Engelse velden Bolton uitgeschakeld voor de Cup, Arsenal leidt in de League Tonegido-Docos doelpuntloze draw Foreholte was sterker maar verloor toch (1-2) w«2 pjet van Je Pol voor de 26ste keer Ned. biljartkampioen Hartelijke huldiging van de heer Frits van Veen in Amsterdam MAANDAG 2 MAART 1959 Dfi LEÏDSE courant PAGINA 8 Van de Titelhouder Bolton Wanderers uit geschakeld. Dat was het sensatio nele nieuws van de kwartfinales van de Engelse bekercompetitie. Bolton, dat reeds drie wedstrijden nodig had gehad om van Preston North End te winneh kon zaterdag de vechtlust niet meer opbrengen zijn kansen te Verdedigen. De drie overige ontmoetingen ein digden alle in een gelijkspel. Het meest verdienstelijke resultaat was dat van Norwich City, dat tegen Sheffield United met 11 gelijk speelde. De derde klasser, die o.a. Manchester United en Tottenham Hotspur uitschakelde had 25 minuten voor het einde een 10 achterstand, toen de doelverdediger Ken Nether- cott zo ernstig aan de schouder ge blesseerd werd, dat manager Archie Macaulay hem opdracht gaf het veld te verlaten. Nethercott weigerde en bleef op zijn post. In die periode pas seerde Bobby Brennan drie man, gaf een korte pass naar Errol Crossman, die van dichtbij de gelijkmaker scoorde. In de laatste minuten zorgde Nethercott met enkele fantastische saves, dat zijn club in de running bleef. Blackpool, volgens velen favoriet voor de titel heeft de laatste minuut van de wedstrijd tegen Luton hard nodig gehad. In die n.inuut namelijk wist middenvoor Rny Charnley het doelpunt te scoren, dat de „replay" verzekerde. Het laaggeklasseerde Aston Villa, houdt ondanks degra datie-zorgen de naam hoog van „Cup- fighter". De club met de rijke beker historie zeven maal bekerhouder bereikte tegen Burnley een gelijk spel: 00. Het vrijwel complete League- programma leverde zaterdag ook een verrassing op. Arsenal werd de nieuwe leider, ondanks Het feit dat Wolverhampton met 4-1 van Man chester City won. Arsenal speelde deze week namelijk tweemaal en hoe- Wel de overwinningen op Leeds United en Manchesier United aan de lage kant Waren: resp. 10 en 32, zette dat zoveel zoden aan de dijk, dat dé Londense club nu met één punt voorsprong bovenaan staat. De stand aan de kop ziet er als Volgt Uit: 1. Arsérial 4l punten uit 32 wed strijden; 2. Wolverhampton Wande- rérs 40 punten uit 30 wedstrijden; 3. Manchester United 38 punt uit 31 Wedstrijden; 4. Bolton Wanderers 35 punten uit 28 wedstrijden. WARMUNDA—HILLEGOM 1—1 Of de wedstrijd bevrediging heeft geschonken Valt te betwijfelen. Daar voor werd er te weinig goed voetbal gespeeld. De eerste helft kenmerkte zich hoofdzakelijk tot verkenningen, maar dit duürde veel te lang. Al ras bleek dat beide voorhoeden een machteloosheid tot scoren demon streerden, zodat het te voorzien was DE ZATERDAGCOMPETITIE West II, 2e klas: Excelsior M— Zwart Wit '28 2—2; Ter Leede— RWH 00; Kozakken BoysHoog vliet 12. 3e klas A: Rijnsb. BoysMonster 30; CSVDWoudrichem 0lj W GZDOTO 23; ZwaluwenOrnas 53; NoordwijkCapelle 41. 4e klas A: Schev. Holl. Sp.— JAC 1—4; Katwijk—Hoekse Boys 50; SVOWKoudekerk 10; RAS—Al phia 30; De LierDie Haghe 02. 4e klas B: RCLSportlust '46 02; DEVJO—SVGT 5—2; Semper Altius GWS 1—3; Oegstgeest—SV 11; BodegravenLeiden 26. Res. 2e klas: Rijnsb. Boys 2—WS W 2 4—0; Zwart Wit '28 2—Zwalu wen 2 3—1; DOTO 2—Quick Boys 2 1—1. Res. 3e klas A: Quick—Boys 3 Semper Altius 2 2—0; Ornas 2CS VD 2 2—6; RCL 2—Ter Leede 2 3—1} Leidën 2Schev. Holl. Sp. 2 2—1; JAC 2Rijnsb. Boys 3 12, waren in alle opzichten beter. Vooral snelheid was het grote wapen bij dé gastheren en de meeste Alphia-spe- lers konden het tempo niet volgen. Na twaaif minuten was het reeds 1-0 en het verwonderde niemand, dat GDA uit een hoekschop de stand op 20 bracht. Het werd 3—0 toen midhalf Thomasse te traag reageer de op een prachtige pas, welke door de Loosduinse midvoor werd afge- dat de doelpunten zeer schaars zou-1 ronci. Nog voor de rust werd het den zijn. Het was Hillesom dat het 4_0 toen een fout van doelman Riet- eerst de bal in het doel van War- veld werd afgestraft. munda deponeerde (01). Nog voor de rust wist Warmunda de balans in evenwicht te brengen, toen de keeper van Hillegom de bal uit handen liet vallen en Warmünda hiervan een gretig gebruik maakte. (11). Na de rust zochten beide clubs het in de aanval en er werd fel op de bal ge zeten. Dit was oorzaak dat van beide zijden wat onbeheerst gevoetbald werd hetgeen aanleiding gaf tot diverse overtredingen. Door beide Voorhöedën werd echter het schot hiet of slecht gehanteerd zodat doel punten uitbleven. ASC.—DOSR 2—3. Opnièiiw heeft Roodzwart het on derspit moetén delven. Het vertoon de spel was echter van heel wat be ter gehalte dan bij vorige ontmoe tingen. De aanwezigheid van Van Dorp, Vreeken en Van Duuren zal hieraan niet vreemd geweest 2ijn. En waar o.a. Bekkering nog op het appél ontbrak, geloven wij, dat on danks deze nieuwe nederlaag het iets begint te dagen aan de Dr. Kem- penaerstraat. Vlak voor rust namen de kers door Hoogenboom de leiding toen een verre voorzet door de ASC defensie verkeerd werd beoordeeld (0—1). De tweede helft begon zeer hoopvol Voor de thuisclub toen een fraaie voorzet van Lasander door Van Dorp keurig werd ingekopt (1—1). Vlak hierna trof een harde kogel van de ASC-linksbuiten de lat. De Veners lieten zich echter ook niet onbetuigd en even later moest de paal ASC te hulp komen. Vijftien minuten voor ♦ijd leek de strijd be slecht toen de DOSR-linksback Lol- kes de Beer het scoren belette en Vreeken de toegestane strafschop we gens hands benutte. (12). Tot ze ven minuten voor tijd behield ASC dé leiding. Toen vergaten tWee ASC'ers de snel opkomende Van 't Hart en was Erades machteloos (22). Nog trachtten de Leidenaars de kansen te doen keren. Het was te vergeefs, want toen enige minuten Voor tijd Van 't Hart weer een gaatje zag, vloog zijn prachtig schot op hieuw in het ASC-net (23). TIJBBWSB 3—1 Reeds na 10 min. slaagde TIJBB er in eeh voorsprong te nemen, toen de door de Haarlemse linksbinnen tegen de lat geschoten bal, via de rug van doelman Peeters in het doel rolde. (10). Weer 10 minuten later maakte TIJBB gebruik van een aar zeling iri de WSB-verdediging om de voorsprong tot 20 te doen uit groeien. Een kwartier voor de rust gelukte het WSB de achterstand te verkleinen, toen een strakke voor zet van links, getrokken door Fl. Meeuwenoord, door de WSB-mid- voor van 2 meter hard ingeschoten werd (2—1). Na rust had TIJBB onmiskenbaar de meerderheid en overeenkomstig de verwachting scoorde de Haarlëfnse rechtsbuiten .og een derde doelpunt voor TIJBB (3—1). AMMERSTOL—BOSKOOP 2—1. Dit resultaat is voor het met 7 in vallers spelende Boskoop niet eens slecht te noemen, terwijl een gelijk spel de verhouding beter zou heb- Kldder benoemd M ben weergegeven. Alle doelpunten ontstonden uit strafschoppen, waar- CJrOe V3D bint bllvester mede de scheidsrechter erg gul was. Ondanks de verzwakking van Bös< De wedstrijd Tonegido-Docos, die in Voorburg werd gespeeld, is geëin digd zoals hij begonnen werd: 0-0 En dit tekent meteen 't euvel, waar mee beide ploegen kampten: het ge- Ibrek aan schutters. Vooral bij Docos deed het niet-imeespelen van Jan V. Marwijk wegens een blessure zich geducht voelen. Zijn vervanger Piet Kersten, mist nog het nodige doorzettingsvermogen wat nu een maal nodig is om tot succes te ko men. Daardoor ging er van de rech tervleugel weinig kracht uit. De wed strijd werd beheerst door de verde digingen die alle pogingen van de voorhoeden de blaas bleven. Docos verrichtte op deze prachtige lentemiddag en op een goed bespeel baar veld, de aftrap. Aan beide zij den deden zich al spoedig enkele kansen voor, maar zonder succes. Beide ploegen wogen goed tegen elkaar op. zodat de aanvallen over en weer golfden. In de 35e min. kreeg Jan Rossen berg een mooie kanis doch de bal ging voor open doel langs. Tegen het einde van de eerste helft was ei* een licht Tonegido-overwicht, maar de rood-witte verdediging- bleef heet en meester. De tweede helft heeft over het el- gemeen wel de beste kansen voor Docos gebracht. In de 12e min. vuur de P. Kersten een schot af waarbij keeper Vingerling de 'bal ternauwer nood ar er de lat kon werken. Nog enkele malen moest deze keeper han delend optreden. In de 30e min. ont snapte het doel van de gastheren nogmaals aan een doorboring. Maar hoe de beide ploegen ook zwoegden, er viel geen doelpunt. Foreholte speelde in Haarlem tegen Geel-Wit een zeer slechte wedstrijd. Vooral voor rust was Foreholte be duidend in de meerderheid maar alle kansen werden herhaaldelijk om zeep gebracht. In het begin was de strUd hoopvol, - - UK1 M| ïan VBen Geel-Wlt werd toen op eigen helft koop wist de thuisclub er toch ook veer,j.r;arje jubileum teruggedrongen en telkens hoople maar weinig van terecht te brengen. J Na de hervatting dachten we een geheel ander Alphia team te krij gen maar de oranjewitte-voorhoede kon door het povere spel niets be reiken. Het was een der achterspe lers van GDA die Alphia aan een doelpunt hielp (4—1). Toen Alphia even sterker werd, ging ook de GDA- achterhoede rare dingen doen, maar geen der Alphia-spelers wist hier profijt van te trekken. Het werd 5-1 maar De Jong van Alphia schoot ein delijk keürig in (5—2). Eeh straf schop wegens hands bracht de thuis club op 6—2. Alphia wijzigde haar opstelling maar niets baatte. Met keiharde schoten werd het 72 en 8—2. BODEGRAVEN—NIEUWERKERK 4—0. In de 19e minuut kopte D. Scheer een afgemeten voorzet van A. Boe len onhoudbaar in (1—0). Er was een half uur gespeeld, toen ha goed sa menspel van Goudkuil en Scheer laatstgenoemde met een hard schot de doelman van Nieuwerkerk geen schijn van kans gaf (20). Bodegra ven werd nu overwegend sterker en toen bij een harer aanvallen eeri back v. Nieuwerkerk de bal met de hand bé werkte, werd de tbegestane straf schop door K. Sterk benut (3—0). Reeds kort na de hervatting kwam Bodegraven goedkoop aan haar doel punt, toen bij een scrimmage voor het Nieuwerkerkdoel een speler van Nieuwerkerk zodanig in het nauW werd gedreven, dat hij de bal over eigen doellijn deed verdwijnen (4-0). LÜGDUNtlM—OLYMPIA 1—0 Schreven wij reeds vorige wèek over een verbetering van het spel, niemand had verwacht, dat reeds deze zondag tegen koploper Olympia de eerste overwinning tot stand zou komen. Het werd voor de Kikkers een uitstekehde wedstrijd, aarin de betere techniek van de gasten door een ongekend enthousiasme werd Weggewerkt. Voor rust was van een krachtsver schil geen sprake en beide verdedi gingen bleken tegen de aanrollende aanvallen goed bestand, zodat het 0—0 bleef. Ook in de tweede helft bleef hèt spelbeeld onveranderd totdat na 10 min. een voorzet van Teèüwen door Leget goed werd ingeschoten en een Olympia achterspeler de bal1 dusdanig van richting vèrariderde dat het 10 werd. Olympia kwam hierna stérk in de aanval en geheel Groen Wit werd in de verdediging gedrongen om met gfoot enthousias me alle aanvalleh tf te slaah. Wel brachten enkele uitvallen een kleine verlichting, maar verder kwamen beide partijen niet en zo werd het de eerste overwinning voor onze stadgenoten. Jaervinen beste schaatser ter wereld Het was een overgelukkige Juhani Jaervinen, die aan het einde van de z.g. voorolympische schaatswedstrij- WASSENAAR—VFC 1—3 Wassenaar dat met vier invallers in het veld kwam heeft het niet kun. nen bolwerken tegen VFC, dat nu niet bepaald in overweldigende vorm stak, maar zich toch in technisch op zicht de meerdere van de thuisclub toohde. Na 10 minuten namen de bezoe kers de leiding dóór Weeda, die han dig profiteerde van een misverstand in de Wassenaarse verdediging (0—1). Een kwartier later werd met 02 toen een hard schot van linksbinnen van der Wouden phhoudbaar voor invaller-doelman Koster in het net verdween. Twee andere doelpunten van VFC werden wegens buitenspel niet toegekend. Ook twee treffers van de Wassenaar-voorhoede, die keer op keer in de Vlaardlngse bui- tenspelval liep, ondergingen hetzelf de lot. In de tweede helft, toen nogmaals een VFC-doelpunt werd afgekeurd werd het na 10 minuten 03 door een treffer van de rechtsbinnen. Een te gendoelpunt door een van de Vlaardingse verdedigers gescoord tij dens een verwarrende schermutse ling, was het enige resultaat voor Wassenaar (13). ROODENBURG—FLUKS 3—0 Door beter aanvalsspel verkreeg de thuisclub reeds voor rust een vei lige 30 voorsprong en ondanks het feit dat in de tweede helft Fluks het spel trachtte te forceren, bleef het Roodenburgdoel potdicht. De Leidse Houtbewoners begontien met goede open aanvallen en vrij spoedig kWam het Fluks-doel onder hevige druk, maar door wat te slor dig êchieten gingen enkele goede kansen verloren totdat na 20 mi nuten v. Weerlee het eerste süeces had (1—0). Roodenburg bleef goed doordrukken en 10 min. later bracht Van Heek uit een vrije schop door Chouffour goed genomen de stand dp 2^-0. Ëijna direct na de uittrap Van Heek góéd doorbreken en het zelfs 30. Na rust trachtte Flukë het spel te forceren en het werd een vrije harde strijd niet een ->eer onaangenaam ka rakter. De Roodenburg-achterhoede verdedigde echter keurig en waar de Fluks-aanval slecht op schot was, moest keeper Keereweer slechts en kele malen zijn talenten tonen. den te Squaw Valley zijn tCaiher Lassi Barkkinen omarmde. En hier VOETBAL SURINAMER CHARLIE MARBACH GESCHORST Charlie Marbach, de Surinaamse was ook wel alle reden voor. De Fin,voorhoedespeler van Elinkwijk zal die dit jaar op zo'h prachtige wijze men vermoedelijk niet meer op de in Oslo de wereldtitel veroverde,! Nederlandse voetbalvelden in actie slaagde er namelijk niet alleen ih het ziéti. wereldrecord op de 1500 meter te Teneinde de discipline in de verbeteren tot 2 min. 06,3 sec het j Utrechtse club te handhaven heeft stond met 2 min. 08,6 sec. op naam het bestuür van Elinkwijk zich ge- van de Russen Yevgeny Grishin en noodzaakt gezien de Surinamer het Yuri Mikhailow, gemaakt tijdens de: lidmaatschap te ontnemen, olympische winterspelen 1956 in Cor- Marbach heeft zich bü ten de voet- tina d'Ampezzo) maar tevens ver- balsfeer hiet kunnen aanpassen aan drong hij op de wereldranglijst aller de Nederlandse verhoudingen. Ver tijden over vier afstanden met een leden week nog kwam hij in botsing fantastisch puntentotaal van 182.770 met een zekere Van Alfen en Mar- punten de Rus Boris Shilkov (183.337bach lokte een gevecht uit. Deze maal punten) van de eerste plaats. Zijn tot echter had hij zijh tegenstander niet 'leste tijden zijn voor de 500 goed uitgezocht, want Van Alfên is nu toe beste meter; 41,2 sec., voor de 1500 meter: 2 min. 06,3 séc.j voor de 5000 meter: 8 min, lijl sec, en vóór de 10.000 me ter; 16 min. 47,2 sec. Juhani Jaërvinen kwam in het met ruige bergen omringde vroegere In- dianendorpje Squaw Valley tot 185.000 punten, met respectievelijk tijden van 41,2, 2.06,3, 8.33,4 en 16.47,2. Met dit totaal bleef hij, even als in Oslo, vóór de stayer Knut Jo- hannesen, die 186.330 punten be reikte. Was het eeh wonder, dat na afloop cöach Lassi Parkkinen zei, dat zijn pupil op het ogenblik de beste schaat ser ter wereld is? Wim de Graaff toohde zich zijn uit zending waardig door een zeer goéde prestatie op de 500 meter: 42,8 sec.i de beste tijd ooit op deze afstand door een Nederlander gemaakt. De Rotterdammer staat nu met een pun tentotaal van 185.457 op de wereld ranglijst aller tijden op deze vende plaats. Dat het op de 500 meter in Squaw Valley bijzonder hard is gegaan wordt wel bewezen door het feit, dat Cees Jan Kroon, die slechts op een gedeelde 17e plaats eindigde, met zijn 43,2 sec. op de ranglijst voor de 500 meter van de beste Nederlanders aller tijdén na Wim de Graaff en Ge rard Maarse samen met Henk van der Grift de gedeelde derde en vier de plaats bezet. kampioen van Nederla..d worstelen. Reeds meer don eens heeft hij waarschuwihgen in de Wirid geslagen, en aangezien hij *iêh aan zijn ver plichtingen blijft onttrekken heeft het Einkwijkbestuur deze maatregel moeten nemen. De clublelders stellen zich name lijk op het .standpunt, dat het aan trekken van Surinaamse voetballers de consequentie met zióh -rengt, dat de vereniging ook een bepaalde Ver antwoording draagt voor deze spe lers. Mén heeft de Westindiër éen enkele reis naar Suriname toegeé.ègd waarvan hij desgewenst gebruik kan maken. Doet hij dat niet dan acht het bestuur zich ontslagen van alle Ver plichtingen jegens Marbach. ATLETIEK GERDA KRAAN WON TE HILVERSUM De 12e Maple Leaf te Hilversum is voor de Batavendames een succes ge worden. Gerda Kraan won hier de eer ste prijs met 5.37.2. Dit is 6 sec. sneller dan de eerste van verleden jaar. Ze nam al direct van start de kop en stond deze niet meer af, en kon met grote voorsprong op no. 2 deze veldloop vèn 1650 m. winneh. Op de tweede plaats kwam J. Knaap (Beemster) met 5.45 sec. Derde werd U. v. Montfoort (Oss) met 5.46.6. Op de vierde plaats kwam weer een Bataaf: Rie de Winter met 5.51.1. Deze tijd is ook sneller dén verleden jaar, wel 7 Sec. SJCTHB 2—4 Het is SJC gisteren hiet mogen gelukken revanche te nemen op de Haarlemmers, hoewel het er aanvan- gelijk wel op geleek, want met een 2o voorsprong wa9 er toch een prachtige kans. De thuisclub liep hard van stapel en spoedig hadden zij succes bij een goed doorzetten van Nie. de Ridder (1—0). Met SJC iets meer in de aan val ontwikkelde zióh een aantrekke lijk spel, waarbij men kon constate ren, dat de gasten een priftia verde diging hadden, die niet gemakkelijk was te passeren. In de 25e minuut gelukte dit en weer was het Nic. de Ridder, die met een zuiver schot de stand op 2—0 bracht. De Haarlem mers lieten zich hierdoor niet ont moedigen en steeds kwamen zij er beter in, met het gevolg dat de SjC- verdediging handen vol werk kreeg en zij na een ruim half uur spelen moesten zwichten door een goal Uit een biiitenspelpositie (21). De gas ten namén nu grotendeels het spel in handen en waren voor het SJC doel uiterst gevaarlijk, zodat 4 min. vóór rust zij de gelijkmaker Wisten tè scoren (2—2). In de tweede helft kreeg THB er nog een huidje bij, want in de eer ste minuten kregen zij een elfmeter- schop cadeau, waardoor zij de leiding veroverden (2—3). Uit een vrije trap dachten wij nog, dat SJC zou gelijk ^Kleine maken, dóch de keeper dacht er an ders over, want deze stompte de bal over de deklat. Toen na 20 min. spe len THB meters buitenspel stond en het gemaakte doelpunt toch geteld werd (2^-4), ondanks het heftig pro test van SJC zakte het spel hard af en bleef het resterende gedeelte van deze wedstrijd slechts een hard heen en weer getrap. Thans weer Al 12 De Rotterdammer Piet van de Pol heeft de nationale titel ereklasse 47/2 behouden. Hij won namelijk zaterdag avond in 12 beurten van Tini Wijnen uit Nijmegen, terwijl zijn enige concurrent de Eindhovenaar Henk Scholte, in 15 beurten van zijn clubgenoot Cees van Oosterhout verloor. Wel kon Scholten nog met hem gelijk komen, doch zijn algemeen gemiddelde niet meer over treffen. Doordat hij de laatste partij van Scholte won, werd hij ook ongesla gen kampioen. Het is de 26ste nationale titel, die door Van dé Pól werd behaald. De uitslagen luiden: de Kiéiiiè Metz Schoite Wijnen Beekman Metz De Ruyter Beekman De Kleine Wijnen Van de Pol Scholte De Ruyter 400 13 87 22.22 281 18 126 15.81 400 17 92 23.52 366 17 127 21.52 179 ll 63 10.27 400 11 156 36.36 340 9 175 37 37 400 9 182 44.44 252 14 57 18.— 400 14 135 28.57 340 25 59 18.60 400 £5 77 16; 383 12 114 31.91 400 12 107 33.33 347 15 93 23.13 400 15 69 26.66 312 20 133 13.60 400 20 93 20.— 400 25 62 16 379 25 72 15.16 393 12 115 32.75 400 12 119 33.33 246 9 Ü8 27.33 400 9 175 44.44 6. De Ruyter 7. Beekman 8. Metz 6 2182 110 135 4 1885 ilO 182 0 1842 105 152 19.83 17.13 17.54 Het toernoöl-gemiddelde was 22.78. VoHg jëar, tdën met aanmerkelijk slefchter materiaal werd gespeeld, was dit moyenne 13,59. Alle spelers bleven boven de degradatiegrens. ZEILEN HET NIEUWE WEDSTRIJDREGLEMENT De Watersportvereniging „Braasse- mermeer" heeft zaterdagavond voor haar leden in paviljoen „De Brasem" een bijeenkomst gehouden ofti lien te doen kennismaken met het nieuw ont worpen wedstrijdreglement, dat onlangs in Londen is vastgesteld. De belangstelling viel ons eerlijk gê- zegd wat tegen. Er waren wel wat zei lers, maar ook bijha evenveel belang stellenden niet wedstrijdzeilers èh dé reglementen zijn er toch in de eerste plaats voor degenen, die aan de wed strijden deelnemen. En aangezien het NWR hier en daar nogal voetangels en klemmen bevat, zal het voor de zeilers zaak zijn, zich vóór het a.s. sëizoen ter dege op de hoogte te stellen, willen zij bij de wedstrijden niet voor verrassin gen komen te staaft. Inleider op deze avond was de heer A. Pranger, die alvorens de verschillen de facettes van het NWR te belichten, een kort historisch overzicht gaf van de reglementering van de zeilsport ift het verleden en hij deelde mede, dat er eerst in 1875 sprake is van enig éleftiefttair Wëdstrijdreglemént. Amerika vaart reeds tien jaar onder een eigen Wedstrijdréglement en het NWR is vrijwel geheel op deze leest ge schoeid. Het is natuurlijk niét mogelijk alle wijzigingen, dié hét NWR bevat, hier uiteen te zetten. De zeilers doen het best De eindstand weed: (achtereenvolgen* r'6 SCha?en- matchpunt, car., brt., h. s., alg. gem.): 1. Van de Pol 14 2800 80 209 33.— 2. SCholte 10 2593 108 183 24.— 3. Van Oosterhout 8 2175 92 175 23.64 4. De Kleine 8 2485 126 148 19.72 5. Wijnen 6 2583 83 265 31.12 teruggedrongen en telkens hoopte Tnen op een nieuwe voorsprong voor Foreholte. Eerst na 25 min. gelukte het de rechtsbuiten de score te openen (01). De Geel-Wit aanval len mochten dan schaars zijn, doch waren van een zo gevaarlijk gehalte, dat elk ogenblik de gelijkmaker ver wacht werd. In de tweede helft had Foreholte weer een veldmeerderheid, de mid- voor schoot echter voor het lege doel hoog over. Geel-Wit, dat ook slechter ging spelen, kon door een fout van de midhalf gelijk maken. Hoe meer dat de tijd verstreek hoe beter de gastheren hun sporadische aanvallen afwerkten. De 2-^1 score blééf dan ook niet lang uit. Even later zouden de gastheren, door dit succes aange moedigd er zelfs 31 van hebben gemaakt, maar de koeper redde fraai. De resterende speeltijd oefende Fore holte nog wel een stevige druk uit, maar hun bepaald slecht schieten kon geen verandering in do stand bren gen. Geel-Wlt heeft door hun moedig volhouden zeker de zege verdiend al werden ze daarbij geholpen door het falen van de Voorhouters. De heer Frits van Veen te Amster- m, die zijn veertigjarig jubileum - herdacht in dienst van de sport, heeft Aan weerszijden werd het wel ge- zQterdag en zondag ondervonden hoe- te doorzien-zeer zyn werj^ uVoor de voetbal" wordt gewaardeerd. probeerd, doch alles was tig. Na 20 niinuten kreeg de thuis club de eerste strafschop toegewe zen en Bakker plaatste de bal langs Zaterdagmiddag werd in Krasna- doelman Spek (1 0). Een kwartier een drukbezochte receptie ge^ voor het einde van de eerste helft houdent waarbij de grote zaal gehëel werd de bal voor het Boskoop-doel gevuld was met belangstellenden uit geplaatst, doch er werd ook een allerlei sectöfen van de voetbalWe- tweede bal in het veld getrapt. Een reld> zoals weth Roos opmerkte, die Boskoop-speler stopte de eerste, dus voorts dé dank van het gemeente- de speelbal, met de hand en er bestuur van Amsterdam vertolkte, volgde opnieuw een strafschop waar- waarbij hij uiteraard als stadsbe- uit De Bruin de stand op 20 bracht. stUurder de nadruk legde op het Korte tijd later kreeg Boskoop een werk dat de jubilaris heeft verricht strafschop om onbekende reden ten behoeve van de jeugd. Een boek en aangezien ook deze werd benut, door Kant, werd de stand 21. De tweede helft werd er evenmin goed voetbal gespeeld en onveranderd kwam het einde. GDA—ALPHIA 8—2. Alphia heeft de belangrijke wed strijd verdiend verloren al is de uitslag wel wat geflatteerd. De Al- phianen brachten er deze middag erk over de stad Amsterdam vorm^ de het materiële gédeélte vatl wet houders dankwoord. De KNVB^voorzittêr, de heer A. L. M. Schroder had eveneens dé hóóg ste lof vóór het jeugdwerk en óok hij kwam met een geschenk in de vorm van een stel glazen en wat daarbij behoort. In een uitstekende speech gaf de heer Jaspers de waardering van de Afdeling Amsterdam en zijn -- collegae-bestuursleden van die orga- weinig van terecht en dé gastheren nisatie weer en ofschoon de vele ca deaus de jubilaris welkom zullen zijn geweest, bracht de heer Jaspers de bijeenkomst tot een hoogtepunt door mededeling te doen van de benoe ming tot erelid van de Afdeling Am sterdam. Dé voorzitter van de Scheidsrech- terscommissie, de héér Dirk Nijs, leg de het accent uiteraard in de arbitrale sector en hij vond in de toegemeten spreektijd nog even gelegenheid vast te stellen, dat het er in de Voetbal wereld heel wat beter uit zou zien als de spelers even goed voetbalden als de arbiters fluiten. De heer Marius Koolhaas, sprekende namens vereni gingen, officials etc. wees op de be reidheid door Van Veen altijd aan de dag gelegd om te helpen als sport vrienden in moeilijkheden zijn ge raakt: een fraai geschenk vergezelde zijn woorden. Van de velé andere sprekers noe men wij nog' de heren Van Turnhout en Kruywer namens de NKS, Hoogen boom (COVS). die de jubilaris de gouden scheidsrechter op de bórst speldde en De Jong (SVA). Jubilaris Frits van Veen, ontroerd door de enorme belangstelling, dank te elke spreker afzonderlijk op war me en persoonlijke wijze. Gistermorgen werd de feestelijke herdenking onVermoéid voortgezet. Te half negen werd in de volle St Nicolaaskerk een plechtige H. Mis opgedragen door de deken van Am sterdam, mgr G. P. J. v. d. Burg, ge assisteerd door de zeereerw. heer E. Hupperetz en aalmoezenier H. v. Wel. Pastoor Th. v. d. Lugt, oud-dio cesaan adviseur, hield een stijlvolle preek en rector G. Grimbergen droeg een stille H. Mis op aan een der zij altaren. Een gemengd koor van da mes en heren vertolkte de liturgi sche gezangen. In de wintertuin van Krasnapolsky wérd daarna een bijeenkomst gehou den, welke door alle aangesloten ka tholieke verenigingen georganiseerd was. De deken vdn Amsterdam, mgr G. P. J. v. d. Burg, heeft de jubilaris op treffende wijze gehuldigd en tevens Steenni^ bekend gemaakt, dat Frits van Veen door Z. H. de Paus benoemd is tot Ridder in de Orde van Sint Sylvester. De heer Van Veen kreeg deze hoge pauselijke onderscheiding wegens zijn groté verdiensten voor de Nederland^ se voetbalsport en is daarmee de enige sportman in Nederland, wie dezo onderscheiding te beurt is ge vallen. De enige sportman ter we reld, die deze onderscheiding even eens heeft gekregen is de Italiaanse wielrenner Bartali, die zijn ridder schap uit handen van Pius XII mocht ontvangen. De heer L. M. v. d. Akker, secre taris van de NKS, deelde mede, dat de heer Van Veen was benóemd tot erelid in goud van de 1 KS. Ir H. Hopster hield vervolgens een herdenkingsrede, waarna de heer Se- Verings namens de AVB wees op de voortreffelijke wijze van samenwer king. met de heer v. Veen, die allér belangen altijd wist te behartigen. die eerstdaags van de hand van de heer Pranger zal verschijnen. De tekeningen daarbij zijn van de heer Bouw van Wijk, de Sharpiezeiler uit Woübrugge, die ook deze avond de inleiding van de heer Prangér vërdüidëlijkte aan ae hand van tekeningen. Aan het slot van de avond sprak de heer E. R. Behrend, bij ontstentenis van de voorzitter, de heer C. Bockel, een woord van dank, waarbij de heer H. v. d. Velden zich namens de Hollandse Regenboogclub gaarne aansloot. SÖHARBN LSG—DORDRECHT 4»/t—4«/« (VOORL.) Demmendal wisten als eersten 2 punten te scoren Voor LSG. Hierna volgden C. B. van der Berg en W. A. v. d. Nat, zo dat LSG reeds 4 puftten noteerde. R. B. We6tra moest hel hoofd buigen, H. Th. Welland bereikte remise. Dr. W\ L. Groeneveld gaf zich geWonneft en J. v. Steennia en F. Blanjé moesten oók óp- geven. Dr. B. C. van Arkel heeft zijn partij afgebroken. Van deze partij hangt het kampioenschap practiëch af. Het verloop is: LSGDordrecht: C. B. v. d. Berg— Ir. H J. v. Rijn 1—0; H, Th. Weilahd--P. Hoógeftdoorn R. D. Westra— drs G. Brokerhof 10; W. A. V, d. Nat D. Ökker 1—0; J. v! Steenis—mr. J. Stenger 01; Dr. W. L. GroeneveldC. Budding 0—1; Dr. P. C. v. Arkel-^A. A. G. v. d. Vorm. afgebr.; F. Blanjé— J. J. v. Gijzen 0—1. Voorlopige stand COMPETITIE LE1D8E SCHAAKBOND Wedstrijdrooster deze week: 2e maart 3e klasse A: VTL II—Albhen III; 3e klasse B: Phllldor IV"Roélófarends- veen; NoófdWijk II—Leithen II. 3 maart 3e klasse A: Alphen II^-BoSkoop II; 3e klasse C: LSG IV—Zwarte Pion II; Kat wijk II—Warmond. 4e maart: 2e klasse A: Bodegraven IIHazerswoftde; 3e klasse B: SPW I—Voorschoten III. 5 maart Kampioenschap LSB.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8