R IJ N S 1 REEK DUINS TREEK ZATERDAG 27 DECEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA S ALPHEN AAN DEN RIJN Uitbreiding bedrijf. Nadat het project qua ruimtelijke indeling van de diverse afdelingen was voorbereid door ir. F. Hartzema, die in februari 1917 speciaal voor dit doel was aan gesteld door de directie van N. Sam- som n.v. te Alphen aan den Rijn, heeft architect H. A. Maaskant te Rotterdam, die de algehele plannen en een maquette heeft ontworpen en gemaakt, dinsdagmorgen de bouw van een nieuwe bedrijfspand voor de technische afdelingen van genoemde uitgeversbedrijf voor o verheids-, school-, handels- en industriële aan gelegenheden te Alphen aan den Rijn ondershands opgedragen aan het aannemingsbedrijf Gesman en Zoe- temeijer aldaar. Men streeft er naar, het nieuwe be drijf, dat gebouwd wordt aan de Prinses Margrietlaan, t.o. het com plex van Baronie n.v. cacao- en cho coladefabriek in plan „West', medio 1960 in gebruik te kunnen nemen. Voorlopig zal alleen het technisch gedeelte in het nieuwe pand worden van de ca. 600 personeelsleden daar heen overgaan. In het oude gebou wencomplex blijven gevestigd de uit geverij, de verkoopafdelingen, de ad ministratie, de verkoopmagazijnen en de expeditie, alsmede uiteraard de directiekantoren. De kantine zal plaats bieden aan ca. 300 personen. Uiteraard is uit breiding in de toekomst, volgens het grondprincipe mogelijk. Kerst-gong-schaakwedstrijd. De Alphense Schaakclub hield een kerst- gongschaakwedstrijd om banketsta ven. Deelgenomen werd o.a. door de sterke Philidorspelers M. D. Etmans en W. Donker. Beide rivalen eindig den gelijk in groep één met 4'/2 pun ten. Pas na de tweede beslissings wedstrijd toonde Etmans zich de sterkste. De twaalf deelnemende schakers waren verdeeld in 4 groe pen van zes en één van acht spelers. 0.w, enkele genodigden uit Alphen. In de groep van acht speelden ook enkele jeugdschakers mee, waarbij C. Plantfeber de tweede prijs behaal de. De wedstrijd had o.l.v. de heren A. Post en N. E. Plantfeber een vlot verloop. De prijswinnaars waren: groep 1: 1. M. D. Etmans 4'/« p.; 2. W. Donker 4Va p.; 3. P. de Jong 2 p., na baroge met D. Posthuma. Groep 2: 1 J. v. d. Wijngaard 4 p.; 2. A. Post 3p.; 3. ir. N. Buijsert 2 p., na baroge met L. Kantebeen en drs T. Zweers. Groep 3: 1. M. Douma 5 p.; 2. G. Schuilen- burg 4 p.; 3. H. Kleiweg 2 p., na ba roge met J. G. Kardol. Groep 4: 1. L. Kleiweg 5 p.; 2. C. H. Knook" 4 p.; 3. A. Wagenaar 3 p. Groep 5. 1. A. van Egmond 5V» p.; 2. C. Plantfeber 5 p.; 3. A. v. d. Kemp 4 p.; 4. H. v. Ofwe- gen 4 p. Ter versteviging van de jubileum- kas werd een taart verloot welke werd gewonnen door J. G. Kardol. Geslaagd. Aan het Brabantse conservatorium te Tilburg is geslaagd voor het eindexamen schoolmuziek C II en eindexamen piano C I de heer C. de Man alhier. Omgevallen kaars. Even over half zeven Tweeae Kerstdagavond is brand ontstaan in de keuken van me vrouw D. v. Z., wonende aan de Gouwstraat, doordat een brandende kaars was omgevallen en hierdoor de gordijnen, overgordijnen, tafel en stoel achtereenvolgens in brand raakten. Ook de zoldering werd ge blakerd. De brand is door de bewoners en met burenhulp met eigen middelen geblust. De brandweer was wel ge alarmeerd, doch behoefde geen dienst te doen. Ophaalbrug industrieterrein. ingenieurs- en architectenbureau v.h. J. van Hasselt en de Koning te Nij megen, onder welks directie de aan leg van een insteekhaven in het in dustrieterrein „West" te Alphen aan den Rijn zal geschieden heelt op uit nodiging van een aantal bedrijven een aanoieding ontvangen voor net leveren en monteren van een com plete electrisch bewogen bovenbouw van een ophaalbrug, De laagste aan bieding werd gedaan door Stork Jaffa n.v. te Utrecht. Zij diende een drietal aanbiedingen in, respestieve- lijk ten bedrage van 2o9.800, 271.930,— en 275.800,—. Het inge nieursbureau acht van deze drie aan biedingen de middelste het meest aanvaardbaar, daar deze, vergeleken met de laagste, een reserve geeft, zo wel in vermogen als bij het uitvallen van een motor en vergeleken met de hoogste aanbieding, als gevolg van een minder ingewikkelde apparatuur, minder storingskansen geeft. Voor het realiseren van dit eerste deel van een aantal insteekhavens, met bijbe horende werken, stelde de raad reeds eerder een eerste bedrag ad 450.000 beschikbaar. B. en w. stellen de raad voor aan StorkJaffa te Utrecht die door het ingenieursbureau alleszins in staat wordt geacht tot een goede uitvoe ring van het werk, de bouw van de brug op te dragen voor de som van 271.900,—. Hierover zal de raad maandagavond beslissen. Benoeming. M.i.v. 1 januari a.s is tot mede-directeur van de n.v. dakpannen- en kleiwarenfabrieken v.h. D. van Oordt en Co te Alphen aan den Rijn benoemd de heer W. S. v. d. Meent, die tot dusver algemeen procuratiehouder van de vennoot schap was. Auto-service-station. De n.v. Shell Nederland te 's-Gravcnhage is voornemens in Alphen aan den Rijn aan de Prins Bernhardlaan, de ge meentelijke omleidingsweg van de rijksweg nr. 11: LeidenUtrecht, een service-station te stichten, bestaande uit een hoofdgebouw met doorsmeer- ruimte aan de westzijde van genoem de weg alsmede een eenvoudig bijge bouw aan de oostzijde, zodat het ver keer in beide richtingen kan worden bediend. De huur van de benodigde grond, totaal ca. 600 m3 hebben b. en w. overeengekomen op 1200,per jaar. Van de zijde van Shell Ned. n.v. is vanwege de belangrijke investeringen een eerste huurovereenkomst van tien jaar bedongen, binnen welke termijn de huur door de gemeente niet opzegbaar is. Daarna kan de huur op verzoek van Shell n.v. tweemaal met een pe riode van vijf jaren worden verlengd, dan echter met bevoegdheid van de gemeente tot beëindiging van de huurovereenkomst: B. en w. zijn voorts overeengeko men met Shell n.v., dat de exploita tie van het servicestation zal dienen te geschieden door een in overleg met het college aan te wijzen exploitant. Raadsvergadering. De gemeente raad van Alphen aan den Rijn ver gadert maandagavond om 7.30 uur. Onbewoonbaarverklaringen. In zijn vergadering van 28 september 1958 heeft de gemeenteraad de ont ruimingstermijn van de onbewoon baar verklaarde woningen Hoorn 110 en 118 verlengd. Ged. Staten hebben evenwel hun goedkeuring aan dit raadsbesluit onthouden, zodat be doelde woningen op de kortst moge lijke termijn ontruimd dient te wor den. Verbreding Oudshoornseweg. Voor de verwezenlijking van de in voorbereiding zijnde plannen tot verbreding en verbetering van de Oudshoornseweg, welke in de huidige staat niet voldoet aan de eisen welke daaraan door het in intensiteit steeds toenemende verkeer worden gesteld, heeft de gemeente o.m. de beschik king nodig over een gedeelte van de voortuin van het pand Oudshoornse weg 124, ter grootte van ongeveer 10o m3. De huidige eigenaar, de heer L. D. Schouten, wonende te Alphen aan den Rijn, is thans overeenstem ming over de aankoop van deze strook voor een prijs van f 6.000, Gelet op de waardevermindering van bedoeld pand, achten b. en w. de overeengekomen vraagprijs billijk. Woningbouw. In de vorige raads vergadering besloot de gemeenteraad tot verkoop van bouwgronden ter grootte van ca. 4800 m3 en 7212 ca., gelegen ten zuiden van Baronie n.v. t.b.v. de bouw van premiewoningen, respectievelijk door de N.V. Aanne mingsbedrijf „Vapada" te Amsterdam en de N.V. Bouw- en Aanneming- Maatschappij Bakhuizen te Hilver sum, die elk voornemens is voorlopig vijftig premiewoningen te Alphen aan den Rijn te bouwen. De betreffende terreinen dienen nog bouwrijp te worden gemaakt. De ten laste v. h. grondbedrijf komende kosten wegens slootdemping, riole ring en straat- en trottoiraanleg ra men b. en w. op f 273.500,en zij vragen dit bedrag beschikbaar te stellen. Motorclub „Rijnland". Tot be sluit van haar competitie 1958 heeft de Alphense Motor-, auto- en brom fietsclub „Rijnland" op Tweede Kerstdag een geslaagde kerstrit ge houden. Voor het eerst werd de puz zel-rit getijktijdig ook voor bromfiet sers gehouden. Er werd door 85 rij ders deelgenomen. De rit was ca. 45 km lang en de route, die werd uit gezet door de heren mr J. Loef en dr Y. van Wermeskerken, voerde de deelnemers van uit Alphen aan den Rijn via Ter Aar en Nieuwveen terug naar Alphen. Men startte vanaf het Sint Jorisplein omstreeks twee uur en finishte bij hotel „Toor" waar de prijzen werden uitgereikt. Als attractie werd tot besluit van de rit een behendigheidswedstrijd ge houden waarvoor afzonderlijke prij zen werden uitgereikt. Ook dit keer kon men zowel met auto's als moto ren en bromfietsen in A en B-klasse starten. De heer H A. Geerling. voorzitter wijdde in Hotel „Toor" een nabe schouwing aan de opgave waarin nog al wat voetangels en klemmen zaten De heer J. Heemskerk uit_ Bode graven, die in de B-klasse auto's mee reed won een extra prijs, die be schikbaar was gesteld door de heer 'C. Toor voor de deelnemer, die om en nabij de 124 strafpunten zou op lopen. De heer Heemskerk had er op de kop af 124. De uitslagen zijn: Auto's A-klasse: 1. Jac. v. Vliet, Ter Aar, 18 strafpunten; 2. J. Bese- mer, Ter Aar. 20 p.; 3. C. Schuurman 23 p.; 4. J. Th. Würzer, Leiden, 32 p.: 5. C. v. Leeuwen, Alphen 34 p.: 6. Th. v. d. Hoek, Alphen, 41 p. Auto's B-klasse: 1. J. Blom. Alphen 16 p.; 2. D. den Ouden, Alphen 56 p.; 3 P. Schouten, Alphen-60 p.; 4. Rijn berg 66 p. Motoren A-klasse; 1. J. Groenen dijk, Alphen 11 p.; 2. C. Breeveld. Aarlanderveen 29 p. Motoren B-klasse: 1. J Houweling. Alphen 45 p.; 2. J. v. d. Laken. Al phen 46 p. Bromfietsen A^klasse: 1. G. Stol- ker 36 p.; 2. v. d. Zwet 44 p. Bromfietsen B-klasse: 1. B. Wit 61 P- De eerste vijf van de twintig prijs winnaars van de behendigheidswed strijden zijn de heren T. Droog, Bos koop, J. Bulk, Boskoop, D. Heems kerk, Bodegraven, J. Zwaneveld, Aarlanderveen en C. Wildeboer Voorschoten. De eerstvolgende ouzzelrit is be paald op 17 maart 1959. ALKEMADE Ondertrouwd: J. Reijnen en G. C. van Ruiten. C. J. Janssen en C. W. J. van Emmerik. N. J. van Ruiten en A. M. Kuiper. Gehuwd: A. Th. Hoogervorst en M. Th. Kerkvliet. J. JP. M. Oostdam en J. S. Pennings. A. P. Klomp en M. Schoenmaker. P. Kennis en M. A. M. Koek. Overleden: B. Dobben 84 j. KOUDEKERK Geboren: Cornelis, zn v. C. J. Ra demaker en M. C. Vreeken. Ondertrouwd: Franciscus Maria Lamers 25 jr en Barbara Clara Maria v. Velzen 21 jr. Gehuwd: C. den Hertog en N. Ver- gunst; G. J. Noort en A. v. d. Meij- den; C. v. Vegten en N. de Bruin; A. J. Nijhof en A. G. Wille. Overleden: Johannes Pieter de Her der, 48 j., echtgenoot v. J. A. Scherp- huijsen. BOSKOOP „BOSKOOP EN OMSTREKEN" TOONDE UITSTEKENDE DIEREN „Wat wij hier tentoonstellen, is het resultaat van een vereniging, die zes weken geleden is opgericht en ik behoef daar niet aan toe te voegen, dat wij gezamenlijk onze uiterste krachten hebben moeten inspannen om deze Kersttentoonstelling, zoals U deze thans ziet te organiseren Aldus de voorzitter van de Ras Pluimvee- en Konijnenfokkersver eniging „Boskoop en Omstreken", de heer A. de Greef, toen hij woensdag avond de pluimvee- en konijnen show in het veilingsgebouw opende. Bij deze gelegenheid verwelkomde spr. inzonderheid de afgevaardigden uit omliggende gemeenten .De keur meesters, de heren B Remeijei Jr, J. Remeijer Sr. en Jac. Holthuyzen uit Gouda, B. den Otter uit Krimpen a. d. Lek en A. Buyt uit Rotterdam wa ren vol lof over de vele inzendingen en de kwaliteit, waarbij zelfs een predikaat „uitnemend" toegekend aan de heer L. de Groot te Gouda vooi zijn duivin oud (BI. zilv. ge- band). Namens de Ras Pluimvee- en Ko nijnenfokkersvereniging „Gouda en omstreken" sprak de heer E. Riet veld, die de vereniging complimen teerde met dit grote succes. De voornaamste prijswinnaars wa ren: S. de Blanken, Boskoop; A. Westdorp, Hazerswoude; A. de Greef Boskoop; mej. M. Schouten, Bode graven; H. M. Bosman, Boskoop; W. du Clou, Zoetermeer; B. Blanken, Boskoop; A Deelen, Boskoop; P Pels, Boskoop; D. van Vliet, Zoetermeer. HAZERSWOUDE K.A.B.-AFDELING BESTOND 40 JAAR. De afdeling Hazerswoude van de K.A.B. vierde in de zaal van de heer J. Timmermans haar 40-jarig bestaan. De voorzitter, de heer H. J. Over- duin, heette alle aanwezigen van har te welkom, in het bijzonder de bur gemeester van Hazerswoude, pater Arkestein, de afgevaardigde van de K.A.B. van Boskoop, de afgevaardig de Chr. arbeidersbond van Hazers woude en de heer G. Meester, lid van het hoofdbestuur. Hierna gaf hij het woord aan de heer G. Meester, die zei, dat de afdeling op het mo ment bestaat uit 43 leden, waarvan er vier vanaf de oprichting lid zijn en één vijf-en-twintig jaar. Hij felici teerde de jubilarissen en spelde de heren J. van der Werf, J. Olierook, S. Olierook en J. Brugman, met een paar toepasselijke woorden de gouden medaille en de heer Jac. Straver de zilveren medaille op de borst. Hierna sprak de burgemeester van Hazers woude, die de afdeling feliciteerde met het 40-jarig bestaan en ook de heren die al zo lang lid van de afde ling zijn. Hij hoopte, dat de vereni ging in groei en bloei mocht toene men. Daarna voerden nog het woord pater Arkestein, de afgevaardigde van de K.A.B. van Boskoop en dt afge vaardigde van de Chr. arbeidersbond van de afdeling te Hazerswoude. In de pauze werd er een verloting ge houden ten bate van de afdeling. De prijzen waren gratis door de Kath. en Chr. Middenstandsverenigingen ge schonken. Het bestuur van de afde ling ontving van het hoofdbestuur van de L.T.B. een enveloppe met in houd. De heer C. Verhulst uit Delft zorgde met zijn gezelschap voor mu ziek, zang, voordracht en goochel- toerqn. Aan het eind van de avond, dankte de voorzitter allen aanwezi gen voor hun medewerking. Overgeplaatst. De heer N. Dege- naar, groepscommandant der Rijks politie alhier, is met ingang van 1 januari a.s. overgeplaatst naar de ge meente Pijnacker. Subsidie Wijkgebouw. Door de voorzitter van de vereniging „WIJK VERPLEGING" te Hazerswoude werd medegedeeld, dat de Rijkssubsidie voor het te stichten Wijkgebouw is verleend, zodat spoedig met de bouw hiervan zal worden begonnen. NIEUWKOOP NIEUW GEMAAL IN GEBRUIK GESTELD. Onder grote belangstelling van in gelanden en genodigüen is gistermor gen het onder Ter Aar gelegen nieu we gemaal van de polder Nieuwkoop officieel in gebruik gesteld. Vanuit hotel yHet Vliegende Paard" waren des morgens een 7U-tal geno digden, waaronder mr. Schokking, dijkgraaf van 't Hoogheemraadschap Rijnland, alsmede diverse burgemees ters uit omliggende gemeenten per auto naar het gemoderniseerde ge maal vertrokken, alwaar de dijkgraaf van de polder, de heer A. van Dam uit Nieuwkoop, de dieselmotor in ge- ruik stelde. Hierna konden de gasten .het ge maal bezichtigen. Over de moderni sering waren zij vol bewondering Het gezelschap reed hierna weer naar „Het Vliegende Paard" terug. Dijk graaf v. Dam roemde de spontanieteit waar mede ingelanden de gelden, be nodigd voor het nieuwe gemaal had den bijeengebracht. Ook was hij vol lof over de samenwerking in het pol derbestuur en onder het personeel. De heer W. Bourguinon, sekretaris van de polder, vertelde in een histo risch overzicht een en ander over het onstaan van de polder, die tot in de 18e eeuw een enorme uitgeveende plas was, die zich uitstrekte tussen Nieuwkoop - Noorden - Zevenhoven - Nieuwveen - Ter Aar en Aarlander veen. Kort na 1800 werd de plas met behulp van tal van windmolens drooggemalen. Niet minder dan 18 molens moesten toen zorgen, dat de nieuwe polder droog bleef. Sinds 1894 zorgde één stoomgemaal daarvoor, terwijl in de toekomst het nieuwe dieselgemaal deze taak zal krijgen. De dijkgraaf van Rijnland mr. Schok king roemde vooral de boeren-zin-le- ning, die in grote mate tot de finan ciering heeft meegewerkt. Ook bur gemeester Detmers van Zevenhoven sprak woorden van waardering tot het polderbestuur. Na gebruik van enige verversingen, was het slot- en dankwoord tenslotte aan dijkgraaf Van Dam. RESTAURATIE OUDE RECHTHUIS TE VERWACHTEN Het eerste bouwwerk van Nieuw- koops roemruchte Ambachtsheer Jo- han de Bruyn van Buitenrech de hui dige dorpstoren, prijkt na zijn restau- tarie voor enige jaren weer in zijn aloude glorie. Het oude Regthuis, dat hij een jaar later in 1628, tegenover zijn woning liet bouwen, verkeert echter in een hand over hand toenemende staat van verval. Het is door en door ziek _-n kan zich slechts moeizaam, gesteund door een stel zware krukken over eind houden. De diagnose is: algeheel verval van krachten. De remedie: grondige restauratie. De kosten hiervan zijn niet gering en geraamd op ongeveer 80.000 Het ryk wil voor behoud van dit histori sche gebouw met zijn fraaie voorge vel, de helft voor zjjn rekening ne men. De eigenaresse van het gebouw, de Vereniging Hendric de Keyser, die voor tal van historis he gebouwen de zorg heeft, 20% var de kosten, on danks haai permanent geldgebrek De provincie zal lö% bijdragen, ter wijl de rest of 10% de gemeente zou moeten zorgen. De grote moeilijkheid is evenwel, dat Monumentenzorg geen geld be schikbaar heeft voor 1962. En onder tussen gaat het verval van het ge bouw steeds verder. Na de voltooiing van iet nieuwe Postkantoor en van het pad erlangs naar de Achterweg zullen ook de achter- en zijgevel, die er allerbedroevendst uitzien, des te meer in het oog vallen. Het gemeentebestuur kan dit niet langer aanzien en wil de restauratie nu met voorfinanciering van het aan deel van het Rijk in de kosten, be spoedigen. Dit komt de .'emeente uit- teraard te staan op een aanzienlijk rente-verlies, het geen bet grote, voor Nieuwkoop althans, historische be lang, echter zonder twfifel ten volle waard is. Men hoopt begin 1959 met de werk zaamheden te kunnen beginnen. Raadsvergadering. De gemeente raad dezer gemeente komt maandag 29 dec. des avonds om 7 uur in open bare vergadering bijeen. Uit de agen da vermelden we: 1. Vaststelling re kening woningbedrijf 1957, alsmede over het ontginningsbedrijf. 2. Des- truktie-verordening 3. Huurwonin gen S. v. Capelweg, 4. Ingebruikne ming grond achter postkantoor. 5. Bij drage kosten onderhoud Spinbaan. 6. Restauratie voormalig Raadhuis. 7. Subsidie Landbouwscholen. 8. Wij ziging salarissen administratief en technisch personeel per 1 april '58. 9. Vaststelling exploitatie vergoedingen van de diverse scholen. 0UDE-WETERING Kerstavond K.A.V' en K.A.B. Dinsdag hielden de KAV en KAB een Kerstavond. Nadat de voorzitster had geopend, sprak zij er haar spijt er over uit, dat er geen onderwijzers van de lagere school aanwezig wa ren, daar allen eei uitnodiging had den ontvangen. Deze avond was ge heel gevuld met kerstzang en mu ziek. De muzikale begeleiding be rustte bij de heer Overbeek, terwijl mevr. Kras de zang verzorgde Het mooie Kerstspel, dat voor het voet KATWIJK AAN DEN RIJN Geslaagd. De heer A. van Veen alhier slaagde te 's Gravenhage voor het Staatspraktijkdiploma bedrijfs administratie (2de gedeelte). LEIDSCHENDAM Kandidaatstelling K.V.P. In ver band met de Tweede Kamerverkie zing op 12 maart a.s. moet volgens net Partij reglement het stellen van candidaten met de meeste spoed plaats hebben. Het bestuur van de K.V.P. stelt daarvoor de gelegenheid op a.s. maandagavond. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naai de in deze editie voorkomende aan kondiging. Nieuwjaarsreceptie gemeentebe stuur. Voor de besturen van plaat selijke verenigingen en alle overige inwoners zal op nieuwjaarsdag gele genheid bestaan aan het gemeente bestuur hun gelukwensen aan te bie den. De receptie daartoe zal op die dag gehouden worden tussen 16—17 uur in de raadzaal van het gemeente huis. LISSE Onbcwoonbaarverklaring. De woningen aan de Grachtweg. de nummers 15, 19, 21, 23, 25 en 27 zijn bij een onderzoek door de gemeen telijke dienst voor bouw- en woning toezicht niet meer geschikt gebleken voor bewoning. Op grond van de uit gebrachte rapporten wordt deze zienswijze gedeeld door de inspec teur, belast met het toezicht op de handhaving van de wettelijke bepa lingen betreffende de volkshuisves ting. De inspecteur adviseert nu, de ontruimingstermijn voor de wonin gen, welke onbewoond zijn, te stel len op één maand, terwijl de ter mijn van ontruiming van de be woonde woningen zo lang dient te worden gesteld als gewenst is in verband met de toestand van de wo ningen en de mogelijkheid de bewo ners een ander onderdak te verschaf fen, echter met een maximum van zes maanden. B. en w. bieden de raad een des betreffend besluit tot onbewoonbaar verklaring aan. Geboren: Johannes A. Th. zn van J. A. Th. v. d. Aart en M. M. licht werd gebracht door de kleuters van „St. Anna-hofje" uit R.A.Veen en onder leiding stond van mej. Cl. Koek, werd prachtig weergegeven. Alle aandacht kregen ook de kerst rede en declamatie door pater Houtsma uit R.A.Veen. Nadat de voorzitster alle mede werksters en medewerkers had be dankt voor deze prachtige avond werd overgegaan tot de verloting van vijf kerstkransen. Tot slot,werd aan alle leden van de KAV nog een pakketje uitgereikt TER AAR Simultaan. Maandagavond speel de de heer Wim Huis uit Leiden si- multaan-seance dammen tegen 20 borden in zaal van Acker, 17 borden wist hij tot winst te brengen en 3 spelers maakten remise, namelijk de heren W. J. v. d. Starren, H. C. A Broer en D. Spek. De deelname viel zowel de heer Huisman als het be stuur van de damvereniging tegen, maar met evenveel plezier en sporti viteit is de seance verlopen. Daarna speelde Wim Huisman een partij blind tegen de eerste-bord-speler de heer W. J. v. d. Starren die in remise eindigde, wat door alle deelnemers met de meeste bewondering werd ge volgd. HAARLEMMERMEER Geb.: Rosita I., d. v. M. Reijnhout en F. Kroezen; Anna M., d. v. D. G. J. Luiting en M. Koren; Pieter, z. v. W. E. Hennink en E. A. Meijer; Frans W., z. v. H. J. v. d. Horst en M. G. v. Veen; Antoinette G. H. M„ d. v. W. A. Machielsen en J. A. v. d. Helm; He lena M., d. v. J. C. v. Brugge en A. C. van den Raadt; Dirk. z. v. J. C. Dek ker en J. A. van den Berg; Jannie, d. v F. Grosscurt en S. Haijema; Adria- nus, z. v. G. v. Laar en G. Monster; Cornelis, z. v. H. J. v. Hooidonk en W. C. Lodder; Karen S., d. v. P. Grif fioen en L. C. Rave:tein; Carolina H„ d. v. A. M. P. v Nieuwburg en H. C. v. d. Wal; Godefridus P. M., z. v. C. v. Vlimmeren en J. M. Zonneveld; Yvonne, d. v. W. Buis en J. Stok; Johanna M., d. v. R. Heijnes en M. A Goes. Ondertr.: R. P. de Groot, 25 jr. en J. Wolthuis, 22 jr.; R. Mugteren, 27 jr. en M. J. Duivenvoorden, 27 jr.; H Gortzak, 36 jr. en J. W. Th. Scheep stra. 34 jr.; P. P. C. Dersigni, 26 ir. en C. G. J. v. d. Weerd, 25 jr.; J. H. Jansen, 28 jr en B. J. Berkelaar, 26 jaar. Getr.: A. Verzaal en G. M. Janssen; J. Staring en J. Berg; J. W. A. Trim bos en M. Verbeek; P. de Vries en W v. Vuren. Overl.: A. L. Oolbekkink. 82 jr., wed van J. Loots; J. v. Well, 80 jr., echtgenote van G. M. J. Schiphorst Z0ETERW0UDE Wensen van verre. Vanuit Mba- le, Uganda, bereikte ons het verzoek van father ir. L. v. d. Salm, om langs deze weg zijn hartelijke wensen voor een zalig kerstfeest en vooral ook een zalig nieuwjaar te willen overbrengen aan zijn familieleden, vrienden, weldoeners en bekenden. Bromfietser aangereden. Ko mende van zijn werk kwam de 63-ja- rige bromfietser L. R„ wonende aan de Uiterdijk, op de vooravond van Kerstmis vanaf het tuinhuis van Cronestein, waar hij zijn bromfiets gestald had, de Vrouwenweg oprij den zonder te letten op het verkeer vanuit Leiden met het gevolg, dat hij door een auto zodanig werd aan gereden en met een beenbreuk en kneuzing door de E.H.D. naar het ziekenhuis moest vervoerd worden. Nadat de verbanden gelegd waren kon het slachtoffer toch nog thuis het Kerstfeest gaan vieren. de Haas: Johannes P. N. zn van N. Bet en M. E. Seignette; Irene S. dr van A. C. v. Dijk en S. v d. Bent; Jacobus P. M. zn van J. P. v. Am sterdam en A. C. Bouckaert; Jaqua- lina dr van J. Algera en M M. van Leeuwen; Petra S. M. dr van J. W. Aarsen en A. de Graaff; Abraham zn van J. Reyerkerk en J. A. Car- dol; Laurentius J C. zn van C. Th. v d. Voort en M A. de Goede; Maria J. H. dr van J. Rotteveel en J. M Louter; Rudolf H. zn van G. C. Snaar en J. M. v. Stein Ondertrouwd: C. J. bierman te Noord wijk en Th. v. d. Zwet; C E. Poortvliet te Zierikzee en W. J. Schooner D. Koning te Haarlem en M. P. v. d. Laan- T. Stolker en M. A. v. Waveren; N. G. v. d. Voorn ie Haarlemmermeer en A. Warmerdam: W. C. Coenen te Hillegom en J C. v. d. Vlugt: F. J Re wijk te Sassen heim en J. B. Wassenaar. Getrouwd: G. v. d. Plas en J. Braam; C. M. Lancel en G. de Leeuw; C. P. Kortekaas en I. Th Beyk; M. A F Vermeulen en A P Korte kaas; M. Schoone en A. A. v. Duyn- hoven; J. J. Guldemond en A. A. v. d Burg. OEGSTGEEST K.V.P. De afd. Oegstgeest van de Kath. Volkspartij komt a.s. maan dag 29 december des avonds 8 uur in het gebouw St. Willibrord (biblio theekzaal) bijeen. Agenda o.a.: Voor. lopige aanwijzing van candidaten voor de Tweede Kamer der Staten- Generaal. LTB. De LTB, afd. Oegstgeest hield haar vergaderin0 in Café Knij- neburg. De bijeenkomst werd heel goed bezocht. De heer P. G. Tel, secr. van Grondzaken en Vestigingsdienst v. d. LTB, gesprak de -ieuwe Pacht en Onteigeningswet, bijzonder wees spreker op het opmaken van een goed omschreven pachtcontract, ter voor koming van mogelijke geschillen in de toekomst, vele door de aanwezigen ge stelde vragen werden door spreker naar genoegen beantwoord. De eer tijds benoemde „commissie voor be hartiging van de belangen van gedu peerde agrariërs door bouw en ont eigeningsplannen van de gemeente werdt bereid gevonden aan te blij ven i.v.m. het gestelde doel. LEIDSCHENDAM Goboren: Petronella C. M- dr v. C. J. P. Weerdenburg en S. C. T. Hen driks; Maria M„ dr v. A. A. M. Groe- newegen en C. J. M. Hofland; Esme ralda P. L. dr v. P. H. F. Bosman en F. Brussee; Paulina M., dr v. R. A. Vos en M. A. F. Vreeburg; Gerrit zn v. F. H. Born en M. W. Buth; Linda C. dr v. F. H. M. Wellink en A. A. M. Beers. Ondertrouwd: Anthonius Somers en Gerardina A. C. Theunisz uit Voorburg; Simon A. v. d. Ploeg uit Pijnacker en Johanna J. M. Heijstek; Willem M. v. d. Berg uit Den Haag en Catharina J. T. Bergman; Paul Mori uit Den Haag en Else H. Dah- men. Getrouwd: L. J. J. v. Run en C. J. v. d. Kraan; D. Dil en E. J. Zwart. Overleden A. v. Leeuwen 78 jr on gehuwd; Hubertus A. Boekraad 73 jr, echtgenoot van E. M. Uitenbroek; Hester M. Kiela 74 jr ongehuwd. RIJNSBURG Geboren: Albertus Johannes, zn v. J. Hogewoning en W. Kramer; Jo hannes, zn v. G. Kromhout en L. de Mooy; Pryna dr v. G. v. Spijk en J. van Iterson; Jacqueline Erna, dr van G. v. Delft en G. W. v. d. Gugten; Jacob zn v. J. Heeringa en M. Noort; Jan zn v. M. v. d. Bosch en C. M. ten Donkelaar; Catharina Jacoba dr v. J. H. Franke en H. E. de Haan. Ondertrouwd: Willem Heemskerk 19 jr en Charlotte de Hoog 19 jr. Overleden: Klazina Bogerd wed. van H. van Santen, 81 jr., wonende te Kedichem. SASSENHEIM K.V.P. Het bestuur der KVP nodigt alle leden uit tot bijwoning van een spoedeisende vergadering op maan dag 29 december a.s. om 8 uur 's avonds in hotel Het Bruine Paard, zaal naast de Hortuslaan. Agenda: o.m.: aanwijzing van voorlopige can didaten voor de a.s. Tweede Kamer verkiezing. Tafeltennisvereniging Sassenheim Het eerste en een juniorenteam hebben een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tegen TZB (Zand- voort). Er werd zeer prettig ge speeld. De uitslag lag in het voordeel van TCS I (Sassenheim). Er werd n.l. gewonnen door het eerste team met respectievelijk 100 en 6—4. Het juniorenteam speelde gelijk met 3—7 en 6—4. VOORHOUT IJSCLUB Als steeds was er voor de vergade ring van de IJsclub grote belangstel ling. De voorzitter was verheugd ook burgemeester P. Smolders te kunnen begroeten. Er was maar een wens, n.l. dat er dit jaar eens ijs kwam. De kascom- missie kon aocoord gaan met het fi nancieel beheer, waarvan het resultaat was, dat er nog f 230,03 in kas was. De kas van het IJsbaanfonds bevat 106.42. In verband met het 60-ja- rig bestaan der ijsclub had niemand er bezwaar tegen dat de contributie tot f 2 wordt verhoogd. De vergade ring gaf haar fiat aan de verkiezing in het br tiuur van de heren H. J. Vester J. A. Verdegaal en J War merdam, P. Lijn. De heer G. v. Prins bracht verslag uit van de vergadering van het hoofdbestuur Zuid-Holland West in Vlaardingen. Komt er een ijsbaan? Op deze vraag gaf burgemeester P. Smolders een uitvoerig antwoord De burgemeester zeide. dat hij als groot schaatsliefhebber gaarne deze vergadering bijwoonde. Het gemis van een ij9b-an had zijn volle aandacht, ook van het gemeentebestuur. Hij deelde mede, dat er plannen in voor bereiding zijn. een Mshaftn te stichten om *e exploitatie der sportvelden wat dragelijker te maken, wordt getracht een ijsbaan aan te legeen op het voet balveld, waarop de kleedlokalen staan. Deskundig advies is reeds in gewonnen. tekeningen 7ijn gemaakt. Het raonort van de deskundigen is in handen gesteld van de recreatie-com missie uit de gemeenteraad. Deze commissie zal ook advies vragen aan de KNVB en Foreholte. Het laatste woord is dan aan de gemeenteraad. Voorhout vacht met sponning op het resultaat. Geboren: Theodorus J. C.. zn v. C. A. v. Kampen en P. J. J. v. Schie; Jacobus H., zn v. J. v. d. Meij en H. C. Geluk; Simon W,, zn v. P. H. v. d. Hulst en C. P. Heemkerk; Fredericu.s R„ zn v. J. L. Uljee en A. M. Meijer; Helena H. H., dr v. A. P. W. v. d. Klugt en I G. v. Leeuwen; Pietertje H. M., dr v. H. v. d. Eist en P H. v. Nassou; Johanna, dr v. P. Timmers en D. v. d Oever; Hendricus C, A„ zn v. H. C. Went en A. A. A. Korte kaas; Petrus 7. G„ zn v. C. J. v. d. Vlugt en P. H. Vergeer; Monique A. C., dr v. C. A. S. Zwetsloot en M. L. Hulshoff. Ondertrouwd: C. W. Smeltink, 32 j. (Noordwijk) en M. P. Zuidhoek, 29 Jr J. van Engelen. 30 j. (Schoonhoven) en A. G. Godyn, 22 jr; L. P. v. d. Krogt 24 ji (Leidschendam) en M. P. v. Steijn 23 jr; F. A. v. Kesteren 27 jr, (Sassenheim) en B. P. C. Al- lard, 24 jr. Getrouwd: A. Uithoven. 25 jr en H. Stoof 23 jr; J. Th. J. Sehrader 26 jr (Leidschendam) en M. M. Bakker 26 jaar. Marktberichten TER AA 23 dec. Groente. Wit lof 1. 0.66—0.78. idem 2. 0.37—0.63. idem stek 0.140.20. spruiten 0.41— 0.43. idem B. 0.30. idem afw. 0.15. glasandijvie 0.640.67. witte kool 0.03 iller per kg. peterselie 0.03 per bos. boerenkool 0.50 ppr kist. Peren: St. Remy 0.08. Anpelen- Goudrinetten 0.22. Bromley's 10—0.11. Jonathans 0.190.20 alles per kg.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5