Sc RIJNSTREEK Ka'.holieke boeren en tuinders van drie afdelingen hielden oogstdankdag „De ideale toepassing van de Armenwet" KORTE golf ierp JANUARI 1959 DE LEIDSE COURANT. PAGINA 2 Bezinning en ontspanning Gistermorgen om 9 uur waren vele leden van LTB, LTM en LTJ van Oegstgeest, Warmond en Sassenheim in de parochiekerk van Warmond bij een om in een H. Mis God te danken voor de oogst van het afgelopen jaar. De H. Mis werd opgedragen door de aalmoezenier kap. W. J. C. Wijnands. Onder de H. Mis sprak deze over de betekenis van de offergave op deze dag. De gave in natura was dit jaar bestemd voor de armen van de pa rochie Sassenheim. Door de leden werd, o.l.v. de heer M. J. D. Post uit Sassenheim de tweestemmige Mis van Perosi gezon de versteld te staan over de grote opkomst. Spr. spoorde allen aan in de toekomst ook de ochtendviering zo massaal te maken. Hierna volgde een openingslied door enige L.T.M.-ers. Nel Ruigrolc sprak over de Lourdes- reis en Afrika Alam Actie. Zij sprak de wens uit dat, nu zij spoedig de vereniging door haar a.s. huwelijk gaat verlaten, de L.T.M. verder zou uitgroeien. Nico van Rijn sprak over de cultu rele ontwikkeling in de L.T.J. Hij spoorde de niet-leden aan, zich aan te sluiten in deze gelederen. Nadat het zangclubje op voortreffelijke wij ze nog een lied ten beste gaf, zagen we een prima stukje ritmische gym- gen. Onder de H. Communie zong i nastiek dat mder leiding van de heer het koor het Panis Angelicu6. De Brakel een succes werd. Hierna Na de H. Mis kwamen allen bijeen volgde een kolder toneelstukje ,,Het in de smaakvol versierde zaal van j Bloederig Drama" waarin de ene dok- Hotel „De Zon" voor een gemeen- ter de ander een poets bakte. Onbe daarlijk is er gelachen. Vooral de vier patiënten die met kippen-, een- e don- katten- en konijnenbloed wa- gens als 's avonds een prima succes. ren, ingespoten, deden de zaal schud den van het lachen. Na een geslaagde verloting in de pauze kwam het toneelstuk „Een raar stelletje mensen" voor het voet licht. Ook dit ontlokte de toeschou wers een gulle lach. Ook het meer spannende spel kwam hier goed uit. Alle speelsters en spelers wisten iets goeds van hun rollen te maken. Het slotwoord werd gesproken door Toon van Moorsel, die dank bracht aan alle aanwezigen voor hun aan dachtig gehoor. Vooral dankte hij de pastoor van Oegstgeest en de burge meester van Warmond voor hun aanwezigheid. Speciaal dankte hij de heer P. G. v. d. Kraan die wederom de regie van het toneel op zich had genomen en complimenteerde hem met de goede vooruitgang, die be reikt is. Een warm applaus viel alle mede werkers ten deel; spreker spoorde de aanwezigen aan de „Afrika Alarm Actie te steunen met de daad. De collecte die 's morgens onder de H. Mis /oor deze actie werd ge houden bracht 177.80 op. Na afloop bleef men nog een uurtje onder gezellige muziek van „The Sunstar Combo" bijeen. De oogstdankdag was zowel 's mor NOORD WIJKERHOUT Hulp belangrijker dan gemeenschapszin het financiële gedeelte altijd zozeer iop de voorgrond heeft gestaan, ont lokte natuurlijk bij de gedachtenwis- seling nogal tegenwerpingen van de vergadering. De gemeenschapszin schappelijk ontbijt. De heer P. Ver geer sprak het welkom namens de drie afdelingen, vooral aan de pas toor en kapelaan van Warmond en aan de spreker voor deze ochtend, mr H. Velu, die het onderwerp zou behandelen: „Andere mensen in een veranderde tijd". Hij schetste de bodem, die de gees ten rijp maakte voor het communis me. Vroeger leefde men rustig in eigen gemeenschap vooral in de klei nere plaatsen. Later ging men naar de grote steden om brood te verdie nen, wat meestal werd gevonden, doch God werd verloren. __oo,ip|^H |H Het geloof werd oppervlakkiger. De eerste bijeenkomst in 1959 van in de parochie moet°~bêho*udeii 'bij Het communisme vraagt alleen ar- personen, werkzaam op sociaal en ven werd de spreker tegengeworpen, beid van de mens. „Gij zijt niets, ons charitatief terrein, uitgeschreven doch deze stelde hier tegenover, dat volk is alles". De mensen van van- door het Sociaal Charitatief Centrum, het belang van degene, die geholpen daag moeten streven naar eigen idia- was slecht bezocht. Toen het bestuur moet worden, primair 'is en niet de len en eigenheid van zichzelf. Ieder- van het Centrum als onderwerp voor veelgeprezen gemeenschapszin, wei- een heeft verantwoording en de de bijeenkomst van gisteravond „De ke zich toch ook nog wel op andere Staat moet helpen d:e te dragen. Wi.i ideale toepassing van de Armenwet" wijze uiten kan mogen niet door de Staat geleid wor- vaststelde, zal het ook wel niet op j den, maar de Staat door ons. Niet Veel belangstelling buiten de kring heer v. d. Ploeg gaf in zijn denken als Lenin en niet handelen I Van diaconie en armbesturen hebben dankwoord aan de spreker duidelijk als Stalin. Het communisme is bezig gerekend. I te kennen, dat hij zeker niet ieder- de wereld te veroveren. Hieraan zijn een voor zijn nieuwe ideeën zal heb- ook wij katholieken schuldig voor ons Qe heer p v d Ploeg, vice- ben gewonnen, maar dat het voor de gebrek aan gemeenschapsgevoel en voorzitter van het Centrum, die we- ontwikkeling van armenzorg en het alleen denken aan gewin. gens ziekte van de voorzitster, mevr. j maatschappelijk werk toch stellig no- Wij moeten meer christenen zyn. Van der Weijden—De Wert, de bij- dig is, dat nieuwe ideeën naar voren Laten de ouders wel genoeg hun kin- j eenkomst opende, toonde zich dan worden gebracht, deren de eigen weg bepalen. „Zo 100k niet zo erg teleurgesteld. Na de moet het en anders niet Laat de aanwezigen te hebben welkom gehe- Postduivententoonsteiling. Aan- jeugd zyn richting zoeken. Onder-ten en een za]ig nieuwjaar te hebben staande zaterdag en zondag, 10 en 11 zoekt samen de fouten en gebreken, toegewenst gaf hij onmiddellijk het l januari, houdt de P.V. „De Duinklie- Treedt de jeugd tegemoet. Na nog woord aan de heer j K A v Nooyj vers" weer haar traditionele jaarlijk- secretaris van de Raad voor Maat- tentonstelling in de zaal van hotel schappelijk Werk, die het hierboven vermelde onderwerp zou behandelen. De heer Nooy gaf allereerst als sim pel antwoord op de vraag, wat vol gens hem de ideale toepassing van de Armenwet is: „Die toepassing, enige actuele vragen te hebben be antwoord dankte de heer Vergeer voor deze leerzame ochtend. Avondviering in Oegstgeest. Des avond vond in het Willibror- dusgebouw het meer vrolijke gedeel- - r te van deze oogstdankdag plaats. De waarby het belang van degene, die voorzitter van de LTJ, de heer C. Vergeer, opende deze avond. Hij zei- Ter gelegenheid van het veer tigjarig bestaan van de vereniging Nederland-Zeden Zal op 24 januari in Stockholm een tentoonstelling worden geopend onder de titel „Kunstschatten uit Hollands gouden eeuw". De tentoonstelling zal circa 230 producten omvatten uit de periode van 1600 tot 1720. (tt) Het Franse paviljoen op de Expo is voor een bedrag van 96.000 gulden' aan een Belgische onderne ming verkocht. Het zal worden gesloopt. Bij relletjes te Virginia in Oranje Vrijstaat zijn woensdag avond 11 negermijnwerkers en vier leden van de mijnpolitie gewond. De oorzaak van de relletjes is nog niet bekend, (rtr) geholpen wordt, zo goed mogelijk wordt gediend". Zo zag men het, aldus vervolgde de spreker, vóór 1912 zeker niet. Vóór dat jaar was de armenzorg van over heidswege slechts een politionele maatregel om de maatschappij te be schermen tegen misdrijven, waartoe de arme in zijn noodtoestand zou kunnen komen. In 1912 is eerst uit drukkelijk in de wet vastgelegd, dat de ondersteuning er op gericht moet zijn, de arme weer zo na te bren gen, dat hfj zelf in het onderhoud van zich en zijn gezin kan voorzien. Uitvoerig zette de heer Nooy uiteen, hoe dat beginsel in de Armenwet wordt uitgewerkt om daarna nader in te gaan op de uitdrukkelijke in stanties tot samenwerking met de particuliere en kerkelijke instellin gen van weldadigheid. Bij deze sa menwerking moet er eerst en vooral aan gedacht worden, dat het belang van degene, die geholpen moet wor den, voorop dient te staan. Door de sociale voorzieningen en de diverse rijksregelingen voor oorlogsslachtof fers, rampslachtoffers, blinden, gere- patrieerden etc. zijn grote groepen aan de werking van de Armenwet onttrokken. De zorg van gemeente lijke en kerkelijke instellingen be treft dus practisch geen groepen meer van mensen, die in ongeveer - gelijke omstandigheden verkeren, PiOTI OOH FM fi!-F\T doch hoofdzakelijk individuele ge- i\J\ LKJyJU Lil VJLLJI vallen, welke elk een eigen behande ling vragen, wil men het belang van I hem of haar, die geholpen moet I worden, zo goed mogelijk dienen. Heel scherp stelde de spreker hier het onderscheid tussen de finan ciële uitkering, welke wordt ver leend, en het maatschappelijk werk, dat daarnaast in veile gevallen ver richt moet worden. Door dit onder scheid kwam de heer Nooy tot de in veler oren nogal scherp klinkende stelling, dat het in het algemeen niet van belang zal zijn, of de gemeente een bijdrage geeft aan de kerkelijke instelling en deze daardoor in staat stelt het benodigde bedrag uit te kunnen keren, of dat de kerkelijke instelling haar bijdrage stort bij de gemeente en het verder aan de ge meente overlaat om te zorgen, dat de betrokkene krijgt, wat hij of zij nodig heeft. De oorzaak, welke de financiële moeilijkheden tot gevolg heeft, heeft in veel gevallen ook nog heel andere moeilijkheden tot ge volg, waardoor de betrokkene zelf No. 509. Horizontaal: 1. aanwijzend voornaamw., 4. meisjesnaam, 6. ge nieting, 9. de gouden bul (afk. Lat.), 11. gem. in Gelderland, 12. gebod, 13. muzieknoot, 15. bijwoord, 16. onthutst, 17. welaan. 18. voorvoegsel, 19. jon gensnaam, 20. Europeaan, 22. muziek noot, 24. rund, 26. heeft een haan, 27. drinkt men uit. Verticaal: 1. spoedig, 2. landbouw werktuig, 3. landschap in 't Zuiden van Spanje, 4. atmosfeer (afk.), 5. groente, 7. water in Friesland, 8. oriënt expresse (afk.), 10. oorlogsha ven in Bretagne, 12. scheidingslijn, 14. tijd rekening, 15. ik (Lat.), 19. te- 14 tijdrekening, 15. ik (Lat.), 19. te- zetsel, 23. boom, 24. stapelmeter (afk.), 25. godsdienst (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing No. 508. Horizontaal: 1. citer, 5. een, 6. vel, 8. de, 9. Ada, 11. ed, 13. art, 15. wee, 16. allee, 17. mos, 19. mug, 21. Ee, 22. pad, 24. id, 25. ido, 27. aal, 29. Draga. Verticaal: 1. Ce, 2. Ina, 3. Eva, 4. re, 5. eer, 7. Lee, 8. Darnme, 10. delta, 12. Van der Geest. Wie vorige tentoon stelling heeft bezocht, weet dat de Duinklievers in staat zijn om een grote collectie prima vogels bijeen te brengen en dat er dus voor liefhebbers weer veel te genieten zal zijn. De tentoonstelling is zaterdag van 17.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 20.00 uur geopend. Direct na de sluiting vindt de trekking plaats van de grote verloting, waarvan de hoofdprijs een waardebon van f 100 is. Er zijn nog enkele loten verkrijg baar en de trekking wordt zo georga niseerd, dat in elk boekje van 100 loten een prijs valt. SASSENHEIM Door regen verblind. Door de re gen verblind, reed dinsdagmiddag omstreeks half drie, mej. M. L. G. W. met haar rijwiel op de Hoofdstraat ter hoogte van de Bij dorpstraat tegen de achterzijde van een stilstaande vrachtauto van de gemeentedienst. Zij kwam hierbij te vallen en bleef liggen. Een passerende ambtenaar van de PTT bracht haar, na haar overeind geholpen te hebben, naar dr. Van Nes, die een lichte hersenschud ding constateerde en na haar linker wang die bij de botsing was uit gescheurd verbonden te - hebben, haar toestond met een auto huis waarts te keren. Orgelconcert Feike Asma. Groot, was de belangstelling en hoog de ver wachtingen, van de vele orgelmuziek- liefhebbers, die dinsdagavond aanwe zig waren in de Geref. kerk aan de Julianalaan. De organist Feike Asma gaf, op het nieuwe orgel van deze kerk, een door hem zelf gekozen programma, bestande uit werken van: Purceell, n.l. „Trumpet Tune", van Handel, „Occasional Ouverture" en twee wer ken van Jan Zwart. Verder speelde hij een „Cantiléne" van Joh. Rhein- berger en de 5e Symphonie, le deel, van Widor. Feike Asma oogstte dank baar applaus. Deze avond stond onder auspiciën van de stichting Orgelcen trum. DE „HOCRES" JUBILEERDE. De afdeling bloembollenstreek van de „Hocres" herdacht dinsdag haar 40-jarig bestaan op feestelijke wijze. Nadat 's morgens om 9.30 uur een H. Mis voor levende en overleden leden in de St. Pancratiuskerk te Sassenheim was opgedragen, verza melden vele leden zich aan een ge meenschappelijk ontbijt in de zaal van café „De Oude Post". Des avonds had een feestelijke bij eenkomst plaats in de zaal van hotel WASSENAAR Van de wal in de sloot. Op de Katwijkseweg geraakte dinsdag een bus van de NZH, bestuurd door een chauffeur uit Haarlem, bij het pas seren van een autobus uit tegenover gestelde richting, met het rechter voorwiel in de zachte wegberm. Na eerst een boompje te hebben geramd, gleed de bus in de naast de weg ge legen sloot en kantelde. Van de inzittenden liepen enkelen lichte schaafwonden op, die ter plaat se door dr. Boogaart werden verbon den. Des nachts werd de autobus, die aan de voorzijde was ingedeukt, door personeel van de NZH uit de sloot gehaald. Saneringsplan voor de dorpskom. In de memorie van antwoord hebben burgemeester en wethouders medege deeld, dat het plan tot herziening van de kommen der gemeente Wassenaar, waarop het saneringsplan voor de dorpskern zal moeten worden afge stemd, in schets gereed is en in fe bruari a.s. zal besproken kunnen wor den in een vergadering van de raads commissie voor de uitbreidingsplan nen. Raadslid: Geen vreemde reclame borden in plantsoenen! Een van de leden van de raad heeft gevraagd, voortaan geen reclameborden meer in gemeenteplantsoenen te plaatsen ten behoeve van manifestaties in an dere gemeenten (Gedoeld wordt hier bij op aankondigingen van bijzon dere tentoonstellingen in het Haagse Gemeentemuseum). Burgemeester en wethouders hebben hierop geant woord, dat als regel in Wassenaar geen toestemming gegeven wordt voor reclameborden in plantsoenen. Van deze regel zijn burgemeester en wethouders een enkele maal afge weken, wanneer het ging over recla me waarmee bepaalde algemene be langen werden gediend. ALPHEN AAN DEN RIJN 500 Kinderen zagen „Repelsteeltje". In het Nutsgebouw hebben woens dagmiddag ruim 509 kinderen geno ten van de opvoering van het al-oud? sprookje „Repelsteeltje" door het sprookjesgezelschap „Anneke Elrp". De opvoering voor de Alphense jeugd is mogelijk gemaakt door het Alphens departement van het Nut, dat deze maand 150 jaar bestaat. Anneke Elro, een goede artiste, die zich uitsluitend wijdt aan verzorging van goede culturele manifestaties ten behoeve van de jeugd, heefi haar taak ook hier serieus opgevat en met een realiteitsvol spel van haar gezelschap de jeugd geboeid van het begin tot het eind. De heer J. Constandse, voorzitter van de jubileum-commissie, sprak een inleidend woord. BODEGRAVEN De vijfjaarlijkse De heer J. Martens leidde de jaarvergadering van de vereniging tot vijfjaarlijkse herdenking van de troonsbestijging van H.M. de Koningin. Secretaris J. Kraan gaf een uitvoerig verslag van de activiteiten in 1958, hoofdzakelijk van het feest dat in september bij gelegenheid van de najaarsmarkt in samenwerking met de Marktcom- missie werd georganiseerd. Een ge volg hiervan was ook dat penning meester B. Suringa zijn boeken met een nadelig saldo moest afsluiten. Naar aanleiding hiervan werd van uit de zaal de mening geuit dat dit feest niet aan de verwachtingen had beantwoord, hetgeen het bestuur beaamde. In de kascommissie wer den benoemd de heren E. v. Leeu wen en A. Vredendaal, Bij de be stuursverkiezing werden herkozen als voorzitter dhr. Martens en als lid dhr L. v. Vreedendaal. In de va cature Zwetsloot kwam dhr. R. de Groot. De jaarlijkse feestavond werd bepaald op vrijdag 6 februari a.s. in hotel van Rossum. Door de Rede rijkerskamer Nicolaas Beets te Utrecht zal dan worden opgevoerd het blijspel „Arsenicum en oude kant", van J. Kesselring. LTB Deze eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar stond onder leiding van de vice-voorzitter, de heer G. v. Veldhuizen, die in zijn openings woord het jaar 1958 kenschetste als agrarisch gesproken een goed jaar. Het nieuwe jaar luidt een nieuw tijdperk in, waarin de EEG meer voelbaar zal worden, o.a. blij kende uit de verlaging van de in- voex-rechten met 100%, (in circa 12 jaar zullen deze geheel verdwenen zijn), de verruiming van de in- en uitvoercontingenten met 20%. In kort gebed werd het overlijden her dacht van het oud-lid E. Zwanen burg, waarna de nieuwe g. a„ ka pelaan J. Hoogenbosch werd geïn stalleerd. De kapelaan wekte de leden op zich één te weten met de parochiegemeenschap. De penning meester getuigde van een batig saldo en secretaris C. de Vos gaf een over zicht van het voorbije jaar, waarin hij wees op de ruilverkavelingen in Zegveld en Zwammerdam, op de sprekers zoals pater Vernooy die over Canada had gesproken, op de SIHO-cursus die succesvol verliep en op de kleine stijging in het leden tal. De bestuursverkiezing bracht een grote verandering. Door het terug trekken van voorzitter W. Agterof, was het gehele bestuur afgetreden om de kiezers grotere vrijheid te geven in het kiezen van een nieuwe voorzitter. De heer F. van Zoesf nam de functie niet aan, de heer v. Veld huizen evenmin. Tenslotte kwam het volgende bestuur uit de bus met de heren: A. Vernooy, voorzitter en als leden C. de Vos, A. Veelenturf, G. v. Veldhuizen, N. Stolwijk, A. Arke- steijn en F. v. Zoest. In de kascommissie werden be noemd de heren M. Kapteijn, J. Mil tenburg en J. van Velzen. Als afge vaardigden naar de algemene verga dering werden gekozen de heren A. Leiderdorp legt de grondslag voor een groot uitbreidingsplan Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Donderdag 8 January 1859. Berlijn Door een onzer dag bladen wordt medegedeeld dat een gefailleerd koopman alhier die met zijne schuldeischers een accoord heeft getroffen, dezer dagen 34 zijner eigene schulde naren in de gijzeling heeft laten brengen, om in staat te worden gesteld in den eersten termijn van afdoening te voorzien. c i j j -_i eeui^uillöl. piacxia ui uc wai van tivrei of zijn gezin ten grond dreigt te Het Brui^e Paard» waar de leden gaan. Ten aanzien van deze gevol- me^ ^un echtgenoten in de fraai ver- gen ziet spreker hoe langer hoe meer ierde zaal een w00rd van weikom vooral de taak van de kerkel«ke en werd toegeroepen door de voorzitter, particuliere instellingen liggen. Of de heer D Sisterman9. Met enkele deze zorg, dus het echte maatschap- ^orte WOorden leidde deze de avond pelijk werk, van gemeentewege of waarna hij het woord gaf aan een door een kerkelijke dan wel particu liere instantie wordt uitgeoefend, dat is van belang. Op het gebied van het maatschappelijk werk is er dus voor genoemde instellingen niet alleen werk ten aanzien van in behoeftige omstandigheden verkerende gezin nen cn personen, maar ook ten aan zien van hen, die het financieel mis schien heel goed hebben, maar in deze overspannen tijd op andere wij ze in moeilijkheden geraken. Vooral deze voor de meeste der deugd. 14. tas. 15. wem, 18. oei, 20. uil, aanwezigen geheel nieuwe visie op de 22. por, 23. dag, 26. d.d., 28. Aa. *- afgevaardigde van Horeca en een hoofdbestuurder van de Hocre3, die de afdeling gelukwenste met het be- reikén van deze mijlpaal. De voor zitter dankte de sprekers voor hun goed gemeende woorden en gaf de leiding verder in handen van de heer N. Schoolenberg uit Dordrecht, die met zijn „One man show" een bijzonder goed geslaagd programma van parodiëen, muziek en als illusio nist zeer in de smaak viel bij de feestvierende leden. Het was dan ook laat in de nacht dat allen zeer vol-1 taak van de armbesturen, voor wie daan huiswaarts keerden. Aan de M. P. Splinterlaan te Lei derdorp heeft burgemeester K. van Diepeningen hedenmorgen de eerste paal geslagen voor de bouw van 63 flatwoningen, die naar het stre ven is nog aan het eind van dit jaar zullen worden opgeleverd. Voordat de burgemeester op uitnodiging van de bouwondernemers Koningen en Batenburg te Den Haag de eerste paal ging heien, hield hij een korte toespraak, waarin hij de hoop uitsprak dat de gemeente de zijns inziens grote kans zal kun nen verwezenlijken, achter de M. P. Splinterlaan een woonwijk te stich ten van 30.000 woningen. Spr. zeide er van overtuigd te zijn, dat de drie blokken, die thans gebouwd gaan worden zullen bestaan uit solide wo ningen. De gemeente zal zich garant stellen voor de hypotheek, waarop de kopers tegen circa 2lA mille eigen geld een van deze woningen kunnen krijgen. Hij hoopte derhalve op een voorspoedige verkoop. De hypothe ken worden verleend door de Alge mene Friesche Levensverzekerings maatschappij. De 63 flatwoningen zijn verdeeld in 3 blokken van 3 woonlagen, on derscheidenlijk bevattend 12, 30 en 21 vier-kamerwoningen. De koopprijs per flat, afhankelijk van de verdie ping waarop zij is gelegen, bedraagt ƒ17.250,—, ƒ18.000,— of 19.000,—. De bouwplannen zijn uitgewerkt door architect A. F. Korff. De bouwondernemers hebben er naar gestreefd, solide wonnigen te bouwen volgens Amerikaans systeem. Behalve de burgemeester waren bij het slaan van de eerste paal aan wezig de wethouders H. Broxterman en C. Meerburg, de directeur van Gemeentewerken W. Buitendijk en de gemeente-opzichter, de heer J. van Vliet. Bij de foto: bouwondernemer en burgemeester wisselden een hand druk, nadat de eerste paal in de grond zat. Vernooy, H. Broekhuizen, A. Ham en A. Veelenturf. De technisch adviseur en hoofd van de Landbouwschool, de heer C. v. Schaik kwam met het verslag over deze school, waarin een kleine teruggang van leerlingen werd ge memoreerd, maar waarin vooral de teleurstelling werd uitgesproken over de trage gang van zaken betref fende de nieuwe Landbouwschool. Voorts werd een commissie be noemd, bestaande uit de heren Th. Agterof. A. Stolwijk en A. Bunnik, die een feestavond zullen voorbe reiden. Bij de rondvraag kwamen diverse punten ter tafel zoals het voorstel de scheidende voorzitter een blij vende herinnering te geven om zijn activiteit en kennis van zaken ge durende de bijna 20 jaren van zijn beleid (wat direct aanvaard werd), de stierenverordening, gemeentelijke zaken (verlichting Noordzijde en Meyeweg). Namens het oude be stuur sprak de heer de Vis een woord van waardering tot de heer Agterof, terwijl de heer v. Veldhui zen de heren M. Velenturf en J. Koot bedankte voor hun langdurige arbeid in de LTB en de nieuwe voorzitter installeerde. De laatste hamerslag viel nog vóór midder nacht. NOORDEN LEUKE OUDERAVOND LTM EN LTJ. Zoals traditioneel is geworden, bo den de leden van de LTM en de LTJ ook dit jaar weer een ouderavond aan, aan hun ouders en aan ver schillende andere personen die deze organisaties zo na verbonden zijn. In hotel de Leeuw opende de voorz. van de LTJ, de heer T. v. d. Arend de avond. Hij sprak een bijzonder woord van welkom tot de echtgenote van-de burgemeester v. d. Weyden, tot de geestelijk adviseur pastoor v. d. Sman en tot de muzikale mede werker aan deze avond de heer Van Mild. Na de opening werd overge gaan tot de opvoering van een to neelspel „Achter de wolken schijnt de zon" dat werd geschreven door R. Feenstra en K. Spierings. Dit to neelspel, dat reeds zondag -voor het publiek werd opgevoerd en toen niet erg best werd gespeeld, beeldde een nog al veel voorkomende kritieke financiële toestand van een kleine middenstander uit. Het sttik werd deze avond veel beter gebracht, maar de heer W. de Wit en mej. R. v. Leeuwen, die resp. de oudste zoon en dochter uitbeeldden van de hoofdpersoon Karei Weijts, de krui denier, speelden bepaald zwak en vooral de dochter speelde zeer ge dwongen hetgeen aan de opvoering veel afbreuk deed, daar zij nogal veel voor het voetlicht moest treden. Een groot gedeelte van deze tekort komingen compenseerde de altijd goed voor de dag komende Ant. Wahle, die Karei Weijts vertolkte, hoewel zijn rolkennis wel eens beter is geweest. Maar over het geheel ge nomen viel het stuk niet tegen en gezien het vertoonde spel op de vo rige avond komt zeker een kompli- ment toe aan de regisseur de heer Ch. Guns. Aan het einde van het stuk werd hem een fruitmand aan geboden ter gelegenheid van zijn eerste lustrum als regisseur bij de LTJ. Na de regisseur kregen ook de heer en mevrouw Zuijdervliet een geschenk aangeboden en wel voor de gastvrijheid die men tijdens het oefenen steeds heeft ondervonden. Na deze laatste huldiging zette de heer Van Mild een polonaise in die voor iedereen het sein was om het bal te beginnen. Maar dat men na ieder begin ook een einde moet ma ken wilde er niet erg in bij de aan wezigen en zo kon het voorkomen, dat het enigszins laat was afgelo pen. De Colibrie vergaderde In een zeer matig bezochte vergadering, ge houden bij P. Maarsseveen te Noor den hebben de leden van de vogel veren. „De Colibrie" nog wat nage- keuveld over de afgelopen tentoon stelling en de bazar. De netto-winst die de bazar heeft opgeleverd is nog niet bekend, maar globaal gezien is deze bazar zeker geen tegenvaller geweest en in vergelijking met ver leden jaar is het zelfs zeer goed te noemen. Op deze vergadering werd opnieuw een nieuw lid aangebracht hetgeen mag worden gezien als een gevolg van de fraaie tentoonstelling, die werd gehouden. De jaarvergadering is vastgesteld op 3 maart a.s., waar dan tot in de tails de opbrengst van de gehouden bazar zal worden bekendeemaakt. Na deze mededelingen praatte men nog wat over de behaalde resultaten en men sloot de vergadering op de gebruikelijke wijze. Klaverjaskampioenschappen NSV Vrijdag 9 jan. a.s. zal de wedstrijd om het gemeentelijk klaverjaskam- pioenschap van Noorden en Nieuw koop voortgezet worden. De wed strijden, die wederom bij P. Maax-s- seveen te Noorden zullen worden ge houden, beloven weer zeer spannend te worden. Vooral Th. Pieterse de winnaar van de eerste poule zal het zeer moeilijk krijgen, daar een ieder hem die plaats zeer benijdt. Span ning zal er zeker niet minder zijn onder degenen, die de vorige keer hebben af laten weten, Zij zullen vechten, dat staat vast, want ook de f«-ijzen voor iedere avond afzonder ijk. deze keer in de vorm van kar bonaden, stimuleren hen om tot het

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2