CKefarine 4 Priester- en kloosterjubilea in 1959 Grote belangstelling voor Kulturele Dag van L.T.J. en L.T.M. in Haarlem Bloembollenexport slaat alle records DINSDAG 30 DECEMBER 1958 DE I.EIDSE COURANT PAGINA 8 AARTSBISDOM UTRECHT. t Brazilië, Azevedus Grings, Brazilië; 27 januari, de broeders Edmund van 70 jaar priester: 15 augustus, Th. Oijen, Heerlen; Arthur Bronckers, J. J. Thuis, geb. te Didam, 3 april j Hoogcruts; Roland v. Lierop, Drach- 1863, Em. pastoor van Keyenburg te ten; 14 april, de broeders Berünus Keyenburg. 65 Jaar priester: 15 augustus, G. A van Laak, geb. te Wehl 14 oktober 1869, Em. Pastoor van Lent. 60 jaar priester: 15 augustus, F. I. Beermann, geb. te 's-Gravenhage, Em. Pastoor van Indoornik te Arn hem; C. M. J. Spaan, geb. te Zutphen, Em. pastoor te Montfoort. 50 jaar priester: 15 augustus, J. G. Alferink, geb. te Diepenveen, pastoor te Keyenburg; J. H. G. Batenburg, geb. te Soest, pastoor te Deventer, H. Hart van Jezus; W. H. Dröge, geb. te Winschoten, pastoor te Lettele; J. H. A. Frank, geb. te Groenlo, pastoor te Borne, H. Stephanus; E. Th. J. Hol, geb. te Utrecht, em. pastoor van Ter- borg; J. Immens, geb. te Borculo, pastoor te Hengelo (O.), O. L. Vr. v. Altijddurende Bijstand; Mgr. F. A. E. H. van de Loo, geb. te Herwen en Aerdt, em. officiaal van het aarts bisdom te Wassenaar; F. J. Schimmel, geb. te Amersfoort, em. pastoor van Elden te Breda. 40 jaar priester: 15 augustus, E. A J. Bosman, geb. te Arnhem, pastoor te Klarenbeek; Mgr. J. van der Burg, geb. te Arnhem, plebaan van de ka thedraal te Utrecht; H. J. Campman, geb. te Montfoort, pastoor te Indoor nik; G. Engelen, geb. te Leusden, pas toor te Heeten; L. A. J. J. Feldbrug- ge, geb. te Groningen, pastoor te Amersfoort, H. Ansfridus; J. H. A. Hendriks, geb. te Deventer, pastoor te Hoogland; B. J. Plegt, geb. te Tub- bergen, pastoor te Oldenzaal, H. Drie eenheid; Mgr. Prof. Dr R. R. Post, geb. te Kloosterburen, hoogleraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen; H. Th. J. Puntman, geb. te Bemmel, pastoor te Glanerbrug; J. G. Spruijt, geb. te Vinkeveen, pastoor te Eem- nes; Mgr. H. J. .T. M. van Straelen, geb. te Utrecht, hoofd-legeraalmoeze nier te Voorburg; P. G. A. Swildens, geb. te Leeuwarden, pastoor te Har- melen; H. F. Wanders, geb. te Arn hem, pastoor te Zwolle, O. L. Vrouw ten Hemelopneming. 25 Jaar priester: 22 juli, Dr A. A. Ariëns, geb. te Wijk bij Duurstede, hoogleraar aan het Philosophicum te Huis ter Heide; A. van Bekkum, geb. te Stoutenburg, pastoor te Utrecht, H. Jacobus; Dr J. H. R. Hunfeld, geb. te Utrecht, pastoor te Borculo; G. H. H. A. Jansen, geb. te 's-Gravenhage, pastoor te Jutphaas; F. H. P. van der Kroon, geb. te Utrecht, pastoor te Olst; C. Th. J. M. van Leeuwen, geb. te Arnhem, pastoor te Olburgen; G. J. Maureau, geb. te Maarssen, pastoor te Mariënheem; A. J. W. Middel - weerd, geb. te Co then, pastoor te Giesbeek. MINDERBROEDERS O.F.M. 60 Jaar priester: 18 maart, pater Pachomius Thieman, Brazilië. 50 jaar priester: 21 maart, de paters Henricus Brandsma, Drachten; Ladi- slaus Hol, Vorden; Jesuald van He- mert, Maastricht; Matthaeus van der Drift,Alverna; Victorius Beekman, Den Haag; Euphronius Zantvoort, Woerden; Ni codemus van Heereveld, Megen; Norbertus Beaufort, Brazilië. van Maasakkers, Bleijerheide; Mauri tius van Veenendaal, Woerden; Eu stachius Kietselaar, Megen; Walfried Derks, Venlo; 7 juli, de broeders Jor- danus Driessen, Bleijerheide; Marcel lus Schillings, Venray; 16 oktober, de broeders Bertrand Vaar, Drachten; Adelphus Lindenhoff, Alverna; Gui- do Ouwerkerk, Alverna; Pontianus Jansen, N. Niedorp. KRUISHEREN 25 Jaar priester: i augustus, mgr. P. A. Arntz, Bandung, Java; L. Spie- rings, Zoeterwoude; A. Stringa, Hou ten (U); H. Alma, Bandung, Java; C. v. Schaik, Bandung, Java; H. Plag, Belem, Noord-Brazflië. 50 jaar professie: 4 april, Br. Mar cus Poel, Zoett.woude; 11 november Br. Mattheus Berrevoets, Zoeter woude. 25 jaar professie: 21 mei, Br. Hen ricus Vogels en Br. Reinerus Pee tere beiden uit Uden; 28 augustus. A. van de Rijt, Nijmegen; H. Brouwers, Uden; A. Villevoye, Uden; H. Broer- sen, Uden; C. Fischer, Wuppertal, Duitsland* J. Bosman, Bandung, Ja va; L. de Boer, Campo Belo, Zuid- Brazilië. MISSIONARISSEN VAN MILL HILL 50 jaar priester: 5 juni, de fathers A. Poell uit Den Bosch in Ooster beek; 25 juli, J. Janssen uit Eist, in Oosterbeek; A. Luppes uit Oegst- geest in Oosterbeek; B. v. d. Seyp uif Delft, in Oosterbeek. 40 jaar priester: 27 juli, de fathers M. Alink uit Amsterdam, miss. in Nieuw-Zeeland; L. Burgman uit Delft, aalm. in Fontainebleau; J. Smeyers uit Eindhoven, miss. in Ba- sankusu. 25 jaar priester: 8 juli, de fathers A. Akkermans uit Aerdenhout, miss. in Buea; A. v. Amerongen uit Hou ten, Utr., miss. in Buea; M. Arts uit Liempde, in Oosteibeek; A. Bisschop uit Nijmegen, miss. in Nellore; A. J. Boeken uit Weert, miss. in Kisumu; R. Conens Uit Sappemeer, miss. in Kisumu; L. Coolen uit Weert, miss. in Nellore; J. Cramer uit Haarlem, in Beemster N. H.; J. v. d. Dries uit Til burg, miss. in Kisumu; W. Eygen- raam uit Dordrecht, miss. in Tororo; G. Goes uit Laren, miss in Nellore; J. Hartering uit Ulft. miss in Basankusu; P. Jacobs uit Venlo, miss. in Buea; A. Janssen uit Prinsenbeek, miss. in Nellore; S. de Jong uit IJmuiden- Oost, miss. in Rawalpindi; G. Luif uit Laren, miss. in Rawalpindi; F. Mol uit Ulft, miss. in Kisumu; A. Oomen uit Sprundel, miss. in Philio- pijnen; L. Somers uit Roermond, miss. in Kisumu; J. Vesters uit Hil versum, miss. in Basankusu; J. v. d. Weyden uit Noordwijk, miss. in Ki sumu; W. de Wijs uit Standaardbui ten, missiehuis Roosendaal; A. WiJ- tenburg uit Delft, miss, in Kisumu. 121/» jaar priester: 14 januari, de father P. Dirven uit Breda, in Slin- gerlands, USA; N. Groot uit West woud, miss. in Buea; W. Grunde- mann uit Haarlem, miss. in Nellore; 25 Jaar priester: 11 maart, de paters 1 rHiitar Warpn- ni<m«s van B. Hartering Uit Ulft, IKUM. UI Phllip- Adjutor Riet j ens, Haren; Dismas van Galen, Heerlen; Diodorus Polane, Gouda; Rutgers Hermans, Heerlen; II- luminatus Everts, Alverna; Monaldus Goemans, professor te Nijmegen; Hu- milianus de Klein, Heerlen; Vitalicus Spendel, Katwijk; Remedius Deken, Wychen: Werner Chermin, Heerlen; Athanasius Kwaaitaal, Den Haag; Armandus Pex, Maastricht; Junipe- rus Gronheid, Gouda-Hubertus Nieu- wenhuijzen, Leiden; Fulbert Laurant, Bols ward; Aquino van Liebergen, Pakistan; Clementius Schoonbrood, Venray; Wulstan Groothuizen, Oos- terwolde; Victorieus van der Luur, Alverna; Castulus van den Eijnden, provinciaal der Nederl. Minderbroe dersprovincie sinds 1952, Weert; Sal- vinus Duynsrtee, Haarlem; 11 novem ber, de patere Jucundianus de Kok, Guibert Alders, Benno van Buijtenen, Hildebrand van Petten, Solanus Geu- bels, Concordius van Bavel, Jordanus Noordermeer, Erasmus Veen allen in Brazilië. 60-jarig kloosterfeest: 3 oktober, de paters Maxi minus Albada Jelgersma, Oosterwolde; Salvator Booms, Win terswijk; Germanus Vrymoed, Den Haag; Franciscus Stienen, Brazilië. 50-jarig kloosterfeest: 7 september, de paters Sophronius Goosen, Drach ten; Sigebertus Maal, Megen; Donu- lus Schopman, Nederweert; 28 april, de broeders Petrus Greefkens, Maas tricht; Bonaventura Krah, Alverna; 28 december, de broeders Hugo Jans sen, Gerico H. Land; en Bavo Stok man, Rome. 25-jarig kloosterfeest: 7 september, de paters Tarcisius Bertels, Bleijer heide; Simplicius Opbroek, Maas tricht; Zephyrinus de Man, Karachi, Pakistan; Polycarpus van der Zijde, Gouda; Barontius Wellink, Delft; Theogenes Koesnèn, Tjitjurug, Indo nesië; Bosco Schinkel, Coevorden; Anectus van Gendt, Amsterdam; Oli vier Joosten, Woerden; Eucharius Smit, Maastricht; Lucillianus van der Laan, Tjitjurug, Indonesië; Nemesius Gondrie, Vorden; Randulf Renirie, Woerden; Primald Willard, Sittard; Wil bert Stoop, Venray; Egmund Commandeur, Utrecht; Samuel Bek kers, Rotterdam; Reinhard Kamme- rer, Venray; Alcmund Gasman, Utrecht; Gerwald van der Spek, Weert; Antigonus Janssen, Vorden; Bernold Dassen, Megen; Theodatus Smeets, Heerlen; Eel co Bruinsma, Hollandia-Binnen (N. Guinea); Ha- rald Hoogeveen, Haarlem; Radulf Pruim, Djakarta, Indonesië; Abdias van de Sanda, Kitami, Japan; Gen- tianus Hogenelst, Wien, Oostenrijk; Meinrardus de Cocq van Delwijnen, Brazilië; Novellon Jans, Brazilië; Wernhard Lafaber, Brazilië; Valerius Heisen, Brazilië; Isidru6 Botega, Bra zilië; Apuleus Smeltink, Brazilië; Li- oerius Scheveier. Brazilië: Goar Koot, pijnen; P. Heymans, uit Weert, Slingerlands, USA; J. Houben uit Roermond, missiehuis, Roosendaal; J. Jansen uit Deventer, miss. in Buea; J. Janssen uit Helden-Panningen, miss. in Kisumu; J. Keurentjes uit Zelhem, miss. in Tororo; L. Linssen uit Blerick, miss. in Kisumu; H. Lycklama uit Hillegom, miss. in I Paramaribo; W. Randag, rector Am- Kampala; J. Praat uit Schoorl, miss. sterdam; W. v. d. Drift, Nijmegen; M l i l. 1 I M AM A/T 1} A«t Al.p 1 1 7 O- A T r. - (Advertentie) Tilburg; Damianus Redegeld uit Boskoop, in Tilburg; Leonard Glatzl uit Tyrol, in Aabsam; Vitus Reuvers uit Enschede miss. in Basankusu. MONTFORTANEN. 50 jaar priester: 5 juni, de paters Joseph Geurts, Mathieu Hupperts en Joseph Deckers. 25 jaar priester: 26 mei, de paters Jan Cuppen, Mathieu Steinbusch, Hubert Vonken, Joseph Delahaye en Jan Hoeberichts. 50 jaar professie: 4 augustus, de paters Henri Cortenraad, Martin Rooden en Hubert Weerts. 25 jaar professie: 8 september, de paters Adriaan van Zwie'ten, Emile Mevis, Willy Vossen, Joseph van de Boorn, Jan Bertrand, Joseph Latas- ter, Martin Budé, Frits Peters, Piet Meijer, Adriaan de Waard en Peter Rutten; 29 september, pater Willem Frencken; 19 maart, broeder Ga- briël; 7 oktober, de broeders Jo hannes, Anselmus en Wilhelmus. REDEMPTORISTEN. 60 jaar priester: 7 oktober, pater Dankelman, Wittem. 50 jaar priester: 8 oktober, pater W. Ahlbrinck, Paramaribo. 25 jaar priester: 26 september, de paters J. Berkhout, Brazilië; J. Stroomer, Brazilië; A. Pieters, Australië; G. v. Wijk, Brazilië; F. Wouterlood, Roermond; J. Weemaes, in Philippijnen; M. Reniers uit Ze- verb.Hoek, miss. in Nellore; W. Roe- tenberg uit Lonenker, miss. in Jessel- ton; J. v. Schagen uit Heer Hugo- waard, miss. in Rawelpindi; A. Stockman uit Sneek, miss. in Philip pijnen C. de Wit uit Hilversum, miss. in Philippijnen; C. Wolf uit Nijmegen, miss. in Kisumu; H. Zo merdijk uit 't Veld, miss. in Philip pijnen. 25 Jaar profesise: 1 november, Br. Edward Wachters uit Groningen, miss. in Tororo. 12Vi professie: 15 februari, de broeders Cassianus Grazsl uit Tyrol, prof. J. Peters, Nijmegen; Chr. Oomen, Wittem; F. Heijnen, Wit tem. 50 jaar professie: 12 april, pater H. Rademacher, Garanhuns, Brazilië; 28 mei, pater mr. dr. W. Duynstee, Rome 29 september, pater L. Dusch, Amersfoort. 25 jaar professie: 8 september, de paters A. Gerritsen, Paramaribo; H. Moone, Roermond; L. Henning, Amersfoort; Adr. van Dongen, Bra zilië; P. Witbroek, Den Bosch; J. Wen nekes, Brazilië; M. v. Delft, rector Wittem; F. Suilen, Brazilië; H. v. Breugel, Amsterdam; F. Teeuwen, Rotterdam; H.' Hooy, vice-pro vin- ciaal, Lima, Peru. BROEDERS VAN LIEFDE. 25-jarig bestaan de Nederlandse provincie van de Congregatie der Broeders van Liefde, 2 puli. 50 jaar professie; 19 maart, broeder Bernulphus Coenders, „St. Serva- tius", Venray; broeder Ursicus Wel- sing, „St. Bavo", Noordwijkerhout; broeder Modoalus van der Zant, „St. Servatius", Venray. 25 jaar professie: 2 februari, de broeder s Fabius van Puijenbroek, Utrechtseweg 33, Zeist; Einardus Kuijlaars, Ringbaan West 306, Til burg; Leobaldus Rademakers, Heins- bergerweg 190, Roermond; Herman Sevens, Ed. Poppelaan 12, Etten (N. Br.); Adrias Winckens „St. Serva tius", Venray; 11 mei, broeder Chris- pinus Spall, Ed. Poppelaan 12, Etten (N.-Br.). Vrije inschrijving was niet mogelijk Om te weten, wat er op kultureel gebied in de meest algemene zin leefde in de afdelingen en districten, organiseerden de L.T.J. en i recht bij Tiny Appelman uit Nibbix- de L.T.M. in de bisdommen Haarlem en Rotterdam drie jaar geleden voor het eerst een kulturele dag. De be langstelling groeide met het jaar en het gevolg was, dat dit jaar voor het eerst niet iedereen kon inschrijven, maar dat er per district een voor selectie moest worden gehouden om het programma niet te overladen. Alles bii elkaar is het nog een druk bezet programma geworden, dat zon. dag in gebouw „Sint Bavo" te Haar lem werd afgewerkt. De grote zaal was tot op de laatste plaats bezet met agrarische jongeren uit alle streken van beide bisdommen, toen de voor zitter van de L.T.J., Toon van Moor- sel, het openingswoord sprak en zich er over verheugde, dat de belang stelling, zowel voor als achter het voetlicht, weer bijzonder groot was. In betrekkelijk vlot tempo volgde het ene nummer na het andere en de toeschouwers werden geconfronteerd met jonge mensen, die ieder naar vermogen het beste brachten, wat in een bepaald genre mogelijk was. Die genres waren zeer gevarieerd. De kuituur was met een grote en een kleine k present. Over het algemeen bleek het peil vrij goed te zijn, maar voor de jury was het een vrij hope loze taak bij die enorme variëteit het beste en de beste aan te wijzen. Daar was bijvoorbeeld het district Alkmaar, dat een vrijmoedig en ge- improviseerd debat van de Tweede Kamer ten beste gaf, dat hoe kan het bijna anders de melk tot dis cussiestof had. De heren Romme, Burger en Oud deden hun woordje, minister Vondeling had het hard te verduren en minister Klompé moest zowaar de sociale kant van de kwes tie belichten. Het debat had tot na deel, dat het te „echt" was en dus tenslotte wat te lang duurde. Van wege het district Haarlem hoorden wij de befaamde Petersburger Schlit- tenfahrt op de piano, en van een vo- caliste „Bye Bye Love". Uit het dis trict Zoetermeer beluisterden wij het befaamde „Torna e sorriento" en de L.T.M.'sters uit Oegstgeest gaven een goed afgewerkte ritmische dans ten beste. Wervershoof hield het alleen bij de zang, maar deed dat uitstekend. Gou- da-Rijnland verraste met een hoela hoep-demonstratie. Amstelland decla meerde en danste, een declamator uit West-Friesland (Oost) vertelde van een bedelaar op Kerstmis, Leiden bleek op alle markten thuis te zijn en uit de districten Purmerend en Zaanstreek kwam de afdeling Mon nikendam met een Middeleeuws feest. Wij hebben slechts een greep ge daan en het ons daarmede gemak kelijker gemaakt dan het voor de Haarlems keuringsdis ruim voorzien Dc in het Krelagehuls aangerichte keuringsdis was maandag ruim voor zien. Men zag grote groepen beste kwaliteit tulpen en narcissen. Om te beginnen de uitstekende nar cis Golden Harvest van Warnaar Co. te Sassenheim, terwijl G. B. de Vroomen Sc Zn. uit dezelfde plaats magnifieke kwaliteit van de fraaie, nieuwe, kleinkronige Prof. Einstein liet zien. De gloeiend oranje cup ligt volkomen vlak op het sneeuw witte dekblad. Een aardige gele trompet-zaailing zagen we van J. H. Rijkelijkhuizen, Hillegom, terwijl G. Enthoven, Nieuw-Vennep o.m. pri ma California naar voren bracht. De witte trompet Gloria zagen we van diverse inzenders en verschillende kwekers brachten de uitstekende gele grootkronige narcis Yellow Sun en de roodcup Birma voor het voet licht. Golden Avance, een verdten- jury was. Kapelaan B. Truyens uit Leiden en de heer P. G. P. Tel uit Haarlem hebben gewikt en gewogen om de prijzen toe te kennen in de muzikale afdeling. De eerste prijs ging naar de afdeling Aarlanderveen voor de zang met pianobegeleiding. De overige vier prijzen kwamen te- woud, bij de afd. Nibbixwoud, bij de afd. Aarlanderveen (Buona Sera) en bij Monnikendam. Voor de andere onderdelen, waarvoor de heren C. Pols uit Schiedam en G. van der Meer uit Noordwijkerhout de jury vormden, vielen de prijzen als volgt: 1 Annie Bakker uit Bodegraven, die „Ik heb me verloot" declameerde; 2. Nel Wooning uit Bergschenhoek (declamatie: Taartje); 3. afdeling Woerden met de Hoela-Hoep; 4. afd. Woerden met de volksdans „De Ploe. genjongens"; 5. Siem Braakman, die de bedelaar ten tonele voerde. De eerste v(jf bij de districten waren: Gouda-Rynland, Bollenstreek, Zoe termeer en Westland, West-Fries land-Oost. Aalmoezenier P. Matthijssen reik te de prijzen uit en de voorzitster van de L.T.M., Annie Kortman, sloot met een toepasselijk woord deze kul turele dag. BETER EN SNELLER Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en... doen wonderen! De 4 geneesmiddelen in één tablet ver enigd, werken niet alleen beter bij de bestrijding van pijnen en griep. Door de juiste keuze der middelen elk op zichzelf al beroemd - is bovendien be reikt, dat de geneeskrachtige werking sneller tot stand komt. Chefarine .,4" helpt ook vaak dan, wanneer andere middelen (alen en doet werkelijk wonderenjm n Tegen pijnen en griep Geschikt voor de gevoeligste maag, •rant die wordt beschermd doo» het bestanddeel ClieUfOi. (Advertentie) stelijke gele trompet, werd ook door enkele kwekers getoond. Wat de tulpen betreft: een aardige rode aanwinst was Christman Bell van Hoek Vos, 's-Gravenzande, maar de rode zaailing, die «J. Schoorl, Lisse, ten tonele voerde, vonden we Patrieerden met hun gezinnen, in Eerste emigrantengezin volgens nieuwe wet naar Verenigde Staten Toen gistermiddag om ruim vier uur de „Rijndam" van de Holland- Amerika-lijn uit Rotterdam vertrok om zijn reis naar Canada en Amerika te beginnen bevond zich aan boord het gezin van de heer M. A. Sale- mink, bestaande uit man, vrouw en het eenjarig dochtertje Hildeborg. Het gezin emigreert naar Amerika onder de nieuwe Pastore Walter- wet, op grond waarvan 3.136 gere- nóg beter. Verder zagen we van Ruigrok, Hillegom, de verdienste lijke Snow Star, terwijl G. B. de Vroomen, Sassenheim, mooie Gan der etaleerde. Optimist is de naam van een paarsgeveerde sport uit White Sail, die P. Dol, Andijk West ter keuring bracht. Een aparte tulp! Parkiet Hendrik Ibsen van C. Nieu- wenhuis, Lisse, was wel erg vroeg in bloei, maar is later in de tijd be duidend beter. Purple Beauty van D. v. Buggenum, Hillegom, zag er prima uit. Een stevige broeier met een aparte pruimenpurperen tint. Ant. Nijssen Zn, Santpoort, ex poseerde de fraaie dubbele rode Stockholm reeds nu in prima condi tie en bracht daarnaast Christmas Favorite, een gele rood gevlekte aanwinst. Heel goed vinden we ook de diepe triumphtulp Polka van P. Bakker, Enkhuizen. Tenslotte: een flinke groep van Van der Hoek's Broeiproevenbedrijf, Oude Niedorp, waarin Levant, Christmas Marvel, Scarlet Marvel, Fiery Star, Apricot Beauty, Roland en Gander excel leerden. NIEUWE COÖRDINATIE TABELLEN LOONBELASTING EN lelde. A.O.W. Per 1 januari worden de tabellen voor de inhouding van premie AOW vervangen. Deze vernieuwing houdt verband met de verhoging van het maximumbedrag waarover premie AOW verschuldigd is. Zoals bekend, is in de belastingbe dragen de z.g. coördinatie tabellen onder meer de over de kinderbijslag verschuldigde belasting verwerkt Daar de kinderbijslag per 1 juli 1957 is verhoogd, is bij de vaststelling van de nieuwe belastingbedragen met deze verhoging rekening gehouden. totaal naar schatting acht tot negen duizend personen, zich in de Verenig de Staten kunnen vestigen Jaarlijks mogen 3.136 personen naar Amerika emigreren, doch het quotum, waartoe het gezin Salemink behoort, wordt extra in de nieuwe wereld toegelaten. De heer Salemink, werktuigkun dige, ging na de oorlog naar Indonesië en werd opvarende van een KPM- schip. Zijn standplaats was Makas sar. In 1955 kwam hij naar ons land terug, vestigde zich eerst in Rotter dam, maar toen zijn schoonouders hun kinderen in Canada gingen be zoeken, vestigde hij zich in hun huis in Noordwijk aan Zee. Vorig jaar aanvaardde hij een betrekking bij een werf in Mamaroneck, die zich voor het gezin garant stelde. Zijn dochtertje werd op 2 september 1957 geboren en precies een jaar later be krachtigde president Eisenhower de wet, die het gezin toegang zou ge ven tot Amerika. Een aantal autoriteiten, onder wie de Amerikaanse consul-generaal te Rotterdam de heer Robert E. Wil son deed de familie Salemink uitge- HILLEGOMS VERTEGENWOORDIGER VEROORDEELD. De Haarlemse rechtbank heeft gis teren uitspraak gedaan in de zaak van de 57-jarige vertegenwoordiger van een Hillegomse bloembollenex porteur, H. A. van K., die voor een bedrag van 77.000 gulden aan Belgi sche franken, de opbrengst van in België verkochte bloembollen, aan kustplaatsen had vergokt. De vertegenwoordiger werd ver oordeeld tot twee jaar gevangenis straf. De export van Nederlandse bloem- bollen heeft in het afgelopen jaar een hoogte bereikt, die nog niet eerder bereikt is. De afzet overschreed de 200 miljoen. De totale waarde van de ge-exporteerde bollen bedroeg in het topjaar 1957 192.725.000, Tot 20 december oedroeg de uit voer bijna 67 miljoen kilo bollen met een totale waarde van ƒ201.154.000. Duitsland was onze grootste afnemer. Het nam bijna 46 miljoen gulden aan bloembollen af. Met 42,5 volgde An.erika als nummer twee. Derde was Engeland met ruim 35 miljoen, gevolgd door Zweden met bijna 22 en Frankrijk met ruim 12 miljoen fulden. Een opmerkelijk grote aan- oop kwam van het dun-bevolkte Finland, dat voor 5,7 miljoen invoer de. De hoge vlucht van de Nederlandse bollenexport is wel het best af te mo ten aan de uitvoerci.fers over 1938. Die bedroegen 5". 168.000 kg. met een waarde van ruim 31 miljoen «nikten

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8