Aangetekende zending spoorloos verdwenen De toestand op Cuba Sterke veranderingen in het bollenvak doen werkloosheid toenemen Steeds meer jongeren -1AANDAG 19 JANUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Veertig briefjes van duizend Een aangetekende zending bank biljetten veertig briefjes van dui zend is spoorloos verdwenen. De biljetten waren vrijdagavond door het hoofdkantoor van de Amsterdam- sche Bank verzonden naar het bij kantoor in Delft, dat ervan in kennis was gesteld, dat de zending zou arri veren, zo veneemt de „Telegraaf". Men wachtte in Delft echter tever geefs. Br volgde een alarmerend te- Internationale productie geleide projectielen Indutsriëlen uit vijf WestEurope- se landen hebben de voorwaarden be studeerd, waaronder bepaalde, in Amerika uitgedachte geleide luoht- doelprojectielen in Europa zouden lefoontje naar het P.T.T.-kantoor in Delft, waar verklaard werd, dat de aangetekende zending zich niet had bevonden in de postzak met andere voor Delft bestemde waardezendin- gen. Ontvreemd? Is het kostbare poststuk wellicht ergens tussen Amsterdam en Delft verkeerd gesorteerd of is het ont vreemd? De postale recherche wil de eerste mogelijkheid nog niet uitsluiten, maar heeft niettemin onmiddellijk de nummers van de veertig bankbiljet ten door geheel Nederland laten ver spreiden bij bankinstelliingen,- politie- instanties en grensposten. Motorrij ders van de Amsterdamse politie hebben afschriften van de lijst der nummers nog zaterdagavond bij alle hoofdstedelijke bankinstellingen be zorgd. Waarschuwing. Wordt een dergelijk waardevol poststuk verkeerd gesorteerd, dan kunnen worden vervaardigd, zo heeft1 volgt altijd vrijwel onmiddellijk een het hoofdkartier van de NAVO in I waarschuwing van het P.T.T.-kan- Parijs bekend gemaakt. De door hun toor dat deze zending bij vergissing regeringen aangewezenen zijn de N.V. ontvangt. Zaterdagavond was een Philips in Nederland, de „Ate- dergelijke melding nog steeds uitge- liers de Construction electrique de I bleven. Charleroi" in België, Telefunken in Maandagochtend vroeg een eer- Duitsland, Sinmeccanica in Italië en I der tijdstip was niet mogelijk wegens Thompson Houston in Frankrijk. afwezigheid tijdens het weekend van De mogelijkheid bestaat, dat het j. P-T.T.-beambten hebben alle Ne- Franse bedrijf „binnen het kader van derlandse P.T.T.-kantoren een waar de geprojecsteerde industriële orga nisaties", speciale opdracht zal krij gen tot coördinatie van de produc tie. Naar wij van Nederlandse zijde ver nemen, gaat het om de productie van het speciaal voor luchtverdediging bestemde Hawk-projectiel. De be doeling is, dat elk der vijf landen een bepaald gedeelte van dit projectiel vervaardigt. Geen tabak uit Indonesië De uitvoer van tabak uit Indone- gië en West-Duitsland over de afzet- aldus een bekendmaking van het In donesische ministerie van handel. De Indonesische regering is tot deze maatregel overgegaan om het sluiten van overeenkomsten met Bel- eië en West-Duitsland over de afzet van Indonesische tabak mogelijk te maken. Door het verbreken van de handelsbetrekkingen tussen Indone sië en Nederland, waarheen alle In donesische tabak tot nu toe werd ge ëxporteerd, moet Indonesië andere afzetgebieden vinden. De nieuwe Cubaanse regering heeft Amerika om uitlevering van „oorlogs misdadigers" gevraagd, die naar de Ver. Staten zijn gevlucht. Zij ver- schuwing ontvangen, uit te zien naar de vermiste geldzending. Ook hierbij zijn de nummers van de veertig bil jetten vermeld. NEDERLANDSE KUSTVAARDER AAN DE GROND BIJ TERSCHELLING. De 200 brt metende Nederlandse kustvaarder „Tim" van de rederij W. Boll in Rotterdam, is zaterdagavond om kwart voor negen in het Storte- melk bij het eiland Terschelling aan de grond gelopen. Het 5 koppen tel lende vaartuig heeft een lek in de machinekamer opgelopen waardoor assistentie noodzakelijk werd. De reddingsboot „Brandaris' Het verjaardagsgeschenk voor Prinses Margriet Op het Paleis Soestdijk is zaterdag namens het Prinses Margrietfonds voor oorlogssclachtoffers van de koop vaardij aan jrinses Margriet het tra ditionele geschenk aangeboden voor haar verjaardag, een taart. Op de grote vierkante verjaardagstaart die bijna een halve meter lang en breed was en een geschenk is van de Ko ninklijke Nederlandse Reeders vereni ging, prijkten de 56 vlaggen van alle Nederlandse rederijen. Bovendien werd een grammofoon plaat met klassieke muziek aangebo den. Het geschenk werd overhandigd door het 14 jaar oude, Haagse meisje Lucie Hoeksema, die vergezeld werd door moeder en secretaris van het Haagse comité van het Prinses Mar grietfonds, de heer J. J. Wagner. Het gezelschap was ruim een uur de gast op het paleis. Handenen Lippen ruw?PURQl (Advertentie) Door mitrailleur gedood Omstreeks half 9 zaterdagmorgen had in de buurt van IJmuiden een SStSSS Gesloten gemeenschap werd die bij hun nachtverblijf terugkeer den, bezig hun wapens te ontladen, Waarschijnlijk door een foute bewe ging is daarbij de 20-jarige G. Th. doorbroken De sterke stijging van het aantal Baal, behorende tot het Regment i werkzoekenden in de van Heutz, door een schot uit een he?ft zo hier en daar enige ongerust- pistool-mitrailleur getroffen en kort heid verwekt. In één maand sprong daarna aan de gevolgen overleden, i het aantal werklozen van 130 n.-.ar de De collega van het slachtoffer, van 600. Be landarbeiders vormen hiervan wiens wapen het noodlottige schot verreweg een grootste groep.. Het lift gelost werd, kon nog niet worden >n de lijn der verwachtingen, dat men verhoord, aangezien hij in een n'ct spoedig aan de slag zal kunnen, shocktoestand moest worden opgeno- i Daarvoor zijn de omstandigheden in het bollenvak de laatste jaren te sterk gewijzigd. Toch is men wat de werkloosheids cijfers betreft, nog 'ang niet aan de voor-oorlogse cijfers toegekomen. Ge lukkig maar! In de dertiger jaren was Schadeloosstelling voor onfortuinlijke amazone gevolg van de steeds verder gaand, mechanisatie van het bollenvak. Vroe ger werd er in de winter veel diep- gedolven met de graaf. Thans wordt bij vele kwekers de graaf slechts zel- den gebruikt. De kabelploeg levert bollenstreek 00k uitstekend werk en de kosten lig- 4 gen daarmee natuurlijk veel lager. Ging men vroeger in maart al wie den, thans wordt het onkruid bestre den met een rugspuit gevuld met chemisch-biologische middelen. Wat is het gevolg van dit alles? De arbeiders komen eerst laat in het voorjaar, als de hyacinten, de tulpen en de narcissen bloeien, pas aan het werk om bloemen te snijden en als dat gebeurd is krijgt een deel weer ontslag, omdat er niet voldoende werk is. Het rooien dat tot voor verleden jaar de grootste „bulderperiode" van Hillegom. Lisse en Sassenheim niet B. en w. van Den Haag hebben de ?™23.0,0 "'«•""benden bad gemeenteraad voorgesteld aan me- aft dan nagaat dal vrouw G. E. K. van de Bilt-Steiner «e teyolk.ng der bollenstreek de laat- uit Den Haag een schadeloostelling "V2* nie onbelangrijk is ge- van 1 12.948,55 uit te keren ter kwti- f rüC d' d,an, toch d? h0' ting zowel van de materiële als van J""" het dat me.n' .ond»"ks Jf ver de immateriële schade, welke zü dom-gevrer^ mechanisatie der bloem- heeft geleden of nog zal lijden als boUenbedrjlven, met veel meer werk- er een januari-maand, waarop men in het gehele jaar was zal in de zeer na bije toekomst ook geen zorgen meer baren. Verleden jaar zijn goed gecon- geleden of nog zal lijden gevolg van een haar op 12 decem ber 1954 overkomen ongeval. De directeur van het gewestelijk MR KORTHALS ALTES IN HOGE RAAD Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden: rar E. J. Korthals Al- tes, advocaat en procureur te Am sterdam. tesEwerdaopUlSjinini898 te'Amstodti" het gemeentelijk grondbedrijf van ter jaren de bollenstreek een eiland geboren. Hij studeerde aan de uni- Ue" dle "e'ast „aien met versiteit van Amsterdam en aan de ,1J A landgoed „Giuenen- Sorbonne te Parijs in de rechtswe- d,ael hadden m december 1954 een tenschappen. clandestiene doorgang voor ruiters Hij vestigde zich te Amsterdam als zonder opdracht met pri^krlri -J meer commissaris van het Amster- afgesloten. Toen mevrouw Van advocaat en procureur en is onder 0111 «- «ióc» *aiv.. damse Levensverzekering Genoot schap, van de Algemene Verzeke ringsmaatschappij Providentie en van Blikman en Sartorius. Voorts is hij voorzitter van de afdeling Amster dam der Alliance Frangaise. Verbetering in Nederlandse handelsbalans In het afgelopen jaar is een aan- sleepboot „Stortemelk" hebben zich zienlijke verbetering gekomen in de tezamen met een loodsboot bij het vaartuig gevoegd. Vannacht bij hoog water, om 3 uur, heeft men getracht |de „Tim" vlot te trekken van zijn benarde positie west-noord-west van de brulboei in het Schuitegat, Door de dikke mist kon de positie van het schip moeilijk bepaald wor den. Toen het strandde en vrij hoog op de ondiepte kwam te liggen, bleek j dat het zich ten westen van de licht boei de Noordvaarder bevond. Een loodsboot en de reddingsboot „Bran daris" waren de eerste, die de „Tim" bereikten; naderhand voegde zich hierbij de sleepboot „Stortemelk". De „Tim" lag gistermiddag al min der gunstig dichtbij de branding op deze plaats van Terschelling. Van zocht hen vast te houden tot gegevens de sleepboot zijn pompen overge en bewijzen kunnen worden overge- j bracht om het binnenstromende wa- legd. Ministed Agramonte, die dit zater dagavond bekend maakte, deelde j ter in de machinekamer te bestrij den. De bemanning van de kustvaarder voorts mee, dat de totnogtoe ten uit- is ongedeerd en liep geen enkel ge voer gelegde executies gebaseerd wa ren op het strafrecht zoals de vrij heidsstrijders dit nog tijdens de ge vechten hadden vastgelegd. Aan elk geval was nauwgezet aandacht be steed. Honderden soldaten uit het leger van de vroegere president Batista le veren nog steeds tegenstand in de zal bij de a.s. verkiezingen met vier PACIFISTISCH SOCIALISTISCHE PARTIJ De Pacifistisch Socialistische Party bergen van de Sierra Maestra en Es- cambray, waar eerst Fidel Castro zijn verschillende kandidatenlijsten uitko men n.l. één voor Groningen, Fries- guerilla voerde. Deze soldaten zou- j °re"te,Jen, Overjjjel, één voor den een wapenzending uit de Domi- Utrecht, Gelderland, Noord-Brabant verhouding tussen uitvoer en invoer. Zij bedroeg n.l. resp. 12,22 en 13,77 miljard gulden, terwijl het jaar daar voor werden genoteerd 11,8 en 15,6 miljard gulden. Toen dus was er aan zienlijk méér invoer dan uitvoer en dit beïnvloedt de economie op on gunstige wijze. In het afgelopen jaar werd de import met 89 procent dooi de export gedekt. Zo'n hoog dek kingspercentage is sinds 1953 niet meer voorgekomen. In 1957 bedroeg dit slechts 75 procent. De handelsbalans boekte over het afgelopen jaar een tekort van 1.554 miljoen gulden, en ook dat is een verbetering.van liefst 2.3 miljard gulden, vergeleken met 1957, toen de handelsbalans een tekort vertoonde van 3,28 miljard gulden, het groot ste dat ooit na de oorlog werd be reikt. Twee werklieden van de dienst voor I arbeidsbureau te Lisse, de heer G. F, B. Maas, is van mening dat in de derti ger jaren de bollenstreek een eilanc. vas, een gesloten gemeenschap, die ;een emplooi elders zocht. Het ont ••reken van lage en technische scholen ?n middelbare scholen droeg er toe hj om de blik beperkt te houden de herder was er in die jaren geen spra ke van beroepskeuzevoorlichting. De paard wilde doorrijden reed ze tegen zoons die van school kwamen. beland- Op het spoorwegemplacement te Zwolle is vanmorgen de 38-jarige Zwolse wagenmeester H. G. V. Rien- tjes bij het oversteken van de rails door een locomotief gegrepen en meegesleurd. Hij werd daarbij zo ernstig aan het hoofd gewond, dat hij vrijwel onmiddellijk dood was. Het slachtoffer laat een vrouw en drie kinderen achter. asiel heeft gezocht, hebben ontvan gen. Te Roncourt nabij Metz in Oost- nicaanse republiek, waar. Batista en Limburg, een voor Noord-Holland Frankrijk is vrijdagavond een gang en een voor Zuid-Holland en Zee- van een ijzermijn ingestort. Vijf men- land. J sen kwamen om het leven, twaalf Lijsttrekker voor het gehele land werden gewond en drie worden ver- behalve in de provincie Noord-Hol- niist. land is de heer H. J. Lankhorst uit Een groot deel van het gebied werd Amsterdam. In Noord-Holland zal als door de instorting opgeschrikt De lijsttrekker fungeren ds N. v. d. Veert i mensen dachten, dat er een aardbe- te Westzaan, Voor alle kieskringen ving was. In een weg nabij Roncourt staat dr O. Noordenbos als nummer ontstonden op verscheidene plaatsen twee op de lijst. De Belgische regering is van plan een nieuwe „gokbelasting" van 12 procent te heffen op de prijzen van puzzles in kranten en tijdschrif ten. Het ontwerp voor deze belasting wet is zaterdag gepubliceerd. Deze gokbelasting is reeds van toepassing op voetbalpools. Het wetsontwerp be vat tevens voorstellen voor verhoging van de wegenbelasting voor auto's met dieselmotoren met twintig pro cent. Vertegenwoordigers van de Sow- jet-Unie en de Verenigde Arabische Republiek hebben zondag te Cairo een overeenkomst getekend op grond waarvan de Sowjet-Unie hulp zal ge ven bij de bouw van een scheepswerf te Alexandrië. De scheepswerf zal ruim zestig miljoen gulden kosten. De hertog van Edinburgh, de echtgenoot van koningin Elizabeth van Engeland, vertrekt dinsdag a.s. voor een reis door het Britse Geme nebest, welke een honderd dagen zal duren. Hij bezoekt o.m. India, Oost- Azië, het gebied van de Stille Oceaan, Singapore, Hongkong, het gebied van het Panama-kanaal en de Bahama- eilanden. Drie jongens van vijftien jaar in Fanwood (New Jersey) zijn ge wond door het ontploffen van een zelfgemaakte raket, die 10.000 luci ferkoppen als brandstof had. Hun toestand is bevredigend. De ontplof fing gebeurde, toen een der jongens de lucifer-koppen met een stalen staaf in een cylinder sloeg. Helikopters van de Franse ma rine en de Franse sleepboot „Belier" hebben zondag 37 zeelieden gered van het Amerikaanse schip „Valiant Effort", dat voor de kust van Tunis bij zwaar weer aan de grond was ge- lonen. I brede scheuren. de versperring, viel en liep ernstig letsel op. De werklieden werden tot in hoogste instantie veroordeeld. De onfortuinlijke paardrijdster had aan vankelijk 32.243.05 van de gemeen te gevorderd, maar dit bedrag kon worden teruggebracht tot 12.948,55. Siille Omgang Naar de heer E. Elsenburg, voor zitter van het gezelschap van de Stille Omgang, dat gisteren in Amsterdam ziin jaarvergadering heeft gehouden, in zijn openingswoord mededeelde, zal het gezelschap in be^in februari een boekje in stripvorm uitgeven met tekst van Evert Verkerk en tekenin gen van Frans Lammers. Het is niet speciaal bedoeld voor de ieugd. Er worden dit jaax weer 85 a 90.000 deelnemers aan de Stille Omgang ver wacht, een steeds stijgend aantal, vooral dankzij de jongeren. Mgr. G. P. J. van der Burg, deken van Amster dam, pleitte voor het opnemen van meer jongeren in de besturen van de plaatselijke afdelingen. Men zal dit jaar de Amsterdamse parochies beter over de drie zondagen verdelen, zodat een opeenhoping op de laatste zondag achterwegen blijft. Dit mede met het oog op het feit, dat veel Am sterdammers al buiten parochiever band de Stille Omgang maken. Er worden dit jaar ook meer autobussen verwacht, namelijk 6 a 700 en minder extra treinen. Er worden weer dertig kerken ingeschakeld. De algemene intentie werd verdui delijkt; zij luidt: „Ieder mens heeft recht op onze belangstelling. Laten we denken aan de nood van onze miljoenen tijdgenoten, die lijden." De contributie voor de zusterge- zelschappen werd verhoogd. Mr. A. R. Mertens hield naar aanleiding van de intentie een toespraak over: „De wereld, waarvoor wij bidden, gezien door een journalist". HET „SCHOT OP DE SPOORBAAN" Het hoog militair gerechtshof zal morgen geen irrest wijzen in de zaak, waarbij wachtmeester den O. terecht heeft gestaan op beschuldiging in ge breke te zijn „ebleven in de functie van veiligheidsofficier bij schietoefe ningen te Oldebroek (zaak „schot op den automatisch in het vak dat vader beoefende en dat was uiteraard maar al te vaak het bollenvak. Na de oorlog is dat sterk veranderd. Het vervoer verbeterde, men ging meer pendelen, men legde contacten (o.a. deden dat de leerlingen der Leidse scholen) en thans is van een gesloten gemeenschap geen sprake meer. Onverwachte factor. Een zeer belangrijke rol bij deze ontwikkeling speelde ook de bromfiets. Toen dit vervoermiddel binnen het berei' van de grote massa kwam speelden afstanden geen rol meer als men maar zorgde, dat er benzine in de tank zat. Moeilijk bereikbare plaat sen kwamen binnen de actieradius van de bromfietsende werknemer Men zocht en vond elders werk en zo kon het gebeuren, dat vele bloem bollenarbeiders in andere bedrijfstak ken terecht kwamen en daar hieven Verder moet niet ovftr het hoofd wor den gezien, dat in de dienstensector na de oorlog ook veel meer werkge legenheid is gekomen: het hotelwezen vroeg meer krachten, 't vervoer nam toe, de middenstand in de streek breid de zich uit en de veilingen trokken meer personeel aan. Last but not least groeide ook 't aantal detaihandelaren in bloembollen vrij sterk en schakel den vele groot-exporteurs over op de zgn. „doosjespakkerij", die ook meer personeel vroeg. Vooral voor de vrou wen is in de na-oorlogse jaren de ar beidsmarkt in de bollenstreek veel groter geworden. Van grote invloed zijn ook geweest de teëltbeperkingen, die in de derti ger jaren door de Sierteeltcentrale in het leven werden geroepen. Voor de crisis teelde men in „de Zuid" rond 3700 hectare en dat areaal werd inge krompen tot 2500 hectare. De na-oor logse uitbreidingen waren niet zo groot en thans ligt het areaal in de Zuid maar even boven de 2700 hec tare. Mogelijkheden tot uitbreiding zijn er nagenoeg niet. Want men mag nu in het Langeveld ruim 100 hectare bunders ontgannen hebben, die winst weegt niet op tegen 't verlies dat is geleden als gevolg van woningbouw, wegenaanleg, e.d. Groeiende problemen. Intussen roept de sterk stijgende strueerde rooimachines op de markt gekomen. Voor het a.s. rooiseizoen aanbreekt hebben twee fabrieken een in Noordwijkerhout en een in Bovenkar- spel niet minder dan tachtig rooi- machinej afgeleverd. Deze machines komen stuk voor stuk naar de bollen streek in de Zui'd. Beide machines hebben een capaciteit van 200 rijn- landse roeden per dag. Per dag zullen de as. zomer in de Zuid dus minstens 16.000 roeden per dag'met de machine worden gecooid. Als men weet dat één man met de hand per dag tussen de twintig en de dertig roe tulpen kan rooien (het ligt er aan of men zaad- goed of grotere bollen moet oogsten) dan behoeft men waarlijk geen expert op het gebied van de arbeidsmarkt te zijn om te kunnen beoordelen hoe veel man door het rooien met de ma chine worden afgestoten. Klap op de vuurpijl. Het mechanisch planten neemt ook hand over hand toe en zo zou men kunnen doorgaan. Wanneer de ontwikkeling geen an dere wending krijgt, dan is een deel van de bloembollenarbeiders binnen afzienbare tijd geen paar wintermaan den maar meer dan een half jaar zon der werk. We weten dat de directie van het arbeidsbureau te Lisse altijd op het standpunt heeft gestaan: het bollen vak in deze streek nummero één c» daarom moeten we voor deze be drijfstak een flinke arbeidsreserve handhaven. Ni- de lijn van de ontwik keling zo sterk naar een andere rich ting is omgebogen, "u mag men niet verwachten dat men de arbeider' meer dan eene half jaar in reserve zal gaan houden. Dat lijkt ook niet ver antwoord. De grootte arbeidsplek, die men nog niet met de machine kan afkappen, is die in de exporttijd. Het pellen, het tellen, het pakken, enz. gebeurt no vrijwel allemaal met de hand. Daarom zal het bollen rak nu het eenmaal a heeft gezegd, au torna - tsich ook b zal ook de verpakken andere oplo °ten laten horen. Het "-^handeling en het aniseren. Een r niet. EHBO-wedslrijden fe Roelofarendsveen Eerste prijzen voor Leiden en De Rip Bij de zondag in de aula vau de St. Jozefschool te Roelofarendsveen ge houden E.H.B.O.-selectie wedstrijden voor het rayon-Leiden heeft de R.K. E.H.B.O. „Peerke Donders" beslag weten te leggen op drie prijzen. Niet alleen wist de seniorenploeg bestaan de uit mej. M. Luykx als comman dante, mevr. A. Cival-Reizevoort en de heer W. Vrouwenvelder als hel pers met royale puntenvoorsprong de eerste prijs te behalen en daardoor definitief beslag te leggen op de te1SA1THÏt werkloosheid de bollenstreek pro j wisselbeker, doch eveneens be- J2ÏÏÏ blemen op. Terwijl de arbeiders vroe- haalde mej. Luykx de eerste prijs der onbepaalde tijd uitgesteld, omdat een onderzoek ter plaatse noodzake lijk geacht wordt. 5 mej- Luykx de eerste prijs der ger slechts enkele wintermaanden commandanten. Voorwaar, een schil- geen werk konden krijgen, wordt die iterend resultaat, periode de laatste jaren voortdurend - langer. Een en ander is een logisch .JÏiJJÏÏ? ÏT "je afd. Hoelof- arendsveen, de heer Witjes, opende de wedstrijdmdddag met een hartelijk welkom aan de jury en wedstrijd- ploegen en sprak de wens uit, dat de ze wedstrijden een vlot en leerzaam verloop mochten hebben. Na vlotte afwerking van belde on gevallen zowel door senioren als ju nioren gaf dr Muskens een duidelijke Drie Rotterdammers, onder wie uiteenzetting over de behandeling een taxichaffeur, zijn vannacht na vai\ ongeval der senioren en dr SigareHensmokke'aars door politie geknipt een achtervolging door de politie aan gehouden, verdacht van smokkel van 60.000 sigaretten. Op Katendrecht zagen drie politie mannen, die in een auto rondreden, twee mannen zich op verdachte wijze ophouden. Na enige ogenblikken verscheen een taxi, die een haventer rein opreed. Een kwartiertje later kwam de wagen, waarin toen ook de twee mannen bleken te zitten, terug en verdween met grote, snelheid in de richting vart de Maashaven. De politieauto zette de achtervolging in. De taxi werd ingehaald, stoptekens Werf ovei het ongeval der nioren. In beid? afdelingen bleken er door verschillende groepen nog wel enige foutjes te zijn gemaakt, maar over het algemeen werden de ongevallen vrij goed uitgewerkt. Nadat de heer E. J. M. Kolfschoten burgemeester van Alkemade, de wed- strijdgroepen met waarderende woor den had toegesproken maakte deze onder hevige spanning der deelne mers de uitslag bekend. Deze waren als volgt: Afd. senioren te behalen punten max. 80. Leiden 70 pnt.; 2. Voorhout 56 werden gegeven, maar zonder succes. I Stompwijk 52 pnt.; 4. R'veen Toen werden waarschuwingsschoten 41 J>nt. gelost met als enig resultaat een taxi,Kommandanten senioren: te beha die nog harder ging rijden. Bij een ieH ,PUn*fn 30 max. 1. Mej. Luyks, gesloten brug was de taxichauffeur: £flden 25 pnt; 2. Voorhout 21 pnt; 3. gedwongen een emplacement van de I veen p 4- st°mpwijk 16 pnt. spoorwegen op te zwenken. De auto slipte daarbij en kwam tussen rails tot stilstand. Alf. Junioren te behalen punten 80 de Pnt. max. 1. Rijpwetering 61 pnt.; 2. R'veen Twee mannen sprongen er uit en 58 pnt.; 3. Leiden 36 pnt.; 4. Voorhout gingen er als een haas vandoor. Na 33 pnt.; 5. Stompwijk. nog enkele waarschuwingsschoten! Kommandanten junioren- te beha- werden z egegrepen, evenals de taxi-Ion 25 pnt. 1. mej. Wolvers, Rjjpwe- chauffeur. In de auto lagen 60.000 tering, 22 pnt.; 2. R'veen 21 pnt 3 Amerikaanse sigaretten, afkomstig Leiden 17 pnt; 4. Stompwijk 15 pnt van een buitenlands schip. I 5 Voorhout 10 nnt

Leidse Courant | 1959 | | pagina 9