KVP STELT NIEUWE CONCRETE MAATREGE LEN VOOR BEZITSVORMING AAN DE ORDE Katholieke jongeren uit Z.-Holland vierden groots democratisch festijn Premie van 20°Io voor sparende werknemers Gedeeltelijke overdracht van staatsbezit MAANDAG 2 MAART 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 „Aandelen van ondernemingen als Breedband, Hoogovens, K.L.M., die in handen van de staat zijn, komen, althans gedeeltelijk in aanmerking voor overdracht aan particuliere kleinbezitters, waarbij dan nog in het bijzonder te denken valt aan een voorrang voor de werknemers in deze onder nemingen". Dit onder meer zei prof. Romme zaterdagmiddag op een appél van de Katholieke Volkspartij te Hengelo toen hij uitgebreide plannen voor het van bezit bij de brede massa onthulde. De K.V.P. stelt hierin opnieuw concrete maatregelen aan de orde. Werknemers, die deelnemen in een spaarfonds, dat gericht is op duur zaam bezit, zullen uit de schatkist van het Rijk een-vijfde van het ge spaarde bedrag erbij krijgen. Deze bijdrage zal een nader te bepalen maximum niet mogen overschrijden. De winstuitkeringen aan de werk nemers, die zij voor duurzaam bezit aanwenden, moeten vrijgesteld worden van belasting. De werkgever zou hierover ook geen sociale lasten moeten betalen. Zij die geen belasting betalen over hun inkomen krijgen een premie van de staat. Belastingbetalers krijgen een deel van wat zij aan de fiscus hebben afgegeven terug. gelijke maatregel ware te denken aan een beroep op medewerking b.v. van banken en spaarinstéïlingen. Kosten 150 tot 200 miljoen Nadat prof. Romme deze zaken onthuld had werd hij door de velen in het Concertgebouw luide toege juicht. De voorzitter van de Overijs selse KVP noemde deze onthulling een hoogtepunt in de verkiezings- tournée van de KVP. Vooraf had de staatssecretaris voor de bezitvorming, drs. Schmelzer, een uiteenzetting gegeven van de grote en diepe betekenis die de bezitsvorming heeft voor de econo mische ontwikkeling van ons land. Zij heeft een vérstrekkende invloed op de sociale positie van wat men noemt „de kleine man", in het bij zonder van de arbeider. Px-of. Romme legde daarna er nog eens de nadruk op, dat het welslagen van de bezits vorming voor een groot deel afhangt van de medewerking van de mensen zélf. Hij herinnerde aan oude maat regelen in het kader van de bezits vorming: de jeugdspaarregeling en de gepremieerde ambtenarenspaarrege- ling. Nieuw. De nieuwe maatregelen deelde hij onder in vijf groepen van overheids maatregelen, die betrekking hebben op: ,a: De bevordering van de winst uitkering aan arbeiders, welke zij aanwenden tot duurzaam bezit. b. De oprichting van en deelne ming aan werknemersspaarfondsen gericht op duurzaam bezit. c. De verwerving in het algemeen door loontrekkenden en zelfstandi gen van duurzaam bezit. d. De bevordering in het bijzon der van het bezit van een eigen huis. e. De bevordering in het bijzon der van het effectenbezit. Wat het eerste betreft stelt men als bijzondere maatregel voor winst uitkering tot een bepaald maximum aan werknemers, die voor duurzaam bezit worden aangewend, vrij te doen stellen van fiscale lasten. Wanneer winstuitkeringen onder medebeheer van de werknemers in de beleggingssfeer worden gehouden, moet de aftrekbaarheid ervan voor de vennootschapsbelasting of de in komstenbelasting worden verruimd van 100 tot 125 procent. Vrij van lasten. Werknemersspaarfondsen moeten worden bevorderd door de werkge versbijdragen voor de werknemer vrij te stellen van fiscale lasten. Bijzonder nadruk legde prof. Rom me op het voorstel de werknemer voor zijn eigen inlage belastingresti tutie te geven van 20 procent en als hij niet in de belasting valt, een pre mie van staatswege tot een gelijk percentage. Wanneer dus een werknemer met een loon van 5000 en een belastingplicht van ƒ350.— in één jaar in het fonds bijv. 300 inbrengt, dan krijgt hij een be lastingrestitutie van 20 procent van 300 gulden 60. Algemene beloning. In het algemeen wil men aan de bevordering van duurzaam bezit buiten deze fondsen om belo nen. Men denkt hierbij aan bezits vorming in de vorm van eigen huis en grond (ook bijv. door aflossing van hypotheek). In een studieverzeke ring of andere kapitaalverzekeringen, in Nederlandse aandelen en obliga ties of in een spaarsaldo voor bedra gen, die tenminste vijf jaar worden aangehouden. Medewerking banken. Om dergelijke bezitsvorming te be vorderen, geven de Overheid aan de spaarder belastingrestitutie ten be- lope van 20 pet. van het gespaarde bedrag (tot een bepaald maximum per jaar) en voorzover de belasting plicht minder bedraagt, een belas tingvrije premie van dezelfde grootte. Voor de bevordering van de een- Vrijstelling. De KVP stelt nog een andere alge mene maatregel ter bevordering van de bezitsvorming voor. Onze belastingwetgeving kent reeds voor degenen die niet meer dan 6900.looninkomen hebben een vrijstelling van inkomstenbelasting voor neveninkomen tot een bedrag van ten hoogste 200. (Wat het vo rige kabinet wilde opvoeren tot ƒ300.—). Voorgesteld wordt, een verder gaande vrijstelling tot stand te bren gen in deze zin, dat men ook bij in komens boven 6900.vrijgesteld wordt van inkomstenbelasting voor ƒ300.— neveninkomtsen uit arbeid, en dat men daarnaast mits men niet wordt aangeslagen in de ver mogensbelasting vrijgesteld wordt van inkomstenbelasting voor ƒ300. neveninkomsten uit vermogen. Eigen huis. Alle tot nu toe genoemde nieuwe maatregelen kunnen mede dienst baar worden gemaakt aan de verwer ving en het behoud van een eigen huis. Daarenboven kennen we reeds sedert 1956 de regeling van minister Witte ter bevordering van het eigen woningbezit. Als bijzondere op ditzelfde doel gerichte maatregel kan dan tevens nog worden gedacht vooral als de woningmarkt een meer normaal ka rakter gaat krijgen aan de ver mindering of zelfs afschaffing van het registratierecht (5 pet.) bij koop van een eigen huis en bij koop van grond daartoe. Effektenbezit. Behalve langs de wegen van de meeste der reeds genoemde nieuwe maatregelen, zal het goed zijn, de popularisering van het effektenbezit ook nog op andere manieren ter hand te nemen. De KVP denkt hiertoe aan: Een onderzoek naar de mogelijk heden, om te bevorderen het tot standkomen van en deelnemen in be leggingsmaatschappijen met een zo breed mogelijk gespreid risico. Hierbij wordt gedacht aan kleine coupures, aan verlaging van zegel recht en omzetbelasting; en aan vrij stelling van vennootschapsbelasting ook voor beleggingsmaatschappijen die een gevarieerd beleggingsterrein bestrijken (aandelen, grond, huizen, obligaties) en wel voorzover de op brengst der beleggingen door de beleggingsmaatschappij aan haar aan deelhouders wordt doorgegeven. Overdracht staatsbezit. De overdracht van staatsbezit aan partikulier kleinbezit. Aandelen van ondernemingen als Breedband, Hoogovens, KLM, die in handen van de staat zijn, komen, al thans gedeeltelijk, in aanmerking voor overdracht aan partikuliere kleinbezitters, waarbij dan nog in het bijzonder te denken valt aan een voorrang voor de werknemers inhet volk. deze ondernemingen. Natuurlijk I Prof. Romme sprak de hoop uit, moet hiervoor een regeling worden i dat het gebodene, ook door hen die getroffen, om de nodige waarborgen andere politieke richtingen zijn toe- te krijgen dat de aandelen inderdaad gedaan, in deze geest zal worden wijd gespreid worden en blijven in I bekeken en aanvaard. handen van kleinbezitters. Tevens zal men hierbij bedacht moeten zijn op de zaak van de spreiding van het risiko, dat elke bezitter loopt. Aan deze afstoting van klein staats bezit, ten behoeve van het partiku liere kleinbezit, zal vooral moeten worden gedacht wanneer de overheid omwille van het algemeen belang eventueel nieuwe investeringen in het bedrijfsleven gaat verrichten, waar van de omvang en het risiko te groot zijn voor voldoende aantrekking van partikulier kapitaal. Dan worden door verwisseling van de staatsdeel neming van de ene onderneming de andere twee belangen tegelijk ge diend: bevordering van het partiku lier kleinbezit en afremming van een te omvangrijke staatsbezit op het gebied van het bedrijfsleven. Voorzover het is te overzien, belo pen naar ruwe schatting de kosten van het gehele ontvouwde plan 150 tot 200 miljoen. Aan de overheid zou dit dus ten behoeve van de partikuliere sektor ontgaan, maar natuurlijk in geleide lijkheid. Intussen hebben deze be dragen de bijzonderheid in afwij king van vele andere overheidsuitga ven dat ze minstens terugkeren in de vorm van partikuliere besparin gen, terwijl op iets langere termijn een stijging van de partikuliere be sparingen meer en meer het „bud- getaire offer" zal overtreffen. Het plan, dat hierbij is aangeboden is als één geheel te zien. Dit bete kent natuurlijk niet, dat er geen tittel of jota aan gewijzigd zou mogen en kunnen worden, of dat het onmiddel lijk in zijn volle omvang uitvoering zou moeten komen. Maar het bete kent wél, dat het, naar de mening van de KVP, met hoge piroriteit ge leidelijk behoort te worden inge voerd en dat het als één geheel het meest de sociale rechtvaardigheid en de nationale welvaart dient; dat het beantwoordt aan de eis, waaraan een plan voor de verwerkeVking van een fundamenteel vraagstuk als de bezitsvorming behoort te voldoen: namelijk te zijn een plan voor geheel Leidse Stadsgehoorzaal in de ban van KVP-verkiezingsinstuif Sinds gisteren weten wij heel zeker, dat zeer veel stemgerechtigde jonge ren uit het katholieke kamp in het Zuid-Hollandse gewest hun keus bij de verkiezingen van 12 maart reeds bepaald hebben. De partij van hun hart zal ongetwijfeld de Katholieke Volkspartij zijn. Niet op de laatste plaats, omdat zij in deze partij het groeiende materialisme de voet dwars kunnen zetten: niet alleen omdat de K.V.P. het is die de mens in alles centraal stelt en het de jeugd van vandaag mogelijk wil maken, zichzelf te zijn, maar de K.V.P. heeft het zelfs klaargespeeld, een festijn der democratie te organi seren: een verkiezings-instuif, welke klonk als een klok. Gisteren stonden de deuren van de Leidse Stadsgehoorzaal wagenwijd open voor alle katho lieke jongeren uit Zuid-Holland, georganiseerd of niet, die op golven van algemene vrolijkheid en muziek politiek werden geïnjecteerd door promi nente persoonlijkheden uit de partij. Naarmate de uren vorderden steeg de levenslust en werd er meer geëist van de stem-capaciteiten der sprekers. Hier en daar werd de stroom van muzikale noten vergezeld van minuscule beekjes bier en klaterend uiteenspattende flesjes en op een gegeven moment zette een verhitte instuiver bovendien nog een brandkraan open, maar het groots opgezette appél is niet mis te verstaan geweest. onderwerp „arbeid" aan. De 60.000 jonge mensen, die elk jaar van de scholen komen vragen om werk. Hij tekende de noodzaak, maar ook de vreugde van de arbeid die mee helpt aan de ontwikkeling van de eigen persoonlijkheid. Het is vooral de geestelijke waarde van de arbeid, die de K.V.P. erkent en er toe aan zet alles op alles te zetten om ieder naar aard en aanleg werk te verschaffen. Hij wees op het industrialisatie- program van de K.V.P., die er in het bijzonder bij de regering op aange drongen heeft, dat de onderneming niet geremd wordt in haar ontplooi ing. Een gezond bedrijfsleven is in het belang van allen, ook van de werknemer. Daarom heeft men aangedrongen op de investerings-aftrek die het be drijfsleven ten goede komt. Andere wensen zijn de uitbreiding van de leerplicht, opdat men aan de arbeid van veertien- tot zestienjarigen een eind kan maken. Mr K. T. M. van Rijckevorsel, lid van de Tweede Kamer, kwam na hem aan het woord, nadat de Maluku showband opnieuw vrolijke klanken over het publiek had uitgestrooid. Steun van kath. jeugd onontbeerlijk De voorzitter van de Prov. Cen trale van de Jo-K.V.P., de heer Jan van Zonneveld, en mét hem de Leid se afdeling, heeft alle eer ingelegd met de indrukwekkende organisatie. De woorden van opwekking kwamen van dr G. M. J. Veldkamp, staats secretaris van economische zaken, mr K. T. M. van Rijckevorsel, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, Jan van Zonneveld, mr Hans Velü, Albert v. d. Krogt, van de K.A.J., Theo van Son, van de L.T.J. en mej. Tonny Klaassen, lid van het alg. Jongerenbestuur. Er werd geluisterd naar en gedanst op de muziek van The Maluku Showband, Die Alpen- sanger, the Prairie Singers en the Sunny Side Combo; de artistieke lei ding was in de beproefde handen van de heer Evert Castelein. Direct bij de opening al heerste in de Stadsgehoorzaal een gezellige sfeer en de heer Jan van Zonneveld, voorzitter van de Provinciale Cen trale, werd met een hartelijk gejuich verwelkomd toen hij het festijn ont sloot. Hij begroette de duizend jongeren, die van alle kanten uit Zuid-Holland gekomen waren: uit de kringen Dor drecht, Den Haag, Rotterdam en Lei den. Deze opkomst, meende hij, be- "jvijst, dat er nog iets leeft onder de jongeren. The Maluku Showband uit Bos koop nam de stemming over en al, gauw deinde een gehele zaal mee op het opwekkende rhythme van deze band die in de loop van de middag en avond haar veelzijdigheid bewees. Volop werk Albert van der Krogt van de K.A.J. voud in de uitvoering van een der- sprak als eerste en hij roerde het Bezit Hij sprak over „bezit voor ieder een", en vatte zijn betoog samen in deze punten: wij dienen de grootste zorg te be steden aan de minst draagkrachtigen. Hieronder kan men ook rekenen de bevolking van Nieuw Guinea. Ook voor hen dragen wij verantwoording. Erkenning van het bezit, dat no dig is in de samenleving. Wij willen géén partij van de afgunst zijn. De versterking van de persoon lijke verantwoordelijkheid onder het motto „Baas in eigen huis". De verdraagzaamheid als positieve deugd te beleven. Dit is niet een kwestie van dulden, maar voorwaar de voor een goede samenleving. Kritiek op eigen handelen. Men mag nooit vergeten dat het katho lieke volksdeel de verantwoordelijk heid draagt voor het tot stand bren gen van een katholiek sociaal pro gram in Nederland. Tenslotte wees hij op het feit, dat wij als Christenen niet alleen de plicht hebben tot samenwerking on derling, maar dat wij ook de saam horigheid op het politieke vlak die nen waar te maken. De brede basis kan zeer zegenrijk werken in een land van veelzijdige politieke samen stelling als Holland. Is echter de P. v. d. A. bezig zich zelf uit te schakelen? Er is een goede kans, dat aan het „Je maintien Drees" (ik handhaaf Drees) een ein de komt. Als de gewenste politieke samenwerking er niet komt dan nog behouden wij de opdracht een eigen Christelijk sociaal beleid te verwer kelijken. Hoge doelstelling Staatssecretaris Veldkamp stelde overeenkomsten tussen dansen en de politiek; je kunt linksom en ook rechtsom. In de politiek geeft men niet de voorkeur aan het solo-dansen, dit leidt n.l. nogal gauw tot dicta tuur. Bij de dans is het allergewich tigste, dat men dit doet voor zijn ple zier, wanneer je in die dans jezelf wilt zijn en je persoonlijkheid wilt ontplooien. De politiek beoogt 's mensen ont plooiing in een zedelijke ordening en geestelijk vrije samenleving, aldus dr Veldkamp, die verder zei, dat in deze ontplooiing de politieke han deling zijn doelstelling en vorming vindt. Dit is een hoge en eerlijke doelstelling en een diep-menselijke, waaraan de socialistische partij he laas niet meer beantwoordt. Deze doelstelling wijst meteen de richting van ons beleid aan, zo zei dr Veld kamp. Wij katholieken en ook de jon geren onder ons hebben mede een opdracht, zodat wij met alle Neder landers samen kunnen leven en sa men kunnen werken. Dr Veldkamp verzocht de jongeren alle mede te werken, dat de doelstellingen tot hun goed recht kunnen komen. Naar wij hopen zet 12 maart een streep onder ons streven in deze richting, zo be sloot staatssecretaris Veldkamp. Op voorstel van de heer Van Zon neveld besloot de vergadering een stemming tot het zenden van een tele gram aan het partijbestuur waarin de ruim 1000 jongeren uit alle delen van Zuid-Holland het bestuur sterkte en succes toewensten bij de verkiezings strijd, zij zegden verder spontaan verdere medewerking toe. Als spe ciale attentie werd door de heer Van en staatssecretaris Veldkamp een trommel echte Leidse kletskoppen aangeboden. Mr Hans Velü herinnerde om streeks etenstijd aan de socialis tische angst voor nivelleringen der lonen en de voorzieningen van de wieg tot het graf. Ons democratische verzet tegen de communistische be dreiging der vrije mens, de drei ging van de staat die voor ons denkt, bracht hij in verband met de oude Atheense maatschappij, die der „po- lites" (stemhebbende burgers) en de „idiotes" (de gewone politieklozen) tegenwoordig ben je „idioot" als je wél aan politiek doet, bracht mr Velü in het midden. Hij vergeleek voorts het Ameri kaans paviljoen op de Expo met het vrije entree en het Russische. Het eerste noemde hij het symbool van de vrije mens, die hier centraal stond. In het Russische paviljoen daaren tegen stond de Spoetnik centraal. De grootste bedreiging van de wereld in onze tijd, aldus mr Velü, vormt feitelijk het materialisme en niet op de eerste plaats het communisme. De mens op de weg zetten van zijn eigen verrijzenis is een taak van de chris telijke politiek: bezitsspreiding en -vorming, dit is een specifiek chris telijke visie. Waardering Onder luid applaus verscheen la ter ook de voorzitter van de K.V.P., mr H. W. v. Doorn, op het podium. Het was mr Van Doorn een behoefte uiting te geven aan de gevoelens van grote waardering van de partijlei ding nu in ons land op zovele plaat sen jongerenbijeenkomsten worden gehouden met de bedoeling, dat de jeugd zich enigszins op de hoogte stelt van het politiek gebeuren „Ik zou willen vragen", aldus mr Van Doorn, „om in deze dagen en jaren, waarin gij als jeugdige men sen zoveel goed en ook kwaad (bij onvoldoende interesse voor hetgeen er om ons heen gebeurt) kunt doen, te overwegen de gedachte, dat het voor Nederland een weldaad zou kunnen zijn als de christelijk-sociale gedachten breder uitgedragen zouden worden met de steun van de katho lieke jeugd in het belang van ons hele volk". Theo van Son zei, dat in de wes terse beschaving het spook van het materialisme dreigt. In Europa gaat Deze foto geeft een goede indruk van de massale opkomst op de Jo-K.V.P.- instuif in de stadsgehoorzaal te Lei den, die door de gezamenlijke Zuid- Hollandse jongerenkringen was geor ganiseerd in samenwerking met de jeugd, en stands-organistaties. Men maakte aan het slot van de avond een dansje;rechts-om natuur lijk, zoals staatssecretaris Veldkamp opmerkte, en met de juiste partner. (Foto De Leidse Courant) het om het vry- of niet vry zjjn van ons; het gaat erom of we het socialis me van ons af kunnen houden. Wij jonge mensen zoeken in deze dagen naar de juiste verhouding tussen ons zelf en de gemeenschap. „Wat zeg ie van de K.V.P.?", zo riep Theo vin Son uit. „Er is veel op aan te merken, maar vraagt men mij: wat stem je?, dan zeg ik: op de K.V.P. En waarom? Omdat Christus zegt, dat hy, die niet mét Hem is tégen Hem is, en omdat al die men sen in de K.V.P. tóch oprecht menen vóór Christus te moeten zijn. Ik stem ook op de K.V.P., omdat deze partij MIJ niet vergeet en de mens als mid delpunt stelt. Laten wij daarom nu het „huis" van de K.V.P. gaan afma ken", betoogde Theo van Son. Als laatste voerde Tonny Klaas sen het woord. Zij zei, dat de aan wezigheid van zovele jongeren be wijst, dat er wel degelijk belangstel ling voor de politiek bij hen bestaat. Wij geloven niet meer in de idealen van de oudere generaties, maar zoe ken naar nieuwe vormen om ons zelf te zijn. De menselijke persoon groeit naarmate hij meer verant woordelijkheid te dragen heeft. Ton ny Klaassen wekte de jongeren op, begrip voor eikaars moeilijkheden te hebben. De ouderen verwachten van ons, dat wij meehelpen en meewer ken. De laatste twee uren van de avond waren geheel aan de ontspanning ge wijd. Er werden hele series foxtrots gemaakt, er werd stijlvol gewalst en een groep deskundige dansers waag de zich aan het sluipen van de tango. Om tien uur was met het spelen en zingen van het Wilhelmus een einde gekomen aan het massaal jongeren- appèl, dat tegelijk een knal-instuif en een enthousiaste uiting van ka tholiek politiek belijden was. SPORT HOCKEY UITSLAGEN KON. NED. HOCKEYBOND Heren, West. Eerste klasse: SCHC— HHIJC 52; LarenKampong 2—1; BMHCDelftse Studenten 2—1; TOGO —Be Fair 2—1. Overgangsklasse A: AllianceVictoria —1; KievitenLeiden 23; BMHC II •Hilversum II 53; AmsterdamHDM 1—0. Tweede klasse A: Groen Geel II I Leonidas 30; DordrechtLeiden III 112; Hillegersberg—TOGO IV 3—1. Tweede klasse C: VCI^-HGC IV 3—3; Leiden IV—Ring Pas II 04; Tempo '34 Groen Geel III 2—0. Tweede klasse D: Kieviten IIITe Werve 2—1; ZuidwUck—Leiden II 2—1. Dames, West, Eerste klasse: Alliance Kieviten 3—0; RBCGooi 2—4; BDHCGroen Geel 0—0; TOGOBe Fair 04. Tweede klasse B: Kieviten II—Allian ce II 4—0; Leiden—TOGO II 0—2; HGC II—BDHC III 0—3; HDM II— HBS 0—2. HDS III—SISEO I (HEREN) 3—7 Toen Siseo de thuiswedstrijd speelde, werd een kleine overwinning behaald, en daarom werd de uitwedstrijd met zij het gematigd pessimisme tegemoet gezien. In het begin van de wedstrijd leek dit pessimisme bewaarheid te zul len worden, want al vrij gauw na het beginsignaal wist HDS van een misver stand ln de Siseo-achterhoede te profi teren en de leiding te nemen (10). Even later wist Siseo echter, na een scrimmage voor het doel van HDS, de stand in evenwicht te brengen (11). Belde partijen ontwikkelden goed spel, met HDS iets meer en gevaarlijker in de aanval. Deze veldmeerderheid leidde kort voor de rust tot de stand 21. Na de rust speelde Siseo veel beter en al gauw was de stand 2—2. Siseo bleef zware druk op de verdediging van de tegenstanders uitoefenen en door zeer goed samenspel werd de stand tot 24 opgevoerd. De aanvallen van HDS ble- Zonneveld aan mr Van Rijckevorsel ven echter ook gevaarlijk en zo wisten de gastheren de stand op 34 te bren gen. Siseo ging nu op volle toeren draai en om de in het verschiet liggende zege veilig te stellen. HDS werd volkomen overspeeld, en het lukte Siseo om na een strafcorner, die goed benut werd, de score tenslotte tot 3—7 op te voeren. KORFBAL UITSLAGEN KON. NED, KORFBALBOND N. H. Eerste klasse: Allen Weerbaar Westerkwartier 58; Blauw Wit—Ar chipel A 1310; Groen GeelLuto 7—8; Swift—Roda 5—4. Z. H. Eerste klasse: SpangenHet Zuiden 49; Ons Eibernest—Die Haghe 97; DeetosVicus Oriëntis 53. Tweede klasse A: ZwerversActief 51; RegenboogAlgemene 3—5; HSV Achilles 4—3. DKCCRESCENDO 4—1 Dat het op een bijna onbespeelbaar veld niet tot een hoog spelpeil kon ko men is voor de hand liggend, daar men a.h.w. met de schoenen aan het veld bleef kleven. Toch kan dit niet geheel als excuus dienen voor het pover par tijtje, dat vooral Crescendo liet zien. De voornaamste oorzaken hiervan waren het slechte plaatsen en onzuiver doe len. In het begin van de wedstrijd leek het er echter toch nog niet op, dat Crescendo met 3 punten verschil zou verliezen. Want reeds na 10 min. ston den zij met 10 voor, door een door loopballetje van Kees Cnrnelissen. Di rect hierna werd het gelijk (1—1). De nu volgende aanval van Crescendo was nog slechter. Toch kwamen ook hier kansen voor, maar zij werden niet be nut. De verdediging kreeg het zwaar te verduren en vlak voor de rust werd het 21 voor DKC. Na de rust geen wijzi ging in het spelpeil. In de Crescendo- aanval werd veel, maar onzuiver ge schoten. Hoewel ook DKC niet veel kans kroeg, wisten zij toch door een grove verdedigingsfout van Crescendo er 3—1 van te maken. Toen was de animo voor deze wedstrijd helemaal gezakt. De aan val deed nog wel z'n best, maar succea bleef uit. Anders was dit bij DKC. Zij

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5