SCHUDEL's Jenever Scherp POTLOOD EN GEEST Mario Rossi leidde Residentie Orkest RIJNSTREEK VRIJDAG 6 FEBRUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 1 Voorlopig oudercomiié H. Hari- scholen begint werkzaamheden GEEN KLACHTENBUREAU I de vader vaak zijn zoon in het vak op, tegenwoordig werken de vaders veel- I al ver van huis en moet het kind dus Een jaar nadat gestart werd met 'n wel naar de ambachtsschool, temeer ondercomité voor de nieuwe l.o-school daar de maatschappij thans om diplo- ma s vraagt. De binding tussen kind aan de T.morstraat is gisteravond en ouders if. veel zwakker geworden tijdens een byeenkomst van de ouders i waardoor de controle is verzwakt. De en leerkrachten van de H. Hartscho- regelmaat verdwijnt nog meer als de ten van de Herensingelparochie in het uithuizigheid toeneemt tengevolge van de dikwijls grote afstand tussen zaaltje aan de Maria Gyzensteg door werk en won^nge pastoor J. A. van Kleef het voorlopig j Tenslotte kan ook de overgang van oudercomité voorgesteld dat onder lagere school naar fabriek het kind voorzitterschap staat van de heer A. gevoelige klap geven ais hij van ihet schoolmilieu in de harde werke- Buis. lijkheid komt. Naast zijn volwassen collega's ontwikkelt de jongen tot een j gehoorzaal door de direkteur van Ge- Het deed de heer Buis plezier, dat J schijnvolwassene, die een gemakke-1 meentewerken, namens B. en W. van de uitnodiging a^n de ouders zon jjjke prooi wordt voor anderen. De r^n in hpt nnonhaar aanhpcfopri- buitengewone weerklank had gevon- Leidse politie heeft thans een speciale het openbaar aanbesteed, den gezien de massale opkomst. Er brigade, welke zich met deze jongensBestek no. 5, 1958; Het uitvoeren van h Zie de Amerikaanse FORD *59 bij de ELAMo n°d'gen u gaarne uit tot een bezoek a an onze showroom. jg ELAMnv. Haarlemmerweg 2-4, Leiden, Tel. K 1710-33141 Jjj Zie onze advertentie op de achterpagina Verbetering Hooigracht vanmorgen aanbesteed Hedenmorgen om kwart over elf werd in de kleine zaal van de Stads- blijkt by de ouders veel interesse te bezighoudt; het blijft meestal bij bestaan voor het verlenen van mede- J waarschuwingen, aldus de heer Oud- werking bij het gaan in een bepaaldeman, wiens betoog de volle aandacht koers. De heer JLippits, hoofd der der ouders had en bij hen vele vragen jongensschool, deed de taak van de ouders en onderwijzend personeel bij de schoolopleiding uit de doeken. Hij herinnerde aan de tijd, dat de onder wijskrachten met een overladen pro gramma zaten en de opvoeding er wel eens bij inschoot. Er is niet alleen de kwestie van de schoolmelk, maar er zyn zelfs scholen welke aan de kin deren wortels verstrekken. Spreker noemde het gevaarlijk, al deze voor zieningen ten voordele van het kind alleen aaA de scholen op te dragen. In Zweden b.v. is het kind de hele week van huis en is intern op de school; de ouders hebben hier geen taak meer. Een ander uiterste was Volgens spr. de groep ouders, die menen, dat de opvoeding uitsluitend thuis dient te geoeuren. Ten aanzien van school en ontlokte. Kerkelijke viering jubileum Titus Brandsma-ULO Vanmorgen was de St. Leonardus- kerk aan de Haagweg gevuld met 's-Gravenhage 249.300; N.V. Aann leerlingen en genodigden van de ju- Bedr. N.B.M.. Zaandam, 247.400 riolerings- en bcstratingswerken ten behoeve vai de Hooigracht, met bij komende werken. Voor dit werk hadden 12 aanne- mings firma's belangstelling; dat wa ren van hoog naar laag: W. Hennip- man, Leiderdorp, 298.500; C. A. Lan- geveld, Alphen aan den Rijn, 265.000 gulden; fa. Joh. ^isscher en Zn, Lei den. 2(62.000; D. de Rooy, Badhoe vedorp, 260.000; G. Hulsebosch Bloemendaal, 254.700, fa. H. Com peer, Oegstgeest, 249.500; N.V. Aann en wegenb. Bedrijf P. H. Offeringa bilerende Titus Brandsma-ULO school. Te negen uur werd namelijk naar aanleiding van het „halve-eeuw feest" een plechtige H. Mis van dank baarheid opgedragen door de oud- leerling pater S. Gottenbosch o f m., die werd geassisteerd door de oud leerling zy het slechts één jaar Pater Magnus van Tienen o.f.m. als "r° °or,c .ao diaken en pater victor Moons, leraar aan de school, als subdiaken. Het zangkoor werd gevormd door vijf leraren en vijf leerlingen onder leiding van de heer H. Smit, die ook leraar van de Titus Brandsma ULO is. Pater van Tienen preekte over „Het Licht dat in de wereld is ge komen". De leraren hebben de prach tige taak dit Licht zichtbaar te ma ken voor de leerlingen. milieu wel eens op een onprettige manier gesproken, hetgeen het ver trouwen van het kina schaadt. Het Nederlands episcopaat heeft enkele jaren terug richtlijnen gegeven voor oudercomité's waarin gezegd werd wat niet en wat wel tot de taak der ouders wordt gerekend. Ook méf een ouder comité blijft het schoolbestuur num mer één, die houdt het financiële roer en het onderwijstechnisch beheer der school en benoemt de leerkrach ten. De heer Lippits wees erop, dat het oudercomité geen klachtenbureau is, voor een degelijk overleg zal altijd plaats zijn. Het oudercomité moet de eenheid' tussen school en thuis verste vigen of herstellen; dit zag spr. alsjn mooie, doch tevens zware taak. moet getracht worden samen de weg te vinden welke zowel ouders als leer krachten kunnen accepteren ten pro fijte van het kind. Na een kort woord stelde pastoor J. A. van Kleef vervolgens het voor lopig comité aan de aanwezige ouders voor. Na de pauze, tijdens .welke men zo zei tenminste de heer Buis - de ouders graag op wortels had ge- tracteerd als er maar een kas was geweest, sprak de heer H. Oudman, inspecteur van politie te Leiden, over de oorzaken van de baldadigheid bij de jeugd. In een heldere uiteenzetting ging spr. na, wat de baldadigheid onder de jonge mensen bevordert. Veel is te wijten aan de verzwakking van het gezag der ouders: een ken merk van onze tijd als gevolg van de snelle maatschappelijke veranderin gen. Ook de afwezigheid van een der ouders gedurende langere tijd kan ernstige gevolgen met zich brengen. Er ontstaat licht een vervreemding tussen ouders en kind. Een bepaald punt van de opvoeding is de opleiding op de ambachtsschool. Vroeger leidde No. 533. Horizontaal; 1. vertegen woordiger, 4. land in Europa (afk.), 7. zuiver gewicht, 9. niet gesloten, 11. pers. voornaamw., 12. Europeaan, 13. waterdoorlatend, 14. voornaam woord, 15. gindse, 16. afzonderlijk, 17. vordering, 19. hoog bouwwerk. Verticaal: 1. meisjesnaam, 2. soort paard, 3. lusthof, 5. vliegtuigbouwer van internationale reputatie, 6. steen altaar of grafmonument, o.a. in Bre- tagne, 8. telwoord, 10. wortel, 13. bloem, 15. smal toelopende baan in een rok, 1. scheikundig element (afk). Oplossing morgenavond. Oplossing No. 532. Horizontaal: 1. alg, 4. aster, 9. keer, 11. tere, 12. allure, 13. Pi, 14. Lies, 15. r.k., 17. Ee, 18. Og, 21. na, 23. emoe, 25. R.D., 27. koepel, 28. Aube, 30. Deli, 31. boort, 32. las. Verticaal: 1. akal, 2. lelie, 3. Geleen, 5. ster, 6. te, 7. Erp, 8. rein, 10. Rus, 16. kompel, 19. goela, 20. krab, 22. aker, 23. eed, 24. Elis, 26. duo, 29. Bo. P. de Geus' Aann Bedr., Leioschen- dam 247.200; J. Mens, Lisse, 245.000 gulden; Aann. ledr. Gebr. Schools N.V., Leiden, 242.000 en A. Th Stuifzand, Leiden, 238.435. Het werk is nog niet opgedragen. Ook werd de begroting niet bekend gemaakt. DE De heer F. A. Gründemann, is zoals gisteren gemeld ernstig ge wond geraakt. Hij liep een schedel- basisfractuur op. Vanmorgen vernamen wy, dat de doctoren van het ziekenhuis, waar hij wordt verpleegd zijn toestand re delijk wel achten. Direct levensge vaar is niet aanwezig, ondanks de 76-jarige leeftijd van het slachtoffer. DISTILLEERDERIJ - LEIDEN (Advertentie) Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Ned. Récht mej. G. Hofkes te Den Haag; idem voor het cand. exa men Ned. Recht mej. A. E. Colmjon te Breda, mej. M. C. W. Ronde te Haarlem, mej, H. M. H. Henket te Heerlen, mej. U. de Sitter te Haren, mej. O. de Nie te Haarlem en de he ren H. van Gogh te Wassenaar, W. F. van Beuningen te R'dam, R. R. Smit te Hoogezand, N. Schut te Hil versum, E. A. P. M. Hoogeweegen te Doorn, J. E. J. Hemmes te Voorburg, A W. A. M. Fievez te Den Haag, J. A. A. Moerel te Gouda, R. R. Wijnen te Den Haag, J. C. Reuder te R'dam, J. M. van Bosse te Breda, E. C. P. van Ginkel te Breda, R. A. Holsboer te Leiden, A. de Serière te Wasse naar en E. Mkhielsen 'te R'dam. Leidse agenda VRIJDAG 6 FEB1 TJARI 50-jarig bestaan Titus Brandsma- school. 9 uur v.m. Plechtige H. Mis m St. Leonarduskerk Haagweg. 3 uur nam. byeenkomst in Gulden Vlies. ZATERDAG 7 FEBRUARI Kindermatinée OKO-St. Leonardus St. Antonius-clubhuis, 14.3017 u. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling „Informele Kunst". (T/m. 28 febr.). Lakenhal: „Schatten uit het Mau- ritshuis" Werkd. 10 uur voorm.4 uur nam.; zon- en feesdagen 14 uur nam. (1 tot 16 februari 1959). Lakenhal: „De Grarische". Werkd. i- J uur, 's zondags 14 nam. (tot 2 maart) Lakenhal: „Wie was Vincent van Gogh". Werkd. 104 uur; *s zondags -4 uur nam. (tot 2 maart) Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstellnig „Wat doe je in de kou?" Zondagmiddag 2 uur filmvoor stelling (tot en met 1 maart 1959). Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tekeningen van Bernard Boutteville. Werkdagen 25 uur (,t./r>. 14 febr Leidsch Academisch Kunstcentrum „Beeldende kunst van Cives", Rapen burg 73 (5 5t./m. 19 febr.). 11 uur v.m.5 uur nam. Leiden: Apotheek Reyst Steenstraat 35 tel. 20136. I Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest Wühelminapark 8 tel. 26274. Bioscopen De films in de week van 613 febr. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Rooney", alle leeftijden (Donderdag: „Doctor in tihe house", alle leeftijden). Lido: „De dag der vergelding" 18 jaar. Luxor: „De tien geboden", alle leef tijden. Trianon: Afgekeurd. Rex: „De weg van het geweld" 14 jaar. GRATIS TELEVISIE. Enige weken geleden kocht de heer S. W. Roman, autorijschoolhouder te Leiden een Philips televisietoestel. De tevredenheid over de nieuwe aankoop werkte blijkbaar inspirerend. Hij kreeg namelijk enige dagen geleden bericht, dat hij in het grote „Philips intellige.itie-spel" een t.v.-toestel had gewonnen ter waarde van f 9.25. De slagzin, die in het spel uiteinde lijk bepalend is, luidde: „Philips radio 1CERT onder leiding van de Ita- nooit aan de geweldenaar (die hij fei- liaanse dirigent Mario Rossi heeft allerwegen veel voldoening geschon ken. Het bleek al gauw, dat men met ingenomenheid de vertolking beluis terde van het „Ronda Veneziano" van Pizetti landgenoot van d. dirigent toen wij deze zo eerlijk en waar dit welluidende, nooit uitbundige werk hoorden intoneren en vertol ken. De wijd-uitgesponnen, spanning- houdende melodieën doen beschou wend aan en lyrisch dramatisch. De componist wist bovendien door spre kende harmonisch en rhythmische telijk toch is) op zijn instrument. Alle overdadigheid en uiterlijke schijn vermijdt hij. De technische figuren zijn tot in perfectie verzorgd. Nooit is in zijn spel ook maar enige uitbundigheid daar, al zit de nodige energie bij hem voor. Rust en beheersing in heel zijn lyriek, maar dan een lyriek die haar vrije loop krijgt, ondanks deze be heersing die door de ware kunstenaar in zijn interpretatie aan de dag wordt gelegd. Het orkest secundeerde be scheiden en kunstzinnig. Staande vondsten en typerende orkestratie heeft men de begaafde cellist einde een dankbaar klankstuk op te bou- j l°ze ovaties gebracht, wen. Hierin zijn mooie gedeelten, die frapperen, maar wij vinden 't werk als geheel erg lang. Toen wij in de korte biografie van deze dirigent la zen, dat hij bij Respughi heeft gestu deerd, konden wij ons niet vrij ma ken van 't verlangen, dat van deze Italiaan een werk voor groot orkest gemaakt zou zijn. Het bleek, dat Ros si voor Pizetti's werk een ideale pleitbezorger was, en zyn verstand houding met het orkest was uitste kend. Dat vele toehoorders dit ten volle beseften bleek duidelijk uit de spontane reacties. OOLIST was de thans in Amerika wonende Hongaarse violoncellist Janos Starker, in het cello-concert m a kL t. van Saint Saëns. Een werk, waarin men kan genieten van de goede hoedanigheden van de schriif- trant van de Franse componist. Aris tocratisch is de dictie, de instrumen tatie voornaam en bescheiden; voor de cello bijzonder gelukkig geschre ven en hoewel een zekere onbekom merdheid en musiceervreugde de kenmerken van dit concert zijn, is dit toch nooit van banaliteit te be tichten. Elke gedachte is door de companist virtuoos uitgewerkt. Star ker is een volbloed kunstenaar; een lyricus op en de op. Welluidend vloeit de cantilene, die hij op zijn pracht- instrument vertolkt (Stradivarius) hem uit de vingers. Volkomen be- Burgerlijke Stand Géboren: Franciscus Johannes zn van J. P. van den Bulk en G. W. Smeelen; Ronaldus Maria zn van J. A. Prins en M. Ie Febre; Pieter zn van C. Hoek en P. van der Marei; Neeltje dr van C. Hoek en P. van der Marei; Antonius Petrus Corne lls Maria zn van A. Verhagen en C Overdevest: Bart Wouter zn van W. Kasteleyn en L. Boer; Leon- hard Philip Anton Rheinhardt God fried Lodewijk zn van L. O. van der Plas en E. J. Moes; Jolanda Theresia Maria dr van H. van Wijk en J. C. van Veen; Pieter zn van P. van Hou ten en A. Smit; Hendrik zn van P. van Wieringen en P. C. van der Sterre; Jakomina Aurelia dr van J. Ike en J. C. Vis; Johan Hendrik zn van J. Ike en J. C. Vos: Pieter zn van Pi F. W. Schellingerhout en J. de Pa ter; Anna Johanna dr van P. H. van den Berg en J. Warmerdam; Frank Michel zn van C. Vinkestijn en R. Gentenaar; Anna dr van J. van Leeu wen en L. van der Bent; Jacobus Jo hannes Nicolaas Cornelius zn van N. is een onmisMar element; zij verlost G. Zandvliet en J. M. E. J. Hooge- menig zieke maar ook gezonde uit zijn isolement". Gistermiddag om twee uur werd in de winkel van de leverancier, Van Berge Henegouwen aan de Aalmarkt, de prijs uitgereikt door de heer H. Calkoen, gebiedschef van de N.V. Philips. Een tweede televisietoestel zcu te veel van het goede geweest zijn en daarom kreeg de heer Roman zijn koopsom terugbetaald In de eerste week van het Philips-spel werden prijzen uitgereikt tot een bedrag van 38.000 gulden. veen, Gehuwd: A. F. Bredewold en E. M. Keijzer; P J. Schinkel en L. van Loef; F. J. H. Ötten en C. E. M. Dries- sen; R. Sloof f en G. S. de Vries; W. F. Kramers en G. de Graaf; A. van der Vlist en H. van Duijvenbode; P. G. Verrbuggen en P. Cornet; J. F- A. van Noije en C. W. A. van den Dop; J. D. Rijsbergen en J. M. T. Lampo; W. Rutgers en M. Boer. Overleden; H. Ciere 78 jr, man; A. M. Sehoo 15 jr, dochter; J. C. de Jong 82 jr, echtgenote van A. de Groot; D. Cornet 69 jr. man. ALPHEN AAN DEN RIJN JONGETJE AANGEREDEN De 5-jarige Joh. van Leijden, wo nende in de Voorstraat, is donder dagmiddag op het kruispunt Prins Bernhardlaan-Prinses Marijkestraat en de Prinses Margrietlaan aangere den door een personenauto die uit de richting Hoorn kwam en bestuurd werd door de heer A. C. S. uit Bode graven. Het kind liep het kruispunt over toen de auto reeds op korte afstand was genaderd. Ondanks krachtig af remmen kon de bestuurder van de auto niet voorkomen dat het ventje door zijn wagen werd gegrepen en tegen het wegdek geslingerd. Dr. M. E. v. d. Steen verleende de eerste geneeskundige hulp. Het ventje heeft vermoedelijk zijn rechter onderbeen gebroken. Hy werd per ziekenauto overgebracht naar het Academisch ziekenhuis te Leiden. Aanbesteding Namens b. en w. van Alphen aan den Rijn heeft de directeur van gemeentewerken open baar aanbesteed het uitvoeren van grondriolerings- en bestratingswer- ken te zuiden van „Baronie" n.v. in plan „West" 25 erkende aannnemers schreven in. De laagste aanbieding kwam van het Aannemingsbedrijf „Trio" te Woerden, dat voor 133.930,heeft ingeschreven. Opvolgende laagste w^s de fa. L. P. v. d. Geer te Lei den met haar aanbieding van 140.000. Hoogste was de firma Van der Linden te Gouda met 172.200. - Voorts schreven in de plaatselijke ,aan de rand van het ijs vast. K-nlr tnlt.fT1 i i 'T'OT BESLUIT Brahms' derde sym- fonie in F gr. t., die veel overeen komst heeft met de beide vorige. De vertolking was Zuidelijk, maar daar om niet verstoken van het ware be grip van de ingetogen diepe gevoelig heid en ingetogerheid, die Brahms muziek kenmerkt. Geen schijn, maar wezen. Onbegrensd is de dirigent bo ven het nationaal eigene gestegen. Er werd treffend gemusiceerd. Mario Rossi heeft meesterlijk gediri geerd, duidelijk en overtuigend zeker en het volkomen ingespeelde orkest reageerde voortreffelijk op de bedoe lingen van deze geboren orkestleider, (bovendien eerlijk kunstenaar), zodat een suggestieve verklanking in fasci nerende musiceerstijl niet uitgebleven is. Langdurige ovaties van een gans volle zaal voor dirigent en orkest. J. KORTMANN MAANDAG IN LEIDEN Een herinnering aan de propagan- dabijeenkomst van de K.V.P. te Lei den voor de gehele kieskring. Prof. Romme en mr Brouwer voe ren het woord in de Stadsgehoorzaal, aanvang 8 uur nam. HAZERSWOUDE (H. R.) VEERTIG JAAR ST. DEUSDEDIT Woensdag 4 febr. vierde de afde ling Hazerswoude van de Landarbei- dersbond St. Deusdedit haar 40-jarig bestaan. De avond werd om 7 uur in gezet met een gezongen H. Mis die werd opgedragen door de g. a. C. Koene, het zangkoor zong onder lei ding van de heer Groenendijk. In het parochiehuis St. Joris werd een ontbijt aangeboden. De voorzitter opende de feestavond en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de g. a., de hoofdbestuurder en de ju bilarissen van de afd. De oud-vcorzitter J. H. v. Kampen die de gouden speld ontving, schetste het wel en wee van de Landarbei- dersbond. In 1904 werd de bond op gericht met 165 leden en een cent contributie. Nu telt de bond 25500 leden. De heer C. Bos sprak namens de KAB en bood de afd. een couvert aan met inhoud. De heer P. v. d. Werf las een brief voor van de LTB, die vergezeld ging van couvert met inhoud. Namens het Vrouwengilde werd een plant aangeboden. De hoofdbestuurder de heer Kenter sprak waarderende woorden en speldde de jubilarissen de gouden speld op en wel de heren J. H. v Kampen, J. v. d. Berg, Joh. ten Brink C. Bos en feliciteerde hen met hun 40-jarig jubileum. De heren Th. Meyer, A. v. Kam pen en P. v. d. Werf ontvingen de zilveren speld voor hun 25-jarig lid maatschap. Daarna sprak de g. a. enkele waarderende woorden tot bestuur en leden en feliciteerde hen ook met hun afd. De voorzitter dankte allen en hoopte, dat de bond van samen werking met alle vak- en standsor- steeds meer verstevigd mag worden. Daarna werd het ver dere gedeelte van de avond verzorgd door de heer Slingerland uit Leiden. ONBETROUWBAAR US. Hoe onbetrouwbaar het ijs nog is, bleek gisteren wel, toen de tien-ja rige Fransje Gordijn ondanks waarschuwingen van zijn oudste broer op de vaart achter het dorp de verkeerde kant uitschaatste. De jon gen reed in een wak. Fransje kan gelukkig goed zwemmen. Hij pakte Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Vrijdag 6 February 1859. 's-Gravenhage Gisteren zou een dienstmeisje alhier zich in het huwelijk begeven. Het win keltje was opgezet, en het huis je voor het echtpaar in gereed heid. Maar op het punt van naar het stadhuis te gaan, komt er een onaangename verhindering. Een politie-agent treedt binnen, en de bruid wordt gevangen ge nomen. Zij had in hare laatste dienst eene menigte voorwerpen ontvreemd, niet om die met winst te verkoopen, maar alleen om haar winkeltje en haar huis houden met eenige hoop op goed gevolg te kunnen aanvangen. firma's C. A. Langeveld voor 151.000; H. Oudenes voor 155.000; J. van Wieringen voor 145.000; als mede de firma's uit de streek: De Rooy te Boskoop 167.225; Koster en Visser te Waddinxveen 145.700; Stam te Voorschoten f 152.244; P. J. Visser te Wassenaar- 156.700; A. Th. Stuifzand te Leiden 149.600. De overige aanbiedingen kwamen van de firma's J. M. Dekker te Papen- drecht 152.700; De Rooij, Badhoe vedorp 150.200; De Vries en Zoon, Delft 148.500; Gebrs. de Man, Am- merstol 166.000; Versendaal, Nieu we Beyerland f 142.300; Van Herk, Nieuwerkerk a. d. IJssel 162.000; De Vries en Loeve, Delft 146.950; H. Zanen. Berg Ambacht 158.800; Hoeke, Nieuwendijk (N. Br.) 145.300; N.V. v. Splunder, Ridder kerk 158.400; De Kwaasteniet, Gouderak 168.000; C. Kok, Amster dam 150.300; De Oude en De Jonge Zierikzee 148.700; Van Ooyen, Gou da 172.000. De gunning is aange houden. Dat brak telkens af. Tenslotte ge lukte het de jongen, tussen de schot sen door naar de wal te zwemmen en behouden aan wal te klimmen. Een waarschuwing aan de vele schaatsliefhebbers om op het ijs goed uit te kijken. Ingezonden door C. P. Heiker, Hazerswoude 231. LANGERAAR KAB klaverjaswedstrijd De op de jaarvergadering van de KAB in het vooruitzicht gestelde klaverjas wedstrijd voor leden van de KAB, vond gisteren doorgang. Na felle stryd was de uitslag: 1. G. Hoogen- boom 7252 pnt; 2. J. Zwanenburg 6730 pnt; 3. G. v. d. Hoorn 6693 pnt; (3 marsen) 4. Guus Bader 6582 pnt; 5. P. Egberts 6496 pnt; 6. Mevr. Poel- wijk 6215 pnt; 7. D. v. d. Laan 6101 pnt; 8. N. v. d. Berg 5979 pnt; 9. P. v. d. Laan 5944 pnt; 10. H. v. d. Sluis 5822 pnt. DUINSTREEK N00FTWIJK Prijs-uitreiking „Klein Avifauna". Onder voorzitterschap van de heer W. de Haas kwam de vereniging van Vogelliefhebbers „Klein Avifauna" te Noordwijk in „Ons Gebouw" bijeen. Na de opening g'og de voorzitter over tot het uitreiken van de op de onlangs gehouden tentoonstelling be haalde prijzen. Met een felicitatie werden de onderscheidingen aan de winnaars ter hand gesteld. De secretaris, de heer F. Scheelings bracht het jaarverslag uit en gaf een overzicht van de expositie, die weder om een groot succes is geworden. De vereniging telt thans 55 leden. Penningmeester C. P. Glasbergen gaf een overzicht van de financiële z. - ken. Deze stonden er uitstekend voor. De bestuursverkiezing werd uitgesteld tot de volgende vergadering. De heer C. P. Glasbergen bood een nieuwe wisselbeker aan voor de mooi ste tropische vogel, open klasse, of eigen kweek op de eerstvolgende ten toonstelling. De tegenwoordige beker was namelijk voor de derde achter eenvolgende maal door de heer Glas bergen gewonnen. De vergadering be sloot de heer K. van Loe voorlopig tot ringen-corrmissaris te benoemen. Na dat nog enkele huishoudelijke zaken aan de orde waren gesteld sloot de heer De Haas deze geanimeerde ver gadering. WASSENAAR Ruiteravoud van „Koningin Em ma" De Landelijke Rijvereniging „Koningin Emma" heeft gisteravond het Verenigingsgebouw in de Kerkstraat de eerste van een twee tal ruiteravonden georganiseerd. Na dat een viertal leden van het trom- petterskorps van de vereniging zich had laten horen, sprak de voorzit ter, de heer J. E. A. van Vilsteren een welkomstwoord tot de vele be langstellenden, waaronder verschil lende vertegenwoordigers van ver enigingen. De dames Nelly en Leny Hoogendoorn zongen met gitaarbege leiding een op rijm gesteld overzicht van het wel en wee der vereniging, die dit jaar haar 25-jarig bestaan zal-vieren. Voor deze bijdrage van het welslagen van de avond kregen de dames door de voorzitter een at tentie aangeboden. Daarna volgde dan de hoofdscho tel van de avond: de opvoering van het blijspel „De rose pyama" door een uit leden gevormde toneelgroep onder leiding van de heer A. P. van Schie. De aanwezigen hebben zich kostelijk geamuseerd met de on waarschijnlijke belevenissen van Jo zef Bramzaaier, die door een rose pyama, in allerlei moeilijkheden ver zeild raakt. Na de toneelopvoering werd een tombola met fraaie prijzen gehouden en volgde nog een gezellig samen zijn. Nieuwe Chr. kleuterschool bij Mid delweg. De Vereniging voor kleu teronderwijs op evangelische grond slag heeft bij het gemeentebestuur 'n verzoek ingediend om medewerking voor de stichting van een bijzondere kleuterschool in de omgeving van de Middelweg. Het is de bedoeling, dat de kleuterschool uit twee gewone lo kalen en een speellokaal zal bestaan en gebouw» zal worden op een ter rein, grenzend aan de christelijke la gere school Den Deyl a-an de Middel weg. Als streefdatum wordt aange houden 1 januari 1960. De aanvrage en de ouderverklaring voldoen aan de wettelijke vereisten en b. en w. heb ben de gemeenteraad voorgesteld, de gevraagde medewerking te verlenen Bouwkas koopt grond. Burge meester en wethouders hebben de ge meenteraad voorgesteld, een stuk grond van 410 m2 gelegen aan de Van Limburg Stirumstraat aan de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten te verkop en voor 22 per m2. Op deze grond zullen drie woningen voor bouwspaarders worden gebouwd. Een strook grond nodig voor de voortui nen van deze woningen is eigendom van de r.-k. woningbouwvereniging St. Willibrodus, die zich bereid ver klaard heeft, deze grond aan het Bouwfonds te verkopen.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2