SCHUDEL's Jenever Scherp B. en W. van Leiden in Memorie van Antwoord: Ook G. S. zijn van mening, dal structuurplan te klein van opzet is Slechts 555 woningen te Leiden gebouwd in 1958 Gesprek met moordenaar boeide Leidse jeugd POTLOOD EN GEEST VASTENSPIJS VRIJDAG 20 FEBRUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Nieuwe Schouwburg? En dit op een vraag over de bouw van een nieuwe schouwburg. Het door de architect ontworpen schetsplan door B en W bespro ken «net een vertegenwoordiging van de Rijkscommissie van advies voor de bouw van schouwburgen en concertzalen. In overeenstem ming met he. advies van deze com missie hebben zij de architect op dracht gegeven de opzet van de kleine zaal opnieuw te bezien, het geen intussen tot gevolg heeft, dat met *ie Indiening van het aewijzig de plan hog enige tijd zal zijn ge moeid. B en W hebben qverigens de in druk, dat de genoemde commissie de gemeente ten aanzien van haar plan nen een zeer behoorlijke steun ver leent, men verwacht dit Jaar aan de raad een voorstel te kunnen doen. De restauratie van de Stadsgehoor zaal zal spoedig in de raad worden gebracht. Zwemprobleem. Hoewel er enig schot in de plannen komt, zal een open zweminrichting DISTILLEERDERIJ - LEIDEN Binnenkort voorstel over streekkamp Gisteren hebben wij reeds enige zaken, die in de memorie van ant woord van B en W op het verslag van de Leidse raad op de begroting 1959 vermeld worden, aangehaald. Elders in dit blad wordt onder meer over de hoofdstukken woningbouw en huisvesting geschreven. In het hoofdstuk ruimtelijke orde ning treffen we iets aan over het streekwoon wagen mp: Het overleg met de belanghebbende gemeenten inzake de aanwijzing, in richting en exploitatie vooi gezamen lijke rekening van het tot regionaal woonwagenkamp te bestemmen woonwagenkamp aan de BroekWeg, verkeert thans in een vergevorderd stadium. B en V" verwachten dan ook binnenkort een voorstel tot vaststel ling ener gemeenschappelijke regeling aan de raad te kunnen aanbieden. Structuurplan IH te klein van opzet. Over het structuurplan voor de Leidse agglomeratie schrijden Ben W: Na de vaststelling van het struc tuurplan in januari 1958 hebben wij de plannen III en IV met de desbe treffende stukken aan Gedeputeerde Staten toegezonden. In juni 1958 heeft dit College medegedeeld, dat het voornemens was in september over het structuurplan voor de Leidse agglomeratie met de besturen der daarbij betrokken gemeenten een be spreking te houden. Voor zover dit het College betreft, vond deze bespre king plaats op 13 september 1958. SUtenMhete^kn%V°\eGh^rdeerbdn bouwnijverheid en ™dXXlt van To' i.nn«l 1BB» no hel huisvesting vraagstuk is In de II te klein van oprei achtten Gea'dvi-1 vah antwoord van de Leidse ppivl w M ir. ee^necn:chaDDe 1 lik rMd °Ver de begroting 1959 is niet1 overleg voort te gallet de uitbouwopwekkend. Wat Is er nog aan bouw- San nlan rt grond beschikbaar binnen de huidige Bi? is Inmiddels geschied en op 17 ^Te't'anlwofrS december j.l. heelt de volledige struc- raadsleden. En het antwoord tuurplan-commissie met de stede- J "HF.1* Itowo..,11„fon bouwkundige adviseurs een variant- aï »l!ï,nïï. vo?e nn»n plan in behandeling genomen. Zolang k"' In de structuurplan-commissie zich hier- sLi,li,,li.r, hei industrieterrein en omtrent beraadt, kunnen B en W daaromtrent uiteraard geen nadere „na unlev?ir M mprlpdplinecn doen medegerekend, nog ongeveer 32 ha, mededelingen aoen. yoor w0nIngbouw gereed worden ge maakt. Eerder al hebben wij in dit blad geschreven over het geringe aantal woningen, dat is gereedgekomen. De voorzitter van de raad heefl gewezen op de kleine toewijzing van woningen aan Leiden; ook het aantal gereed gekomen woningen is gering. In 1958 bedroeg dit 555 wonin gen. Hiervan werden 374 met premie en 178 met rijkssteun op de voet der woningwet gebouwd. Op 1 januari 1959 waren in uit voering 619 woningwetwoningen, 269 woningen door particulieren te bouwen met premie, alsmede een bejaardentehuis, eveneens met nog wel even op zich laten wachten. B en W delen daarover het volgende medet „Een terrein, groot genoeg voor de bouw van een nieuwe open en overdekte zweminrichting en gun stig gelegen, hebben wij gevonden in het noordwesten der gemeente hoe wel dit terrein nog niet in eigendom is verkregen. Het gevolg daarvan is, dat het grondonderzoek nog niet kan worden verricht en de architect geen uitvoering kan geven aan zijn op dracht 'n schetsplan voor deze zwem inrichting te ontwerpen. Verder zijn wij voornemens zodra mogelijk de gemeenteraad een voor stel te doen tot het stichten van een open zweminrichting in het zuid westelijke deel der gemeente. Het desbetreffende terrein is reeds elgen^ dom der gemeente". Burgerijfonds. Tenslotte nog Iets ovèr het veel besproken burgerijfonds. Dit fonds, dat In de bezettingstijd gevormd is uit de baten van de voèdselvérstrêk- kingen, gaat de gemeente zwaar op de maag liggen. Er zit ruim f 600.000 in. En ook Bij deze begroting zijn er weer vragen over gesteld. B en W delen mee, dat binnenkort een Voorstel zal worden ingediend. (Advertentie) GEEN COLLECTE IN LEIDEN TOCH K.V.B.-SURPRISEDAG De KVP-afdeling Leiden zal niet de landelijke actie volgen waar het de collecte vóór de kerken betreft zondagmorgen aanstaande. Toch zal het ook voor Leiden een „grote sur prisedag" worden, en ook hier heb« ben alle deelnemers kans op grote geldprijzen. In plaats van collecte bij de ker ken de Leidenaars n.l, huisbezoek verwachten. Burgerlijke Stand Geboren: Corfttiaantje dr v. J. den Haas en C. van den Oever; Ingrid dr van H. Hillebrand en H. T. Filippo. Casper zn van C. van der Vijver en Na v.n Woersem; Martin B. z. van C. Teunissen en G. H. van Kleef; Dirkje D. dr van D. J. Jonker en P. A. Vlie land; Howard R. zn Van L Goodkin en S. Hoffman. Gehuwd; J. Etman en J. A. Faas; W. F. J. Kasteelen en J. C. Sinteur; F Walraven en H. C. Haverkamp. Overleden! A. L. Veugelers, 76 jr, man, Succes voor het Bonavenlura lyceum - In het kader van de jaarlijkse in- terscholaire schaakwedstrijden heeft het team van het St. Bonaventura- Lyceum voor de tweede keer het kampioenschap van Leiden behaald. De overwinningen werden bevochten op het Stedelijk Gymnasium 4>3), het Christelijk Lyceum (6—4). het Rembrandt-Lyceum (64) en het Rijnlands Lyceum (81). De wissel beker blijft door deze overwinningen weer voor een jaar op St. Bonaven- tura. Het eerste zestal van het team krijgt bovendien het recht Leiden te vertegenwoordigen bij de strijd om het landskampioenschap. De eerste ontmoeting vindt reeds zaterdag 7 maart plaats en wel met de kampioen van de tientallen Amsterdamse scho len. De Leidenaren zullen het zwaar te verduren krijgen. Onze beste wen sen vergezellen hen. No. 505. Horizontaal: 1. hijs werktuig, 3. telwoord. 5. pers. voor- naamw., 6. familielid, 7. telwoord, 9. lidwoord (Fr.), 10. sint (afk.), 12. groente, 14. boom, 15. afval van vlas, 16. stap, 17. priem, 19. voorzetsel, 21. oude lengtemaat, 22. jougensnaam, 24. plechtige gelofte, 25. stapelme ter (afk), 26. telwoord, 27. hoge priester te Silo. Verticaal: 1. insekt, 2. rund, 3. bad plaats in Duitsland, 4. muzieknoot, 5. kookt men op, 8. stuk stof, 9. werp- strik, 11. opschrift of naam van een boek, 13. inhoudsmaat, 16. voor, 18. optelling, 20. onbep. voornaamw.. 21. gem. in Gelderl., 23. voorzetsel, 25 muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 504. Horizontaal: 1. fictief. 7. re, 8. N.S., 10. A.D., 12. Lek, 14. Ee, 15. gom, 17. elk, 18. Om men, 19. bak, 21. Goa, 23. of, 24. ont, 26. Mn, 27. no, 28. op, 30. peridot. Verticaal: 2. Ir, 3. cel, 4. ink, 5. es, 6. ragebol, 9. rekband, 11. do, 13. Emmen, 14. el, 10. mok, 17. eng, 20. af, 22. om, 24. oor, 25. tod, 27. ne, 29. Po. ENQUÊTE OP DE MAATSCHAPPELIJKE LADDER Subsidie voor Leids onderzoek De Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk onderzoek heeft de heer J. J. IV1. van Tulder, hoofd van de afdeling markt- en opinie-onderzoek van de Nederland se stichting voor statistiek en pri vaatdocent aan de Leidse universi teit te Leiden in de statistiek voor sociologen, een subsidie verleend in verband met zijn onderzoek naar de beroepsmobiliteit in Nederland tus sen de jaren 1919 en 1954. Door deze subsidie heeft de heer Van Tulder zich vier maanden lang van zijn werkkring kunnen losmaken om de laatste hand te leggen aan deze stu die. De resultaten van dit onderzoek Zullen ais dissertatie verschijnen en wel als twede deel van de serie „So ciale stijging en daling in Neder land". Als promotors zullen optreden prof. dr. F. van Heek voor de socio logische zijde van het proefschrift en prof. G. Goudswaard voor de sta tistische. De promo ie zal, onvoor ziene omstandigheden daargelaten, in de herfst plaatshebben. premie te bouwen, met totaal 108 bedden. Een studententehuis met 222 bedden en 5 woningen voor particulieren, zonder rijkssteun te bouwen, zijn hierbij buiten be schouwing gelaten. Cijfers. De cijfers over de verschillende jaren zijn als volgt: 1954 1955 1956 1957 1958 Aantal gereedgekomen woningen: 235 525 298 676 555 a. waarvan in beheer bij woning bouwverenigingen en gebouwd op dé voet van de woningwet: 176 398 162 337 178 en gebouwd met premie: 82 40 b. waarvan gebouwd door particulie ren met premie: 57 121 132 257 334 in de vrije sector: 2 3 4 3 c. waarvan gebouwd door de ge meente met premie: 3 in aanbouw op 1 januari: 434 641 394 875 786 Alle toegewezen contingehten wer den gebruikt; de toewijzing voor 1959 is nog niet bekend. PAND RAPENBURG 38 WORDT INSTITUUT Aangekondigd wordt de officiële opening van het strafrechtelijk en criminologisch instituut aan de rijks universiteit in het pand Rapenburg no. 38. De overdracht van het instituut door het college van curatoren aan de hoogleraren vindt plaats op zater dag 28 febr. a.s. te 11 uur v.m. in het Juridisch Studiecentrum in het Gra vensteen. Op uitnodiging van de Interdioce sane Jongerenetaf heeft gisteravond de r.k. Zuidertoneelkring uit Rotter dam een opvoering gegeven van Graham Greene's Thriller „U spreekt met Üw moordenaar De jongerénstaf stelt zich ten doel bij te dragen tot de -culturele vot ming van de jeugd. Daarnaast Btreeft ze naar grotere binding onder de jonge mensen, waardoor die een groter begrip zul len krijgen voor elkanders opvattin gen. Hiertoe grijpt de jongerenstaf alle gelegenheden aan, waardoor ze dé jeugd kan boeien. Zo bezien, me tten wij, dat de toneelvoorstelling in het Sint Antonius Clubhuis een Schot in de roos geweest ie. Niet alleen was de inhoud van het stuk „boeiend", ook het spél dwong bewondering af. De werken van Graham Greene zijn doorgaans niet zo „gemakke lijk", dat een vertolking ervan door amateur-gezelschappen een succes zal kunnen worden. Daarom 16 een geslaagde opvoering van .,U spreekt l met Uw moordenaar" reeds alle be wondering waard. Graham Greene, geboren in 1904, kreeg zijn opvoeding aan het Balliol- college te Oxford. Hij maakte o.m. deel uit van de hoofdredactie van „Times" en schreef tal van bekende boeken Waarvan er verschillende verfilmd werden waarvan We noemen „Het scherp van het mes", „De kern van de zaak", „The quiet American" en „The end of the af fair". Op latere leeftijd bekeerde hij zich tot de katholieke kerk. In zijn werken voert hij veelal als hoofd thema, dat het leven, hoe wreed ook, altijd een mogelijkheid biedt aan de Genade. Het verhaal „U spreekt met Uw moordenaar" vormt hierop een van de weinige uitzonderingen. Het is een detective-story, die geen andere be doeling heeft, dan wat verstrooiing door geestelijke inspanning te bie den. Het is het verhaal van een tennis kampioen, die door zijn oppervlakkig leven, z'jn vrouw van zich ziet ver vreemden. Zij heeft een verhouding met een schrijver van moord-verha len en dat maakt hem zo afgunstig, dat hij haar wil doden. Hij wil dat laten doen, door eerst zijn echtgenote en dan een vroegere schoolvriend, die aan lager wal is geraakt, te ohante ren. Het pakt allemaal anders uit dan hij had verwacht. De moordenaar wordt vermoord door de vrouw, die toevallig een schaar binnen haar bereik vond. Er is geen getuige van het gebeuren en daarom valt de verdenking op haar VEERTIG-JARIG JUBILEUM I. VAN MÉURS De heer I. van Meurs, IJselkade 3, zal op 23 februari a.s. 40 jaar als in strumentmaker werkzgam zijn bij de firma J. G. van Deene, Breestraat 12. Goede amateurs in het klassieke genre traden op in Leiden Door het uitvallen van enige deel nemers met modern repertoire stond de tweede auditie van d'Oprechte Amateur ditmaal grotendeels in het teken der klassieken. „Crescenda's" roondaccordeon-or- kest heeft bet spit afgebeten met de ouverture „Accordea" in een arran gement van P. F. de Kort. De instru menten, versterkt met accordeon, guitaren en. banjo's bleken niet te zij» afgestemd op de vleugel waar door kleine onregelmatigheden ont stonden. De „Vriendschapsmars" fris en enthousiast. Een woord van lof voor de uitstekende, strikte di rectie van de heer Van Strien. Het tweede optreden was het laat ste in het moderne genre, de accor deonist de heer Verlaan speelde, be geleid door guitaar en bas van de gebr. Del Prado, een fox-medley. Er wijze, waarop onze mannelijke be- bleek een goede technische vaar- roepsbevolking tussen 18 en 65 jaar j digheid maar gebrek aan samenspel. Om een inzicht te krijgen in de in het tijdvak 1919 tot 1954 op de maatschappelijke ladder was geste gen of gedaald, heeft de heer Van Tulder een grote landelijke enquête gehouden. Met behulp van onge veer 500 enquêtrices en enquêteurs van de Nederlandse Stichting voor Statistiek liet hij plus minus 2500 personen, die een representatieve l Bovendien leek ons de guitaar-bege- leiding wat te fors, waardoor de ac cordeon steeds pogingen moest doen te blijven domineren. De jury gaf later aan hen het advies wat vrolij ker te kijken, hetgeen wij, vooral bij een fox-medley, geheel kunnen on derschrijven. Mevr. v. d. HorstGeenjaar vertegenwoordiging vormden van de bracht o.a. Romance van Schubert, volwassen mannelijke beroepsbevol- j Deze sopraan heeft 'n onmiskenbare king, ondervragen over de beroe- mooi stemgeluid, ih de roge registers pen, die zij zelf, hun vaders en hun iets twijfelachtig. „Nuszbaum" van broers tussen 1919 en 1954 hadden Schuman werd door haar met over uitgeoefend. De heer Van Tulder trachtte een indruk te krijgen uit wat voor milieu de mensen van allerlei beroep zijn voortgekomen en welke factoren hun stijgen of dalen op de maat schappelijke ladder beïnvloedden. tuigingskracht gezongen. De piano-solist was de heer Van Gerven. Gezien zijn jeugd mag geen podium-routine worden verwacht, hij speelde desondanks met grote rust en zonder show een wals van Chopin en Beethoven's „Für Elise". Misschien had hij hiermede wat te hoog gegre pen, de walsmaat was niet feilloos, maar bij voortgaande intense studie zal succes worden bereikt- De alt, mevr. Alblas, bracht Brahms en Schubert wat krampach tig. Ademtechniek is, zoals ook de jury bij monde van de heer Ras be nadrukte, de voornaamste factor. Ze ker heeft deze zangeres een warme stem waar nog veel van te maken is. Ook hier werd te hoog gegrepen en moet de voordracht meer genuan ceerd worden. De beste het laatste genoemd. De aanwezigen en, naar uit de nabe schouwing bleek, ook de jury, heeft genoten van de prachtige diepe bas van de heer Van Graas uit Noord- wijk. Zijn volume is enorm doch zeer beheerst, misschien dat aan de dynamiek iets moet worden ge schaafd, maar over het geheel geno men een uitmuntend optreden. De heer Van Graas bracht, met muzikale, goed volgende, begeleiding van Toonkunst-leerlinge Ada v. d. Bent aan de vleugel, Mozart's „In diesen Heil'gen Halle" (Zauberflöte' en van Nicolal het „Drinklied" ui „Die Lustige Weiber". Aan het slot gaf het jurylid, de heer Ras, de deelnemers vakkundige tips. De diverse nummers werden ingeleid door de voorzitter van de Leidse afd., de heer Stevens. LEIDEN 20 febr. Groente. An dijvie 1.071.09, kroten, gekookt 16 —25, Boerenkool 1027, prei 3156 stoofsla 77- -93, spruiten A 50—77, idem B 3480, uien 210,waspeen 2129, witlof 4082 per 100 kg. Knolselderij 2—19, sla 11—22 per 100 stuks. Selderij 4.80—15.00 per 100 bos. Vóór honderd jaar Uit de Leydsehe Courant van Vrijdag 20 February 1859. Uit de Leydsehe gemeenteraad: Een adres van N. Manger Muntz houdende bezwaren tegen vast stelling eener verordening, waarbij zou worden bepaald, dat het rijden door de Donkersteeq uitsluitend van de zijde der Haarlemmerstraat mag plaatê hebben. Overeenkomstig de Voordragt is besloten, dat ten fine van berigt en raad te stel len in handen van de Commissie tot de strafverordeningen. Ze wordt veroordeeld en het ziet er maar uit. dat de misdadige eohtgettoot vrijuit gaat, De verwisseling vah een sleutel vormt de sleutel naar de ontknoping Het Spel dat slechts moeilijk op gang lijkt te komen, omdat de toe- sdhouwef vertrouwd moet worden met het wat vreemde milieu, groeide onweerstaanbaar haar een hoogte punt. De Zuidertoneelkring heeft êer ingelegd met de edi'Jhêid van de lu- g "bere „moordscène" en daarna, met de pakkende Uitwerking vaft de Vér wisseling van de sleutels. In zijn dankwoord sprak daarom nir. H. A. L. Vijverberg de hoop uit, dat de Zuldertoneelkrlng noe dikwijls voor de Jongerenstaf te Lelden kal optreden. Leidse agenda Stille Omgang Afhalen van de buskaarten en regelementen, zondag 22 februari, van 9.30—1 uur n.m. Mare, Romanuszaal R.K. Meisjes school, Lusthoflaan 2; R.K. School, Potgieterlaatt; R.K. School Lorentz kade 15. VRIJDAG 20 FEBRUARI Kynologenvereniging „Rijnland". Ledenvergadering „Zomerzorg", 8 u. nam. „St. Christoffel". r.k. vertegen woordigers etö. Vergadering, De Harmonie. 8 u. nam. KVP-afdeling Leiden. Bijeenkomst voor deelnemers aan de verkiezings campagne. Royal (Doezastraat, 8 uur nam.). ZATERDAG 21 FEBRUARI „Litteris Sacrum". „De zonderijn ge mrs Savage", Leidse Schouwburg 8 uur nam. Baden Powell-herdenking. Kath. Gidsen. H. Mis Inde Vrolijcke Arke (Lange Pieterskerkkoorsteeg 15) voor de gidsen van Leiden (6.30 v.m.). Daarna dagopening op de Burcht in samenwerking met het Ned. PadVind- sters Gilde te 7.15 u. v.m. Apotheekdienst Leiden: Haven- apothéek, Haven 18. tel 20085. Apo theek Doeza, Doezastraat 31, tel. 21313 Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 20274. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling „Informele Kunst" (T/m 28 febr.). Lakenhal: „Schatten uit het Mau- ritshuis" Werkd 10 uur voorm.4 uur nam.; zon- en feesdagen 14 uur nam. (1 tot en met 3 maart). Lakenhal: „De Gra.ische" Werkd 10- uur, 's zondags 14 nam. (tot 2 maart) Lakenhal: „Wie was Vincent van Gogh" Werkd. 104 uur; s zondags 1—4 uur nam. (tot 2 maart) Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10—12 en 24 uur Zon- en fees-dagen 24 uur. Rijksmuseum vour Volkenkunde TentoonstelInig „Wat doe je in de kou?" Zondagmiddag 2 uur filmvoor stelling (tot en met 1 maart 1959). Leiasch Academisch Kunstcentrum „Beeldende kunst van Gives", Rapen burg 73 (6 5t./m. 19 febx.). 11 uur v.m.—5 uur nam. BIOSCOPEN De films in de week van 2027 fe bruari zijn door de Kath. Fiim Cen trale als volgt gekeurd: Casino: Afgekeurd Lido: Afgekeurd Luxor: „De tien geboden", alle leef tijden. Trianon: „De wraak van Franken stein", 18 jaar. Rex: „Onder de mantel van de nacht", volwassenen. „En als de zondaar zich af wendt van zijn verkeerde daden en de deugd beoefent en de ge boden onderhoudt, dan zal dat hem het leven schenken". (Le zing uit de profeet Ezechiël). „Zie mijn vernedering en mijn lijden en vergeef mij mijn zon den" (Psalm 24). „Zondig nu echtêf niet meer, opdat u niets ergers overkomt". (Evangelie). SPORT VOETBAL STRAFFEN VOOR LFC-ERS In verband met de bekende kwes tie in LFC het aannemen van geld om Voor het beroepsvoetbal te gaan spelen zijn de gebrs. H. J. en A. Heymahs voor een jaar uitgesloten van het spelen van wedstrijden, ter wijl de heer Krekelaar geschorst is voor het vervullen van alle bestuurs functies. NOORDWIJK HUKASCH-BLOEMEN- TENTOON8TELLING. Wilt u het wekend nu eens wer kelijk genieten? Gaat dan naar de HUKASCH-bloementen toonstelling, daar ziet u collecties bloemen van door huismoeders, huisvaders, scho len, jongeren en in schuren getrok ken bloembollen, gewoon geweldig! We zagen bovendien prachtig opge maakte bloemstukjes en ander bloemwerk, prachtige vrije collecties van bloemen en ook aquaria, vogels het was er alsof het zonnetje nooit achter de wolken of de mist was weggedoken compleet voorjaar. Verzuimt u niet deze bloemenhof te gaan bekijken, het loont de moeite, want garage Kooimans is omgetoverd in een lentesprookje. We kunnen elk een een bezoek ten zeerste aanbeve len. Zaterdagmiddag 3 uur heeft de officiële opening plaats en dan blijft de show open tot 9 uur. Zondag van 129 uur. Eervolle plaats voor A. de Vries. Op de te Amersfoort gehouden wed strijden om het nationale kampioen schap van de Ned. Politiesportbond Laatste Berichten SCHEEPVAJ TT KOMT LANGZAAM OP GANG Over een lengte van bijna zeven ki lometer liggen kris kras dooreen, tus sen 50 en 70 schepen van de Schelde- mond bij Vlissingen tot aan Ramme- kens toe, te wachten op toestemming hun weg te Vervolgen. Eerst moet de vloot, van een kleine 100 schepen, die in de haven en het kanaal van Ant werpen liggen vertrokken zijn, De Nederlandse en Belgische rivier- loodsdiensteh hebben niet genoeg personeel om de hele vloot uit A.i';- werpen tegelijk weg te brengen naar de rede van Vlissingen. In Hoek van Holland, waar de zon ook schijnt, is het druk doch niet ab normaal. De scheepvaart is daar reeds goed op gang. heeft onze plaatsgenoot, hoofdagent A. de Vries een mooi resultaat ge boekt. Hoewel hij het moest opnemen te gen een in het algemeen veel jongere schaatsgarde, wist de heer De Vries op de 5000 meter de derde plaats te veroveren, terwijl hij in het totaal klassement op een niet minder eer volle vierde plaats kwam. In het totaalklassement waren de eerste zes: 1. C. Scheer, Amsterdam; 2. Siebers, Velsen (kampioen van vorig jaar). 3. De Joode, Amsterdam. 4. A. de Vries, Noordwijk. 5. Witte brood, Amsterdam, ëa Schiphuis, Rot terdam. Einde van paarde-loopbaan Met grote teleurstelling kwam de heer C. C. Olsthoorn tot de ontdekking, dat zijn paard, de beroemde lange- baandraver „David O" die menige grote prijs in de wacht wist te sle pen en in Stompwijk grote publieke belangstelling genoot een hartaanval had gekregen. De spoedig ter plaat se gearriveerde vee-arts, kon geen hulp meer bieden, zodat het paard naar het slachthuis moest worden vervoerd. STOMPWIJK L.T.J. Donderdag hield de LTJ een bijeenkomst, de opkomst was zeer grot. De voorzitter opende de avond waarna notulen werden voor gelezen. Er waren nog enkele mede delingen. Daarna sprak de heer I. Groeneweg over goochelen. Het goo chelen is ontstaan in China pl.m. 400 jaar geleden. Men zegt, dat de eer ste goochelaars van de duivel beze ten waren. De eerste beoefenaars moesten hun kunst dan ook met de dood bekopen. Tenslotte gaf de heer Groeneweg een paar sterke staaltjes goochelkunst weg. De voorzitter dankte de heer Groeneeweg en be sloot de avond. WARMOND Raadsagenda. De raad dezer ge meente komt maandag a.s., des na middags 8 uur in openbare verga dering bijeen. Wegens uitstedigheid van de burgemeester zal de verga dering Worden voorgezeten door wethouder J. Dekker. Op de agenda staat o.m. een voorstel van b. en w. tot onbewoonbaarverklaring van de woningen Kerkdam 1, Burgemees ter Ketelaarstraat 46 en Heerenweg 77. Verhuur van het perceel Scheep- makersdam. Subsidie aan de diaco nie der Ned. Herv. gemeente ten aan zien van een door haar aangesteld maatschappelijk werkster. Voorstel tot het verlenen van medewerking aan de stichting en inrichting van een wijkgebouw dor de vereniging het Wit-Gele Kruis. Voorstel tot het toekennen van voorschotten aan de woningbouwvereniging „Warmun- da", Subsidie aan de speeltuinvereni ging „Speelvreugde", alhier

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2