slwulgat ^ymaw Tweede dag van het proces tegen „het Goede Heertje" DUINSTREEK Zorg dat je er bij komt!!want PHILIPS geeft elke week 51 apparaten geheel gratis DONDERDAG 29 JANUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA Het proces tegen „Het Goede Heer-1 controleren- of de balans met cijfers tje" is hervat; de tweede dag is be gonnen. Als eerste getuige verscheen de 62-jarige directeur van de n.v. Berger en Co. te Amsterdam, mr. F. H. J. K. Berger uit Den Haag. Hij deelde mede, dat de heer Salm in 1947 een nieuwe tak van het be drijf opzette: handel in schatkist papier. C. R. van H. werd in dat jaar als boekhouder-kassier aange steld. Op de werkzaamheden van ver dachte heeft getuige nimmer con trole uitgeoefend. „Ik zou dat ook niet gekund hebben, want ik ben ad ministratief weinig onderlegd. Het gebeurde in goed vertrouwen. Hij werd bovendien door accountants ge controleerd". „Hij leefde toch wel op erg grote voet. Verbaasde u dat niet?" „Och, misschien, maar hij had geen kinderen en zijn vrouw zo zei men mij verdiende geld als mode-ont werpster"; En verdachte's „stijl van leven" was de directeur niet bekend. Die heeft hij pas na de arrestatie in de kranten gelezen. 't Oogenblik waarop de Twentse Bank waarschuwde, dat er fraude was gepleegd, kwam voor directeur Berger als een donderslag bij helde re hemel. Op 1 januari 1958 besliste de Twent- sche Bank dat de handel in schatkist papier, die niet tot haar terrein be hoorde, moest worden stop gezet. Op die datum werd verdachte tot procu ratiehouder benoemd, zo groot was het vertrouwen, dat directeur Ber ger in zijn kassier stelde. „Wij meen den trouwens, dat er in de kas niet veel omging." Getuige kan zich niet herinneren ooit balansen te hebben getekend, maar volgens verdachte, die de op lossing brengt als niemand in de zaal het meer weet, was het meestal de heer Salm, die dit deed, een en kele maal directeur Berger. Volgens getuige-desknudige Brautigam, rijks accountant, was de controle van ac countant Dragt uit Breda op de ba lansen verslapt, juist omdat deze zag dat ze al goedgekeurd waren door de directie. Op verzoek van de gedelegeerd commissaris ging jaren geleden* de toen bestaande accoutants-controle over naar de interne accountants dienst van de bank in Breda; zij werd door de heer Dragt en diens as sistent uitgevoerd. „Dat was geen gewone bedrijfs- controle", zegt verdachte, „maar moest een echt accountantsonderzoek zijn. We werden er dan ook voor be last door Van Mierlo". „Wat zegt u?" „We moesten er voor betalen' „Ook dat nog", riep de president uit. Ook deze getuige wist weinig of niets van de leefwijze van verdach te, zoals die later in de dagbladen publiceerd was. Waar zijn dan accountants voor? Ten aanzien van de controle, de getuige nadrukkelijk: ,,Als ik in maart nog eens zelf moet van 31 december, die ik niet meer in mijn hoofd heb, klopt, waar heb ik dan een accountant voor?" „Maar u bent achteraf gezien' toch wel wat te goed van vertrou wen geweest?" ,Nee, als men zijn eigen mede werkers niet kan vertrouwen, dan houdt alles op, dan kan men zich beter uit de zaken terugtrekkenDe gedachte aan fraude is eenvoudig tekende ze voor accoord. Daarna gaf hij ze aan de kassier, die er in ging knoeien om ze in overeenstemming met zijn boeken te brengen. Om 12 uur werd voorgeroepen de assistent van accountant Dragt, de 34-jarige boekhouder C. M. Jacobs uit Breda. Hij had enige moeite met het afleggen van de -eed. Het vorig jaar is hij bij Van Mierlo ontslagen met 2 maanden salaris. Zijn ontslag hing samen met de slechte controle op het bedrijf in Amsterdam, waar mee hij belast was. De getuige kreeg een instructie mee van de heer Dragt, toen hem de con trole op de n.v. Berger werd opgedra gen. Aan een latere wijziging in die instructie heeft getuige geen aan dacht besteed. Pres.: „Het is u wel opgevallen dat de administratie dikwijls achter was. nooit bij me opgekomen, Juist om Daarom ging u ertoe over te voren Van H. op te bellen en te waarschu wen dat u van plan was te komen. Op 2 januari ging de heer Dragt naar Amsterdam. Hoe hebt u de controle beschouwd?" Get.: „Als een bedrijfs-economi- sche con'ti-ole." Pres.: „Niet als een accountants controle?" Get.: „Daar had ik vooral in het begin nog geen verstand van". Toen de fraude aan 't licht kwam, vielen er bij Van Mierlo harde woor den. Getuige had de indruk gekre gen, dat men poogde alle schuld op hem af te wentelen. Accountant Dragt had hem gezegd: „Belast mij niet, dat zou mijn positie bij 'th Ned. Inst, van Accountants in gevaar brengen". Om kwart voor een werd de zitting geschorst. De getuige had er „volkomen op vertrouwd, dat de accountants uit Breda een goede controle uitoefen den". Toen kwam de tweede getuige voor het hekje, de wisselmaker J. Salm uit Amsterdam, 59 jaar oud en mede-directeur van de N.V. Berger en Co.. Deze getuige werd bij de fa. Berger belast met de handel in schatkistpapier, die de firma vele miljoenen heeft opgeleverd. Met de administratie, die verdachte daar over voerde, bemoeide deze getuige zich niet. Hij had zijn eigen admini stratieve werk. Deze getuige contro leerde de bevestigingen die over de transacties van de kas-associatie dagelijks per post binnen kwamen en V A C* ^0/ Leidse agenda DONDERDAG 29 JANUARI K.A.V.-stad, Jaarvergadering De armonie, Breestraat, 8 uur nam. Receptie J. C. Stafleu (40 jaar bij Rotogravure) De Beukenhof, Oegst- geest, 16.0017.30 nam. Forumavond voor jongeren. Zaal Maria Gijzensteeg. Aanvang 8 uur. Dienst Welzijnszorg Leger. Caba retvoorstelling, Cantine Doelenkazer ne, 8 uur nam. ZATERDAG 31 JANUARI Ver. tot beh. belangen TBC-pa- tiënten. Propaganda-feestavond 8 u. nam. St. Ant. Clubhuis. R.Ka Gymver. Victorie, Gymnas- tiekuitvoering met na afloop bal. Grote Stadsgehoorzaal, 7.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. Zon- en feestdagen 2—4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde; Tentoonstelling „Wat doe je in de kou?" Zondagmiddag 2 uur filmvoor stelling (tot en met 1 maart 1959). Lakenhal: „Schatten uit het Mau- ritshuis". Werkdagen: 10 uur voorm.- 4 uur nam.; zon- en feestdagen: 14 uur nam. (tot 16 februari 1959). Leiden: Apotheek „Tot hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 21060. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 2330 januari zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „The smallest show on earth", 14 jaar. Lido: „Hercules", 14 jaar. Luxor: „Tramlijn Begeerte" ,18 j. Trianon: „In die nacht", 18 jaar. Rex: „Slavinnen van de Ama zone", 18 jaar. Gistermiddag omstreeks, half vijf gleed de 58-jarige mevr. v. E., wo nende te Voorschoten, op de Leidse Vismarkt uit over een gewone bana nenschil. Het gevolg was, dat zij een enkel brak. Zij werd per EHD naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Zaterdag a.s. zal de seniorenploeg van „Peerke Donders" uit komen op de Districts E.H.B.O.-wedstrijden te Rotterdam. De ploeg is als volgt sa mengesteld: de heer R. G. van Dam, kommandant; mevr. A. Cival—Rei- zevoort en de heer W. Vrouwenvel- der, helpers. De wedstrijden worden gehouden in de Blauwe Zaal van het Beursgebouw, Meent 110. De winnen de ploeg van deze wedstrijd zal als kampioen van Zuid-Holland op de Nationale wedstrijden uitkomen. De weistrijden beginnen om 14.30 uur. Vertrek vanaf station Leiden om 12.57 uur. De architect A. de Bruyn uit Lei den heeft namens A. Oerlemans het verbouwen van het winkelpand Haarlemmerstraat 140 (hoek Janvos- sensteeg) opgedragen aan de Leidse aannemer E. A. H. Halverhout. In het rijksmuseum van geologie en mine'ralogie vergaderde gister avond de afdeling Leiden van de Ko ninklijke Nederlandse Natuurhistori sche Vereniging onder voorzitter schap van dr S. J. van Ooststroom. Op deze jaarvergadering werden eerst de jaarverslagen uitgebracht. De secretaresse, mej. dr. A. S. Tim mermans, meldde een ledental van 73. In het afgelopen jaar werden 21 excux'sies gemaakt. Men vergaderde elfmaal, waarvan zesmaal voor lezin- FRANSE AVOND BIJ „EXP0GÉ ..Het district'Leiden van de Ned. vereniging van ex-politieke gevam genen uit de bezettingstijd opende gisteravond in De Harmonie onder leiding van de heer L. Questx-oo met een goed bezochte vergadering het nieuwe jaar. De heer Questroo deelde onder meer mede, dat het ledental weer met enige leden is uitgebreid. Mr A. baron Van Tuyll van Seroos- kerken zal op 1 april voor het dis trict Leiden spreken over de proces sen te Neurenberg. Bij wijze van uitzondering had het bestuur voor gisteravond geen spre ker uitgenodigd. Inplaats daarvan draaide men een aantal films, be schikbaar gesteld door de Franse am bassade. Stuk voor stuk waren dit bijzonder aantrekkelijke rolprentjes. Zo maakten de aanwezigep kennis met het klooster op het eilandje St. Miohel, de Franse kastelen, de tuinen van Versailles, de Sahara en de Fran se pantominekunstenaar Marcel Mar- ceau, die op sublieme wijze de kunst van de stilte beoefende. Hij gaf on der meer uitbeeldingen van een wan deling tegen de wind, de jongelings jaren, de rijpere jaren en de dobbe laars. gen en films. Nadat het verslag van de penningmeester, de heer J. Wijnveldt, was goedgekeurd, herkoos men hem in zijn functie. Nadat het excursieplan voor dit jaar was vast gesteld, gaven enkele leden demon straties. Gemeenteraad van Zoeterwoude: Gewoon doorgaan met ontwerpen van uitbreidingsplannen In de voltallige gemeenteraad van noodschool beschikbaar gesteld voor Zoeterwoude hield burgemeester H. J. J. A. Smeets een nieuwjaarsrede, waarin hij o.a. het volgende zei: kleuteronderwijs. Wij zijn thans begonnen in 1959 met de verdere voorbereiding van voor- Wanneer" wij een terugblik op het I genomen werken, terwijl nieuwe afgelopen jaar doen, dan blijkt, dat 1 vraagstukken zullen worden voorge- dit niet veel reden tot juichen geeft, i legd. Evenals in 1968 hoop ik dat wij maar dat enig herstel van de welvaart I tezamen, onder Gods besten zegen, j houden totdat het verificatierapport waterleidingbedrijf nog niet is over gelegd. Uiteraard, zegt spr., mogen wij aan dit rapport meer waarde hech ten dan aan he' onderzoek van de commissie waarbij kan worden opge merkt, dat de commissie bij haar on derzoek van dit rapport profijt kan trekken. De voorzitter vraagt of de heer van Mil voor de vaststelling van deze re kening eerst overlegging van dit rap port eist. De heer van Mil wil het zo sterk niet stellen, maar acht dit tocl\ wel de gewone gang van zaken. Nu de opmerking gemaakt is wil de voor zitter de vaststelling van de reke ning van het waterleidingsbedrijf aan- van voorheen, langzaam plaats vond. j de ons toevertrouwde belangen der n« fmnn/»ior.inrtcmnool iilrhftflfin u.'Pr. flPÏUPPnt.P PR VPR hflïU' iRWOflPrs IiaST LEIDSCHENDAM Veertig jaar spoorman. De heer C. Havenaar zal op 3 februari a.s. de dag herdenken dat hij 40 jaar gele den bij de Ned. spoorwegen in dienst trad. De heer Havenaar een beken de figuur op het station Leidschen- dam-Voorburg is da^r werkzaam als adjunct-commies. Op de dag van zijn jubileum zal hij de spoorwegen met pensioen verlaten. VOORHOUT 2e LUSTRUM K.A.V. Met een avondmis, opgedragen door de geestelijk adviseur, pastoor Bresser, werd de feestavond van de K.A.V. bij gelegenheid van het 2e lustrum, ingezet. Na de H. Mis ver zamelden allen zich in café „de Bon te Koe", om aan te zitten aan een welvoorziene koffietafel. De presidente, mevrouw van de Berg-Heeringh, heette allen welkom, speciaal mevrouw Smolders, mejuf frouw Segboer uit Den Haag, hoofd bestuurster der K.A.V. en de afge vaardigden der K.A.B. exi de zuster- ox-ganisaties Noordwijk, Noordwij- kerhout en Sassenheim. Zij liet de voorbije tien jaren de revue passeren en constateerde met voldoening dat} er nu ruim 100 leden zijn. Zij was het bestuur der K.A.B. dankbaar voor de prettige samenwerking en steun, alsook het gemeentebestuur. Met waardering maakte zij melding van het feit, dat mevrouw De Groot vanaf de oprichting de financiën be heert. Zij werd in de bloemetjes ge zet. Mej. Segboer bracht de geluk wensen over van het diocesaan be stuur en wenste de grote activiteit der afdeling. Ook namens mej. Stringa, die we gens ziekte verhinderd was, bracht zij de felicitaties over. De voorzit ter der K.A.B. constateerde met vreugde, dat hier veel gepresteerd werd. Wat het vergaderingsbezoek be treft was hij jaloers. Niet minder dan 70% is steeds aanwezig. Als blijk van waardering bood hij een enveloppe met inhoud aan. Een verslag van het gezinsfonds werd uitgebracht. Ook de pastoor en de presidente van de afdeling Noordwijk compli menteerden het bestuur met dit ju bileum. Mevrouw Zwetsloot liet de afge lopen 10 jaar de revue passeren, in een zeer uitvoerig gedicht. Dit oogst te veel bijval. Na dit officiële gedeelte zorgde het duo De Zwart voor de komische en muzikale noot. Zorgde J. de Zwart voor de muzikale omlijsting, het was M. de Zwart die zich als muzikale clown ontpopte. Hij was veelzijdig in het bespelen van diverse miniatuur-instrumenten, De financieringsmogelijkheden den iets beter maar de bestedingsbe perking bleef doorwerken en de ge meenten waren uitsluitend aangewe zen op de N.V. Bank van Nederlandse Gemeenten voor het aangaan van vaste leningen. In totaal werden door deze gemeen te voor een bedrag van 1.295 253 aan vaste leningen gesloten en wel voor aankoop en bouwrijp maken van grond voor woningwetbouw, uitbrei ding bijzondere school Schenkelweg, verbetering en verlichting van wegen aanbrengen van beplantingen, aanleg van sportterrein en verbetering van bx-uggen. De vlottende schuld van de gemeente bedraagt nog 777.169. (vorig jaar 1.752.230); de vaste schuld bedroeg 'per 1 jan. 1.285.962 en per 1 jan. 1959. 3.001.075. Het aantal inwoners is gestegen van 6016 tot 6128. Er vertrokken 5 perso nen meer dan dat er zich in de ge meente vestigden. Het aantal gebore nen behorende tot de bevolking dezer gemeente bedroeg 147; het aantal overledenen 30. Evenals het vorig jaar werden 53 huwelijken voltrokken; 20 personen vertrokken naar het buitenland; vo rig jaar 32. In 1958 kwamen gereed voor bewo ning 38 woningwetwoningen en 6 par ticuliere bouw. Het gebrek aan woon ruimte is nog zeer groot; per 1 jan. j.l. stonden er no-g 169 aanvragen om woonruimte ingeschreven; 43 aanvra gen werden ingewilligd, 13 werden afgewezen; 9 vergunningen voor vvo- ningruil werden gegeven tex'wijl 3 maal vordering van woonruimte plaats vond. Voor het bouwen van woningen aan de H. Rijndijk werd een stuk grond aangekocht en bouwrijp gemaakt zo dat ii 1959 met de bouw van wonin gen aldaar een aanvang kan worden gemaakt. De met de gemeente Leiden aange gane gemeenschappelijke regeling, betreffende de vorming van „Het In dustrieschap de Grote Polder" werd door Ged. Staten goedgekeurd en is in werking getreden op 1 april 1958. De bestuursraad werd geïnstalleerd 29 april 1958. Bij schrijven van 16 dec. 1957 had den Ged. Staten het gevoelen van de Raad gevraagd omtrent het Leidse structuurplan en deelden daarbij me de, dat het in de bedoeling ligt daar na met de desbetreffende college's van B. en W. overleg te plegen over dit plan en de daarbij samenhangen de bestuursproblemen. Vóór dit aangekondigde overleg plaats vond kwam er een brief van Ged. Staten d.d. 2 juni 1958 betreffen de de Leidse agglomeratie en wijzi ging van de gemeentegrenzen. Ik wil hier memoreren, dat dit aller minst verwacht was en dat aanstonds maatregelen werden genomen om het annexatiegevaar te bezweren. Overigens werd besloten om ge woon door te gaan met het ontwerpen van uitbreidingsplannen In de gehele gemeente, ter uitvoering van het ba sis-structuurplan. ten behoeve van het industrieschap en ter opvanging van de eigen bevolking. gemeente en van haar inwoners naar beste weten zullen behartigen. De heer H. J. van Mil, oudste raads lid, beantwoordde de nieuwjaarswens met wederkerige wensen. Bij de in gekomen stukken is een invitatie van het Instituut Stad en Landschap aan de leden van de raad tot het bezoeken van zijne tentoonstelling „Dit ge bruikte men vroeger". Wijkgebouw voor bet Wit Gele Kruis. Van de R.K. Vereniging „Het Wit Gele Kruis" is een vei'zoek ingekomen tot medewerking voor de stichting van een wijkgebouw door a. een per ceel grond liggende bij de Korte Mie- ning groot 320 m2 kosteloos ter be schikking te stellen, b. garantie te verlenen voor rente en aflossing van een kapitaal van 75.060 en c. een jaarlijkse bijdrage te verlenen in de exploitatie. Daar dit verzoek te laat is ingeko men om een praeadvies te kunnen verlenen wordt de behandeling tot de volgende vergadering aangehouden De voorzitter deelt mede, dat Ged. Staten goedkeuring hebben verleent tot het, geven van een gax-antiebedrag max. 550 voor een concert van de R.K. Zangvereniging „Santa Lucia" en de Chr. Zangvereniging „Zingt den Heere" met een symphonie-orkest. Vol lof over deze gunstige beschikking spreekt de voorzitter de hoop uit, dat deze.steun op het cultureel volks leven door de gemeentenaren gewaar- deexxl zal worden1 door een groot be zoek aan dit concert. Voorts deelt de voorzitter mede, dat er een conferentie heeft plaats ge had met de Planologische Dienst om trent uitbreidingsplannen aan de Mie- ning en het dorp waarvan nu ge wacht wordt op het resultaat. Tot de voorlopige vaststelling van de gemeenterekening, de x-ekeningen van het waterleidingsbedrijf, grond bedrijf en burgerlijk armbestuur deelt de voorzitter mede, dat de commissies van onderzoek geen bezwaren hebben gemaakt. De heer van Mil heeft bij de inzage van de stukken opgemerkt, dat het rapport van het verificatie- bureau omtrent de rekening van het is ontvangen. Hiertoe woxxlt besloten. De overige rekeningen worden met lgemene stemmen vastgesteld. Besloten wordt in de Rijnegommer- straat waar slechts 2 lantaarns staan op afstand van 80 m. er een bij te plaatsen. De kosten hiervan zijn 500. B. en W. stellen naar aanleiding van het bij de behandeling van de begro ting gestelde verzoek van de R.K. fractie voor de naam van het Bur gerlijk Armbestuur te wijzigen in „Instelling voor Maatschappelijk Werk". De heer van der Ploeg stelt namens de r.-k. fractie voox*. gericht naar on ze tijd de naam Instelling voor Maat schappelijk Zorg te kiezen. B. en W. nemen dit voorstel over waarna aldus wordt besloten. Blijkens een X'apport van de ge meentearchitect is het voor het leg gen van de weg vanaf de Nieuwebrug naar de Jan van Banningstraat niet nodig de beschikking te hebben over de grond van het R.K. kerkbestuur, naast het Don Boscohuis tot welker aankoop in de vorige vergadering reeds was besloten. Het raadsbesluit wordt nu ingetrokken. Het perceeltje gx-ond aan de Geex'- bx-ug in het vorig jaar verhuurd aan J. Slingerland voor 50.zal nu voor 100 in bruik worden gegeven. Met een aanmerking van de heer de Graaf van redactionele aard wordt een destructieverordening en een verordening op keuringsdienst van slachtdieren en van vlees vastgesteld. De volgende hamerstukken betref fen de financieringen van het onder wijs. Voor het gewoon lager onder wijs wordt het bedrag per leerling op 45.en voor het voortgezet lager onderwijs op 60.— gesteld; dit is 5.— meer als vorig jaar. Bij de rondvraag verzocht de heer van Vliet de toegestane subsidie voor de speelweide spoedig uit te keren. Vallende balen. Gistermiddag vielen bij het passeren van de bocht aan de Miening enige balen houtmijt van een vrachtwagen op een langs rijdende luxe wagen met gevolg dat een grote schade veixxorzaakt werd. De lading was niet veilig opgeladen want de balen raakten los ondanks dat de vrachtwagen maar zeer lang zaam reed. Met de aanleg van het sportveld H. Rijndijk kan nog geen aanvang worden gemaakt omdat de Dienst Aanvullende Cultuurtechnische Wer ken de toezegging van subsidie nog niet werd ontvangen. Voorts noemt de burgemeester de tot stand gekomen verbetering van wegen en beplantingen. De voorgeno men verbetering van een vijftal brug gen moest nog achterwege blijven. Medewerking werd verleend tot het maken van een toegangsbrug tot de meisjesschool in de Zuidbuurt. Door het bes hikbaarstellen van geldmid delen kon een aanvang gemaakt wor den met de uitbreiding van de R.K. Jongensschool aan de Schenkelweg, Aan de H. Rijndijk werd een houten terwijl de muziek, gemaakt op een rij half gevulde glazen, interessant was. Zelfs een door hem gebracht num mer telepathie dwong aller bewon dering af. Allen hebben dan ook volop genoten. WASSENAAR Weer woningbouw aan de Rijks straatweg. Het bouwbedrijf G. J. v. d. Elshout Pzn. uit 's-Gravenhage gaat voor eigen rekening een zestal herenhuizen aan de Rijksstraatweg bouwen. Architect is H. C. Lelie, eveneens uit 's-Gravenhage. SASSENHEIM Bouw kaaspakhuis. Het nieuw te bouwen kaaspakhuis, voor rekening van de firma L. R. van Vliet, aan de Teylingerlaan is gegund aan de fir ma gebroeders Meeuwissen te Sas senheim. LEIDERDORP Adjudant Kroonenburg nam afscheid De groepscommandant van de groep Leiderdorp van de Rijkspolitie heeft vanmox'gen officieel afscheid genomen van zijn work in verband met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. *n de raadszaal van het gemeentehuis van Leiderdorp was daartoe een bijeenkomst belegd, waar velen genodigden afscheid kwa men nemen. De bijeenkomst werd geopend door de burgemeester van Leiderdorp, de heer K. van Diepeningen, die allen een hartelijk welkom toeriep en het woord gaf aan de districtscomman dant, majoor L. J. van der Meulen. Deze wees er op, dat de heer Kronen burg zolang bij de Rijkspolitie is ge weest, als maar mogelijk, nl. van de oprichting af, dus ongeveer 13 jaar. Het deed de districtscomandant ge noegen dat de adjudant zich bij de x-eserve-Rijkspolitie heeft gemeld. Als afscheidsgeschenk bood ae heer Van der Meulen een enveloppe met inhoud aan en tevens de officiële aanstelling bij de reserve-Rij ks- politie Namens de burgemeesters van Woubrugge, Koudekerk, Leiderdorp en Warmond sprak de burgemeester van Warmond, jhr. mr. L. M. E. von Fisenne, die gewaagde van het pret- tig contact van de adjudant met de burgemeesters. Ook hij bood een ge schenk onder couvert aan. Burge meester Van Diepeningen uit Leider dorp voegde hier nog en persoonlijk woord aan toe en bood namens de gemeente Leiderdorp een schilderij aan. Adjudant A. Koerten, groepscom mandant van de Rijkspolitie te Oegst geest sprak namens de groepscom mandanten. De gemeexxte-secretaris van Leider dorp, de heer C. Hobo, sprak een woord van afscheid namens het secretarie-personeel en bood een kistje sigaren aan. Hoofdinspecteur D. J. Verzijden uit Leiden voerde het woord namens de commissaris van politie te Leiden. Opperwacht meester C. Versluis sprak namens bet personeel van de groep en bood daar bij een boekwerk aan. Tenslotte spra ken nog de gemeente-architect van Leiderdorp de heer W. F. Buitendijk en namens het reserve-personeel van Leiderdorp en de reserve wacht meester J. Zaagman! De adjudant sprak een kort dank woord. De opvolger van adjudant Kronen burg, adjudant W. v. de Stex-, woonde dit afscheid eveneens bij en werd dan ook hartelijk welkom geheten door Leiderdorps burgemeester. Marktberichten 'S-HERTOGENBOSCH. 28 jan. Vee. Op de markt van heden werden aangevoerd 5.532 stuks vee, zijnde: 2.063 runderen, 230 graskalveren, 524 vette kalveren, 527 nuchtex*e kalve- x*en, 321 schapen, 10 geiten, 46 fok- zeugen, 342 slachtvarkens, 48 lopers, 1421 biggen. De prijzen waren, be houdens uitzonderingen voor dieren van buitengewone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien 785 1320, guiste koeien 630950, kalf- vaarzen 8601300, klamvaarzen 740 965, guiste vaarzen 650850, pin ken 480675, graskalveren 300 485, nuchtei'e kalveren voor fok- of mesterij 75250, weid .schapen 35 80, drachtige zeugen 325400, lopers 68—80, biggen 4864. Slachtrunde- ren: aanvoer 639 stuks. Extra kwal. 3.353.50 per kg. gesl. gew., Ie kw. 3.253.35, 2e kw. 3.003.20, 3e kw. 2,752.94 per kg. gesl. gew. Vette stiei'en 3.103.25, worstkoeien 2.65 2.80 per kg. gesl. gew. Vette kalveren le kw. 2.753.05 per kg. lev. gew. 2e kw. 2.402.65, 3e kw. 2.102.30 per kg. lev. gew. Nuchtere slacht- kal veren 1.50--1.80, slachtvarkens I.801.90. Slacntzeugen le kw. 1.66 1.75, 2e kw. 1.60—1.65 per kg. lev. GOUDA 29 jan. Kaas. Aanvoer 30 partijen kaas, eerste kwaliteit per kg 2.302.35; tweede kwaliteit per kg 2.252.29. Handel matig, BARNEVELD, 29 jan. Eieren Eierveiling S.B.E. Aanvoer 407.870, st.; handel redelijk. Prijzen: eieren van 5160 gr. 9.4010.95; van 60 63 gr. 11.03—11.57; van 63—67 gr. II.7112.48; eende-eieren van 63 72 gr. 8.909.92, alles per 100 stuks. Coöpex-atieve Veluwse Eierveiling BarneveldEde. eekaanvoer circa I.000.000 stuks; hardel kalm. Prijzen eieren van 50—60 gr. 9.5310.90, v. 60 tot 63 gr. 11.06 11.57; van 63—70 gr. 11.7213 71, alles per 100 stuks. Eiermarkt aanvoer 1.550.000 stuks, handel kalm. Prijzen eieren van 54 66 gr. 10.5012.50, algemene prijs II.25, kiloprijs 1.86, basis 60'/t gr. Pluimveemarkt aanvoer plus mi nus 66.000 stuks, handel kalm. Prij zen: slachtkippen 1.701.80 per kg; slachtkuikens 1,401.65 per kg. Prijsnotering Gelders-Overijsselse vereniging van eierhandelaren: grote eieren 11.75—12.50, gewicht 6368 gram, kleine eieren van 10,0011.50 gewicht 54 tot 82 gram. TER AAR, 28 jan. Groente. Wit lof 1 3546; idem 2 2333; idem stek 412; uien 67; spruiten 3946; idem B. 2534; idem afw. 18; groene kool 13; rode kool 17; waspeen 15 18; prei 26 ct alles per kg; knolselde rij 1722; idem afw. 9 ct. per stuk; bosselderij 5o ct. per bos; boeren kool 301.30 per kist. Peren: St. Re- my 11 ct. per kg. o.a. RADIOTOESTELLEN - TELEVISIE - BANDRECORDERS - PLATENSPELERS Hoe U deze kunt winnen vertellen wij U gaarne bij uw bezoek aan onze zaak LANGEZAAL voor Radio - Televisie enz. ZIE ONZE ETALAGES Eigen service afdeling - Vakkundige plaatsing met uit sluitend 1e klas materiaal en prettige eigen financiering LANGEZAAL - STILLE RIJN 3-4 - LEIDEN - TELEFOON 2654S

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3