U.V.MIIE zonder kringen Samenzweerders (_iefde ZAi^DAG 21 FEBRUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Van de Pol nog niei in vorm in 'i Europees kampioenschap 71/2 WIJNEN (32.25) KREEG TEGEN BELG WAFFLARD TOCH GEEN KANS Tini Wijnen had zo graag van Waff- lard willen winnen. Dan. dacht de ten ger® Nijmegenaar zou hy in België be kend zijn. Want vóór dit kampioenschap had men in het mekka van de biljart- sport nog nimmer van een Wijnen ge hoord. Welnu. Wijnen kon niet van de Brusselaar wlnflen, die juist voor hem zijn beste vorm had bewaard, maar Bel gië kent Wijnen nu. Daar behoeft hij zich geen zorgen meer over te maken. Emil Wafflard had in zijn tweede beurt met een meesterlijk gespeelde serie aller aandacht tot zich getrokken. En dat verdroot Wijnen. Toen de Brus- iet* van die glorie tot zich te trekken. Secuurder dan ooit tevoren speelde hij de ballen in een trosje bijeen op de kruising van de kaderlijnen. Met haar- zuivere rappels naar de band, afgewis seld met zachte aai-stootjes, groeide d< reeks van punten. Toen het applaus van de ademloos toekijkende toeschouwers voor de eerste honderd weerklonk, vermande Wijnen zich. Hij ging niet, zoals gewoonlijk onmiddellijk door, maar liep even naar de tafel, veegde de handen af en doorbrak even voor een moment de roes waarin hij verkeerde. Al zo vaak had die roes hem parten geepeeld. Dan ging het te goed en t< snel en al zo vaak nad hem dat een on tijdig afbreken van de serie gekost. De positie was echter niet zo ideaal meer. Een paar stoten waren nodig de ballen opnieuw, maar nu aan het andere eind van de tafel naar de kader- lijnen te brengen. Wijnen kon een der gelijke inspanning fysiek echter niet aan en met de 122ste carambool kwam het einde van de serie. In de volgende beurt vergrootte Wafflard zijn geslonken voorsprong met een reeksje van 23 128183)Wijnen kreeg een nieuwe kans, maar nu miste hij een gemakke lijk stootje aan de lange band en dat betekende voor hem het einde. Want Wafflard verzamelde voor de tweede keer in deze partij al zijn energie en meesterschap en maakte met een serie van 117 een eind aan de illusies Wijnen, De Nijmegenaar had verloren, maar was een eervol verliezer met een gemiddelde van 32.25. Met Piet van de Poll wilde het nog niet vlotten. Hij had tegen de Oosten rijker Scherz 16 beurten nodig om een overigens toch overtuigende zege (300— 210) te behalen. De Rotterdammer voelt zich nog niet op zijn gemak. Hij mist nog de cadans en de mathematische zekerheid die hem zo eigen is. Boven dien ergert Van de Pol zich aten een van de arbiters, die hem bijvoorbeeld don derdagavond tweemaal voor „billarde" aftelde. Met series van 77 en 71 had Van de Pol in de tiende beurt al 263 ca ramboles verzameld. Daarna ging het weer bergafwaarts met de Rotterdam mer, zonder dat Scherz, die met een combinatie van .driebanden-, band- en libre-spel toch nog altijd een gemiddel de van ruim 13 weet te toveren, hem kon bedreigen. Spielmann en Vervest handhaafden zich in de kopgroep door respectievelijk in 16 beurten de falende Grivaud en in 11 beurten de beneden zijn stand leven de Rudolph te kloppen. De depressie waarin Van de Pol zich bevindt, bereikte gisteravond het diep tepunt. De Rotterdammer herinnerde zich maar al te goed de nederlaag, die hij in de vorige Europese kampioen schap in Arnhem op de eerste dag tegen Rudolph had geleden, en daarom startte Van de Pol tegen de Duitser met een zo drama, want terwijl Van de Pol tever geefs tegen zichzelf vocht, speelde Ru dolph met de onbevangenheid van de man, die niets meer te verliezen heeft en greep elke kans met beide handen aan. De grootste knak kreeg Van de Pol in de vijfde beurt, toen hij Rudolph met een serie van 101 vrijwel onbereikbaar zag worden (53—209). Vijf beurten ver der Rudolph was inmiddels op 250 gekomen begon Van de Pol aan zijn laatste krachttoer. De 59ste carambole werd echter afgeteld, De ballen waren „dedans" gebleven. Rudolph hield daar uit de droompositie ver en vernietigde met een slotreeks van 50 het geringe sprankje hoop dat nog in de Rotterdam mer leefde. Kansloos is hij nog niet, maar hij zal tijdens het weekeinde tegen Spielmann, Vervest en Wafflard beslist beter voor de dag moeten komen, wil hij zich bij de eersten handhaven. Tini Wijnen was kansloos tegen Jos Vervest, die met series van 34, 93, 89 on 84 en een poedel In de derde beurt zijn kandidauur voor de titel handhaafde. Wijnen maakte op het nippertje een serie van êl en behield daardoor zijn fraai algemeen gemiddeld van 17.77 dat wel bijzonder in tegenspraak is met zijn laatste plaats. De uitslagen waren: V. d. Pol 300 16 77 18.75 Scherz 210 16 32 13,12 Vervest 300 11 103 27.27 Rudolph 105 11 42 16.00 Wijnen 129 4 122 32.25 Wafflard 300 4 192 75.- Grivaud 112 16 62 7.- Spielmann 300 16 81 18.75 van de Pol 141 10 58 14.10 Rudolph 300 10 101 30.— Wijnen 99 9 81 10.80 Vervest 300 5 93 60.— Scherz 300 16 57 18.75 Spielmann 228 16 06 14.25 Grivaud 11 3 11 3.66 Wafflard 300 3 149 100.— De stand na vier ronden: 1. Wafflard 8 36.36 2. Vervest 6 26.28 3. Spielmann 6 19.78 4. van de Pol 6 15.77 5. Scherz 3 14.69 6. Rudolph 2 19.02 7. Grivaud 1 8.94 8. Wijnen 0 17.77 OM het EUROPEES KAMPIOENSCHAP DRIEBANDEN Er zullen aan het biljarttoernooi om het Europees kampioenschap driebanden, dat van 11 tot en met 15 maart te Hil versum wordt gehouden, twee Neder landers deelnemen; de Nederlandse kam- Portugal niet van zich liet horen. De an dere deelnemers zijn: Vingerhoudt (Bel gië), Sigurez (Fr.), Blanc (Zwitserland) Domingo (Spanje), Schehrz (Oostenr.) Sogaard (Denemarken) en Tiedtke (Did.) AUTOMOBILISME Voor de onlangs om het leven gekomen auto-renner Mike Hawthorn zal een standbeeld worden ogericht. Mike Hawthorn \vas de eerste Engelsman, die het wereldkampioenschap veroverde. Hij verloor enkele weken geleden het leven bij een verkeersongeluk. Het standbeeld zal worden geplaatst in het gebouw van de Engelse automo bielclub. BRIDGE DAME8-PAR1NCOMPE De eindstand van deze competitie luidt als volgt: 1. Dames BeekerVerboog 417 .p. (gemiddelde 351); 2. dames van Zijp -van Tuijn 410 m.p.; 3. dam v. d TogtCunaeus 370'/* m.p 4. 'ames Lan- celBroekhuizen 375V» m.p.; 5. dames Reekersvan Heusden 368>/2 m.p.; 6. da mes Visserden Holder S59V- m.p.; 7 dames Vryenhoek—Goddijn 359 i.p.; I». damer van Alphen—Seis 345 m.p.; 9 da mes Brouwer—Ammerlaan 333 m.p.; 10 dam? Krul—Lautenbach 332Vt m.p.; 11 dames de WiltPauw 327*/® m.p.; 12. da mes Leenhouts—Verstraaten 327; 13. da mes Moere1 -Hem 'nga 295: 14. dames v. d. Valk—van Berge Heneg. 274. Vsn de NBB moet nu beriont worden afgewacht hoeveel paren hiervan geplaatst .uilen vvo'rden voor de lands-finile in Utrecnt Donderdag 19 maart a.s. volgt nog een prljzen-drïve, 's middags twee uur in „Zomeriorg". Het Nederlands B-elftal zal op woens dag 13 mei a.s. in het stadion de vliert te Den Bosch uitkomen tegen het Luxem burgse elftal. Forcholte. Het programma voor morgen: Thuis om 2.30 uur de grote stri,' ti -sen Foreholte en Warmunda, terwl,. Foreholte 2 naar Warmond trekt om daar te 2 uur Warmunda 2 te bekampen. In Roelofnrendsveen 2.30 uur DOSR 4— Foreholte 3. Thuis 12 uur de a.s. kam- 6. Thuis 2e terrein aanvang 2 uur Fore holte (A)—SJC (A) en tenslotte in Ocgstgeest 12 uur UDO (A)— Foreholte Wie puzzelt et* meel ZONDAG 2.30 UUR de belanorijke wedstrijd (Advertentie) BOBO SAL IN VRIJHEID Bobo Sal, de Joegoslavische voetballer, ia tegen een borgstelling van 7000 gu' weer in vrijheid gesteld. Sal vfi enige dagen geleden gearres teerd, nadat uit Nederland het verzoek tot deze arrestatie was gedaan. Voor zo ver het bekend wa6, ging het hier om contractbreuk van Sal met AJax, die enige maanden geleden voor het gerecht verklaard heeft, dat zijn handtekening val. waa en daardoor meineed zou heb ben gepleegd. Sal Is echter in Linz niet verhoord. AJax zou, naar verluidt, met een be drag van 15.000 genoegen hebben ge nomen als transfersom. WIELRENNEN LEIDSE REN- EN TOURVER. SWIFT Morgen wordt een gezamenlijke trai- ning6rlt gereden over een afstand van 50 km. Vertrek 10 uur van af Oud-Ade. SCHAKEN NOTEBOOM-WEDSTRIJD LSG Voor het Noteboom Toernooi werd gis teravond reeds twee wedstrijden voor de Ere-groep gespeeld. De bekerhouder F v. Roessel was verhinderd In zijn plaats werd Chr. Vlagsma uitgenodigd De Ere- groep bestaat uit de heren C. B. van der Berg (LSG), N. Cortlever (A'dam), Chr P. van Woezel (A'dam) en Chr. Vlagsma (R'dam). De uitslag van de eerste ronde is. Chr. P. v. WeezeiChr. Vlagsma |-J; C. B. v. d. Berg—N. Cortlever J He denmiddag vindt de officiële opening plaats te 16 uur. Er worden tevens de vierkampen gespeeld in hoofdklasse, le 2e, en 3e klasse. Er nemen 64 spelers aan deze vierkampen deel. COMPETITIE LEIDSE SCHAAKBOND Voor de eerste klasse werd deze week ook de wedstrijd gespeeld Boskoop I— LSG II. De uitslag was als volgd. A. Bo nefaas (Boskoop I)—J. van Steenis Jr (LSG II) afgebr.; S. J. van Wijk—C. van Dijk 4—A; Nic. Cok—Dr. J. B. Wilterdink afgebr.; P. van Veen—E. M. J. v. d. 10; W. TrapmanDr. J. M. Meilink afgebr.; P. BroerJ. P. W. Weijermans 1—0; A. Sijtsema Sr—C. Elzinga 0—1; J C. BulkJ. Vogelenzang 44- Voorlopig 34- Het wedstrijdrooster voor de vol- „jnde week luidt als volgt. 24 februari 2e klasse B LSG III—Leijthen I; 26 febr 2e klasse A. Nieuwkoop—Bodegraven I De finale om het kampioenschap van Lelden le klasse en 2e klasse neemt ook februari een aanvang. NEDERLANDSE PLOEG VOOR CLARE—BENEDICT-TOERNOOI Van 15 tot 19 maart wordt in het Park hotel te Lugano het jaarlijkse zes lan- denschaaktnernooi om de Cl<re dlct-beker gehouden. Het Nederlandse viertal voor dit toer nooi waaraan ook ploeger van Zwitser land, West Du' sland, Spanje, Oostenrijk er Italië deelnemen Is nog niet complfeet. Het meespelen van Donner, Cortlever en Bouwmeester staat vast, doel de vierde man moet nog worden aangewezen. inwrijven laten drogen afborstelen ff O r <*irect te8en etensvlekken, vet, IV £m I teer« smeer, olie, vruchten, wijn, gras, lipstick, parfum, stempelinkt, enz. verwijdert vlekken Royale iube f.1.95 LAHNEMANN Laren (N.H.) Postbus 18 Imp. v. Polycolor-K2r-PI»Mntub«x*M»r|r«t Altor-Mouson-Blendax Horizontaal: 1. openbare verkoping, 5. de opvolger van Elias, 9. stad in Italië (Italiaanse naam), 11. palm boom (Java), 12. muzieknoot, 14. stad in Italië, 16. uitroep, 17. meisjesnaam, 19. schertsende bij- of spotnaam, 20. jonge stier, 21. rivier in Italië, 22. voorzetsel, 23. oude inhoudsmaat (afk.), 24. provincie in Achter-Indië, 27. maanstand (afk.), 29. voorzetsel, 30. bijwoord, 31. nevenschikkend voegwoord, 32. rund, 33. klein kind, 35. chemisch werkzame stof, 38. dat is (afk. Lat.), 40. vervoeging van een hulpwerkwoord, 41. water in Fries land, 43. boom, 45. stad in het Ruhr- gebied in het Z. 'an Westfalen, 48. stok, 50. gewicht (afk.), 51. vreemde munt, 53. en volgende (afk.), 54. deel van een schip, 55. vloeibaar voedsel, 57. gem. in Utrecht, 58. water in Bel gië stroomt door Lier. Verticaal: 1. gem. in Gelderl., 2. nummer (afk.), 3. los omhulsel, 4. Zweeds stadje aan de Botnische Golf, 5, godin der tweedracht, 6. meisjes naam, 7. voorzetsel, 8. esdoorn, 10. stad in Frankrijk, 11. diktongige hagedis der keerkringslanden, 13. be kende afkorting, 15. look. 10. uitroep, 18. waterloop waarnaar Appingedam genoemd is, 20. huid, 23. badplaats in Frankrijk a. d. voet j. Pyreneeën, 24. vogel, 25. Sociëteit (afk.). 26. be dekt bloeiende plant, 28. rund, 34. hoenderachtige vogel, 36. hongerig, 37. onbep. voornaainw 38. Euro peaan, 39. gem -ente in Gelderland, 42. zijtak /an de Loire, 44. lat dbouw- werktuig, 45. dorp ondet Dodewaard, GEWICHTHEFFEN LKV WON OOK VAN KDO LKV uit Leiden heeft haar vierde com petitiewedstrijd tegen KDO uit Den Haag met een verschil van 111 kg gewonnen. Met deze mooi prestatie staat LKV nu aan de leiding van de competitie en met nog twee wedstrijden in het vooruitzicht. De middengewicïr D. Koster heeft een prestatieprijs gewonnen omdat hy zijn K. Devilee (vedergewicht) 225 kg, W. Turenho tt (middengewicht) 252>/i kg, J v. Kampen (llchtzwat 'ewicht) 285 kg. S. Stokkel (zwaargewicht) 325 kg. H. Zirk- zee kon wegens een opgelopen blessure niét aan deze wedstrijd deelnemen. PAARDESPORT „KWESTIE TESSELAAR" NU DEFINITIEF VAN DE BAAN De kwestie Tesselaar is definitief van de baan. De raad van appèl, het hoogste college in de organisatie van de stichting draf- en rensport deed gisteren uitspraak in deze zaak er. bevestigde het vonnis van N.D.R.van 12 december, waarbij de trainer-pikeur A. S. Tesselaar tot 1 juni 1959 uitgesloten werd en in die tijd geen toegang heeft tot de Nederlandse banen. Daarmee werd een reeds maanden lo pende ftffalrt van ontdekking en veroor deling, van beroep, van nog eens veroor- uit Hello, wiens paard „Sir Parisien O" tot tweemaal toe een ongeoorloofd mid del is toegediend, heeft tot 1 juni van dit laar geen enkel recht meer in de Neder- andse draf- en rensport. Hij mag geen paarden meer hebben, geen eigenaar zyn, het trainen en rijden is hem verboden en zoals hierboven reeds gezegd de toegang tot de banen is hem voor deze periode ontzegd. 46. gedeputeerde stoten (afk.), 47. edelgas, 49. irient expresse (afk.), 51. duw, 52. soort van nert, 54. foei, 50. als 23 hor. Twee prijzen van vijf gulden elk stellen wij weer beschikbaar voor verloting onder de inzenders van een goede oplossing op nevengaande kruiswoordpuzzel. De puzzelminnen- de lezers en lezeressen, die een gooi willen doen naar deze prijzen, dienen hun oplossingen voor donderdagmor gen, 26 februari, 12 uur te (doen) be zorgen aan de Puzzelredaetie. OPLOSSING VAN VORIGE WEEK Horisontaal: 1. An, 3. Maskate, 9. pd., 11. los, 13. Marie, 14. dar, 13. stap, 17. tod, 18. nipa, 19. anode, 21. Amoer, 23. Dr., 24. le, 26. e.o., 27. i.e., 29. Nico, 31. kar, 33. taks, 35. sa, 36. Tegal, 38. Ra, 39. Peru, 40. Como, 41. gr., 42. Aller, 44. Mn, 40. Hein, 48. eer, 49. baan, 51. e.v., 52. ia, 54. te, 55. V. M., 50. Ischl, 59. opera, 61. vete, 62. eer, 64. nerf, 00. ara, 67. vendu, 69. era, 70. n.d., 11. Randers, 72. at. Verticaal: 1. als, 2. notaris, 4. A. M., 5. sate, 6. Kro, 7. Aïda, 8. te, 9. papri ka, 10. dra, 12. San, 14. die, 16. polo, 18. noot, 20. de, 22. ie, 23 dn, 25. dag, 28. es, 30. Capri, 31. lceule, 32. racer, 34. aroma, 30. tra, 37. lor, 41. gevierd, 43. les, 45. Navarro, 46. hé, 47. Nice, 49. been, 60. N. M., 53. ah, 54. T.p., 57. sta, 58. Leen, 59. orde, 60. ree, 61. van, I 63. end, 65. fat, 67. v.a., <8. Ur. De gelukkige vin..aars van deze week zjjn de heer C. L. Weyzing. Kamphuizenlaan 1 te Oegitgeest en mej. J. Verhaar, Van Voenstraat 12 in Oude Wetering. De prijzen, die z< wonnen gaan vandaag nog de deur uit. „Als u nu toch onder de wagen ligt wilt u dan zo goed zijn, eens te kijken wat er eigenlijk zo rammelt?" „Ik weet niet, waar ze vandaan komen, mam, maar ze lopen ai de hele tijd achter me aan." Het wonderkind. „Ik heb honger als een wolf. Is er misschien een van jullie alléén thuis?" Ais straks 't badseizoen weer begint.... Wilt U iets weten? Vraag: Kortste routes per fiets: 1, ZoeterwoudeMaarheeze, 2. Zoeter woude—Amsterdam, 3. Zoeterwoude- Hilveraum; hoeveel km? Antwoord: 1. Zoeterwoude, Bos koop, Gouda. Schoonhoven, Gorln- chem, Den Bosch, Eindhoven, Leen de, Maarheeze: afstand 140 km. 2. Zoeterwoude, Leiderdorp, Roelof- arendsveen, Leimuiden, Aalsmeer, Amsterdam; afstand 48 km. 3. Zoe terwoude, Alphen, Woerden, Utrecht, Hilversum; afstand 68 km. uit „Tjonge, dat is prachtig. Ze wordt dus wérkelijk helemaal beter?" „De dokter zegt het. Ik heb het ge voel, dat ze harder vooruit zal gaan, als ze eenmaal uit het ziekenhuis ls. Je bent niet van gedachte veran derd?" „Nee. Ikik zou haar niet kun nen ontmoeten." HOOFDSTUK XV. Dokter Nebeker verzekerde de on geruste Ed Lee dat er geen enkele reden was zich over Glada ongerust te maken. „Ze komt aardig op krachten", hield de arts vol. „Nu het koele weer kómt, zal dat waarschijhlijk nog vlugger gaan. Zorg er voor, dat ze zoveel mogelijk buiten komt. Ik zou die verpleegster maar weg doen. Gla da heeft geen bijzondere verpleging meer nodig. Het is dus ook beter haar niet die indruk te geven." „Ik weet het, dokter", zei Ed kop- door Joseph Mc Cord pig, „maar ze is niet als vroeger. Ze is in zoveel dingen veranderd." „Hoezo?" „Wel in de eerste plaats is ze veel te rustig. Het komt me Vóór, dat Zé eigenlijk nooit iets te zeggen heeft, hoewel ze nooit klaagt. Het ergste van alles is, dat ze zo weinig belang stelling heeft voor dingen of mensen. Dat is anders niets voor haar." „Misschien. M&ar u moet wel be denken, dat ze eên flinke zenuw schok gekregen heeft. Dat geneest niet zo gauw als haar knie. Ik zou u de raad willen geven een reisje te maken, als we wat. verder zijn. En vooral niet te veel bemedelijden. daarop zou ze instinctief ongunstig reageren." „De dokter heeft volkomen gelijk" zei Mary Lee gedecideerd, toen haar echtgenoot haar het gesprek over bracht. „Je bent er zö aan gewend het arme kind te zien rondrennen als één van haar kippen dat je je nu zor gen maakt, omdat ze alles wat kal mer opneemt. Ik ben er van over tuigd, dat ze het heerlijk vindt haar vrienden te ontvangen, vooral Mr. Stirling. Die goede man aanbidt haar werkelijk." „Gelóóf je, dat hij er iets mee be reikt?" „Wel, ik zorg er voor, dat ze zo veel mogelijk ongestoord kunnen spreken. Ik zou me sterk moeten ver gissen als hij geen kans heeft. Hij heeft altijd weten te krijgen, wat hij wilde hebben. Ik hoop het tenmin ste." „Dat is een vriendelijke wens. Je bent een geboren koppelaarster, moe der. Jammer, dat er in dat opzicht zo weinig werk voor je Overblijft." „Wees niet flauw. Je zult even blij zUn als ik, als het zo ver is." „Ik weet niet, of ik misschien niet nog blijer zal zijn." ,Nou dan." Lynn Stirling had zich verplicht gevoeld wat minder op bezoek te komen, toen Qlada's genezing snel ler voortschreed. Toch kwam hij trouw, maakte onder deze omstan digheden nooit enige toespelingen op zijn vroeger aanzoek, maar bleef ge duldig hopen. Hij merkte wel, dat hb door mevrouw Lee ondersteund werd en dat maakte de situatie gemakke lijker hoewel Glada hem niet bepaald aanmoedigde. Het was, zoals haar moeder zei: ze leek altijd blij, hem te zien. Het kwam Stirling soms zelfs voor, dat het haar speet als andere plichten hem noodzaakten het bezoek te verkorten. HU begreep, dat het nu niet lang meer zou duren, of ze zou door het huis kunnen lopen en dat hij zijn bezoeken dan zeer zou moe ten verminderen. Tenzij hij een uiteenzetting for ceerde. Misschien haalde het noodlot toen zijn grootste streek uit. Er werd nooit over de verdwenen Jones gesproken. Zelfs het hoenderpark werd in de gesprekken der Lee's als bij onder linge stilzwijgende afspraak niet ge noemd. Glada maakte nu en dan kor te ritten met de auto en bleek, tot grote opluchting van haar vader geen enkele angst voor auto's over gehouden te hebben. Ze had Stirling toegestaan haar een paar keer mee te nemen maar hij had er wel voor ge zorgd wegen te kiezen, die niet naar de farm of vlieghaven leidden. En zo kwam september. Op een zachte namiddag liep Glada langzaam maar rusteloos door de kamers der benedenverdieping; ze voelde zich verlaten en erg eenzaam. Mevrouw Lee was naar een brldge-drlve. Ze wa« vroeg gegaan om de gastvrouw bij haar besognes te helpen. Ze zou niet voor het eten terug zyn. De ver pleegster was al enige tijd geleden ontslagen. Alleen Nora en nog een meisje waren in huis. Nora was in de keuken en keek glimlachend op toen ze Glada in de deuropening zag verschijnen. „U ziet er uitstekend uit vandaag. iuffrouw.U hebt toch niet gebeld? Ik heb niets gehoord." „Nee, ik heb niet gebeld. Nora, kwam Bill met de wagen terug?" „Ik weet bijna zeker van niet. Ik ben bijna voortdurend hier in de keuken geweest en ik heb hem niet langs het raam zien komen." „Als hij komt, zeg hem dan, dat ik even uit wil. En ik had graag, dat je nrdjn hoed en mantel haalde." „Natuuriyk, juffrouw. Het zal u goed doen. Deed u niet beter Eloise mee te nemen? Ik geloof, dat uw moeder dat graag zou zien." „Nee, ik heb niemand nodig." Later, toen de ijverige Nora haar in de wagen geholpen had en deze langzaam de opryiaan afreed gaf Glada instructies aan de chauffeur. „Naar de farm, Bill. Ik wil Mr. en Mrs Peters bezoeken." „Ja Juffrouw." Toen ze het bevel gegeven had, leunde ze tegen de zachte zitting. Ze had zich niet bewogen, toen de auto met een zachte ruk voor het huis stopte en Irma stralend de trappen van de galery afkwam, nadat ze ge zien had wie de chauffeur by het uitstappen hielp. „O, Miss Glada", riep ze voortdu rend, terwijl de tranen langs haar wangen liepen. „Nou, Irma, wat is dat nou voor een begroeting?" berispte ze het meis je, terwUl ze trachtte te verbergen, hoe ontroerd ze zelf was. „Je moest biy zyn me te zien. O, hallo, Cobbl De kleine man stond op de galery naar haar te grinniken; zijn onder kaak werkte hevig. „Ik ben dwaas", snikte Irma, „maar u weet niet, hoe heerlijk het is u gezond en wel weer te zien. Laten Cobb en ik u naar binnen helpen." „O, het gaat wel, als ik het lang zaam doe. Ik heb één been, dat het niet doet, net als by jou, Cobb. Hoe gaat het er mee?" „Prachtig." „We hebben hier wat meege maakt", babbelde Irma verder, toen haar gast goed en wel zat. „Ik had mijn handen vol met die twee man nen. En die arme meneer Gern! We dachten, dat hy ziek zou worden of Sek of zoiets. Hij at en sliep in geen agen, leek het wel. Kan ik iets voor halen?" „Natuuriyk niet. Ik heb veel aan jullie gedacht. Ik wilde al eens eer der komen." (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3