DUINSTREEK korte baan wedstrijd voor dames leikoopsler STOFZUIGERS Firma Vink en Zonen „Gouden" Oranjever. Noordwijk (Binnen) gaat bloemetjes buiten zetten Marktberichten Luxe Groentenwagen TYPISTE ZATERDAG 14 FEBRUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 HAZERSWOU0E IN MEMORIAM GEERT v. d. ZWAAN Opname wordt verzocht van de volgende herdenking. In de pacht van donderdag op vrij dag is op 82-jarige leeftijd in het St. Joseph-Paviljoen te Gouda overle den onze welbekende Geert. Donderdagmiddag was ze daar heen gebracht. De laatste weken is ze hard afgetakeld." Maar ze kon maar geen afscheid nemen van haar huisje, waarin ze zoveel lief en leed medegemaakt had. Wat zullen wp als dorpbewoners Geert missen. Je zag ze zo dikwijls voor aan de weg staan en zij groette iedereen, wie het ook was, en maakte met iedereen, vreemdeling of niet, een praatje. Hoevele malen per dag gihg ze fiiet naar het Dorp en klamp te iedereen, die ze zag, aan voor een gezellig praatje. Ze leefde met het wel en wee van de gehele bevolking. Daarvan kan degene, die haar cor respondentie verzorgde, meepraten. Ontelbare ansichtkaarten, briefkaar ten en brieven zijn voor haar ge schreven bij geboorten, huwelijken, herdenkingshuwelijksfeesten en over lijden. Talloze zieken hebben een van harte beterschapskaart van haar ontvangen, een lichtstraal in hun narigheid. Ze heeft wat afgeploeterd bij diverse mensen als werkster. Ze was dat b.v. niet alleen bij gewone men sen, maar ook 'bij b.v. oud-burge meester Warnaar, wijlen ds. Luu- ring enz. Niets was haar ooit teveel. Altijd opgeruimd van karakter. Zelfs de laatste dagen als je dan aan Geert „1 ccu veilles vuur ue aiu. ueieKem. ri was le er dan slecht aan toe) dan zei toturetemodeetenergaordring ÏÏnrevuld ^:d?„ethrhb^ethrdeerenn0Bfner0eg STfl Tt ^n Ze "ag hcht^ waar ajid'eren 9» moeten be- ders uit de omtrek, luidde de uit- man werden met grote meerderheid slag als volgt: le prijs ieder 10, mej. 1 herkozen. In de financiële commissie C. Vink en de heren W. Fransen en 1 hebben zitting de heren C. C. v. W. v. d. Zwet Lz. 2e prijs ieder 7.50 mej. T. Vianen Jd. en de he- heren J. v. d. Hoorn uit Ter Aar en W. Leliveld. 3e prijs ieder ƒ5 mej. M. v. d. ZwetFransen en de he ren G. v .d. Hoorn Ter Aar en G. de Lange Woerden. 4e prijs ieder 3 mej. L. v. d. Zwet Ad. en de heren J. Plomp, B. Pieterse Az. 5e prijs ieder 2 mej. T. v. d. Zwet Ad. en de heren L. v. d. Zwet en C. v. d. Hoorn, Ter Aar. De prijswinnaars leg den resp. 104, 102, 101 en 101 ronden af van ongeveer 300 meter. DE MEIJE Ijsvermaak. De ijsclub Meije Vooruit hield donderdagmiddag een wedstrijd hardrijden korte baan voor heren. De volgende deelnemers wer den prijswinnaar: 1. A. Vermei.i 18,2. B. Heemskerk 14,3. C. Verlaan 10,4. P. Jansen 7,50; 5. J. Schouten 5,6. Jac. Schou ten ƒ2,50. Vanmiddag zal er een schaatswed strijd met hindernissen voor dames gehouden worden, wederom op de baan in de Vinkebuurt. NIEUWKOOP Vergadering L.TJ. Onder voor zitterschap van Kees Verhaar verga derde in het parochiehuis de afd. Nieuwkoop van de L.T.J. In zijn ope ningswoord memoreerde hij o.a. het a.s. vertrek van het waardevolle be stuurslid Jan Huismans, wegens over plaatsing naar Wateringen, hetgeen een verlies voor de afd. betekent. In Koert en P. Wouters. Hierna hield father Kelder uit Ze venhoven, die met de omgang mee gaat, een interessante causerie over zijn missie in de Britse Kameroens, die de toehoorders zo trof, dat men spontaan een collecte hield. Het be stuur deed er nog wat bij, zodat fa ther Kelder dankbaar gestemd met het mooie bedrag van f 60,voor zijn missie huiswaarts ging. Met een lied werd de vergadering gesloten. ROELOFARENDSVEEN Clubkampioenschap „Wilhelmina". Vrijdagavond organiseerde de ijs- club „Wilhhelmina"op haar ijsbaan op- de Ringvaart nabij de „Franse brug" haar Clubkampioenschap op de korte baan. Hiervoor bestond veel belangstel ling ook van de zijde der deelnemers. werd: 1. Har van Veen; niets dan duisternis zagen. Want een voorbeeld voor een iedereen in onze tijd. Bij dit alles wist Geert zich ge dragen door Hem, die alles regeert. Geen wonder dat mensen dan aan Geert schreven: Geert wil je eens voor me bidden? Geert genoot zulk een bekendheid, zelfs buiten het Dorp, dat over haar enkele jaren geleden een artikel in de Leidse Courant stond en in 1957, toen ze 80 was, zelfs een hele repor tage over haar in „De Margriet" een landelijk damesblad. Dat heeft wat voeten in de> aarde gehad voordat het zover was, want ze wilde dat eigenlijk niet. Ze zei altijd: Ze ken nen me toch wel. Bij Geert was je geen nummer, nee een van Gods schepselen; waar Hij een bedoeling mee heeft. De teraardebestelling" zal plaats hebben op de R.K. Begraafplaats te Hazerswoude Dorp op maandag a.s. 9.30 uur v.m. LAWWAAR RECTIFICATIE /'In het •verslag van de jaarvergade ring bouwvakarbeidersbond is doör het wegvallen van enkele regels een storende weergave ontstaan van het geen de heer v. d. Meché heeft ge zegd. Er staat: Ook is het niet zo dat de bond er alleen maar zou zyn om [het werkelijke belang van de arbei ders te behartigen. Dit moet zijn: Ook is het niet zo dat de bond er alleen maar zou zijn om hogere lonen te verkrijgen. Er moet mei veel andere zaken rekening worden gehouden om het werkelijke belang van de arbeiders te behartigen NOORDEN Schaatswedstrijden. IJsclub „De ..Roos" organiseerde donderdagmid dag een koppelwedstrfód voor dames en heren. Na afloop van deze wed strijd, waarvoor nogal animo be stond bij verschillende bekende ry- danken als voorzitter, zodat er dus ook een nieuwe voorzitter zal moeten komen. Daarna had de dierenarts Veenen- daal uit Nieuwveen een interessante gespreksavond met de jonge boeren, waarbij o.m. ter sprake kwam, de abortusbestrijding en de tb.c.-bestrij- aing bij het vee. Ook diverse andere veeziekten en te nemen voorzorgen daartegen, als kop- en moerziekte kwamen ter sprake. Ook vertelde spr. uitvoerig over het geboorteproces. Het was een leerzame avond en de voorzitter bedankte de heer Veenen- daal dan ook hartelijk voor het ge- bodene. Schaken. Voor de onderlinge competitie werden de volgende wed- 2. Jan Vermey; 3. Hug v. d. Poel; 4. Jos Vermey. Verliezersronde: 1. Nico v. d. We reld Cz,; 2. G. Hoogenboom; 3. Jan v. Ruiten. Zondag 15 febr. a.s. organiseert bovengenoemde ijsclub een nationale hardrijderij korte baan voor heren, wederom op de ijsbaan Ringvaart nabij „De Franse Brug". Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie elders in ons blad. in moderne kleuren. RÜTON HOLLAND ELECTRO A.E.G. enz. Zuideinde 18, Roelofarendsveen Tel. K 1713—830 N00R0WI JKE"? HOUT Jaarvergadering KVP Nadat donderdagavond de heer C. J. v. d. Ploeg, lid van de Tweede Kamer, zijn grote verkiezingsrede had uitgespro ken en er omtrent enkele praktische politieke punten nog enige gedach- tenwisseling was geweest, hebben bestuur en aanwezige leden van de KVP-afdeling nog de beperkte agen da van de jaarvergadering afge werkt. Nadat de secretaris en de penningmeester hun jaarverslagen hadden uitgebracht, stelde de voor zitter. de heer A. Th. Meijer, aan de hand van de door de penningmeester verstrekte cijfers vast, dat de afde ling financieel aan de grond zat. Na een verkiezingsjaar komt ons dat niet zo vreemd voor, maar de moei lijkheid is, dat 1959 door de kamer ontbinding weer een verkiezingsjaar is. Het bestuur stelde daarom voor om de reductie, welke tot nu toe werd toegepast, als man en vrouw beide lid zyn, te laten vervallen en de contributie zonder meer vast te stellen op 2.50 per lid. Aangezien de afdracht aan kring- en hoofdbe stuur 2 bedraagt en het incasso- loon 0.25 schiet er per lid 0.25 voor de afdelingskas over. Door de reductiebepaling, waardoor de con tributie per echtpaar slechts 4 be- Overvloedige programma's In het kader van het gouden be staan van de O.V., zal aan het Konin- ginnefeest op 30 april a.s. een apart cachet worden gegeven, waarvoor j door het bestuur bereids een schema was opgesteld. In de algemene verga- I dering gehouden in De Beurs werden deze plannen onder de loupe geno- j men. Bij ontstentenis van de voorz. I dokter Kruyt, die later ter vergade- ring kwam, berustte de leiding bij de heer B. de Jong die, omdat een kas- I controle commissie was samengesteld bestaande uit de heren L. v. d. Meij C. Kraaij en Jac. v. d. Niet, het pro- Advertentie) gramma voor en rond 30 april in be- 1 spreking bracht. Om de onderlinge band van de O.V. leden te verstevi gen, had het bestuur 'gemeend, voor dit gouden jaar een competitie te or ganiseren voor klaverjassen, kruisjas sen, bridgen en biljarten. Dit plan vraag, waarbij vooral het woning- stuitte nogal op moeilijkheden en uit vraagstuk veel aandacht kreeg, sloot eindelijk kwam uit de bus, dat op 6 de voorzitter op een gevorderd uur deze geanimeerde politieke bijeen komst. SASSENHEIM FEESTELIJKE JAARVERGADERING „ST. ELOY" april a.s. een kaartavond zal wordert georganiseerd. Opgaven hiervoor tot uiterlijk 4 april bij de commissieleden J. Bierman, J. Vink Rizn en E. Wij- nands, terwijl voor de technische lei ding zullen worden aangezocht de he ren Jac. de Ridder en L. Hermans. I Een biljart-kurkavond op 13 april „St. Eloy", afd. Sassenheim van de met als commissieleden Th. Vink, Fr Ned. Kath. Bond v. weknemerslsters) vink en Wim Vink. By voldoende in industriële bedrijven „St. Willi-deelname zal ook nog een bridge- brordus", hield gisteravond in de zaal j avond worden vastgesteld. Op 28 van hotel „Het bruine Paard" haar aprii er een etalagewedstrijd, in jaarlijkse feestvergadering. De voor-1 samenwerking met het comité KIN zitter, de heer J. Haver, verwelkomde waarbij men, naast een keuring dooi de aanwezigen. Hij vond het jammer, j een jurv, ook het publiek zal laten dat zo weinigen gehoor hadden gege- 00rdelen. Wie de keuring van de ven aan de uitnodiging op deze avond jury het dich-st benaderen, kunnen aanwezig te zyn Een by/onder woord hiermee prachtige prijzen winnen. De van welkom nehtte hy tot de spreker leiding van dit alles werd in handen van deze avond, de heer Heynis, dis- gestel§ van de heren B de Jong c tricts-bestuurder. Hy deelde o.a. mede i Kraaij H CasperS- v. ^oren en L. J. dat het aantal leden gestegen was v d Meer Voor de straat. en gevel_ tot 62 en dat op 28 oktober 1960 het i 12M-jarig bestaan der afd gevierd wordt. Na voorlezing der notulen en strijden gespeeld: A. Plaizier K. C. J droeg, werd op elk echtpaar door de Angenent 10; P. G. VerkleyA. A. de Troye 01; Th. J. F. Teunissen D. v. d. Laan 10; A. A. Ruiterman G. v. d. Laan afgebr.; C. VerdelG. Bosch 01; J. G. VroonhofW. Jan sen jr. 10. Stille Omgang. De vergadering van de Stille Omgang, welke gister avond onder leiding van de heer C. van Houten in het parochiehuis werd gehouden was zeer goed bezet. afdeling geld toegelegd en schoot er in totaal te weinig voor de afdeling over. Indien de afdelingskas 0.25 per lid voor werkelijk alle ongeveer 1000 leden behoudt, kan de afdeling financieel draaien. Na enige discus sie, waarbij uit de vergadering nog een voorstel kwam om voor vrijge zellen de contributie op 3.50 te stellen, werd het bestuursvoorstel jmet algemene stemmen aanvaard. het jaarverslag der secretaris, dankte de voorz. de heer P. C. Spaan voor het werk, als secretaris verricht. Uit het jaarverslag der penningmeester bleek, dat na het saldo van 1957, groot 364,80, de inkomsten waren 411,97, de uitgaven 334.85, het sal do thans was 441,92. De kascommis- had alle gelden en bescheiden Dé voorzitter deelde mede, dat dej Met een verwijzing naar het ge- omgang in samenwerking met Noor- brek aan medewerking bij voorbe den en Zevenhoven in dé nacht van reiding van de raadsverkiezingen, 1 maart gehouden wordt. Zondag 22'gaf de voorzitter vervolgens een uit- febr. is na de H. Missen kaartverkoopeenzetting van de door de afdeling te in het parochiehuis ad 2,25. Niet- voeren propaganda- en ledenwer- leden 3,25. öm half twaalf is in de vingsactie. Het meeste werk zal het kerk een kort lof. Om 1 uur begint j bestuur wel weer zelf doen, maar hij de omgang. Om 2.15 is de H. Mis,riep de medewerking in voor de ver weer in de kapel van de zusters op spreiding van de raamaffiches, welke de Lauriersgracht. Daarna gaat men, hij zeer belangrijk noemde en voor onmiddellijk met de bussen, gepar-|de financiële actie op zondag 22 fe- keerd op de Rozengracht, weer naar bruari a.s. bij de uitgang van de ker- huis, zonder dus eerst gelegenheid te ken. Zij, die hun medewerking wil- hebben tot ontnuchtering in een of andere gelegenheid, welke plan men algemeen verwierp. De penningmees ter A. Kwakkenbos had ƒ869,25 ont vangen en f 584,07 uitgegeven, zodat er dus een mooi batig saWo is van f 285.28. De aftredende bestuursle den A. Kwakkenbos en P. Zimmer- len verlenen, kunnen zich melden bij de secretaris, de heer Schalks, Ko ninginneweg, hoek Viaductweg. Tenslotte wees de voorzitter op de grote KVP-manifestatie op zondag 8 maart in de Veemarkthallen te 's-Hertogenbosch. Na een zeer geanimeerde rond- Gemeenteraad van Ter Aar Het voornaamste punt van behan deling waarvoor de gemeenteraad gisteravond in voltallige zitting bij een was, was de vaststelling van de begroting voor het dienstjaar 1959. Voorzitter was burgemeester B. J. Hogenboom. In een inleidend woord 'zeide de burgemeester, dat hij gaar ne de eerste vergadering in dit jaar vroeger had willen houden. Maar het vermenigvuldigen van, de begroting vorderde door omstandigheden meer tijd dan voorzien was. De vergade ring zal staan in het teken van de be groting. We zullen daarin vinden wat we willen in 1959. In het afge lopen jaar kon door de bestedings beperking niet bereikt worden wat we ons hadden voorgenomen. Diver se werken bleven daardoor onuitge voerd. In 1959 zullen we trachten al thans de strikt urgente werken uit gevoerd te krijgen. Dank zij een be sluit van de raad zijn b. en w. er in de eerste weken van januari reeds in geslaagd een geldbedrag van 111400 gulden te lenen. En later nog een be drag van 200.000 gulden. Hiermede kunnen de eerst nodige werken wor den gefinancierd. In 1958 Werd een bedrag van 767.480 gulden aange trokken waarin begrepen is het be drag voor de woningbouw in het uit breidingsplan Langeraar. Onbruikbaar water. Van een drietal ingelanden van de Middelpolder was een schrijven ont vangen inzake de toestand van het water. Volgens dit schrijven zou het water verontreinigd worden en onbruikbaar zijn voor sproeiwater in de tuinbouwbedrijven en ongeschikt als drinkwater voor het vee. De voorlopige onderzoekingen hebben echter de juistheid hiervan nog niet bewezen. Deze zaak is bovendien op de eerste plaats een polderaangele genheid. De heer v. Rijn informeerde of de verontreiniging ontstaat bij de hui zen der woningbouwvereniging. De heer Van Harten verklaarde ge constateerd te hebben dat het wa ter als gSetwater onbruikbaar is. Er werd gesproken over slecht onder houden sloten. Spr. beval een goede samenwerking aan om dit euvel te verhelpen. Het schrijven werd voor kennisgeving aangenomen. Subsidie Veilig Verkeer. Vervolgens was een subsidie-aan vrage van de vereniging voor Veilig Verkeer aan de orde. Als deze ver eniging in staat zou zijn om uit te voeren wat nodig geacht wordt ter bevordering van de verkeersveilig heid zou zij moeten beschikken over een bedrag van 1853.00. Een op- somimng van dit alles was gevoegd bij de subsidie-aanvrage. B. en w. stelden voor aan deze vereniging een subsidie te verlenen van 500 gulden, en hieraan te verbinden de voor waarde dat 300 zou worden besteed in overeenstemming met de gevoelens van b. en w., en 200 voor beste ding naar eigen inzicht. De heer v. Harten vond het eigen aardig dat een gedeelte van het be drag onder controle zou staan. Hij voelde er meer voor, dat het gehele bedrag besteed zou worden in over leg met b. en w. De raad besloot echter overeenkomstig het voorstel van b. en w. Geisers in woningwetwoningen. Het volgende punt gold het be schikbaar stellen van een crediet voor het aanbrengen van geisers in de woningwetwoningen. Het betrof de woningen in het uitbreidingsplan Langeraar, en enkele woningen in de Prinses Irenestraat, de Prinse- Mar grietstraat en de Woudsedijk. Voor de uitvoering van dit werk werd een crediet gevraagd van 10.985.Dit het gemeentefonds. Toch is de toe met het oog op het gebruik van de douches is dit nodig. Ook de heer v. Vliet was van mening, dat verplich ting noodzakelijk is. Er werd nog even gesproken over de voorkeur van geiser of boiler. Weth. Volgering verklaarde, dat na onderzoek b. en w. toch de voorkeur meenden te moeten geven aan gei sers. Hierna werd het crediet toege staan. Vervolgens besloot de raad tot het voorbereiding verklaren van een plan in onderdelen voor uitbreiding te Aardam, Papenveer en Langeraar. Dit be> lit als bedoeld in art. 36, 4e lid der woningwet. Zwemmen in Avifauna. De raad besliste gunstig op een verzoek van de school voor Chr. Volksonderwijs ingevolge art. 72 der lager onderwijswet 1920 inzake de aanschaffing van een radio-ontvang toestel. Oe inspectie had zich ac- coord verklaard met deze aanvraag mits het een eenvoudig toestel be trof. Ook ging de raad accoord met een verzoek op grond van hetzelfde artikel van de scholen voor Chr. Volksonderwijs en de Chr. Nat. school om zwemonderwijs mogelijk te maken in het zwembad van Avi fauna. Dit voor de 5e tot en met de 8e klas. De lessen zullen geheel, de reiskosten voor 40 pet. worden ver goed. De begroting. Hierna kwam de behandeling van de gemeentebegroting voor hel dienstjaar 1959 aan de orde. De be groting sluit met een nadelig saldo van circa 92.000 gulden. De oorzaak is niet gelegei. in een teveel uitge ven door de gemeente, maar door een heeft tot gevolg dat er door de be woners in het uitbreidingsplan Lan geraar per week 60 cent zal moeten worden betaald, 75 cent in de Prinses Irene- en Prinses Margrietstr. en 70 cent aan de Woudse dijk. Het ver schil in de kosten komt door de aan leg der leidingen. Het totale plan omvat 50 woningen. De heer Heemskerk vroeg, of dit verplichtend was. De voorzitter ant woordde dat het de bedoeling is, dat in alle woningwetwoningen een warmwatervoorziening is. Vooral stand niet zo somber als deze cijfers wel uitdrukken. In januari is n.l. be richt ontvangen dat de gemeente- januari 1958 met 50.000 gulen is ver hoogd. Dit bedrag is in de begroting niet vermeld. Deze verhoogde uit kering en nog enkele andere bedra gen maken dat het tekort vermin derd kan worden met 56.830 gulden. Het resterende tekort kan nog ge dekt worden uit de premie-reserve. Met deze cijfers is het beeld aanmer kelijk gunstiger. (Wordt vervolgd) versiering zal het bestuur zich in ver binding stellen met het plaatselijk „Bloemencomité". Het programma Op 30 april te 8 uur Koraalmuziek, te 10.15 uur aubade van de schoolkin deren voor het gemeentebestuur. Daarna muzikale tocht door het dorp. Voor de versierde groepen zullen prij zen beschikbaar worden gesteld orde* faevonden.**De vOTrzïïter"danktë?^rna ^I.tatie op de scholen. Te de commissie voor hun aktiviteit. Tot 2-30 ballonwedstryd voor alle leden der nieuwe kascommissie wer- schoolkinderen op de Lijnbaan weg. den benoemd de heren C. de Goey en waarbij ongeveer 2000 ballonnen zul- C. Tettero. len worden losgelaten. Direct nier- De spreker van deze avond, het woord nemend, wijdde eerst zijn aan- advaond,adTheerCiUdÏGÖ4, ffoafK!'"f 25-jarig lidmaatschap van St. Willi-1 v00r de tafeltennjssport op de adres- brordus als voorbeeld werd gesteld. n Hy speldde hem met welgemeende S X Sporthoflaan 22; J. van felicitaties, ook namens het hoofdbe-1 „van Leeuwenlaan; A stuur, het zilveren draaginsigne op.1 Spor.hofla31: 2. Tevens in ons De afd.-voorzitter sloot zieh hierbij f*?1™ donderdagavond en za. aan en bood de jubilaris namens de i terdagmiddag W. Molenaar afdeling een attentie aan. Mevr. De Goey werd in de bloemen gezet. De heer Heijnis bespak hierna het onderwerp „Contributie". Hy be lichtte op duidelijke wijze hoe de or ganisatie aan haar middelen komt en hoe zy deze besteedt. In zijn verder betoog maakte hij propaganda voor het vakblad. De voorzitter dankte spreker voor zijn helder betoog, waar na de geestelijk adviseur, kapelaan Hoogenboom, een korte toespraak hield. De aftredende bestuursleden, de heren P. C. Spaan, eerste secretaris, en L. C. v. d. Eist, penningmeester, werden bij enkele candidaatstelilng herkozen. Na de rondvraag en slui ting door de voorzitter, nam het fees telijk gedeelte van de avond een aan vang. Geslaagd. Voor het boekhoud- diploma van de Ned. Associatie, slaag den de heren A. J. M. van Rijn en L. Lefeber, beide te Sassenheim. „Tafeltennisclub „Sassenheim". Zaterdag 7 febr. speelde ons junio renteam tegen Docos 1. Ook dit keer moesten zij 2 pnt verspelen. De ne derlaag liep nogal in de papieren n.1 10—0. Op 9 febr. ging ons eerste team naar RTC te Rijnsaterwoude. Ons team ZoetHoogervorst en onze reserve C. van der Hoorn speelde ondanks tei4M w veel sterkere kant van de tegenpartij'^™ 50t"f25"7 löT 10. Hoofdstraat 122 alhier. WASSENAAR In de reeks sportevenementen, die in de loop der jaren voor de militai ren van het Marinevliegkamp Val kenburg zijn georganiseerd o.m. wielerwedstrijden en schietwedstrij den is gistermiddag een nieuwe toegevoegd: een lcortebaanwedstrijd op de schaats, georganiseerd door de O.S. en O.officier, de heer Broe- kema. Er bestond voor deze wed strijd, die gehouden werd op de tank gracht bij de Katwijkseweg grote belangstelling. Een veertigtal mili tairen die de afgelopen dagen vol op gelegenheid kregen zich te oefe geschreven nen, omdat er drie middagen achter een ijsvrij gegeven werd had voor de wedstrijden ingeschreven. De af stand bedroeg 160 meter. Er was ge zellige muziek van een geluidswagen en uiteraard was ook de cantine- dienst present. De deelnemers startten twee aan twee volgens een afvalsysteem. Ver keersleider Hoff, vliegdienstver- keersleider Oudshoorn en de korpo raals Koopman en Nieveen plaatsten zich na spannende en sportieve stryd in de finale om de vier geldprijzen een zeer goede en prettige wedstrijd Met een 9—1 nederlaag werden zy huistoe gezonden. Ons tweede team speelde op 8 februari j.l. een compe titie-uitwedstrijd tegen ATTC te Al phen aan de Rijn. Dit team bestond uit Zandbergenvan Gent en C Turk. Na deze wedstrijd werd de ne- derlagenregen voortgezet n.L met 8-2 i het nadeel voor TCS 2. Er werden twee wedstrijden gewonnen door C Turk en M. Zandbergen. Nogmaals Hoff en Koopman streden om de derde en vierde plaats. Hoff won dit duel. De eindstrijd om de twee eer ste plaatsen tussen Nieveen en Ouds hoorn resp. een van de langste en een van de kortste deelnemers, werd in het voordeel van Oudshoorn be slist De commandant van het vlieg kamp, de kapitein ter zee-vlieger W. O. P. R. Aernoot reikte de prijzen uit. op zuilen, eveneens op de Lij nbaan- weg, met medewerking van de leden van „Steeds Sneller" een groot aantal postduiven het luchtruim ingezonden worden. Te 4.30 zal door het bestuur een receptie worden gehouden, waar over nog nadere mededelingen vol gen. Om 8.30 uur zullen er vanaf het Juvena_Ugebouw 4 muziekkorpsen t.w. Exelslor, Crescendo uit Noord- wijk en Jeanne d'Arce, Harpe Davids uit Noordwijkerhout starten in 4 rich, tingen van Noordwijk-binnen om ge zamenlijk weer bijeen te komen in het gemeentelijk sportpark aan de Van Panhuysstraat, voor het houden van een grootse Taptoe met een vuur werk als klap op de vuurpeil. Ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bernhard zal op 27 juni a.s. wederom een sportmiddag worden ge organiseerd onder de bekwame lei ding van de heer J. Gravendaal, ter wijl de Kroningsfeesten zullen plaats vinden op 2, 3, en 4 september. Hier voor werd na ze breedvoerige be sprekingen, het programma vastge steld waarin o.a. als nieuwe attractie is opgenomen een „behendigheids- wedstrijd voor auto". VOORHOUT GOEDE AVOND VOOR DE JEÜGDNATUURWACHTERS. Voor de leden van de Jeugdnatuur- wacht van Voorhout had het plaat selijke bestuur een mooie avond ge organiseerd in de grote zaal van het parochiehuis. Zelden komt het voor dat een zaal zo vol bezet is, als deze avond. De heer J. Warmenhoven, voorzitter, heette alle jongelui wel kom, waarna door broeder Thomas van de Bisschoppelijke Nijverheids school, alhier, een kleurenfilm werd vertoond van de Ned. Ver. voor Bloemisterij. De voorzitter wees hier bij op enkele dngen, welke voor be scherming in de natuur in aanmer king komen. Een film van de Wisselmeren in het bergland van Nieuw-Guinea volgde. De kleine kijkers konden hierdoor veel leren over de inwo ners in de oerwouden. Burgemeester Smolders reikte ver volgens prijzen uit in de vorm van natuurboeken, voor huisbroei van bloembollen aan: 1. Tonny Dekker, 2. Jos. v .d. Geer en Leo v. d. Lans Lzn. Prijswinnaars van de verzorging van schooltuinen waren: 1. Frans v. d. Berg, 2. Mart. Zwetsloot, 3. Henk v. d. Slot, 4. Leo Zonneveld, 5. J. v. d. Nouland Jzn., 6. Jan Zwetsloot en 7. P. v. d. Lans Lnz. Door hun mak kers werden deze prijswinnaars har telijk toegejuicht. Burgemeester Smolders was erg blij, dat er zoveel kinderen waren opgekomen. Hij prees de organisatoren, het medewerkend onderwijzend personeel voor alles en vooral voor de natuurfilms die zij lieten zien. De natuur, die God ons gegeven heeft, zo zeide spr., moet beschermd worden. Hij riep de jeugdnatuurwachters op hier met alle kracht aan mede te werken. Voor al hetgeen de echtgenote van de voorz. mevr. Warmenhoven al jaren lang voor bij haar gebrachte zieke of verongelukte vogels, door de natuurwachters gevonden, gedaan heeft en ook voor de controle van de huisbroei, ontving de heer Warmen hoven voor haar een prachtig boek, omdat zij niet ter vergadering aan wezig kon zijn. Hierna verzocht bur gemeester Smolders aan de kinde ren een daverend applaus als dank aan de bestuurders van de jeugdna- tuurwacht. Als slot van de avond werd nog een film vertoond van het Nationaajl Park „De Hoge Veluwe". LEEUWARDEN. 13 febr. Kaas. Goudse volvet ƒ2.00, Edammer 40-f 1.88, broodkaas 1.89. Stemming kalm. Vinkeveen. 13 febr. Groenten. Boerenkool A n 2831, Prei A II 45, Witlof A I 60—65, Witlof A n 56— 62, Witlof B I 57. Witlof B II 45—57 cent per kg. Selderij 1532 cent per bos. KATWIJK AAN DEN RIJN 13 febr. Groente. Waspeei» A. export 5.30 7.19; Waspeen B. export 3.505.20; Waspeen I Binnenland 4.506.30; Waspeen n binnenland 1.803.60; Selderie 11.00; Breekpeen 1.301.70 p. kist; Uiei 1.402.00 p. kist, Kroten 0.J0—1 40 p. k.- Witlof I 55.00—62.00; Witlof II 42.0045.00; Knolselderie 21.80—22.00; Boerenkool 25.00- -35.00; Rode kool il.OO—18.00; Gele kool 9.00 —15.00; Spruiten I 62.00106.00; Spruiten II 23.0044.00; Spruiten ge schoond 92.00147.00; Uien drielin gen 0.801.00. Aanvoer Waspeen 66.000 kg. waarvan 41.000 werd ge kocht voor export. Gevr. voor direct of later: BOIRfcNKNBCHT of aankomende jongen: goed kunn. melken of ge negen het te leren. C. P. Hooimans, Voorstraat 11, Voorschoten. Te koop aangeboden een eventueel met paard. In prima staat. K. Voorham. Raaphorstlaan 32, Wasse naar. R.K. Meisje, 25 jaar. zag zich gaarne geplaatst als Brieven onder no. 3464 bureau van dit blad. Notaris BOOM te Voor schoten. bericht dat het perceel Leidse weg 357 te Voorschoten Uii de hand is verkocht. vraagt voor spoedige indiensttreding ADMINISTR. KRACHT (vrl.) leeftijd 22 iaar. Sollicitaties te richten aan Modehuis Lampe - Breestraat 161. IJSCLUB OUD ADE A.S. MAANDAG 16 FEBRUARI KAMPIOENSWEDSTRIJD VOOR HET GEWEST Z.H. DER K.N.S.B., om kampioensmedallle en prijzen van 75.—, ƒ50.—, ƒ25— en 10—. Aangifte tot 1.30 uur: H. Vrijburg, secretaris, telefoon K 1712326, Zwarteweg 6. Maison Iréne GANGETJE 2 LEIDEN vraagt voor zo spoedig mogelijk liefst met het stoffenvak bekend. Aanmelden: *s namiddags van 78 uur.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5