Mist misleidde velen in en om Leiden Sassenheims raad begon hei nieuwe jaar vlot VRIJDAG 30 JANUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Kettingbotsingen aan de lopende band Ook in de omgeving van Leiden heeft de mist gisteren en ook vanmor gen aanzienlijke vertraging gebracht. De NZH reed met de tram een half uur-, in plaats van een kwartier dienst en ook de bussen reden zeer onregel matig, hetgeen te begrijpen is, want men reed over het algemeen niet har der dan twintig tot dertig kilometer per uur. De bussen van Maarse en Kroon hebben tot tien uur gister avond gereden, hetgeen nog wel eni ge reizigers in moeilijkheden heeft ge bracht. Sommigen zijn ondergebracht bij familieleden, anderen moesten een hotel opzoeken. Er ontstond aanzien lijke vertraging. Varnmorigen was de mist iets minder dicht maar toch hebben de passagiers lang moeten doen over tripjes van Leiden naar plaatsen in de omgeving of omgekeerd. De Citosa moest gistermiddag tus sen ong. half zeven en zeven uur de dienst laten uitvallen. De laatste bus sen hebben echter wél gereden, zo dat het in de meeste gevallen lukte de reizigers nog thuis te brengen. Vanmorgen was het met de dienst regeling van de Citosa veel beter dank zij hét gebruik van de mobilo foon, waardoor het mogelijk was daar waar vertraging ontstond extra-bus sen in te lassen. De stadsdienst te Leiden van de Eltax heeft na acht uur gisteravond niet meer gereden, ook de taxi's wer den naar de garages teruggevoerd. De stadstram bleef rijden, zij het met aanmerkelijke vertraging. Er waren vijf ongevallen aan de dichte mist te wij ben. In drie gevallen was er alleen wat materiële schade. Gistermorgen om twaalf uur had er nabij de Lammenbrug een botsing plaats tussen een Opel Olyimpia en de Blauwe Tram uit Den Haag. De beide voertuigen hadden elkaar niet opgemerkt. De auto, bestuurd door de heer G. A. Grootenboer uit Dordrecht, werd aan de linker voorzijde vernield. De chauffeur kreeg een bloedende hoofd wonde. Des middags om twee uur had op de Titus Brandsmalaan een botsing plaats tussen een personenauto en een motorrijder, de heer H. Akse, wonend aan de T. Brandsmalaan. Dê motor rijder zag de hem tegemoetkomende auto niet, Hij reed tegen de linker- vporzijde en kreeg diepe vleeswonden aan het linkerbeen. IN SASSENHEIM De zware mist is gisteren te Sas- senheim aanleiding geworden tot ver schillende ongevallen. Hierbij kreeg een persoon een schedelbasisfraetuur; een ander brak een neusbeen en kreeg een hersenschudding. Omtrent het letsel van een derde onist-slacht- offer hebben wij geen gegevens. Het eerste ongeval gebeurde des middags om kwart over twaalf op de oostelijke rijbaan van Rijksweg 4, ter hoogte Sikkens Lakfabrieken. Het was een kettingbotsing, waarbij zes auto's wa ren betrokken. De chauffeur, van een personenauto, die een collega wilde inhalen, kwam met de voor hern rij dende auto in aanraking. Hij week uit naar links en werd achteropgereden door een Renault. Daarachter kwa men een autobus en twee vrachtauto's Ze konden de voor hen op de weg staande obstakels niet ontwijken en de een na de ander dreunden ze op elkaar. De bus belandde in de schei dingsheg. Blij de botsing werd de be stuurder van de Renault, nummer drie, de heer D. uit Amsterdam op de rijbaan geslingerd. Hij werd per Ambulance van de Koninklijke Ma rine naar het Acad. Ziekenhuis te Lei den vervoerd. Om tien over vier gebeurde 'n zeer ernstig ongeluk op de Hoofdstraat, ter hoogte van perceel 26 (Van Egmond). Een vrachtautobestuurder, die zijn wagen aan de overzijde van de weg, de inrit van een bollenbedrijf binnen wilde rijden, zette zijn wagen stil om zoveel mogelijk op het verkeer te kun nen letten, voor hij de weg overstak. De verlichting van de wagen was vol uit ontstoken. Uit de richting Sassenheim werd de vrachtauto achterop gereden door een scooter-rijder, de 26-jarige heer M. H. uit Sassenheim. Deze reed met vrij grote snelheid tegen de achterzijde van de auto en kwam half onder de wagen terecht. Dr. Walenkamp uit Warmond, die hem de eerste bijstand verleende, con stateerde een schedelbasisfraetuur. De heer H, werd naar een der ziekenhui zen te Leiden overgebracht. Omstreeks half zes had andermaal een kettingbotsing plaats, nu op het kruispunt HoofdstraatWanmonder- weg. Een autobus van de NZH uit Haarlem wilde linksaf de Warmonder- weg inslaan. De chauffeur, door mist misleid, reed tever door. Hij besloot, achteruit terug te rijden. Als gids bij die manoeuvre stapte de conducteur uit. Op dat ogenblik 'botste een per sonenauto tegen de linker-achterzijde van de bus, gevolgd door een tweede personenwagen. Er was wat materiële schade. De chauffeur van een vrachtauto uit België op weg naar huis, durfde op de Rijksstraatweg bij de Warmon- derdam niet verder te rijden. Hij plaatste zijn wagen op de parkeer- strook. Tegen zes uur werd hij achter- opgereden door een andere vracht wagen, die zich naast hem opstelde. Een vrachtwagen met aanhanger, ge laden met machinerieën, werd plot seling gedwongen, uit te wijken. H.'j slipte en bleef onklaar scheef over de weg staan. Achtereenvolgens reden twee per sonenauto's, en twee vrachtauto's op j de barricade. De da-me, die de tweede personenauto bestuurde, werd met j bloedende hoofdwonde (gebroken neusbeentje) en een hersenschudding naar een ziekenhuis gebracht. j IN ZOETERWOÜDE Nadat hedenmorgen twee vra-cht- Wagens op de Europaweg te Zoeter-1 woude een aanrijding hadden ge maakt, was een dezer wagens op de linkerhelft van de weg blijven staan, j hetgeen ten gevolge had, dat de heer G. van Ben ten met zijn bestel wagen door de mist misleid, op de stilstaan de wagen reed. De chauffeur Van B. liep een niet ernstige blessure aan het hoofd op. De bestelwagen was zwaar beschadigd. BUSDIENSTEN NOG ONZEKER Van de zijde van het directoraat- generaal van het verkeer wordt me degedeeld, dat in verband met de dichte mist, die op het ogenblik over een groot deel van Nederland hangt, de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat in-terlocale busdienst tegen het vallen van de avond zeer gebrekkige diensten zullen onderhouden of ge heel kunnen uitvallen. Veerdiensten gestaakt. In verband met de inist is de veer dienst tussen Dordrecht en Zwijn- drecht gestaakt. Het veer tussen Dordrecht en Papendrecht wordt on derhouden met een inplaats van met twee boten hetgeen tot gevolg heeft dat er een twintig-minuten-dienst- in plaats van de tien-minuten-dienst wordt onderhouden. Het veer Wiel- drecht—-'s-Gravendeel heeft op het ogenblik een half-uur dienst inplaats van een twintig-minuten-dienst. Melkwagen onder trein. Op de onbewaakte overweg bij Brumrnen in Gelderland is een aan hangwagen met traktor, beladen met bussen melk vanochtend onder de trein gekomen. De aanhangwagen werd gegrepen en totaal vernield. Het treinverkeer had daardoor anderhalf uur vertraging. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Het treinverkeer in hét noorden van het land ondervond vooral van nacht en vanmorgen veel overlast van de dichte mist, die zich vannacht heeft uitgebreid tot noord-oost Ne derland. t De trein uit Holland,, die in Gro ningen moet arriveren om 9.08 uur kreeg zeventig minuten vertraging. Ook de andere treinen hebben ver tragingen van meer dan een half uur. Botsing iwee bussen Maarse en Kroon op de Zijidijk Vier gewonden Om kwart voor negen vanmorgen botsten twee bussen van Maarse Kroon die beiden van de richting Rijpwetering naar Leiden reden op de Zijidijk ter hoogte van de Touw- fabriek tegen elkaar. Eén bps ramde de ander aan de achterzijde. Door het felle remmen en de botsing werden de inzittenden van de tweede bus over de banken geslingerd met het gevolg, dat vele passagiers lichte of zwaar dere verwondingen opliepen. Vier inzittenden moesten door de BHD naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden gebracht, Een man liep een gebroken arm op, een meisje brak haar neusbeentje en twee school kinderen kregen verwondingen door glasscherven en kneuzingen. He tongeluk ontstond doordat aan de linkerzijde van de weg een truck met aanhangwagen stond, welke het terrein van de Touwfabriek wilde op rijden en daartoe een zeer brede bocht nam. Met deze mist had de 'bestuur der er goed aiam gedaan maatregelen te nemen om 'n aanrijding te voor komen. Van de richting Provinciale Weg naderden een personenauto en twee bussen. De bestuurder van de personenwagen slaagde er in zijn auto tijdig in de berm links van de weg tot stilstand t.e brengen, hetzelfde was het geval met de eerste bus, maar de bestuurder van de tweede bus vond geen tijd om de bus tot stilstand .te brengen en reed tegen de achterzijde van zijn voorganger aan. Er was vrij aanzienlijke materiële schade: de achterzijde van de eerste bus, die gevuld was met schoolkinde ren, waarvan gelukkig niemand letsel opliep, werd vernield en ook de voor zijde van de achterrijden de bus werd Vroeger op de morgen is een bus van Maarse en Kroon in de bocht van de Provinciale weg en de Zijidijk ge- x slipt en op het verkeersplein terecht gekomen. De houten bebakenlng werd In vogelvlucht over 'n levende gemeente Zoals te doen gebruikelijk, liet de voorzitter van Sassenheims raad gis teravond de eerste zitting in het nieuwe jaar voorafgaan door een overzichtje van het oude. Hieraan ontlenen wij: Het aantal inwoners van Sassen heim bedroeg op 1 januari jl. 9334; 187 meer dan een jaar tevoren. Er werden 73 huwelijken voltrokken. Tegen 406 paspoorten in 1957, wer den 'er in 1958 slechts 256 afgegeven (invoering toeristenkaart). Tengevol ge van het ingebruiknemen van wo ningen in het plan „Bijdorp", heb ben niet minder dan 880 personen, d.i. bijna 10 pet. van de bevolking, een andere woning binnen de ge meente betrokken. Het aantal emigranten bedroeg 28. Verder zij vermeld, dat naast de 78 woningen in plan „Bijdorp" dat nieuwe plannen werden ont wikkeld voor woningbouw -aldaar. Aanbesteed werden de 12 étagewo ningen aan de Hortus en de 9 flat woningen In „Bijdorp". Er zijn vier particuliere woningen in voorberei ding. In „Bijdorp" werden straten en rio leringen aangelegd. De Industriekade werd voor een gedeelte herstraat en de Warmonder- weg werd verbreed. 62 Bouwvergun ningen werden verleend., tot een to tale bouwsom van 1.230.716,Er kwamen 83 nieuwe woningen gereed en er zijn er nog 39 in aanbouw. De gemeente kocht 1,744.520 m3 gas aan; de ingekochte hoeveelheid water bedroeg 350.630 m3. Water- en gasleidingen werden beide met meer dan een kilometer uitgebreid. Er hadden 94 aanrijdingen plaats, waar- bi.] in tien gevallen zwaar lichame lijk letsel werd veroorzaakt. Er was een dode te betreuren. In totaal wer den 733 processen-verbaal opge maakt, waarvan 54 voor misdrijven en 416 terzake overtreding. De agenda. Namens de raad heeft de nestor, de heer Van Breda, deze toespraak beantwoord. Uit de cijfers blijkt de activiteit van het college van b. en w. Hij hoopte, dat de samenwerking met het college ook in de toekomst goed mocht bleven en sprak de wens uit, dat de voorzitter door God ge zegend mag worden met een goede gezondheid en werklust. Een lening bij de Bank voor Ne derlandse Gemeenten, groot f 181.000 voor het bouwrijp maken van het plan Ter Leede-noord werd, na eni ge opmerkingen over renteverlies en nadelen van het niet tussentijds aflosbaar zijn, door de raad geaccep teerd. LAATSTE DAGEN van onze HONDERDEN RESTANTEN. Overhemden, wollen vesten, sjaals, handschoenen, hoeden, petten, jassen HALVE PRIJS Sokken 49 ot. NOLET Ook de rekening van het burger lijk armbestuur werd goedgekeurd. Salarismaatregelen voor het ge- ^eentepersoneel werden vastg-rsteld, overeenkomstig de rijksregeling, die per 1 januari jl. van kracht is ge worden. Enige spanning werd voelbaar, toen het volgende agendapunt aan de orde kwam: „benoeming van een lid van de woonruimtecommissie". Als opvolgster van de heer W. Leerdam werd door b. en w. voorgesteld, me vrouw D. BreedijkDe Roode. Op verzoek van de richting, die mevr. vrouw Breedijk vertegenwoordigt, met goedvinden van de raad ook candidaat gesteld voor deze va cature de heren W. Leerdam en J. KÜhn.Met zeven tegen vijf stemmen won de heer Leerdam de stemming van mevr. Breedijk. (De heer Ktihn kreeg geen enkele stem). Een wijziging van de verordening, houdende het opslaan, vervoeren en overdragen aan de destructie van de destructie-materiaal, volgens een ont werp van Ged. Staten, werd aan vaard. Tegenwerpingen. De wijziging van de A. P. V., be treffende de bebouwde kom en het houden van nertsen, werd na enkele tegenwerpingen aanvaard. Omdat de bestaande boerderijen in de bebouw de kom niet kunnen worden ver plaatst, achtten b. en w. het wense lijk, dat de gewijzigde voorschriften voor deze bedrijven niet zouden gel den. (Opslag van hooi en aanwezig heid van varkenshokken). De voorzitter zegde toe, dat er al tijd ontheffing kan worden verleend voor deze bedrijven maar niettemin sprak de heer Verschoor (Pr. Chr.) de hoop uit, dat de boeren zo min mogelijk zouden worden gehinderd in de uitoefening van hun bedrijf. De heer Van der Geest ging nog ver der: hij vond een stemming over de wijziging niet nodig, maar wilde ge acht worden te fyebebn tegengestemd. Hij vond het voorstel een aantasting van de vrijheid der boeren. Bij het laatste punt „Comptabili- teiten", vroeg de heer Van Breda op heldering over een post van 15, die was opgenomen in de begroting voor de verkiezingskosten. „Voor verteringen en behoeve van het bu reau van de stemopnemer". Hij meende dat het ging over de vijf stembureaus en achtte vijftien gul den dan wel erg weinig. Toen het bleek, dat het geld alléén voor de voorzitter was, vroeg hij, of er dan voor de andere stemopnemers niet wat méér zou worden uitgetrok ken. De voorzitter moest hem teleur stellen. Daarmee gaan G. S. niet ac- coord. Die beschouwen de opoffe ring van het stem-opnemen als een burgerplicht. Hierbij legde de raad 1 zich neer. Gemeenteraad van Leidschendam In vlot tempo heeft de gemeente raad van Leidschendam zich door de agenda heengeslagen. De voorberei ding van het partieel uitbreidings plan Voorburgseweg werd zonder aanmerkingen aangenomen. Bij de ingekomen stukken was een rapport van de plaatselijke commissie tot wering van schoolverzuim waarom trent de heer Copray de vraag stelde of de maatstaven, welke door de commissie worden aangelegd, wor den gedeeld door de inspecteur van het onderwijs. Het antwoord was dat b. en w. hieromtrent contact zul len opnemen. Bij de onbewoonbaarverklaring van 5 woningen vroeg de heer Van den Dool of dat onbewoonbaarver- klaren feitelijk wel zin heeft als er toch weer andere bewoners in die huizen worden toegelaten. Geant woord werd, dat in ae meeste geval len die woningen niet meer betrok ken mogen worden, doch dat indien absoluut geen woning beschikbaar is, wel eens een uitzondering ge maakt wordt. De vaststelling van de nieuwe vleeskeuringsverordening en de destruotieverordening alsook de wij ziging van de salarisverordening ambtenaren in verband met de in corporatie van de 6% toelage gingen als koek onder de hamer door. Zo wel de toekenning compensatie pre mie algemene ouderdomswet ge- meentepersoneel, de wijziging van de kindertoeslagverordening en de begrotingswijzigingen ondervonden geen tegenstand. Alleen over de be grotingswijziging voor het herstel van de r.k. meisjesschool te Stomp- wijk waarbij het krediet van 21.464.moest worden verhoogd, vroeg de heer v. d. Dool nadere in lichtingen. Wethouder Groenewegen deelde mede dat de school steeds meer verborgen gebreken vertoonde welke voor de dag kwa men bij het vorderen van de repa- tiewerkzaamheden. Het college was van oordeel dat door thans een ho ger krediet te verlei.en, in de naaste toekomst veel geld bespaard kon worden. Vraag over de flatbouw. De heer Copray vroeg naar aan leiding van een bezwaarschrift dat enkele eigenaren van enige eenge zinswoningen in de omgeving van de v. Ruysdaellaan hebben ingediend omdat volgens hen door de bouw van flatwoningen deze eengezins woningen worden verstoken van licht en lucht, of deze flatbouw wel kan worden toegestaan in verband met de bebouwingsvoorsohriften en met het uitbreidingsplan voor die omgeving. Daar dit bezwaarschrift nog niet door b. en w. was behan deld omdat dit kort voor de verga dering was binnengekomen, zullen b. en w. hun zienswijze omtrent de bezwaren t.z.t. aan de raad medede len, Geboren: Joseph L. J. zn v. J. C. W. Spruyt en T. J. Ceulemans; Eelt je J. zn van C. v. Willemswaard en J. Sixma; Cornelia H. C. dr v. J. P. v. d. Kleij en C. H. Groenewegen; Wilhel mus H. P. zn v. W. A. J. Holsteijn en A. M. H. T. v. d. Berg; Catharina M. dr v. G. A. Pijnacker en M. E. Knij- nenburgf Catharina A. H. dr v. J. W. C. v. Veen en E. H. J. T. Hollen; Ge rard J. zn v. E. F. Bolt en H. J. Vonk; Johanna M. dr v. J. W. Olsthoorn en I. M, v. Heiningen; Rudolph M. zn v. L. J. v. d. Kraan en C. J Parlevllet. Ondertrouwd: C. Jansen (Alkmaar) en J. Starrenburg. ZOETERMEER Uitvoering Kunst en Vriendschap. In de grote zaal van Ons Genoegen hield het fanfarecorps Kunst en Vriendschap haar jaarlijkse uitvoe ring, onder leiding van de directeur, de heer F. A. Gregoire. Medewerking werd verleend door het bekende to neelgezelschap Boere uit Waddinx- veen. De voorzitter, G. Vermelj, ver welkomde in het bijzonder wethouder J. van 't Hoff met echtgenote, die na mens b en w aanwezig was, het eer lid mevr. De Boer-van Reeuwljk, de de heer P. Groeneheijde, een van de oprichters van Kunst en Vriendschap. Het corps zette het programma in met Imperial Echo's, mars van Ar nold Safroni. Vervolgens werden de verschillende nummers afgewerkt. Het viel op, dat het corps het laatste jaar wat betreft het samenspel veel betere prestaties leverde. Onder lei ding van instructeur C. Raaphorst speelde de drumband een nummer dat geweldig insloeg. Na de pauze werd door het gezelschap Boere uit Waddinxveen opgevoerd het toneel spel Eddy mijn zoon. De heer P. Rietkerk bracht aan het einde van de avond dank aan de spelers voor het gebodene en memo reerde, dat deze club reed3 voor de zevende maal optrad voor Kunst en Vriendschap. Aan de heren Gregoire I en Raaphorst werd een fruitmand aangeboden. Hierna bleef men nog I enige tijd bijeen voor een dansje met I muzikale begeleiding van The Blue Moon Combo. VOORSCHOTEN De KVP afd. Voorschoten hield gisteravond in het Bondsgebouw een verkiezingsbijeenkosmt. De opkomst was, mede door het zeer slechte weer, zeer klein. De spreker van deze avond, dr. A. M. Lucas, dwong in eerste instantie al respect af door zijn komst van Rotterdam naar Voorscho ten en vervolgens door zijn gloedvolle rede gevolgd door zijn zeer juiste en gevatte antwoorden op de gestelde vragen. In het kort zette spr. het ont staan en het gevolg van de laatste kabinetscrisis uiteen. Hierna nam spr. de VVD onder de loup. Hij vees erop, dat iedere katholiek die stemt op de VVD, blijk geeft van ontstellend ge brek aan inzicht in de politieke ver houdingen van deze tijd. De VVD is overal tegen; waar zij vóór zijn, werd nog nimmer gezegd. Sprekend over de Katholieke Volkspartij wees de heer Lucas aan de hand van enige voorbeelden aan, dat de KVP niet alleen belooft, maar de beloften ook tracht uit te voeren. Daar de KVP het niet alléén voor het zeggen heeft, kunnen niet alle programmapunten naar wens opgelost worden, Als tref fend voorbeeld werd de Algemene Weduwen en Wezenvoorziening aan gehaald. In 1954 verzocht de KVP om een noodvoorziening, omdat de ellen de bij deze bevolkingsgroep dringend voorziening eiste. De door de PvdA zo geprezen minister Suurhof zegt dit te onderzoeken, vraagt advies aan de S.E.R. in 1955; S.E.R. brengt een gunstig advies uit in januari 1957; de minister laat dit adviea rustig lig gen en pas nadat hij zijn ontslag aan geboden heeft, wordt door hem als nog, als propagandastunt, dit wets ontwerp ingediend bij de Kamer. Na een uitvoerig debat werd de vergade ring gesloten. Voorafgaande aan de rede van de heer Lucas werden de jaarstukken ter kennis van de leden gebracht, in verband met het slechte weer ver zocht de voorzitter de leden, hier over niet te discussiëren, zodat door de vergadering geen beslissingen ge nomen konden worden en deze stuk ken in een eerstvolgende vergadering besproken zullen worden. LEIMUIDEN Aanbesteding in Bilderdam Het bouwen van een woonhuis in HUder- dam namens de heer T. Roest is door architect M. Klijnstra uit Amersfoort onderhands aanbesteed. De drie in schrijvers waren van hoog naar laag: fa. Van Wengerden en Visser, Zevenhoven, Nieuwveen 33.700; H. Meyer (fa. Charlet). Leimuiden, 33.270 en G. Aartman en Zn., Lei muiden ƒ31.883. Het werk is Inmid dels aan de laagste inschrijver opge dragen. KATWIJK De Kanarievogel In de vei'gade- ring „De Kanarievogel" deelde de voorzitter, de heer K van Duyn, me de dat het ledental met 6 was toege nomen en nu 57 bedraagt. Bij de ge houden bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende heren A. Rljsdam, H. Krijgsman en A. Klein- hout herkozen. In de kascommissie werden benoemd de heren L. Kruyt en Fl. de Best. Besprekingen wer den nog gevoerd over het binnen kort te vieren 2e lustrum der ver eniging. Rode Kruis De afdeling Kat wijk van het Roode Kruis opende in mei 1958 een z.g. lectuurhuisje. On danks de slechts korte tijd van ruim 7 maanden werd in genoemd huisje ten bate van het Roode Kruis bijna 1000 kg. tijdschriften gedeponeerd. Behalve genoemde tijdschriften werden er ook nog 100 boeken inge zonden. De kwaliteit van het inge- zondene was zeer goed. Het lectuur huisje voldoet ongetwijfeld aan de verwachtingen. KATWIJK AAN DEN RIJN T.B.C.-bestrijding De afdeling Katwijk a. d. Rijn van „Herwonnen Levenskracht", vereniging tot be strijding der tuberculose, hield, ter versterking van de kas, een gezelli ge avond, voornamelijk kaartavond. Hierop waren mooie prijzen te win nen, die door de gezamelijke mid denstanders voor dit doel beschik baar waren gesteld. Zoals te ver wachten was, is het een succes avond geworden en wel in tweeërlei opzicht, ten eerste de financiële uit komsten voor de afdeling en ten tweede heeft het velen een gezellige avond bezorgd. Botsing Toen een bus van de NZHVM bij de halte aan het Ge meentehuis stil stond, kwamen twee vrachtauto's van de kolenhandelaar A. van D. uit Katwijk aan Zee ach ter de bus aanrijden. De voorste van de twee stopte nog tijdig, d.w.z. op hoogstens een meter van de bus af maar de tweede wagen reed de de voorste aan, deukte de aohterdeur van de bus voor een gedeelte in en schampte de zijkanten. De vracht auto had flinke materiële schade. NOORDWIJKERHOUT Geboren: Catharina M. dr v. A. C. Duivenvoorden en G. M. C. Grim bergen; Astrid J. dr v. R. Caimerling en J. Kneefel; Reinder O. zn v. G. Visser en N. A. Godhelp; Eugenlo F. zn v. J. C. Zegers en B. M. Ekelschot; Margaretha J. C. M. dr v. J. L. van Eeden en C. M. v. d. Poel; Laurentius J. P. zn v. P. H. Zethof en M. P. van Schagen; Johannes R. M. zn van P. Korsen en M. G. Kleijne; Petrus H, zn v. T, Oostdam en W. C.. Geerlings; Jacobus C. W. zn v. C. F. Verhaar en H. J. Brouwer; Theresia A. J. dr v. W. J. C. v. d. Berg en A. G. Nulkes; Margaretha T. M. dr v. P, W. Geer lings en C. J. v. d. Meer. NOORDWIJK FEESTAVOND K.A.B. De jaarlijkse feestavonden voor de K.A.B.-leden zijn weer ingezet en zoals de laatste jaren gewoonte is ge worden werden hiervoor ingescha keld „De Verenigde Noordwijkse Spelers", die ten opzichte van deze .uitvoeringen hun reputatie hoog heb ben te houden. Hieraan hebben deze geroutineerde spelers ten volle be antwoord en zij hebben de vele hon derden bezoekers die deze avonden trekken eens uit hun dagelijkse zor gen getrokken door hun talentvol spel en kostelijk^ humor. De voorzitter, de heer J. v. Leeu wen, besprak in zijn korte inleiding de verschillende instellingen van de K.A.B., waarbij hij voorop stelde Herw. Levenskracht en het Mgr. Mut- saertsfonds. Op deze avonden werd een kleine verloting gehouden, waar van de baten voor deze instellingen zijn bestemd. Hierna kwamen de Verenigde Noordwijkse Spelers op het podium met het vrolijke spel „Wie kust de Mummie". De aanvang van dit wer kelijke „kolderstuk" doet enigszins droog aan, waaraan echter de huis knecht (Frank Vink) toch nog de nodige humor weet te geven. Het he le gegeven gaat om het experiment van Prof. Wageman bijgestaan door zijn assitent Dr Staalberg om door injecties een 5000-jarige Egyptische mummie weer tot leven te brengen. Als dit uiteindelijk gelukt en de mummie Amenhotep (H. Steenvoor den) de eerste tekenen van leven geeft, gaat er eerst een griezeling door de zaal om zich direct te ont lasten tot een bulderend gelach. De vermakelijke scène, die in het verde re van deze koldergeschledenis voor komen, geven volop stof tot lachen en de spelers zijn er volkomen in ge slaagd dit moeilijke stuk op een bui tengewoon goede wijze te vertolken. KOUDEKERK VERBOUWING RAADHUIS De reeds lang voorgenomen ver bouw van het raadhuis heeft van daag zijn beslag gekregen. Hard is er de laatste dagen gewerkt, om de raadszaal, die het laatst op het pro gram stond, klaar te krijgen, opdat de mogelijkheid zou bestaan, dat de commissaris der Koningin haar bij zijn bezoek van hedenmiddag, zou openen. De secretarie was reeds eerder klaar en in gebruik genomen, zonder enige officiële plechtigheid. Deze is tot een prachtige werkruimte gewor den, doordat met de gehele zuid zijde van het raadhuis ter beschik king heeft gekregen. Een gedeelte van de gang en de oude burgemees terskamer is bij de bestaande secre tarie getrokken. In lichte kleuren gehouden maakt het geheel met de moderne meubilering een frisse in druk, waarin het een lust is om te werken. Ook het archief, dat opge borgen is in de vernieuwde kluis is geweldig opgeknapt. Hier heeft men met toepassing van platform en ver plaatsbare trapjes een sierlijk geheel gekregen, dat practisch zeer zal vol doen. Het voornaamste is de raadszaal, die tevens als trouwzaal en burge meesterskamer dienst doet. De betimmering is in blank essen- hout evenals de meubilering. Mo derne kleuren op de wanden en een door strips verdeelde vloerbedekking Êeven een frappante ruimtewerking, 'e grote tafel heeft een beige-zalm kleurig blad. De stoelen staan met witte bekleding om de tafel. Het bu reau van de burgemeester is in grijs I gestoffeerd, evenals de perstafel. Hierbij is plaats op twee in grijs uit gevoerde banken voor 6 personen. De overgordijnen aan de voorzijde zijn in geel gehouden, aan de oost kant In champagnekleur. De zeer ouderwetse kruisramen zijn aan de binnenzijde gemoderniseerd, waarbij door plateaus ook de verwarming is weggewerkt. De heer van Keekem, hoofd van de dienst Gemeentewer ken, heeft alle eer van zijn werk als ontwerper van het bestek en als te kenaar. Ook de aannemers en uit voerders komt alle lof toe. Marktberichten LEIDEN, 30 jan. Vee. Aange voerd 4 stieren, 50 melkkoeien, 200 vette koeien, 25 vare koeien, 52 vette kalveren, 70 nuchtere kalveren, 45 vette schapen, 1818 vette lammeren, 2 zuiglammeren, 23 varkens, zeugen, 212 schrammen, 355 biggen, 4 geiten, totaal 2854. Prijzen: melkkoeien 9P01300, vet te koeien schoon gewicht 2.803.45, vare koeien 550—950, vette kalveren levend gewicht 2.202.80, nuchtere kalveren levend gewicht per kg 1.20 1.05, nuchtere kalveren levend ge wicht per stuk 4575, vette schapen 70100, vette lammeren 70100, drachtige zeugen 275—375, schram men 80110, biggen 4852 en 58. Handel: melkkoeien willig, vette koelen vlug, vare koeien rustig, vette kalveren matig, nuchtere kalveren luierig, vette schapen en vette lam meren willig, zeugen, schrammen en biggen redelijk. Kaas. Aangevoerd 17 par tijen Goudse kaas, Notering Goudse eerste kwaliteit 2.26—2.33. De handel was kalm. R'VEEN, 29 jan. Bloemen, Ane monen 1.20^-1.25. Blauwe Druifjes 30 41; Narcissen: Early Glorie 7192; Fortuna 69—77; Am. Glorie 70—72; Magnificense 81—95; Carlton 75—92; Frlilingh 9294; l'Innoncense 70—76; Tulpen: Early Queen 0999; Hille- garde 67—94; White Sail 1.01—1.20; Krelage 05—86; Golden Harvest 1.07 —1.17; Rose Copland 1.001.27: Pur per Copland 1.06—1.29; v. d. Eerden 86—1.06; Wintergold 88—1.00; Br. Star 6180; Zenober 7075; Lustige Witwe 1.20—1.34; Mad. Cprie 1.00 —1.05; Delicate 1.01—1.05; Ibis 80— 82; E. Eddy 1.151.22 Preludium 90 94 p. bos. Am. Anjers 1825 ct. p. st. LEIDSCHENDAM, 29 jan. eieren. De aanvoer bedroeg 54100 kip eieren. De prijzen waren voor 5200 eieren no. 0 14.25—14.45; 7000 eieren no. 1, 12.9013.45; 19700 eieren no 2, 11.85—12.40; 16700 eieren no. 3 19.90 —11.55; 4500 eieren no. 10.0010.45; 1000 eieren no. 5 9.759.90.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3