DUINSTREEK Muzikaal individualisme vierde hoogtij MAANDAG 19 JANUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Dixieland-concert te Leiden Onecht kind van de muzen? Het is een zeer kalme come back, die Peter Schllperoort heeft gemaakt. Een terugkeer, die, muzikaal gezien, zeker niet geluidloos was, heeft wel iswaar de harten van vele „ingebur- gerden" van Dixieland sneller doen kloppen maar toch Het jazz-concert, dat zaterdag avond in de Stadsgehoorzaal te Lei den werd gegeven, vermocht geen overmaat aan belangstelling te trek ken. De reden daarvan zou kunnen zijn, dat Peter Schllperoort, eertijds de fameuze voorganger van de Haag se Dutch Swing College Band, geen „eigen" orkest meer heeft. Grootmoe- j dig verleent hij zijn medewerking aan I (alweer) een Haags septet, „The I Stork Town Dixie Kids", een voor de dlxie-stljl veelbelovend gesel- schap. Eerlük gezegd, wy hebben ons in' gemoede afgevraagd, wat toch de| charme is van deze on-echte dochter' der muzen. We nemen aan, dat het antwoord schuilt in de grote mate van individualisme, die de dixieland- muziek ademt. Dat is juist, wat een groot deel van de moderne jeugd ver langt; een eigen individu te zijn, dat door zijn naaste wordt gewaardeerd en met rust gelaten.. Zij wil niet in alles geregeld en gebonden worden; niet in alles afhankelijk van het doen en laten van de „massa". Die jeugd is niet slechter dan die /an „vroe ger". Ze heeft haar eigen idealen maar trekt zich bij elke poging tot bemoeienis van buitenaf onmiddelijk terug in de afweerstelling van peil loze oppervlakkigheid en onverschil ligheid. Natuurlijk overwicht. Daarom waarschijnlijk heeft een d-ixie-gezelschap ook geen leider in de betekenis van een dirigent. Hij i3 de man, die de spelers bljeentrom- melde, de aanvoerder van een aantal virtuozen. Elk van hen speelt zijn eigen partij en krijgt de gelegenheid, zijn eigen soli te spelen. Zo ontstaan vaak meesterstukjes van improvisatie. Het spel van het geheel wekt de in druk van een melodie. Het enige in strument dat die indruk in de verte bevestigt, is de piano, die bij de S.T.- Dixiekids bespeeld werd door de „lei der", Koos Wessels. Door de medewerking van de va der van de Nederlandse dixieland. Peter Schilperoort, was het Stork Town septet uitgegroeid tot een octet met negen stemmen. Het heeft een bezetting van piano, trompet, clarinet én tenor-saxofoon, trombone, bas, slagwerk en ukelele-guitaar. De heer Schilperoort, die het programma aan kondigde, bespeelde eveneens een klarinet. Het orkest kwam zonder veel om slag op het podium: ineens was er de herkenningsmelodie, waarin men duidelijk het roodborstje tegen het ruit hoorde tikken. Het kan natuur lijk ook het klepperen van de Haag se ooievaar geweest zijn maar dat is ons ontgaan in deze overweldigende wolk van muzikale doping. In het programma vonden de jazz- fans de oude bekenden van het Dutch Swing College terug o.a. „At the jazz band ball", „Sweet Georgie brown", Leidse aeenda MAANDAG, 19 JANUARI. Gemeenteraad. Zitting. Raadzaal Stadhuis. 2 uu»- nam. K. O.-curus Moderne Handen arbeid. Leids Volkshuis, Apothekers- dijk 19.30 uur nam. R.K. Instuif Herensingel. Dansen met muziek van „Blue Moon Combo". Zaal Maria Gijzensteeg. 8 uur nam. Kath. Nat Bond voor EHBO Rayon Leiden. Rayon EHBO wedstrijden. Aanvang 2 uur n.m. te Roelofarends- veen (nieuwe school). DINSDAG, 20 JANUARI. Gemengd Toonkunstkoos. Uitvoe ring Requiem Verdi, Stadsgehoorzaal, 8.15 uur nam. Franse Avond door leerl. St. Ag- neslyceum. Leidse Agenda, 8 uur nam. K. O.-filmvoorstelling. De Biga mist, St. Antoniusclubhuis, 8 u. nam. WOENSDAG 21 JANUARI. Kath. Vrouwengilde. Viering Twee de Lustrum. Avondmis, St. Ixxde- wijkskerk P uur nam. Zang Alma Ma terkoor. Daarna gezellig samenzijn in „De Hoeksteen". Levendaal 1. DONDERDAG 22 JANUARI. Kath. Vrouwengilde. Viering twee de lustrum. Voordracht Nel Oosthout. 8 uur nam. St. Ant. Clubhuis, 8 uur nam. VRIJDAG, 23 JANUARI. Leids Politiemuz.-gezelschap. Feest avond, Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. K. O. Rotterdam Toneel „Merca- det", door Hon. de Balzac. Leidse Schouwburg, 8 uur nam. Leidse Bond van Volkstuinders. Prop.-filmavond. De Burcht, kwart voor acht nam. Ned. Kath. Metaalbewerkersbond. Jaarvergadering, waarna voordracht door Toon Kortooms. 8 uur nam. Har monie. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d Werfpark 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10—12 en 24 uur. Zon- en feestdagen 2—4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Wat doe je in de kou?" Zondagmiddag 2 uur filmvoor stelling (tot en met 1 maart 1959). Lakenhal: Tentoonstelling „Vor ming". Werkdagen: 10 uur voorm. 4 uur nam.; zon- en feestdagen 14 uur nam. (tot 18 januari 1959). Lakenhal; „Schatten uit het Mau- ritshuis". Werkdagen: 10 uur voorm.- 4 uur nam.; zon- en feestdagen: 1 uur nam. (tot 16 februari 1959). I surrender dear", „I found a baby", „That's a Plenty" en verschillende tunes, niets dan „rhytm" en blues. Eigen publiek, eigen genot. De muzikanten, gemelijk of in span ning aangestaard door het pubiek handen in de zakken, kauwgum-kau wend, hakken-tikkend en voorzien van bleke baardjes, Marlon Brando- kopjes of kleurige sokken, rokken en dassen - hadden klaarblijkelijk ple zier in hun spel. De drummer roerde rhytmisch in zijn pap-pannen, de bassist krabde zijn instrument, dat het van genoegen kreunde en de klarinetspelers neuzel den aan hun insrumenten als konij- nen-in-comotitie aan een wortel. Soms hadden de blazers een samen- spraakje, dan weer voerden ze beurte lings het hoogste woord: de trompet tist legde zijn ziel in zijn instrument tot hij zélf blau v aanliep; de saxo foonblazer tot zijn ogen uitpuilden boven zijn rondgespannenwangen. De trombone-man wrong syncopen uit zijn koper, terwijl hij met zijn benen vraagtekens maaide. Speelden zij al len vakkundig en hard. meer op de achtergrond rizzelden schuchter, con- trapuntig pianospel en een rillirige cascade van ukelele-klanken. Elke so lo werd zo maar tussen het spel door door de wat rechterop-zit- tende toehoorders beloond met ap plaus en door de mede-muzikanten met bewonderende blikken. Opge slurpt door de Stork Town Dixie Kids hebben de toehoorders genoten. Wij, niet ten volle begrijpende bui tenstaanders, waren getroffen door hun rustig gedrag en de klaarblijke lijke ernst, waarmee zij het concert volgden. Wij zijn daarom van mening dat het aanbeveling verdient mééi van dergelijke concerten te geven, ten be hoeve van de jeugc die beter naar muziek kan luisteren, dan de avon den door te brengen rond automati.- ken. 17e eeuwse plafondschil dering ontdekt? Toen vanmorgen enige stucadoors van Petëk-s' Stucadoorsbedrijf te Lei den bezig waren met het slopen van het oude plafond 5n de achterkamer van perceel 29 aan het Rapenburg het toekomstige domicilie van de Dijkgraaf van Rijnland, mr. F. M. A. Schokking stuitten zij tot hun ver bazing op een zeer fraai beschilderd houten plafond. Het is een allegorische voorstelling van Amor met boog en pijlenkoker, een krans rozen boven het hoofd houdend. De voorstelling, welke nog buitengewoon gaaf is, is verder ge- orneerd met gouden rozetten. Dijk graaf Schokking, die op het ogenblik van ontdekking toevallig aanwezig was, verzocht het verdere breken aan het plafond voorlopig uit te stel len om Monumentenzorg gelegenheid te geven een oordeel uit te spreken. Waarschijnlijk betreft het hier een schildering uit het eind van de 17e eeuw. „St. Chrisloffel" zag terug op 1958 Onder voorzitterschap van de heer L. van Leeuwen kwam „St. Christof- fel" voor de eerste vergadering in 1959 in de Harmonie bijeen. In zijn vijf-minuten-toespraak dankte pater F. v. .d. Brom o.f.m. voor de ontvan gen nieuwjaarswens. De voorzitter dankte in zijn nieuwjaarstoespraak de naar elders vertrokken geestelijk adviseur pater Maarschalkerweerd o.f.m. alsmede de huidige adviseur pater F. v. d. Brom o.f.m. die met zeer veel enthousiasme zijn taak heeft aangepakt. Tevens bedankte hij zijn medebestuursleden alsmede de trou we leden die geregeld de vergaderin gen bezoeken. Vervolgens besprak hij in vogelvlucht de belangrijke ge beurtenissen op politiek, sociaal-gods- dienstig-technisch en economisch ter rein. Economisch bezien was 1958 zeker geen best jaar en de strijd zal in 1959 zeker worden voortgezet. Spreker wees op het toenemend aantal zelf bedieningszaken waarbij het voor vertegenwoordigers zeker niet ge makkelijker wordt vanwege de con centratie in dit soort van bedrijven. Tot slot sprak spreker de hoop uit dat ook St. Christoffel vooruitgang zal mogen boeken en wenste alle le den en hun gezin een voorspoedig 1959 toe. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek dat de vereniging iets was vooruitgegaan wat betreft het leden aantal, n.l. 47 leden was het aantal op 1 januari 1959. Uit het overzicht van de penningmeester bleek, dat hij dit jaar weer de eindjes aan elkaar had kunnen knopen, al vereist dit tegen woordig wijs beleid en overleg. Na dit verslag dankte voorzitter van Leeuwen in het bijzonder de heer Antoni voor het vele werk, dat hij voor de vereniging gedaan heeft en nog steeds doet. Bij acclamatie werden de aftreden de bestuursleden herkozen. In de kascommissie namen zitting de heren Meeuwisse en van Dongen. Voorzit ter wees nog op de komende Stille Omgang 7 maart en hoopte dat weer vele leden aan de Omgang zouden deelnemen. Bij de rondvraag informeerde pater v. d. Brom naar eventuele onderwer pen waarvoor de leden een speciale belangstelling aan de dag legden waarover hij dan eventueel een le zing zou kunnen houden. Tot slot attendeerde de voorzitter nu reeds op het komend 40-jarig be staan waaraan alle leden zouden moeten medewerken en betalen om dit t.z.t. op waardige wijze te kunnen i vieren. KATWIJK Raadsagenda De raad van de gemeente Katwijk komt in openbare vergadering bijeen op donderdag 22 januari des avonds om half 8. Pun ten van behandeling zijn o.m.: voor stel tot het overnemen in eigendom van de opstal Zuidstraat 75; ander maal in gebruik geven van het speel veld in het Duinpark aan de Park laan aan „Quick Boys"; verhoging van de jaarwedde aer wethouder tot ƒ4830.per jaar ingaande 10 nov. 1958; het beschikbaar stellen van crediet voor aanschaffing van ma teriaal ten behoeve van B.B.; het verlenen van subsidie aan de Ned. Vereniging tot Rheumatiekbestrij- ding en tot verhoging van de subsi die aan het Koningin Wilhelmina- fonds; het beschikbaar stellen van gelden voor de stichting van een speeltuin in het buurtschap „Molen- blok"; het voteren van gelden voor de aanschaffing van een nieuwe meet-apparatuur in het transforma torstation in de Van Egmondstraat te Katwijk a. d. Rijn. Het kan wel niet anders of het moet er de vrolijke stemming in brengen dat het Katwijkse politie korps er een zelfstandige drumband op na gaat houden. De taak van de politie is niet altijd een vrolijke, in tegendeel en daarom heeft het on getwijfeld een goede zijde dat men daar aan muziek gaat doen. Het drumbandkorps bestaat nl. uit leden van het politiekorps en de reserve- politie. Voorzitter van de vereniging is de heer M. Timmermans, secreta ris de heer J. Voording, penning meester de heer H. Hottinga, en alg. adj. P. Teunissen. Als tambour- maitre zal optreden de heer J. Sou- verljn. Met de oefening wordt zo spoedig mogelijk begonnen en met het zomerseizoen denkt men reeds te kunnen optreden en dan niet in poli tie doch speciale uniform. KATWIJK AAN DEN RIJN Groslijststemming Uitgebracht 64 stemmen, waarvan 1 van onwaar de. Geldige stemmen: 63; Romme 47, Van Doorn 1, Ploeg 1, Lucas 1, Laan 1, Nolte 1, Rijckevorsel 2, Bachg 4, Kolfschoten 4, Duyvenstein 1. Een pover resultaat van de bijna 300 le den! K.AJ5. De opkomst ter verga dering van de KAB afd. Katwijk a. d. Rijn in het Parochiehuis was be vredigend. Begrijpelijk, want het ging om het win terprogramma. De voorzitter, de .heer A. Hensen, open de met een woord van welkom, in- zonder aan de heer Jaarsveld, dis trictsbestuurder. Na afhandeling der gewone agendapunten werd uitvoe rig gesproken over het winterpro- gramma, waarvoor verschillende suggesties werden gedaan, behalve kaartavonden ook culturele avonden waarbij de heer Jaarsveld van ad vies diende. Dit programma zal de leden worden bekend gemaakt. Na rondvraag werd ook van deze avond nog een gezellige kaartavond ge maakt. Geslaagd Mej. A. M. Parlevliet TENTOONSTELLING „DE VRIENDENCLUB" Zaterdag en zondag hield de post duivenvereniging „De Vrienden club" haar jaarlijkse tentoonstelling in Bellevue aan de Steenstraat en ook nu was het ingezonden mate riaal zeer goed te noemen, want keurmeester Chr. Braun uit Oegst- geest had hier een zeer moeilijke taak en hier waren de uitslagen steeds met gelijke stand, zodat kleur de einduitslag bracht. De voornaamste uitslagen waren: Klas I: Oude doffers boven 500 km.: 1. R. Pet; 2. W. J. Mark; 3-6. A. de la Rie, J. Beekman, W. J. Mark, H. Mulder, C. Vlaardinger- broek. Klas 2. Oude duiven boven 599 km.: 1. A. de la Rie; 2-3. J. Beekman, J J. Nys. Klas 3. Oude doffers van 300500 km.: 1-2. R. Pet; 3. J. Beekman. Klas 4. Oude duivinnen 300500 km.: 1. W. Vijlbrief; 2. J. Beekman; 3 W. Vijlbrief; 4. R. Pet Klas 5. Oude doffers van 65300 km.: 1. J. v. Leeuwen; 2-5. J. Beek man, v. Dijkv. d Luit, J. v. Leeu wen, B. v. Seggelen. Klas 6. Oude duivinnen 65300 km.: 1. W. Vijlbrief; 2. J. Beekman; 3-4. J. Beekman. J. Verhaar. Klas 7. Oude doffers onbevlogen: 1 W. Vijlbrief; 2-3. C. Vlaardinger- broek, J. Beekman. Klas 8. Oude duivinnen, onbevlo gen: 1-3. W. Vijlbrief. Klas 9. Jonge doffers, bl. band, bl. kras, zw. kras, bevlogen: 1. W. Vijl brief; 2. J. J. ijs; 3-6. R. Pet; J. Ver haar. Klas 10. Jonge duivinnen, bl. band, bl. kras, zw. kras, bevlogen: 1. W. Klink; 2. J. Verhaar; 3. comb. v. Dyk-v. d. Luit Klas 11. Jonge doffers, bont en Chr. Borst; 2. C. Vlaardingerbroek. Klas 12. Jonge duivinnen, bont en niet gemengde kleuren, onbevlogen: 1. J. J. Mulder: 2-3. P. Noppe; C. Vlaardingerbroek. Klas 13. Jonge doffers, alle kleu ren, onbevlogen: 1. Chr. Borst; 2. J. J. Mulder. Klas 14. Jonge duivinnen, alle kleuren, onbevlogen 1. J. J. Mulder; 2. H. Verver. Klas 15. Late jonge doffers, alle kleuren, minstens 3 oude pennen: 1. A. de le Rie. Klas 16. Late jonge duivinnen, idem: 1. A. de la Rie. Beste vogel van het geheel: R. Pet; beste oude doffer: R. Pet; beste oude duif: W. Vijlbrief: beste jonge dof fer: Chr. Borst; beste jonge duif: J. J. Mulder; laagst aantal punten: A. de la Rie. alhier, behaalde by de te Leiden af genomen examens, uitgaande van de ed. Associatie voor Praktijkexamens, het praktijkdiploma boekhouden. „De Minor" vierde vijfjarig bestaan Met een grote feestavond vierde de aquariumvereniging „De Minor" zaterdag in het Parochiehuis haar vijfjarig bestaan. De heer M. van der Plas, die de bijeenkomst leidde, opende de feestavond met geluk wensen en een dankwoord aan het bestuur. Dat de vereniging in deze jaren vooruitgang heeft geboekt, al dus spreker, kan me», bemerken aan het feit dat zij in de publieke be langstelling is komen te staan, mede door de waardering die de burgerij heeft voor de actie tot het plaatsen van aquaria bij chronische zieken en bij instellingen. Vervolgens sprak de voorzitter, de heer J. C. Zijderveld. Hij memoreer de in het kort enige feiten uit de vijfjarige geschiedenis der vereni ging, die in 1954 met zeven leden werd opgericht; thans is het leden tal gestegen tot 32. Ook financieel Is er groei te bespeuren. De vereni ging beschikt thans over de nodige technische middelen om de uitgave van een eigen verenigingsblad in egen behec* te verzorgen. Dank zij een tweetal verlotingen konden bh verschillende zieke medeburgers aquaria worden geplaatst. Ook een school werd van een aquarium voor zien De vereniging verzorgde naast de gewone verenigingsavonden nog een aantal ontspanninga-filmavon- den in het militair tehuis voor leden en personeel van het marine vlieg kamp Valkenburg, terwijl ook ln sa menwerking met andere organisa ties, o.a. de Oranjevereniging, film programma's werden verzorgd. De rest van de avond werd gevuld met een afwisselend amusements programma, dat o.l.v. de heer Van der Plas door de leden werd ver zorgd en waarbij muzikale mede werking werd verleend door het dansorkest „The Polntheads" van het Vliegkamp Valkenburg. In een vlot tempo wisselden de verschil lende spelen en voordrachten elkaar af. Tussen de bedrijven door werd een dansje gedaan. Het werd 2 uur in de morgen, voordat voorzitter Zij derveld deze zeer geslaagde lus trumviering sloot. SASSENHEIM Spannend, spel door „Elckerlyck" Als tweede stuk in haar negende speelseizoen voerde de R.K. Toneel vereniging „Elckerlyck", zaterdag en zondagavond een thriller in drie bedrijven op, „De fatale datum" van Frank Aylmer. De heer Driessen leidde het stuk in en deelde mede dat een der hoofdrolspelers, de heer H. Berg, plotseling ziek was geworden. Hij vroeg daarom de uiterste clementie, daar de „open" rol nu gespeeld werd door de regisseur, de heer M. J. A. Post. Over het stuk zullen wij zeer kort zijn. Men kreeg al dadelijk een sensa tioneel begin: Er gebeuren vreselijke dingen op het oude „Drinmere Hall" een buiten in Yorkshire. Er is een testament, een moord en een per soonsverwisseling en pas in de „hap py ending" komt Harold Parker (M. J. A. Post) tot de conclusie dat hij dit alles maar heeft gedroomd. De spelers die het zeer moeilijk hadden door het uitvallen van de heert H. Berg hebben zich bijzonder goed ge weerd en kregen na afloop dan ook een zeer warm applaus. VOORHOUT GROSLIJSTSTEMMING. De uitslag van de groslijststemmlng KVP is als volg: Romme 176 stem men, Kolfschoten 85, Ploeg 8, Meis sen 4. Weijters 4, Bachg 6. Aarden 2, Andriessen 1, Weeber 1, Adriaan- sen 1. Toneelavond voor „St. Odilia". Door de R.K. Toneelvereniging „Het toneel is ons streven" uit Noordwyk, werd in de grote zaal van het Paro chiehuis, ten bate van de R.K. Blin- denbond „St. Odilia" afdeling Leiden en omstreken opgevoerd het toneel spel in 3 bedrijven „Waarom zweeg je zo lang". De voorzitter, de heer Mertens uit Leiden, sprak een kort welkomst woord en dankte allen, die hadden medegewerkt, deze avond te organi seren. Ook namens de zelatrice, die helaas ziek is, moest hij alle dona teurs danken voor de vlotte betaling der donaties. Het stuk is al eens op gevoerd in Noordvijk en is dus reeds uitvoerig beschreven. Het is een moeilijke opgave, namen te noe men, want zonder uitzondering heb ben allen hun zware en moeilijke rollen prima vertolkt. De jonge Fred dy Hoogland is een belofte voor de toekomst. Ook het stuk-zelf was een zeer goede keuze, en de stilte in de zaal was een bewijs dat allen onder de indruk kwamen. Een waarlijk spontaan applaus was de dank van alle voor het waarlijk meesterlijke, ontroerende spel. VOORSCHOTEN GROSLIJSTSTEMMING. Te Voorschoten werden in totaal uitgebracht 162 stemmen. De stem men werden alsvolgt verdeeld: Romme 72; Andriessen 1; v. d. Ploeg 1; Weijters 1* Lucas 4; Laan; Mcj. Nolte 1; Rijckevorssel 2; Bachg; Delf- gauw 1; Kolfschoten 53; Bakker 1. De r.k. Harmonievereniging St. Laurentius heeft de laatste jaren met erg veel financiële moeilijkheden te kampen. Men kan het er over eens zijn, dat een harmonievereniging voor de gemeenschap van grote be tekenis is. Want bij elke grote festivi teit ter plaatse staat de muziekver eniging klaar om de feestvreugde te vergroten. Maar het instrumentarium van zo'n korps is enorm kostbaar. De St. Laurentiusharmonie kocht onge veer 30 jaar geleden haar instrumen ten van de Kon. Militaire kapel, toen deze kapel overging naar de lage stemming, zo men dat noemt. Om aan concours deel te nemen is tegen- tegenwoordig de lage stemming ver eist. Nu zit de harmonie dus met in strumenten in de hoge stemming en kan dus niet meer deelnemen aan de concours. Vorig jaar had zij nog wil len deelnemen aan een concours in de afdeling uitmuntendheid, maar dit kon helaas niet doorgaan vanwege het instrumentarium. De harmonie vereniging is vorig jaar een actie be gonnen voor het instrumentenfonds en dit had tot resultaat dat een be drag van 900,bijeengebracht werd. Maar dit bedrag is ontoerei kend voor vernieuwing van het in strumentarium. Een bedrag van 2000.— is minimaal vereist. Daarom wordt een beroep gedaan op de dona teurs om hun bydrage van het vorig jaar te verdubbelen en of nieuwe do nateurs aan te bi-engen. Het is in Voorschoten zowel een katholiek als een gemeentelyk belang, dat de r.k. harmonievereniging St. Laurentius in stand wordt gehouden, maar wan neer geen hulp komt opdagen is ont binding van de vereniging beslist niet uitgesloten. ZOETERWOUDE Jongerencontact. Het is 'n goede gedachte van het Zoeterwoudse Jon gerencontact, dat zy op woensdag 28 januari in overleg met de stichting ter bevordering van het goede wo- ner. en de goede woninginrichting te Amsterdam een avond belegt over het onderwerp: „Goed Wonen". Deze avond is niet alleen voor be zitters of toekomstige bezitters van moderne huizen, overal zijn verbete ringen aan te brengen. Voor belangstelünden wordt ver wezen naar de volgende adressen: J. van Leeuwen, Noordaa 2; W. v. d. Ploeg, Schenkelweg 12; Jac. v. d. Geest, Watertje 19; Mej. A. Onder water, Westeinde 7; N. J. Schouten, Zwetkade 1. Scheepsberichten ALMKERK 17 jan. van Rotterdam naar Sydney: ANGOLAKUST 17 jan. van Rotterdam naar Hamburg; ARGOS 17 jan. le Rotterdam; ASTEROPE 17 jan. te Rotterdam; A VERDIJK 17 Jan. van Rotterdam naar Antwerpen; CAL- TEX Arnhem (t) 17 Jan. van Rotterdam naar Sidon: KABYLIA (t) 17 Jan. van fffstftiikf 14 av lliTVOFHivr R°«crdom Oslo; KLOOSTERDIJK FEESTELIJKE JAAR-UITVULRING17 jan van Rotterdam naar Hamburg; VAN „ST. LAURENTIUS" MATARAM 18 jan. te Rotterdam; MOORDRECHT (t) 17 Jan. van Rotter- Zaterdag gaf de harmonieverenigingdam naar Mena al Ahmadi; NOORDAM voor haar leden en donateurs haar}g jan. te Rotterdam: PAXUJ^VEN jaarlijkse muziekuitvoering in het PrrER-s 17 jnn. van Rotterdam naar Cultureel Centrum. De heer H, J. Swansea; PRINS WILLEM 4 17 Jan. Lelieveld, de voorzitter van de har-|van Rotterdam naar Bremerhaven; monle, sprak een woord van welkomTERNATE 17 Jan. van Rotterdam naar tot de bondsafgevaardigde, de heer Hamburg; AAGTEKERK 19 jan. te Wijers, wethouder G. Schrama, ge- Antwerpen; ABIDA (t) 19 jan. te Fall- meentesecretaris J. de Bres, de tal- river; AXELDIJK 18 jan van Santos rijke leden en donateurs. In het kort I bracht spr. nog even het instrumen tenfonds in herinnering, dat vorig jaar in het leven was geroepen. Spr. hoopte in 1959 op de bijzondere mild dadigheid van de donateurs, want vernieuwing van het instrumentarium is hard nodig. Hierna bracht het har moniegezelschap onder leiding van de dirigent, de heer L. Th. Jansen, een gevarieerd programma ten gehore. Het bestond uit een drietal pittige marsen, een ouverture, de Hongaarse Dansen 5 en 6 van Brahms en het muziekstuk Maria Christina. Een dankbaar applaus was een blijk van waardering voor de ten gehore ge brachte muziek. Na het optreden van het harmoniegezelschap, kwam uit 't donker in het licht de drumband van „St. Laurentius". Deze presentatie gaf een verrassend effect, te meer dagr de drumband een gedaanteverwisse ling had ondergaan. Het uniform was uitgebreid met blauwe jasjes, blauw witte mutsjes en de dames en heren waren allen gestrikt met een blauw grijs strikje. Het aanzien van de band is hiermede een heel stuk verbeterd en veraangenaamd. De drumband liet hierna haar bekwaamheid in het trommelen zien en horen. Na de pauze had de huldiging plaats van de jubilaris en. De dirigent, de heer T. Th. Jansen, vierde zijn koperen jubi leum bij zijn „St. Laurentiu:en het was wethouder G. Schrama, die na mens de harmonie aan de dirigent 'n rookstandaard en aan mevr. Jansen een boeket bloemen overhandigde. Maar er waren nog meer feestelingen, die de harmonie 2ö jaar trouw hadden gediend. Het waren de heren D. de Bruin en H. Zonneveld. Beiden wer den door wethouder Scham? namen-, de vereniging gecomplimenteerd en mochten een presentje in ontvangst nemen resp. een lectuurbak en een boek over de muziek. Hun echtge noten werden in de hulde betrokken met een boeket bloemen. De heer W de Bruin vierde wel geen jubileum maar hij kreeg toch op deze avond 'n kist sigaren van wege zijn grote ver diensten voor de harmonie. Wethou der Schrama onthulde hierr 1 het heim van de nieuwe uniformjasjes van de drumband. Dit heeft de har monie geen kapitalen gekost, want de vrouwelijke leden van de drum band hebben deze jasjes zelf vervaar digd. Spr. vond dit een mooie gedach te en hij hoopte dat het gezelschap er nog jaren lang plezier van mocht heb ben. De overige tijd van de avond werd gevuld door het amateur caba ret-gezelschap o.l.v de heer Jack Vermeer te Leiden. Het bestond uit accordeonmuziek, zang, balie' en het optreden van het mondacoordeontrin De Robaldi's. 't Balletnummer oogst te veel bijval, maar het Hoogtepunt van dit cabaret-gezelschap bestond toch wel uit het optreden van „De Sleuteltjes", terwijl ook "ee te ge nieten viel van de virtuositeit van het mondaccordeontrio. De opzet van de loterij was eveneens origineel. De heer De Hollander dankte na afloop het gezelschap Voor het gebodene en deed nog een extra beroep op de do nateurs om zo mjgelijk in 1959 de donatie te verdubbelen, opdat de Har monie zo spoedig mogelijk met een vernieuwd instrumentarium voor het voetlicht en in het openbaar kan ver schijnen. SPORT LA'.VNTENNIS BEGRAFENIS FENNY DE SOET—TEN BOSCH Onder bijzonder grote belangstelling is hedenmorgen op de begraafplaats Oud Eik en Duinen te Den Haag het stoffe lijk overschot van de Nederlandse ten niskampioene mevrouw Fenr.y de Soet— Ten Bosch naar haar laat6te rustplaats gebracht. Mevrouw de Soet was vrijdagmorgen op 23-Jarlge leeftijd plotseling overleden Onder de vele officials van de KNLTB die haar baar volgden, bevonden zich en kele bondsbestuursleden, en voorts tal rijke bekende spelers en speelsters zoals mej. M. Rollln Couqu"?rque, mej. F. Ma- rlnkelle, mej. J. Marinkelle. H. Timmer H. van Dalsum, H. Goris, H. Biesheuvel e.a. Tot de belangstellenden behoorden ook het hoofd van de televisie-sectie van de AVRO, Siebe van der Zee en Mies Bouwman Mevr. de Soet heeft enkele malen als Jurylid by de TV-quiz van Mies Bouwman gefungeerd. Op verzoek van de echtgenoot van de overledene werden geen toespraken ge houden. 18 jan. Azoren naar Curasao; CALTEX Leiden (t) passeert 18 jan. Gibraltar naar Gothenburg: ETREMA <t) 19 jan. te Istanboul; HER A 19 Jan. te Antwer pen; KOPIONELLA (t) 18 jan. van Curacao naar Porta Cardon; KORO- VINA <t) 18 Jan. te Curacao; LOOS- DRECHT 19 jan. van Abadan naar Suez; MARNELLOYD 18 jan van San Francisco naar Portland; MEDON 19 an. te Antwerpen; NAESS LION 19 .an. te El Palito; OBERON 18 jan. van Curacao naar Aruba; OLDEKERK 18 jan. van Genua naar Port Said; ORAN JESTAD 18 jan. van Barbados naar Trinidad; PEPERKUST 18 jan. van Freetown naar Le Havre; P. G. THU- LIN 19 jan. te Guayacan ;PRINS FRE- DERIK HENDRIK 18 Jan. van Quebec naar Glasgow: PRINS WILLEM GEORGE FREDERIK 18 Jan. van Al- meria naar Rotterdam: ROTTI 18 Jan. te New York; SCHELPWIJK 18 Jan. van Mamonal naar Rotterdam; STAD AMSTERDAM 18 jan. van Pepel naar IJmulden; WELTEVREDEN 19 jan. te Port Said; WONORATO 19 Jan. te Los Angeles: AARDIJK 19 jan. te Alexan- drië: ACILA (t) 19 jan. te Stanlow; ALDABI 18 jan. te Recife; ALMKERK 18 jan. te Le Havre; AMELAND (t) 18 jan. te Liverpool; ANNENKERK 18 jan. van Beira naar Dar es Salaam; BAUD 10 jan. te Singapore; BOISSE- VAIN 18 jan. van Kobe naar Okinawa: CAMEROUNKUST 19 jan. te Bor deaux; ELIZABETH B <t) 19 jan. te New York; GABONKUST passeert 18 jan. Dakar naar Freetown; GAROET 19 Jan. van Akaba naar Suez; KHA- SIELLA (t> 18 jan. te Iskenderum; KIELDRECHT 19 jan. te Vizagapatnam; LAERTES passeert 19 jan. Guardafui naar Penang; LAURENSKERK 19 jan. te Bandarshapur; LINDEKERK 19 jan. van Damman naar Bahrein; ONDINA (t) 19 jan. te Pladju; OOSTKERK 19 jan te Barcelona; ORANJEFONTEIN 18 jan. van East London naar Port Eli zabeth; PRINS FREDERIK WILLEM 18 jan. te Valencia; PRINS WILLEM 5 18 jan. te Antwerpen; STATENDAM 19 jan. te Freetown; STRAAT MAGEL- HAEN 19 jan. te Nagoya; TAHAMA passeert 18 jan. Port Sudan naar Suez; TAPPANZEE 19 jan. te Khorrasmshar; UTRECHT 19 Jan. van Semarang naar Pladju; WONOSARI 18 jan. van Dji bouti naar Suez; ZUIDERKERK 19 Jan. te Fremantle; ALKES 18 Jan. te Ge nua; BANGGAI 18 jan. te Rangoon; DRENTE 18 jan. te Aden; HAARLEM 18 jan. van Ciudadtrujillo naar San Pedro; HELICON 18 jan. te Curacao; JAVA 18 Jan. te Djibouti; KINDER DIJK 18 jan. te Tampico; MEERKERK 18 jan. te Chittagong; POELAU LAUT passeert 18 jan. Kaap Bon naar Am sterdam; TARAKAN 18 jan. te Bahrein; TOMOCYCLUS (t) 18 jan. te Curacao; TROMPENBERG 18 jan. te Bombay AAGTEKERK 17 v. A'dam n. Lis sabon. DELFLAND 17 v. A'dam n. Bremen. EOS 19 te A'dam. GAAS- TERLAND 17 v. A'dam n. Bremen. GEERTJE BUISMAN 17 te Amster dam. HERSILIA 17 te Amsterdam. IVOORKUUST 18 te Amsterdam. KREEFT 19 te Rotterdam. MAAS 18 te Amsterdam. MUSILLOYD 19 te R'dam. OM ALA (t.) 19 te R'dam. OUWERKERK 17 v. A'dam na Ham burg. TITUS 18 te A'dam. TRAJA NUS 17 v. A'dam n. W.-Indië. WEST- LAND 18 te Amstexdam. ZAANLAND 18 te Adam. KABYLIA (t) 19 te Oslo. KARACHI 18 v. Dublin n. Adam. LAARDERKERK 18 te Bahrein. LE- TO 18 te Liverpool. LUTTERKERK 18 v. Abadan n. Kopenhagen. RIJN- KERK 18 te P. Said. SLAMAT 18 te Antwerpen. STRAAT BANKA 19 te Sydney. TALISSE 18 v. Genua naar Barcelona. VAN WAERWIJCK 19 te Penang. VI VIP ARA (t.) 18 v. Mena al Ahmadi na Gbraltar. Marktberichten ROTTERDAM, 19 jan. Vee. Aan voer 1953 stuks vee. 1152 vette koeien, 801 varkens, vette koelen le kw. 3.05—3.35; 2e kw. 2.90—3.05; 3e kw. 2.75—2.85; varkens 188186 184. Handel: vette koeien aanvoer als vorige week, handel stroever, met iets lagere prijzen, prima's boven notering; varkens aanvoer groter, handel aanvankelijk kalm, afloop traag, prijzen lager vooral aan het slot, enkele prima's boven notering. LEIDEN, 19 jan Groente. Ap pelen 14—37; Andijvie 79—85; Kroten 5—7; idem, gekookt 17—25; Boeren kool 6—17; Rode kool 11—22; Groene kool 1623; Witte kool 9; Nero 16 17; Prei 1139; Spinazie 7881; Stoofsla 34—37; Spruiten 22—53; idem B 1551; Uien 212; Waspeen 1522; Winterpeen 410; Witlof 8— 43 per 100 kg. Knolselderij 3—24; Sla B 14—19 per 100 stuk; Selderij 5.90— 13.80 per 100 bos.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3