R IJ N S T REEK Fiaf of Volkswagen GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Uitbreidingsplan Wassenaar WOENSDAG 11 FEBRUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Klein debai in de Leidse Raad De gemeente Leiden is van plan voor de politie weer een Fiat 1100 aan te schaffen. En dit gaf in de raadszitting gistermiddag aanleiding tot enige discussie. De heer Roorda (P.v.d.A.) vroeg of het niet beter was eens een proef met een andere wagen te nemen. De Fiat heeft in vijf jaar tijd 4.000 aan kosten gevraagd. (Deze woorden waren de heer Kort- mann (K.V.P.) uit het hard gegrepen. Vier jaar geleden heeft hij immers ook een opmerking gemaakt over het nut van de Volkswagen voor dit po litiewerk boven de Fiat. De Duitse Solitie rijdt op de auto-strada's met e Volkswagen, ook de politie van Amsterdam en Den Haag en vele an dere steden maakt er gebruik van. In een beschrijving van beide merken te kende de heer Kortmann de Fiat als een wagen met hoge rij-capaciteiten, maar ook een bijzondere gevoelige Burgerlijke Stand Geboren: Annette Valentien d. v. D. Petit en E. de Kier. Aria z. v. A. van Beelen en M. Krijgsman. René Theodoor z. v. J. Vis en T. Wijrdeman Cornelis Jozef Lodewijk z. v. A. C. J. Duindam en C. M. van Haasteren. Maria Hendrika d. v. F. Gijsman en M. M. Beekman. Jetje Hendrika d. v. A. Rensen en J. Nicolaas. Jo hannes Theodorus Maria z. G. P. van den Berg en J. C. Wijnands. Aloysius Cornelis Elisabeth Maria z. v. L. L. Hoogeveen en C. M. J. Driesen. Geer- truida Clasina Maria d. v. F. M. Was senaar en A. C. A. van Dam. Marjo lein d. v. S. J. Pijnacker en E. Orth. Willem z. van J. van der Plas en J. van der Plas. Christina Petronella d. v. H. C. de Koning en J. J. de Roode. Agnès Maria d. v. R. J. J. C. van der Voort en C. M. L. van der Post. Frans z. v. F. Leerink en T. J. de Lange. Overleden: E. J. van der Poel 87 jaar man. Leidse agenda WOENSDAG 11 FEBRUARI Kon. Ned Nat.-hist. Vereniging, Lezing door de heer L. H. Kroon, Leeuwerikstraat 8, 8 uur nam. Mij voor Toonkunst. Ledenvergade ring, Rapenburg 22. 8 uur nam. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 7 uur nam. K. O. Ned. Comedie „Nina". Leidse Schouwburg, 8 uur nam. DONDERDAG 12 FEBRUARI Ned. Mij voor Nijverheid en Han del. Spr. prof. ir D. Dresden, De Doe len. 12.30 uur nam. K. O. Rotterdams Philharm. Or kest o.l.v. Ed. Flipse, m.m.v. Béla Siki, piano. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. De Leidse Assurantieclub. Mr J. van Someren: „Van wieg tot graf verzekerd en per bedrijfstak georga niseerd", Rapenburg 8, 8 uur nam. ZATERDAG 14 FEBRUARI Kon. Ned. Nat.-hist. Ver. Excursie langs verversingskanaaJ te Scheve- ningen, Station Leiden, 13.50 u. nam. Ziekenver. „Ondersteuning zij ons doel", 65ste jaarvergadering, De Burcht, 8 uur nam. „Litteris Sacrum". Voorstelling van „De zonderlinge Mrs Savage"? Leid se Schouwburg, 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling „Informele Kunst". (T/m 28 febr.). Lakenhal: „Schatten uit het Mau- ritshuis" Werkd 10 uur voorm. uur nam.; zon- en feesdagen 1—4 uur nam. (1 tot 16 februari 1959). Lakenhal: „De Grafische". Werkd 10- uur, 's zondags 14 nam. (tot 2 maart) Lakenhal: „Wie was Vincent van Gogh". Werkd. 104 uur; 's zondags 14 uur nam. (tot 2 maart) Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstellnig „Wat doe je in de kou?" Zondagmiddag 2 uur filmvoor stelling (tot en met 1 maart 1959). Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tekeningen van Bernard Boutteville. Werkdagen 25 uur ft./**i. 14 febr.) Leidsch Academisch Kunstcentrum „Beeldende kunst van Cives", Rapen burg 73 (5 5t./m. 19 febr.). 11 uur v.m.5 uur nam. Dienst der apotheken. Leiden Apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20'08: Oesstgeest: Apotheek Oegst- geest, Wilhelminapark 8 tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 613 febr. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Rooney", alle leeftijden (Donderdag: „Doctor in the house", alle leeftijden). Lido: „De dag der vergelding" 18 jaar. Luxor: „De tien geboden", alle leef tijden. Trianon: Afgekeurd. Rex: „De weg van het geweld". 14 jaar. auto. Zeker niet een wagen zoals dat bij de politie het geval moet zijn waar iederéén in kan rijden. Waarom houdt u dit voorstel niet aan en neemt u eerst eens een proef? Ongetwijfeld zal de V.W goedkoper zijn en een langere levensduur heb ben. Aldus dit raadslid. De voorzitter wees op het feit dat twee aanrijdingen 400.de on- kostennota van de Fiat enorm heb ben opgedreven. De aanrijdingen wa ren niet aan de agenten-bestuur ders te wijten. Voorts worden de on derhoudskosten vergroot door de gro te verscheidenheid aan chauffeurs. Voorzitter heeft niets tegen de Volks wagen, maar vele gemeentes hebben de V.W. afgewezen, omdat er maar twee portieren in zijn. In de binnen stad moet ook veel geschakeld wor den, en daarvoor leek hem de Volks wagen minder geschikt. De veelheid van bestuurders maakt eenheid van wagenpark noodzakelijk, aldus de voorzitter. Het voorstel werd aange nomen. BRITSE SPOKEN EN SCHIMMEN. Voor de tweede maal was de heer David Coleman, manager van de Bri- tisch Travel Association te Amster dam, de gast van het genootschap Nederland-Engeland te Leiden. Dat de heer Coleman een geestig en boeiend spreker is, heeft hy met zijn lezing over de „Myths and Mysteries of the Britisch Isles" ook nu weer bewezen. Hij werd ingeleid door de voorzitter van de Leidse afdeling van dit genootschap, prof. dr. A. A. Prins. De heer Coleman woont reeds lang in Amsterdam, maar hy blijft het uiter lijk en de manier van doen behouden van een typische Brit en niet in het minst is dit te danken aan het feit, dat hij jarenlang belast is geweest met het beheer over verschillende oude landgoederen en kastelen in Zuid Engeland. In die tijd heeft hij een goede kans gehad zich in de mys- terieën te verdiepen en met spoken en geesten van allerlei slag vertrouwd te raken. De Britse eilanden beschik ken over vijfhonderd kastelen en vele tienduizenden spookhuizen. De heer Coleman vertoonde prachtige licht beelden van deze kastelen en huizen. De historie van het Britse rijk is met het volk gegroeid. Nog steeds leven de namen der grote figuren uit het verleden in de harten van het Britse volk. Een typisch voorbeeld hiervan is de naam van de eerste interconti nentale Britse raket, die „Black Knight" werd genoemd, naar een der figuren in de omgeving van de be faamde koning Arthur. Zijr bestaan staat historisch vast. Maar de legende heeft zo'n netwerk van fantasieën rondom Arthur geweven, dat deze nu zelfs enige tientallen rustplaatsen heeft, waarop de bewoners uit de om geving van elke plaats recht doen gel den. De schimmen van Robin Hood, John o'Gaunt, Sir James Douglas, la dy Godiva en van vele anderen trok ken aan de belangstellenden voorbij. De schimmen bevolken nog steeds de moerassen van Yorkshire, de rot sen van Wales en Schotland, het park landschap van Surrey De heer Cole man heeft de belangstellenden hier van een duidelijke schildering gege ven. rechts van de weg staande boom op, i overtroffen door Cornell Corty de DIK EN DUN IJS Van een marathon-medewerker hoorden wij, dat het ijs al een be lemmering voor de scheepvaart gaat worden. In de Herensingel bijvoor beeld moest gistermiddag een zand schuit-schipper zich op de voorplecht var. zijn zandschuit bedienen van eer z.g. bolhamer aan een lange stok om zich een doorgang te kunnen banen. Bij een poging om verder te stoten na een korte aanloop van de schuit, brak de hamer tussen boeg en ijs in tweeën. Er staat tegenover dat jong en oud Leiden het harl kan ophalen aan de schaatssport. Het was zeer druk op de banen, maar een waar schuwing voor gevaarlijk ijs op sin gels en wateringen is op haar plaats. Op de kleermakersvakwedstrijd- show van dinsdag 10 februari in het Kurhaus te Scheveningen is voor de stad Leiden een mooi resultaat be haald met een toga voor Ambtenaar van de Burgerlijke Stad, waarop fier de eidse Sleutels pronkten. De kwaliteit van de ingezonden stukken waaronder ook wandelkos tuums en sportkleding, afgewisseld met dameskleding stond op een bij zonder hoog peil. Coupeur was de heer Th. Messink, kleemaker J. Ro- zier. waarbij zijn wagen totaal vernield werd. De burgemeester zelf bekwam geen noemenswaardig letsel. De heer Van Dobben de Bruijn reed in de rich ting Bodegraven. Toen hij een voor hem rijdende auto had ingehaald en weer naar rechts zwenkte, begon zijn wagen over de door van de bo men afgevallen rijp glad geworden wegdek te slippen. De bestuurder verloor de macht over het stuur, waarna het voertuig tegen een rechts in de berm staande boom tot stilstand kwam. TENTOONSTELLING VAKMANSCHAP. In een wel erg kille temperatuur, die niettemin het enthousiasme van de betrokkenen niet kon drukken, heeft wethouder A. J. Dekker van onderwijs, kunsten en wetenschap pen, dinsdagavond in de benedenzaal van „Avifauna" de onderwijs-ten- toonstelling „Vakmanschap Neder lands Faam" van de Vereniging Ne derlands Fabrikaat officieel ge opend. De expositie, die suggestief en vi sueel van aard is en is afgestemd op de ontwikkelingsgraad van alle scho lieren, vooral ook wat de te geven explicatie betreft, blijft in Alphen geopend van 11 tot 20 februari 1959. Het is een reizende tentoonstel ling waaraan vele Nederlandse be drijven medewerking verlenen en die, hoewel ogenschijnlijk van beperkte omvang, door een „uitklap"-systeem in feite uitgebreide mogelijkheid biedt. Men heeft er naar gestreefd het reklame-element te weren. De officiële opening is bijge woond door vele hoofden van scho len, de heer L. Schipper, inspecteur van het l.o., de heer N. G. Groot- huyse, inspecteur van politie. Gevestigde personen in de week var 29 jan. t.m. 4 febr. 1959. J. v. Heiningen en fam., soldeerder, So- phiastraat 84a. P. Mast en fam., ass. calculator, J. P. Coenhvf 20. J. Vlie land en fam., huisschilder. Hansen straat 69. H. Lens en fam., opperman, Beatrixstraat 33. L. N M. Duijsens cn fam., lector R.U., Vijf Meilaan 124. J. Bosscher en fam., werktuig bouwkundige, Vyf Mpilaan 62. T. M. Bergers en fam., mecaniciën KLM, Kam. Onne6laan 18. E. Sjardijn Smeing en fam., a.b. Zijlsingel t.o. 61 H. Verhoef en fam., arts, Vijf Meiplein 70. R. F. Beerling en fam., hoogleraar, Witte Singel 16. A. I. F. Oppenheim, Rapenburg 60. L. M. Versluis, werktuigk tekenaar, Oude Vest 33. A. J. Kroonvan Rangel- rooij, Noordeindeplein 8a. H. A. van den Hurk, mach. bankwerker, Witte Singel 12. J. F. M. Poters, Morssin gel 9. J. H. Teske, transportarbeider, Hoflaan 60. T. C. Wildenburg, onder- ladingmeester N.S., Sumatrastraat 44a. M. D. van Ommen, kantoorbe diende, Roodenburgerstraat 70. J. Stellinga, onderwijzeres, Zoeter- woudsesingel 40a. J. A. C. Alblas, verkoper. Botermarkt 9. L. Paules Paulus, Rijnsburgerweg 140. M. J. P. Companjen, Vliet 3, G. Horsman, Hogewoerd 27. T. H. M. Grubben, le rares, Herensteeg 17. A. M. de Vlaam arts, Rijnsburgerweg 10. G. J. Boers Van den Berg, Boerhaavelaan 2. B. Rijlaarsdam, Boerhaavelaan 2. J. W. de Haan, Boerhaavelaan 2. M. A. Oet Den Otter, Breestraat 37. M. K. Hartgrink, Langebrug 6d. A. Casu, granietwerker, Maredijk 58. A. E. LijnzaadReuijl, secretaresse, Boer haavelaan 28. M. H J. Goossens, on derwijzeres, Schelpenkade 32a. W. Vavier, huishoudster,Staalwijkstr. 3. P. Kreek, arts, Rijnsburgerweg 24. H. C. Hol, bouwk. opz. tekenaar, Jan van Goijenkade 23. B. Schutrups, chauffeur. De Ruijterstraat 16. F. Kamma, zendingspredikant, Wasstr. 21. J. V. v. Nes, verpleegster, Rijns burgerweg 10. E. M. van der Neut, adm. medewerkster Studiecentrum, Haagweg 52. Vertrokken 29 jan. t.m. 4 febr. A. Schaap en fam., Sumatrastraat 108a, Amsterdam, Roerstraat 3311. W. Betgen en fam., Vrouwenkerkst. 22, Zuidwolde, Linde A 296c. H. van Grieken en fam., Aloëlaan 33, Voor burg, Querodostr. 30. C. J. Dijkstra- Mooten en fam., Stuwstraat 8, Vlaar- dingen, Chopinstr. 19b. J. C. H. Wijffels en fam., Boshuizerkade 12, Waalre, Lissvenlaan 8. J. P. F. Da- mave en fam., Sleksteeg 1, Wijchen, Vendreef 57. W. M. E. J. van der VeldenSchoenmakers, Breestraat 165, Loon op Zand, Willibrordusstr. 30. H. J. Kagenaar—Teske, Lage Rijndijk 81a, Leiderdorp, Pinkster bloem 43. M. Baarsvan Leeuwen, Oosterstraat 47, Leiderdorp, Mauriis- singel 24. L. C. van Koetsveld, Vliet 3, 's-Gravenhage, v. Diepenbirchstr. 62. L. E. Gowdy, Roodenburgestr 41, Verenigde Staten v. Noord Amerika. A. W. Zijlma, Wasstraat 69, Zwitser land. H. Fasseur, J. v. Stolberghof 58, Katwijk, Rijnstraat 16. A. M. Bünne- meyer, Nieuwe Rijn 46, Geleen, An- nastraat 30. J. J. Dijkstra, Hooigr. 57, 's-Gravenhage, Jac. Mosselstr. 4. E. A. J. Jonkers, Boommarkt 20. Val- kenswaard, Dommelseweg 17. Pardon, Leeuwerikstr. 29, 's-Graven- hage, Daendelstraat 53, D. Harmsen, Fagelstraat 35, Baarn, Eemnesser- weg 10. H. P. C. LeijssenVeldho ven, Rijnsburgerweg 140, Amsterdam, Wattiaustr. 12III. A. A. Uiterwaal, Rijnsburgerweg 10, Utrecht, J. v. Ef- fenstr. 21. H. de Vries, Morsweg 30a, Rotterdam, Aelbrechtskade 124 b. F. H. Urban, Boshuizerkade 71, Am sterdam, 2e Jan Steenstr. 181. E. van Berne, Rijn- en Schiekade 7, 's-Gra venhage, Phloxplein 11. W. 't Hart, Witte Singel 27, Rotterdam, Adria- nalaan 142. J. W. ter Kuile, H. de Grootsctr. 11, 's-Gravenhage, Schou tenstraat 13. P. C. Teriet, Thorbecke- straat 60, Amsterdam, Wetering schans 36. bekende comedian-excentriek in zijn optreden als the falling man. Claire Russell kreeg een spontaan applaus voor haar fraaie stem, afschoon van de in het programma aangekondigde medley van Italiaanse melodieën niet veel terecht kwam. Na de pauze kwamen alle artisten nog eenmaal aan bod. Het meest ge waardeerd werd het slotnummer, waarin Claire Russell een reeks ope rette-melodieën zong uit lm weiszen Rössl, waarbij zij op humoristische wijze werd geassisteerd door Cakie en Cornell Corty. Voorzitter Stolwijk sprak een kort en bondig dankwoord. In de pauze had dhr J. Bakker nog gelegenheid gehad enkele minuten te spreken over de Hanze als standsorganisatie met een sociologisch en cultureel doel. De napret onder leiding van het duo van Helder-v. Veen uit Uithoorn was lang en zeer zeker uitbundig, wat bijzonder bleek uit de slotdans. BOSKOOP Biljarten De uitslagen waarbij de Boskoopse clubs zijn betrokken waren: De Driesprong C 1Groene Laken C 1 25; Kot DWelgelegen D 70; De Driesprong EGouda E 72; Sport E 1De Driesprong E 90; De Driesprong FThalia's Vrienden 54; Welgelegen F 1— Groene Laken F 1 45; Welgelegen F 2Thalia's Vrienden F 27. HAZERSWOUDE Uitgegleden Toen de boomkwe ker A. v. d. Haven zich op het Riet- veldsepad bevond om zich naar het Hazerswoudse Rietveld te begeven, kwam hij door de gladheid van dat pad te vallen en brak zijn rechter pols. Na door dokter Meijst voorlopig te zijn verbonden, is hij naar een heer A. Hofland, directeur van so- ziekenhuis te Leiden vervperd. Na ciale zaken, de heer M. de Hoog, chef de afdeling onderwijszaken ter gemeentesecretarie, de heer H. v. d. Bijl directeur van de Technische School voor jongens en mej. De Vries, directrice van de Land- bouw-huishoudschool, de heer A. Hoekstra, adj-directeur van de Mar- tha-Stichting, alsmede enkele raads leden. De heer P. K. Polderman, hoofd van de afdeling onderwijs van ge noemde vereniging, die het gemeen tebestuur van Alphen dank zegde voor de verleende medewerking tot inrichting van de expositie, gaf in vogelvlucht een schets van de histo rie van de Verenigde Ned. Fabri kaat. Wethouder A. J. Dekker, die zei zich door het deskundig advies van de inspecteur van 'onderwijs bevei ligd te voelen om deze tentoonstelling namens het gemeentebestuur te ope nen, noemde het een algemeen ver schijnsel, dat het Nederlandse volk bescheiden denkt en spreekt over wat Nederland voortbrengt. Toch is er zo ontzaglijk veel, waarom van ons kleine volk roem uitgaat. Na een serie voorbeelden de revue te heb ben laten passeren, concludeerde spr. dat het van belang is het kennen en kunnen van ons volk te laten zien en daarbij niet in de laatste plaats ook te wijzen op de liefde waar mede men zich ten opzichte van vele facetten van het industriële leven inzet. Dat vooral de jeugd met de neus gedrukt wordt op wat Neder land presteert, noemde spr. een be lang van eerste orde. De heer L. Schipper verklaarde waardering en belangstelling te heb ben voor de tentoonstelling en daar om hiertoe gaarne zijn medewerking te hebben verleend. Zulk een mo gelijkheid moet met beide handen worden aangegrepen, al zal spr. er voor moeten waken voor preceden ten, omdat teveel van het goede ook schadelijk kan zijn voor het onder- wijs-schema. De heer C. Berends ten Cate, de explicateur van de expositie heeft hierna de aanwezigen rondgeleid en hen een uiteenzetting gegeven die de mening rechtvaardigt, dat een bezoek niet uitsluitend voor de schooljeugd dienstig e Kroon heeft ongegrond ver klaard een beroep van mr. A. W. G. Mazzola te Wassenaar tegen het be sluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, waarbij goedkeuring is verleend aan het uitbreidingsplan „Zijlwatering" der gemeente Wasse naar. KOUDEKERK Geboren: Cornelia Anna dr van W P. van Burik en A. Dorrepaal. Gehuwd: Hermanus Lekx 24 jr en Maria van Eijk 27 jr wonende te Al phen aan den Rijn. LEIMUIDEN Toneel voor Missie. De L.T.M. en L.T.J. hebben hun programma in de vastenavond op een nuttige ma nier besloten, door een herhaling te geven van het toneelspel dat enige weken geleden met veel succes werd opgevoerd. Men besloot toen om een tweede avond te geven en wel in het kader van de gezamenlijke katholie ke jongerenactie „Afrika Alarm Ac tie". Pater Poel opende de avond met een waarderend woord voor de ini tiatiefnemers. Na een korte toelich ting ging het scherm open voor het toneelspel „Nieuw Leven". Evenals de vorige keer werd er door de da mes en heren vlot en met enthousias me gespeeld en zij hebben de bezoe kers zeker niet teleurgesteld. Tijdens de pauze werd een grote verloting op touw gezet, waarvoor weer een groot aantal prijzen geschonken waren. Hierdoor werd het financieel resul taat van de avond voor de Afrika Alarm Actie toch nog behoorlijk. Na het derde bedrijf hadden de speel sters en spelers een daverend applaus in ontvangst te nemen. Pater Poel sprak hierna een dankwoord speciaal tot de regisseur de heer Spring in 't Veld en diens echtgenote Dit ging vergezeld met een rokertje en een boeket bloemen. Na afloop kregen de jongelui nog enige tijd gelegenheid in vastenavondstemming te komen. Stille Omgang. De Stille Om gang zal dit jaar aan de omgang deelnemen de eerste zondag, 1 maart. Zaterdagavond om half twaalf is het lof in de parochiekerk. Om 1 uur wordt de omgang begonnen waarna men in de H. Hartkerk in de Von delstraat de H. Mis bijwoont. De jaarvergadering wordt weer gehou den samen met de begrafenisvereni ging en wel op maandag 23 februari. ALPHEN AAN DEN RIJN ERNSTIGE AANRIJDING. Dinsdagmorgen, even over negen uur vond op het kruispunt Grtypen- ste instraatJ an N ieu wenhuizenstraat een verkeersongeval plaats dat voor de 15-jarige wielrijder C. v. d. H., wonende in de Emmalaan, doordat hij geen voorrang verleende aan een autobus, ernstige gevolgen had. Hij bekwam een ernstige schedelba- sisfractuur. Hij is opgenomen in het Academisch Ziekenhuis te Leiden, nadat dr. P. Stehouwer de eerste geneeskundige hulp had verleend. De Citosa-autobus, bestuurd door de heer A. v. V. uit Rotterdam, reed over de Jan Nieuwenhuijzenstraat. De wielrijder kwam met grote snel heid van links uit de Grijpenstein- straat, verleende geen voorrang aan de autobus en wilde vermoedelijk rechtuit rijden naar de Goeman Bor- gesiusstraat. De wielrijder botste te gen de linkerkant van de bus op met bovengemeld gevolg. Het rijwiel werd totaal vernield, aan de zijkant van de bus ontstond een grote deuk. BURGEMEESTER BOTSTE OP BOOM. Burgemeester C. G. Dobben de Bruijn van Zwammerdam botste dins dagmorgen omstreeks kwart voor 10 Dammen. De tweede ronde om het damkampioenschap van Alphen had de volgende uitslag: hoofdklasse, groep 1: H. de VosS. Koopman 20; J. Vrolijkv. d. Vlist 0—2. Groep 2: N. BruntM. v. d. Tol 20; J. NollenA. Brunt afgebr. Eerste klasse, groep 2: D. v. Eik J. v. Oeveren 11; H. Oudshoorn D. Ravensbergen 2—0; C. v. Diggele F. Filippo 20. Groep 1: Verde- gaalG. J. Versteeg 11; A. Roo- denburgW. Geldof 20. Bejaardenbond. De kaart- en sjoelwedstrijden van de bond van bejaarden en gepensioneerden „St. Joseph" had de volgende uitslagen: A. F. Ruyssenaars 3417 p.; 2. De Blanken 3305 p.; P. v. Leeuwen 3271 p.; L. Vink 3270 p.; mevr. Van Zeijl 3265 p.; A. Cartens 3150 p.; P. Ver molen 3035 p.; mej. Straathof (pen sion) 3014 p.; mevr. Hoeks 3001 p.; mevr. H. v. Egmond 2970 p. Sjoelen: mej. Ooyendijk 174 p..; me vrouw De Jong 167 p.; mevr. Bras- ker 157 p.; mevr. Grobben 149 p.; J. v. Telegen 141 p. BODEGRAVEN Hanzefeest In hotel van Haaf- ten kwamen de leden v&n de Hanze met hun dames bijeen ter viering van het carnaval. In afwijking van de gebruikelijke toneelavond had men deze keer een cabaretgezel schap geëngageerd n.l. Cakie uit Alk maar. In zijn openingswoord begroet te voorzitter Stolwijk in het bijzon der de geestelijken en de heer J. Bak ker van het Bondsbureau uit Den Haag. Na een inleidende conference van van de heer Cakie zelf was de beurt aan de accordeonvirtuoos Jan Stry- ker, die een potpourri speelde van bekende melodieën. Bijzonder aardig NIEUWKOOP Vestiging en vertrek in 1959 De invloed van de particuliere bouw met vrije vestiging in deze gemeente komt in onderstaand overzicht dui delijk tot uiting. Er vestigden zich in 1958 95 gezinnen met in totaal 26'" gezinsleden. Er mee rekening hou dende, dat een minimaal gezin be staat uit man en vrouw, blijkt hier uit, dat deze in totaal slechts 74 kin deren meebrachten, hetgeen ver klaarbaar is, daar het in 't algemeen jonge of zeer jonge gezinnen zijn, die de kans om een eigen woning te ver krijgen, hebben aangegrepen. Het aantal alleenstaande personen, die zich hier vestigden, bedroeg die wel vooral hun verblijf gevonden zullen hebben in één van de beide bejaardentehuizen. De totale vestiging bedroeg dus 357 personen; het aantal naar elders vertrokken personen 174. Het ves tigingsoverschot bedroeg alzo 183 personen. NOORDEN Brand in de klem gesmoord Dinsdagmorgen werd de familie Borst na het aanmaken van de haard opgeschrikt door de voortekenen van een schoorsteenbrand. Waar schijnlijk doordat na het aanmaken de hitte in de schoorsteen zo groot werd, is het roet aan de binnenzijde ontvlamd. Met behulp van de toe lopende buren kon men echter het gevaar reeds bezweren voor dat de snel ter plaatse zijnde brandweer uit Noorden in actie behoefde te ko men. HAARLEMMERMEER Geboren: Johannes D. zn van J. Stelingwerf en R. Bruinsma, Antonia E. Sotnikowa; Antonie zn van W. de Vos en A. M. Klootwijk; Wilhelmina dr van A. Clement en W. Grosscurt; Pieter A. J. zn van L. Faas en G. H. de Kooker; Cornelis J. zn van C. de Vries en J. A. M. Wilmes; Rudolf L. zn van L. W. van Driel en D. van Nieuwpoort; Gerarda J. M. dr van P. J. v. d. Zwaan en C. M. J. de Vlieger; Johannes A. zn van J. A. Brosky en Th. M. van der Steen Huwelijksaangifte: A. J. Bon en Th. C. van Haasteren. Gehuwd: J. P. v. d. Drift en J. C. M. van Leeuwen; J. Smitz en A. J. Enzler; J. van Wieringen en A. H. Kaufman; C. Robbe en Chr. v. Vuren. Overleden: C. v. d. Broeck, 61 jr, e v. M. v. Damme; G. M. Knoop, 77 jr, e. v. C. Claij; H. Vos, 69 jr, ong.; A. G. Kosters, 70 jr, ong.; H. Rijkse, 42 jr, e. v. A. C. L. Wijnhoff; R. W. Mijnen, 3 jr; C. den Dekker, 49 jr, e. v. W. J. Eickhoff. ROELOFARENDSVEEN Stille Omgang. De jaarlijkse be devaart naar Amsterdam zal voor onze gemeente gehouden worden in de nacht van zaterdag op zondag 1 maart. De algemene ledenvergade ring op woensdag 18 februari des avonds 8 uur in de St. Pancratiuszaal. Als voornaamste agendapunt staat aangegeven: „De algemene intentie van de Stille Omgang, uit journalis tiek oogpunt bezien", door mr A. Th. Mertens uit Amsterdam. De intentie luidt: „Iedere mens heeft recht op onze belangstelling". RIJPWETERING „Ernst en Luim" De R.K. To neelvereniging „Ernst en Luim" be sloot het seizoen met de opvoering van een vrolijk spel „Mijn vrouw verlangt salaris". Voor een goed ge vulde zaal opende voorzitter Zand vliet de avond en heette de aanwe zigen en in 't bijzonder de geeste lijk adviseur, pastoor Ouwendijk, hartelijk welkom. Daarna ging het doek op en begon het spel. Er werd niet zo vlot gespeeld als wij dat van „Ernst en Luim" gewend zijn. Gelukkig was het spel niet van ernstige aard en werd het toch een plezierige avond, Zonder de andere spelers te kort te doen mogen we wel een woord van waardering uitspre ken voor het jongste lid Gerdy Zandvliet, die voor 't eerst voor 't voetlicht kwam en na een paar in zinkingen de dames hoofdrol zeer verdienstelijk vertolkte. Toen het doek voor 't laatst was dicht gegeaan gaf de geestelijk ad viseur, op de hem bekende manier de waarde van het stuk weer. Hij bedankte de vereniging voor de leuke avond en spoorde de jeugd van de „Rip" aan, wanneer zij iets voe len voor toneelspel, lid te worden van „Ernst en Luim". En hij hoopte, dat wanneer half vasten dit stuk heropgevoerd wordt ten bate van de nieuwe kleuterschool, de zaal min stens even goed bezet is als deze avond. Daarna kwam de voorzitter nog even aan het woord met een minder prettige mededeling dat een der bes te krachten, n.l. mevrouw v. d. Meer -Hogenboom de vereniging gaat ver laten wegens vertrek naar elders. Voor al het vele dat zij voor de ver eniging gedaan heeft (zij was ook pennlngmeesteresse) werd haar door de vereniging een bloemstuk aange boden. Tenslotte bracht hij hulde aan het oudste lid van de vereniging, de 70-jarige heer Wortman, die reeds 50 jaar op de planken gestaan heeft en vanavond weer heeft laten zien, dat toneelspelen z'n lust en z'n le- ven is. Met een daverend applaus werd deze hulde onderstreept. Na een gezellig dansje met mede werking van de „Vrijbuiters" werd de prettige en gezellige avond be sloten. OUDE-WETERING Schoolwedstrijden De ijsclub YZOD is gistermiddag van start ge gaan met hardrijwedstrijden voor de schooljeugd. Aan deze wedstrijd werd door niet minder dan 150 jon gens en meisjes deelgenomen. Het bestuur van de club achtte het ijs op de Ringsloot voldoende sterk, indien de deelnemers en toeschouwers zich zouden houden aan de genomen voorzorgsmaatregelen. Dank zij ieders medewerking had de wedstrijd een vlot verloop. Voor het eerst se dert 1956 heeft de jeugd weer volop kunnen genieten zowel van de ijs- sport als van de versnaperingen. In tussen was het wel te merken dat vooral de jongeren een achterstand op de schaats hadden in te halen. Na dikwijls spannende ritten werden de prijzen als volgt toegekend. Meisjes 67 jaar: 1. Ida Molken- boer; 2. Marianne van Egmond; jon gens 07 jaar: 1. Wim van Benten; 2. Wim Rost; meisjes 810 jaar: 1. Ria Boers; 2. Jopie de Jong; 3. Mar- ja Zeldenthuis; jongens 810 jaar: 1. Eddy v. d. Meer: 2. Ger Willems; 3. Frans Turk; meisjes 1112 jaar: 1. Elma van Dam; 2. Adri Meijer; 3. Ada v. Woersom; jongens 1112 Jaar 1. Siem v. Woersom; 2. Frans Bar biers; 3. Henk Molkenboer: meisjes 13—14 jaar: 1. Joke van Diemen; 2. Corry de Wit; 3. Siena Turk; jongens 1314 jaar: 1. Hans v. d. Meer; 2. Teun Roelofs; 3. Adri van Tol. YZOD stelt ijs en weder dienen- uur op de Steekterweg, door het i was het optreden van Cakie als dr van A. A. Smits en C. Kulk; Jo- de ook voor de overige leden wed- slippen van zijn auto, tegen een goochelaar. Dit werd echter nog hanna A. J. dr van J. Enthoven en strijden in het vooruitzicht.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3