R IJ N s r R E E K DUINS TREEK VRIJDAG 20 FEBRUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Huis- en grondeigenaren Tij dens de drukbezochte jaarvergade ring van de Alphense Vereniging van huis- en grondeigenaren, donderdag avond in hotel „Toor" onder leiding van de voorzitter, de heer E.J. v. d. Neut gehouden, heeft de heer Th. v. d. Heijden, praktizijn te Leiden ge sproken over het eigendomsrecht dat beperkt v/ordt doo de v/oningruim- te- en huurwet. Het eigendomsrecht is dermate uit gehold door de woonruimte- en huur wet, dat in feite van het vrije be schikkingsrecht van de eigenaar hoe genaamd niets is overgebleven. Het persoonlijk belang is niet meer primair; het algemeen belang speelt de hoofdrol, aldus de heer Van der Heijden. Spr. gaf enkele komische voorbeel den hiérvan uit de praktijk en con cludeerde dat naar zijn mening de woonruimte- en huurwet in het hui dige maatschappelijk bestel niet kan worden gemist. De heer v. d. Heijden besprak en kele essentiële bepalingen van de woonruimtewet, welke aan de ge meentelijke autoriteiten bevoegdheid geven, zonder haar toestemming be trokken woonruimten, eenvoudigweg weer te doen ontruimen en ander zijds haar bevoegdheid verleent om woonruimte te vorderen ten behoeve van woonruimte?oekenden. Wat dit laatste betreft wees de heer v. d. Heijden met nadruk op, dat de betreffende plaatselijke wo- ning-advies-kommisies slechts een adviserende taak hebben. De uitein delijke beslissing berust bij het col lege van B.&W. Spr. bepleitte om ook de woon ruimte-vordering te stellen onder controle van de rechter. Het uitoefe en van overheidsmacht behoort steeds de toets van het recht te kun nen verdragen. De heer v. d. Heijden belichtte vóórts de taak Van de huuradvies commissies, die zich bezig houden rnet de huurprijs. Deze commissies hebben slechts een adviserende taak. De bevoegdheid tot het vaststellen van de huurprijs is in handen ge legd van de kantonrechter. Een belangrijke zienswijze maak te de heer v. d. Heijden bekend t.a.v. de mogelijkheid dat de verhuurder de woning dringend voor eigen ge bruik nodig heeft. Dan moet de rech ter de belangen van de partijen naar recht en billijkheid afwegen. Een sprookje noemde spreker het, dat na drie-jaren eigendomsrecht elke huur der door de nieuwe eigenaar uit zijn woning kan worden verwijderd. De heer L. Gesman, penningmees ter kon zijn boeken met een batig saldo afsluiten. Het jaaarverslag van de secretaris, de heer R. Vis getuig de van een rustig jaar. De periodiek aftredende bestuurs leden, de heer L. Gesman en R. Vis werden bij acclamatie herkozen. De contributie werd gehandhaafd op het peil van het vorig jaar. AARLANDERVEEN LTB Woensdagavond hield de Land- en Tuinbouwbond der afde ling in het parochiehuis haar jaar vergadering. De voorzitter C. G. v. Veen gaf een blik op het afgelopen jaar. Spreker was tevreden over de resultaten in het veehoudersbedrijf. door het groeizame jaar. De zuivel- Situatie bij de afzet had zijn gunstig verloop gehad. Spreker uitte enige vrees, dat thans Amerika voorne mens was zijn zuiveloverschotten op de Europese markt te brengen tegen dumpingsprijzen. Te hopen is, dat de Euromarkt de contingentering van zuivelinvoer spoediger kan bekrach tigen. Het was jammer, dat de heer B. G. Bles van het secretariaat, die deze avond een inleiding zou houden over de Euromarkt verhinderd was. De koude grond van de tuinbouw, was door de overschotten minder gunstig geweest. Bij bestuursverkiezing werd de voorzitter herkozen. De kascommis- sie bracht haar goedkeuring uit over het financiële beleid van de pen ningmeester. De geestelijke adviseur pastoor J. Kragtwijk wilde zijn medewerking geven aan een spoe dig te beleggen avond voor de leden en hun dames over de opvoeding in het gezin. Bij de rondvraag werd over verschillende aangelegenheden Van gedachten gewisseld. BOSKOOP Ruilbeurs. Omdat het verzame len van suikerzakjes ook in Boskoop door zeer velen wordt beoefend heb ben enkele personen het initiatief ge nomen om een ruilbeurs te stichten. De organisatoren hadden echter al lerminst verwacht, dat voor de eer ste „beurs" welke in „Het Zuiden" werd gehouden, een zo grote belang stelling zou bestaan. Het bleef echter niet allen bij suikerzakjes want er was ook vraag en aanbod van luci fersmerken, postzegels, bierviltjes, sigarenbandjes, enz. enz., zelfs was ev een verzamelaar van kaasmerken. Het experiment kan als ten volle ge slaagd worden beschouwd en de ge gadigden hadden een gezellige avond. Door dit succes aangemoedigd hebben de initiatiefnemers besloten om meer dergelijke avonden te organiseren. De eerstvolgende beurs is vastgesteld op vrijdag 6 maart a.s. H00GMADE K.A.B. De waarn. voorzitter opende de vergadering en heette al len welkom inzonder de geestelijk ad viseur. De secretaris las de notulen die onder dank werden goedgekeurd. Na enkele mededelingen werd er ge sproken over het fokken van konij nen voor bepaalde doeleinden. Daar dit niet erg in de geest viel zullen enige bestuursleden bij de leden een bezoek aan huls brengen. Na de rondvraag ging men over tot het prjjsjassen om mooie prijzëfi. HAZERSWOUDE Gemeenteraad. De raad van Hazerswoude komt woensdag 25 fe bruari a.s. in vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a.: Aankoop van grond uitbreidingsplan Rhynenburch van de heer A. Dorrepaal; onbêwoon- baarverklaring van de woningen Dorpsstraat 56, 60 en 62; garantie geldlening ingevolge de regeling eigen woningbezlt; het maken van een brug van Gerelaan naar Burge meester Warnaarkade, ruiling van een perceel grond der gemeente voor een perceel van mej. Zw. van den Bosch t.b.v. bouw kleuterschool in de Groenendijk. Duiflievende daad. Het perso neel van Gemeentewerken heeft gis termiddag een postduif van het dak van de Ned. Herv. kerk te Hözers- woude-Dorp, uit een benarde positie bevrijd. De duif was n.l. met zijn rechterpoot beklemd geraakt tussen de toren en de leiding van de blik- semafleidingsinstallatie. Het dier, waarvan het pootje was gebroken en nogal bloedde, werd voorzichtig naar beneden gebracht. Dokter v. d. Lin den verleende „eerste hulp". Wan neer over enkele dagen het pootje genezen is, zal de dienst Gemeente werken haar tijdelijke gast weer het luchtruim doen kiezen. NIEUWKOOP Vergadering L.T.J. De jonge boeren vergaderden in het parochie huis onder leiding van Kees Verhaar. De notulen der vorige vergadering werden gelezen door Theo Schoon- derwoerd. Het bleek bij het finan cieel verslag van de penningmeester, dat de feestavond veel gekost had en dat de Uivoering hiet veel baten had opgeleverd. Hierna volgde de bestuursverkie zing. Er waren twee vakatures door het bedanken van de voorzitter en van penningmeester J. Huismans. De laatste wegens vertrek. In hun plaats werden resp. gekozen Wim van Zoest en Jan Vergeer. Freek de Jong blijft sekretaris. Na de koffie kreeg de heer J. G Vroonhof, onderwijzer aan de katho lieke jongensschool het woord. Het was een ernstig praatje, maar toch kon af en toe de lach doorklinken. Dringend wekte de heer Vroonhof op tot katholieke aktie. Aan de hand van allerlei sprekende voorbeelden maakte hij duidelijk, dat de zorgwek kende toename van het aantal on- kerkelijken het gevolg is van de on ware levenshouding van massa's le ken. Als wij in ons leven waar ma ken wat wij geloven, zullen wij te rug roepen, die verloren gingen. Onder dank voor de leerzame avond sloot de voorzitter de verga dering. KATWIJK AAN DEN RIJN Damnieuws De damclub KDC hield onder leiding van voorzitter Schoneveld de jaarvergadering in het klublokaal. In zijn openings woord herinnerde hij aan een en an der uit het afgelopen jaar, in het bij zonder aan het 25-jarig jubileum. De secretaris, de heer A. Verhoog, bracht het jaarverslag uit, waarin o.m. gemeld wordt dat de ver. thans 25 leden telt. Hij gaf een terugblik op het afgelopen iaar en wees hier bij op de goede verrichtingen van het eerste en tweede tiental in de competitie van de LDDB. Ook de feestelijke herdenking van het zil veren jubileum werd herdacht. Het financieel verslag van de pen ningmeester, de heer J. C. van Rijn, kon worden afgesleten met een batig saldo van f 130.— Bij de bestuurs verkiezing werden de periodiek af tredende heren J Schoneveld voor zitter en A. Verhoog secretaris met bijna alg. stemmen herkozen. In de kascommissie voor 1959 wer den benoemd de heren B. Bijsterbos en Fr. Spierenburg, als secundus de heer Jac. Freke. Do dames, die zich in het afgelopen jaar weer zeer ver dienstelijk hadden gemaakt door het schenken van de koffie, werden har telijk bedankt en kregen als stoffe lijk bewijs van waardering ieder een passend cadeau. Na rondvraag, slui ting der vergadering. Kath. Kleuterschool te Katwijk ingewijd Gistermorgen heeft deken W. P. M. Haring van Leiden de St Bernadette- klcuterschool, de vroegere St. Jo seph-school aan de Kerkstraat te Katwijk aan den Rijn, Ingewijd. Hij verrichte de plechtigheid met assistentie van pastoor F. P. M. van Vliet en kapelaan J. G. M. v. Breu- gel. Aanwezig waren o.m. het kerk bestuur en zuster Mathee cn haar helpsters, de zuster Feliccissima en Tarslta. In de namiddag had de officiële opening van de school plaats. Hierbij waren behalve pastoor v. Vliet en kap. v. d. Breugel, ook aan wezig burgemeester H. Duiker, de wethouders mr J. van der Plas en H. P. Bloot, de gemeente-secretaris, de heer D. C. O. Boekhoven, het schoolbestuur, de inspectrice van het kleuteronderwijs, mej. Gelauff, de directeur van gemeentewerken, de heer P. A. Priester, de drie genoem de zusters» zuster Gustaaf als afge vaardigde van het Moederhuis der Zusters te Heerlen, zuster Egbertien. de eerste zuster van de vroegere kleuterschool, zuster Conrada. die hoofd der school was in de Dezet- tingstijd, de schoolarts, dr Vermet, ds Makkenze, hoofd van het protes tantse schoolbestuur, de architecten Geboren: Antonia Maria dr van A. C. van Koert en M. C. van den Haak; Dirk zn van D. Vermeij en A. E. van Gaaien; Gerrit zn van P. A. H. van der Harst en D. Joustra; Mar- greet Judith dr van G. H. Rentzen- brink en W. C. Lorrier; André zn van J Griffioen en A. Siksma; Johannes Franciscus zn van P. J. Springint- veld en P. M. Plomp. TER AAR Klaverjassen. In café van Acker te Aardam werd een klaver jas wed strijd georganiseerd. De uitslag was als volgt: 1. T. van Eyk te Ter Aar met 6220 punten, 2. C. v. d. Pijl, Nieuwkoop 5747, 3. M. van Leeuwen, Ter Aar 5627, 4. Jac. de Braven, Ter Aar 5553, 5. A. van Dolder, Alphen a. d. Rijn 5304, 6. M. van Folder, Al phen a. d. Rijn 5294, 7. H. J. Hoogen- boom, Ter Aar 5221, 8. H. J. Turk, Ter Aar 5103, 9. C. Roos, Aarlander- veen 4917 en 10. A. Tatjé, Koudekerk met 4768 punten. Damclub. De uitslagen van de deze week voor de onderlinge bor dencompetitie gespeelde partijen is als Volgt: W. SnatersJac. Land- waart 11; H. AaftinkD. Spek 02; J. Besemer—W. Esveldt 20; W. van VlietNic. Kalshoven 20; D. SpekJ. Besemer 02; H. Muhr D. Spek 0—2; D. Spek—W. v. Vliet OUD-ADE Stille Omgang. Jammer genoeg was voorzitter P. v. Seggelen verhin derd aanwezig#te zijn. In zijn plaats opende het bestuurslid de heer W. Hartog de vergadering. Spreker haak te daarbij in op de woensdag te Roe- lofarendsveen door mr Mertens ge houden réde en constateerde, dat wij behoren tot de meest begunstigde bewoners der aarde. Voor ons is een grootse taak weggelegd. Materiële en morele steun verlenen aan de vele minder bedeelden. Notulen, iaarverslag, rekening en verantwoording, alles werd in dank aanvaard. Pastoor J. N. Verkley vergastte de vergadering op prachtige kleurrijke opnamen uit Lourdes, verlucht met passende muziek en gesproken woord. De waarnemend voorzitter sprak namens de vergadering een hartelijk dankwoord. De heer Kortekaas uit Oude-Wete- ring vestigde de aandacht op een door hem geschreven boekje over de Stille Omgang. Kaarten kunnen zondag na de H. Missen afgehaald worden bij de heer J. V. d. Poel. De tocht wordt dit jaar gemaakt zaterdagavond 28 fe bruari. Half twaalf lof. 12 Uur ver trekken de bussen. Intenties kunnen nog opgegeven worden bij het be stuur. Zondag 1 maart is de eerste H. Mis in de parochiekerk voor de levende en overleden leden van het genoot schap. Van der Laan en Van Oerle te Lei den, de heer E. Noordhuis van de afd. schooladministratie bij de gem., de heer Bomenaar, hoofd der St. Jo zefschool, de aannemers fa. Aanhane Kruger te Katwijk a. d. Rijn, de heer Koers, opzichter, de onderaan nemers van de centr, verwarming de fa. Grimbergen en Noordermeer, de schilder de fa. Van Kesteren te Voorhout en vele anderen. Het ont vangstlokaal was van diverse bloem stukken voorzien. Pastoor Van de Vliet opende de bijeenkomst met woorden van wel kom en dank aan rijksinspectrice, burgemeester en wethouders, Moe dei Overste van Pension St Jozef, ds Makkenze en alle anderen. Spreker bracht dank aan oe ouders, die de bouw mogelijk hebben gemaakt. Pastoor vroeg dan aan de burge meester om de sleutel te willen over reiken aan het hoofd der school zr. Mathee. Vóór het overreiken wees de burgemeester er op, dat dit de derde school in 1959 is, die hij opende. Maar er was enige achter stand. Spr. zeide te hopen, dat het op deze wijze zal mogen voortgaan en feliciteert het schoolbestuur. Hij bracht in herinnering dat in aug. 1957 een verzoek inkwam tot stich ting van de school. Op 26 sept. 1957 nam de raad een goedkeurende be slissing, het meest ongelukkige tijd stip om aan de financiën te komen. Het was geen nieuwbouw maar een verandering en dat was de moeilijk heid. Op 24 febr. 1958 kwam van Ged. St. een beslissing in gunstige zin. Er mocht een kleuterschool wor den gebouwd. Gelukkig dat het schoolbestuur het geld op tafel kon brengen, de bestedingsbeperking was overwonnen. Binnen een jaar was de school klaar. Met de woorden dat in deze school de eerste steen gelegd wordt voor een goed burgerschap, reikte de burgemeester de sleutel over aan zr. Mathee Pastoor dankte voor de hartelijke woorden van de burgemeester. Hij hoopte, dat diens wens in vervul ling zal mogen gaan. Het woord werd vervolgens nog gevoerd door de rijksinspectrice, mej. Gelauff, die eindigde met de wens uit te spreken dat de kleuters hier mogen opgroeien tot dat, waar voor God ze geschapen heeft. Ook ds Makkenze sprak vriendelijke woor den tot het schoolbestuur om te ein digen met de beste wensen voor de school en de kleuter. Nadat de thee was gebruikt werd door de aanwezigen de school, die een sieraad voor parochie en ge meente is, bezichtigd. Onder de voortreffelijke leiding van zr Mathee en haar helpsters zr Felixcissima en zr Tarslta, zullen de kleuters er wel spoedig wennen. Binnen enkele jaren zal er weer een moeilijkheid komen, want er gaan thans 115 kinderen op de school en er is maar plaats voor 120MaaT komt tijd, komt raad. Zaterdagmiddag is de^ schoo-1 voor belangstellenden te bezichtigen. KATWIJK Katwijk krijg! nu óók een „Roskambrugget|e" Het meest interessante punt dat de raad van Katwijk gisteravond heeft behandeld was wel dat van de ont trekking van de „Roskambrug" aan het openbaar verkeer. Het was een grote verrassing voor alle belangstellenden en belang hebbenden dat het voorstel tot sluiting van deze brug op voorstel van B. en W. werd Ingetrokken. Daarvoor in de plaats kwam een voorstel tot het treffen van een voor ziening, in verband met het verplaat sen van de Roskambrug. B. en W. zeggen thans, dat zij zich ernstig be raden hebben op de vraag, welke maatregelen eventueel nog genomen kunnen worden om aan de tegen het voorstel ingekomen bezwaren tege moet te komen. Aan de directeur van gemeentewerken is opgedragen, een plan te maken voor het bouwen van een beweegbare brug, geschikt voor het voetgangers- en rijwielverkeer op de plaats waar nu de Ros kambrug ligt. Met dit plan kunnen B. en W. zich verenigen. Ook het comité van actie waarmee een bespreking heeft plaats gehad stemde hiermede in. Dit plan voorziet in het maken van een eenvoudige, met de hand te bedienen klapbrug ter breedte van 1.80 meter, aan te brengen op de aan wezige landhoofden *ran de Roskam brug. Ook de commissie van de be drijven en van openbare werken heb ben zich hiermede verenigd. Bij aanneming kon het voorstel tot wegneming van de Roskambrug als vervallen worden beschouwd en kun nen B. en W. volstaan met het nemen van een besluit om de nieuwe oever verbinding over de Rijn tussen Sandt- laan en Molentuinweg, met de daarop aansluitende wegen, tot openbare weg te bestemmen. De heren J. Haasnoot, Grimbergen en A. Wassenaar zeiden dankbaar te zijn, dat dit voorstel is gedaan maar de twee laatagenoemden en de heer v. d. Zwan zeggen toch niet geheel bevredigd te zijn. Wethouder H. F. Bloot vertelde nog eens een en ander over de gang van zaken, zoals die tot nu toe gelopen is en herinner de eraan, dat hij eerder gezegd heeft, dat de Roskambrug nooit terugkomt maar dat getracht zou worden, hierin te voorzien. Een andere brug was door aankoop niet te krijgen en dus was er geen andere keus. Tenslotte werd het nieuwe voorstel om thans een „Roskambruggetjc'" te plaatsen met algemene stemmen aangenomen Aanbesteding zal zo spoedig mogelijk plaats hebben. In de rondvraag VerfOOht de heer J. de Krijger (P.v.d.A.), de voorzitter te onderzoeken, of, waar de gemeente uit twee dorpsdelen, Katwijk a. d. Rijn en Katwijk aan Zee bestaat, het niet mogelijk zou zijn de naam „Kat wijk a. d. Rijn" te laten vervallen. Die vraag veroorzaakte (juist en vooral in deze zitting!) algemene hilariteit, niet alleen in de raad doch ook op de publieke tribune, die deze keer tot méér dan de laatste plaats bezet was, want velen moesten zich met een staanplaats behelpen. Het verslag van de behandeling der overige agenda-punten volgt morgen. HILLEGOM DE KAB „TOT OVERLEG BEREID, TOT STRIJD IN STAAT". Donderdagavond hield de KAB af deling Hillegom, een vergadering on der voorzitterschap van de heer A. van Roode, die in zijn Inleiding er op wees, dat het aan de belangstelling en medewerking van de werknemers ligt, hoe in de toekomst het econo- misch-sociaal beleid zal worden ge voerd. De heer P. van Zeil ging hierop verder in en legde uit, dat het actie programma zal moeten worden uit gevoerd, wil het enig effect hebben. Nog te weinig leeft het besef onder de leden van de KAB, dat diezelfde KAB feitelijk een deel van de eigen leden is of liever, dat de leden zélf de KAB zijn. Dat het daarom ieders plicht is om een aanval op de KAB af te slaan alsof die ieder van hun- zelf betreft. Daarbij maakt het geen onderscheid of deze aanval nu komt van de zijde van die werkgeversor ganisatie of van de ongeorganiseer de mede-werknemer. „Kennismaking van ons stand punt is nodig om daaruit te leren verstaan hoe groot de verantwoor delijkheid van onze beweging en ieder lid individueel is, t.o.v. hetgeen door onze voorgangers tot stand werd gebracht", aldus spr. Hij ging daarbij in op de omstandigheden waarmee men bij de uitvoering van een actieplan rekening moet houden. De verdere uitbouw van de sociale positie van de arbeiders zal het best kunnen worden verwezenlijkt langs de weg van het overleg. Het is ver blijdend. dat er op deze Wijze reeds veel werd bereikt. De ergerlijke ge volgen van de verwaarlozing van overleg, kan men nu vernemen uit de toestand in België en het noorden van Frankrijk. Het zal wel een illu sie blijven dat men het in alle pun ten eens zal worden, maar ter wille van de sociale rechtvaardigheid (ge toetst aan de zendbrieven van de pausen en het eigen episcopaat), zal men ook van de zijde der werkgevers bereid moeten blijven tot loyaal overleg en het nemen van maatrege len, die sociaal-economisch verant woord zijn. Men zal er rekening mede moeten houden dat de katholieke vakbe weging nog altijd tot overleg bereid is, maar ook tot strijd in staat. Iedere oprechte KAB-er zal op de bres staan, als iemand een aanval doet op de beweging. Inwendige en uitwendige versterking is evenwel broodnodig. Daarna behandelde spr. een aantal actuele punten van actie. De werk gelegenheid voor allen, ook als er door de verdere automatisering en mechanisatie minder werkkrachten nodig zullen zijn. Een tweede „in dustriële revolutie" zal moeten wor den voorkomen en daarmee de moge lijkheid van algemene werkloosheid en de daarmede gepaard gaande ver paupering. De voordelen, voortko mende uit de mechanisering,zullen eerlijk gedeeld moeten worden. Ook de werknemer heeft recht op zijn deel uit het nationale inkomen. Uit voerig besprak de heer Van Zeil de noodzakelijkheid van het voeren van een juiste prijzenpolitiek, van verla ging der bouwkosten van nieuwe woningen. Spr. kreeg een groot aantal vra gen te beantwoorden hetgeen hem niet veel moeite kostte. De voorzit ter was zeker de tolk der vergade ring toen hij de heer Van Zeil dankte voor zijn leerzame uiteenzetting. Geboren: Gerardus Joannes Wil helmus zn van P. W. J. van den Bosch en E. M. van Boxtel; Leonar- dus Maria zn van H. Driessen en A. van Tol; Dirk zn van H. J. Hijlke- ma en M. M. Sluis; Petrus Jacobus Nicolaas zn van H. C. van Ameron- gen en J. van der Burg. Getrouwd: P. L. Hoogendoorn en J. de Jong. Overleden: A. J. M. Aalberse wed. van P. W. van de Reep 85 jr. SASSENHEIM FEESTAVONDEN .3EATRIX" De speeltuinvereniging „Beatrix" heeft in het K.S.A.-gebouw haar le den en donateurs twee feestavonden aangeboden, die klonken als een klok. De zaal was beide avonden goed bezet. In zijn welkomstwoord sprak de voorzitter, de heer G. Langeveld, een bijzonder woord van welkom aan de zusterverenigingen D.V.V. en „Kin- dervreugd'' uit Hillegom. In een propagandisisch woord ver telde hij dat de vereniging nog steeds groeit. Hij sprak de wens uit, dat de medewerking van de kerngroepen steeds zo moge blijven, als zü thans is. Hierna gaf hij de verdere avond in handen van de heer G. de Zwart, die een goed cabaretprogramma voor het voetlicht bracht. Nummers ala Ju Janti's, als zingende zusjes en de telepaat „Totls", waren succes nummers, terwijl om de schetsen, ge bracht door het kwartet „Elijk" da nig werd gelachen. Het gezelschap kreeg tot slot een warm applaus en een dankwoord van de voorzitter, waarin hij Ook mevr. Hulsbergen betrok, als organisatrice der belde avonden. Daarbij overhan digde hij haar een bouquet bloemen. Veilig Verkeer. Woensdagmid dag gaf de plaatselijke vereniging „Veilig Verkeer", een filmmiddag in de grote zaal van hotel „Het bruine paard". Deze middag werd geleid, door de heren A. de Haan en C. Kar man. De heer De Haan sprak een welkomstwoord tot de jeugdverkeers- brigade en verwelkomde in het bij zonder burgemeester jhr mr R. Sand- berg van Boelens en pastoor P. Braak Het programma, o.a. Gouden I.L.S., Le Mans 1952, cn enkele die renfilms, viel bij de jeugd goed in de smaak. Na afloop dankte ae heer De Haan, de heer J. Ensink voor het geen hij voor de jeugd had gebracht Het was een leerzame middag voor de jeugdbrigade en kinderen van de zesde klas van alle lagere scholen van Sassenheim en een succes voor de afdeling van „Veilig Verkeer". Jaarverg. „Philatelica". „Phila- telica", afd. Sassenheim, hield don derdagavond haar feesteljke jaarver gadering in de versierde werkplaats van de firma Zonnevcldt en Co. In zijn welkomstwoord betrok de Voorzitter, de heer Stemford bijzon der de afgevaardigde van het hoofd bestuur en van besturen der afd. Noordwijk en Katwijk-Valkenburg. Deze avond was tevens bedoeld als contact tussen jeugd en ouders. Uit het jaarversla»» der secr., mevr. Vema, bleek dat de vereniging thans 38 leden telt. Ze heeft zich in febr. aangesloten by de landelijke bond „Philatelica" waarvan zij de 38ste afdeling vormt. Het jaarverslag van de penningmeester meldde dat de kas in gezonde toestand was. Na de pauze werden enkele dia's vertoond, waarna het feestelijk ge deelte van de avond aanbrak met mu ziek en humor. Deze eerste feestver- gadering is zeer goed geslaagd. Dit was ook de mening van de voorzit ter in zijn slotwoord, waarin hij allen dankte die die hadden mogelijk ge maakt. Ontwikkelingsavond K.A.B. Op de tweede ontwikkelingsavond der K.A.B. in het winterprogramma, be treurde de voorzitter, de heer J. Kor tekaas het, zo weinigen welkom te kunnen toeroepen op deze avond. Een bijzonder woord van welkom kreeg de spreker van deze avond, de heer A. v. d. Veldt, districtsbestuur der, die als onderwerp had gekozen: „De wereld ligt naast de deur". Het woord nemend belichtte spr. in een vlotte :ouserie de o ïgeloofiyk snelle groei van de techniek, waar door afstand, tijd en ruimte klein ge worden zün. Komend aan het ac tuele wereldgebeuren zeide spr., dat men geen oog- en oorkleppen moet gebruiken maar zich wel degelijk be wust moet zijn van het in volle gang zijnde ontwikkelingsproces. Deze ontwikkeling heeft in grote gebie den b.v. verzet gebracht tegen het kolonialisme. Het zal grote offers kosten om de ehristeiyke beschaving in deze landen tot stand te brengen en te handhaven. De missie heeft reeds veel bereikt en heeft ons aller steun zeer nodig. WIJ allen moeten begrijpen dat het. als christenen, onze plicht is steun te verlenen en onze gedachten open te stellen voor de problemen ln de wereld die naast onze deur ligt. Met deze woorden be sloot de heer Van der Veldt zyn uit eenzetting, waarna de voorzitter hem dankte en men overging tot een ge zellig debat. Tafeltennlsver. „Sassenheim". Op donderdag 12 dezer werden on derlinge wedstrijden gespeeld in de vorm van een competitiewedstrijd. De wedstrijdleider had een selektie toegepast. Hij maakte twee groepen. Als eerste groep werd samengesteld: Bert Zoet, G. Hoogervorst en R. Qroenevelt tegen M. Zandbergen, A. Bos en Selquok Ipek. Het team Zoet, Hoogervorst, Groenevelt won op overtuigende wijze n.l. 72. Het tweede groepje bestond uit de heren; R. Gerrits, Schoo en Hooger- vorst tegen H. Mullekom, Van Gent en Van der Eist. De laatste groep won de strijd met 73. Een leuke ontmoeting waarin het talent voor de sport sterk naar voren kwam. De jeugdige Bpelers groeiden boven de ouderen en kwamen tot bijzondere prestaties. De junioren speelden zaterdagmid dag een wedstrijd tegen TCV 3 te Noordwijk. Zij gingen met een 73 nederlaag naar huls. Het eerste team schijnt toch over zeer bijzondere gaven te beschikken. Het versloeg de koploper ATTC 3 (en nog wel op eigen terrein) met 7—3, Het team bestaande uit de heren Bos, Zoet en Hoogervorst speelde een fantastische wedstrijd en met verras singen. Bert Zoet speelde enorm en won al zijn wedstryden terwijl A. Bos na een zwak begin groots uit groeide en twee van de drie gamel voor zijn rekening nam. Gerard Hoo gervorst speelde de wedstrijd van zijn leven en vocht even hard als zün twee teamgenoten. Deze overwinning is dubbel «0 fraai, omdat de thuiswedstrijd met 91 werd verloren. Marktberichten LEIDEN. 20 febr. Vee. Aanvoer 4 stieren, 65 melkkoeien, 250 vette koeien, 44. varekoeien, 63 vette kal veren, 246 nuchtere kalveren, 30 vette schapen, 85 fokschapen, 838 vette lammeren, 2 zuiglnmmeren, 44 varkens (zeugen), 277 schrammen, 469 biggen, 10 geiten. Totaal 2425 stuks. Notering: melkkoeien ƒ8501225, vette koeien per kilogram schoon ge wicht 2.90 tot 3.55, varekoeien 5.50 9.50, vette kalveren per kilogram levend gewicht 2.00—2.75, nuchtere kalveren per kilogram levend ge wicht 1.201.55, nuchtere kalveren per stuk 65.00, vette schapen 70.00105.00, fokschapen 100.00 140.00, vette lamineren 70.00—95.00, drachtige zeugen 300.00400.00, schrammen 80.00—110.00, biggen 50.00, 54.00- 60.00. Overzicht: handel voor melkkoeien rustig, vette koeien vlot, varekoeien lui en duur, vette kalveren lui, nuch tere kalveren levendig, vette schapen en vette lammeren stug, zeugen, schrammen en bigger* reaeiyk. TER AAR. 18 febr. Groente. Witlof I 0 JO—0.74, idem II 0.42—0.62, idem stek 0.12—0.23, spruiten 0.46— 0.57, idem B 0.28, wospeen 0.07 0.12, rode kool 0.100.20, prei 0.25 0.39, kroten 0.090.10 alles per kg. knolselderij 0.100 15 per stuk. Boe renkool 0.600.70 per kist. Peren: Brederode 0.100.17 alles per kg. VINKE VEEN. 18 febr. Groente. boerenkool A II iC—24 urei A II 36— 44, spruiten A II 40, witlof A I 65—70, witlof A II 62—67, witlof B I 02—65, witlof B n 4965 cent per kg. Sel derij 2130 cent por bos. ROELOFAREND3VEEN. 19 febr. Bloemen. Blauwe druifjes 21—33, Anemonen 83—98, Freesia's 501.50, Irissen 1.50 —1.65, Narcissen Early Glory 6884, King Alfred 7385, Am. Glorie 6066, l'Innocci.je 52 65, Carlton 7077, Flcwer Record 43 —48, Rembrandt 70—79, Friihling, 9095, Covent Garden 58—02, Tul pen Rose Copland 80 -84, v. d. Eer den 5683, Bellona 1.001.06, Kor- niforus 60—06, Wintorgold 5285, Hoangho 62—79, Lustig», Witwe 77 1.04, Athleet 1.00— 1.05, Piquante 95—1.U2, iJansen 70—80, White Sail 68—96, Krelage 52—70, Edith Eddy 8499, Golden Harvest 82—1.04, De- lice 68—72, Roland '1.04—1.10, Zeno- ber 60—72, Br. Ster 40—56, Early Queen 5600, Carer a 9097, Purpero Copland 6280, Dubbele tulpen 62 86 per bos, Am. Anjers 2032 per stuk. *2? Flinke jongeman gevr. voor magazijn- en winkel- werk in Slijtery/Wijnhan- del. Aanmelden: Leven daal 166, tel. 22717. 'g Serveerster. Melden dageiyks in Ruteck's Lunchroom. Stationsweg fg Bejaarde dame vraagt werkster voor 1 ochtend Ser week van 9 tot 12 uur. Ievr. Schneiders. Room- burgerweg 10, Leiden. 'g Pracht bedden met 100% wolvulling; 1-pers. /41.50; 2-pers. 7 69.50. De Kleine Winst, Haarlem merstraat 51, Leiden. *g Bon. Plastic zeepbakje 19 ct. Diverse kleuren. Met geribde bodem, zeep wordt niet zacht. Normale prijs 65 ct. Uitsluitend met inlevering Van deze bon voor 19 ct. Victorie- Bazar, Hogewoerd 31 en Kop en schotels, por selein met decor 49 ct. Bmaille kolenkitten. 50 cm 2.65. Aluminium koekepan 16 cm. 98 ct. Plastic emmer. 8 liter 1.98. Prima straatbezem 98 ct. Afwasborstel 20 ct. Victo- rie-Bazar, Hogewoerd 31 en 73. *g Gebruikte rMwielen aangeboden, opruiming van 25 stuks, waarby ooit prima sportfietscn. Kap- teyn Mobylette 135.-. Puch motoren 250 c.c., compleet 285.-. Hooigracht 66 Lei den. *2* Te koop; woonark, st. casco, 21 mtr 1„ 3.80 mtr. br. Balcon, hal, douchecel, toilet, Bruynzeelkeuken, huisk., 2 slanpk., kasten. Mooie ligpl. Bill, prijs of ruil tnet salon- of woon wagen m. n. te bep. waar de Spoed. Br. onder no, 2928 bur. v. d. blad.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3