RIVELLA visie op televisie drink zoveel U wilt Proefboringen op een kunsteiland voor de kust bij Wassenaar Anderhalve ton gewetensbezwaren Twee Engelsen in Nederland gearresteerd Oplichter gal zichzelf aan Samenzweerders L'ieide VRIJDAG 6 FEBRUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 Sombere verwachtingen geen werkelijkheid Werkloosheid in de bollenstreek De verwachtingen waren een Lisse, dat Hillegom, Lisse, Sassen- maand geleden nogal somber... Men heim, Noordw ijkerhout en Voorhout vreesde dat het aantal werklozen in de bollenstreek vrij sterk zou stijgen, maar nu men op het arbeidsbureau te Lisse de balans heeft opgemaakt, nu blijkt dat er in één maand slechts vijftig werkzoekenden zijn bijgeko men. In totaal telt het gewest (bol lenstreek plus Katwijk en omstre ken) nu 1291 mannelijke werkzoe kenden. In januari 1958 had men er 1374 geregistreerd, terwijl men toen vrijwel evenveel werklozen telde als men op aanvullende werkgelegenhe den had kunnen plaatsen. Dat de bloembollenarbeiders ver reweg de grootste groep vormen van de werkzoekenden, ligt voor de hand. Wel is het opmerkelijk te weten, dat Lisse, hoewel niet de grootste ge meente in de bollenstreek, toch het grootste aantal werklozen telt, nl. 174. Met andere woorden: ongeveer vijf per mille van de beroepsbevol king zoekt naar werk. In het rayon omvat, had men in totaal 589 werk zoekenden. Daarvan zijn er 341 bloembollenarbeiders. Cijfers die te denken geven! De vraag naar vrouwelijk perso neel steeg belangrijk i.v.m. de werk zaamheden die thans in de bollen schuren worden verricht (voorjaars- pakkerijen). Had men ruim een maand geleden nog een aanbod van ruim 100 vrou wen, thans zijn er nog 34 geregis- (Van onze t.v.-medewerker) „Mijnheer de President" Televisie zichtbaar beter! (Advertentie) Aetherklanken Wie de zittingen van de Tweede Kamer pleegt te bezoeken, weet wie met de aanspreektitel van „Mijnheer de president" wordt bedoeld. Het is dr L. G. Kortenhorst die sinds jaren als voorzitter van de landsafgevaarr digden naam en faam heeft verwor ven, ook wegens zijn persoonlijk en verzoenend optreden. Het was daar- treerd, terwijfer op het moment dat g», tV^&a^Auï, na£ mC" de^aS pö™ Kame" nam vraag was naar 111 vrou- praeses meende te mogen tegemoet treden. Dat is geschied in aangena me sfeer, in aanwezigheid van Gooise autoriteiten, in de allengs meer be kend wordende Singer-concertzaal te Laren. Men kent de wijze, waarop Di- mitri Frenkel Frank het attractieve programma „Alles gaat naar wens" tot stand brengt. Vorige keer was de actrice Mary Dresselhuys aan de beurt; we kunnen zeggen, dat de ge wekte sfeer en de ontmoeting van elkaar bekende figuren ook nu in de huiskamers genoegen zal hebben op geleverd. En ook: uit enkele gesprek ken heeft men iets kunnen leren. De voorafgaande rubrieken: het uitge breide sportpanorama en de twintig minuten met de zangeres Mieke Tel- kamp schonken voldoening aan wie het divertissement van lichamelijke oefening en lichte muziek ter harte gaan. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35—9.40 Waterst.) 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de vrouw. 10.50 Annemarieke, hoorspel. 11.20 Buitenl. weekoverz. 11.35 VioQl er cello. 120.0 Lichte muziek. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 - Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Instr. kwintet. 13.40 Sportnieuws. 14.05 Voor de jeugd. 14.40 Dilettantenkoor. 14.55 Streekuitzending. 15.20 Is de maat vol?, caus. 15.35 Gram. 15.45 Omr. ork. en solist. 16.20 Boekenwijsheid. 16.40 Amateursprogr. 17.Q0 Vers van de pers. 17.30 Journaal. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistie ke Staalkaart. 19.30 Passepartout, caus. 19.40 De liberale Joden, caus.- 19.55 Deze week, caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Thuis best?, schets. 20.13 Gevar. progr. 21.30 Soc. comm. 21.45 Het hangt aan de muur en het tikt. 22.10 Instr. sextet. 22.40 Licht progr. 23.05 Gram. 23.15 Nieuws. 23.30 Gram. 24.000.45 Jazzconcert. HILVERSUM II, 298 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.30 De Douche. 7.40 Gram. 7.45 Mor gengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok-nood klok. 12.03 Dansmuziek. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Amus. muziek. 13.45 Voor de jeugd. 14.10 Harmonieorkest. 14.30 Kron. v. letteren en kunsten. 14.55 Lichte muziek. 15.15 Metropole orkest en soliste. 15.40 Boekbespr. 15.50 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.20 Voor de jeugd. 16.50 Gram. 17.00 Engelse les. 17.20 Lichte muziek. 17.40 Idem. 18.00 Journalistiek week overzicht. 18.10 De Springplank. 18.30 Voor de jeugd. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nieuws. 19.10 SUS-actie. 20.30 Ja, met mij, sketch. 20.35 Gevar. pro gramma. 21.55 De knipperbol, caus. 22.05 Amus. muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nie'uws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.2224.00 Gram. TELEVISIE-PROGRAMMA'S VPRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Journaal en weerber. NCRV: 20.20 Plus of min. 20.55 Hobby-kroniek. 21.10 Van grote naar kleine K. 21.25 Ad Ladin en de won derlamp. 22.05 Dagsluiting. Oost-west, thuis best Dat het werken over de grens ook niet alles is, ondervonden de afgelo pen week een paar Lissenaren. Aan gelokt door advertenties, die royaal betaald werk in Brunswijk beloof den, trokken ze de grens over. Ze kwamen terecht bij een bouwbedrijf. Ze werkten er één dag, sliepen in een barak en kwamen de volgende dag weer haastig naar huis. Loon noch eten waren best. In het rayon Katwijk steeg het aantal werkzoekenden vrij sterk. Zo telt Katwijk nu 416 werklozen, Noordwijk 231, Rijnsburg 47 en Val kenburg 8 werkzoekenden. Het aan tal werkzoekenden in de visserij sector lag iets lager dan verleden jaar: 293 tegen 341 Van de thans in geschrevenen volgen thans 119 een dagcursus voor opleiding stuurman of motordrijver, enz. Onder die 119 bevinden zich 52 jeugdigen, die dus hun werkloosheidsperiode gebruiken om een cursus te volgen. De afgelo pen maand kon het Arbeidsbureau 33 Kat wij kers bij de kustvaart plaat sen. In het rayon Katwijk namen de haringpakkers met 305 het leeuwen aandeel van het totaal aantal werk lozen voor hun rekening, gevolgd door de bloembollenarbeiders met 117 en de tuinbouwers met 73. Aanvulling en omscholing In het rayon Lisse waren eind januari ruim 200 personen op aan „De vijand van gisteren" Dit oorlogsstuk van Peter Newman RIVELLA is een zuivere alcoholvrije drank en..... non-lilling, geeft dus nooit dat 'volle' gevoel. Fris, gezond en heerlijk van smaak. istfiidelb dan andeïi EEN nUESCHi VLAG-DOMO PRODUCT OLIE ONDER DE GOLVEN Volgende maand zal de Nederlandse aardoliemaatschappij een seismisch zee-onderzoek ter hand nemen. Half maart verwacht zij te kunnen begin nen met deze exploratie, die moét uitwijzen of er in de boden voor onze kust olie in de grond zit. De af te zoeken streek vervolgt het Alg. Dagbl. is de kust vooi de provincie Zuid-Holland. De N.A.M. kan, zo lang het onderzoek niet is be gonnen, nog niet precies aangeven welke delen voor deze kust werden onderzocht. Ze verwacht wel dat de was zeker niet geschikt voor mensen 1 resultaten van dien aard zullen zijn, met zwakke zenuwen en allerminst idat een proefboring kan worden on- voor jeugdige kijkers. We kunnen I dernomen. ons wèl voorstellen, dat een vroegere vertoning door de BBC tot protesten Kunst-eiland, heeft aanleiding gegeven. Dat had j Voor zulk een proefboring is een voor de KRO een waarschuwing moe- booreiland nodig. Een dergelijke con- ten zijn; men heeft het stuk nochtans i structie bestaat uit stalen poten, ver in Nederlandse versie voor vaak ont-1 ankerd in de zeebodem, die een - - hutste kijkers gebracht, het slot zelfs plateau dragen waarop de boortoren§en in schuine richtingen verricht ter in de vaak door ons gelaakte telere-jkan worden neergezet. De N.A.M. ver-1 verkrijging van nog meer gegevens. Bosch), cording, omdat Ko van Dijk op de keert in de gelukkige omstandigheid Shellgroep gemaakt naar een eigen ontwerp van de ingenieurs der werf Gusto. De gigantische installatie, die volgende maand van de helling zal glijden, kan boren tot een diepte van 5000 meter onder de zeebodem. Het experiment in de Noordzee is voor de N.A.M. en voor de gehele economie van ons land van zeer groot belang omdat daaruit wellicht een welkome aanvulling van de bin nenlandse produktie zou kunnen voortkomen. In duinen. Over de eerste proefboring in het Zuidhollandse duingebied, te Meyen- del bij Wassenaar, verneemt het blad dat deze een bevredigend resultaat heeft opgeleverd. De aangetroffen hoeveelheid olie wordt zeker exploi tabel geacht. Op de proefboring wor den op het ogenblik nog meer borin- Dr. C. A. Bouman, benoemd tot lector in de liturgiewetenschap, heeft in de aula van de Nijmeegse Univer siteit, waaraan hij deze wetenschap zal doceren, een openbare les gege ven, welke ging over het onder werp: „Communis oratio, problemen betreffende de vroegste geschiedenis van het christelijk smeekgebed". Dr. Bouman bepaalde zich voornamelijk tot de historische problemen betref fende het smeekgebed en besprak daarbij hoe belangrijk dit onder zoek is om de grondslagen van de christelijke gebedspraktijk beter te leren kennen. De schatkist heeft een meevallertje van 168.674,28: gewetensgeld. De Staatscourant van gisteren bevat de nauwkeurige afrekening: van vier gulden en tien cent voor te weinig betaalde dividendbelasting (in Am sterdam) tot ƒ20.000 toe (in Den avond van uitzending niet aanwezig, dat zulk een booreiland op het ogen- kon zijn. In „De vijand van gisteren"blik in de maak is bij de werf Gusto wordt de kijker niets bespaard, noch te Schiedam. Weliswaar heeft zij al - - van Britse noch van Japanse zijde.eerder meegedeeld dat dit eiland be vuilende werkgelegenheden geplaatst i Gewetensconflicten werden niet op- stemd is voor de boringen in de Per- rond 180 by de landontginninggelost, misschien wel dank zij een zische Golf, maar zou de Noordzee- "«if, I Soe<*koop en deels onverwacht einde I kust olie houden dan zou zij dit boor- da H| H^|'eiland ook daarvoor kunnen gebrui ken. In mei zou de werf dit eiland gereed hebben. over we deze week uitvoerig sehre- naar k^am bij, dat de bezetting van ven en een dertigtal op het Lange-1 ket spe] beter had gekund; er waren veld. In het rayon Katwijk waren er spelers die minder rolvast optraden, 92 op een aanvullende werkgelegen-, of hun rol niet kenden, althans slor- heid werkzaam. Een deel werkt thans djg m€^ de tekst omsprongen. Regis- aan een grondverbetering in Wasse- seur Luc van Gent had dit alles te- na^r- I voren moeten bedenken en op het In de sector der bouwny verheid j kompas van een betere adviseur mpe- spelen momenteel natuurlijk weer- en seizoeninvloeden vrij sterk en een juist beeld van deze sector zal men eerst kunnen projecteren wanneer de vorst e.d de bouw niet meer stagneren. Bij een scheepswerf in Lisse was vraag naar scheepstim merlieden en ijzerwerkers i.v.m. gro te orders voor een nieuw type boot. De gerepatrieerden komen moeilijk aan de slag. Elf mannen uit deze groep staan reeds langer dan zes maanden als werkloos ingeschreven. Enkele administratieve krachten heb ben inmiddels besloten zich te laten omscholen op de rijkswerkplaatsen te Haarlem en Leiden. ten varen. Men wist daarbij tevoren, dat het stuk door sadismen was on dermijnd. Vademecum We kunnen niet beweren, dat het totaal-beeld van het KRO-vademecum er op vooruit gaat. In het jongste ge sprek heeft het zeker niet gelegen aan de zeer onderlegde professor Wil- librord Lampen, misschien ook niet aan de ondervrager (die echter te vaak in de rede viel), maar aan de keuze van het onderwerp. Een onder werp als „Moeder Anna" kan slechts met moeite een half uur lang boeien Toch hebben we respect voor de ver teller, die vijftig boeken over de hei lige Anna bezit en die alles van haar In deze grafiek geven wij U het verloop van de werkloosheid over de laatste 2 jaar met toevoeging van het z.g. niveau-cijfer zoals dit door het Rijks Arbeidsbureau wordt berekend. Tot 5000 m. Het kunsteiland het eerste dat buiten de Verenigde Staten wordt ge construeerd wordt voor de Kon./ wist. Interessant waren de begelei dende platen. Een opmerking tot slot- tijdens de avond hebben we twee keer horen vertellen; „dit is weer het ein de....", alsof er eerder een einde van het programma was geweest. Dergelijke slordigheden moet men toch wel voorkomen. Het weekend Zaterdag komt de NCRV terug met het familiespel van Johan Bodegra ven; zondag kan men van 12 tot 14 uur kijken naar een rechtstreekse re portage uit Davos van de Europese kampioenschappen kunstrijden voor dames, o.a. met Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel, en maandag komt de VPRO iets vertellen over muziek vormen. Na de quiz „Plus of min" onder leiding van Johan Bodeferaven zendt de NCRV-televisie zaterdag 7 febr. de rubriek „Mijn hobby" uit. waarin een amateur-orgelbouwer aan het woord komt: de heer Keizerswaard uit Berkel. Deze heeft kans gezien een electronisch orgel te bouwen met vele mogelijkheden en uiteraard zal hij met zijn orgel deze mogelijkhe den demonstreren. In de uitzending „van kleine naar grote K". waarin bekende toneelfiguren voor de came ra komen, zal men Cruys Voorberg kunnen zien in een bijzonder optre zijn fantasie weer de vrye loop in een door hem (zeer) vrij bewerkt sprook je: „Ad Ladin en de wonderlamp" Een Oosters sprookje, dat zich af speelt in Amsterdam-oost, waar, op en om een zolderkamer vele artisten en medewerkenden by dit oude ver haal betrokken worden. Beschuldigd van roofmoord Twee van roofmoord beschuldigde Londenaars, de 22-jarige Roland Smith en de 21-jarige Evan Cyris Zu- lim, zijn onlangs op verzoek van de Londense politie gearresteerd in een hotel te Rotterdam. Zij waren eind vorig jaar per Harwichboot In Neder land aangekomen. Smith is gistermiddag per vlieg tuig na *r Engeland teruggebracht, begeleid door een Londense recher cheur. Zulim, die t.b.c.-patiënt is en daarom niet mag vliegen, ging gister avond per Harwichboot terug. Smith is geboortig uit Georgetown in Brits Guyana, Zulim uit Bagos- town. De Londense politie wil onderzoe ken of de arrestanten, kleurlingen, Zijn directeur gal maar B|j de politie te Amersfoort heeft zichzelf aangegeven de 39-jarige han delscorrespondent P. B. uit Loos- drecht. Hij zei financieel zo in de knoei te zitten, dat het voor hem maar beter was aangifte te doen van de oplichting voor zesduizend gul den ten nadele van een financiële in- stelling te Amersfoort waar hij werk zaam was. Hij vroeg in de periode van sep tember tot en met december van het vorig jaar driemaal om een bedrag wi M rvan tweeduizend gulden om het hou den. Dick van Bommel laat voorts w.®n van een woning te realiseren. Hij klopte niet tevergeefs aan en kreeg van de directeur, die vertrou wen in B. stelde, de bedragen uitbe taald. B maakte het geld aan andere liefhebberijen op. By een poging het ene gat met het andere te stoppen lichtte hij ook verschillende winke liers in Amersfoort op. betrokken zyn bij een roofoverval op een 51-jarige ziekenhuisportier op 2 december j.l. Deze beroving, waarbij de daders 4 tot 5000 gulden buit- maakten, werd gepleegd tijdens de rassenrelletjes, die er in december in Notting Hill voorvielen. De Londense politie is in dit stadium niet bereid nadere mededelingen te verschaffen. In de afgelopen nacht is de 48-ja- rige hotelhouder Mach iel Jansen, Prinsengracht 332, Amsterdam, om streeks 3 uur vlak by zyn woning met zyn auto in de gracht beland en verdronken. Onder auspiciën van de Algemene Nederlandse Onderwijzers Federatie, het overkoepelende lichaam, waar- by de drie grote Nederlandse on derwijzersbonden zijn aangesloten, zijn de afgelopen maanden bespre kingen gevoerd met de besturen van de verschillende verenigingen en stichtingen, die op school opgeleide kandidaten in het machineschrijven examineren. Aangezien het machineschrijven op steeds meer scholen als facultatief of verplicht leervak wordt ingevoerd, werd het wenselijk geacht een lan- delyk schoolexamen met uniforme exameneisen en beoordelingsnormen vast te stellen en een landelijk schooldiploma in te voeren. De bemoeiingen van de A.N.O.F. hebben er toe geleiJ, dat elf organi saties op het terrein van de type examens zich bereid hebben ver klaard zich te verbinden tot alge meen geldende en uniforme regelin gen voor een nationaal schooldiplo ma. Men verwacht hiervan een aan zienlijke toeneming van het type- onderwijs op de scholen in de ko mende jaren en een definitieve op lossing van de talrijke problemen, die door verdeeldheid op het gebied van de examens in de laatste jaren zyn ontstaan. 31) Er kwam een kort bericht van Mr. Adams, meldende, dat een lichte on gesteldheid het hem tot nu toe onmo gelijk gemaakt had zijn nieuwe be zitting te bezoeken. Hij zou Miss Lee zeer dankbaar zijn, als ze nog wat wilde blijven. Het zou hem aan genaam zijn haar een vergoeding voor haar werk te geven. Glada zou het niet toegegeven heb ben, maar de boodschap gaf haar een van bevrediging. Het betekende, dat •haar afscheid van de farm nog wat uitgesteld kon worden; en tegen dat afscheid zag ze nog het meest op. Gem had grappen gemaakt over zijn positie op de farm, maar hy deed het werk op dezelfde kundige manier waarop hij alles deed. Hij was een goede hulp. Hij begreep, dat Glada mistroostig was in het vooruitzicht het bedrijf te moeten verlaten, en hij was altijd vrolijk als ze in zijn buurt was. Ze betrapte zich dikwijls op de gedachte, dat ze Gern meer zou missen dan Irma of Cobb. Ze had het door loseph Mc Cord echtpaar het nieuws al verteld en Irma was sedertdien elk ogenblik be reid in tranen uit te barsten. „Je deed beter het nu aan moeder te vertellen", had Ed Lee's raad ge luid. „Zulke, dingen worden vlugger bekend dan je denkt en ze zou be ledigd kunnen zijn als ze het van een ander hoorde." „U hebt gelijk, vader", zei Glada zuchtend. „Het zou niet zo moeilijk zijn haar het nieuws te vertellen, maar het zou de uitwerking hebben van een openbare kennisgeving. En fin. Vroeg of laat moest het toch ge beuren.,, „Ik heb goed nieuws voor u, moe der". zei ze die avond, toen ze Mary Lee in haar kamer vond, bezig zich voor het diner te kleden. „Ik heb de» farm verkocht." „Glada Lee!Mary draaide zich met een ruk om en staarde haar dochter verbaasd cn ongelovig aan. „Vindt u het niet aardig?" „Aardig! Ik ben dolblij! Ik was zo bangMrs. Lee zonk hulpelqos in een stoel. „Ik kan het niet geloven. Wat ga je nu doen?" „Een beetje luieren. Thuis rond- lummelen en rust nemen." „Lieve kind, nu word je eigenlijk verstandig. Hoe komt dat zo opeens? Waarom deed je het? Weet vader het al?" „O, ik geloof dat ik er genoeg van kreeg. Ja, vader weet het." Mary Lee staarde haar dochter eni ge tijd zwijgend aan, alsof ze tracht te haar diepste gedachten te raden. Toen zei ze, met een vreemde week heid in de stem: „Glada, lieveling, je deed het toch niet voor my, niet? Ik heb dat zakelijke leven van je nooit goed kunnen keuren, maar ik weet, dat je er erg van hield. Ik zou voor niets ter wereld willen...." „Welnee, moeder. Ik deed het hele maal uit vrije wil." „Wel, dan ben ik dolgelukkig. Het is het verstandigste, dat je ooit deed en al je vrienden zullen het met me eens zijn. Dat zul je zien." „Ik veronderstel van wel." HOOFDSTUK XI. „Weer een week om", zei Glada, toen ze de volgende zaterdagochtend met Gern in het kantoor zat. Ik weet eigenlijk niet, wat ik hier nog doe", voegde ze er met een geamuseerd lachje aan toe. „Die vraag is gemakkelijk te be antwoorden", zei Gern. „U bent hier om stomme vragen van mij te beant woorden. Zeg, vindt u niet, dat de oude John Q. de zaak erg op zijn ge mak behandelt?" „Hij schijnt geen haast te hebben. Ik begin me langzamerhand vol maakt overbodig, te voelen. Jij doet al het werk aL Ik zal vandaag maar de dame spelen en vroeg naar huis gaan. Dat herinnert me er aan. Je komt er byna nooit uit, Gern, zou je me naar huis willen rijden?" „En als ik de kar rou eens aan dig gelen rij?" „Daar bestaat geen gevaar voor, Ik weet, dat je een goed chauffeur bent." ,In orde. Hoe laat gaan we?" „Zodra je klaar bent." ,Dus over tien minuten ongeveer." Toen ze even later de laan naar de grote weg afreden, begon Gern plot seling heel langzaam te rijden. „Prachtige dag, chef." „Dat is het." „Ik ben de laatste tijd toch een zoete jongen geweest, niet?" „Voor zo ver mij bekend wel", zei Glada lachend. „Laten we dan de oostelijke weg nemen, die is een beetje langer. Dit is wel een zeer bizondere gelegen heid." „In orde", gaf Glada toe, terwijl ze zich afvroeg, waarom haar hart een beetje vlugger klopte. „Zeg, Gern, hoe oud ben je eigenlijk?" „Bijna zesentwintig. De hoogste tyd, dat ik me ergens vestig, niet? Daar dacht u toch aan." „Niet preciesalleen je lijkt in alles zo.zo'n routine te hebben. Ik heb dikwijls gedacht, dat het jam mer is dat :e niet ergens bent, waar je je gaven beter kunt gebruiken. Ik bedoel, je moest eigenlijk een échte betrekking hebben en écht geld verdienen." „Misschien hebt u gelijk, maar als ik dit baantje kon houden, zal ik niets beters kunnen verlangen. Nee, werkelijk niet. Zelfs niet, als ik zo oud word, dat ik de manden met eieren in een rolstoel heen en weer moest sjouwen." „Ik geloof niet, dat je ooit volwas sen wordt", zei Glada hartelijk lachend. „Maar eerlijk, Gern, heb je helemaal geen eerzucht? Is er niet iets, dat je graag zou willen zijn?" „U zou verbaasd zyn het te horen." „Wat is het?" „U hebt er zelf om gevraagd. Ik zou echtgenoot willen zijn. De uwe." „Is dat jouw opvatting van een grap?" vroeg Glada rustig. ,Het is een grap. Maar het is niet mijn opvatting van een grap", er was enige bitterheid in zijn stem en hij keek strak voor zich op de weg. „Bederf niet alles, Gern. Ik heb je vriendschap werkelijk gewaardeerd." „Wat uw manier is op. me zachtjes af te poeieren. Wel bedankt. Ik wist heel goed, dat het 'amelijk hopeloos zou zijn, zelfs als er niemand anders was. U kunt het een kerel echter niet kwalijk nemen, als hij voelt." „Ik neem het je ">ok niet kwalijk, Gern. Het spyt me alleen." Glada had even de opwelling ge voeld vlug te ontkennen, dat er iemand anders was, maar zo bedacht zich bijtijds. Bedoelde hij Mr. Stir ling? Welke reden had hy daartoe? Maar nu sprak hij weer, volkomen kalm. „In orde.zo lang u maar geen medelijden met me hebt. Ik wilde u niet lastig vallen. Vergeet het maar." Daar was het v/eer. Gern wilde haar niet lastig vallen met zijn liefde. En Lynn Stirling ook niet. Ondanks alles maakte het haar wrevelig. Ze had erg veel zin driftig te zeggen, dat hij het maar zelf moest „verge ten". Maar het was zeker het beste het onderwerp te laten varen. Gern leek er maar al te graag toe bereid, zoals hy daar somber zwijgend voor zich uit zat te staren. Ze waren nu dicht bij Dale City. Wordt vervolgd.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 11