Het plan „Ter Mey'' en wat de raad er van zei WOENSDAG 24 DECEMBER 1953 DE LËIDSE COURANT PAGINA 7 Gemeenieraad van Leiderdorp In de laatste raadsvergadering heb-1 gestelde basisstructuurplan voor de ben b. en w. de raad voorgelegd een nieuw uitbreidingsplan in hoofdzaak voor het gebied gelegen in de Mun- nikenpolder en de Zijllaan- en Meye- polder, en tot vaststelling van het uitbreidingsplan in onderdelen Ter Mey". De herziening van het partieel plan in hoofdzaken wordt globaal begrensd in het noordwesten door provinciale weg no. 5, in het noord oosten door de grens met Woubrug- ge, in het zuidoosten door de Ber kenkade en in het zuidwesten door de Oude Rijn, terwijl een klein ge deelte van dit plan, omvattend een terrein voor rioolwaterzuivering en ijsbaan, ten zuidoosten van rijksweg 4a is gelegen aldus b. en w. aan de raad. De ontsluiting van dit gebied vindt plaats door: a. de provinciale weg no. 5, con tact gevend met Leiden en Amster dam; b. de weg langs de Berkenkade, contact gevend met de rijksweg 4a naar Den Haag, Rotterdam en Am sterdam en met de Hoge Rijndijk naar Leiden en naar de Rijnstreek; c. de Van de Valk Boumanweg, verbinding gevend met de reeds be staande kern van de gemeente. Dwars door de nieuwe wijken worden de provinciale weg en de Berkenkade met elkaar verbonden door wijkwegen. De woonwijk in dit plan is opge bouwd uit een drietal woon-buurten, gegroepeerd om een groen hart. Grenzend aan dit groene hart is in het noorden een wijkcentrum ge dacht waar tevens wijkwegen samen komen, terwijl in het zuiden is ge dacht aan het bestuurscentrum der gemeente. De realisering van dit plan zal in verschillende fasen mogelijk zijn. De eerste fase is het plan „Ter Mey" terwijl daarna zowel in de richting van de grens der gemeente met Woubrugge als in de richting van het Zijlkwartier kan worden ge gaan. De bestaande industrieterreinen van Ouderzorg en de Verenigde Touwfabrieken zijn in dit plan op genomen Tussen de Dwarswatering en de grens met de gemeente Woubrugge is ruimte gehouden voor sportter reinen, aangezien dit gebied voor woningbouw niet rendabel is te ma ken vanwege de breedte van de Dwarswatering, die sedert -kort be langrijk is verbreed. De capaciteit van het plan bedraagt ongeveer 30.000 inwoners. Bij de realisering van dit plan gaan b. en w. uit van de gedachte dat deze .wijk omstreeks 1980 zal moeten zgn volgebouwd. Gelet op de tijd die nodig is voor de uitbrei dingsplannen in onderdelen, zal, na- da'. straks met de eerste fasen een aanvang is gemaakt, reeds binnen tien jaren met het bouwrijpmaken van de laatste fase moeten worden begonnen, zodat het van uitermate groot belang moet worden geacht dat de gehele nieuwe wijk in dit plan is opgenomen opdat de benodigde gron den tijdig worden aangekocht of ont eigend. Het plan „Ter Mey" wordt in het zuiden begrensd door de Oude Rijn en in het zuidoosten door de weg over de Berkenkade terwijl in het noordwesten de Meijewetering de af sluiting vormt. In het zuidelijk deel is langs» de Oude Rijn en de weg over de Ber kenkade een bebouwing geprojec teerd in open bebouwing, gedeelte lijk aansluitend aan Je reeds be staande bebouwing. De overige hui zen zijn geprojecteerd in half open bebouwing. In dit plan is plaats voor een tweetal openbare of bijzondere gebouwen. Het noordelijk gedeelte is opge-, bouwd uit een drietal eenheden van eengezinshuizen in half open be bouwing. In elk van deze eenheden ligt een groen pleintje, uit twee richtingen per rijweg bereikbaar, terwijl voetpaden toegang geven tot die woningen die niet direct aan de rijweg zijn gelegen Voorts zijn in dit plan opgenomen garages en kinder speelplaatsen. Parkeerstroken zijn geprojecteerd op die plaatsen waar zo weinig mogelijk hinder voor de woningen ontstaat. Tussen de noordelijke en middel ste eenheid is een singel opgenomen voor waterhuishoudkundige doelein den. De capaciteit van dit plan omvat 20 eengezinswoningen in open be bouwing, 270 eengezinswoningen in half open bebouwing, 2 openbare of bijzondere gebouwen en 69 garages. Bezwaarschriften Leidse agglomeratie, doch van het uitbreidingsplan in hoofdzaak, vast gesteld bij raadsbesluit van 7 okto ber 1955 goedgekeurd door gedepu teerde staten bij hun besluit van 9 oktober 1956, waarbij aan het groot ste gedeelte van de gronden, gele gen in de ontworpen uitbreidings bestemming is gegeven. Ondanks de ingediende bezwaar schriften tegen het plan in hoofd zaak van 7 oktober 1955 hebben ge deputeerde staten bij hun goedkeu ringsbesluit o.a overwogen- dat reke ning moest worden gehouden met de mogelijkheid van de ontwikkeling van 'n nieuwe woonwijk in de Mun- nikkenpolder en in de Zijllaan- en Meijepolder. i Dat reeds thans de in deze polders gelegen gronden nader zijn bestemd voor woningbouw vindt zijn oorzaak j in het feit dat de gemeente, in het kader van het realisatieschema, J spoedig zal moeten kunnen beschik- ken over een gedeelte van deze gronden en dat reeds binnen een termijn van tien jaren over alle I gronden beschikt zal moeten kunnen worden. Dat hierbij kostbare cul-Onder voorzitterschap van de bur- tuurgrond aan de bestemming wordt j gemeester kwam de raad van War- onttrokken kunnen wij niet ontken- J mond in openbare vergadering bij- nen doch wij kunnen hieraan niet i een. Afwezig was met kennisgeving ontkomen. de heer J. G. v. Vliet. Dit is ook bij de behandeling van. In verband met een in een vorige Onder*, fonds en het Land.^Secr.^rt Kath.^ Aclie^Nétf erland.] Een GROENE kerstmis heeft misschien te betekenen een WITTE pasen SUS-loten geven zekerheid van 5 lacUo^toMtysamidetc 5 tmrn/uMZett 5000 andere waardevolle prijzen totaal f 225.000.- advies van SUSstel niet uit hetgeen u vandaag nog kur.t doen. Ga naar uw bekende winkeliers of gireer: 4028 SUS-Rotterdam Heemraadssingel 303. Rotterdam. (Advertentie) Gemeenieraad van Warmond besloot tot een zwarte lijst" vergadering gestelde vraag inzake vermeende wantoestanden op zede lijk en moreel gebied bij of op de Sassenhoimervaart deelden B. en W. mede, dat terzake een rapport is opgemaakt door de Rijkspolitie te water. De conclusie van B. en W. naar aanleiding van dit rapport is, dat, zolang men zich ter plaatse be hoorlijk gedraagt, er naar hun me ning geen reden is om het gemeente bestuur van Sassenheim te verzoe- het basiis-structuurplan onder het oog gezien als gevolg waarvan de Achthovenerpolder vrij van bebou wing is gehouden en dus niet aan de agrarische bestemming werd ont trokken, omdat het niet juist werd geacht reeds thans aan deze gronden een beperkte agrarische bestemming te geven, terwijl het nog lang niet zeker is hoe een en ander na verloop van ongeveer 15 jaren zal gaan ont wikkelen. Hoe pijnlijk dit voor de belang hebbenden ook moge zijn, kan aan j pellant en z.i. is aantrekking van in de ingediende bezwaren naar onze dustrie van groot belang, mening niet worden tegemoet geko- De heer Boot vraagt afbakening men, aangezien, zoals reeds werd op- van industrieterreinen en bestaande gemerkt, aan realisatie der plannen industrieën zoveel mogelijk ter wille niet zal kunnen worden ontkomen. te zijn. Te zijner tijd zal de gemeente der- Hoe va|( wilsveen uit? halve tot aankoop of onteigening van bedoelde gronden moeten overgaan.! De voorz. zegt de vragen m het al- In dit verband adviseren b. en w de I Pme?.n te w,llen beantwoorden en raad appellanten te berichten dat *westle va" een °n.telgen'^tï0°Hr hun bedrUven niet gehandhaafd kun- nen worden en dat de gemeente be- brengt echter ln herin reid is, te zijner tijd tot aankoop of da' phlaL??Jfoïïw„ In I geleden door hetzelfde college in principe is aanvaard. Voor industrie .o l ll -V, is terrein beschikbaar terwijl er te en 13, hebben bezwaar tegen het vens is gehouden met uit breiding van bestaande grote bedrij ven. De gevraagde cijfers zijn aan wegig. Statistieken hebben aange toond dat in het westen grote toe name van bewoning is te verwach ten. Wij moeten niet afwachten hoe Wilsveen uitvalt. Wilsveen vraagt grote tyd van voorbereiding. Indien verlangd wil de voorz. een avond be leggen waarop deskundige de raad hierover kunnen voorlichten. Wat de bedrijven betreft, hierin zal zo goed mogelijk worden voorzien. Tot nog toe is het gemeentebestuur altijd, binnen de grenzen der redelijkheid, tegemoet gekomer aan de verlangens der gedupeerden. Hij juicht het van harte toe om de medewerking van de betrokken instanties in te roepen ter vervanging van de boerenbedrij ven en za! hiervoor alle medewer king verlenen. B. en w. zouden heel graag willen meewerken om een woonwijk te bou wen. ondanks vele moeilijkheden, omdat zii menen hierin een taak te hebben ten opzichte van de woning bouw in het land. De voorzitter hoopt dat dit plan aangenomen wordt en dit gaat in wederzijds vertrouwen met belanghebbenden. Tenslotte zegt hij dat Leiderdorp centraal gelegen is door gunstige verbindingen met de nieuwe rijkswegen. Verbindingen behoeven voor woningzoekenden dus geen probleem te zijn en de stede- bouwdeskundipen oordelen zeer gun stig over het stichten van deze woon wijk. Leek het tijdens de besprekingen of de raad over dit voorstel verdeeld zou zijn, toen de voorzitter de vragen had beantwoord, het voorstel nader had belicht en de argumenten bestre den bleek hij alle raadsleden over tuigd te hebben en zonder h.st. werd het aangenomen. onteigening over te gaan. De appellanten, genoemd sub. 3, plan in hoofdzaak omdat zij hun drijfjes in de toekomst niet zullen kunnen handhaven en/of uitbreiden, aangezien de £rond waarop Jiun be drijfjes zijn geVestigd aan de bestem ming als industrieterrein wordt ont trokken. Zij wijzen er op dat deze gronden, gelegen langs de Van der Valk Bou manweg, bij het uitbreidingsplan in hoofdzaak van 7 oktober 1955 werd aangewezen als industrieterrein, ter wijl reeds thans deze gronden weer aan hun bestemming worden ont trokken. Daardoor worden zij in hun be drijfsvoering ernstig belemmerd en zij lopen de kans te eniger tijd te moeten verdwijnen Gelet op het feit dat appellanten hun bedrijfjes hebben gevestigd na de vaststelling van het uitbreidings- en w. redelijk voor aan hun bezwa- en w. redelijk voor aa.n hun bezwa ren tegemoet te komen. Zij zouden alleen een verdere uitbreiding met nieuwe bedrijfjes willen voorkomen teneinde het bestaande complex af te ronden en ruimte vrij te houden voor een verbinding van de nieuwe wijken met de Van der Valk iiou- manweg. „Is het plan niet te groot" Hoewel de raad steeds fel tegen enige grenswijziging is ten opzichte van gronden uit het plan „Ter Meij" schenen meerdere raadsleden de me ning toegedaan te zijn dat zo'n grote uitbreiding te veel was voor Leider dorp want zo zei de heer Nievaart, die de rij opende: Is er met de uit voering van dit plan rekening gehou den met Wilsveen. Is het mogelijk dat als in Wilsveen ruim 100.000 per sonen woongelegenheid vinden in Leiderdorp in korten tijd ook nog weer 30.000 komen wonen. Zo niet dan moet dit plan herzien worden. De heer de Graaf zei: „Wij moeten een groot besluit nemen wat voor 't boerenbedrijf grote gevolgen heeft. Hij kan zich niet met het standpunt van B. en W. verenigen om de be zwaarschriften naast zich neer te leg gen. Het is van groot belang hoe dit geschikt wordt. Als dit voorstel wordt aangenomen behoren B. en W. als gemeentebestuur, deze mensen aan een nieuw bedrijf te helpen in een drooggelegd deel van Nederland. Hij weet dat dit moeilijk is maar vraagd B. en W. indien nodig alles in het werk te stellen en de betrokken in stanties te bewerken om hierin te voorzien. De heer Andrik heeft dezelfde be zwaren als de heer Nievaart en vraagt of B. en W. wel voldoende op de hoogte zijn van de uitbreidingsge bieden in Z.-Holland waarvan hij er meerdere opnoemt. Hij vreest ook dat de economische mogelijkheden te ge ring zijn om 30.000 bewoners naar Leiderdorp te krijgen. Hij geeft in overweging betrouw bare informaties in te winnen en voorts om vaststelling van het indu strieterrein. De heer Los denkt, dat Leiderdorp wel degel ijk een overschot moet op vangen. Wilsveen is niet bij machte Ontvangen werden de volgende bezwaarschriften 1. een collectief bezwaarschrift van H. W. Heijkoop, K. Kwakernaak, W. C. Balkenende, A. Muilwijk, T. Ho- gewoning, M. du Prie, A. du Prie, A. P. Bos, A. P. Heijkoop, S. J.van der Stoel, J. Rietkerk, H. W. Heijkoop Jr., J. Heijkoop, J Kwakernaak en C. Kwakernaak; 2. van H. W. Heij koop en Zonen; 3. van C. W. Pouw; 4. van M. dti Prie; 5. van A. du Prie; 6. van W. C. Balkenende; 7. van D. Brussee; van C. Brussee; 9. van H. B. Vorschel; 10. van T. Hogewoning; 11. van A. P. Heijkoop; 12. van K. Kwakernaak en Zonen; 13. van firma P. P. J. van Remundt en Zoon; 14. van J. J.- den Hollander. Alle appellanten, belanghebben den in dë zin der wet, maken be zwaar tegen bovengenoemde plannen daar bij de uitvoering van déze plan nen hun bedrijven niet gehandhaafd kunnen worden. De onderhavige uitbreidingsplan nen zij» geen uitwerking van het Landbouw. door de raad op 16 januari 1958 vast-1 De heer Lolling" staat achter de ap- een gezegend 1959 tpe. LEIDERDORP Velen waren gisteravond op het grasveld nabij de herv. kerk aanwezig om deel te nemen aan de volkskerst zang. Aan deze interkerkelijke bij eenkomst werd medewerking ver leend door de Leiderdorpse koren „Excelsior" en „Hart en Stem", zo mede door het parochieel zangkoor van Meerburg. De Leiderdorpse Har monie begeleidde de volkszang. Ds. J. P. Honnef sprak 't openingswoord, dat gevolgd werd door samenzang. Vervolgens las ds. Honnef uit de H. Schrift Isaias 40, waarna het paro chieel zangkoor de Adventgedachte vertolkte, met het bekende „O Hei land, eeuwen reeds verwacht". Dit werd meerstemmig gezongen in een Oud-Hollandse toonzetting. Afwisse lend met koor en volkszang, lazen achtereenvolgens ds. J. Banga, pas toor H. C. A. M. Kouwenhoven en burgemeester K. v. Tiepeningen ge deelten uit het kerstevangelie van Lucas. Ds Honnef sprak een slot woord, waarin hy herdacht hen, die door ziekte niet in staat waren deze kerstzang mede te maken. Aan hen zal Tweede Kerstdag een kerstgroet alles te herbergen. Voor hulp aan i gebracht worden, vergezeld van een boerenbedrijven die moeten verdwij- kerstgave waarvoor gecollecteerd nen geeft hij in overweging stappen 1 werd. Namens de geestelijke en ge- ondernemen bij het Dep. van i meenteliike overheid wenste hij ten- slotte allen gelukkige kerstdagen en ken aldaar ook een verordening vast te stellen op het overnachten in vaartuigen. Aan de Ned. Vereniging tot Rheu- mathiekbestrijding, als aan het plaatselijk comité tot het organiseren van Volksconcerten werd een subsi die toegekend. De heer Weijers wees er op. dat de gegeven concerten nu niet direct een succes zijn geworden cn hij gaf in overweging in de toe komst hiertoe alleen dan over te gaan, indien zulks financieel verant woord is. Aan de orde kwam hierna het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening betreffende toekenning van een tegemoetkoming in de vervoerkosten van leerlingen die een school voor middelbaar of voorbereidend hoger onderwijs be zoeken. De heer Willemsen juicht dit voor stel ten zeerste toe en zegt, dat zover hij kan nagaan nu voor elk onder wijs reisvergoeding kan worden verstrekt. Hij vraagt of onder deze vergoeding ook vallen niet-leerplich- tige kinderen, hetgeen door de voor zitter werd beaamd. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. tot overname in eigen dom van twee percelen grond aan de Burgemeester Ketelaarstraat. De heer Schepers vroeg, of het niet mogelijk is daar ter plaatse meer grond over te nemen, waardoor een hetere toegang verkregen wordt naar het Huijs te Warmond, hetgeen vol gens spreker dringend nodig is. De voorzitter zei toe deze aange legenheid, in het college van B en W. nader te zullen bezien. Ter voorziening in de vacature in het Armbestuur van gemengde aard werd benoemd de heer K. Günther Besloten werd de jaarwedden van de wethouders te verhogen met 20% en te brengen op 1200 per jaar. Doortrekking straat. Aan de orde kwam hierna het voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor de bestrating en riolering van de door te trekken Van Beverningkstraat. De heer Wil lemsen, sprekende namens de meer heid van de financiële commissie, licht de zienswijze van deze meer heid uitvoerig toe. Toen destijds daar ter plaatse door de gemeente grond werd verkocht werd er een behoor lijke winst gemaakt. Besloten werd deze winst te reserveren voor door trekking van bedoelde straat. Als hiertoe wordt overgegaan zal dit, los van deze winst, slechts een bedrag van 3000 van de kapitaaldienst vergen, terwijl de gewone dienst slechts zou worden belast met 99. Financieel is er derhalve geen enkel bezwaar. Alleen zou de commissie de uit te voeren werken in het openbaar willen aanbesteden. De heer Heijl sprekende namens de minderheid der commissie acht deze uitgave niet verantwoord, want er zijn volgens hem nog wel urgen tere zaken. Bovendien komt deze straat dan uit op een dam, en zal dus voor het verkeer geen enkel ef fect sorteren. Nadat de voorzitter zijn standpunt terzake nog eens uiteen had gezet, werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Nog geen lichtpunt voor de Kaag-socicteit Het voorstel tot het aanbrengen van een lichtpunt in de Sweiland- polder nabij de Kaagsociëteit werd een onderwerp van uitvoerige dis cussie. De financiële commissie had hier tegen geen bezwaar mits het alge meen nut van deze voorziening dui delijk aanwijsbaar was en niet strekt ten behoeve van de verlichting van een bepaald particulier erf. De heer Heijl zei niet te begrijpen dat, als verlichting daar ter plaatse zo nood zakelijk is, die niet eerder naar vo ren is gekomen Hij vroeg zich af of de bewoners wier belangen daar dan gediend zouden zijn niet zelf voor deze verlichting kunnen zor gen. De voorzitter wees er op dat ook in het dorp in dergelijke gevallen voorzieningen werden getroffen door de gemeente en beval dit voorstel ten zeerste aan. De heer Heijl wees er op dat het hier particulier terrein betreft. De heer Weijers voelde er niets voor dit voorstel thans aan te nemen. Hij kon zich niet aan de in druk onttrekken dat hier particuliere belangen worden bevorderd, hetgeen ernstige precedenten zal scheppen voor de toekomst. De heer Schepers zei, dat, als het hier een algemeen belang betreft, niet een maar wel drie lichtpunten noodzakelijk zijn. Na nog enige bespreking werd be sloten het voorstel aan te houden, waarbij mij zich ter plaatse nog eens goed op de hoogte zal stellen om te zien hoe deze zaak eigenlijk ligt. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van een crediet voor de ver betering van een gedeelte van de Herenweg en de gelijktijdige riole ring en bestrating van de Melmans- dam en de Postdam, waarmede aan een lang gekoesterde wens van de raad werd tegemoet gekomen. De zwarte lijst. Opnieuw kwam aan de orde het voorstel tot vaststelling van een ver ordening betreffende het verstrek ken van alcoholhoudende dranken aan bepaalde personen. In deze ver ordening was rekening gehouden met de door de raad in oe vorige vergadering naar voren gebrachte wensen. De heer Willemsen bleef nog altijd huiverig staan tegenover deze ver ordening en hij hoopte dat deze in de praktijk niet uitgevoerd behoeft te worden. Hij wilde hierin dan ook uitsluitend zien een preventieve werking. Blijkt het dat uitvoering van deze verordening zou leiden tot beknotting van de persoonlijke vrij heid, behoudt hij zich het recht voor hierop nader terug te komen. De voorzitter wees cr op, dat deze verordening praktisch in alle omlig gende gemeenten bestaat. Wanneer iemand op de zwarte lijst wordt ge plaatst kan aan de omliggende ge meenten worden gevraagd deze per soon ook te doen vallen onder de in die gemeenten geldende verordening waarmede een bezwaar, door enkele raadsleden naar voren gebracht, werd weggenomen. Hij is er ook van overtuigd, dat deze verordening uiterst voorzichtig moet worden ge hanteerd. De heer Van Bladen bleef bij z'n eenmaal ingenomen standpunt dat deze verordening ondemocratisch is en een aanslag doet op de per soonlijke vrijheid van de mens. Hier na werd het voorstel aangenomen met de stem van de heer Van Bladen tegen. Recreatie-coimnissie. Over de taak van de raadscommis sie inzake de recreatie in deze ge meente bleek verschil van opvatting te bestaan tussen de voorzitter en de raadscommissie. De heer Willemsen zou binnenkort een bijeenkomst wil len houden met de leden van de ad viescommissie, samengesteld ui vertegenwoordigers van verschillen de organisaties en verenigingen en de raadscommissie. De voorzitter zei dat dit niet de taak is van de raadscommissie, want hierdoor gaat zij op de stoel van B. en W. zitten. Zowel de heer Willem sen als de^heer Groenendijk kunnen het bezwaar van do voorzitter niet aanvoelen, en zijn zelfs van mening, dat een dergelijke samenwerking gewenst is en hieruit niets anders dan goeds kan komen. Nadat over deze zaak nogmaals uitvoerig van gedachten werd ge wisseld, werd besloten deze aange legenheid aan te houden tot een vol gende vergadering, waarbij dan de finitief zal worden uitgemaakt wat wel en wat niet tot de taak van de commissie behoort. Bij de gebruikelijke rondvraag verzocht de heer Weijers voorzienin gen van het zg. zwarte pad. mevr. Meskers verbetering van de dam liggende langs de huizen van de Ju- lianastraat, de heer Willemsen een onderzoek naar de mogelijkheid tot onteigening bij de sanering van de bebouwde kom. De heer v. d. Kroft wees op de grote woningnood die nog steeds in deze gemeente heerst. Naar hem werd medegedeeld, staan nog 200 personen op de lijst van wo ningzoekenden. Met klem drong hij erop aan niets onbeproefd te laten, hierin verbetering te brengen. Hij dacht hierbij aan het bouwen van woningen in de Klinkenbergerpol der, waardoor voorkomen wordt dat goede cultuurgrond voor de bouw van woningen moet worden afge staan. De woningbouw. De voorzitter ging op deze aange legenheid uitvoerig in. Het verheugt hem te kunnen mededelen, dat de 13 woningen die in 1958 te veel zijn gebouwd niet in aanmerking geno men zullen worden voor 1959 en voor 1959 een contingent is toege kend van 8 woningen. Hij vond dit een niet onbelangrijk succes al is ook hij nog lang niet bevredigd. Be bouwing van de Klinkenbergerpol der ontmoet onoverkomenlijke be zwaren bij de Planologische dienst en realisering van een dergelijk plan acht hg daarom niet uitvoerbaar. Niettegenstaande dat, wil hg toch nog wel eens aan dit probleem bij zondere aandacht schenken. Hierna werd de vergadering gesloten. Marktberichten LEIDEN, 24 dec. Vee. Aanvoer: 15 melkkoeien, 6 vette koeien, 7 vare koeien, 2 vette kalveren, 13 nuchtere kalveren, 28 vette schapen, 400 vette lammeren, 15 varkens (zeugen); 55 schrammen, 169 biggen, 2 paarden, 2 geiten. Totaal 711 dieren. Notering: Melkkoeien 850—1125; vette koeien p. kg sl. gew. 2.753.30: vare koeien 550900; nuchtere kal veren p. kg lev. gew. 1.201.60, nuchtere kalveren p. st. 4065; vet te schapen 6595; vette lamme ren 6595; zeugen 275—375; schrammen 75106; biggen 42— 45, tot f 54. Handel: in verband met verzette markt geringe aanvoer. Handel rus tig. De eerstvolgende veemarkt wordt gehouden op vrijdag 2 januari. In 1958 werden op de Leidse vee markt ruim 90.000 schapen aange voerd. Kaas. Aanvoer 2 partijen Goudse kaas. Geen notering. De eerstvolgende kaasmarkt zal worden gehouden op vrijdag 2 janurai. LEIDEN, 24 dec. Groente. An dijvie 51—71, Kroten, gekookt 25, Spruiten A 22—60, id. B 20—59, To maten A 32, id. C. 2123, Uien 1—3, Witlof 5387 per 100 kg. Knolselde rij 6—12, Sla B 12.90—18.10 per 100 stuks. Peterselie 4278, Selderij 911 per 100 bos. 's-HERTOGENBOSCH, 24 dec. Vee. Op de markt van heden werden aangevoerd 3643 stuks vee, zijnde: 1275 runderen, 198 graskalveren, 116 vette kalveren, 451 nuchtere kalve ren, 125 schapen, 8 geiten, 39 fokzeu- gen, 146 slachtvarkens, 33 lopers, 1232 biggen. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van bui tengewone kwaliteit, als volgt: melk en kalfkoeien van 7251275 p. stuk; gulste koeien ƒ640950 p. stuk; kalf- vaarzen 8251270 p. stuk; klam- vaarzen f 725940 p: stuk; guiste vaarzen ƒ625850 p. stuk; pinken 475675 p. stuk; graskalveren 275450 p. stuk; nuchtere kalveren voor fok. of mesterij 70240 p. stuk; weideschapen 30—70, p. stuk; drachtige zeugen 325400 p. stuk; lopers f 6678 p. stuk; biggen 45— 62 p. stuk. Slachtrunderen: aanvoer 294 stuks. Extra kwaliteit van f 3.25—3.35 per kg gesl. gew., Ie kwaliteit 3.10—3.25 per kg. gesl. gew., 2e kwaliteit f 2,80- 3.05 per kg gesl. gew. 3e kwaliteit ƒ2,702.80 per kg gesl. gew.; vette stieren ƒ2.953.15 per kg gesl. gew.; worstkoeien 2,60—2,70 per kg gesl. gew.; vette kalveren le kw. ƒ2.75 3.05 per kg lev. gew.. vette kalveren 2e kw. f 2,402,60 per kg lev. gew., vette kalveren 3e kw. ƒ2.002,30 p. kg lev. gew.; nuchtere slachtkalveren 1,451,75 per kg lev. gew.; slacht varkens 1,80—1,92 per kg lev. gew.; slachtzeugen le kw. f 1.701.76 per kg lev. gew., 2e kw. f 1.641.68 per kg lev. gew.; vette schapen ƒ55-—100 p stuk; nuchtere slachtkalveren f 507' p. stuk. Melk- en kalfkoeien: aanvoer be perkt. handel kalm, prijzen prijshou dend; guiste koeien aanvoer gewoon, handel rustig, prijzen vast; jongvee: aanvoer minder, handel redelijk, prij zen ruim gehandhaafd; vette kalve ren: weinig aanvoer, handel goed, prijzen stijfduur; nuchtere slachtkal veren aanvoer bevredigend, handel matig, prijzen nauwelijks gehand haafd; schapen en lammeren aan voer kort, handel stil, prgzen con stant.. fokzeugen aanvoer normaal. GOUDA, 24 dec. Kaas. Aanvoer 22 partijen kaas, le kw. per kg. 2.25 —2.29; 2e kw. f 2.20—2.24. Handel kalm. R'VEKN, 23 dec. Bloemen. Free- sia 642.90; Beshulst 3369; Cycla men 6889; Narcissen: Early Glorie 74—91; Tulpen: Krelage 1.201.40; White Sail 1.351.45; Superba 1.25— 1.35; Lustige Withwe 1.75; Early Queen 1.00—1.30; Hillegarde 1.20— 1.25; Blauwe Druifjes 40—42. Tros- chrysanthen: Long Island 511.04; Am. Aanwinst 5072 Thelma 8066; Orchid Beauty 70—91; Schlager 81— 73; Bramber 7182; Red Rolindn 53 90 ct. per bos; Am. Anjers: Cardi- naal sim 4042: Sim Rood 2337; Sim Rose 22--37; Sim wit 1922; Brenner 25—21; Gerbera 24 ct. p. st. Groente. Witlof I 78.00; idem III 46.00; Spruiten 29.00--35.00; Glas- andijvie 4.00—64.00; Uien 6.00—9.00 per 100 kg. t Voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden overleed. na een kortstondige ziekte, geheel overgegeven aan Gods H. Wil, mijn in nig geliefde Man en on ze lieve Vader, Be huwd- en Grootvader. Broer, Behuwdbroer en Oom, de Heer WILHELMUS VERHOEVEN Echtgenoot van Mevrouw GERARDA MONTANUS in de leeftijd van 73 jr. Uit aller naam: G. VERHOEVEN— MONTANUS Leiden, 24 dec. 1958 Hogewoerd 130a. De overledene is opge baard in de rouwkapel van het St. Elisabeth- ziekenhuis. Bezoekuren aldaar van 911. 34. 68 uur. Rozenkransgebed al daar: woensdag- en donderdagavond te 7 u. en vrijdagavond 8 uur in de kerk De H.H. Uitvaartdien sten worden gehouden zaterdag 27 december a.s. in de parochiekerk van de H. Lodewiik (Steenschuur) te 7.30 en 9 30 uur waarvan de gezongen H. Mis van Requiem te 9.30 uur. waarna de begrafenis vanuit de kerk te 10.45 uur op de r.k, begraaf plaats Zijlpoort

Leidse Courant | 1958 | | pagina 7