Rokken iels langer Russen knappen Duitse kwestie zelf wel op DE ZAAK TEGEN HET „GOEDE HEERTJE" Praatjes van een opstandige verdachte voor Leidse rechter De hertenkamp Hiüegom in De zaak-Lacaze WiSTEtE VRIJDAG 30 JANUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 Even groeten naar een collega Extra zitting van Kantongerecht De extra dag, die de kantonrechter, mr. R. de Bruijn, gisteren had moe ten inlassen, bewijst weer eens te meer, dat een, helaas steeds groeiend aantal weggebruikers zich nog steeds niets aantrekken van welke verkeers regel dan ook en zodoende dan ook een steeds groter gevaar op de weg gaat betekenen. Als er bij deze overtreders dan ook nog lieden zijn, die menen, dat zij zich ter zitting, ondanks het feit, dat alles tegen hen g.etuigt, het best menen te kunnen verdedigen door een zeer onbetamelijk optreden en het beledigen van de getuigen, dan vraagt men zichaf, waar zij de euvele moed vandaan halen. Zo was het ook me de 44-jarige bakker uit Leiden, die op 5 sept. met zijn motorcarrier in de van 't Hoff- straat tegen een auto, bestuurd door de 28-jarige handelsagent uit Leiden, was opgereden, omdat hij omkeek om een collega te groeten. De auto had voorrang. De materiële schade, die inmiddels door verd. nog niet is betaald, was aanzienlijk. Hoewel verd. tegen de politie had toegegeven, dat hij had omgekeken en alle schuld bij hem lag, herriep hij ter zitting zijn verklaringen en beweerde nu, dat de verbalisant loog en de auto links van de straat had gereden. Ook de bewering, dat hij had omgekeken, berustte op fantasie. Reeds in dit sta dium van de behandeling, was de houding van verd. zeer onbehoorlijk en zijn toon steeds sarcastisch. De kantonrechter moest verd. dan ook enige malen scherp terechtwijzen. Nog erger werd het toen, na de op merking van cle officier, dat de getuigeverklaringen eensluidend in het nadeel van verd. spraken en verd. wel degelijk had omgekeken, de verd. zeer schamper vroeg, of hij voor zijn wegenbelasting s.v.p. óók op de weg mocht rijden en vervolgens opmerkte, dat hij lak had aan de verklaringen van de getuigen. Een der getuigen had een valse verklaring afgelegd, aldus verd., omdat hij verd. „-zocht", daar deze nog 100 van hem kreeg. Dit ging de kantonrechter al te ver. „U heeft pw praatjes maar voor U te houden, verdachte, anders zal ik andere maatregelen moeten nemen", aldus de kantonrechter. In zijn scherp gesteld requisitoir, laakte de officier de houding van verdachte in hoge mate en merkte o.m. op, dat de max. straf, die hij in deze kon eisen, slechts ƒ20.— of 10 dagen bedroeg en be taling van de aangerichte schade. De kantonrechter veroordeelde conform de eis. Wie gedacht zou hebben dat deze verd. nu toch wel iets zou hebben ge leerd, kwam bedrogen uit. Dit werd wel bewezen toen verd., de zaal ver latende, luid verkondigde,- dat hij zeker in hoger beroep zou gaan. Tot de categorie van overtreders, die hoewel het hun ten laste gelegde wettig en overtuigend wordt bewe zen, halsstarrig blijven volhouden, dat zij onschuldig zijn, behoort ook de 47-jarige aannemer uit Leiden. Deze verd. had op 7 oktober rijdende nabij de spoorwegovergang aan de Haagweg, geen voorrang verleend aan de 24-jarige motorrijder, even eens uit Leiden. Hoewel de getuigen verklaringen eensluidend de verd. als de schuldige aanwezen, bleef verd. hardnekkig ontkennen, dat hij schuld fyid. Neen, de motor was de schul dige, aldus verd., want die was „als een duveltje uit een doosje „voor zijn auto verschenen. Verd. was een te voorzichtig rijder om schuldig te kunnen zijn. De aanrijding had zich in dit geval beperkt tot materiële schade, doch had ernstige gevolgen kunnen heb ben, aldus de officier. De schuld van Wat lezers schrijven verd. stond onomstotelijk vast en hetinen palen, tegen de achterzijde van was juist daarom zo droevig, dat bij verd. elk gevoel van schuld ontbrak. Zijn eis was dan ook 40.boete subs. 10 dgn. en toev/ijzing van de vordering tot schadevergoeding. De kantonrechter sprak de hoop uit, dat verd. hier iets had geleerd ep von niste met ƒ30.subs. 10 dgn. en de schadevergoeding. Zo was er de zaak tegen de 61- jarige bloemist uit Rijnsburg. De auto van yerd. stond op 11 oktober 's mid dags om half vier geparkeerd in de Breestraat, juist daar waar dit abso luut is verboden en een ernstig be letsel voor het verkeer betekende. Volgens het kentekenbewijs en de nadere omschrijvingen van de auto, was het de auto van verd. geweest, die ter plaatse stond geparkeerd, dus stond de overtreding onomstotelijk vast. Toch bleef verd. volhouden, dat hij zijn auto daar niet had geparkeerd Ook zijn zoons die wel eens van de auto gebruik maakten wisten van niets. Hoofdschuddend en proteste rend verliet verd. de zaal, nadat hij. zich volkomen onschuldig voelende in deze duistere zaak, toch nog ƒ5, boete kreeg. Ook de 50-jarige expediteur uit Valkenburg was van mening, dat hij vrijuit ging en de schuld lag bij de 46-jarige chauffeur, die bij hem in dienst was en eveneens terecht moest staan. Genoemde chauffeur was met zijn vrachtauto, geladen met beton- een voor hem rijdende autp, bestuurd door een 30-jarige kapper uit Den Haag, gereden, toen deze o_ rijksweg No. 4 een werkauto van de Rijkswaterstaat wilde passeren. Bij het onderzoek ter plaatse bleek, dat de remmen van de vrachtauto on voldoende hadden gewerkt en dat de vrachtauto tevens ruim 500 kg. bo ven het toelaatbare was belast. De expediteur verklaard, dat de rem men van de vrachtauto drie weken voor de aanrijding, in augustus, nog waren nagezien in de garage. Als de remmen daarna dus onvoldoende werkten, lag de sculd bij zijn chauf feur, daar deze hem had moeten waar schuwen. Ook de overbelasting van de auto was, aldus verd. voor reke ning van de chauffeur, daar verd. toch niet elke lading kon controle ren. Hoewel de kantonrechter verd. trachtte te overtuigen, dat hij, als eigenaar van de vrachtauto, de ver antwoordelijke man was en bleef, bleek dit niet tot verd. door te drin gen. Toch zal hij de schade, zijnde 147, moeten betalen en bovendien nog 15 boete. De chauffeur, die ver stek had laten gaan, kreeg een boete van 40 te betalen. De 63-jarige wielrijder uit Leiden was, toen hij op 9 sept. op de Witte Singel reed, vrij plotseling linksaf geslagen, de Schelpenkade op. De 26-jarige opperman uit Leiden was bij zijn poging om met zijn bromfiets verd. te ontwijken, tegen een auto opgereden. Gelukkig liep het nogal goed voor de bromfietser af, al was de materiële schade niet gering. Hoe wel ook hier de getuigenverklarin- j gen l#gen verd. waren, hield deze vol, dat hij onschuldig was jn tracht te dit te bewijzen in een lang betoog, toegelicht met een '.oor hem ge maakte situatieschets Ook hij zal vermoedelijk wel tegen het vonnis, 12.of 5 dgn. in hoger beroep gaan. Een ander geluid werd gehoord in de zaak tegen de 32-jarige verkoper uit Leiden .Hem was ten laste gelegd, i dat hij op 4 sept op de Apothekers- dijk een aanrijding had veroorzaakt, omdat hjj al achteruitrijdende, een andere auto de doorgang had ver sperd. In een zeer rustig uitgespro ken en goed opgezet pleidooi, kon verd. de kantonrechter ervan over tuigen, dat de tegenpartij niet ge heel vrijpit ging. De vordering van de tegenpartij, groot ƒ60.werd dan ook niet toegewezen. Verd. kwam er met 12.af, (Vervolg van pag. 4) i weer eens met beide benen op d< Verdachte leefde op zo hoge voet, gTond komt te staan en tot de over dat volgens een expert alleen iemand J tuiging komt, dat een accountant ook met een inkomen van 1 a VA miljoen een gewoon mens_is met menselijke gulden per jaar zich zulke hoge uit- gaven zou kunnen permitteren, waar bij rekening is gehouden met een be lastingpercentage van 70 pet. „Geachte redactie", Naar aanleiding van een ook in uw blad verschenen artikel over boven genoemde hertenkamp, deel ik u en uw legers mede, dat deze berichtge ving kapt noch wal raakt. Hier is m.i. een blaam geworpen op een deel van het Hillegomse Ge meentebestuur en op de verzorgers van de hertenkamp. Ondergetekende heeft maandag j.l. in alle vroegte een onderzoek inge steld naar de toestand in de herten kamp. Hiervoor had ik de assistentie gevraagd en verkregen van de heer Visser, hoofdinspecteur van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren te Den Haag. Dit onderzoek heeft uit gemaakt, dat de verzorging goed is, dat er geen zieke dieren zijn en dat er beslist ook geen wantoestanden bestaan in deze hertenkamp. Enkele teleurgestelde dorpsfiguren hebben hier getracht een rel te ont ketenen. Hoewel de achtergrond hiervan mij niet aangaat, zo wil ik toch niet nalaten er op te wijzen, dat met het verspreiden van deze roddel mens, noch dier gebaat is. Dit heeft met dierenbescherming niets te ma ken. Rest mjj nog de redactie mijn dank te betuigen voor de plaatsing- In middels verblijf ik, hoogachtend, Elferink. Leefde als een vorstendom „Er is veel legendevorming om ver dachte geweven, maar er was ook veel van waar. Hij leefde niet als een Vorst, heeft iemand gezegd, maar als een vorstendom". In het psychiatrisch rapport zegt dr Tammenoms Bakker, dat de ver dachte in de gevangenis constant in een naar verhouding opgewekte wat zoetige stemming is en dat hij instinc tief die houding aanneemt welke hij denkt, dat van hem wordt verwacht. De laatste jaren had hij maag klachten zonder dat de dokters de oorzaak daarvan konden vinden. In wezen werd verdachte steeds nerneu- ■zer toen hij aan zag komen, dat het rijke leven ten einde liep. Na zijn arrestatie viel de spanning van hem af en na enkele dagen in de cel wa ren de maagklachten ook geheel ver dwenen. Tenslotte deelt de president nog mede, dat de politie niet gebleken is, dat er van het geld iets is overge bleven. Om.half elf kreeg mr W. P. Bak hoven, hoofd van het arrondisse mentsparket, als officier van justitie het woord om zijn lange requisitoir uit te spreken. „De verduistering is bijzonder eenvoudig gepleegd", zei hij, „eenvoudig door het te verduis teren geld uit de kas weg te nemen", Waarschuwing Mr Bakhoven somde daarna de reeële kasbehoeften op en gaf daar naast de cijfers van het ten onrechte opgenomen geld. In 1955 was de reeëële kasbehoefte 194,920. maar verdachte liet over totaal 438.000 met chèques bij de kas-associatie dis poneren. In 1956 was er in zijn kas 141.000 nodig, doch hij nam in to taal 425.670 op. De procuratiehou ders hebben verklaard, dat zij geen inzicht hadden in de kaspositie. Toch hebben zij de chèques getekend. Mr Bakhoven noemde dit een weinig be vredigende toestand, die anderen tot waarschuwing mag strekken. De officier begreep niet waarom de souches in de chèqueboekjes niet wa ren ingevuld en waarom de directie en de procuratiehouders daar nooit op gelet hebben. Alleen aan de hand van de souches zou men al hebben kunnen zien hpeveel geld de ver dachte wel bij de kas-associatie liet ophalen. Merkwaardig noemde hij het voorts, dat de accountant Dragt en zijn assistent Jacobs nooit enige aan dacht hebben besteed aan deze niet ingevulde souches. Bij deze accoun tantscontrole had men niet alleen de souches van de uitgeschreven chèques kunnen afchecken, maar ook de chèquenummers van de souches. Mr Bakhoven noemde het blinde lings tekenen van chèques een han deling die gelijk staat met het teke nen van blanco chèques. Zijns in ziens was dit de oorzaak van de hele fraude. Bij een iets betere controle, die gemakkelijk mogelijk was, had den alle gepleegde knoeierijen kun nen worden voorkomen. Bijzonder, gevaarlijk achtte Bakhoven het blijkbaar veldwinnen de standpunt, dat men zelf nergeng meer naai behoeft om te kijken wan neer men maar accountantscontrole heeft ingeschakeld. „Wellicht zullen de omvangrijke fraudes die het afgelopen jaar aan het licht zijn gekomen bij diverse on dernemingen", zo vervolgde de offi cier, „ertoe kunnen leiden dat men tekortkomingen. Geregelde controle van de hogergeplaatste over zijn on dergeschikte is steeds noodzakelijk". Geen controle op boekhoudertje De officier zei, dat directeur Ber ger een ontwapenende eerlijkheid heeft toegegeven dat op verdachte, die tenslotte toch maar een eenvoudig boekhoudertje was met een salaris van laatstelijk ƒ650,in de maand, door niemand van het personeel of de directie controle werd uitgeoefend. In Berger's gedachtegang kon wor den volstaan met de driemaandelijk se controle door accountant Dragt. „De publieke opinie heeft zich met enige verbazing afgevraagd hoe het mogelijk is dat men nooit heeft ge merkt, dat er ruim twee miljoen gul den zoek was. Toch is dat niet zo vreemd. In de eerste plaats is dit bedrag niet in een jaar tijd zoekge raakt maar over een periode van ruim tien jaar, het grootste verduisterde jaarbedrag is geweest 425.670, wel iswaar een flink bedrag, maar wan neer men als omzet van de n.v. Ber ger zou aannemen het totaalbedrag van verkopep van scbatkistpapier uit eigen voorraad, dan komt men tot jaarcijfers tussen 19 en 190 miljoen gulden. Op dergelijke bedragen valt een verschil van een paar ton niet dadelijk in het pog". De officier noemde de beide direc teuren Berger en Salm bekwame spe cialisten op hun eigen terrein. Lei ding aan en controle over het kan toor hebben zij en ook de procura tiehouders nagenoeg niet gegeven of verricht. Volgens de officier had de assistent tcobs niet voldoende inzicht in de hele materie om tegen de verdachte opgewassen te zijn en Wilt U iets weten? Vraag: Lonen bouwbedrijf. Antwoord: Voor de inlichtingen omtrent lonen en sociale lasten enz. in 't bouwbedrijf, abonnee te L., ver wijzen wij u naai' de Ned. Katholieke Arbeidersbeweging, Huis van de Ar beid, Oqdenoord 12 te Utrecht, of wat voor u nog gemakkelijker is: v/ent u tot de heer J. Verloop, Oude Rijn 94A te Leiden. Vraag J. B. te Z. over studie nijver- heidsacte N.J. Antwoord: voor inlichtingen over deze studie kunt u zich het beste wenden tot de inspecteur van het nij verheidsonderwijs, de heer R. Ph. Hennequin, Waalstraat 30, 's Graven- hage Vraag P. de H. te W. Adres cor respondentieclub. Antwoord: Helaas kunnen wij der gelijke vragen over adressen niet be antwoorden. Gromiko op partij-congres De Russische minister van buiten landse zaken Gromiko heeft gisteren op het partijcongres in Moskou ver klaard dat de Sowjet-Unie „in sa menwerking met de andere socialis tische landen" zal pogen zelf een op lossing voor de Duitse kwestie te vin den als de onderhandelingen met het Westen door de schuld van het Wes ten geen succes opleveren. Hetzelfde gold voor Berlijn. Daar zouden bij het ontbreken van overeenstemming met het Westen in samenwerking met Oost-Duitsland de reeds aangekon digde mataregelen worden genomen. De politiek van een vreedzaam naast elkaar bestaan heeft v9lgens de minister „een hechtere basis gekre gen door het feit, dat de groeiende macht van het socialistische kamp een nieuwe wereldoorlog hoogstwaar schijnlijk onmogelijk maakt". Gromiko meende dat de laatste ja ren een toenemende kloof tussen de buitenlandse politiek van het kapita listische en die van het socialistische stelsel te zien hebben gegeven. De leider van de communistische partij te Leningrad, Spiridonof, heeft er gisteren op het congres van de Russische communistische partij voor gepleit, dat de „anti-partijgroep" van Malenkof c.s. op het congres reken schap aflegt. Spiridonof zei, dat de door de groep samenzweerders van Malenkof, Ka- ganowitsj, Molotof, Boelganin en Sje- AMERIKA-EUROPA VIA DE MAAN Met de maan als klankbord bereiken de metergolven de overzijde v Radiografische ver binding, onderhevig atmosferische storingen, draalt met het aard oppervlak de indruk", aldus de officier, „dat men de heer Jacobs heeft belast met een taak, waartegen hij niet was op gewassen en dat men achteraf teveel de schuld voor het gebeurde op zijn hoofd laadt. De wijze waarop de n.v. Van Mierlo zich van de heer Jacobs heeft ontdaan, heeft bepaaldelijk niet mijn bewondering". Mr Bakhoven zwaaide lof toe aan de afdelingschef van de Twentsche Bank, die als eerste argwaan heeft gekregen en wel in 1957. Hij had de indruk dat de n.v. Berger een te ge flatteerd beeld gaf van de geleden verliezen in dat jaar. Dat de Twent KANSELIER VAN AMBASSADE GEARRESTEERD Toen de 47-jarige kanselier A. H. R., tot voor kort werkzaam op de Ne derlandse ambassade te Bangkok, vo rige week vrijdag per vliegtuig op Schiphol aankwam, werd hij zo is thans bekend geworden door de rijksrecherche aangehouden. Hij wordt verdacht van het plegen van frauduleuze handelingen, waar bij een bedrag van 20 tot 25 duizend gulden gemoeid zou zijn. Twaalf jaar is de verdachte in Siam werkzaam geweest bij de administratie der am bassade. Nadat hij voor de officier sche Bank de knoeierijen niet eerder van justitie was geleid, is de kanse- heeft opgemerkt, komt omdat zij geen 1 lier in het huis van bewaring te accountantscontrole had over Berger en Co. Sprekende over de verdachte zelf zeide de officier, dat de psycholoog hem een typische gokker noemt. Zijn spel is uitgespeeld. Verdachte heeft overigens een zeer behoorlijke intel ligentie; zijn verbale intelligentie quotiënt (132) ligt boven het prakti sche (127). De officier betreurt, dat zo iemand op zyn 50ste jaar „als een maatschappelijk wrak voor ons staat" Levensboek? Van H. is voornemens een boek te nis. „Het gevaar bestaat, dat hij met zijn spraakzaamheid en innemende manieren, met zijn gemis aan schaam te, zich zal ontwikkelen tot een ha- accountant I bituele oplichter". Aldus de officier Dragt was lang niet altijd in de buurt, die daarna zijn eis formuleerde. „Ik heb mij gedurende het voor-on- Vanmiddag spreekt mr Jeljer de derzoek niet kunnen onttrekken aan I Jong zijn pleidooi uit. Haarlem ingesloten. NIEUWE PREMIELENING ZUID-HOLLAND. Op vrijdag 6 februari a.s. stelt een emissiesyndicaat ondei leiding van de Rotterdamsche Bank n.v. de inschrij ving open op 20.000.000 ZlA% pre mie-obligaties (premie-lening 1059) in stukken van 100 ten laste van de provincie Zuid-Holland. Koers van uitgifte is 99%. De stortingsdatum is 16 maart a.s. vervroegde algehele of gedeeltelijke aflossing is niet toege- staan. De lening is gebaseerd op een schrijven over zijn 'levensgeschiede-1 rentevoet van 4)4%. Officiële note- r^ng ^er beurze wordt aangevraagd. De lening heeft een looptijd van 40 jaar. De opbrengst zal strekken tot dekking van de uitgaven voor uit voering van provinciale wejken, ir het bijzonder het provinciale wegen plan en de bouw van het nieuwe pro- pilof gedane pogingen „armzalig en vals" zijp tegen de achtergrond van het door Chroesjtsjef ontvouwde ze ven-jarenplan. Frankrijk heeft weer eens zijn schandaal, waarover men weken lang praten kan. Het is de zaak-Lacaze", die in alle Franse bladen haarfijn wordt uitgesponnen. De 57-jarige Jean Lacaze is de eige naar van een aantal lood- en zink- niijnen in Marokko, die circa één derde van Frankrijks jaarlijkse ver bruik aan lood en zink leveren. Hij wordt beschuldigd van het om kopen van een getuige. Deze kwestie is aanhangig gemaakt door een zekere Jean-Pierre Guillau- me, een 24-jarige ex-officier van de parachutisten en aangenomen zoon van de zuster van Lacaze, de schat rijke mevrouw Walter. Deze aangenomen zoon schijnt geen vlekkeloos verleden te hebben en La caze zou de 23-jarige Marie-Therèse Godeneche, die een vrouw van lichte zeden genoemd wordt, ruim honderd duizend gulden hebben aangeboden mits zij Guillaume ervan kon be schuldigen, dat hij als haar souteneur was opgetreden. Guillaume heeft verklaard, dat La caze op deze manier zijn adoptie door mevrouw Walter wilde laten nietig verklaren, waardoor hij Guillaume beroofd zou worden van zijn aan deel in het bezit van de familie. De Franse wet voorziet nl. in nie tigverklaring op deze gronden. Bij het vooronderzoek ontkende Lacaze het hem ten laste gelegde en beschuldigde zijn neef Guillaume en mej. Gooeneche Van samenzwering tegen hem. Saint Laurent presenteert zijn Ligne Longue De nog zeer jeugdige Parijse mo de-ontwerper Yves Saint Laurent, be gaafde opvolger van zijn beroemde meester Dior, schijnt thans nieuwe paarlen te hebben toegevoegd aan zijn kroon, welke hem door de Pa rijse mode-wereld reeds vast op het hoofd gedrukt is. In de omlijsting van de Parijse modeweek heeft hij furore gemaakt met zijn nieuwe lente-collec tie. Het voornaamste aspect aan zijn Ligne Longue, zijn lange lijn, is de langere rok. Andere in het oog lopende ken merken zijn het natuurlijke silhouet, met de taille op de juiste plaats; de ceintuurs zijn breder ook op mantels en jasjes; hij heeft de dames ook bre dere schouders gegeven door een laag ingezette mouw; rood, blauw en groen zijn de overheersende kleuren en veel wit. Wat de lengte van de rok betreft: deze is langer dan bij de andere ontwerpers10 centimeter over de knie. Belgische arbeiders Frankrijk Belgische metaalarbeiders in het noord-oostelijk Franse plaatsje Va- lenoiennes hebben gisteren besloten te staken uit sympathie voor de Bel gische arbeiders in de Franse steden bij de Belgische grens. Meer dan 30.000 Belgische arbei ders in de contreien van Rijssel sta ken uit protest tegen de verminde ring van inkomsten door de devalua tie van de Franse franc. Bericht wordt, dat de staking voor meer dan vinciehuis. (63) in 90 geslaagd is. urn E e jet wordt tot sthhn qebrrcht, en de inzittenden we REN zich wmh0m met potten en pm - nen.WlSKEÜNR het VERBREKEN vrn de BETÜVERiNö 6elrnd, en stormt nrrr hf STRi/drerk. <fc> 'p/ïe hoe die mannen met de pannen zwaaienl 7e slaan er Mop los, ze ranselen noRaldoorV Mrftip, ten miier in een Me ril.' mr nrnk ik een rehem 'Kik,het it i voor elksirinii het een beetje mee-' loopt mak ik mmnm rnüie middeleeuwen'. ipm/j Ê5É De stakers in Valenciennes hebben medegedeeld, dat zij door deze actie druk op de Franse en Belgische re gering willen uitoefenen om te ko men tot een oplossing voor het pro bleem van de vermindering van hun inkomsten. Te Bothwell in de Amerikaanse staat Ontario is in de nacht van woensdag op donderdag een winkel- blok in vlammen opgegaan, waardoor er een schade van 300.000 dollar werd aangericht. Zeven jongens van circa 18 japr zyn donderdag met hun auto op het strand van Cocoa Beach in Florida met grote snelheid tegen een ver sperring gereden. Vijf van hen kwa men om het leven, de overige twee werden zwaar gewond. Het gebied van Adana, een rijk landbouwgebied in Zuid-Turkije, heeft te lijden van zware overstromingen, waardoor honderden huizen zijn in gestort en verscheidene duizenden mensen dakloos zijn geworden. De gemeenteraad van Peking heeft besloten, dat suiker en zeep ?;erantsoeneerd zullenworden. In de aatste tijd waren deze artikelen in Peking bijna niet te krijgen. De rant soenen zijn aldus vastgesteld: 250 gr. suiker per maand per persoon en 2 of vier stukken zeep van 100 gr. per maand, al naar gelang het gezin uit minder dan 6 of 0 of meer personen bestaat. De filmster Audrey Hepburn is tijdens opnamen voor de film „Sans pardon", die door Hecht en Lancaster in Hollywood gemaakt wordt, van een paard gevallen. De actrice heeft vier ribben gebroken en is aan een been gewond geraakt.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 11