Ondernemers praten met Leidse scholieren Een dichter sprak over Italië RIJNSTREEK DUINSTREEK DINSDAG 6 JANUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Wachter van de Schrijversbrug kreeg koninklijke onderscheiding Binnen een tijdsverloop van enkele weken had de Markt- en Haven dienst vandaag wederom een jubila ris in zijn midden. Ditmaal was het de heer R. Ranselaar, brugwachter lste klasse, die het feit herdacht, dat hij voor veertig jaar in gemeente dienst trad. Evenals zijn collega's, de heren Van Dissel en Van Staden, die kortgeleden een zelfde jubileum vierden, doet ook de heer Ranselaar reeds vele^ jaren dienst op de Schrij versbrug. Ter gelegenheid van dit jubileum, dat tevens stond in het teken van het naderend afscheid: over enkele we ken gaat de heer Ranselaar biet pen sioen, vond hedenochtend in de di rectiekamer van het Waaggebouw een hartelijke huldiging plaat§. Na een inleidend woord van de direc teur, de heer M. Weima, voerde als eerste spreker wethouder, mr J. Drij- ber, het woord. De wethouder, die hiervoor een ogenblik de vergade ring van het college van b. en w had verlaten, wees nog eens op de sterk veranderde omstandigheden, waar onder een brugwachter in deze tijd dienst doet. Vergeleken met veertig jaar geleden zijn de werkzaamheden zeer gemoderniseerd. In het kort schonk spr. vervolgens aandacht aan Leidse agenda Dagelijks Kwartier voor God St Lodewijkskerk, van half een tot kwart voor een. DINSDAG 6 JANUARI. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden aanvang cursus R. K. Lyceum Mariënpoelstraat, 8 uur. DONDERDAG 8 JANUARI. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden vervolg cursus R. K. Lyseum Mariënpoelstraat, 8 uur. ZATERDAG, 10 JANUARI. „De Royalisten" Toneelopvoering „Rapalje over de vloer". St. Antonius Clubhuis, 8 uur nam. 't Oude Vierde (regiment infante rie), Ontvangst deelnemers reünie cantine Doelenkazerne (2 uur nam.) waarna défilé met „Werkmans Wils kracht" naar Stadhuis (ca. 3 u. nam.); Borreluurtje in cantine Doelen (4 u. nam.). Snertmaaltijd 5 u. nam.) en cabaret in Schouwburg te 7.30 nam. „Tot Ieders Genoegen" Toneel voorstelling „Flanel en miljoentjes" Stadsgehoorzaal. 8 uur nam. DIENST DER APOTHEKERS. Leiden: Geopend apotheek Iierdingh en Blanken, Hogewoerd 171, telefoon 20502. Oegstgeest: Geoperaö apotheek Oegst- geest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 19 jan. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „In de schaduw van de guillotine", 14 jaar. Lido: „Vergeet mij nooit", 14 jaar. Luxor: „The hunters", 14 jaar. Trianon: „Heimweh, dort wo die Blumen blühn", 18 jaar. Rex: „De duivels van de rode cirkel", 14 jaar. TENTOONSTELLING Rijksmuseum Geologie en Minara- logie v. d. Werfpark 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werk dagen van 1012 en 24 uur. Zon en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Wat doe je in de kou?" Zondagmiddag 2 uui filmvoor stelling (tot en m 't 1 maart 1959) Rijkspientenkabinet (Kloksteeg 25) Tentoonstelling foto's m tekeningen Ralph Prins. Werkdagen 25 uur nam. (t.m 10 januari). Lakenhal: Tentoonstelling „Vor ming". Werkdagen: lO uur voorm. - 4 uur nam.; zon- en feestdaeen l-^ uur nam. (tot 18 januari 1959). Lakenhal: ..Schatten uit het Ma ritshuis", Werkd.: 10 uur voorm. 4 uur nam.; zon- en feestd.: 14 uur nam. (tot 16 februari 1959). de geschiedenis van de Schrijvers- brug, een brug, welke in Leiden het meeste scheepvaartverkeer krijgt te verwerken. In het afgelopen jaar werden zij 8742 maal voor dit ver keer geopend. Mr Drijber. die ver volgens uitweidde over de grote ma te van plichtsbetrachting van de ju bilaris, waarvoor b. en w. bijzonder waardering hebben, deelde mede, dat het H.M. de Koningin had behaagd de heer Ranselaar, de bronzen ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, te verlenen. Nadat de wethouder de konihklijke onderscheiding had opgespeld, voer de de directeur van de Markt- en Havendienst het woord. Ook spreker had zeer veel waardering voor de werkkracht en -lust van de jubilaris, die zonder veel omhaal van woorden trouw zijn plicht deed. Namens het gemeentebestuur bood spreker de heer Ranselaar de gebruikelijke en veloppe met inhoud en de oorkonde der gemeente aan. De heer F. van Dissel, voorzitter van de Personeelsvereniging, zocht het in zijn gelukwens in een humo ristisch woord, waarin enige herin neringen uit de ambtelijke loopbaan van de jubilaris en diens gezinsleven werd opgehaald. De oud-directeur, de heer L. A. Mennes, schetste de jubilaris als een rustig man, die door zijn karakter eigenschappen in staat was vele moeilijkheden, zo die er al waren, uit de weg te ruimen. De heer L. Segaar, opzichter bij deze dienst, bracht vervolgens in dichtvorm de jubilaris hulde voor zijn trouw aan de dienst en zin speelde tevens op enkele voorvallen uit de jeugdjaren van de heer Ran selaar, die in die tijd nog aan boksen deed. Tenslotte wees de adjunct-direc teur, de heer Sonnenberg, op de voortreffelijke teamgeest onder het personeel en op de waarde van een koninklijke onderscheiding, welke slechts verleend wordt op grond van de verdiensten en karaktereigen schappen van een jub '^'s. Na een dankwoord van de heer Ranselaar volgde nog een gezellig samenzijn. Drie Koningen bij de „Club de Limetz'' De eerste avond, die de Club de Li metz belegde in het nieuwe jaar, was er een vol „ouderwetse" gezelligheid. Men vierde het feest van Driekonin gen en het was, daar in het Prof je, zeker niet een avond van alléén maar devotie. Het begon met een gezamenlijke en zeer feestelijke maaltijd, die was bereid door mevrouw Rosdorff, met hulp van Wim Develing. Het menu, geheel Frans, liet zich moelij k verta len maar men trof er ingrediënten op aan, die de wraaklust streelden jegens de Limetz-katten, (die de club eens zijn brood'belegging af kaapten) en jegens de kopgeesten van Maroeil. Ook was er een honneur aan de „barrage". Die heerlijke op eenvolging van tomatensoep, croquet, (Nederlands) stokbrood, wijn, en sa lade alles la bonne mère Ros dorff viel al evenzeer in de smaak als de originele spijskaarten. De koffie, die de maaltijd besloot, ging vergezeld van cake meester werk van Ria Warnau die de boon verhulde welke de koning moest aan wijzen. Het lot viel op Peter Boerman, die zich de maakster van de cake als ko ningin koos. Zelfs de liefde van een koning gaat immers door de maag. Het lot wees voorts de hofhouding aan, waarna de koning door de hof kapelaan, de weleerw. heer J. W. M. d. Jong, werd gekroond met een kroon, die enige maten te groot bleek. De De troonrede getuigde van de mate loze zelf-oversehatting, waardoor een absoluut monarch alleen in staat is te regeren. Zij werd gevolgd door een opvoering van het schimmenspel „Waar de ster bleef stille staan", naar Felix Timmermans bewerkt door Joop Koevoets. Onder de hovelingen, die hun op drachten uitvoerden oogstte Jan Doove veel succes met een eigen (piano)-compositie, samengesteld uit verschillende driekoningenmelodie tjes, waarop hij onder luide bijval fragmenten uit het Limetz-leven in herinnering bracht. Er was entr'acte- muziek, die gelegenheid bood voor een dansje en vervolgens volgden op voeringen van de „komische opera" in een bedrijf „Eulalia" en een mas kerspel-bewerking door Joop Koe voets van een Drie Koningenverhaal van Godfried Bomans. De avond werd besloten met een dansje en de Club de Limetz zou niet zichzelf geweest zijn, als hij niet de verschillende nieuwe leden te verstaan had gegeven, dat alle af scheid maar een „tot ziens" is. Burgerlijke Stand Geboren: Gerard Jan zn van G. J. A. Beekman en W. de Jong. Katha- rina Cornelia dr van F. W. Bouw man en K. M. Otterspoor. Johannes Maria dr van J. D. Pelgrim en C. M. J. van der Laan. Johanna Catharina Barendina dr van H. van Hooven en B. C. Verhoog. Erick zn van J. H. Peter en J. Blok. Cent Willem zn v. W. Hoek en T. Langmuur. Arnold Bernhard zn van P. Abbema en H. E. Waz. Wilhelmina Maria dr van J. Baak en I. L. Quartel. Hendrika Jo hanna dr van T. Stcof en H. J. Sie- bert. Petrus Hans zn M. van den Berg en F. E. Dekker. Overleden: P. van der Heyden 8 weken zoon; S. M. Brouwer 59 jr echtgenote van S. A. Meerburg. J. L. H. Bron, 74 jr, man. D. van Zetten 22 jr man. K. den Haas 65 jr echtge note van P. van Duijn. A. C. Schal- ker 60 jr man. A. F. Rosier 79 jr man. J. P. J. van Berkel 81 jr wedu we van J. Kroon. H. van WeJzen 65 jr weduwe van B. ten Kate. H. M. Ruijgrok 31 jr echtgenote van C. A. van Noort. Lezing Reisvereniging voor katholieken Met veel kennis van zaken heeft dr. L. van Egeraat gisteravond voor leden j van de afd. Leiden der Nederlandse) Reisvereniging voor katholieken in j liet Gulden Vlies een causerie gehou- den over Italië. Dr van Egeraat heeft voor zijn lezing een bijzondere vorm gevonden. Zij is zeker niet het ge bruikelijke „praatje bij een plaatje", maar meer het reciteren van 'n voor af geschreven, literair hoogstaande, tekst, welke door een overvloed van prachtige kleurenlichtbeelden wordt aangevuld. De causeur gebruikt schone taal, maar op de duur wordt de wat over laden tekst een weinig vermoeiend. Na deze bemerking blijft slechts be wondering over, want het blijkt dat spr. veel gevoel heeft voor de beel dende kracht van het woord en bij zijn beschrijving van wat hij ziet in Italië bewijst, dat hij een dichter is. Hij maakt zevenmij lssprongen door het land, maar legt steeds tussen de verschillende beelden, die op het doek verschijnen, verrassende contacten. In het begin van zijn causerie be toogde dr. Van Egeraat, dat men bij al de historische kostbaarheden, die Italië te bieden heeft, niet mag ver geten, dat het ook een modern land is, dat eigentijdse problemen met for se hand weet aan te pakken. Zie slechts de nieuwbouw, de aanleg van brede snelwegen, de landbouwmetho den en vele andere zaken. Hjj be schreef de mentaliteit van de Italia nen als modern, met behoud echter van de spiritualiteit, van geestelijke waarden. Een merkwaardige uitspraak van dr. Van Egeraat willen wij u niet onthouden: „Italië is het land van de uitzonderingen, zoals Nederland helaas het land van de regel is". Applaus ondersteunde het dank woord dat de voorzitter van de afd. Leiden van de Ned. Reisver. voor ka tholieken, de heer C. P. W. Schinck, tenslotte sprak. HAZERSWOU'PE Bouw woonhuis met bakkerij ge gund. Architect J. Dekker alhier, heeft namens de heer K. Tom het bouwen van een woonhuis met bak kerij aan de Geerlaan gegund aan de fa. D. de Graaf te Moerkapelle. VERENIGING SANCTA VERONICA. Willen de dames er aan denken, dat 'l morgen, woensdagmiddag, van half 3 tot half 5 bijeenkomst is van de Ver. Sancta Veronica, Pieterskerkkoorstr. 15. Er is weer genoeg materiaal voor radig; de kast is uitgeput, daarom een dringend beroep, naait of breit U eens een of meer stukjes, voor dit goede doel: „In arme en stille arme gezinnen helpen, aan 't hoognodige." Aanmelding van nieuwe leden voor het Alma Mater Kinderkoor, vanaf 6 jaar, 's woensdags om 2 uur, aan de gymzaal van de Mariaschool, ingang Ursulasteeg (zijstraat Haarlemmer straat). Er worden nieuwe liedjes in studie genomen, voor het openbaar optreden in juli a.s. Jongens en meis jes van 69 jaar worden gaarne ver wacht. Op initiatief van de Leidse Ver eniging van Industriëlen is vorig jaar een commissie in het leven geroepen voor een beter contact tussen het be drijfsleven en het onderwijs speciaal de middelbare scholen in Leiden en omgeving. Deze commissie heeft reeds voor lichtingsmiddag en -avond georgani seerd voor de docenten van ge noemde scholen, terwijl tevens te zamen met de Gewestelijke Arbeids- bureaux getracht is het werken van de schooljeugd in de vacantie in betere banen te leiden. Op woensdag 14 dezer des avonds te 8 uur zal in de aula van het Ge meentelijk Gymnasium thans een voorlichtingsavond worden gehouden voor de leerlingen van de hoogste klassen van de scholen. Het programma vermeldt onder meer: Vraaggesprek tussen onderne mers en scholieren onder leiding van mr. A. Kist, directeur van het jeugd- en vormingscentrum „Oud Poelgeest" over het onderwerp „Welke toekomst mogelijkheden biedt het bedrijfsle ven?" Namens het bedrijfsleven hebben in het forum zitting de heren: mr. S. H. C. Coebergh, directeur N.V. Roto gravure Mij., D. W. Joekes, lid com missie contact bedrijfsleven-onder wijs, directie-secretaris Royal Mc Bee Nederland N.V., J. A. Parmen- tier, directeur textielfabriek N.V. Joh. Parmentier. De leerlingen worden vertegen- wordigd door: Koosje Kuperus, gemeentelijke H.B.S. en M.S. voor Meisjes klasse 6 H.B.S. B. Frans Maks, Christelijk Lyceum, klasse 5 H.B.S. B. Lodewijk van Ulden, R.K. Lyceum „St. Bonaventura", klasse 6 gymna sium b. Vertoning van de kleurenfilm: „De weg door de wolken", die een beeld geeft van het internationaal lucht verkeer. Brandend Maagzuur na iedere maaltijd? Of angst bij voorbaat jij iedere hap eten? Rennies nemen - enaltijd zorgen dat ge ze bij de hand hebt Een of twee Rennies - gewoon laten smel ten op de tong - neutraliseren al het overtollig maagzuur dat Uw pij nen veroorzaakt. En zo wordt Uw Zuurbrand geblust in een paar tellen. Heerlijk middel die Rennies en ze smaken nog lekker ook. (Advertentie) LEIMUIDEN KLEUTERSCHOOL AANBESTEED. Gistermorgen om 10 uur is door architect J. C. de Groot te Uithoorn in café Keizer alhier namens het R.K. kerk- en schoolbestuur openbaar aan besteed: het bouwen van een kleu terschool met bijbehorende werken op een terrein gelegen naast de r.k. kerk. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als 'volgt: A. Kwak- kenbos, Nieuwkoop 111.000; D. Bos, Amsterdam 107.000; C. T. Kreets, Uithoorn 107.000; Gebr. van Veen, Utrecht 101.850; Bouw en Aann. Mij. Mulckhuizen, Nieuw- Vennep 99.500; G. Akerboom, Lan- geraar ƒ97.000; Gebr. van Luiing, Hoofddorp 96.850; fa. Hartog en v. As, Huizen 96.110; A. v. d. Voorde, Amstelveen 94.400; Aann. Mij. Deco, Amsterdam 91.0300; N. Overdevest, Zoeterwoude 90.200; H. J. Strijk, Rijpwetering ƒ89.500; Chr. Overde vest, Rijnsaterwoude 87.950; Gebr. van Dijk, Nieuwveen ƒ85.500; fa. C. J. van Berkel, Leimuiden ƒ85 000; fa. Charlet, Leimuiden ƒ84.612; W. Hennipman, Leiderdorp 84.500; J. Kinkel en Zn., Leimuiden 83.300: P. W. de Graaf, Burg. Bakhuizenlaan 42, Leimuiden ƒ82.000. Raming ƒ80.510; de gunning is aangehouden. HILLEGOM De 7-jarige Bernard Walkers, al hier, die de vorige week het slachtof fer werd van een aanrijding door een personenauto, toen hij vanaf de Ve- nenburgerlaan, de Hoofdstraat over stak, is zondagavond aan de beko men verwondingen overleden. De H. Uitvaart en begrafenis heeft donder dag a.s. plaats. Door bromfiets aangereden. Toen maandagmiddag om 1.15 uur mevr. G. M. van Deursen bij het naderen van de bus aan de halte Patrimonium het rijwielpad overstak, lette zij niet op een uit de richting Hillegom naderende bromfietser, de heer H. M. J. Wilhelmus, die een aanrijding niet kon voorkomen. De dame viel op de straat. Zij kreeg een wond aan het linkerbeen. De bromfietser viel eveneens en be kwam een wond aan zijn linker knie, terwijl zijn rijwiel beschadigd werd. Nadat E.H.B.O.-hulp was ver leend, kon de bromfietser zijn weg vervolgen en kon de dame naar haar woning worden vervoerd. KATWIJK Jeugdige fietser gewond. Het politierapport vermeldt over de af gelopen dagen slechts één verkeers ongeval, waarbij een veertienjarige jongen dusdanig werd verwond, dat hij per ambulance-auto naar het Aca demisch Ziekeihuis te Leiden moest worden overgebracht. Het ongeval ge beurde vrijdagmorgen, toen de jon gen door de Jan van Brakelstraat fietste en tegen een aldaar gepar keerd staande vrachtauto opreed. Hij viel daarbij en kreeg een hoofdwond, een gekneusde knie en een hersen schudding. LEIDSCHENDAM Verkeer door de sluizen. Gedu rende het jaar 1958 zijn de sluizen gepasseerd door 43.279 schepen. Dit zijn er 9948 minder dan in 1957, toen 53227 zijn doorgevaren. De tonnage van de schepen bedroeg 1675563 in 1958 tegen 2166246 in 1957, een ver mindering dus met 49683 ton. SASSENHEIM 55 JAAR KATH. LANDARBEIDERSBOND Maandagavond werd het feit her dacht, dat op 3 januari 1904 de afd. Sassenheim van de Ned. Katholieke Landarbeidersbond onder het patro naat van St. Franciscus werd opge richt. Nadat zondagmorgen in de paro chiekerk St. Pancratius een H. Mis tot intentie voor de levende en overleden leden was opgedragen, werd zondag- en maandagavond in het KSA-gebouw een feestelijke bij eenkomst gehouden voor de leden met hun dames. In zijn openingswoord verwelkom de de voorzitter, de heer Fr. v. Wie- ring, de g. a., kap. Veldthuis, de af gevaardigde van het hoofdbestuur, de heer L. Elfering, het bestuur der KAB en genodigden. Hij sprak zijn vreugde uit over het grote aantal jubilarissen (25 gouden en 34 zilve ren) en feliciteerde hen met hun 50- en 25-jarig lidmaatschap. Hij gaf het woord aan de heer L. Elfe ring. Bij de oprichting is wel duidelijk gebleken dat toen de jeugd reeds aanwezig was. Ook nu kunnen v\fij gelukkig constateren, dat de jeugd in onze organisatie goed is vertegen woordigd. U hebt een afd. die gegrondvest is geweest met een kern, die nu het fundament is van onze organisatie. Hij richtte woorden van geluk wens tot de jubilarissen, die er aan hebben medegewerkt, dat er in brede kringen in onze bollenstreek gekeken wordt jiaar onze hechte or ganisatie. Bij de gouden jubilarissen noemde hij speciaal de heren J. Kortekaas en J. v. d. Hulst en bij de zilveren de heren P. Wolvers en W. v. Ruiten. Dezen hebben een zeer belangrijk aandeel in het organisatieleven. Spr. besloot zijn woorden met ge lukwensen aan bestuur en leden, waarna hij overging tot het opspel den der KAB-insignes. Na deze huldiging sprak de g.a. een woord van gelukwens en hulde tot alle jubilerenden. Wij moeten eén kern in de parochie zijn en op het werk onze overtuiging naar voren brengen en een voorbeeld zijn voor onze naaste. Hij besloot zijn toespraak met de wens dat ook in de toekomst de afd. Sassenheim moge groeien en bloeien De voorzitter dankte beide spre kers voor hun warme woorden en gaf het verdere gedeelte van de avond in handen van het cabaretge zelschap van Charles Matla, die een komisch-bont programma bracht onder de titel „Lach met ons mee". Gelachen is er en daarmee was bewezen, dat dit cabaret zeer in de smaak viel. De medewerkers kregen aan het einde een dankbaar applaus van 't publiek en een bloemenhulde van de voorzitter. Hiermede was men tevens aan het einde gekomen van een waardige viering van dit 11e lustrum. Wielerver. .Sassenheim en Om streken" Op 1 januari j.l. werd in het Langeveld te Noordwijkerhout een „oliebollencross" verreden over 7 ronden. Deze werd gewonnen door Jan Herreur in de tijd van 24 min 10 sec., tweede werd Gerard Waas dorp op 1 min. 15.3 sec, derde Lud Meijland op 1 min. 37 sec. en vierde Ton van Dorp op 2 min. 17 sec. Zondag 4 januari werd op hetzelf de parcours een cyclecross over 15 ronden met handicap verreden. Nu werd winnaar Ton v. Dorp; 2. Jan Herreur; 3. Lud Meijland en 4. Ge rard Waasdorp. Op 28 december j.l. startte Piet v. d. Lans in Kopenhagen voor een handicaprace. Hij bereikte in zijn serie een prachtige tweede plaats. In de finale werd hij na een prachtige wedstrijd als 5e geklasseerd. Vrijdag 9 januari a.s. is er weer klaverjassen om carbonade in „Het Bruine Paard", aanvang 8 uur. siteit dit aantal nog aanmerkelijk zal toenemen, blijft voor het passerende verkeer slechts de helft van de toch al smalle rijbaan over. B. en w. voe len er daarom niet voor, zoals door eefi der raadsleden was gesuggereerd, aan wielrijders en bromfietsers wel toe te staan in de tegenovergestelde richting te rijden omdat daardoor de verkeersvrijheid ernstig zou worden belemmerd. Laatste Berichten Naar aanleiding van de moeilijk heden, die de heer Kees Manders in de nacht van zondag op maandag in zijn „Club der Optimisten" aan het Thorbeckeplein te Amsterdam gehad heeft met de 22-jarige „Wim- pie" W. en twee van diens vrienden, heeft hij vandaag een aanklacht in gediend. Hij beschuldigt W. van lo kaalvredebreuk en bedreiging. Naar gemeld ontstond er tussen de drie bezoekers enerzijds en Kees Manders met enkele leden van het personeel anderzijds een vechtpartij, waarbij Manders tenslotte een waar schuwingsschot uit een pistool loste. Toen greep de politie in en werden de drie ongewenste bezoekers uit de club verwijderd. MAN IN KANAAL VERDRONKEN Maandagavond laat is naar de po litie thans meedeelt, de 41-jarige heer R. S. uit Arnhem verdronken in het ApeldoornsDierens kanaal. De man stond in gezelschap van zijn vrouw en schoonzuster bij café Schotboer op de bus te wachten na afloop van een verjaarsvisité. Toen in de verte de lichten van een auto naderden, liep de heer S., in de me ning verkerend dat het de bus was, naar de overzijde van de weg om het stopteken te geven. Vermoedelijk is hij verblind door de lichten van de auto, waardoor hij in het kanaal is gelopen. De automobilist heeft van het droeve ongeval blijkbaar niets bemerkt. Te Tilburg hebben omstreeks twee uur vannacht vijf aangeschoten lie den een auto gestolen waarmee zij met een grote vaart door de stad zijn gaan rijden. Zij reden eerst het trot toir links op en daarna ramden zij een grote etalageruit van de stoffen zaak B. en L., vervolgens schoten zij weer rechts het trottoir op, waar de wagen tegen dé pui van C. en A. tot stilstand kwam. Het voorfront van de auto werd ge heel, vernield. Drie inzittenden ble ven zwaar gewond liggen, de twfee overige inzittenden, die licht gewond watan, trachtten te vluchten, maar werden door de politie gearresteerd. De drie zwaar gewonden zijn in het St. Elizabethziekenhuis te Tilburg opgenomen. WASSENAAR EENRICHTINGSVERKEER IN DE LANGSTRAAT. Over het besluit van het gemeente bestuur om over enige tijd in de Langstraat eenrichtingverkeer in te voeren, schrijven burgemeester en wethouders in hun memorie van ant woord bij de begroting 1959, dat de bedoeling van deze maatregel is het verkrijgen van een aanmerkelijk rus tiger verkeersbeeld, niet alleen ten gerieve van het winkelend publiek, maar ook voor de in deze straat ge vestigde winkeliers. Er zal door deze maatregel veel overbodig verkeer uit de Langstraat geweerd kunnen wor den. Gezien het feit dat reeds thans vele motorrijtuigen worden gepar keerd, terwijl te verwachten is dat door de toenemende verkeersinsten- Marktberichten ROTTERDAM, 6 jan Vee. Aan voer 2953. Weektotaal 4731 stuks vee. 450 vette koeien; 717 gebruiksvee; 260 vette kalveren; 167 graskalveren; 615 nuchtere kalveren; 69 varkens; 21 biggen; 61 paarden; 2 veulens; 575 schapen en lammeren; 16 bok ken en gel ten. Prijzen: vette koeien le kw. f 3.10 —3.40; 2e kk. 2 95—3.10; 3e kw 2.75 2.85; vette kalveren 2.803.10; 2.60—2.70; f 2.20—2.50; graskalve ren 460380280; nuchtere kalve ren 75—62—50; biggen 62—48— 40; slachtpaarden 2.202.001.80; schapen 8560—50: lammeren 95 7050: melk- en kalfkoeien 1225 1050900; varekoeien 890760 625; vaarzen 925—800—600; pinken 675—525—425. Handel: vette koeien aanvoer rui mer, handel levendig, prijzen als gis teren; vette kalveren aanvoer iels groter, handel levendig, prijzen sta biel; graskalveren aanvoer groter, handel lui, prijshoudend; nuchtere kalveren aanvoer even minder, han del redelijk, vooral niet lager in prijs; biggen aanvoer klein, handel goed, ruim prijshoudend; slachtpaarden aanvoer nis vorige week, handel kalm, prijzen iets hoger; schapen en lammeren aanvoer groter, handel ta melijk. prijzen vooral niet hoger; j melk- en kalfkoeien aanvoer als vori ge week, handel goed. wat stijver in prijs; varekoeien aanvoer iets meer, handel redelijk ruim prijshoudend; vaarzen cn pinken aanvoer even rui mer. handel kalm, goed prijshoudend. BODEGRAVEN, 6 jan. Kaas Aangevoerd 53 partijen. Eerste kwa liteit 2.252.26. Tweede kwaliteit 2.18—2.24, Extra kwaliteit 2.20— 2.38. Handel flauw. VINKEVEEN, 5 Jan. Groente - Andijvie 9099 ct; Boerenkool 22 29 ct; Prei 27—40 ct; Witlof A 48— 52 ct; Witlof A II 43—49 ct; Witlof B II 3244 ct per kg.; Peterselie 18 24 ct; Selderij 916 ct per bos. TER AAR, 5 jan. Groente - Wit lof 1 0.40—0.53; idem 2 0.25—0.42; idem stek 0.02—0 23; glasandijvie 0.87—0.96; prei 0.20—0.32; uien 0.06; spruiten 0.400.54; idem B 0.33— 0.35; kroten 0.06 alles perkg.; groene kool 7.00; sav. kool 650 per 100 kg.; knolselderij 0.080.13 per stuk; pe terselie 0.04 per bos; boerenkool 0.901.10 per bak. Appelen: Golden Delicious 0.17. Peren: Comtesse de Paris 0.13 per kg. R'VEEN, 5 jan. Bloemen Cycla men 461.14; Narcissen Early Glo rie 6877; Blauwe druifjes 3038; Troschrysanthen 60—94; Tulpen Krelage 79—09; Early Queen 83—94; Wintergold 89—1.01; Hillegarde 92— 1.11; Sulpher Triumph 1.041.21; White Sail 1.09—1.31; Rose Copland 1.701.80; Preludium 1.30—1.33; Lustige Witwe 1.26—1.49; Royal Bloot 1.011.13 per bos. Am. Anjers 2036 per stuk.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3