Méér nieuws over 't wegenplan Invalswegen zijn van belang voor logische verkeersstroom LEIDEN WORDT VOLLEDIG ONTSLOTEN ZATERDAG 24 JANUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 De aansluiting op de wegen rond de stad en buiten de singels verdient een nadere bestudering, nadat wij gisteren de nadruk hebben gelegd op de plannen welke men binnen de Leidse singels heeft ontwikkeld. Het ontwerp dat u op een groter gebied omvattende bijgevoegde kaart vindt is nog geen definitief plan. Het sluit in grote lijnen aan op hetgeen al ontworpen ia in het structuurplan voor de Leidse agglomeratie maar enkele trace's zijn nog in studie, terwijl voorts voor de detaillering van de verkeerswegen, kruispunten en parkeerplaatsen geen voorstellen worden gedaan. Wij heb ben reeds geschreven over het vierkant van autowegen, dat de stad omsluit, bestaande uit de Rijkswegen 4, 4a, 4b en 5bis. Van hieruit worden invals wegen in de stad gebracht. De voornaamste hebben wij reeds genoemd, thans willen wij tot een nadere specificatie overgaan. We zien de volgende wegen. Aansluiting op Rijksweg 4 De invalsweg vanaf de zuidelijke aansluiting op Rijksweg 4 door het Morskwartier naar het Stationsplein, voortgezet langs Morssingel naar 1de gedempte Langegracht. Deze invalsweg zal een zeer belang rijk deel van het huidige verkeer van de route: de Haagsche Schouw via de Haagweg naar het stadscen trum overnemen. Tevens ,/ordt via deze weg het verkeer vanaf Katwijk naar de stad binnengevoerd. Voorts zal het gebied van de rijksuniversiteit hierdoor worden ontsloten, zie bij gaande kaart. Deze weg verkrijgt dus ongetwijfeld een zeer belangrijke functie. Het is dan ook een gelukkige omstandigheid, dat voor èen goed tracé van deze invalsweg geen be bouwing in de weg staat. De invalsweg vanaf de noordelijke aansluiting op rijksweg 4 via de noordelijke randweg om Oegstgeest en langs Oud Poelgeest, door het 2Maredijkviaduct en over het Schuttersveld, naar het Stations plein. Deze invalsweg neemt het verkeer uit Noordwijk, Haarlemr de bollenstreek en Warmond op. Ook hier wordt een goed tracé "van deze weg praktisch niet belemmerd door bebouwing. De weg ooor de Kikker polder, vanuit Oegstgeest, sluit op deze invalsweg aan, waardoor Oegst geest een tweede verbinding met het stadscentrum verkrijgt. De invalsweg vanaf de provinciale weg 5, via de nieuwe brug over de Zijl, Willem de Zwijgerlaan en de verbrede Marnixstraat naar het 3 stadscentrum, of verder langs de Willem de Zwijgerlaan naar het Stationsplein. Het is te verwach ten, dat door de aanleg van rijksweg 4a naar de Haarlemmermeer het ver keer uit de richting Amsterdam van deze invalsweg zal gebruik maken. Wat het lokale verkeer naar 't stads centrum betreft, zal de „Merenwijk'' (ten noorden van de Slaaghsloot ge legen) en :en klein deel van de nieuwe woonwijk achter de touw- fabriek in de gemeente Leiderdorp op deze invalsweg aansluiten. De verbinding vanaf de samen komst van rijksweg 4a en provinciale weg 6, door Leiderdorp via Valk Boumanweg, Spanjaardsbrug en 4 Lage Rijndijk naar de gedempte Langegracht. Deze weg zal voor het interlokaal verkeer van be tekenis kunnen zijn, doch zeker zeer belangrijk voor de verbinding van de kom van Leiderdorp en de nieuwe woonwijk in de Zijlpolder (circa 32.00 inwoners) naar het stadscen trum. De Lage Rijndijk zal daartoe op den duur een verbreding moeten ondergaan, terwijl voorts een recht streekse verbinding van de Lage Rijndijk naar de gedempte Lange gracht moet tot .tand worden ge bracht. De bestaande invalsweg Hoge Rijn dijkLevendaal. Door prof iel wijzi ging is de capaciteit van deze invals weg wellicht te verbeteren. De SWilhelminabrug over het Rijn en Schiekanaal kan nog verbreed worden. Het is te verwachten, dat enerzijds het verkeer op deze in valsweg zal toenemen door de uit breiding van de woonbuurt in de Meerburgerpolder en als gevolg van de nieuwe Leiderdorpse brug over de Rijn, gelegen in het verlengdi van het nieuwe beloop van provin ciale weg 6 naar de uitbreiding van Leiderdorp (kom) en door de aanleg van het industrieterrein Grote Pol der. Anderzijds zal op den duur door de aanleg van een ïiepwe autoweg naar de richting Rijnstreek en Utrecht (doortrekking rijksweg 4b) een ontlasting plaats vinden. De invalsweg varaf de aansluiting op rijksweg 4a bij Zoeterwoude, via Lammebrug en Lammenschansweg naar het belangrijke verkeers- 6 knooppunt bij de Korevaarstraat. Na vernieuwing wan de Lamme brug en de realisering van het spoorwegviaduct over de Lammen schans weg en de opheffing van de spoorbaan van de zgn. blauwe tram, kan hier een ruime invalsweg tot stand worden gebracht. Deze invalsweg wordt gevormd door de aansluiting van de nieuwe Voorschoterweg op rijksweg 4b naar de Lammenschansweg. De Lam- 7menschansweg vangt dus twee be langrijke invalswegen op. yoorts is te verwachten, dat de inten sieve verkeersrelaties tussen de Vliet- streek en Leiden zullen toenemen, terwijl de uitbreiding van Voorscho ten en Leiden zuid-west ook het lokale verkeer op deze weg steeds be langrijker doet worden. Op de Lam- menschansweg, waar deze verkeers stromen zich samenvoegen, zal dus in de toekomst een zeer druk ver keer kunnen worden verwacht. De Lammenschansweg vindt noord waarts zijn voortzetting in de zoge naamde noord-zuid-verbinding, nl. vanaf de Jan van Houtbrug via verbrede Sint Joi'issteeg en Water- steeg Hooigracht Pelikaanstraat en Huigstraat naar de Marnixstraat. Deze invalsweg vanaf Rijksweg 4b is een voortzitting van de door de provincie ontworpen weg langs de noordzijde van de spoorbaan Den 8 HaagLeiden (zogenaamde „fo renzen weg"). senaar zal de toename van het ver keer niet kunnen verwerken, even min is de weg door de Vlietstreek (LeidschewegVoorschoten) daar voor geschikt. Deze nieuwe verkeers weg verbindt nu het centrum van Den Haag (Rijswijkseplein en om geving) met het centrum van Leiden. De opbouw van het wegenschema van de Leidse agglomeratie maakt het noodzakelijk om deze invalsweg naar de zuidzijde van de cityring te brengen om daarmede een goede ver deling van het inkomende verkeer naar de hoekpunten van de cityring te verkrijgen- Van grote betekenis is 'eze invaisweg bovendien voor het okale verkeer uit de nieuwe woon wijken (gelegen tussen rijksweg 4b, Rijn en Leidseweg) naar het stads centrum. Vanaf de aansluiting met rijksweg ib kruist het tracé van deze invals weg de omhooggebrachte spoorbaan en sluit bij de Vink aan op de Haag- weg, welke tot aan het kruispunt met de Churchilllaan zonder veel bezwaren verbreed kan worden. Ver volgens verlaat liet tracé de Haagweg in de richting van de Toussaintkade en buigt daarna af om op het daar voor meest geschikte punt de spoor baan UtrechtA.phen te kruisen om na sloping van enig-' vrij oude bebouwing (waaronder „Oud Hortus- zicht") de Witte Singel te bereiken en via de Jan van Ho ïtkadi de Kore vaarstraat te bereiken. Om ten noor den van de Jan van Houtbrug een verkrijgen en om het Levendaal, waarlangs zich ter weerszijden diverse zaken zullen gam vestigen, te zijner tijd te kunnen ontlasten, ligt het voor de hand de bovengenoemde route vanaf de Jan van Houtkade door te trekken achter de bebouwing van het Plantsoen langs (sanerings- gebied) naar de Hoge Rijndijk, (Zie elders). Zoals ook op de kaart is aangege ven is bovenomschreven iracé van deze invalsweg in jnderzoek; met name moeten de consequenties ten aanzien van de kruising met de spoorbaan LeidenAlphen nog nader worden bezien. Spoor omhoog. De grote uitbreiding van de stad ten zuid-westen van de pcorbaan LeidenAlphen, (tot aan rijksweg 4b), maakt het noodzakelijk, dat voor de toekomst met het omhoogbrengen van deze spoorbaan rekening moet worden gehouden. Momenteel is in studie hoe ten aanzien van het goe- derenemplacemer.t en de raccorde- menten naar de Holl. constructie werkplaatsen en de groenteveiling een goede oplossing .can worden tot stand gebracht. Het is waarschijnlijk niet nodig, en economisch gezien wel licht niet mogelijk dat de spoorbaan reeds binnen afzienbare tijd wordt omhooggebracht. ..If uitzondering van de Lammenschansweg kan wel licht voorlopig voor de nieuw te ma ken spoorwegkruising nabij de Tous saintkade een gelijkvloerse overgang gemaakt worden, bewaakt met auto matisch werkende halve slagbomen. Overwogen wordt om de ontworpen gelijkvloerse overgang bij de Telders- kade te vervangen door bovenge noemde. Dit is nog in studie. Dit be tekent, dat het bovenomschreven tracé van de invalsweg kan worden gerealiseerd zonder relatief hoge kos ten. Een zeer groot voordeel is dan, dat hierdoor het noordelijk deel van de woonwijk Leiden zuid-west een goede en rechtstreekse verbinding met de binnenstad verkrijgt en voorts in de eerste fase van de realisering van dit wegenschema, ter ontlasting van do binnenstad, Let doorgaande verkeer van het moeilijke traject NoordeindeBreestraat nagr deze verbinding wordt gebracht. Titus Brandsma-Ulo en omgeving zul len volgens het wegenschema plaats moeten maken voor een verkeers plein. (Foto: „De Leidse Courant"). Intensief. De verkeersrelaties tussen de Leidse en de Haagse agglomeratie zullen in belangrijke mate toenemen. De bestaande rijksweg 4 naar Was- Volgens de ontwerper van het Leids wegenplan is één van de meest bran dende problemen in het wegenvraag- stuk van Leiden de verbreding van het- entrée van de stad. De Stations weg en Steenstraat zijn geen ge schikte invalswegen. Daarom zal ook een van de eerste werken die wor den uitgevoerd, zijn de aanleg van de wegen vanaf de verkeersrotonde voor het viaduct Pesthuislaan, voorts langs de Morssingel aan de Westzijde dwars door de huizenblokken, die langs Van der Tasstraat liggen, óver een brug over het Galgewater, dóór het gebouw van de Marine Medische Dienst (voomalige Zeevaartschool) en langs bet Galgewater, dat verbreed wordt. Hiermede krijgt men aanslui ting op het Kort Rapenburg. De foto geeft van de situatie een beeld. Zij is genomen vanaf de Morspoortbrug. (Foto: „De Leidse Courant"). De Korte Vliet. Met het tracé van deze nieuwe in valsweg (doortrekking „forenzen- weg") is het probleem van de door gaande vaarroute dcor de stad ge ïntroduceerd. Immers zal, nu diverse bruggen, gelegen in deze vaarroute, moeten worden gebouwd of verbe terd en voorts de Trekvliet voor de realisering van de cityring zal wor den gedempt, binnen afzienbare tijd eer beslissing moeten worden geno men over de eventuele aanleg van een omleggingskanaal over de Korte Vliet. Indien dit kanaal zal moeten worden gemaakt is het in verband met de bouw van nieuwe bruggen in het wegenschema noodzakelijk, dat de aanleg daarvan spoedig geschiedt. Door de demping van de Trekvliet wordt de verbinding van de Tous saintkade naar de Witte Singel op eenvoudige wijze mogelijk (voorlo pig dan met duiker in de Trekvliet). Het openhouden van de Trekvliet met een beweegbare brug of een hoge vaste brug hierover heeft immers grote bezwaren en zou bovendien de westelijke tak van de cityring doen vervallen. Indien de Korte Vliet niet zou worden verbreed en de Trekvliet wordt gedempt zou het scheepvaart verkeer of een gedeelte daarvan door de Oude Vest geleid moeten worden met alle belemmeringen voor land en waterverkeer tengevolge van de laaggelegen bruggen over de Oude Vest. De uitkomst van de telling van het scheepvaartverkeer door de Trek vliet zal uitwijzen in hoeverre dem ping van de Trekvliet mogelijk is. De zaak betreffende de vaarroute door of om de stad is in onderzoek. Hierover wordt binnenkort een uit voerige nota, speciaal over de finan ciële consequenties, uitgebracht. HET BILJARTT0URN00I 71/2 Van de Pol steekt huizenhoog boven mededingers uit Het „mysterie de Ruyter" werd gis teravond door Henk de Kleine en de Waalweker zelf tot klaarheid gebracht. Het was immers te gek, dat de Ruij- ter na drie partijen ongeslagen mede aan de leiding ging met het bijzonder slechte gemiddelde van 7.96, dus ruim onder de degradatiegrens van tien. De Ruijter had zijn eerste drie partijen ge wonnen in respectievelijk veertig, vijf endertig en zevenenveertig beurten. Hij had het geluk gehad, net iets beter te zijn dan zijn eveneens falende tegen standers in die marathons. Dat hij zich niet op deze wijze zou kunnen handhaven stond vast. De Ruij ter is nog altijd een biljarter van for maat. Hij bewees dat gisteravond in die enerverende en sterk gespeelde party tegen de Kleine. De Waalwijker verloor weliswaar, maar dat geschiedde zo eervol, dat alle twijfel over zijn nog altijd aanwezige begin zelfs keihard, want in vijf beur ten leidde De Kleine met 9899. Tot de negende beurt kon hij die geringe voorsprong handhaven. Toen liep de Ruijter met een glanzende serie van 56 uit (201—159). Het was niet genoeg. De Kleine, vechtluatiger dan ooit tevoren antwoordde met een 55 en heroverde de leiding (209—214). Het was een duel, dat door de talrijke toeschouwers adem loos werd gevolgd. Iédere misser ging nu zwaar tellen. De Ruijter had de pech dat hij tweemaal door zo'n misser De Kleine de kans bood zijn beslissende slag te slaan. In de 15e beurt viel het doek- De Kleine grabbelde over het ge hele biljart de drie ontbrekende caram boles bij elkaar die hem de eerste winst punten en de overschrijding van de grens van tien bezorgden, terwijl de Ruijter een hem passender plaats op de ranglijst ging innemen. i Rotterdamse grootmeester Piet de Pol maakte zijn partij tegen Ja cobs in 7 beurten uit en bracht daardoor zijn algemeen gemiddelde op gelijke voet met zijn Nederlands record, dat al bijna 7 jaar op 28.57 staat. Met Van de Pol bleef Henk Scholte ongeslagen na een moeilijke partij tegen Mol, die bij zonder st^rk speelde. De resultaten luiden: Jacobs Wijnen Mol de Ruijter van de Pol Metz 300 19 90 287 47 67 159 12 39 300 23 55 222 23 36 300 19 108 6.10 6.38 25.00 13.25 13.04 9.65 de Ruijter 241 15 56 16.06 de Kleine 300 15 55 20.— van de Pol 300 7 160 42.85 Jacobs 45 7 26 6.42 Scholte 300 17 120 17.64 Mol 273 17 58 16.05 Na twee dagen luidt de stand: 1. van de Pol 8, 28.57; 2. Scholte 8, 13.18; 3. Wijnen 6, 15.94; 4. de Ruijter 6. 8.91; 5. de Kleine 2, 11.15; 6. Mol 2, 10.03; 7. Metz 0, 7.28; 8. Jacobs 0, 7.13. In het clublokaal van de biljartver eniging „Excelsior" café „De Duif" te Lisse werd de belangrijke ontmoeting tussen de beide plaatselijke biljartver enigingen Excelsior en VIOS gespeeld. Het bezoekende VIOS is er dit seizoen wel heel erg uit en verloor nu ook van „Excelsior", die hiermede haar 8ste overwinning behaalde. De uitslagen waren: 193 193 30 2 165 95 30 0 131 131 33 2 196 193 33 0 71 62 33 0 171 171 33 2 60 60 23 2 150 118 23 0 Totaal: Excelsior 6 pnt. Vios 2 pnt. COMPETITIE KN8B De belangrijke wedstrijd LSG tegen Spangen voor de ie klasse zal morgen te 11 uur in „De Turk" te Lelden be ginnen. Het Leidse 10-tal komt volledig uit met Drs C. B. van den Berg aan het le bord. Mocht LSG deze wedstrijd win nen dan gaat het met vier achtereen volgende overwinningen stevig aan de kop. Misschien zelfs daagt dan een reëele kans op het kampioenschap en dus terugkeer in de Hoofdklasse. HET SEINPOST TOERNOOI De 6e ronde bracht de volgende uit slagen: Koet zag geen kans zijn iets be tere stelling tot winst te voeren en deel de dus met Berg het punt. Etmans leed opnieuw een nederlaag, nu tegen Marijt die uitstekend van zijn kansen gebruik maakte. Verduyn bofte toen Sleeboom de vrijwel zekere winst liet glippen en greep de geboden kans met de voile winst. Demmendal won op regelmatige wijze van Schüss. Van der Nat moest van Westra winnen om deze leider in te halen. Hij liet zijn tot nog toe gevolgde veilige taktiek varen, trachtte verwik kelingen te scheppen maar geraakte evenwicht te herstellen maar Westra liet zjch niet in de war brengen en won ver diend. De stand is nu: Westra 5; Verduljn Demmendal en Marijt 4; Van der Nat en Sleeboom 3; Koet 2«/s; Schüss 2; Et- mans l'/t en Berg 1 pnt. Woensdag a.s. spelen: Schüss tegen Koet; Van der Nat tegen Demmendal Sleeboom tegen Westra; Marijt tegen Verduyn en Berg tegen Etmans. DAMMEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Gisteren werden enkele partijen ge speeld voor de vierde ronde van het toernooi m het persoonlijk damkam pioenschap van Nederland, dat te Utrecht wordt gehouden. De resultaten waren: Van SilfhoutEdink 11: Ter louwVos 11. Vannacht is voor de vierde ronde nog de partij Van der SluisVan Dijk uit gespeeld. Deze eindigde in remise. VOETBAL LEIDSE VOETBALBOND Alle wedstrijden afgelast Alle voor vandaag en morgen voor de Leidse Voetbalbond vastgestelde wed strijden zijn afgelast in verband met de toestand der terreinen. Het toto-programma van de KNVB telt voor zondag a.s. slechts 12 wedstrij den. De ontmoetingen Sportclub En schedeNOAD, ElinkwljkPSV en VSV—Helmond alle reeds op 11 Ja nuari j.l. gespeeld werden namelijk geschrapt en zullen dus niet van invloed 2ijn op de toto-uitslag. De reden is, dat de „nieuwe" toto (gebaseerd op de vergunning van de minister van justitie) geen betrekking mag hebben op de wedstrijden, die voor het a.s. weekeinde gespeeld zijn. Van de zijde van de politie werd daarop de aandacht gevestigd. AUTOMOBILISME FRANSE ZEGE IN DE RALLYE De achtentwintigste Rallye Monte Car lo is geëindigd met een Franse overwin ning. De equipe CollelloniAlecandre rijdende in een Citroën en gestart te Pa rijs, heeft weliswaar niet zonder, maar toch wel met de minste strafpunten (308) het doel bereikt. Het was dit jaar een complete Franse victorie want ook de nummers twee drie en vier waren Fransen, te weten in deze volgorde ThomasDelliere met Slmca, SurlesPiniers met R.B. en Ma- rangBadoche met Citroën. De eerste buitenlanders waren de Britten Adams en Macmillen, die met hun Sunbeam vijfde werden. Zesde werd de Zweedse ploeg BengtsonLohmander met Volvo zevende de in Den Haag gestarte Duitse equipe Eikelmann—Wencher met DKW achtste de Engelsen PaskesHawarth met Jaguar en negende di Fransen Gros- gogeat—Biagini met DKW. De Coupe des Dames is echter niet in Frankrijk gebleven. Zij kwam in het be zit van de Engelsen Moss en Wisdom, die met Austin reden en, evenals de winnaars van de rallye, uit Parijs waren vertrokken. In het algemene klassement bezetten zij de negentiende plaats. De Mercedes 300 S L van de Neder landers Tak en De Boer, in Den Haag gestart, werd als 44ste geklasseerd. De Nederlanders Van Bennekum en Poll in Porche. gestart in Stockholm, ein digden als eerste Nederlanders op de der tigste plaats, gevolgd door Dooyes en Slotemaker, eveneens in Posche en ook te Stockholm gestart, als 37ste. SCHAATSENRIJDEN DE LOTING VOOR NOORWEGEN—NEDERLAND In Oslo is gisteren de loting verricht voor de schaatslnterland Noorwegen Nederland, die vandaag en morgen in het Bisletstadion wordl gehouden. Op de 500 meter krijgt Wim de Graaff een kans zijn persoonlijk record voor deze afstand nogmaals te verbeteren. Hij rijdt namelijk tegen AJv Gjestvang, de snelste Noor en een der vijf beste sprin ters ter wereld Ook op de 3000 meter heeft de Rotterdammer een tegenstan der van formaat nl Knut Johannesen. Jeen van der Berg rijdt in de eerste rit met de andere Noorse stayer, Thorstein Seiersten. De paringen zijn: 500 meter: Kees BroekmanNils Aaness, Jeen van der BergThorstein Seiersten; Cees Jan KroonSverre Haugli; Wim de GraafAlv Gjestvang; Jan PesmanKnut Johannesen. 3QOO meter: Jeen van der BergThor stein Seiersten: Wim de Graaff—Knut Johannesen; Cees Jan Kroon—Nils Aaness; Jan PesmanAlv Giestvang; Kees BroekmanSverre Haugli. WIELRENNEN DIT JAAR TWEE „EROBA"-PLOEGEN „Eroba" neemt dit Jaar met twee ploegen aan de belangrijkste binnen- en buitenlandse wielerwedstrijden deel. De A-ploeg, geleid door Tolne Gense, is samengesteld uit Piet van den Bre- kel, de nationale kampioen Jef Lahaye, Tonnie Bergmans, Willy Gramser, Piet Haan, Gerard Keulers, Jan Plantaz en Gerard Vergoossen. de B-ploeg komt waarschijnlijk onder leiding van Huub Vinken. Voor deze formatie zijn voor namelijk jongeren gecontracteerd: Bram Kool, Frits Ramakers, Pierre Steenbakkers, Jan van Vliet, Jacques Vranken, Jan Westdorp, Kees van der Zande en de Belg Rik Haezen. „Eroba" heeft met een ploeg inge schreven voor o.m. de Ronde van Bel gië (710 mei) en de Ronde van Lu xemburg (1215 juni). Scheeosberichten AMSTELVAART 23 jan. van Aden naar Suez: BAUD 23 jan. van Singa pore naar Akyab; CLAVELLA (t) 23 jan. van Fedala naar Punta Cardon; HOUTMAN 22 jan. van Mozambique naar Dar es Salaam; KAAP HOORN 24 Jan. te Beira; KOROVINA <t) 23 jan. van Curacao naar Maracaibo; LANG- KOEAS 23 jan. van Belawan naar Aden MAETSUYCKER 23 jan van Singapore naar Penang; MER WEDE passeert 23 jan. Kaap Blanco naar London RITA (t) 24 jan. te Singapore; SAMARINDA 23 jan. van Beira naar Ü8r es Salaam; SANANA 23 jan van Saigon naar Sin- fspore; SCHELDELLOYD 24 jan. te aük Papan; TOMORI 23 jan. te Tegal; VAN WAERWIJCK 23 jan. van Sin gapore naar Saigon; WESTLAND pas seert 23 jan. Casquets naar Montevideo; CALTEX Delft <t) 23 jan. van London naar Immingham; CAMEROUNKUST passeert 23 jan. Finisterre naar Dakar; CITIES SERVICE VALLEY FORGE 23 jan. van Mena al Ahmadl naar Phila delphia; KOSIC1A (t) 23 jan. te Pur- fleet; KRYPTOS (t) 23 jan. van Singa pore naar Hongkong; NIEUW AM STERDAM 23 jan. te Barbados; CAL TEX Eindhoven (t) 23 jan. te Rotter dam; CAMITIA (t) 24 jan. van Rotter dam naar London; HEEMSKERK 23 jan. te Rotterdam; INES CORRADO 23 jan. van Rotterdam naar Gent; KLOOS- TERDIJK 24 jan van Rotterdam naar Antwerpen; LIMBURG 23 jan. to Rot terdam: LOENERKERK 23 jan. van Amsterdam naar Rotterdam, 23 jan. te Rotterdam aangekomen; MAAS 23 jan. van Rotterdam naar Algiers; PRINS WILLEM DRIE 24 jan van Rotterdam naar Le Havre; TWEELINGEN 23 jan te Rotterdam. ALDABI 23 jan. te Rio de Janeiro; ALPHACCA 23 jan. van Santos naar Montevideo; ALWAK1 23 jan. van Ma dras naar Colombo, alwaar 25 jan. ver wacht aank.; APPINGEDIJK 24 jan. te Norfolk; ASMIDISKE 24 jan. te Nor folk; BENGKALIS 24 jan. te Penang; BENNEKOM 24 jan. te Kopenhagen; CELEBES 23 Jan. te Antwerpen; ETREMA (t) 23 jan. te Iskenderun; GABONKUST 24 jan. te Lagos; KALY- DON (t) 23 jan. van Mena al Ahmadi naar Yokkaichi; KARA (t) 23 jan. te Saltend; KREEFT 23 jan. te Narvik; LAARDERKERK 24 jan. te Bushire; MARNELLOYD 23 jan. te Tacoma; OL- DEKERK 23 Jan. van Suez naar Djibouti RIJNKERK 24 jan. te Genua.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3