De Oegstgeester begroting kwam onder het raads-mes Commune-stelsel uitgesteld Navo-raad over Indonesië Mikojan naar de V.S.? Belangrijke „poet'' kwam voor de dag S&TMïHriSPiS» K S 13769 14891 15466 15889 18747 17935 DONDERDAG 18 DECEMBER 1958 DE LË1DSE COURANT PAGINA 3 neemt vaker.. Herv. Jeugdraad teleurgesteld Gistermiddag kwam de raad van Öègatgeest in openbare Vergadering 'bijeen ter behandeling Van de ge meentebegroting 195Ö. Nadat de begroting vart het H. Geest-Armbestuur en de begroting van de commissie voor Maatschap pelijke zorg waren vastgesteld, werd met de behandeling van de gem.- Begroting begonnêh. Algemene be schouwingen werden niet gehouden. De behandeling der artikelen in de volgorde van de memorie van ant woord op het afdelingaohderzoek Vormde het eeTste punt van bespre king. Mevr. Smits—Witvliet vraagt hoe veel mén Uit dè saldirêsèrVe mag putten en of dat bedrag opgebruikt móet zijn, vóórdat de gemeente in aanmerking komt vóór een subjec tieve verhoging van de bijdrage uit het gemeentefonds. B. en w. antwoorden uitvoerig. Dat ligt voor de ene gemeente heel an ders dan voor de andere. Stellig zul len G. S. bij aanvraag behalve de structuur van de bepaalde gemeente in rekening brengen de gevolgen, die nieuwe Investeringen en andere be grotingsmaatregelen hebben voor de toekomstige jaren. Belastingcapaci teit en vermogenspositie zullen te vens een ról spélen. Bij „verbieding van de Hoge Mora- Weg" betoogde de heer Den Oudon, dat langer wachten onverantwoord is. De hêer V. d. Hulst is het college dankbaar voor de toezegging en dat men hoopt dit werk dat 172.000 gul den kost, in 1959 kan worden gerea liseerd. De heer Veen meent dat het te genwoordige college van b. en w. meer toenadering tot de raad toont dan het vorige. Er gaat ook meer initiatief van uit volgens spreker. Weth. Steenmetaer dankt de raad en meer speciaal de heer v. d. Huilt voor de steun bij dit voorstel. De Mors is geen „onontwikkeld" gebied: er hebben zich hier industrieën ont wikkeld, die in den lande bekend heid genieten. Een motie van de heer Den Ouden tot zeer spoedige uitvoering werd met alg. stemmen aangenomen. Ook werd verder aangedrongen op spoed met de verbetering van Rijns- burgerwee en Rhijnhofweg. Weth. Steenmetser wees er op, dat men het woord spoed ook te veel kan gebruiken. Over het dempen van de sloot langs de Pastorletuin zijn nog-onder* handelingen gaande met het r.k, kerkbestuur. De heer Den Ouden vraagt welke verhoogde beveiliging wordt ver wacht, wanneer de machinist bij het rioolwaterzuiVêringsbedrijf komt tè wonen. Dit naar aanleiding van het Voorstel van b. en w. aldaar een dienstwoning te doen bouwen. - Weth. Steenmetser somt verschil lende technische gegevens oo, waar uit bleek de noodzakelijkheid van het wonen bij de installatie, waar door ook ongerief door vernielingen of anderszins sneller kan worden voorkomen of hersteld en dus een aanmerkelijke beveiliging betekent. Het voorstel wordt aangenomen. Verder besloot de raad na een op merking van de heer Den Oudeh en van Nieuwkoop een betonmolen aan te schaffen. De raad besprak ook de bouw van gymnastieklokalen. B. en w. deelde mede, dat in 1955 de raad reeds in beginsel besloot dat er één gymlokaal zou komen aan de Rijnzichtweg, nabij de r.k. meisjes school Dit lokaal is bestemd voor dé Herv. school en de r.k. scholen. Een 2de lokaal zou komen in de omge ving van de Hofdijckschóol, waar voor reeds terrein is gereserveerd. Het realiseren daarvan wacht op goedkeuring der besluiten. Besloten werd verder in Poelgeest een materialen- en landloods te Dou wen t.w. daar waar ook opslagter rein, magazijn, kwekerij, schaftlokaal reeds zijn gecentraliseerd. Ook zal worden overgegaan tot het aanleggen van een trottoir aan de Hoge Mors, waartoe b. en w. een cre- diet kregen van f 2Ö.ÖÖ0. De heer v. d. Hulst was b. en vv. zeer erkente lijk vóór dit voorstel. Langdurig werd over de straat verlichting gediscussieerd. Naar de mogelijkheden en kosten van verbe tering van de verlichting en verbre ding van het tweede gedeelte van de Kempenaerstraat zullen b. en w. een onderzoek instellen. De resultaten zullen t.z.t. de sftad worden medege deeld. De heer v. d. Voort vond de vér- betering der verlichting van de Haarlemmerstra&twcg ook urgent, wat b. en w. niet toe; aven. Mr Slingenberg zou het bouwen van een nieuw zwembad zoveel mo gelijk willen bespoedigen (ook over dekt). Hij vond de sport in het alge meen stiefmoederlijk bedeeld. Spr. hoopte e.a. in I960 tot stand te zien komen. Mr. Bergmeyer. hierop inhakend, zeide dat hem ook de sport na aan 't hart ligt. Het schoolzwemmen moet nu in Leiden gebeuren. Hij beveelt het gesprokene van de heer Slingen berg ln de aandacht van b. en w. aan. De voorzitter was 't eens met de «prekers. Meerdere plannen zijn in voorbereiding. De raad moet even geduld hebben. B. en w. worden uitstekend voor gelicht door 't bestuur van Poelmeer, waarin vele deskundigen zitting heb ben. Do raad moet ook oog hebben voor do vele moeilijkheden. Over een verzoek van „Reuvens" te Leiden werd breedvoerig van gedachten ge wisseld. Mevr. Smits—Witvliet zou dc ge vraagde subsidie willen toekennen n.l. f2300,—. Ook de r.k. Bibliotheek van Oegstgeest zou de gevraagde subsidie van ƒ200,— ontvangen. Mr. Bergmeyer zeide deze twee bi bliotheken niet met elkaar te verge lijken zijn. Vele Oegstgeester inge zetenen zijn lid van „Reuvens". „Reuvens" heeft leden in Oegstgeest die de leeszaal bezoeken en weer an deren die gebruik maken van de uit- leesbibliotheek. Weth. Simon Thomas wijst op het tekort in de begroting, De heer Veen wil de r.k. Biblio theek subsidie verlenen en tenslotte ook een bedrag aan ..Reuvens" doch geen 2300, Mr Bergmeyer doet tenslotte een tussenvoorstel waardoor „Reuvens" ongeveer f 750,zou krijgen en de r.k. bibliotheek 200,— (wat deze bibliotheek ook heeft gevraagd). Van de centrale Kerkeraad der Herv. Gemeente was een verzoek in gekomen om evenals verleden jaar een extra subsidie van 4000,te ontvangen. Aanvankelijk wilde b. en w. een subsidie van f 1000,toeken nen, doch na het begrotingsonderzoek deden b. en w. het voorstel om de gehele subsidie voor de jeugdvereni gingen met f 2000,te verhogen en te brengen op f 5000,Met deze verhoging zou ook de Herv. jeugd raad profiteren. De heer van Weizen vond dit van b. en w. een onjuist beleid ten eer ste om nu tegen de wel in 1958 toe gekende subsidie te zijn; ten tweede om wel 1000,— te willen geven en daarna dit voorstel weer terug te ne men en de suggestie van de meerder De Chinese communistische partij heeft besloten de invoering op gro te schaal van het communestelsel in grote steden uit te stellen, aldus een gisteravond te Peking gepubliceerde resolutie van hetpartijcongres. Er zullen in de grote steden al leen de noodzakelijke voorbereiden de maatregelen worden genomen, al dus de resolutie, waarvan de tekst door het Chinese ministerie van bui tenlandse zaken aan de buitelandse journalisten werd bekend gemaakt. De overgang van de steden naar het communestelsel stelt andere eisen dan die op het platteland. Daarom moet er geen haast worden gemaakt met de invoering van het nieuwe stelsel in de steden, aldus de resolutie. Volgens kringen van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft de Sowjet-regering de wens te kennen gegeven, dat de Sow- jet-Russische vice-premier Anastas Mikojan in januari een bezoek aan Washington brengt. Men liet uitkomen, d~' het verzoek zou worden ingewilligd. In persberichten te Washin-gton was verklaard, dat de Sowjetregering het verzoek één dezer dagen via de Ame rikaanse ambassade te Moskou had gedaan. Gezegd werd, dat Mikojan naar Washington wenste te komen om be sprekingen te voeren met de Sowj et- ambten? ren, Michail Mensjikof, die steeds een voorstander is geweest van uitbreiding van de handel tussen de V.S. en de Sowjet-Unie. Gevechten in Libanon In een geheime vergadering van de vijftien Navo-ministers in Parijs, heeft minister Luns een uiteenzetting gegeven over de Nederlandse poli tiek te aanzien van de wapenleveran ties aan Indonesië, waarbij hij ook zijn bezorgdheid over de situatie in dat land tot uiting heeft gebracht. Uit hetgeen mr Luns na afloop ver klaarde, kan worden afgeleid, dat bij de bespreking over Indonesië, die on geveer drie kwartier duurde, de Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Dulles de Amerikaan se verzekering ten aanzien van de Amerikaanse wapenleveranties aan Indonesië heeft bevestigd. Deze ver zekering betrof het defensief gebruik van deze wapens door Indonesië en het Amerikaanse standpunt, dat geen gebiedsuitbreiding zal worden toege staan, die wordt nagestreefd door middel van geweld. Minister Luns weigerde verder op het besprokene in te gaan. Bij gevechten tussen militairen en bewoners van Orsal in Libanon, die vier dagen hadden geduurd, zijn vol gens officiële berichtgeving een twin tigtal burgers om het leven gekomen en verscheidene gewond. Volgens be richten uit het betrokken gebied zou den zelfs vijftig dorpelingen zijn ge dood en 125 gewond. De strijd zou zijn begonnen met een gevecht tussen bewoners van twee pederzittingen nabij een bron, waar door vier mensen werden gedood. Hierop werden veiligheidstroepen om de dorpen samengetrokken. De be woners van Orsal zouden op hen hebben geschoten en een geziene of ficier hebben gedood. Daarom zouden de militairen, gesteund door vlieg tuigen, het dorp hebben gebombar deerd. De regering heeft besloten 100.000 Libanese ponden ter beschikking van de slachtoffers te stellen. Zwaardemaker (Advertentie) held in de afdelingen over te nemen en de alg. subsidie met ƒ2000,— te verhogen. De heer v. d, Voet, evenals de heer Blansjaer verdedigden het Ver- soek om ƒ4000.—. Mr Bergmeyer kan het begrijpe lijk vinden, dat de Herv. Jeugdraad teleurgesteld is, nu zij haar huishou delijk budget mogelijk moet wijzigen, doch 't vorige jaar was de beroeps- jeugdleidsler reeds aangesteld, alvo rens de raad de subsidie had toege kend. De werkzaamheden liggen veel op het godsdienstige en kerke lijke vlak. Spreker is voor de Jeugdvereni gingen ln al haar gelederen naar evenredigheid te steunen. Mevr. Cramers steunt het voorstel van b. en w. Zij ziet niet in, waarom de Herv. Jeugdraad extra moet wor den gesteund. Weth. Simon Thomas zégt, dat het vorige jaar d3 raad min of meer was overrompeld. Hij vindt het besluit niet gelukkig. Het verzoek van de Herv. Jeugdraad i. voor het college onaanvaardbaar. Weth. Steenmetser protesteert te gen de woorden van de heer Van Weizen. als zou b. en w. in deze geen goed beleid voeren, waarmee de voorzitter het geheel eens i*. Na repliek wordt het voorstel van b. en w. om de alg. subsidie voor de Jeugdverenigingen te brengen op 5000,— aangenomen. B. en w. stellen voor öb verzoek van de Maatschappij voor Toonkunst te Leiden, voor iedere leerling uit Oogst «eest f 10,— BUbsidie te geven, Mr Bergmeyer en mevr. Smits zijn b. en w. hiervoor erkentelijk het voorstel wordt aangenomen. Bij hoofdstuk V „volkshuisvesting" werd door de Chr. fractie voorge steld, een adviescommissie in te stel len, hetgeen door de voorzitter werd afgewezen. Ook de raad ging hierop niet in. Bh het punt „Maatschappelijke zorg" bepleitte mevr. Kramers aan stelling van maatschappelijk werk ster. Weth. Steenmetser heeft enige re organisatie in 't zicht doch de plan nen moeten eerst in b. en w. worden besproken. Tenslotte werd nog aan de meis jespadvinders een tegemoetkoming gegeven van 250.voor verharding rond het clubhuis. Hierna werd de begroting goed gekeurd. Vermelden we nog dat Ged. Staten het besluit van de raad om de wet- houdersvergoeding te brengen op 2520, was goedgekeurd. De raad bleef nog enige tijd in co mité-generaal. KER-.TFEES1 BIJ HET KATH. VROUWENGILDE In het feestelijk met kaarsen dennegroen versierde parochiehuis vierde het Kath. Vrouwengilde het Kerstfeest. Een praentige kerststal, geschonken uit de nalatenschap van mevr. Borgerhoff-\Ialder, zette nog extra Juister bij De president- heette de aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder de spreker van de avond, de heer J. Jongenelen, en later op de avond pastoor J. J. C. M. Looyaard. Mevr. Staal zei in haar openings woord, dat het Kerstfeest een chris tenfeest is, een feest van te vrede op aarde. Zij hoopte, dat deze vrede eenmaal inderdaad op onze aaide zal heersen. Vervolgens kwam de heer Jonge- neien aan de beurt, reeds bekend om zijn voordracht op de Passieavond. Hij bracht de aan.v zige dames in kennis met schilderijen, betrekking hebbend op het Kerstgebeuren, van o.a. de meester? Donatellc (Maria Boodschap) Fra Angeiicc (Maria be zoekt haar nient Elisabeth), Rem brandt (boodsch.i aan de herders) en ten slotte de geboorte van Chris tus, geschilderd door izder op zijn eigen wijze, met eigen karakteristie ken, Hugo van der Coes, een tijd genoot van Van "er Weyde, Geertgen tot St. Jans, Jeroen Bosch. Het com mentaar van de spreker belichtte ge detailleerd opzet en itwerking van de verschillende voorstellingen. Hij bet.'oot met de hoop uit te spreken dat men de wijsheid van de drie her ders op het schilderij van G. van St. Jans, zo duidelijk sprekend, deelach tig zou mo^en wordv.ii. Het werd met grote aandacht ge volgd en aan het eind kon de presi dente met volledige instemming van het gehoor de heer Jongenelen har telijk danken. Afwisselend met de lezei zong mevr. de Rooy enige toepasselijke Kerstliederen. Onder de pauze werd een kerst verrassing aangeboden. Geslaagd. Aan de Technische Ho geschool te Delft is geslaagd voor het ingenieursexamen voor werktuigkun dig ingenieur de heer C. J. Vollebregt, aviier. LEIDERDORP Waterleiding afgesloten. In ver band met de werkzaamheden aan de waterleiding te Hazerswoude zal de waterleiding in de nacht van don derdag op vrijdag a.s. tussen 1 en 3 uur worden afgesloten. Geboren: Saakje, Renske dr van W. de Jong en K de Jongh; Cornelia Catharina Elisabeth dr van A. van Evert en E. de Munnik; Willem Lam bert zn van W. Neijmeijer en M. J. Houtschild. Getrouwd: W. J. Nagtegaal 23 j. en P. Kranenburg 20 j.; J. Dijkstra 26 j. en W. C. G. van den Wijngaard. ZOETERWOUDE Wervingsactie donors bloedtrans fusie. op 15 en 16 december j.l. werden te Zoeterwoude huis aan huis aanmeldingsformulieren bezorgd voor aanmeling als donor voor bloedtrans fusiedienst van het Nederlandse Roo- de Kruis. Ook uw bloed kan van le vensbelang zijn voor uw medemens Het Nederlandse Roode Kruis hoopt, dat de burgerij van Zoeterwoude doordrongen is van deze belangrijk heid en dat zij van dit besef blijk zal geven, wanneer a.s. zondag, 20 de cember de aanmeldingsformulieren weer worden opgehaald. Geeft uw bloed voor het leven van uw naaste. RECHTSZAKEN DODELIJKE AANRIJDING. Twee maanden gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbe voegdheid heeft de procureur-gene raal bij het Haags gerechtshof geëist tegen een 35-jarige tandarts uit Oegstgeest. Defce was ln eerste in stantie veroordeeld tot een maand gevangenisstra' en een Jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid, wegens het veroorzakeh van een dodelijke aanrijding op Vrijdag 4 oktober 1957 te Voorhout. De verdachte had hier 's avonds met grote snelheid gereden over de Jacoba van Beijerenweg, toen uit de Engelselaan de bejaarde fietser Nijs- sen het kruispunt was genaderd. Volgens verdachte had de fietBer stil gehouden en daarom had hij, na aan vankelijk wat ingehouden te hebben, weer gas gegeven. Plotseling was echter de ielriJder, die hem voor rang moest geven, de weg overgesto ken Onmiddellijk had verdachte uit alle macht geremd, maar zijn snel heid was te groöt geweest en de wiel rijder was geraakt. Deze overleed aan de gevolgen. Twee wachtmeesters van de ver- keersgroep der rijkspolitie uit Lei den, hadden remproeven gedaan en opmetingen verricht. Zij waren hier door tot de conclusie gekomen dat de verdachte bij het kruispunt met een snelheid van honderd kilometer moest hebben gereden. De verdachte ontkende dit en ook twee getuigen-deskundigen vielen het rapport van de politiemannen aan. De procureur-generaal meende ech ter, hoewel dan de juiste snelheid niet vast was komen te staan, dat verdachte bij het kruispunt hoogst ondoordacht en onvoorzichtig een te trote snelheit had aangehouden en at hij hierdoor de wielrijder zo overrompeld had dat deze geen tijd meer had, terwijl verdachte zo snel reed dat hij niet tijdig kon remmen. De getuigen, die de situatie kennen, zeggen dat de snelheid op deze smal le weg veel te hoog was. „De dood van de wielrijder drukt voor de volle honderd procent op deze verdachte" meende de procureur-generaal. Mr. G. Kramer uit Utrecht, de raadsman, meende dat verdachte wel toegaf met wat te hoge snelheid te hebben gereden, maar dat dit niet in hield dat verdachte dood door schuld te verwijten viel Toen de fietser stil stond dacht zijn cliënt dat hij door kon rijden. Pleiter meende dit alleen voor de overtreding van iets te hard rijden een veroordeling zou kunnen volgen en hij vroeg hiervoor 'n lich te straf. Arrest 31 december. Laatste Berichten Verkeersregels struikelblok voor bende Een simpele verkeersovertreding van de bestuurder van een auto en de beroepshalve nieuwsgierigheid van twee agenten In burger die de wagen aanhielden hebben er toe geleid, dat de Amsterdamse politie gisteren na genoeg de gehele bult steraden ter waarde van circa 80.000 gulden van de grote Inbraak In de juwe lierswinkel van de gebroeders Breen (op de Nleuwendijk In de nacht van 29 op 30 oktober jl) ln baar betit heeft gekregen. De recherche heeft in verband met do2e grote „kraak" vier mannen aan gehouden. Allen zijn bekenden van de politie. Er worden in deze zaak nog meer arrestaties verwacht. Op de Prins Hendrikkade waren de agenten gistermiddag op verkeers controle, zij zagen daarbij een auto, die geen richting aangaf en op ge vaarlijke wijze een uitrit uitkwam. Zij hielden de wagen aan, controleer den op de gebruikelijke wijze de pa pieren en lieten tevens hun ogen over de inhoud van de wagen gaan. Op de achterbank stond, temidden van andere pakken, een grote kar tonnen doos. Toen een der agenten er in keek, zag hij een grote hoeveel heid gouden en zilveren ringen, voorts armbanden, broches en horlo ges. Dit kwam hem verdacht voor. Het tweetal werd meegenomen en de doos met zijn kostbare inhoud werd in de kluis van het hoofdbureau op geborgen. Bij hun verhoor, zo deelde de recherche mede, hebben de bestuur der en de ihzittende van d<- wagen nog geen verklaring willen geven voor de aanwezigheid van de doos in hun auto, die het eigendom van de bestuurder is. Een van de andere gearresteerden, een los-werkm«r.. werd doOr de poli tie gezocht omdat zij hem verdenkt, de dader te zijn van een in begin maart jl. gepleegde inbraak in een fabriek van yerbandsioffen. Bij deze inbraak werd een brandkast uit het kantoor gehaald. Het aandeel dat elk van de vier arrestanten in deze grote inbraak, de derde dit jaar in de hoofdstad, waar bij sieraden de buit vormden, is nog niet vastgesteld „Randstad Holland'' gaat bouwen In Utrecht is gisteren een trust maatschappij opgericht, die voorne mens is, onder de naam n.v. Rand stad Holland, nrar buiten op te tre den bij het afsluiten van koopcon tracten voor grond en bij bet bou wen van grote complexen. De maatschappij zal de uitvoering van de bouwplannen opdragen aan één of meer ondernemingen, die bij haar zijn aangesloten. De gemeentelijke overheden in de Randstad Holland kunnen hierdoor in het raam van hun uitbreidings plannen grote complexen grond in eens uitgeven voor de woningbouw. De nieuwe trustmaatschappij wil contact opnemen met soortgelijke maatschappijen in het westen des lands, met name in de grote steden, Een der directeuren van de n.v heeft aan een der dagbladen medege deeld, dat nu de gemeentelijke over heden de particuliere bouw wel moe ten mogelijk maken. Hij haalde als voorbeeld aan de bouw op het Utrechtse „Kanalen-eiland" waar tot nu toe nog geen enkele steen is ge legd voor particuliere bouw. Marktberichten GOUDA, 18 dec. Kaas. - Aanvoer 62 partijen kaas. eerste kwaliteit per kg. 2.25—2.31, tweede kwaliteit 2.18—2.24. Handel kalm. WOERDEN. 17 dec. Kaas. - Aan voer 44 partijen. Notering: eerste kw. 2.20—2.30. Extra kw. 2.35. Handel kalm. •s-HBRTOGKNBOSCH 17 dec. Vee. Op de markt van heden werden aangevoerd 7326 stuks vee, lijnde 2707 runderen, 276 graskalveren, 791 vette kalveren, 543 nuchtere kalve ren, 693 schapen, 21 geiten, 45 fok- zeugen, 408 slachtvarkens, 31 lopers, 1751 biggen. De prijzen svaren, behoudens uit zonderingen voor dieren van buiten gewone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien van 730—1273 per stuk, gulste koeien 625—928, Ualfvaarzon 8001260, klamvaarzen 725926, guiste vaarzen 640835, pinken 475675, graskalveren 280—440, nuchtere kalveren voor fok- of mes- terij 75235, weideschapen 30 75, drachtige zeugen 330390, lo pers 67—78, biggen 48—63, alles per stuk. Slachtrunderen: aanvoer 754 stuks. Extra kwaliteit 3.25—3.36, le kw. 3.10—3.25, 2e kW. 2.80-3.—. 3e kw. 2.652.80, vette stieren 2.90 3.15, worstkoeien 2.552.65, alles per kg. geslacht gewicht. Vette kalveren le kw. 2.753.00, 2e kW. 2.35—2.55, 3e kw. f 1.95 2-25, nuchtere slachtkalveren 1.50 1.80, slachtvarkens 1.801.92, slachtxeugen ie kw. 1.70—1.78, 2e kw. 1.641.68, alles per kg. levend gewicht. Vette schapen 55100, nuchtere slachtkalveren vanf 52.50 77.50 per stuk. BARXEVELD 18 dec. Eierveiling S.B.E. Aanvoer 479.700 stuks. Han del traag. Prijzen eieren van 7456 gram, 11.1811.99, eieren van 5659 gr. 12.1012.51, eieren 5964 gr. 12.2713.14, eende- neren 6673 gr. 9.9810.41, alles per 100 stuks. Coöperatieve Veluwse eierveiling BarneveldEde: streekaanvoer circa I.100.000 stuks. Handel traag. Prijzen: eieren 5154 gr. 11.8911.91, eieren 54—60 gr. 12.01—12,32. eieren 60-63 gr. 12.39—12.81, êieren 63—69 gr. 13.0314.02, alles per 100 stuks. Eiermarkt: aanvoer 1.550.000 stuks. Handel traag. Kippe-eleren 55—66 gr. II.5014.25, algemene prijs 12.35 per 100 stuks, kiloprijs 2.09, basis 59 gr. Prijsnotering Gelders-Overijsselse vereniging van elerhandelaren: grote eieren 6368 ör. 13.0013.75, kleine eieren 11.5012.50 (van 5661 gr.), henne-eieren 5264 gr. 10.50—11.00. Varkensmarkt: aanvoeV 175 stuks, handel redelijk. Prijzen biggen 52— 68 per stuk, drachtige zeugen 310 440 per stuk. Record pluimveemarkt. De kerst markt op woendagavond te Barne veld heeft een recordaanvoer van 95.000 stuks behaald. De hoogste aan voer tot nu toe was circa 85.000 stuks. Pluimveemarkt: aanvoer ongeveer 95.000 stuks, handel in slachtkippen kalm, in kuikens traag. Prijzen kip pen 1.902 00 per kg., kuikens 1.70 2.00 per kg., aflopende tot 1.50 per kg., zware kuikens 2.102.30 per kg, kalkkoenen 2.703.25 per kg., ganzen 7.009.00 per stuk, tamme konijnen 3.50—12.00 per stuk., per kg. van 1.85 —2.00, hazen 4.5010.00 per stuk, wilde konijnen 2.503.25 per stuk, fazanten 3.755.00 per stuk, patrij zen 1.503.50 per stuk. "3T Rood Kerstlint, 5 me- verkoord, 10 meter 0.40. 12 fijne Kerstzegels 0.15. Kersthulst 7 ct. zes stuks 0.35. Papierhandel Pad- denburg. Nieuwe Rijn 11. JE* Grote pakken mos 0.20 Rollen grottenpapier 0.50. Pakjes Diamantine 0.15. Zes padoestoeien 0.25. Zes fijne kersttulpen 0.50. Grote dozen prima enge lenhaar 0.25. Pakjes sneeuw 0.25. Papierhan del Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. 3T Onze sterrenregen, een prachtig kamer-vuurwerk voor jong en oud, voor de a.s. feestdagen, is dit jaar weer prima! Zakjes viif stuks 0.08. Zes zakjes 0.40. Paddenburg. Nieuwe Rijn Plastic kandelaars, rood en groen met prima dikke kaars, compleet 0,39. Losse kandelaars 0.30. Kerstman kandelaars met kaars 0.25 0.50. Figuurkaarsies 0.15 Papierhandel Paddenburg Nieuwe Rijn 11. 3T Singer handnaaimach. in zeer goede staat met garantie prijs 65.-. Salon- kast-trapnaaimachine in zeer goede staat met ga rantie, prijs 175.-. Heren straat 23, Leiden, tel. 32027 Xelefaantf&i worden dagelijks ge- plee st ter grootte van hoogstens 30 «voordan (aan woerd maximum 12 lettert) De prijs bedraagt 11.50 tegen contante betaline 541 ste STAATSLOTERIJ 4e ki„. -16„ lijst HOGE PRIJZEN 1000 1683 4183 m€t pr«nl« van 30.000; 5183 6827 8492 11342 f*™ 2440 5_93? 7060 12021 13203 J «00 1126 1501 1503 2106 4047 5326 5413 6826 «712 PRIJZEN VAN ƒ80. 1031 137 163 225 327 345 363 388 597 599 854 868 937 2113 183 358 364 883 430 488 493 573 671 5385 411 457 529 601 646 676 740 832 943 963 03.-.S 363 389 478 480 497 521 761 766 823 864 8S6 947 987 72H2 245 314 319 433 441 466 469 620 916 935 8030 043 089 317 350 373 463 718 766 909 9070 384 387 428 655 666 691 766 805 828 11006 193 220 247 316 341 406 474 526 572 833 961 11033 253 300 324 361 395 421 442 537 551 764 773 817 838 914 941 13261 427 486 494 529 661 693 712 912 934 14027 053 064 067 127 130 193 228 286 302 393 422 426 610 639 860 18034 065 274 390 433 459 552 694 709 747 753 887 953 16195 276 282 331 406 508 545 694 775 797 17025 088 172 279 383 426 594 728 975 18227 334 416 449 608 686 701 751 814 847 907 951 18085 068 088 166 217 321 408 434 440 453 20001 208 329 413 817 924 930 993 21015 047 063 076 275 278 292 371 410 481 661 762 983 NIETEN 1022 029 058 076 078 086 097 116 189 343 385 399 403 424 426 442 455 463 551 568 569 588 609 633 637 641 698 7UO 720 733 773 798 801 836 840 843 845 898 947 907 505 509 523 528 537 571 629 633 651 656 711 715 723 732 743 753 755 787 791 801 807 819 820 832 837 866 894 909 916 932 8016 149 150 192 218 223 234 239 271 316 357 378 439 479 485 495 511 527 531 539 561 617 632 685 688 694 714 733 742 744 775 796 817 819 846 868 885 908 921 929 4038 053 057 218 227 257 265 323 444 477 483 485 497 553 571 640 650 666 667 707 713 718 727 728 735 7S7 799 805 858 904 5013 026 053 059 071 105 145 192 206 234 255 333 355 369 397 405 407 423 430 431 445 449 463 464 563 564 567 578 584 637 648 663 690 694 714 722 739 793 803 820 830 878 904 914 919 932 941 981 6015 021 03O 128 166 227 267 280 295 328 329 331 341 358 377 390 404 458 469 534 552 564 574 599 601 608-632 635 645 699 709 729 765 830 834 838 841 845 848 866 871 881 990 7024 031 039 047 122 125 171 191 209 214 228 239 244 200 262 294 313 332 334 337 346 408 435 491 496 514 561 567 585 591 960 ^81 998 767 779 839 869 878 892 939 8024 035 041 046 067 076 111 131 171 191 243 275 289 296 347 376 443 465 496 512 513 517 569 610 652 701 708 716 741 758 795 813 839 890 892 9021 042 085 110 133 146 150 180 184 209 222 235 274 276 308 318 342 358 363 370 376 397 444 513 514 556 620 645 651 653 680 694 768 797 807 810 817 821 849 866 895 939 985 221 014 081 116 191 198 247 269 344 370 386 420 444 451 461 478 538 549 557 643 669 687 698 763 769 787 790 804 823 840 846 849 850 862 903 904 931 969 DOll 016 021 055 114 13}l 150 157 186 195 212 215 272 276 281 289 337 356 386 398 412 493 508 516 523 532 354 655 662 688 697 701 753 754 758 800 801 802 813 814 815 843 871 879 909 939 990 12006 107 116 118 149 17D 241 258 266 304 343 410 438 467 486 496 502 580 535 540 561 594 640 688 754 789 880 870 872 977 18039 092 093 199 204 246 292 315 330 302 304 4°9 452 476 479 530 531 585 590 619 648 660 669 687 767 774 786 805 813 816 851 911 927 944 966 "222 108 112 117 "3 201 207 225 241 251 257 299 317 324 392 415 417 431 503 548 581 629 630 680 694 708 7l(i 713 717 722 730 737 760 771 789 809 813 823 825 850 ,853 862 886 921 922 958 976 991 996 997 18033 046 051 074 075 304 111 119 127 134 140 145 155 165 189 200 265 294 323 3;',2 348 352 371 386 389 402 418 418 485 474 564 591 629 661 678 684 691 706 737 752 810 811 821 833 895 918 937 949 958 982 16006 033 034 075 081 112 116 117 119 172 201 214 234 238 241 247 257 329 341 353 361 389 411 420 430 -153 464 538 544 550 557 583 591 6U9 653 681 687 701 714 764 Ml 9« S96 859 869 910 11014 040 066 070 079 088 086 181 133 170 11% H2 11°, 220 285 299 318 323 368 442 432 $49 576 617 629 630 658 659 696 699 712 '15 722 740 747 773 799 806 830 845 848 865 867 873 893 904 936 "88 SS ÏS5 SS SS SS Sn 5818 88 SSS S8SS18? lil 799 735 779 885 19051 062 146 155 162 169 173 174 195 234 24« 26° 269 283 327 334 346 359 363 386 ill 281 563 603 614 619 655 665 901 915 977 907 814 899 814 849 854 888 20006 065 138 168 169 185 222 274 289 294 3J5 361 375 880 391 432 476 500 542 346 552 b57 661 672 681 683 685 764 774 813 337 8»3 919 938 943 971 995 813 tiOOS 025 045 054 138 147 151 154 164 260 269 281 290 326 351 376 398 418 423 430 668 «q? 7 IQ iV 587 K06 043 I» 978 991 899 864 894 897 888

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3