nym Scherp Welk verder onderwijs voor mijn kind? ||f Sun W balm Cultureel toernooi van Leidse scholen werd een teleurstelling SCHUDEI's JsurZ\( CITROEi CITROEN VASTENSPIJS Leidse PTT-ers namen afscheid van hun directeur Demonstratie voor Leidse aquariumvrienden VRIJDAG 27 FEBRUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA practisch gericht. Voor hen liggen vele kansen op de lagere technische school. Is uw jongen geen „studie hoofd" pijnig hem dan niet, maar geef hem een goede kans op de school, waar hij zich thuis kan voe len. Er zijn talloze voorbeelden van jongens, die na studie aan de techni sche school op de UTS en de HTS Ook over HBS en Gymnasium werd gesproken. Zij vertegenwoordigen vier richtingen met de a- en b-, al pha. en bètha-afdelingen. Hoewel ook hier zeer goede aansluitingen op het maatschappelijk leven geboden worden, kan men van deze studie zeggen dat zij vooral gericht is op universitair en hoger onderwijs. Zo wel HBS als gymnasium gaan gere kend worden tot het wetenschappe lijk voorbereidend onderwijs. Dieper ging men in op de vormen de waarde van het gymnasium. De Forumavond in Leiden voor ouders Het is een goede gedachte geweest van de oudercommité's de ouders van de leerlingen der zesde klassen van de lagere scholen ln de gelegenheid te stellen met het voortgezet onderwijs komen en hun studie voltooien. De kennis te maken. Vorig jaar is voori technische school heeft echter een het eerst zo'n avond gehouden en langzamer, gedegener wijze van wer- gisteravond waren wederom vele j ken. Na algemeen vormend basison- ouders van leerlingen uit de zesdederricht volgt geleidelijke specialisa- klassen van de St. Barbara-, Don Bosco-, St. Jozef- en Pacellischool bijeen om zich over de verdere stu diemogelijkheden van hun kind (eren) te doen voorlichten. Men had een forum gevormd, waar in vertegenwoordigers van elk type van voortgezet onderwijs in Leiden zitting hadden. Daar waren mej. Broerse, directrice van de Vakschool voor meisjes, do dames Bisschop en Bonnet, die het VGLO vertegenwoor digden, zuster Thereselien, hoofd van de meisjes-Ulo aan het Levendaal, pater Geers, van het lyceum St. Bona- ventura, de heer Zonneveld, rector van het St. Agnes-meisjes-lyceum en de heer Gerris. directeur van de La gere Technische School Don Bosco Als gespreksleider trap op mr. H. M. de Munck uit Leiden, die tevoren reeds schriftelijk vele vragen van de ouders had ontvangen. Basis voor gesprek De gespreksleider viel met de deur in huis, en al dadelijk konden de aan wezigen een goed overzicht krijgen van de vele kansen dio de zesde klas- sers voor verdere studie geboden worden. De eerste vragen die het fo rum behandelde waren oriënterend; kennelijk zodanig door de gesprekslei der bijeen gelezen, dat men een ba sis kon krijgen, waarop een verder gesprek kon worden opgebouwd. De MMS, zo hoorden wij onder meer, geeft algemeen vormend onder wijs voor meisjes. Hoewel het be schouwd kan worden als „middelbaar afsluitend onderwijs", geeft zij toch ook aansluiting op verdere studie zo als de middelbare actes talen, leer- kringen aan de kweekscholen, vak scholen etc. De huishoudschool biedt een moge lijkheid voor elk type van opleiding. Direct na de lagere school kunnen de meisjes toegelaten worden tot de pri maire opleiding, die de eerste trede is tot een hoogreikende ladder. Zij kunnen immers door verdere studie bijv. coupeuse worden, of een lelares- opleiding voltooien. Het ULO werd gekenschetst als een voortzetting van het lager onder wijs. De lessen worden in dezelfde vertrouwde klassesfeer gegeven en zij leiden op tot een „goede baan" waarbij avondstudie mede bepalend kan zijn voor de carrière. Het Ulo brengt ook vele verdere studiemoge lijkheden. Daarnaast neemt ook al gemene vorming een goede plaats in. Het verschil in 3 en 4 jaar ULO is slechts een verschil in tijd, niet in leerstof. De Lagere Technische School, het welk een „deftiger naam" is voor de vroegere ambachtsschool, geeft ook vele mogelijkheden. Er zijn jongens, die niet zo geschikt zijn voor enkel theoretisch onderwijs, zij zijn méér leerlingen worden in aanraking ge bracht met de klassieke cultuur waarop voor een groot gedeelte de cultuur van deze tijd berust. De VGLO-school is een schooltype, waar de nog leerplichtige kinderen een op de maatschappij gerichte vor ming krijgen. Naast de theorie-lessen doet men aan handwerken en han denarbeid. De klassen staan onder leiding van één leerkracht; er is een aardige klassegeest, de nadruk wordt gelegd op karaktervorming bijvoor beeld op het samen en zélf doen. Later op de avond werden nog vele vragen gesteld. Welke factoren moet men laten gelden bij de keuze van verder onderwijs? De adviezen van het schoolhoofd zijn van waarde. In twijfelgevallen kan de psycholoog adviseren, ook het karakter van de jongen speelt een belangrijke rol. Bij het toelatingsexamen voor het ly ceum wordt een uitgebreid rapport van het schoolhoofd bestudeerd. Ook de kosten kunnen een belang rijke factor in het bepalen van de keuze zijn. Het bleek, dat géén (Advertentie) Lustrum geen hoogtepunt Gistervond vond in het St. Anto- niusclubhuis de vijfde jaarlijke In- terscholaire Kulturele Ontmoeting plaats. Leerlingen van de zeven middelbare scholen van Leiden ma ten er hun muzikale of declamatori- j sche krachten. Er waren enkele uit blinkers, die ver boven de middel maat bleven, zowel bij de muziekbe oefenaars als bij de liefhebbers van declamatie. Het merendeel van de deelnemers aan de competitie had evenwel te hoog gegrepen. Daardoor kon hun werk onmoge lijk tot volle ontplooiing komen. De duur van de avond werkte er daar bij toe mee, dat het auditorium zijn geduld verloor. Reeds het vorig jaar sprak van over een verkorting van de programma's Het geroezemoes van de aanwezigen heeft ontegen zeggelijk zijn invloed op de deelne mers, juist waar na de pauze de prestaties beter leken te worden. Het voornaamste punt waarop de avond mank ging, was naar onze me ning wel de verkeerde interpretatie van het begrip, „cultureel". Men be hoeft daarbij niet meteen te den ken aan de grote meesters van mu ziek en litteratuur. Wanneer er on der de schooljeugd al zijn, zoals gis teren immers opnieuw gebleken is, die zulke meesterwerken kunnen vertolken, dan wil dat niet zeggen, dat dat de maatstaf is, waarna de andere scholieren zich moeten rich ten. Het optreden van die „hele goe den" bederft de markt voor hen, die minder hoge aspiraties hebben en het maakt de beoordeling door de jury nodeloos moeilijk. De uitblin kers zou men eigenlijk in een aparte NV DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ LEIDEN POTLOOD EN GEEST Horizontaal. No. 510. 1. berg ten O. van de Jordaan, waarop Mozes stierf, 4. maanstand, 6. rekening, 7. lichte bedwelming, 9. en omstreken (afk.), 10. jongensnaam, 12. voegwoord, 13. mannelijk beroep, 16. vervoeging van een hulpwerkwoord, 17. meisjes naam, 19. oplettendheid, 22. aard rijkskundige aanduiding (afk), 23. gem. in Gelderl., 24. scheikundig ele ment (afk.), 25. Europeaan, 27. auto ped, 29. familielid, 30. putemmertje. Verticaal: 1. aantekening, 2. voeg woord (Fr.), 3. kolom van een ba- lustra, 4. soort onderwijs (afk), 6. broedplaats van vogels, 7. overdreven romantisch, 8. scheikundig element (afk.), 11. bijwoord, 14. bijwoord, 15. voorvoegsel, 18. kneep, 19. overal, 20. bekende afkorting, 21. zijrivier van de Elbe, 22. voorvoegsel, 26. beken de afkorting, 28. voorzetsel. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 509. Horizontaal: 1. was, 4. nop, 6. naast, 9. ik, 11 .sla, 12. LS., 13. An, 15. e.p., 16. stormhoed, 17. el, 18. nu, 19. ar, 20. Ede, 22. we, 24. Sneek, 26. gas, 27. muf. Verticaal: 1. wei, 3. Palamedes, 4. N.., 5. pas, 7. as, 8. sa, 10. kater, 12. leeuw, 14. nol, 15. pon, 19. alg. 20. ene 21. Ee, 23. elf, 24. s.s., 25 Km. schoolgeld behoeft te worden betaald zolang het kind nog leerplichtig is. Toch moeten ouders rekening hou den ook de eerste twee jaar met kos ten voor boeken, schoolfonds etc. het Lyceum (HBS en Gymnasium) is on getwijfeld het duurst, ook al door het hoge bedrag dat boeken vragen. Het schoolgeld nè de leerplichtige leeftijd wordt vastgesteld aan de hand van de belasting, die de vader be taalt. De mogelijkheden voor rijks- studiebijdragen, zijn vooral voor het ambachts- en nijverheidsonderwijs zeer ruim. „Geef, Heer, dat wij uit deze vasten, die ons reinigt met oo- geruimd gpmoed de ko^e^de feestelijkheid bereiken". (Mis-ge bed. - „Verleen Heer ,dat wij, na het onderpand der eeuwige ge lukzaligheid ontvangen te heb ben, op daarmede overeen komstige wijze ernaar streven om haar te bereiken". (Commu nie-gebed). Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Vrijdag 27 Feburary 1859 Advertentie: te huur tegen 1 mei e.k. het modern en aangenaam gelegen Optrek Middengeest, te Oegstgeest, schuin tegenover de R.C. Kerk. Nadere informaties op aanvragen F. de Rooi, mr. Timmerman aldaar. Demping Uiterstegracht vanmorgen aanbesteed Hedenmorgen om 11.15 werd in de Stadsgehoorzaal door de directeur van gemeentewerken namens b. en w. in het openbaar aanbesteed: het dempen van de Uiterstegracht, het maken van riolerings- en bestratings werken en het vernieuwen van ge- gedeelten walmuur langs de Nieuwe en Oude Rijn, met bijkomende wer ken. Voor deze aanbesteding werden 24 inschrijvingsbiljetten ingeleverd. Van hoog naar laag gerangschikt waren zij afkomstig van: fa. H. en J. Beljon, Voorburg ƒ389.000; C. A. Langeveld, Alphen a. d. Rijn 378.900; A. van Halem en Co, Den Hoorn ƒ378.000; W. van Arkel, Go- rinchem ƒ370.000; S. Tromp, Alphen a. d. Rijn ƒ365.000; Fa. J. Stam, Voorschoten ƒ365.000; Gebr. van Hees, Utrecht ƒ365.000; G. Hulse bosch, Bloemendaal 364.000; A. van Beuningen, Oss 360.000; N.V. v/h J. P. Kilian, Gorinchem 360.000; H. J. Strijk, Rijpwetering ƒ355.000; fa. H. Bunschoten en Zn, Noordwjjk 355.000; fa. Gebr. Zitman, Zoeter- woude ƒ352.700, W. Hennipman, Lei-1 Sterkens, Robert C. zn van P. H. G. Oegstgeest 348.000, A. Hogeboom, de Mol en F. E. H. Bötched, Roeland Rijpwetering ƒ345.000; L. P. v. d. n. zn van A. J. J. Vreburg en M. C. klasse moeten onderbrengen. Men zag dat aan het optreden van Ilonka van Roosendaal van de meis- jes-HBS, die „De legende van Jeanne van Sessac" (Hella S. Hassee) decla meerde en aan Joke van der Poel van het „St. Agneslyceum", die het kinderlijke gedichtje „Kinderspro ken" van Maria Boddaert voodroeg. De eerste werd door de jury nog met ere genoemd maar de „Kinder sproken", hoe lief ook, kwamen niet meer aan bod. En bij de muziek was het al pre cies hetzelfde: de gevoelige (eigen) piano-improvisatie door Yvonne Kraaneveld van de meisjes-HBS, zo wel als een al bijzonder aardige „Al- la Turca" uit de A-dur sonate van W. A. Mozart, vielen in het niet bij de vertolking door Ada van de Bent (Chr. Lyceum) van Chopins Mazur ka's Op. 6 nr. 3 en Op. 33 no. 2. Natuurlijk waren er ook de vele kleine ongelukjes en de plotseling opkomende plankenkoorts, die ver schillende deelnemers al direct de kans op een prijs deed vergaan. Daarom sprak de voorzitter van de declamatie-jury bij de bekendma king van de prijzen de wens uit, dat de deelnemers zich in het vervolg meer op de zaal zullen instellen. De jury voor de declamatie bestond uit mevrouw T. KlijnhoutMoer- mans, (lerares Meisjes-HBS), en de heren A. F. Zeelen (Chr. Kweek school), A. Middeldorp (Chr. Ly ceum), Y. v. d. Voort (Rembrandt- lyceum) en M. v. d. Ven (Agnes-ly- ceum. Zij kende de eerste prijs voor de senioren toe aan Anna van Ga len (Chr. Kweekschool) voor haar declamatie „In memoriam matris" van Bert Voeten Onder de junioren (15 jaar en jonger) won Meia Bur- gerjon (Meisjes-HBS) met haar voor dracht van „De Polder en het Riet" van Annie M. G. Schmidt. De muziek werd beoordeeld door de heer Iskar Aribo, M. L. Opdam, G. J. Bromelow en de heer en me vrouw Stevens—Ridderhof. Zij ken den de prijs voor de junioren toe aan Barbara de Meijere (Stedelijk Gym nasium) voor haar vertolking van Allegro uit de sonate in c groot van Giovanni Battisti. Somis. Voor de senioren aan Ada van der Bent voor de beide genoemde Mazurka's. De schoolprijs voor declamatie ging naar de meisjes-HBS; die voor muziek naar het Christelijk Lyceum. De wisselbeker van de gemeente Leiden werd behaald door het Chris telijk Lyceum. De aanwezigen werden verwel komd door de voorzitster van de ln- terscholaire contactcommissie, mej. Ada Pijlman, die ook de program- manummers aankondigde. Nadat het programma beëindigd was, werd, in afwachting van de prijsuitreiking, een „Aquarel" opge voerd door de Leidse afdeling van de jeugdomroep Minjon, een aardig cabaret, dat de reeds onrustig gewor den jeugd kon boeien. Deze interscholaire ontmoeting werd o.m. bijgewoond door bestuurs leden van de Leidse Jeugd Actie en de Leidse Volksuniversiteit K. O., voorts tal van rectoren en leraren van de in het toernooi betrokken scholen. Burgerlijke Stand Geboren: Cornells D. R. zn van R. Schoonderbeek en G. Takken, Fran- ciscus W. zn van A. v. d. Bloan en C. Het personeel van het postkantoor dat maar éven aan de dienst kon worden onttrokken, was samenge komen in de ontspanningszaal om afscheid te nemen van zijn directeur de heer J. H. Habermehl. Een rij van sprekers heeft de lof gezongen over deze gewaardeerde chef en de afde lingen en verenigingen, namens welke werd gespreken, hebben hun beste wensen voor een verdiende rust onderstreept met vele geschenken en bloemen, de laatste voor mevr. Ha bermehl die made in de algemene hulde werd betrokken.. Namens de postagentschappen sprak de heer A. C. Ponstein. Hij bracht dank voor de prettige samen werking. Tijd kwam de directeur im mer te kort en nu de tijd is gekomen om jiie schade in te halen bood spr. hem een Amerikaanse rookset aan. De heer Van Pijlen betreurde het afscheid, spr. sprak uit naam van de kantoorhouders die altijd met ge noegen onder leiding van de heer Habermehl hebben gewerkt. Spr. schetste zijn begrip voor het werk van de kantoorhouders, dat oorzaak werd van een stevig gegroeide band tussen deze groep postale medewer kers en de directie. Onder aanbieding van,geschenken wenste spr. de schei dende directeur nog vele jaren van aangename rust. Het uniformdragend personeel werd vertegenwoordigd door de heer H. P. J. v. Sonsbeek. Spr. schetste op geestige wijze de grote belangstelling van de dir voor personeelszaken. O.a. memoreerde spr. de eerste goede daad, tien jaren geleden, de opheffing vin het rookverbod op de burelen. In de practijk is dit een voordeel ge bleken, er wordt belangrijk minder gerookt, gezien de menselijke eigen schap om juist verboden te overtre den. In het bijzonder "prees spr. het medeleven met de huiselijke omstan digheden van het personeel en bracht dank voor de fijne sfeer die door een pleizierig, opgewekt karakter was ge schapen. Een warm afscheidswoord ook van het kantoorpersoneel bij monde van de heer Sj. Segaar. In een keurige speech bracht ook deze spr. dank voor de tien jaren van goede har monie. Als blijvende herinnering werd een verrekijker geschonken, mevr. Habermehl's bloemenschat vergroot. Vervolgens spraken nog de heren Vos (Dienstcommissie), Evers (Jubi leumfonds) en Kloots (Sport en Ont spanning). Laatstgenoemde bood o.m. als dank voor de stuwende kracht en daad verkelijke steun de directeur het erelidmaatschap aan en overhandigde, onder ovatie der aanwezigen, het insigne en de oor konde. Referenda! is W. E. Tupker maakte gewag van de speciale plaats welke de expeditie innam in het hart van de directeur. De persoonlijke interesse en de vele goede adviezen hebben deze afdeling tot de grootste efficiency gebracht. Onder de aanwezigen waren ook enige gepensioneerde P.T.T -'ers, na mens hen sprak de heer Dane, deze memoreerde het verre verleden toen nog lang niet alle arbeid op haar juiste waarde werd geschat. Deze hartelijke speech, waaraan deze oud gediende zelfs, zij het indirect, een politiek tintje gaf, werd eveneens be sloten met vele goede wensen. Het laatste woord vas aan de scheidende directeur. Op symphatieke wijze heeft de heer Habermehl elke spr. afzonderhjk geantwoord en dui delijk te kennen gegeven, dat hij de aangenaamste herinneringen zal be houden aan zijn Leidse dienstjaren. Spr. heeft tjn taak op de eerste plaats willen zien al. behartiger der belangen van het bedrijf maar ook van die van het personeel, het was spr. een grote vreugde op dit terrein iets te hebben kunnen bereiken. Na, op de valreep, nog enige waardevolle adviezen te hebben gegeven, dankte spr. tenslotte al zijn medewerkers voor de trouwe plichtsbetrachting en warme vriendschap. Te midden van de vele bloemstuk ken en geschenken nam het echtpaar Habermehl hit rna van ieder per soonlijk afscheid. Geer en Zn, Leiden ƒ344.000; J. Mens, Lisse 342.000; A. Th. Stuif zand, Leiden f 340.140; Gebr. Schouls N.V., Leiden ƒ331.100; N.V. De Vries en Loeve, Delft ƒ329.000; fa. H. E. van Deest, v/h Goudse Aannemings mij., Reeuwijk 328.000: Verneten Co., Hazerswoude ƒ322.125; C. M. Deerenberg en Gebr. van Wijn, Al phen a. d. Rijn 314..500. Er werd geen begroting bekend gemaakt. De gunning is nog aange houden. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doet.ex. Ned. Recht de heer C. H. Evers te R'dam; voor het Doct.ex. Godgeleerdheid de heer W. Baars te Leiden (cum laude); voor het Cand.ex. Engels mej. V. F. H. E. Rose te Den Haag en de heer R. R. Kossmann te R'dam. Pieck, Johannes J. zn van J. J. Slijk huis en J. de Mooy, Albert J. R. zn van W. C. Cohen Tervaert en B. H. G. Boelen, Henricus R. M. zn van J C. M. van der Kroon en A. M. Uytte- waal, Petrus P. zn van P. P. Kluivers en L. E. Boter, Buizerd zn van T. van Velzen en H. J. van der Plas, Hen drik J. zn van T. Walburg en H. M. v. d. Beek, Greetje dr van T. Looij en T. Musch, Carlo A. zn van K. A. Post en M. J. E. Nijkamp, Grietje dr van E. Jager en A. van Komen, Ma- rinus J. zn van J. van Komen en B, E. Konings. Gehuwd: S. de Boer en B. Scheur water, G. Rump en E. Vertelman, A. J. T. van Kerkhoff en J. M. Ekel- schot, G. Middelkoop en E. S. Filippo, W. v. d. Reijden en B. S. Buder. Overleden: J. C. Geenjaar, 77 jr, echtgenote van P. Freeke, L. J. F. van Gils, 70 jr, man, E. M. Vis, 29 jr, echtgenote van A. L. van Marrewijk. Woensdagavond j.l. hielden De Leidse Aquariumvrienden hun maandelijkse bijeenkomst in de recreatiezaal der N.V. Holl. Con structie Werkplaatsen en de N.V. Ned. Electro'as Mij. Deze avond werd aan iets nieuws begonnen. Tijdens een reeks ach tereenvolgende avonden zal ge demonstreerd worden hoe een aquarium geheel in orde gebracht zal worden. Als eerste werd nu getoond hoe een rotswant moet worden aangebracht en welke mogelijkheden hierbij zijn. Dit bleek mogelijk, omdat in deze vereniging verschillende zeer verge vorderde aquarianen zitten, welke al zeer veel rotswanden in verschil lende aquaria hebben aangebracht. Tot in de kleinste bijzonderheden werden e.e.a. uitgelegd en ook daad werkelijk uitgevoerd. Allereerst werd uiteengezet waar om een zgn. rotswand in een aqua rium wordt aangebracht. Vroeger was iedere bak uitgevoerd met 4 ruiten. Het gevolg hiervan was dat men dóór het aquarium heenkeek. Hierdoor werden vissen en planten niet op de juiste wijze belicht. Tegen woordig zien we dat in de meeste aquaria de achterwand ondoorzichtig is. Hierdoor wordt meer diep te verkregen. Als eerste werd getoond een wand, gemaakt van cement, zand en flag stone. Een prachtige wand werd in zeer korte tijd op een plaat aange bracht. Vervolgens kwam de com binatie specie en lavasteen aan de beurt. Ook dit gaf een zeer mooi re sultaat. Deze soort steen leent zich het beste voor een uitgesproken rots aquarium, waar een permanente doorkijk op de achterwand wordt verlangd. Als laatste werd gedemon streerd hoe een werkelijk mooie rots wand kan worden aangebracht met alleen cement, zand en wat dodekop. Ook nu kregen de leden een prach tige wand te zien. Het lijkt ons dat leden van deze vereniging veel geleerd hebben tij dens deze avond en dat in de vol gende avonden zeker ook zullen doen. HET ZUIDHOLLANDS JONGEREN-APPèL DER K.V.P. De propaganda voor het Zuidhol lands Jongeren-appèl der K.V.P. (op zondag 1 maart a.s. te Leiden) is ge voerd onder het motto „Zorg dat je erbij komt!". Dit blijkt dusdanig te hebben aangslagen dat er thans reeds NIEMAND meer bij kan. De aanvragen voor kaarten komen nog dagelijks binnen. Zelfs 2 Stadsge hoorzalen zouden te klein blijken te zijn om de overweldigende belang stelling voor deze Verkiezings-in- stuif op te vangen. Deze verheugende animo van de jeugd is voor de Prov. Centrale der Jo-K.V.P. aanleiding voor een drin gend verzoek n.l. om toegangsbewij zen die onverhoopt NIET gebruikt zullen worden omgaand te willen re tourneren aan het sekretariaat: Frambozenstraat 41 te 's-Gravenhage, zodat nog een aantal mensen van de „wachtlijst" geholpen kunnen wor den. Een laatste oproep: Kom zon dag a.s. op tijd! Aanvang 3 uur n.m. De heer Segaar biedt geschenken en bloemen aan aniens het personeel. Val. Om half twaalf gistermorgen is de 60-jarige inwoner uit Voorschoten, de heer K. Oudshoorn, met de fiets ge vallen op het rijwielpad aan de Haag- weg. Er lag een stukje hout op de weg dat tussen vork en voorwiel raakte en het wiel blokkeerde. De heer Oudshoorn viel en brak het rechterdij been. Gevaarlijk spel. Drie Leidse jongens zijn gistermid dag door de Leidse politie op verzoek van de spoorwegrecherche aangehou den. Zij hadden spijkers tussen de spoorstaven gestoken, waardoor zij de seininstallatie op het baanvak Leiden-Amsterdam onklaar maakten. VERENIGING VAN LEIDSE POSTZEGELVERZAMELAARS In de Kleine Burcht te Leiden wa ren woensdag de philatelisten van de Leidse Postzegelvereniging in fe- bruari-vergadering bijeen. Na een welkomstwoord door de voorzitter de heer D .J. Meiboom, werden een aantal nieuwe leden geïnstalleerd, terwijl anderen op de ballotagelijst werden geplaatst. De voorz. bracht dank aan de leden die de vergadering belegd door de Alphense vereniging hadden bezocht, hetgeen een succes opleverde voor een'7-tal leden van de vereniging. De ontmoeting in Al phen kan in de Leidse afdeling als geslaagd worden beschouwd. Het ligt in de bedoeling in de ledenverga dering in mei te houden als gasten uit te nodigen de Alphense vrien den alsmede de leden van de Ned. Postzegelvereniging afd. Leiden. Bestuursmededelingen naar aanlei ding van de laatst gehouden be stuursvergadering werden hierna ter kennis van de leden gebracht. Deze waren vervat in een drietal voorstel len. Ten eerste: 17 januari 1960 be staat de vereniging 20 jaar. Dit meende het bestuur te moeten her denken door een speciale vergade ring in januari met een feestelyk tintje. Over het houden van een tentoonstelling werden daarna enige suggesties gedaan, deze zou dan ge houden moeten worden in juli 1960. Ten derde kwam in bespreking de eventueel in Leiden te houden Bondsdagen voor de Ned. filatelis ten. De plannen door het bestuur be sproken en door de voorz. aan de ver gadering bekend gemaakt konden in principe de goedkeuring wegdragen, doch de restrictie werd daarbij ge maakt een financiële commissie te be noemen met als taak een begroting samen te stellen. Deze commissie komt 11 maart bijeen. Nadat als afgevaardigden de voor zitter, de secretaris en de heer J. van Ek waren aangewezen om de Bonds dagen in Den Bosch op 17, 18 en 19 april de vereniging te vertegen woordigen volgde sluiting.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2