Scherp Stedelijke KAV koppelde vrolijke vastenavond aan jaarvergadering POTLOOD EN GEEST Jaarvergadering Leidse aquariumvrienden VRIJDAG 30 JANUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Het is een buitengewoon genoege- Tine de Man en de pianist-accordeon- lljk onderonsje geworden, de jaar- nist Toon Kamphues. Het gezelschap vergadering van de Stedelijke KAV i heeft ervoor gezorgd, dat de lach in Leiden. Er was niet veel inspiratie de zaal de hele avond door de sterkte nodig om na het officiële gedeelte in behield van een behoorlijke storm, vastenavondstemming te raken, want De dames hebben zich uitstekend ver- de dames en het waren er heel wat maakt met zijn humoristische ver- hadden allen een zonnige bui van tellingen en Toon Kamphues leidde huis meegenomen welke met glans tussen de bedrijven door een polo door de dichte mist heenbrak. De presidente der KAV, mevr C. Uphoff-Visser, sprak bij de opening van de bijeenkomst, welke in de Har monie werd gehouden, een begroe tingswoord. De geest, adviseur, pater J. E. v. Swelm ofm, was door ziekte verhinderd. Bij de mededelingen werd een toneelavond in het vooruit zicht gesteld welke na de vastentijd gehouden zal worden. In maart zal, bij voldoende deelname, een excursie worden gemaakt naar Leerdam, sa men met de Leonardus-afdeling. De jaarlijkse gastenavond der Vrouwen beweging valt in de maand mei. De secretaresse, mevr. J. Kerstens- Kamphues, deed voorlezing van het jaarverslag en noemde een lange reeks van activiteiten, waaruit blijkt, dat er wel leven in deze afdeling zit. Het ledental bedraagt 256. Mej. A. Neijenhuis, de penningmeesteresse, had de eindjes weer keurig aan el kaar geknoopt en maakte melding van een batig saldo. De kas-„nazien- sters" waren unaniem vol lof voor de financiële verrichtingen van de cas- siëre hetgeen de presidente nog eens extra onderstreepte door mej. Neijen huis dank te zeggen voor haar ver antwoordelijk werk; ook de secreta resse ontving waardering voor de vele goede zorgen aan de afdeling besteed. En passant vond de bestuursverkie zing plaats. Er waren geen kandida ten ingediend en mevr. Uphoff vond zich automatisch opnieuw herkozen; men kan haar nog steeds niet missen. De presidente hoopte het vertrouwen der dames te zullen blijven behouden. Met een kort gebed werden de drie leden herdacht die afgelopen jaar aan de afdeling zijn ontvallen. De rond vraag had een kalm verloop, althans van de zijde der leden. De voorzitster kon smeken wat ze wilde en vragen uitlokken, de dames bleken allen zeer tevreden over de gang van de KAV-zaken en zorgden aldus voor een rondvraagloze vergadering. Na een vrolijke pauze kwam de ontspanning aan bod. Voor het voet licht van het intieme podiumpje trad de conferencier Gé Heinen hij heeft er nu 15 jaar cabaret opzitten en zet er binnenkort definitief een streep onder in gezelschap van DE BOOG „Al is 's nachts om 1 uur de Ho- gewoerd nu niet bepaald meer een drukke verkeersader, toch is het ver boden om aldaar op een bromfiets een soort circusvoorstelling te geven". Met deze woorden richtte de kanton rechter zich tot de beide Leidse stu denten, samen 43 jaar oud, die, op bedoelde bromfiets, samen de ge wraakte „voorstelling" hadden gege ven. „Er was toch geen verkeer, mijnheer de kantonrechter en alleen wij beiden droegen toch het risico", aldus het pleidooi van de woordvoer der van de beide verdachten. „De boog kan toch niet altijd gespannen zijn". De officier: „Als u de boog wilt ontspannen, moet u dat maar er gens anders doen, maar niet op de Hogewoerd". De kantonrechter: „Wij moeten u in bescherming nemen te gen u zelf". Voor deze keer nog een mild vonnis t.w. ƒ3,boete subs. 1 dag. naise of reeg potpourri's aan elkaar. Tine de Man en Gé Heinen waren op hun best in de sketch, er zat vaart in; kortom, we hebben gemerkt, dat een jaarvergadering beslist geen droge kost behoeft te zijn. RECEPTIE DIRECTEUR ROTOGRAVURE Het jubileum van de heer J. C. Stafleu, directeur van de N.V. Roto gravure Maatschappij te Leiden is gisteren besloten met een receptie in restaurant Beukenhof te Oegstgeest. Het liep druk. Van vier tot zes uur zijn, ondanks de mist, tallozen geko men om dhr Stafleu te hand tae druk ken; vrienden, bekenden, zakenrela ties, deputaties van vele instanties. Men zag er onder meer de wethou ders van Leiden, A. J .Jongeleen en S. Menken, de eer H. L. du Boeuff, burgemeester van Oegstgeest, mr Ph. J. de Ruyter de Wildt, namens de Leidse Vereniging van Industriëlen, de heer J. Dreeuws, commissaris van politie te Leiden, de heren H. de Wilde, M. B. de Jong en J. v. d. Pom- pe, namens K. O., deputaties van stichting diepdruk en rasterdiepdruk ver. van tijdschriftjournalisten, ver eniging van uitgevers van tijdschrif ten, de Alg. Ned. Grafische Bond en de Ned. Chr. Grafische Bond. De heer J. G. J. Verwey van Wijk, voorzitter van het departement Lei den van de maatschappij van nijver heid en handel bood namens de maat schappij het vererend getuigschrift aan met de gouden medaille. Er waren tafels vol bloemen en ge schenken. WERKZAAMHEDEN ACADEMISCH ZIEKENHUIS. Het Academisch Ziekenhuis kent voortdurende bouwactiviteiten. Bui ten de grote uitbreidingen door de bouw van onderzoekingscentra langs de Wassenaarseweg worden de be staande gebouwen gemoderniseerd en daarin voorzieningen getroffen. Zo werd door de Rijksgebouwen dienst te 's-Gravenhage het aanbren gen van electrische installaties in het gebouw voor dermatologie aanbe steed. Hiervoor waren vier firma's uitgenodigd, te weten fa. Elton uit Leiden, die inschreef voor 16.000; fa IJsselmuiden en Zn., Sassenheim; 13.774; Techn. Installatie Bureau Ergon Electric, Leiden 13.430 en het Techn. Bureau Langezaal en Inniger eveneens uit Leiden voor 12.324. Voor het bouwen van een koffieka mer in de kliniek voor Interne Ge neeskunde werd door de Rijksgebou wendienst aan 3 aannemers prijsop gave gevraagd. De fa L. Zitman uit Leiden vroeg 19.590; de N.V. Nelis, Velsen 18.700 en K. Burgy, Oegst geest 18.195. Door de Rijksgebouwendienst te Lei den werden binnenschilderwerken in enige gebouwen van de Interne Ge neeskunde opgedragen aan de Leidse firma W. J. Pasman. Burgerlijke Stand Geboren: Alida Maria Geertruida, dr v. I. Boom en A. van der Kamp; Jacobus zn v. A. E. Habral.en en C. C. van Gils; Johannes Theodorus Pe trus zn v. C. T. M. Karremans en C. Wilthagen; Adrianus Godefridus Ja cobus zn v. A. van der Hoorn en C. Kluivers; Elisabeth Maria dr v. B. •amboo en E. A. van den Berg; Auk- je Maria dr v. M. Rijnsburger en M. Vonk; Arie zn v. M. Keijzer en G. H. van der Voet. Gehuwd: C. Kagenaar en H. J. Tes- ke; H. Baars en M. van Leeuwen; H. van Diggele en A. M. Ligtvoet; F. Oort en E. van Baarlen. Overleden: C. de Mooij 10 jr zoon; A. Krol, 63 jr man; A. M. Pet, 64 jr echtgenote van J. L. Webster; C. J. J. Norbart 24 jr man. SCHUVEL DUMtfl GfSTOOKTf CITROEN NV DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ - LEIDEN Afscheid van de heer P. C. Maas hoofd disiricisbouwkundige ie Leiden Onder grote belangstelling heeft tot ridder in de Orde van Oranje vanmorgen in de Rijks Universiteit afscheid genomen de heer P. C. Maas, hoofd districtsbouwkundige te Leiden, die in verband met het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd op 1 februari a.s zal worden opgevolgd door de heer A. G. Th. Laagland. Vooral na de oorlog heeft de scheidende jubilaris zich verdienste lijk gemaakt voor de uitbreiding der instellingen van de Leidse Universi teit. Behalve de echtgenote en de zoon van de heer Maas waren o.m. aan wezig de president curator en de rector-magnificus van de Academie, resp. de heren E. baron mr. dr. de Vos van Steenwijk en prof. dr. H. J. Lam; de directeur-geneesheer van het Academisch Ziekenhuis, M. W. Jongsma; de commandant van de brandweer, S. W. Hagedoorn, de di recteur van het Marine Electronisch Bedrijf te Oegstgeest, de kol. B. Knopper; de commandant van het Marine Ópkomstcentrum te Voor schoten, de kol. A. van Altena en de heer L. Zitman, aannemer te Lei den. Als eerste spreker huldigde ir. v. d. Meer, directeur van de Rijksge bouwendienst in de rayons Zuid-Hol land en Zeeland, de jongheid van geest van de heer Maas en zijn on weerstaanbare manier van omgang, de trouw aan zijn vak, ondanks de j bestedingsbeperking, die aan zijn stedebouwkundige activiteiten helaas enige afbreuk gedaan hebben. Nadat spr. gememoreerd had de benoeming No. 527. Horizontaal: 1. koning van Israël en Juda, 5. tevens, 7. voorzetsel, 8. bloem, 10. dorp in Gel derland tegenover Nijmegen, 11. mu zieknoot, 12. jongensnaam, 13. meis jesnaam, 14. gindse, 15. heeft een huis, 16. verouderd woord voor kwaad, 17. klap, 18. zie aldaar (rfk.), 19. voegwoord, 21. stad in Zwitser land, 22. muzieknoot, 23. gevangenis, 24. gem. in O. Vlaanderen a. d. Schel de heeft steenbakkerijen, Verticaal: 1. aanwijzend voornaam woord, 2. meisjesnaam, 3. godin van de vrede. 4. de fijnste vederen, 5. rund, 6. deel van een jas, 9. jongens naam, 10. tegenstelling van k^rt, 11. soort van kabeljauw, 12. gemalin van Zeus, 13. berrie, 14. grasperk, 15. schittering, 17. vrouw vau Abraham, 19. voornaamw., 20. schraal, 21 een der drie afmetingen (afk.), 22. lid woord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 526. Hori/onla.d: 1. mascotte, 9. Ate, 10. eer, 11. Ie, 13. een, 15. Ni, 16. iet, 18. lob, 2D. knap, 22 Gijs, 24 slok, 26. lof, 29. iris, 31 ma, 32. ik. 34. telg, 26. sof, 37. raad. Verticaal: 2. Aa, 3. sté, 4. ceel, 5. te, 6. ten,' 7. Eris, 8. blik, 12. eens, 14. nog. 17. tali, 19. bijl, 21. port, 23. som, 25. kier, 27. fat, 28. mis, 30. sla, 33. k.o., 35. ga. Leidse agenda ZATERDAG 31 JANUARI Ver. tot beh. belangen TBC-pa- tiënten. Propaganda-feestavond 8 u. nam. St. Ant. Clubhuis. R.Ka Gymver. Victorie. Gymnas- tiekuitvoering met na afloop bal Grote Stadsgehoorzaal, 7.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde. Tentoonstelling „Wat doe je in de kou?" Zondagmiddag 2 uur filmvoor stelling (tot en met 1 maart 1959). Lakenhal: „Schatten uit het Mau- ritshuis" Werkdagen: 10 uur voorm.- 4 uur nam.; zon- en feestdagen: 1—4 uur nam. (tot 16 februari 1959). Leiden: Apotheek „Tot hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 21060. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 30 januari tot 6 februari zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd; Casino: „'6 Nachts op Montmartre", 18 jaar. Lido: „Het meisje Rosemarie", strikt volwassenen. Luxor: „De tien geboden", alle leeftijden. Trianon: „Rivalen zien niet om", 14 Rex: jaar. „De held der Semisoles' 18 jaar. (Donderdag „Black board jungle", 18 jaar). Nassau in 1955 en zijn aanstelling als hoofd-districtsambtenaar in 1958, wees de heer Christoffels namens al le districtshoofden op de vriend schap en collegialiteit, maar vooral op de berekendheid van de jubilaris, hetgeen het werd onder hilariteit verteld nog onlangs bleek bij een bromfietsongeval van de heer Maas, dat gebeurde voor de ingang van het Academisch Ziekenhuis, waaruit hij juist op tijd is ontslagen. Talrijke sprekers voerden hierna nog het woord, onder wie de heer C. A. Bout, hoofdambtenaar aan het districtsbureau te Leiden, en de heer J. Voorman, hoofdambtenaar van het Personeelsfonds Rij ksgebouwendienst te Den Haag, vóór het scheidende dis trictshoofd temidden der talrijke ge- schenkefi iedereen hartelijk dank zegde. GYMNASTIE KUITVOERING „VICTORIE" Morgenavond houdt de r.k. Dames- gym nastiek ver. „Victorie" haar uit voering in de grote zaal van de Stads gehoorzaal. Na afloop van deze uit voering, welke om half acht aan vangt, is er een groot Oranjebal o.l.v Evert Castelein en met medewerking van „The Rhythm Club" o.l.v. Theo Wisse. Kaarten voor deze uitvoering zijn nog verkrijgbaar bij: Sporthuis W. Bergers, Haarlemmerstraat 232, mej. B. Kriek, van Limburg Stirum- straat 13, mej. B. van Noord, Koning straat 15, mej. R. Scheffer, Caland- straat 3 en de heer P. de Wekker, G. Kasteinstraat 5. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Ned. Recht de heren J. A. L. Breda te Oegstgeest en J. G. Habets te Beek, Woensdagavond j.l. hielden de Leid se Aquarium vrienden de jaarverga dering in de recreatiezaal der N.V. Hollandse Constructie Werkplaatsen en van de N.V. Electrolas Mij. De voorzitter opende deze avond met een woord van welkom tot de aanwezigen Hij schetste in het kort de gang van zaken in de vereniging in het afge lopen jaar, waarbij hij o.a. opmerkte dat 1958 voor de vereniging een goed jaar was geweest. De noUnen der vorige jaa; vergade ring werden hierna goedgekeurd. Vervolgens kwam het jaarverslag van de secr. aan de beurt. Om de leden gelegenheid te geven e.e a. van tevoren te bestuderen wa ren de verslagen van secre. en pen ningmeester in het maandblad afge drukt. Beide verslagen werden zonder enig commentaar door de leden goedge keurd. Uit het verslag van de kascommissie vleek dat de penningmeester de gel den der vereniging uitstekend had be heerd. Na de pauze volgde de be stuursverkiezing. De voorzitter, de heer Laman, werd met algemene stemmen herkozen. In plaats van de aftredende, en niet her kiesbaar zijnde heer van Griensven moest een nieuw bestuurslid worden gekozen. Tevens moest het bestuur worden uitgebreid van 5 tot 7 leden. Gekozen werden de heren D. v. d Linden, A. Zijderduin en J. B. la Ri- vière. Als kascommissieleden werden ge kozen de heren J. van Dijk, W. F. Neuteboom en W. F. Vliegenthart. Na een zeer gezellige rondvraag kon de voorzitter de aanwezigen har telijk bedanken voor hun prettige houding en de goede sfeer welke zij deze avond hadden meegebracht en hen te 11 uur welterusten wensen. Raad van Hazerswoude besluii grondaankoop aan ie houden Onder voorzitterschap van burge meester L. J. den Hollander vond gis teravond de vergadering van de raad van Hazerswoude plaats. Onder de ingekomen stukken bevinden zich onder meer de mededeling van gede puteerde staten in deze provincie tot verdaging van de begroting 1959 als mede de goedkeuring van het raads besluit tot verhoging van de reini gingsrechten. In de raadsvergadering van 4 dec. j.l. werd besloten burgemeester en wethouders te machtigen tot het aan gaan van kasgeldleningen tot een maximumbedrag van 500.000, Aangezien G. S. dit bedrag te hoog achten wordt besloten onder intrek king van genoemd raadsbesluit het maximumbedrag te bepalen op 250.000,—. Het college van Ged. Staten heeft goedgekeurd de besluiten tot verkoop van grond aan de fa. B. P. Boers en aan F. de Boer. Op voorstel van b. en w. wordt be sloten de gemeentewoning Gemene- weg 8 met ingang van 1 februari a.s. te verhuren aan de nieuwe postcom- mandant der rijkspolitie de heer W. A. de Romph. Ingevolge artikel 17 van de Des- tructiewet dienen plaatselijke regelen te worden gesteld ten aanzien van de aangifte de bewaring, het vervoer enz. van destructiemateriaal. Als model voor deze verordening heeft de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid richtlijnen gege ven. In verband met vorenstaande wordt overeenkomstig het advies van b. en w. besloten een zodanige verordening vast te stellen. In verband met een circulaire van de minister van binnenlandse zaken dienen de salarissen van het gemeen- tepersoneel gewijzigd te worden en wel zodanig dat de 6 vaste toelage in het salaris wordt geïncorporeerd. De salarissen ondergaan derhalve geen verhoging. Op voorstel van b. en w. wordt be sloten de wijziging vast te stellen als mede de kindertoelageverordening in deze zin te wijzigen. Nieuwe R.K. Kleuterschool op het Dorp. Het bestuur van de R.K. Kleuter school op het Dorp heeft een aanvra ge ingediend voor de bouw van een nieuwe kleuterschool op een terrein aan de noordkant van de Zuidvaart. Momenteel is deze school gevestigd in de kath. school op het Dorp, doch de lokalen zijn in de naaste toekomst bestemd voor het lager onderwijs. Op voorstel van b. en w. wordt be sloten de gevraagde medewerking te verlenen. Aan punt 7 van de agenda geko men wordt voorgesteld de grondaan koop in het uitbreidingsplan Rhynen- burch aan te houden en deze te be handelen gelijk met de daarop be trekking hebbende begrotingswijzi ging dienst 1959. Alhoewel in de vorige raadsverga dering de aanleg voetpad in uitbrei dingsplan „Zuid" reeds op de agenda vermeld stond was hieromtrent nog geen overeenstemming bereikt met de kerkeraad van de gereformeerde kerk. Thans wordt het punt opnieuw aan de orde gesteld. De kerkeraad is bereid een strook grond ter breedte van 2.40 meter lopende van het be gin van de siertuin af tot aan het ein de van de moestuin, gelegen naast de pastorie van voornoemde kerk aan de proviniciale weg, te verkopen. De kerkeraad heeft hieraan verschillen de voorwaarden verbonden waarvan onder andere het dranieren van de overblijvende sier- en moestuin en het maken van een afrastering be staande uit een hek met harmonica- gaas. De heer Rietveld vraagt of de be paling, dat indien het drainagesys teem niet zal voldoen voor een wijzi ging hiervan moet worden zorgge dragen niet teveel gevraagd is aange zien hierin door de heer P. de Vogel is geadviseerd. De voorzitter antwoordt, dat hij er van overtuigd is, dat het systeem zal voldoen en dat hij er geen bezwaar in ziet dat de kerkeraad zich hierin ze ker Stelt. Zo'nder hoofdelijke stem ming wordt overeenkomstig het voor stel van b. en w. besloten. Hierna komen verschillende wijzi gingen van de begroting aan de orde welke de dienst 1958 en 1959 betref fen. De wijzigingen van 1959 betref fen het aanleggen van het voetpad langs de provinciale weg, alsmede de grond en bouwvoorschotten voor de bouw van de 6 woningen op Rhynen- burch. Nadat de heer Kouwenhoven nog Iets gevraagd heeft over de dëstruc- tieverordenmg vraagt de heer Riet veld of er al iets bekend is omtrent het bouwvolume. Hierop antwoordt de voorzitter dat hieromtrent nog niets bekend is. De heer van Rijn stelt een vraag over het sneeuwrui men. Nadat een vraag van de heer Wezelenburg betreffende de school- tandverzorging door de voorzitter be vredigend was beantwoord wordt overgegaan in besloten vergadering. Na ruim anderhalf uur in besloten vergadering te zijn geweest wordt de vergadering heropend. Hierop wordt genoemd punt aan de orde gesteld en besloten de grondaankoop aan te hou den tot de volgende vergadering. Plan Rhynenburch. In verband met de bouw van 6 woningen door de bouwvereniging Volksbelang in het Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Vrijdag 30 January 1859. 's Gravenhage Naar men ver neemt, is hedenmorgen in de sacristy der r.k. kerk a an den Boschkant alhier het huwelijk van de heer A. Pycke de Petry- hem, eersten secretaris bij het Belgische gezantschap alhier, met jonkvrouw A. Heldenier, hofdame bij H.M. de Koningin, godsdienstig ingezegend. Daarna werd het andermaal ingezegend in de kloosterkerk door den wel eerwaarden heer ds. Ruiten schild, hofprediker, waarbij H.M. de Koningin tegenwoordig was. SPORT L.V.B. ZATERDAG AFGELAST Voor morgen (zaterdag) zijn alle wedstrijden van de Leidse Voetbal bond afgelast. Over zondag moet nog worden beslist. aansluiten. Met de bouw van genoem de 6 woningwetwoningen zal spoedig een aanvang worden gemaakt aan gezien de bouw van deze woningen door het architectenbureau J. Dek ker te Hazerswoude-dorp namens ge noemde bouwvereniging is opgedra gen aan de fa. B. P. Boers, Rijndijk alhier. Bazar t.b.v. E.H.B.O.-Rijndijk. De E.H.B.O.-vereniging aan de Rijn dijk zal op vrijdag en zaterdag aan staande in het parochiehuis in de Groenendijk een grote bazar houden. Aangezien de financiën van deze ver eniging steun behoeven is een toe vlucht gezocht tot het houden van deze bazar, immers bij het beëindi gen van de thans aan de gang zijnde cursus zullen aan de leden nieuwe verbandkoffers uitgereikt moeten worden, terwijl ten behoeve van een snelle en veilige hulpverlening van de gewonden langs de rijksweg nr. 11 het noodzakelijk is dat er diverse flikkerlampen worden aangeschaft. In twee maanden tijd hebben de le den van genoemde vereniging met als stuwende kracht de heer Th. Vet het gepresteerd deze bazaar voor te be reiden, Ook niet leden en donateurs verleenden hun medewerking, door het vervaardigen van diverse kle dingstukken tot een totaal aantal van ruim 70! Zoals op een bazar te doen gebruikelijk is zijn er twee schiet tenten, en diverse andere stands. Ook is er een enveloppenspel waar zeer mooie prijzen mee kunnen worden gewonnen. De opening is vanavond om 7.45 uur door de burgemeester. LANGERAAR GYMNASTIEKVERENIGING „ADVENDO" Gisteravond hield de r.k. gymnas tiekvereniging, die enkele maanden geleden werd opgericht de eerste al gemene ledenvergadering. Op deze vergadering zou het reglement wor den behandeld, en ook zou de naam van de vereniging bekend worden gemaakt. Het was wel jammer, dat er maar betrekkelijk weinig leden aanwezig waren. Men heeft het zeer waarschijnlijk te gewaagd geacht om de ongewoon dichte mist te trotseren. De vergadering stond onder leiding van de heer G. J. Wijzenbroek. Het ledental dat aanvankelijk 117 bedroeg is reeds aangegroeid tot 160. Tot nu toe is het verloop gunstig ge weest. Men moet trachten dit zo te houden, door de oefenavonden ge regeld en trouw bij te wonen, en Ijverige leden te zijn. Tenslotte wen ste de voorzitter de leden in 1959 veel sportgenoegen toe. Hierna volgde de behandeling van een ontwerp huishoudelijk reglement uitbreidingsplan Rhynenburch enDe behandeling verliep zeer vlot. mede in verband met het feit dat de Zonder wijziging werd het reglement gronden gelegen langs de rijksweg nr goedgekeurd. 11 spoedig bebouwd zullen worden De voorzitter deed nog medede- is het noodzakelijk geworden een lingen over een onderzoek inzake aanvang te maken met het bouwrijp-verzekering van de ]eden tegen mo_ maken van deze gronden. Thans islgelijke ongelukken. Tot nu toe was reeds een aanvang gemaakt met het i men niet geslaagd, doch njogelijk is, leggen van de riolering zodat de te door vja nog gaande zijde onderhan- bouwen woningen hierop kunnen delingen toch nog tot een bevredi- gende regeling wordt gekomen. Toen was het moment gekomen waarop met spanning was gewacht, n.l. het bekend maken van de naam, die was gekozen voor de vereniging. Het bestuur had hiervoor een soort ideeënbus ingesteld. Er waren 50 60 inzendingen in de bus gekomen. Voor het bestuur was het niet gemakke lijk geweest de keuze te maken. Na I wikken en wegen was men tot over- I eenstemming gekomen, en werd de j naam „Advendo" gekozen. Dit zijn de beginletters van: aangenaam door vermaak en nuttig door ontspan ning". Dit idee was ingezonden door mej. N. Robertz. Onder applaus mocht zij de taart in ontvangst ne men die was beloofd aan degene, wiens ingezonden naam gekozen zou worden. Verder werd er een kas commissie benoemd, die zal bestaan uit mevr. Straver, mevr. Van Straa- len en de heer C. den Haan. Bij de rondvraag kwamen nog enige punten ter sprake betreffende de tijden der oefeningen, en betref fende de oefeningen zelf. Wat men wilde was niet zo gemakkelijk te verwezenlijken maar de voorzitter beloofde aandacht van het bestuur. TER AAR Altior oud papieractie Zaterdag a.s. zal Altior weer een rondgang maken voor de inzameling van oud papier ten bate der terreinverbre ding. Het oud papier wordt opge haald in Korteraar, Papenveer en Drie voorbeelden van de nieuwe lentemode voor de jeugd, soals die door de Parijse ontwerpster Virginie Langeraar. Vertrekplaatsen zijn bij getoond werd. Links: een dansjurkje „madame de Crecy". Ben fleurig jurkje van met kleurige bloemen bedrukte H. Bader, Korteraar, B. Sassen, Pa- katoen. De lange ceintuur met slippen is aardbeikleurig. Midden: een lichte wollen jas met kippenpoot motief in penveer en Th. Hijdra, Langeraar. blauw en wit. „Marcel Proust" is de naam ervan. Rechts: een namiddagpakje van witte flanel, „roussain-le-pin", De inzameling begint op alle plaat- afgezet met strookjes en een zeer br ede ceintuur in kastanjebruine kleur. 1 sen om 1 uur.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2