. van „buiten af" komen op de veertiendaagse bij eenkomsten of op de weekends, waar door de club het onderling contact handhaaft. De geestelijke en cultu rele ontwikkeling, die de Club de Li metz ten doel stelt, zou zeker niet buiten deze hulp kunnen. 'In de loop van het jaar verleent de Club de Limetz ook medewerking aan allerlei acties op cultureel en geestelijk terrein; de leden adopte- als peter of meter voor dopelingen. Het werk in Frankrijk, de jaar lijkse „Vakantiereis" naar Limetz, waarvoor binnenkort de voorberei dingen weer beginnen, is op de eer ste plaats ideëel. Niet voor niets spreekt paste Schmits van de „ver nieuwing van de missie", waarmee hij doelt op die eerste, roemruchte tocht van de Leidse jongens en meis jes naar Limetz. Die tochten zijn zeker niet zonder succes gebleken. Dat is ook de voornaamste reden, waarom men gisteravond tot de slot som kwam, dat de Club zijn werk voortzet in dezelfde sfeer; een geest, waarmee mgr. Jansen, bisschop van Rotterdam van harte instemt. Na deze uiteenzetting hebben de clubleden nog enige tijd geluisterd naar klassieke muziek, waarvoor Aad de Roode zijn grammofoon had meegenomen. De wethouder legde vooral de na druk op het belang van het instruk- tiebad, dat de toekomstige zwem mers moet vormen. Hij maakte bezwaar tegen de su- gestie van Mevr. Glastra Van Loon bij het zwembad aan de Voorschoter weg een instruktiebad bij te bouwen. Dit zal nog eens twee ton extra kos ten en de gehele zweminrichting zou een half miljoen vragen. Het is de bedoeling, dat op de duur een instruktiebad in Leiden Zuid- West wordt gebouwd, bij een sport- lokaal op de hoek Telderskade, Bos- huizerlaan. Hier zal ongeveer het centrum van deze wijk komen te lig- i mis week verheven en in 1910 werd gen. Het bad van de Voorschoterweg t de kermis op aandrang van de chris- ligt te excentrisch. j telijke groeperingen in de gemeente raad na een verbeten debat geheel Van de open zweminrichting zal J afgeschaft, vermoedelijk in april een voorstel Tijdbeeld. de'nadat^enige raadsleden het hunne d H|LP'^ .11^^ on rndTreetchlk11 Men behoeft niet te vertellen, dat hadden gezegd. f e n,,tinten verSchinen met het nlan I de kermis ™^ankS al die verdruk- De heer Zundermann (PvdA) wees voorschoterweg kingen de kop weer heeft opgesto- Na repliek, waarin onder meer de Mere rechtgeaarde heer Van der Poel zich namens zijn I w'S fractie aansloot bij het ontwerp van te nol. e™.sj atn e ermi; hct bee'd het college, werd het voorstel aan- ™n z«ni¥it,De apparatuur waar- vaard zonder hoofdelijke stemming, I medt de exploitanten werken, geven J j een beeld van de moderne techniek. Vandaar dat men nu de maanraket- ten, de tanks en andere modern kermissen en hoe kan het anders I Wethouder Jongeleen achtte de de Leidse. Deze laatste is vermoe- I kans hiervoor gering. De molen is delijk niet gegroeid uit een jaar- i aantrekkelijk vooi bewoning. De markt of een kerkwijdingherdenking ramen zijn te klein en men kan niet maar is ontstaan uit de stille om- Saan breken. Maar het college zal nog gang, die ieder jaar op de zondag na bekijken of er aan de ruimte nog een Hemelvaart werd gehouden. In 1469 j bestemming gegeven kan worden, werd deze stille omgang vervangen door een generale processie, maar de Meer verkeer naar singels, optocht van de schutterij bleef ge- Het voorstel tot beschikbaar stellen handhaafd. En deze processie was t van gelden om het vervangen van de een trekpleister voor de mensen, die Slachthuisbrug over de Maresingel uit deze samenkomsten wat dachten door een dam met duiker, juichte de op.de nood aan goede ™emgelegen- Dat wil daarom niet zeggen, dat meTomdï W Coorn en H. J. Haasnoot; Fran cis dr van Y. W. Heijligers en L. Stecher; Reinhard zn van E. G. R. Beer en M. C. H. Blansjaar; Wilhel mus Cornells zn van A. G. Loomans en P. A. M. Zuiderduin; Jan zn van J. Singerling en T. G. A. van Haas trecht; Jan Willem Martinus zn van W. F. J. Tyl en E. M. Leur; Pieter Cornelis Nicolaas zn van C. Scheur water en M. Hoogstraten. Overleden: A. de Vink 69 jr man; C. W. Froolik 79 jr weduwe van H. Zweegman; J. C. van Ruiten '63 jr man; A. van Sprang 92 jr man; G. H. Weijers 52 jr echtgenote van E. T. La Feber; S. F. M. Mens 65 jr vrouw; R. van Meijgaarden 63 jr echtgenote van J. van Hooidonk; M. E. Spruijt 75 jr weduwe van J. Splin ter; W. J. A. van Leeuwen 76 jr man J. A. Uljé 67 jr man; A. F. Meijer 77 jr man; C. C. J. Cattin 74 jr echtge note van J. M. Kettenis. Het voorstel tot financieren van de accommodatie van het sportvel dencomplex Kikkerpolder werd na enige woorden van lof aangenomen. oorlogstuig steeds meer ziet inge voerd. Heel wat anders dan de thans ietwat romantische attracties, die op vroegere affiches en prenten werden aangekondigd, zoals die te zien wa ren op een kleine ingerichte tentoon stelling uit de prentenverzameling van het gemeente-archief van Leiden en van de stichting Atlas van Stolk te Rotterdam. Meer contributie. heer Lambermont (KVP) toe. De singels trekken steeds meer verkeer, vooral naar het Noorden van de stad. Hij sprak de hoop uit, dat de aan sluiting KoningstraatHaarlemmer weg spoedig werkelijkheid zal wor den. De goede uitslag van het overleg met de Spoorwegen noemde hij hoop gevend ten aanzien van toekomstige voorzieningen. Elektrisch. De Blauwpoortsbrug krijgt een nieuwe elektrische installatie (37.000 gulden) en de heer Kortmann (KVP) vroeg zich af of men de elektrische voorziening niet kan uitbreiden tot Leidse agenda DINSDAG, 3 MAART Jeugdconcert. commissie estetische vorming v. d. schooljeugd, Residen tie-orkest Stadsgehoorzaal, 14.30 u. nam. AKWV.-kringbijeenkomst. „Eigen dom v. d. onderneming in het kader v. d. bezitsvorming", Gulden Vlies, 8 u. nam. Kath. Kapperspatroons, ledenfo rum. Zomerzorg, 7.45 u nam. LTB Tuinders Leiden. „De Euro- markt en wij" De Harmonie, Bree- straat. 7.45 u nam. K O-filmstudiekring. „Porte des Lilas", Filmzaal universiteit, 8 u n.m. Oudheidkundige lezing. „Dood en begrafenis in het oude Egypte" Rijksmuseum v. Oudheden, 3 u nam. Kath. Nat Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden aanvangscursus 8 u n.m. R.K. Lyceum. Over het voorafgaande huishoude lijke gedeelte van deze avond kun nen wij kort zijn. De jaarverslagen werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Hieruit bleek overi gens, dat de vereniging aan het be gin van dit jaar 944 leden telde, t maar dat niemand van de gelegen- j kerk, 6.45 u nam. heid tot een junior-lidmaatschap had Leidse Kleuterleidsters. Kring gebruik gemaakt. Helaas was het vergadering. Gulden Vlies, half vier verslag van penningmeester, mr. P. j nam. de Clerq dusdanig, dat het bestuur Leidse Akademisch kunstcentrum. Woensdag 4 maart a.s. 's middagsthans gepresideerd door dr. W. C. i Opening tentoonstelling. Universi- WOENSDAG, 4 MAART K&O-Rotterdams Toneel. „Spotgees ten" Leidse Schouwburg, 8 u nam. Rozenkranskruistocht, St Petrus van half drie tot half vijf is er weer een bijeenkomst van „Sancta Vero nica" in „De Vrolijcke Arke", Pie- terskerkkoorsteeg 15. De dames kun nen dan weer materiaal komen afha len en de afg men brengen. Braat met een voorstel moest ko- teitsgebouw, Rapenburg, men om de contributie van 5.50 op: Jongeren Haagwegparochie. Repeti- 7.50 te brengen, hetgeen door de tie passiespel „Sponsus Sanguinum", vergadering werd geaccepteerd. Ten- I Parochiehuis Haagweg. 8 uur nam. slotte werden de heren ir. H. A. van I tie in het bestuur herkozen. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. stoplichten, die het wachtend ver keer op de Steenstraat, Prinsessekade etc. op een afstand van de brug hou den in het belang van de weggebrui kers die geen gebruik van de brug willen maken. Indien deze zaak te duur wordt, zou men toch met de aanleg van de kabels rekening kun nen houden met eventuele toekomsti ge voorzieningen. De wethouder voelde wel iets voor deze stoplichten. Men heeft trouwens eerst plannen ontworpen voor een elektrische installatie met stoplich ten en afsluitbomen. Deze zou echter geen 37.000 maar ruim één ton kos ten. Overigens zal men bij de aanleg rekening houden met deze suggestie. De voorzitter vroeg zich af, even als de heer Hagens, of het op een af stand plaat-sen van het verkeer geen extra problemen op de Turfmarkt zou scheppen. Het voorstel werd aange nomen en dit geldt ook voor alle andere voorstellen van de agenda. Toegevoegd was nog een agenda punt, waarin werd voorgesteld een rechtsverordening in te stellen tot schriftelijke vastlegging van 'n pacht overeenkomst. Het gaat hier om een stuk tuingrond aan de Kamerlingh Onneslaan langs de trambaan Leiden- Voorschoten, dat verpacht is aan de heer P. Star. Leiden vervolgcursus 8 uur n.m. R.K. Lyceum. ZATERDAG, 7 MAART E.H.B.O. Raad Leiden. Bedrijfs- E.H.B.O. wedstrijden 3.30 uur n.m. Loge gebouw Steenschuur 6 Leiden. Apothekersdiensten. Leiden: Apo theek Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: „De Grafische". Werkd. 104 uur, 's zondags 14 uur nam. (tot 2 maart). Lakenhal: „Schatten van het Mau- ritshuis". Werkd. 104 uur; zondags 14 uur nam. (tot 3 maart). Lakenhal: „Wie was Vincent van Gogh". .Werkd. 104 uur; 's zondags 14 nam. (tot 2 maart). Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon en feestdagen 2-4 uur. Leids Akademisch kunstcentrum, Tentoonstelling schilderijen, goua ches en tekeningen. Universiteitsge bouw (4-24 maart). BIOSCOPEN. D films in de week van 27 febr. tot 6 maart zijn door de Kath. Film- Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Terwijl Parijs slaapt", strikt volwassenen. Lido: „Adam en Eva", 18 jaar. Luxor: „De tien geboden", alle leeftijden. Trianon: „De Vikings", 14 jaar. Rex: „Klop maar op een deur", 18 jaar. (Donderd.: „Je kunt 't toch niet meenemen", alle leef tijden).

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3