Scherp Eindelijk ruimte voor nieuw Agneslyceum Pachters in Woubrugge veroordeeld land te ontruimen Rapenburgs plafond verborg schildering uii 1664 UITSLAG GROSLIJSTSTEMMING GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 20 JANUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Leidse raad in korte vergadering bijeen Uiterstegracht spoedig aanbesteed De Leidse raad heeft gistermiddag in sneltreinvaart enige agendapun ten afgehandeld, nadat wethouder i. C. van Schaik in plaats van de bur gemeester, die met griep te bed ligt de jaarrede had gehouden. De rede werd beantwoord door de heer Piena. Aan de agenda was toegevoegd een voorstel inzake het aankopen van het perceel Oude Singel 220/220a, dat voor een bedrag van 30.000 aan de gemeente te koop was aangeboden met erf en tuin. Percelen in de naaste omgeving zijn reeds het eigendom van do ge meente. De Leidse raad nam dit be sluit sonder commentaar aan. Ook alle andere voorstellen van b. en w. werden overgenomen, inclusief het voorstel tot ruiling van gronden gelegen aan de Poelwetering en de Houtlaan, dat voor het St. Agnesly ceum co belangrijk Is. De heer Wiertz (KVP) toonde waardering, omdat het thans de weg vrijmaakt voor de bouw van deze school in het Leidde Houtkwartier en ihet Lyceumgebouw aan de Oude Vest. Ruimte kan geven aan het mis deelde Lager Onderwijs. Voorts zullen de complexen Haarlemmer straatPelikaanstraat vrijkomen en gesloopt kunnen worden in verband met de toekomstige stadsplannen. Bij het voorstel een lening aan te gaan van 1.535.000 bij de bank van Nederlandse gemeente, bestemd voor aanleg grondwerken viaduct-Lam menschans en demping Uiterstegracht deed wethouder een mededeling over het accoord, dat tussen Leiden en de Ned. Spoorwegen is bereikt (Zoals reeds in onze krant is gepubliceerd). De heer Ten Broek (KVP) vroeg wat de wethouder verstond onder aanbesteding van het éérste gedeelte der Lammensehanswerken, waarop de wethouder nader verkaarde, dat hij de grondwerken had bedoeld. De heer Van Velzen (CPN) kon zich moeilijk verenigen met de voor waarden van de bank van Nederland se gemeenten voor deze lening. Waarom wordt het kapitaal uitgege ven tegen een koers van 97.75 pro cent zodat dus voor elke honderd gulden slechts 97.75 wordt uitbe taald? De heer Kortmann (KVP) verklaar de zich hiermee eens. Hij wees op het feit, dat de bank van Ned. gemeen ten nog met 1 3/4 procent beneden de gebruikelijke emissies gaat. Wethouder Stolp moest antwoor den, dat men niets anders kan doen dan deze voorwaarden aanvaarden, daar ook de bank zelf op deze voor waarden heeft moeten lenen. Toen de heer Questro gister middag in de Leidse raad vroeg naar de demping van de Uiterste gracht, klonk er een stem: Is al gedempt! En er volgde een nadere ver klaring: door het vuil! Uiterstegracht. De heer Questro (Pr. Chr.) vroeg of de demping van de Uiterstegracht nu spoedig aan bod komt. Wethouder Jongeleen deelde mee, dat het college eerst tot verbeter.ing van het wegdek van de Hooigracht wil overgaan aanbesteding binnen vier weken en daar er nog een klein moeilijkheidje is vier weken daarna volgt de aanbesteding van de Uiterstegracht. a Aan het slot van de vergadering wijdde de voorzitter enige woorden aan het afscheid van de heer Gos lings (P. v. d. A.), die sinds de nood- gemeenterraad in '45 lid is. Hij bracht het raadslid dank voor het vele goede werk dat deze heeft ver richt. De heer Goslings erkende dat hij met leedwezen afscheid neemt, niet alleen omdat hij deel mocht uitma ken van een sympathieke groep per sonen, maar ook omdat hij graag de ideeën van zijn partij, die hij voor de volle honderd procent steunt in de raad wilde uitdragen. Van het nieuwe raadslid, dr. S. J. Roorda, zijn in deze raad de geloofs brieven onderzocht. (Advertentie) Vermist jong zwari hondje luistert naar de naam Robbie Bruinieren bandje om de hals. Tegen beloning terug te bezor- ben bij: Dr ZANDKUIJL, Lan- geraarseweg 35, Langeraar POTLOOD EN GEEST No. 517. Horizontaal: 1 zwemvogel, 4. kade, 6. soort, 7. visje, 9. bevroren water, 10. heks, 11. oude lengtemaat, 12. raamscherm, 13. waterdelen van het bloed, 14. nakomeling, 16. voor werp ter verlichting, 17. vaartuig, 18. zekere dans, 19. pauselijke encycliek (afk.), 20. venster, 22. zonderling, 23. muzieknoot, 24. keukengerei, 25. blauwe boerenkiel. Verticaal: 1. oude man, 2. figuur in het kaartspel, 3. staatsbedrijf (afk.), 4. komt van de schapen, 5. Rom. munt 7. duw, 8. afhangend gedeelte, 10. schrobnet, 11, rivier in Duitsland, 12. afsluiting, 13. vettige rook, 15. fa milienaam, 16. open plein in een dorp, 18. rivier in Nederland, 20 be kend gebouw in Amsterdam, 21. bun del, 22. muzieknoot, 23. lidwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 516. Horizontaal: 1. 1. sta, 3. Klos, 8. te, 9. hoepel, 10. al looi, 12. v.a., 13. een, 14. K.E., 15. leen, 17. hart, 19. eg, 20. hor, 21. pl, 22. kennel, 24. Eduard, 26. de, 27. teint, 28. ver. Verticaal: 1. Staal, 2. tel, 3. koon, 4. lei, 5. e.p., 6. oever, 7. sla, 9. hoen, 11. leeg, 14. karn, 16. Eelde, 17. hond. 18. teler. 20. hert, 21, pet, 22. kan, 23. Ede, 25. ui. ZILVEREN JUBILARISSEN Op vrijdag 30 januari zullen bij de N.V. Meelfabriek „De Sleutels" aan de Oosterkerkstraat te Leiden de vol gende employé's hun 25-jarig jubi leum vieren: de heren W. Broers, techn. dienst; J. Benning, afd. molen; P. Mieremet, W. Meurs en W. F. v. d. Post, de laatsten van afd. magazijn. BRAND! Een defect aan de automatische schakelaar van een elektrisch kachel tje veroorzaakte gisteravond tegen 11 uur brand in een woonhuis aan de Utrechtse Veer. In korte tijd stonden behang, gor dijnen en raamkozijnen in lichter laaie. De brandweer bedwong het vuur met een straal van de nevel spuit. Na afloop van de worsteling met de rode haan bleek de stoffering van de kamer zeer ernstig te zijn be schadigd. De kachel werd geheel ver nield. Verdacht van een groot aantal in sluipingen in openbare gebouwen zijn dezer dagen door de politie 4 Leidse burgertjes aangehouden, in de aan vallige leeftijden van 15, 12, 12 en II jaar. De jongens slopen naar binnen, overal waar maar bij een min of meer openbaar gebouw een deur open stond. Zij wisten zelf niet eens meer, hoeveel malen ze al een goede slag geslagen hadden: één keer maakten ze 85 gulden buitl Uit een vergelijking met de aangiften, die bij de politie waren binnengekomen, leidt de re cherche af, dat het klavertje-vier minstens 15 tot 20 insluipingen op z'n kerfstok heeft. Men vraagt zich echter af, hoeveel kleine diefstallen van de jongens nooit zijn aangegeven. De kinderrechter zal zich over hen ontfermen. BIOSCOPEN Casino: „De rran, die teveel wist", 14 jaar. Lido: „En altijd lokt de vrouw' 18 Jaar Luxor: „The bravados", 18 jaar. Trianon: „Mijn beste vijand", alle leeftijden Rex: „Drums across the river", 14 jaar. (Donderdag: „Hotel onder verdenking*', strikt volw.). Belichten opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gel delijk beloond. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Jacob Reinier zn van J. J. de Jong en R. Buitelaar; Ingrid Francina dr van E. Poel en F. A. Panhuijsen; Rudolf Johan zn van J. Jongeneel en G. E. Pal; Jo hannes Hendrik zn van J. P. F. Ver mond en M. P. R. Helvenstein; Mar jolein Cornelia Maria dr van J. F. van Veen en P: S. Bredewold; Caro- lus Johannes zn van C. A. van Lierop en E. J. A Vilders; Marie Antoinette dr van J. Taverne en A. C. Verhoef; Cornelid Maria Elisabeth dr van W. Hagen en H C. M. Klein; Brigette dr van J. Guerin en J. Bonarius; Jan zn van J. de Boer en E. Bodrij. Gehuwd: P. J. Schleepef en J. E. de Vreede; E. E. van Beusekom en M. I. R. Forger; S. G. Kamphues en C. Velthuijzen. Overleden: J. Kool man 67 jr; H. J. Thomas man 64 jr; J. M. Lezwijn, weduwe van L. J. den Holder. 82 jr; J. Jonk man 88 jr; A. Honsbeek, echt genote van L. Platteel, 25 Jr; F. Mie remet man 70 jr; G. J. Schipaanboord man 85 jr; J. E. de Meijer man 78 jr. Leidse agenda DINSDAG, 20 JANUARI. Gemengd Toonkunstkoos. Uitvoe ring Requiem Verdi, Stadsgehoorzaal, 8.15 uur nam. Franse Avond door leerl. St. Ag neslyceum. Leidse Agenda, 8 uur nam. K. O.-filmvoorstelling. De Biga mist, St. Antoniusclubhuls 8 u. nam. K. O.-cursus. Hedendaagse filo sofie. Prentenkabinet, Kloksteeg, 8 u. nam. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd Leiden, aanvangscursus 8 uur. R.K. Lyceum. Leidse Assurantieclub. Bijeenkomst in „Gulden Vlies", aanvang 20.00 u. Spreker de heer A. F. Went over „Moderne vormen van bedrijfsverze- kering". WOENSDAG, 21 JANUARI. Erepromotie mr. dr. baron De Vos van Steen wijk, Stadssgehoorzaal, 3 u. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 7 u. nam. Leids Politlemuz.-gezelschap. Feest avond. Stadsgehoorzaal, 8 u. nam. Volkenkundige lezing: Onder de Guarges van Etiophië. Spr. A. J. Dre- wes, 8 u. nam. K.A.B.-kaderbljeenkomst. Optre den Toneelver. „Vondel", St. Ant. Clubhuis, 8 uur nam. Tuinbouw en Plantknnde. Verga dering. In den Vergulden Turk, 8 uur nam. Rijksmuseum Geologie en Minera logie. Film over de afstamming van het paard. Garenmarkt la, 8 u. nam. Kath. Vrouwengilde. Viering Twee de Lustrum. Avondmis, St. Lode- wijkskerk P uur nam. Zang Alma Ma terkoor. Daarna gezellig samenzijn in „De Hoeksteen". Levendaal 1. Don Boscoschool: Ouderavond in Schoolgebouw Boerhaavelaan, 8.30 u. nam. DONDERDAG 22 JANUARI. Kath. Vrouwengilde. Viering twee de lustrum. Voordracht Nel Oosthout. 8 uur nam St. Ant. Clubhuis, 8 uur nam. K.V.P.-Kringvergadering. De Har monie, 7.30 uur nam. K. O.-concert Meesterserie. Het Residentie-Orkest o.l.v. Jean Marti- non, 8 uur nam. K. O. Rotterdams Toneel „Mer- cadet" door Hon. de Balzac, Leidse Schouwburg, 8 uur nam. Kath, Nat; Bond voor EHBO afd Leiden. Jaarvergadering 8 uiur. Ja- cobazaal tBiroht). Huishoudelijke- en Gezlnsvoorlich- Pachiverlenging door rentmeesier Het gerechtshof te Arnhem heeft nemen van vee enz. en tot het in ont- dezer dagen een uitspraak van pachtkamer van het kantongerecht te Alphen aan den Rijn inzake het al of niet bevoegd zijn van een (tich noemende) rentmeester van lande rijen, de eigenaar jegens de pachter tot voortzetting van de pacht te ver binden, bevestigd. Het pachthof te Arnhem overwoog in zijn arrest, dat een rentmeester in het alge meen niet bevoegd kan worden ge acht om namens zijn principaal te verpachten. De zaak die tot deze uitspraak heeft geleid, een geschil tussen een landeigenaar en zijn pachters, Leeft zich in februari 1958 voör de pacht kamer van het kantongerecht te Al phen aan den Rijn onder voorzit terschap van de kantonrechter, mr. Kirchenheiner afgespeeld. Het liep hoofdzakelijk over de vraag, of de incasseerder van de pacht en toezichthouder van het land bevoegd was namens de eige naar tot het sluiten van een nieuwe of verlangde pachtovereenkomst over te gaan. Toen de eigenaar de grond jaren geleden kocht, had hij een makelaar, een winkelier uit Woubrugge, een op zegel gestelde machtiging verleend, waarin hij deze makelaar tot weder opzegging aanwees als rentmeester over zijn vaste goederen. In de mach tiging was nog vermeld, dat de rent meester gemachtigd was „tot het aan- ting, Levendaal 1, Leiden. Donderdag 22 januari 1959 8 uur n.m. Textiel- show. VRIJDAG, 23 JANUARI. Leids Politlemuz.-gezelschap. Feest avond, Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. K. O. Rotterdam Toneel „Merca- det", door Hon. de Balzac. Leidse Schouwburg, 8 uur nam. Leidse Bond van Volkstninders. Prop.-filmavond. De Burcht, kwart voor acht nam. Ned. Kath. Metaalbewerkersbond. Jaarvergadering, waarna voordracht door Toon Kortooms. 8 uur nam. Har monie. „St. Willibrordus" (Textieldetail- handel). Lezing over .Euromarkt" door de heer Van Rooy, Gulden Vlies, 8 uur nam. tentoonstellingen Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10—12 en 2i uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde. Tentoonstelling „Wat doe je in de kou?" Zondagmiddag 2 uur filmvoor stelling (tot en met 1 maart 1959). Lakenhal: Tentoonstelling „Vor ming". Werkdagen: 10 uur voorrn.— 4 uur nam.; zon- en feestdagen 14 uur nam. (tot 18 januari 1959). Lakenhal: „Schatten uit het Mau- rltshuis" Werkdagen: 10 uur voorm.- 4 uur nam zon- en feestdagen: 14 uur nam. (tot 16 februari 1959). APOTHEKERSDIEN ST. Leiden: Apotheek Boekwijt Bree- straat 74, tel. 20552. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. vangst nemen van de hiervoor ver schuldigde bedragen". Twee pachters uit Woubrugge namen het standpunt in» dat zij, na ommekomst van hun pachtcóntract, mondeling opnieuw van de rentmeester voor zes jaren het land hadden ingepacht, hetgeen de rentmeester bevestigde. De eigenaar ontkende dat de rent meester bevoegd zou zijn geweest tot een dergelijke daad. Hij eiste ontrui ming van het land, zulks bij monde van de praktizijn Th. J. v. d. Heij den uit Leiden. Deze stelde zich op het standpunt, dat de makelaar, hoewel hij i n de door zijn cliënt ondertekende mach tiging als rentmeester werd aange merkt, in werkelijkheid geen rent meester was en dat de zich noemen de rentmeester de volmacht zo stun telig had geredigeerd als men van een ontwikkelde rentmeester niet mag verwachten. Tevens was de vol macht niet ruim gesteld en hield zij slechts de bevoegdheid tot incasse, welke niet mocht worden uitgebreid, De advocaat van de pachters, mr. A. J. Meijer uit Alphen, deelde deze opvatting niet. Hij stelde zich op het standpunt, dat de pachters op het woord van de rentmeester moeten kunnen vertrouwen en dat zij in ieder geval dienen te worden beschermd indien zij te goeder trouw door een machtiging, die de eigenaar aan de rentmeester gaf of door andere ge dragingen van de landeigenaar, in de mening verkeren, dat de rentmeester kan beslissen. De pachtkamer te Alphen stelde in haar uitspraak van 25 februari 1958 de pachters in het ongelijk De Zoals wij gisteren reeds berichtten is bij breekwerk aan een plafond in hev perceel Rapenburg 29 een oude plafondschildering aan het daglicht gekomen. De toekomstige bewoner van het pand, de dijkgraaf van Rijn land, mr. F. M. A. Schokking, waar schuwde onmiddellijk Monumenten zorg, die een onderzoek heeft inge steld. Thans is komen vast te staan, dat de schildering dateert uit 1664 en is aangebracht gelijk met de bouw van het huis. Het is nog niet bekend, wie de ma ker van dit buitengewoon gave schil derstuk is geweest. Men hoopt dit te weten te lcomen wanneer ook de schuifdeur, welke voor- en achter kamer van elkaar scheidt, wegge- sloopt is. Mogelijk is in de 80 centi meter brede strook, die door het bovenstuk vaa de schuifdeur nu nog wordt bedekt, de signatuur van de schilder gezet. Monumentenzorg acht het van belang, dat de schildering behouden blijft. Deze instantie heeft de fa. B. P. Boers uit Hazerswoude met de ver dere restauratie belast. Onze foto toont het middenstuk van de pas ont dekte schildering. De ontsierende papieren laag, welke Amor en omgeving tot nu toe aan het oog heeft onttrokken, is vol gens de restaurateur een zestig jaar geleden aangebracht. In die tijd wa ren oude kunstvoorwerpen niet in tel en werden zonder aanzien met de kalkkwast bestreken. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Dingsdag 20 January 1859. Italië De hertogin van Parma heeft den invoer van buiten- landschen tabak, van welk soort ook, zonder voorafgaand verlof des ministers van financiën, verboden. Alleen zal het van met paspoorten voorziene reizi gers, geoorloofd zijn eene kleine hoeveelheid voor hun gewoonlijk gebruik in het hertogdom bin nen te brengen. E. Kolfschoten op 10e plaats De uitslag Van de groslijststemming in de samengevoegde kieskringen Den Helder, Haarlem, Amsterdam, Leiden, Den Haag, Dordrecht, Rotter dam, Middelburg en Utrecht is, dat de heer E. Kolfschoten, burgemees ter van Alkemade, de 10e plaats gaat bezêtten. De heer Van Rijckevorsel komt dan niet meer in de Tweede Kamer terug, terwijl de zetel van de heer Bachg onzeker wordt. Tengevolge van een algemene staking, die door de havenarbeiders is uitgeroepen ligt het werk in de ha ven van Aden geheel stil. De haven arbeiders protesteren tegen de ar beidsvoorwaarden, die het havenbe stuur heeft vastgesteld. ter uit krachte daarvan wel mocht verpachten, aldus de pachtkamer. Het gerechtshof te Arnhem de hoogste instantie in pachtzaken, om- rdat geen cassatie open staat heeft kamer overwoog, dat de taak van een na de appèl-procedure dit vonnis ge- kamer overwoog, dat de taak van een na de appei-proceaure au vonnis ge- rentmeester zich in het algemeen en heel bevestigd. Uit de machtiging in het bijzonder in een periferie als die van Alphen beperkt tot daden van beheer, waartoe het verpachten van landerijen niet kan worden ge rekend. De volmacht was ook niet zo ruim geredigeerd, dat de rentmees- vloeide een bevoegdheid om de pacht te verlengen niet voort, zo luidde on der andere het arrest. De pachters werden veroordeeld tot ontruiming van het land en tot betaling van de proceskosten in beide Instanties. LIJST VAN GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 8 T.M. 14 JAN. '59 J. H. Ruiten en fam., gérant, Morsweg 24a; B. Akkerman en fam., machinist, Kanaalweg 173; IJ. Siderius geb. Hart- mans'en fam., Morslaan 32; L. H. Bol en fam., musicus, Pelikaanstraat 12; D. Dreef en fam., handelsamployé, Hoge Rijndijk 220; M van Putten gen. Kwast en fam., J. P. Coenhof 59;' A. Aschman en fam., kantoorbediende, Vijf Meiplein 22; C. M. Kuijpers geb. van Reijen en fam.. Vijf Meiplein 52; C. E. Verleur, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; E. U. Bankwater, 1.1. verpleegster, Rijnsburger weg 10; B. W. Poortenaar, a.b. Heren gracht; A. H. de Winter, Verdamstr. 40; P. K. M Cremers, Utr. Jaagpad 19; A. Stols geb. van Pelt, jur. medewerkster kinderbescherming, Boerhaavelaan L8; K. H. Wendt, stoffenwever, Oude Vest 61; S. Aarts, Formosastraat 18b; J. Fi- lippo, lerares, Zuidsingel 35; H. M. Wij tenburg geb. Dame, Meerhuf 18; H. Kra- 1.1. „empenius, huishoudster, Cronegt< kade 16; C. H. DInsbach. verpleeghulp. Tulen, Haarlemmerstraat 79a; E. M. Keijzer, winkeljuffrouw, Lange Mare 53; P. C. Sloos, landarbeider, L. St. Agnie- tenstraat 15; T. Berkhoff, Oude Vest 137; J. Herstel, Fagelstraat 15; B. Roest, kin- K. Swart Breestraat 14; P. Bakker Schut, Witte Singel 57d; H. Jvangean geb. Nop pen, Leliestraat 7a; N. van Duijn, adsp. verkeersvlieger, Meermanshof 30; J. C. Onderwater, R. Visscherstraat 6a; A. van den Berg, Houtstraat 4. G. Bieze en fam., Burggravenlaan 83 naar 's Gravenhage, Waalsdorperweg 207; H. C. Knoppers en fam., Rapenburg 52a naar St. Michielsgestel, Rzoemarijnlaan 32; H. J. C. Kuijpers en fam., Plantsoen 85 naar Rotterdam, Marxveld 72; M. A. J. TimpHorsten en fam., Croenestein- kade 2 naar Doetinchem, Markt 10; W. de Roode en fam., Gerard Brandstr. 34 naar 's-Gravenhage, Oosterhesselenstr. 292; J. E. van der LindeBoers en fam., R. Visscherstr. 4 naar Katwijk, Boule vard 7; J. W. Doeff en fam., Herengracht 23 naar 's-Gravenhage, v. Stienhovenstr. Vii'rht l 19; w- Kouwenhoven en fam., Verl. Nas- VUCni, I - - Roodborststraat 28; H. Nap, bloemist Leemansstraat 61; J. C. J. van Vucht, i To _nnr •«.rjravpr.haep P Kru- riJlcsonibte..car, Boerhaavelaan 40; J. M L.^taa en Sm.. Boom- van Winden, vertegenwoordiger, Haar lemmerweg 6; J. H. van der Werff, huis houdster, Maresingel 74; J. H. Leeuwen- burgh, Groenhovenstraat 19; G. Wolters Verdamstraat 60; A van der Marei ding, Breestraat 74; W. F. markt 2c naar Wassenaar, Gravenstr. 12; E. R. H. van Wort en fam., v. Vollenho- venplein 28 naar Hengelo O, Stationsplein 20; W. B. Camoenié en fam.. v. Vollen- hovenplein 14 naar Tilburg, Marsstr. 24; M. J. Steenland en fam., Boshuizerlaan 16 naar Eindhoven, Piuslaan 97; E. W. Guptill en fam., Zoeterw. Singel 39 naar H Tpiilln Canada;" A. Brand en fam., Steenschuur Meijer, Plantsoen 9^ A H van TeUlln Rotterdam. Graaf Florisstr. 95a; gen geb. Vermeer, Kanaalweg 13; A. P. de Vries, 1.1. verpleegster, Rijnsburger weg 10; A. H. Oostra, Plantsoen 27; J. C. S. Schokking, Hoge woerd 71; S. Kiers geb. de Bruin, Oude Vest 31; J. de Lan ge, statistisch analist, Witte Rozenstraat 16a; G. C. R. Krenz, Burggravenlaan 1; W. A. R. Schoorel, Druivenstraat 14; R. H. Couzij, Colenbranderstraat 20; E. B Op den Winkel, doktersassistente, Fagel straat 55; R. G. Pieters, scheepswerktuig- kundige. Moddermanstraat 9; G. E. van 10 naar Rotterdam, Graaf Florisstr. 95a; M. H. M. Bergers, Korte Mare 12-12a naar Utrecht, Oudwijk 19; J. de Boer, Fagel- str. 32 naar 's-Gravenhage, R. Wagnerlaan 63; M. M. Roskam—Leget, Plantage 3 naar Amsterdam, Beethovenstr. 64 II; W. M. T. WagenaarStoop, Noordeinde 30 naar Rotterdam, Statensingel 181b; J. H. Wansink, Boshof 2 naar 's-Gravenhage. v. Lennepweg 38; L. J. H. Huisman. Bemhardstr. 51 naar Abcoude, Stations plein 1; H. Korswagen, Oude Singel 210 aik 11 Tjinmim.iaan Driebergen-Rijsenburg. Hogesteeg M jTvin AÜÏel j* ïi4v C._v.n ,d.r B..k, RUjMburgerweg A. J. van Limbeek geb. Smith, werkster Lange Mare 80; A. C. Spierenburg, Boer- haavenlaan 47; J. H. P. Bos, rijksombte- naar, Moddermanstraat 22; J, R. Moed de Ridderstraat 7; G. van Schagem geb. Vanmorgen omstreeks twaalf uur stak óp de Haarlemmerstraat een rij kinderen van de Kath. Montessori school over onder geleide. Een vrachtauto trachtte echter toch te passeren met het gevolg, dat een der kinderen werd aangereden. De verwonding leek niet ernstig. Nadere gegevens ontbreken nog. 10 naar Den Helder, Prof. P. J. Blokstr 17; H. G. M. de Helden, Haarlemmerstr. 268a naar Venray, Leunseweg 2; W. U. S. Kloeke Witte Singel 38 naar Gronin gen, Piezerweg 26; G. Strijker, Witte Sin gel 27 naar Hoogeveen, Homanstr. 15; C. J. ColarlB, Vliet 44 naar 's-Gravenhago Schenkweg 46; T. F. Lam, Breestraat 177 naar Rotterdam, A. Mildersstr. 90c; H. C. Hemmen—Kuil, W. de Zwijgerlaan Ha naar Verenigde Staten v. N. Ameri ka; A. T. G. van der Leij, Kloksteeg 9 naar Haarlem, Wagenweg 220; V. R Zimmermann, Plantsoen 9b naar Amster dam, Wannlngstr. 21 II; W. C. van Kam menFlorijn, de Genestetstr. 60 naar Groningen, a.b. Schoolhelm 29; L. N. van Dijk, Nw. P'?stenmarkt 30 naar Amster dam. Commelinstr. 94 hs; C. Kosmann Mariër ->elstr. 15 naar Frankrijk; A. de GelderE'kelenboom. Witte Singel 27 naar Hazerswoude, Oost Geere 6; M. M HolsSpeel, Leliestr. 112 naar 's-Gra venhage, Loosduinseweg 55; P. C. Hyn- son, Zoeterw. singel 94 naar Verenigde Staten v. N. Amerika; J. F. Gabriël. Groenhazengracht 12 naar Suriname; R AlemanBlitz, Breestraat 120 naar Rot terdam, Witte de Withstr. lc. VOORSCHOTEN Geboren: Maria Agatha Petro- nella dr van J. N. Ligthart en M. G. Bakker; Paul Hendrik Willem zn van J. J. Westenbrink en J. W. Zeg waard; (te Leiden) Bernardus Sil vester Maria zn van F. Overdijk en A. J. Schalkwijk. Ondertrouwd: A. Th. Margaroli en L. A. Burrekers. Gehuwd: C. W. G. Smolders en C. Th. van der Peet. Overleden; Geesje Koopmans, echt genote van R. J. Oostergo, 67 j.; T. Waltman echtg. van J. Veenman, 68 jaar.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2