Gemeenteraad Waarom wel delen en niet in van Warmond in Leidens verlies de winst? Spontaan student speelde voor zijn broer en kende zichzelf niet DINSDAG 24 FEBRUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Wegens uitstedigheid van de bur gemeester van Warmond stond de gister gehouden raadsvergadering on der leiding van wethouder J. Dek ker. Afwezig waren met kennisge ving de heer W. K. Heijl wegens verblijf in het buitenland. B.&W. deelden mede, dat een huis aan huis gehouden enquête heeft plaats gevonden betreffende de inte resse voor het toezenden van het boekje „Burgerschap en Burgerzin" aan degenen die de leeftijd van 23 jaar bereiken. In totaal waren 850 enquête-formulieren uitgereikt, waarvan er slechts 84 ingevuld zijn terug gekomen. Hiervan waren er 76 die zich uitspraken voor de toezen ding, 4 er tegen terwijl er 4 geen me ning hadden. B.&W. vragen zich in verband hier mede af of deze toezending doorgang moet blijven vinden. De raad was unaniem van mening dat het toe zenden van het bewuste boekje toch wel zijn nut heeft en uit een oogpunt van bevordering van de democra tische gedachte met deze toezending niet gestopt moet worden. Aldus werd besloten. De rijwielpaden Voorgelegd werd een brief van B.&W. van Alkemade betreffende het provinciaal rijwielpadenplan. In hun prae-advies delen B.&W. mede, dat op verzoek van het college van B.&W. van Alkemade hierover met hun college een bespreking heeft plaats gevonden voor zover dit be trekking heeft op het grond dezer beide gemeenten. B.&W. van Alkemade hebben tij dens deze bespreking bezwaar ge maakt tegen een provinciaal rijwiel pad op het territoir van Warmond. Een dergelijk rijwielpad houdt huns inziens het gevaar in, dat het door getrokken kan worden op het grond gebied van van Alkemade, hetwelk dan grote bezwaren zou opleveren van agrarische aard. B.&W. van Warmond menen, dat in dit licht bezien, hetgeen hunner zijds niet eerder is geschied, het be zwaar van het gemeentebestuur van Alkemade wel te billijken is. Zij stel len derhalve voor, ten opzichte van deze aangelegenheid een zelfde standpunt in te nemen als de ge meente Alkemade. De heer Van Vliet meent hieruit te mogen concluderen, dat wij onze gedachtengang ten aan zien van dit plan prijs moeten ge ven ten behoeve van de gemeente Alkemade. Zonder meer kan hij hier aan zijn stem niet geven. Hij is er een voorstander van, dit voorstel aan te houden om eens grondig na te gaan of toch nog geen uitvoering ge geven kan worde aan de gedachten- gang van Warmond, rekening hou dende met de bezwaren van de be zwaren van de gemeente Alkemade. Daartoe zal een onderzoek ter plaatse nodig zijn. Ook de heer Willemsen wil niet zonder meer het voorstel van B.&W. aanvaarden en hij steunt het voorstel van de heer Van Vliet. Na enige bespreking wordt beslo ten, de kort geleden ingstelde recre atie-commissie opdracht te geven ter zake een onderzoek in te stellen en de raad hierover nader van advies te dienen. Twee draagbare brandspuiten Bij het voorstel van B.&W. tot aanschaffing van 2 dx-aagbare brand spuiten met onderdelen en revisie van de oude brandspuit, zegt de heer Van Vliet, dat hij het voorstel van B.&W. principièel onjuist vindt. Des tijds heeft de raad besloten een cre- diet beschikbaar te stellen van 5538 voor aanschaffing van een rijdende motorbrandspuit voor het Lage Land. B.&W. zeggen nu, dat om technische redenen aan dit besluit geen uitvoe ring kan worden gegeven en zij stel len nu voor over te gaan tot aan schaffing van 2 draagbare brandspui ten, een voor het Lage Land en een voor het dorp. Een dergelijk besluit is nimmer genomen. Het was de juiste gang van zaken geweest als B.&W. hadden voorge steld het eerste besluit in te trekken en dan waren gekomen met een nieuw voorstel. Dit gebeurt thans langs een achterdeurtje. Over deze aangelegenheid ontspon zich een uitvoerige discussie. De zienswijze van de heer Van Vliet bleek ook die van de raad te zijn en ook de voorzitter was van mening, dat beter een andere weg had kunnen worden bewandeld. Aangezien men echter van de urgentie van de aan schaffing van een draagbare brand spuit zowel voor het Lage Land als de kom van het dorp (dammen) overtuigd was, wilde de raad op ge- nbemde gronden de zaak niet stag neren en gaf hij B.&W. de nodige volmachten om tot aankoop van twee draagbai'e brandspuiten over te gaan. Wat betreft de revisie van de oude brandspuit: hiertoe kon de raad zon der meer niet besluiten, omdat zowel de heer Van Vliet als de heer Wil lemsen van mening waren, dat eco nomisch en technisch bezien het hier voor benodigde bedrag niet verant woord was. Na enige besprekingen wordt be sloten, deze aangelegenheid nog eens nader te bezien en zullen B.&W. in de eerstkomende vergadering met een nieuw advies komen. De verbreding van de Herenweg De suggesie van de heer Van Vliet om de Herenweg te trachten te ver beteren en verbreden door een ge deelte van het trottoir aan de west zijde bij de rijweg te trekken (b.v. de plant^strook) en dit trottoir aan de zijde van de huizen met een ge deelte van de voortuinen daarvan op de vereiste breedte te houden en in verband daarmede de rooilijn te verleggen, moesten B.&W. afwijzen. Zij hebben alle begrip voor de mo tieven, welke aan deze suggestie ten grondslag liggen. Anderzijds zijn zij evenwel tot de conclusie gekomen dat de huidige situatie nog wel een zekere tijd gehandhaafd kan worden. De heer Van Vliet zegt, dat het niet de bedoeling is geweest om nu reeds tot uitvoering over te gaan, doch hij heeft slechts willen aanto nen dat in de toekomst met een ver betering van de Herenweg, als druk ke verkeersweg, rekening zal moe ten worden gehouden en hij ver trouwt er dan ook op, dat B.&W. hieraan blijvende aandacht zullen schenken. Goedgekeurd wei-d het voorstel van B.&W. tot onbewoonbaarverkla ring van de woningen Kerkdam 1. Burgemeester Ketelaarstraat 46 en Herenweg 77. De heer v. d. Kroft ziet hierin een aanleiding om te pro beren een groter bouwcontigent toe gewezen te krijgen, vooral als hij bedenkt dat er nog verschillende wonigen zijn die hoog nodig onbe woonbaar verklaard moeten worden en dus aan de woningvoorraad on trokken zullen worden. De voorzitter zegt toe, pogingen in die richting te zullen aanwenden. Wel verlies, geen winst Aan de orde kwam hierna het voorstel van B.&W. tot hernieuwde vaststelling van de verordening op de heffing en invoering van keurlonen: Nu er in Leiden op deze dienst een tekort is, aldus de heer Weijers, weet de gemeente Leiden de aangesloten gemeenten wel te vinden maar van de zeer grote winst die gemaakt wordt door de gemeente Leiden door zijn Stedelijke Lichtfabrieken hoort men niets. Hier vragen zij niet of wij ook wille delen in deze winst. Hij acht de toestand, die thans bestaat, zeer onbevredigend. Deze veroi'de- ning geldt voorlopig tot 1061 en hij stelt voor, eerst dan tot verlenging hiervan over te gaan, indien ten op zichte van het winstbedrijf een bevre digende oplossing is vei'kregen. Hier na wordt het vooi-stel van B.&W. met algemene stemmen aangenomen. Goedgekeui-d werd het voorstel van B.&W. tot wijziging van de ver ordening op het beheer van het ge meentelijke waterleidingbedi-ijf. Door deze wijziging zal het maximum ge stelde bedrag van 30.000.— als be- drijfsreserve worden verhoogd tot 40.000.Goedgekeurd werd het voorstel van B.&W. tot verhuur van het perceel Scheepmakersdam 6 aan de heer B. Ba velaar te Leiden (wo- ningruil) nadat op voorstel van de heer van Vliet een bedrag in de huurovereenkomst zal worden opge nomen als waarborgsom. Geen bezwaren waren er tegen de voorstellen van B.&W. tot het vast stellen van de vergoeding ingevolge de kleuterdndei-wijswet en het ver strekken van voorschotten aan de woningbouwverening „Warmunda" Aan de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente werd een subsidie ver leend in de kosten van aanstelling van een maatschappelijk werkster, nadat deze aangelegenheid door de voorzitter was toegelicht. Wijkgebouw Wit-Gele Kruis Aan de orde kwam hierna het voorstel van B.&W. tot het vei'le- nen van medewerking aan de stich ting en inrichting van een wijkge bouw door de vereniging „Het Wit Gele Kruis". Omtrent deze aange legenheid was door B.&W. een uit voerig prae-advies uitgebracht. Met alg. st. werd bestloten een bijdrage fonds perdu te verlenen van 12000,een subsidie-verhoging van 500.en het eventueel garanderen van rente en aflossing van een aan het bestuur van het Wit Gele Kruis voor de financiering van de stich- tingskosten van het wijkgebouw te! verstrekken geldlening te bedrage van 40.000. De heer Van Vliet sprak zijn waar dering uit over dit voorstel, gezien de belangrijke taak, die het Wit Gele Kruis op sociaal gebied in deze ge meente vervult. Inderdaad eiste de huisvestiging van deze vereniging dringend verbetering en hoopt, dat deze thans afdoende zal worden ver kregen. Speelgelegenheid Aan de orde kwam hierna het voorstel van B.&W. tot het verstrek ken van een subsidie aan de speel tuinvereniging „Speelvreugde". De heer Van Vliet zegt hieraan gaarne zijn stem te zullen gever, doch hij wil deze zaak niet zien als een eind- phase. Met deze speelweide wordt slechts de jeugd gediend tot de leef tijd van ongeveer 8 jaar. Maar hoe moet het met de oudere jeugd? Ook de definitieve speelweide die gepro jecteerd is in het plan „Oost" mag niet als een definitieve oplossing \vorden gezien. Wij zullen moeten uitzien naar een ruimte waar de jeugd niet opgesloten is, want dit wil zij nu eenmaal niet. Hij weet wel dat dit niet zo gemakkelijk is, maar dat mag geen aanleiding zijn om zich hierbij neer te leggen en daarom ver zoekt hij B.&W. diligent te willen blijven, want eens zal er terzake een oplossing moeten komen. De gebrui kelijke rondvraag bracht geen zaken van bijzondere betekenis naar voren waarna de vergadering werd geslo ten. De Leidse kantonrechter maakte over uren LEIDSCHENDAM GEMEENTE KOOPT TWEE BOERDERIJEN. In de vorige raadsvergadering was besloten, desnoods over te gaan tot onteigening van o.a. de boerderijen van de heren C. J. van Boheinen en A. P. Westgeest resp. Van Ruysdael- laan 39 en 45. De totale oppervlakte grond welke de heer Van Bohemen aan de ge meente zal verkopen is groot 15.93.38 ha. waarvoor de koopsom, inclusief de schadeloosstelling wegens inko- mensschade, bedraagt 209.164,20 vrij van pacht. Niet tot de koop beho ren het kapitale woonhuis Van Ruys- daellaan 39 met bijbehorende be drijfsgebouwen en perceelsgedeelten grond. De boerderij van de heer Westgeest, bestaande uit woonhuis annex koe stal, twee stenen schuren, houten wagenschuur, twee hooibergen met houten onderbetimmering, twee silo's en. weilanden in totaal groot 12.59.50 ha. De koopprijs bedraagt 211.580, inclusief schadeloosstelling wegens inkomensschade, liquidatieschade enz. en vrij van pacht. Voor de aankoop van deze percelen heeft de gemeente reeds een geld lening groot 1.101.000 gesloten met de Bank voor Ned. Gemeenten. Uitbreiding Raadhuis. Binnenkort zal een aanvang worden gemaakt met de bouw van een gedeelte van de zuid-westelijke vleugel vfin het raad huis. De kosten zullen ongeveer 230 duizend gulden bedragen, voor welke uitbreiding de gemeente een lening kan sluiten, groot 300.000, tegen 'n rente van 4% bij de bedrijfsvereni ging „De Samenwerking". Architect Kropholler, die het raad huis heeft ontworpen, is ook de schep per van de twee vleugels waarvoor de plannen reeds enige jaren gereed liggen. NOOTDORP NOOTDORP TELT 3000 INWONERS. De gemeente Nootdorp is vannacht haar 3000-ste inwoner rijk geworden. Het is Johanna Elisabeth Maria Sweere. Toen de vader vanochtend zijn dochter kwam aangeven vertelde de burgemeester van Nootdorp hem, dat zijn dochter de 3000-ste was. De vader kreeg van de gemeente een spaai'bankboekje met 75 gulden voor de jonggeborene. Z0ETERMEER 10 JAAR GEZINSZORG Tien jaar geleden werd uit de nood der tijden Gezinszorg in Zoe- termeer gesticht. Hoe vaak komt het niet voor, dat moeders van dikwijls grote gezinnen geen raad weten, als zij ziek komen te liggen. Wie zal de zorg voor het gezin op zich nemen? Het was goed gezien van pastoor J. Voorham em. dat hier een belang rijke taak lag voor de parochie. Een comité werd opgericht en spoedig was Gezinszorg geboren. On der voorzittersschap van de heer A. C. Vollebregt werd met het weidt aangevangen. Gezinshulpen werden gezocht en hulp werd geboden. Al aanstonds stuitte men op het grote probleem van de financiën. Armbe stuur en St. Vincentius hielpen wel, maar de Gezinszoi'g kostte enorm veel geld De moeilijkheden werden overwonnen door de sympathieke hulp van de heer N. v. d. Brink, die voor Gezinszorg een bazar organi seerde. Daar men wel begreep, dat vooi-al door het te weinig beschik- baai- zijn van gezinshulpen er eco nomischer gewerkt moest worden werd een combinatie van vijf pa rochies aangegaan. Met Bleiswij k, Pynacker, Bergschen Hoek en Ber- kel ging Zoetermeer samenwerken. Deze combinatie beschikt thans over 8 gezinshulpen. Terecht heeft men gemeend het 10-jarig bestaan nu openlijk te vieren, niet alleen om hiermede dank te brengen aan de stille werkers, maar mede ook belangstelling te kweken voor dit werk van naastenliefde. Te half tien werd zondag de Hoogmis opgedragen door de stich ter van Gezinszoi'g em.-pastoor J. Voorham. Na de H. Mis verenigde men- zich aan een gezamenlijk ontbijt in het parochie, waar mede aanzaten pastoor J. Voorham, pastoor F. H. Heemskerk, mevr. Blaauwhof, mede oprichtster en de heer en mevr. v. d. Brink. Na het ontbijt gaf voorzitter A. Vollebregt een overzicht van de stichting van Gezinszorg en van het werk, dat in de afgelopen 10 jaar is verricht. De penningmeester A. P. Ro- mijn gaf hierna aan allen die het ver dienden een welverdiende puim. Bij zonder dankte hij pastoor, die als het nodig was financiël hielp en voorzitter Vollebregt. Mevr. Hout- inan-De Vree gaf haar felicitaties in dichtvorm. Pastoor Heemskerk dank te voor de steun, die Gezinszorg aan de parochie gaf. Ook pastoor J. Voor ham richtte zich tot Gezinszorg. In zijn betoog wees hij op de grote moeilijkheden, waarmede Gezinszorg te kampen had en op de grote steun, die men van gemeentewege had on dervonden. Woorden van dank werden nog maals gebracht aan de heer en mevr. v. d. Brink, die onvermoeid blijven werken voor de financiën van Ge zinshulp. De Goede Woning. Gisteravond hield de woningbouwvereniging De Goede Woning een algemene leden vergadering in 't parochiehuis waar voor van de zijde der leden grote be langstelling bestond. Daar de secre taris-penningmeester door oveiigrote drukte zijn functie niet langer kon waarnemen moest een opvolger wor den gekozen. Met een kleine meerder heid werd geko-en de heer J. v. d. Kraan. Voorzitter A. M. van Dom burg kon naar aanleiding van gestel de vragen mededelen, dat er 34 wo- waarvan 17 te bouwen door de bouw vereniging. De Goede Woning. Het zijn woningen "oor grote gezinnen. Het bestuur zal zich op de hoogte stel len van de bestaande toestand van de behuizing der leden, die voor deze woningen in aanmerking wensen te komen. Het saneringsplan van het complex huizen aan de J. L. van Rij weg is bijna rond. Het bestuur hoopt in dit voorjaar met de-realisering te kunnen beginnen. DWO. DWO moest uit naar ESDO. Reds direkt zetten zij een sterk ofensief in en kwamen vele malen gevaarlijk voor het DWO doel. Na een kwartier spelen ontkwam DWO aan de greep van ESDO en Spookauto's en spoorzoekers Het was gistermorgen precies 10 uur, toen de kantonrechter mr. R. de Bruijn de zitting opende en de eerste verkeersovertreder voor de bali ver scheen. Toen de plv. kantonrechter mr. W. de Koning voor de laatste maal op deze dag zijn vonnis had gewezen en de zitting sloot, wees de klok precies 19.30 uur aan. Daar de gebruikelijke middagschorsing was vervallen had dus de zitting 9'/s uur achtereen ge duurd. Naast de kleine overtredingen, die beboet werden met bedragen tussen de 5.en 20.waren er ook gisteren weer een aantal, die werden gekenmerkt door een zeer schandalig en met een mensenleven spottend rijden van de verdacn en. Zo was er o.m. de zaak tegen de 21-jarige stu dent uit Wassenaar. Op 21 nov. hield de Rijkspolitie tegen middernacht 'n controle op automobilisten aan de Vinkweg te Voorschoten i.v.m. enige inbraken, die te Leiden waren ge pleegd. Verd. was met een snelheid van 75 km. per uur door het rode stoplicht van verbalisant heengere den. Een achtervolging per jeep leid de naar het Haagwegkvartier. Hier trachtte verd. in een wilde jacht, aan zijn achtervolgers te ontkomen door over trottoirs te rijden en door gazons en tuintjes te rijden. Hij ont kwam echter niet aan zijn achter volgers en werd met de jeep „klem gereden". Verd. had zich*bij zijn aanhouding uitgegeven voor zijn broer (eigenaar van de auto) en diens papieren getoond. Bij nader onderzoek bleek, dat aan verd., by vonnis van de kantonrechter te Haar lem, de rijbevoegdheid 'oor een jaar was ontnomen en (.at hij binnenkort ook voor de Haagse .'echter zal moe ten verschijnen voor een ernstige overtreding. Alles bij ekaar genomen dus een veelbelovende jonge ver- keerszondaar. Verdachte, die in het buitenland vertoefde, werd ter zit ting vertegenwoordigd door mr. H. G. Ubbink uit Sch.edarn. Namens zijn cliënt, gaf pleiter alle overtredingen toe, doch vroeg de uiterste clementie. Verd. had een bevriend student willen helpen, die door onverwacht bezoek gebrek aan dekens had. Hij was spontaan in de auto gestapt en had zich, toen hij de politiecontrole bemerkte, plotseling gerealiseerd dat hij geen rijbevoegd heid had. Uit angst voor een nieuw proces was verd. toen maar door het stopsignaal van verbalisant heenge reden en had getracht aan zijn ach tervolgers te ontkomen. In zijn repliek, bleef de officier, die in een scherp requisitoir 300 boete subs. 40 dgn. en intrekking \an rijbewijs voor nog eens een "aar, rad gevraagd bij zijn eis. Na een Kort dupliek van de verdediger, vonniste de plv. kan tonrechter met 200 subs. 25 dgn. en een voorwaardelijke intrekking van rijbewijs voor 6 mnd. met een proef tijd van één jaar. GEWOON RITJE: EEN WAAGSTUK Het waagstuk, dat U heeft uitge haald, betekende een gevaar op de weg en mijn eis zal dan ook bij zonder streng zijn", aldu-^ de officier in zijn requisitoir tegen de 31-jarige bloemist uit Katwijk. Verd. was door verbalisant aangehouden toen hij op 8 nov. met een wrak op 4 wielen de Katwijkse straten onveilig maakte. Het wrak, had o.m. een stuurspeling van 52 gr., bezat geen richtingaan wijzers, geen voldoende werkende voet- en handrem en bovendien nog vier totaal afgesleten banden, was in beslag genomen en weggesleept. Verd. voerde aan, dat hij op weg was naar zijn garagehouder om de kos ten van een algeh.le herstelling van zijn „auto" te laten taxeren en tracht te dit, overigens tevergeefs, te be wijzen door een desbetreffende brief van de garagehouder t tonen. De eis was ƒ70.— subs. 20 dgn. en ver beurdverklaring van het wrak. De plv. kantonrechter vond de eis nog te mild en vonniste met 100 subs. 25 dgn. en verbeurdverklaring. Een 19-jarige bromfietser uit Lei den heeft op zeer ergerlijke wijze niet alléén zijn eigen leven, doch ook dat van zijn usje op het spel gezet. Verd. verleende op 12 nov. met een bromfiets, zijn zusje ach terop gezeten, geen voorrang aan een auto op de Maresingel. Het ach terwiel van de auto ging over de bromfiets heen en de schade was groot. „Het was een wonder", aldus een getuigeverklaring, „dat broer en en zus nog levend tussen de wielen vandaan kwamen". Verd. was niet erg onder de inaruk. Hij had niet hard gereden en voelde zich niet zo erg schuldig. „Is de schade als be taald? Is u verzekerd?". „Neen, ik had de bromfiets op proef en was niet verzekerd". De schade kan ik niet betalen, want ik ben werkloos" De officier was van mening, dat deze typische manier van schandalig rijden er mede toe bijdraagt, dat een bepaalde catefo- rie bromfietsers zich bij het publiek zo gehaat maakt, hij eiste 40.— of 10 dagen met tofe wij zing van de schadevergoeding. Dit was de kan tonrechter met hem eens, ,.en dan hier nog met een kind achterop'', terwijl bovendien de schade niet is gedekt", voegde hij er aan toe. Op dit vermaan volgde het vonnis t.w. ƒ30 subs. 10 dagen en schadevergoe ding. Drie verdachten, die ook om beurt als getuigen optraden, een extra ge tuige, alsn^ede .wee verdedigex's kwam ook de aanval op volle toeren te spelen. T. Bolleboom invaller voor P. Friggen wist DWO een 10 voor sprong te geven. ESDO antwoordde met enkele goede aanvallen doch het duurde tot de 35ste minuut vooraleer zij de stand uit een scrimmage ge lijk wisten te maken (11). Bij een iets latere aanval kreeg J. Hermus op zeker 30 meter afstand de bal te pakken en schoot op doel, de bal kwam in de uiterste heok terecht en het was 2—1 voor DWO. Na rust eenzelfde spelbeeld. 10 Minuten voor het einde een aanval van ESDO linksbuiten. L. Rienties die was ge passeerd kwam hem achterna en tik te de bal voor zijn voeten weg; de linksbuiten viel nu over de benen van Rienties en de scheidsrechter gaf strafschop. Deze werd in een doel punt omgezet (22). DWO 3 spe el de uit tegen te Werve 3 Enkele minuten voor het einde wist te Werve het enige en winnende doelpunt te scoren. DWO 5 speelde uit tegen RKDEO 7 en wist in een blanco eindstand een pnt mee naar Zoetermeer te nemen. HILLEG0M „Stille Omgang". Maandag avond had in hotel Sistermans de jaarvergadering van het genootschap van de „Stille Omgang" plaats. De voorzitter, de heer Q. Smit, verheug de het, dat het aantal leden ook dit jaar weer is toegenomen en thans 798 bedraagt. Daarna zong het zangkoor van de St. Martinusparochie „Quam Dilec- ta" van Ph. Loots, „Vere Lanbuores" van Antonio Lotti en „Popule Meus'* van Palestrina, onder leiding van de heer Van der tSeen. De secretaris, de heer Jac. Ver- brugge, las notulen en jaarverslag en de penningmeester, de heer A. J. Sanders gaf een financieel overzicht, waaruit bleek, dat er een batig sal do was van 225.28. De heer A. J. Sanders werd met algemene stemmen herkozen als be stuurslid. Daarna wes het woord aan pastoor H. A. J. Drost uit Heemste de, die een toespraak hield over de H. Eucharistie. vulden de bank bü de volgende zaak. Verd. no. 1, een schilder uit Am sterdam, was op 7 nov. even na mid dernacht toen hy op de Rijksweg onder Sassenheim werd ingehaald door een auto, bestuurd door verd. no. 2 een 37-jarige bloemist uit Rijnsburg, naar links uitgeweken, waardoor een aanrijding ontstond. Beide auto's waren, vooral op dit uur, een groot gevaar midden op de weg, doch beide verdachten waren van mening, dat eerst de politie moest komen om uit te maken, wie van beiden schuld had en dus ble ven de auto's staan waar zy ston den. Plotseling naderde verd. no. 3 met grote snelheid. Verd. no. 2 en een inzittende uit de auto van verd. no. 1 renden de auto van verd. no. 3 tegemoet om zodoende een bot sing te voorkomen. „Wy maakten", aldus getuige verd. no. 2, „zelfs die pe kniebuigingen midden op de ry- weg om de aandacht van verd. no. 3 te ti-ekken". Verd. no. 3 bleef doorrij den, getuigen moesten opzij sprin gen en met grote snelheid reed verd. no. 3 tegen de beide eerste auto's op. Verd. no. 3 werd ernstig ge wond en de materiële schade was aanzienlijk. De verdachten voelden zich alle drie onschuldig. Iedereen was het met iedereen oneens. De ver horen, verklaringen, requisitoirs, pleidooien enz. namen niet alleen veel tijd in beslag, doch eisten ook een zorgvuldige ovenveging. Spookauto. Wie in plaats van de 61-jarige ver tegenwoordiger uit Haarlem wel te recht had moeten staan, zal nooit worden onthuld. Deze vertegenwoor diger zou met zyn auto op 11 nov. naby de Haagse Schouw met grote snelheid door het stoplicht zyn ge reden en in de richting Den Haag zijn verdwenen. De verkeersagent/verbalisant bad zijn nummer echter opgenomen en ook gelet op het merk en lcleur van de auto. Zowel het nummer als het merk van de auto maakten uit, dat de Haarlemmer de boosdoener bleek te zijn. Deze verklaarde echter ter zitting, dat hij practisch nooit de Haagse Schouw passeerde en boven dien kon aantonen, dat hij op 11 nov. ergens in Brabant en Utrecht rond reed. Inderdaad bleken de schrifte lijke bewijzen, die „verdachte" als alibi ter zitting toonde, zó afdoende te zyn, dat vrijspraak volgde. Politie als spoorzoeker. Toen een nond in Oegstgeest een aantal schapen vanuit een weiland de weg had opgejaagd, ontstond er nogal wat consternatie. De eigenaar van de hond was aan vankelijk niet te bekennen. Nadat de rust was weergekeerd, volgde de po litie echter het beestje op de „poot" en deze bracht o.m. de verbalisant netjés tot voor de deur van zijn baas, de 51-jarige Oegstgeestenaai'. Deze hoorde gisteren, dat een en ander hem 20.gaat kosten. Scheeosberichten ESSO NEDERLAND (t) 25 te Fao verw. KRYPTOS (t) 25 te Auckland verw. MEERKERK 26 te Colombo verw. MERWELLOYD 24 v. Bey routh naar Portsaid. SCHELPW1JK 24 v. Bahrein naar Karachi. VAN CLOON 24 v. Napier naar Tauranga. VAN DER HAGEN 23 v. Matadi naar Duala. WILLEMSTAD 24 te Para maribo. KONINGSWAARD 24 v. La- valetta naar Lourenco Marques. ALPHARD pass. 23/2 Finisterre nr Las Palm as. AMELAND (t) 23/2 van Thameshaven nr Avonmouth. AM- STELSLUIS pass. 23/2 Finisterre n.' Belfast, 2è/2 te Belfast verw. AM- j STELVAART 23/2 te Karlshamn. I ANNENKERK 23/2 te Genua. BANG- sin*aP°re nr Manilla. BENINKUST 23/2 van Antwerpen nr Hamburg. BORNEO pass. 23/2 Cey- z°»? Belawan- CALTEX PERNIS It) 23/2 van Vizagapatnam naar Cal cutta. ETREMA (t) pass. 23/2 Sar dinië naar Berre, 24/2 te Berre. HEEMSKERK 23/2 van Singapore naar Manilla. KALINGA (t) 23/2 te Stockholm. LIMBURG 23/2 te Ant werpen. MUIDERKERK 23/2 te Duinkerken, 23/2 van Duinkerken naar Antwerpen. MUSILLOYD 23/2 van Bangkok naar Labuan. ORION 23/2 te Malaga. SIBEROET 23/2 van Singapore naar Saigon. UNESTTA (t) 23/2 van Chittagong naar Cal cutta. UTRECHT 25/2 te Colombo verw. WITMARSUM 23/2 v. Browns ville naar New Orleans. WONOGIRI 23/2 van Basrah naar Kuwait AB- BEKERK 24/2 te Tabaco. ALKMAAR 23/2 Algiers gepass. naar R dam, 28/2 R'dam verw. ALMKERK 23/2 van Fremantle naar Adelaide. ARENDS- KERK 22/2 te Antwerpen. CALLIS- TO pass. 23/2 Ouessant naar IJmui- den. CALTEX ROTTERDAM (t) 23/2 dw Bona naar Sidon. CELEBES 21/2 te Port Elisabeth. EENHOORN pass. 23/2 Finisterre naar Hamburg. GIES- SENKERK 24/2 te Yokohama. HEEL- SUM 23/2 te Antwerpen ECUBAH 23/2 te Antwerpen. HISPANIA 21/2 te IJmuiden. KOSICIA (t) 23/2 van Martinique naar Trinidad. LAURENS- KERK 22/2 te Mombasa. MAASDAM 23/2 te New York. OOSTKERK 22/2 te Antwerpen. OUWERKERK 23/2 te Lissabon. SCHOUTEN 22/2 te Kaap stad. STRAAT BANKA 24/2 te Fre mantle. ABIDA (t) 23 v. Perthamboy n. Philadelphia. ALBIREO 24 te Buenos Aires. ALCOR 23 v. Vitoria n. Ilheos ALGENIB 24 te Rio Grande. AM- STELD1JK 23 te Corpus Christi. AS- MIDISKE 24 te Baltimore. ASTRID NAESS 24 te New York. BINANG 23 te Kuwait. BONITA 23 te Guayaquil CAMEROUNKUST 23 v. Accra n. Freetown. CASAMANCE 23 v. Duin kerken n. Rouaan. CELEBES 24 te Eastlondon. COLYTTO 23 v. Willem stad n. Los Angeles. ELIZABETH (t) p. 23 nm. S. Diego n. S. Francisco. GAASTERLAND 23 v. Santos n. Rio- grande. HECTOR 23 v. Ceuta n. Rot terdam. HESTIA 23 V P. Tocabello n. Ponce. JACOB VEROLME 23 v. Panamakanaal n. Baltimore. KAAP HOORN 23 dw Pt Mozambique n. Lo- rencomarques. KARACHI 23 v. Ant werpen n. Hamburg. KERMIA (t) 23 v. Liverpool n. Donges. KERTOSO- NO 23 v. Ummsaid n. Bahrein. LA- RENBERG 23 te Conakry. LEKHA VEN 23 v. Angradosreis n. Rio de Janeiro. LELYKERK 23 v. Suez n. Dazeiland. LE MAIRE 25 Pt Eliza beth verw. MAAS 23 te Chalkis. MO- LENKERK 24 te Lorencomarques NIEUW AMSTERDAM 24 te St. Tho mas. P. G. THULIN 23 v. Chanaral r. Philadelphia. PRINS WILLEM III 23 v. Londen n. Antw. SARANGAN 1 23 v. Eastlondon n. Durban. Marktberichten LEIDEN, 24 febr. yarkens. Aan voer 152 vette varkens. Notering per kilogram levend gewicht: zware var kens geen notering, lichte varkens 1,801,83, slagersvarkens 1,83 1,86, zeugen 1,661,70. Handel re delijk. ROTTERDAM, 24 febr. Vee. Aanvoer 4069; weektotaal 5877; 400 vette koeien, 1060 gebruiksvee, 330 vette kalveren, 213 graskalveren, 1610 nuchtere kalveren, 78 varkens, 42 biggen, 82 paarden, 2 veulens, 239 schapen en lammeren, IJ bokken en geiten. Pry zen; vette koeien le kwaliteit ƒ3.10—3.40, 2e kw. 2.98—3.10, 3e kw. 2.802.90; vette kalveren le kw. 2.90—3.U0, 2e kw. 2.60—2.90, 3e kw. 2.202.60; graskalveren 460380 280; nuchtere kalveren 63—50—40; bigen f 644840; slachtpaarden le kw. ƒ2.60, 2e kw. 2.40, 3e kw. 2.20; schapen 100—80—50; lammeren 11(>8055; melk- en kalfkoeien 13001100975; varekoeien 900- 780680; vaarzen 975825025; pinken 680550425. Overzicht: vette koeien aanvoer iets meer, handel zeer kalm, niet ge heel prijshoudend; vette kalveren aanvoer iets ruimer, handel vlot, niet hoger in prijs; graskalveren aanvoer als vorige week, handel matig, prij zen onveranderd; nuchtere kalveren aanvoer groter, handel nalm, vooral niet hoger in prijs; biggen aanvoer gewoon, handel tamelijk, pryzen on gewijzigd; slachtpaarden aanvoer iets meer, handel redelijk, ruim prijshou dend; schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel goed, prijs houdend; melk- en kalfkoeien aan voer even ruimer, handel lui, niet hoger in prijs; varekoeien aanvoer groter, handel flauw, prijzen onge wijzigd; vaarzen en pinken aanvoer tamelijk, handel zeer kalm, prijzen als vorige week. BODEGRAVEN. 24 febr. Kaas. Aanvoer 7 partijen. Notering 2.05— 2.25, per kg. Handel matig. ROELOFARENDSVEEN, 23 febr. Bloemen. Irissen 1.801.90, Free- sia 421.05, Anemonen 6083, blau we Druifjes 1734. Narcissen: Early Glory 58—70, Frühling 68—78, l'In- nocense 43—60, Bugton 35—50, King Alfred 60—72, Rembrandt 6370, Havelox 4347, Am. Glorie 5459. Tulpen; E. Eddy 62—84, Carara 71— 90, Rose Copland 50—87, White Sail 62—90, Wintergold 60—90, Athleet 7995, Zenober 4654, Queen of the Night 1.03—1.23, Olympiade 57—61, Golden Harvest 671.01, Br. Star 3952, v. d. Eerden 5583, Nansen 60—72. Krelage 50—63, Roland 1.00— 1.07, Mirjoran 961.00, Elmus 1.00 1.11, Lustige Witwe 8089, Alberio 8284, Bandoeng 8088, Purper Copland 6281. Dubb. Tulpen 58 87, per bos. Am. Anjers 1627, per stuk. TER AAR, 23 febr. Groente. Witlof 1 0.59—0.69, idem 2 0.27—0.62, idem stek 0.090.18, waspeen 0.21 0.25, spruiten 0.440.53, idem B 0.3O0.40, idem stek 0.15, uien 0.11 0.12, winterpeen 0.08, kroten 0.08, al les per kg; knolselderij 0.140.15, idem B 0.11, idem stek 0.020.03, per stuk.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3