NIEUWE MEISJES-HBS AAN DE LEIDSE KAGERSTRAAT Scherp Uw Wijnkelder is bij de Slijter Vrouw viel door balkonleuning Georgeite Hagedoorn voor K &0 Leidse jeugd toonde wat zij waard is DONDERDAG 18 DECEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA Consternatie in de Leidse Willemstraat Het balkon was door en door ver rot en dat was de oorzaak, dat me vrouw Favier vanmorgen om kwart voor twaalf van de eerste verdieping van haar huis aan de Willemstraat te Leiden omlaag stortte. Zij was bezig met het ophangen van enige dekens en boog zich hier» toe over het hekwerk. De leuning brak af, met het gevolg, dat zij met dekens en al op straat viel en kreu nend bleef liggen. Verschrikte over buren snelden naderbij. Omdat mevrouw Favier nogal cor pulent is was de smak van dien aard. dat zij ernstig verwond werd aan het hoofd en ook verwondingen opliep aan het bovenbeen. Zij klaag de over hevige pijnen. Waarschijn lijk heeft zij ook een hersenschudding en een bovenbeenbreuk opgelopen. De E.H.D. werd gewaarschuwd en deze bracht het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis. Al lange tijd hebben de bewoners van dit complex woningen geklaagd over de slechte toestand van de voorbalkons. (Foto: De Leidse Courant) GEM. AANKONDIGING GËMËËNTEBËGROTING. Burgemeester en wethouders Van Leiden brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het be paalde in de artikelen 238 en 283 der gemeentewet, dat de begroting der plaatselijke inkomsten en uitga ven voor het diehstjaar 1058, als mede de begroting voor dat dienst» jaar van de takken van dienst, aan gewezen krachtens artikel 252 der gemeentewet, op dé secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zijn neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Burgemeester en wethouders voor noemd. F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. J. BÖÖL, Secretaris. Kerstactie parochie Si. Leonardus *Josds gebruikelijk zullen de Leidse parochies met Kerstmis op een byzondere wijze hun armen en een zamen gedenken. Voor de Leonardus betekent dit het schenken van rüim honderd pak ketten met levensmiddelen aan de daarvoor in aanmerking komende adressen. Het feest van de „Goede Wil" heeft voor ons christenen op de eerste plaas betekenis in het groots herden ken Van de Goddelijke menswording. Een gebeurtenis waarop wij ons nu in de Advent voorbereiden en zijn climax 2al vinden in de Kerstnacht. Daarna zal het die dag bij ons allen feest zijn, het huiselijke feest bij uit stek. Op de feestelijke kersttafel per mitteren wij ons iets extra's, het geen aan deze dag een bijzonder ca chet geeft en nuttig is om onze in nerlijke Vreugde te accentueren. Maar altijd zijn er onder ons waar zelfs het hoognodige ontbreetk en aan een feestelijke entourage, hoe gering ook, niet kan worden gedacht. Die stille armen en eenzamen zul len wij een pakket bereiden, waar door zij zullen weten dat Zij niet worden Vergeten en bfj ono horen. In de Leonardus-kerk zal vóór dit bijzondere doel a.s. zondag in alle H. Missen worden gecollecteerd. De tweede schaal geeft u de gelegen» heid uw persoonlijke kerstvreugde te vergroten. De VincentiUB-conferentie in deze Project van bijna drie miljoen gulden Het gebouw van de hbs voor meisjes met afdeling middelbare meisjesschool aan de Garenmarkt biedt al enkele jaren onvoldoende ruimte om de groeiende schoolbe volking te huisvesten. Bij het bepa len van de grootte van het gebouiv in 1883 is uitgegaan van een bezet ting van plm. 100 leerlingen. Sedert werd de school uitgebreid door het aanbouwen van een vleugel en door het bijplaatsen van twee houten hulplokalen. Thans moet in de school Beaujolais 1955 ƒ3.00 p fl. Entre deux Mers 2.75 p. fl. Zoete Spaanse wijn 2.— p. fl. (Advertentie) POTLOOD EN GEEST No. 537. Horizontaal: 1. land in Europa, 5. rivier (Spaans), 6. luxe, 8. afkorting van dona, 9. ieder, 10. bijb. figuur, 13. voegwoord, 14. bijb. figuur uit het oude testament, 17. telwoord, 18. schrander. Verticaal: 2. vlaktemaat, 3. inwen dig lichaamsdeel, 4. vaartuig, 6. deel van Engeland, 7. stad aan 't Nauw van Calais. 8. lidwoord, 11. meisjes naam, 12. drank, 15. voorzetsel, 16. eind. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 536. Horizontaal: 1. kapper, 5. do, 6. pij, 7. elk, 9. les, 10. adé, 11. speer, 13. Ens, 15. aal, 17. tol, 19. ar. 21. N.S., 22. regent. Verticaal: 1. kol. 2. Po. 3. Epe, 4. rijst. 5. den, 8. kapel, 9. leest, 12. maar, 14. els, 16. are, 18. ont, 20. de. aan ruim 400 leerlingen les worden gegeven. Ondanks de uitbreidingen is tekort aan lokalen zeer nijpend. Aangezien bovendien de inrichting van het gebouw sterk verouderd is en elke mogelijkheid tot uitbreiding ontbreekt, is vervanging van het oude gebouw urgent. Voor de bouw van een nieuwe school van de te verlengen Kager- straat is een plan ontworpen, dat 15 leslokalen, 10 vaklokalen, een gym nastieklokaal, een overblijflokaal, een aula, een aantal bijruimten en een woning voor de concierge om vat. Het gebouw zal ruimte bieden aan 500 leerlingen, terwijl de mo gelijkheid open is gehouden om de school zo nodig met 6 lokalen uit te breiden. De totale kosten van de bouw en inrichting zullen naar raming 2.918.300.bedragen. In dit be drag zijn begrepen de kosten van het terrein, groot 325.070 en van de paalfundering van het gymnastiek lokaal. groot 20.200. Laatstgenoem de kosten zullen moeten worden ge maakt, indien het instructieblad, on der dit lokaal geprojecteerd, niet (Advertentie parochie zal er voor zorgen dat üw gave wordt omgezet in voedzaam vlees, krentenbrood enz. De eollecte zal worden aanbevo len door pater Cyrinus Enuma O.F.M. wiens verschijnen op de preekstoel u direct zal herinneren aan de enige maanden géléden gehouden Missie- week. Bij voorbaat dank voor uw gulle gaven en een Zalig Kerstfeest. st. vincentiüs-cónfe- rëntïe st. leonardus» parochie. Kerstavond voor het Kath. Vrouwengilde, Leiden De tijd gaat snel. Zelfs de huis moeders, die vol begrip de Gulden Mis hebben bijgewoond, beseffen nu plotseling, dat het over een week al Kerstmis is. In da besef overwegen wellicht baar zorgen voor spijs en drank: de huisgenoten verwachten immers, dat zij aait het Kerstfeest bijzondere luister zal bijzetten. Om meer diepte te geven aan de voorbereiding op het feest 'an Chris» tus geboorte, heeft het Katholiek Vrouwengilde, afdeling Leiden .gis teren voor haar lecen een avond be legd, Waarop zij zich op de geboorte Van Gods zoon konden oezinnen. Pater H. Hagen hield een vóór- dracht over de voorstelling van het Kerstgebeuren in de kunst. Mevr. G. v. Dongen-Te Nijenhüis zorgde, op de piano begeleid door de heer a. Martijn, voor de muzikale omlijsting met enkele lferstgezangen. Voor de pauze toonde pater Hagen aan de hand t&u een reeks liöhtbeêl* den de groei van de kerstgroep in de beeldende kunst. Aanvankelijk werd net „Drie Ko» ningenfeest" (Epiphasia) niet meer luister gevierd dan Christus' ge boorte. In het evangelie /an St. Lucas wordt het gezelschap rond „de stal" met een enkel Woord voorgesteld en op de oudste afbeelding, die de spr. toonde, een fragment /an ren satco- phaag uit de eerste Christentijd, werd dat waarheidsgetrouw afgebeeld: Ma ria. Haar Kind, on de drie wijzen uit het oosten, die hun hulde komen be tuigen. Opvallend is de houding van de moeder Gods op soortgelijke afbeel dingen, zoals die tot in de middel eeuwen werden vervaardigd: Maria wer.dt zich af van het Jezuskind als in overweging; eerst later /ordt de band tussen noeder en kind meer in tiem uitgebeeld. Ook de dieren: os, ezel en schapen worden pas later aan de kerstgroep toegevoegd. Pater Hagen zag de oor zaak hiervan in een erkeerde inter pretatie van een /an Isains' nrofp- tieën, waarin Israël nog verstokter genoemd wordt, dan de dieren, die tenminste de voerbak van hun mees te; kennen. De kerstgroepen hebben tot die tijd veel 'nvloed undergaan van de pseudo-evaneeliën" van ket terse richtingen ii. de ecste eeuwen van het Chrisendm. De toevoeging van St. Jozef geschiedde- ordpr wordt uitgevoerd. Omtrent de vraag, of het verantwoord is dit instructie- vloed van de apocriefe schriften. Pa- ter Hagen toonde sculpturen en een bad in de bouwplannen te handha ven, beraden B. en W. zich nog. Dat zij de bouwplannen, voorzo ver deze op de school en de conciër gewoning betrekking hebben, reeds thans voorleggen, houdt verband met de van het Rijk ontvangen toe zegging, dat, indien de raad dit jaar tot stichting van het gebouw be sluit, het nodige bouwvolume in de loop van 1959 zal worden toegewe zen. merkingen in een gisteravond aangeboden programma over 't optre den van Gerogette Hagendoorn von den wij die van Annie Schmidt, die zei, dat Georgette Hagedoorn als groot artiste zichzelf niet vernieuwt, maar steeds meer zichzelf wordt en dat iedere cabaretstijl na een paar jaar veroudert, maar de hare niet. Inderdaad, toen wij gisteravond de ze begaafde artiste, die voor K. en O. Burgerlijke Stand Geb.: Anna dr. v. L. A. M. van der Meel en A. G. Radius; Laura dr. v. J. L. H. Vierkant en M. C. Huiser; Cornel is ALbertus Maria zn v. W. J. van der Voort en H. van den Berg; Silvestrina Maria dr. v. A. C. M. Groenewegen en A. van Spronssen; Corstianus Petrus zi. v. M. C. M. Lu nenburg en P. Bek; Dina dr. v. C. Zwanenburg en P. van Rihijn; Hen- dricus George zn v. G. F. Vink en J. H. van Rhee; Sylvia Catharina dr. v. C. P. de Reus en C. A. U. Hug; Arnol- dus zn v. A. Kloosterman en A. van Enck; Jacoba Johanna dr. v. N. Zon neveld en W. M. Gerardts; Johanna Wilhelmina dr. v. C. A. J. van Schie en M. M. Slierings; Trijntje dr. v. J. Parlevliet en A. Mos. Overl.: M. Verlooij, 77 jr, man; J. Verstaij, 64 jr, echtgenote van H. Sohellevis; W. J. Rogman, 39 jr, man; C. de Bruin 68 jr, man; C. M. M. van Rijn, 6 weken, dochter; K. Kettenis, 83 jr., man; M. C. de Vos, 45 jr., echt genote v. J. Dieleman. Geslaagd voor het examen Kraam- aantekening op liploma A: de zus ters: E. v. Adrichem, W. Perbee, H. Blonk, W. v. Doorn, J. v. Grieken, C. Hartman, C. Heemskerk, I. Kniest, Chr. Lodewijks, C. v. Maris, J. Ne- derent, M. Nouwens, E. Peeters A. Dijsdam A. v. Schie. M. Turk en I. Vergeer. De examens v erden gehou den in het St. Elisabeth ziekenhuis op 8 en 9 dec. van C. M. Hille Gaerthé declameerde. Dit toepasselijke verhaal, met als mo tief de trouw aan de in net léven ge stélde taak naar het voorbeeld van de mens geworden Zoon van God, stelde aan de declarator hoge eisen, doch het heeft de aanwezigen tot de ontróerende climax geboeid en ge< sticht. Aan het einde van deze bijeenkomst zongen allen het stemmige ,Ere zij God" en sprak de "öofZitter hét slot woord. Rest ons nog te vermelden dat de. voor een avond als deze, onmisbare geluid-technische installatie (eigen dom van de vereniging' op voortref felijke wijze haiar diensten heeft be wezen, zodat eêneidG' het gebodene zohdei4 moeite heeft kühnen beluiste ren. ONTSPANNINGSAVOND ALG. BOND VAN BEJAARDEN. Als slot van het tweede lustrum jaar organiseerde gisteravond di Algemene Bond van Ouden van Da gen een gezellige cabaretavond in de grote zaal van Den Burcht voor haar leden. Voorzitter J. G. V. d. Zeeuw, verwelkomde de gasten, onder wie de heer S. Krist, directeur van Gem. Dienst van Sociale Zaken en vele af gezanten van zusterorganisaties en zijn leden en gaf op prettige wijze een overzicht van het werk van de bond. Dat deze vereniging een zeer Vóór honderd jaar Uit de Leydsehe Courant v&n Donderdag 18 December 1858. Leyden In de zitting van den gemeenteraad van Maandag j.l. is medegedeeld dat door de le den Gevers, Hubrecht en Taets Van Amerongen een voorstel was ingediend, strekkende om met het einde van den loopende cursus het stedelijk gymnasium op te heffen en de voormalige Latljnsche Sóhoöl weder in het leven te roepen gemeente bestuur, o.m. om een afge-= Vaardigde te hebben ln de advies commissie van de Dienst 9oc. Zaken dat in iëdèr geval tot resultaat heeft gehad, dat men in het vervolg reke ning Zal hóuden met het werk van deze Organisatie, Ook heeft het be stuur verzocht zitting te krijgen in de Stichting Bejaarden-Centrum, waar over maandag a.s. in de raadsverga» dering gesprokeh Zal worden. Het hartelijk applaus toóndé, dat de leden Intens meeleven met hun actief bestuur. Het cabaret van Jan Trelenblirg en Ward Bóêr m.m.v. Rita Seymour en John Rio nam hierna de leden in be» slag. Volop heeft de tot op de laatste plaats bezette zaal genoten van de talrijke sketches van dit cabaret en van de accordeon van John Rio, ter wijl de zangnummers van Rita Sey mour een hartelijk applaus ontvin gen. Voor de leden van de bond was het een heerlijke ontspanningsavond, waarvoor de heer v. d. Zeeuw dan w ook terecht het cabaret een welver» actief bestuur heeft bleek wel uit diend dankwoord bracht als slot van de verschillende adressen aan het deze geslaagde avond. Het was niet allemaal even kunst zinnig en talentvol wat gisteren door de jeugd van Leiden in het St. An- toniusclubhuis werd gebracht, maar wat zij aan talent te kort kwam werd door een stralend enthousiasme goed gemaakt. Het is altijd hartverwar mend jonge mensen met overgave te zien acteren en daarom kunnen we zeggen, dat de bonte avond die giste ren door de L. J. A. was georgani seerd een geslaagde was. De nummers werden gebracht door verschillende jeugdgroepen uit Lei den en ingeleid door Thelma Kruis man en Michel v. d. Kwartel, die beiden goede mierofoonstemmen heb ben, maar te veel op radio en te wei nig op televisie zijn ingesteld en dus voor het oog te houterig acteren. De voordracht overigens door Mi chel v. d. Kwartel van Henry Knap en Annie Schmidt was kostelijk. We zullen alle deelnemers even noemen en dan maar niet te diep in gaan op de artistieke waarde van het gebodene. Het jeugdorkest „De Burcht", dat uitblinkt door kleurige, verzorgde kleding en aardige show. bracht eni ge concert-nummers en wat getrom melde intermezzi. Bijna zonder fou ten gaf de speeltuinver. „Rondom de Maredijk" een demonstratie rhytmi- gjas in-lood raam uit Je kathedraal van Chartres, en mozaïek uit Ra venna, verschillende middeleeuwse schilderstukken en afbeeldingen uit renaissance en romantiek, waarin de oude kersttraditie meer verd beïn vloed door givoel en volks-vroom- hcid. Na de pauze, waarin een zelf-ge- maakte kerststal werd verloot, gaf pater Hagen een kleine inlediing op de kerstpoezie van drie moderne Nederlandse uichters: Anton v. Duin kerken, Gabriël Smit en Michel v. d. Plas. Van Duinkerken is van deze drie het meest traditioneel. In alles blijft hij critisch en verstandelijk maar steeds spreekt toch zijn gemoed mee. Gabriël Smit is door zijn af komst minder traditioneel en boven dien is hij veel meer een gevoels mens. Michel v. d. Plas tenslotte, is modern en allerminst traditioneel en van de voorbeelden, die pater Hagen voordroeg, vormde een gedicht van optrad, opnieuw hoorden, konden wjj constateren dat zij nog steeds zichzelf was, maar ook dat haar stijl geens zins verouderd was. Of zij nu op treedt als „madame Arthur" met de befaamde boa of liedjes zingt „uit de oude doos", zy overrompelt de zaal in en houdt de bewonde- rende aandacht gevangen tot het: de laatstgenoemde dichter het ont- einde toe. Die liedjes uit de oude doosroerende hoogtepunt van een stich doen het overigens nog uitstekend, I tende avond, vooral als zij worden voorgedragen en geacteerd door een chansonnière I als Georgette Hagedoorn, die er "ju-! v/eeltjes van weet te maken. Het hoogtepunt van de avond kwam evenwel na de pauze, toen Georgette Hagedoorn, op de vleugel begeleid door Pierre Verdonck een 1 Kerstprogramma bracht. Heel het Kerstgebeuren werd uitgebeeld in liedjes van oude volksdichters, zowel in Nederlandse als Franse tekst, sa-1 mengebonden door een gesproken tekst, opgesteld door de thans over leden dichter en schrijver Martinus Nijhoff. Het geheel werd daardoor als het ware een -mysterie-spel, ont roerend mooi door de vaak naïve maar zuiver aangevoelde dichtkunst der oude liedjes en legenden. Sommi ge liedjes varen ons niet onbekend, maar zij kregen een nieuwe inhoud door de voordracht van de artiste. De cabaretstijl van Georgette Hage doorn is er één van grote allure en buitengewoon hoogstaand. Een volle schouwburg heeft daar gisteravond weer van kunnen genie ten en heeft onder de indruk van het programma dat ook getoond in een dankbaar applaus. BIOSCOPEN. De films in de week van 12—19 december zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „De rode Pimpernel", 14 jaar. Lido: „Genadeloze jungle". 14 jaar. Luxor: „Het leven begint bij 16", 14 jaar. Trianon: „De dictator", 14 jaar. Rex: „Battle zóne", 14 jaar. Kerstviering voor slechthorenden i 'li In een sfeervol versierde zaal van Oud-Hortuszicht was een groot aantal leden van de afd. Leiden der Vereniging tot Bevor dering der Belangen van Slecht horenden bijeen gekomen voor de Kerstviering. Na een kort openingswoord door de voorzitter, de heer J. W. Stoffers en het gezamenlijk zin gen van „Venite adoremus", hield de secretaresse, mej. F. J. Zandvoort, een passende inlei ding. Als hoofdmotief besprak deze de liefde voor de eenzamen de enige voorwaard- om zelf een innerlijke Kerstvrede te kunnen hebben. De blyde boodschap vernamen de aanwezigen door de warme alt-steun van mevr. R. S. nellen, welke werd begeleid door mevr. Dr. M. N. Din ger en mevr. G. J. Jansma reap, met piano en dwarsfluit. Aanvankelijk meenden wij een iets te moderne opvatting te constateren van de pianiste in „Het was een maghet uytvercoren", bij het latere optreden was dit volkomen gecorri geerd. Vooral in het „Gloria", na de pauze, was her trio zuiver in het sa menspel en kwam de geschoolde stem van de zangeres goed tot zijn recht. Het Kerstevangelie, cud en steeds weer nieu-w, werd gelezen door het hoofdbestuurslid, de heer J. A. Chris- tiaanse, welke ook „Het Herdertje" Leidse agenda Dagelijks Kwartier voor God. St. Lodewijkskerk, van half een tot kwart voor een. DONDERDAG 18 DECEMBER. Leidsche Kunstkring „Voor Allen" Janine Andrade. Viool. Stadsgehoor zaal 8 uur. „Schatten uit het Mauritshuis" en „Vorming". Opening tentoonstelling in de Lakenhal door wethouder J. C. van Schaik. 8 uur nam. De Oude Leidse. Opening jubileum tentoonstelling van pluimvee. Vei linghal Bloemlust te Rijnsburg. 8 uur nam. VRIJDAG 19 DECEMBER. St. Christoffel. (Handelsreizigers, etc.) Lezing door de heer C. F. Meer- poel over „Handel en Politiek". Har monie 8 uu- nam. DEV (Plantkunde). Bijeenkomst. Café Aniba. 8 uur nam. ZATERDAG 20 DECEMBER. Het Groene Kruis. 50-jarig bestaan Receptie in 't Prytaneum. Amusementsver. „De Vrienkring" Jaarfeest St. Antonius-Clubhuis. 8 uur nam. De Leidse Vogelvrienden. Vogel show. Clubhuis Speeltuinvereniging „Oosterkwartier", Borneostraat. van 10 uur v.m. tot 10 uur nam. ZONDAG 21 DECEMBER. Museum van Volkenkunde. Steen- straat. Film over Eskimo's. 2 u. nam. De Leidre Vogelvrienden. Vogel show. Clubhuis. Speeltuinver. .Oos terkwartier". Borneostraat. van 104 uur nam. K.A.V.-Herensingel. Kerstviering 8 uur nam, Romanuszaal, Lange Mare. TENTOONSTELLINGEN. Prentenkabinet Kloksteeg 25. (tot en met 10 januari). Foto's en teke ningen van Ralph Prins. Dagelijks van 2 ot 5 uur. Gesloten op zon- en feestdagen. Boerhaavezalen (L. Vrouwenkerk steeg). Tentoonstellingen Leids Kunstcentrum. Werkdagen: 2—5 en 7—9 uur nam. Zondag 2--5 uur (tot 24 december) Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling „Wat doe je in de kou?" (tot en met 1 maart 1959). APOTHEKERSDIEN ST De avond- en nachtdienst wordt waargenomen door: Apotheek Boek wijt. Breestraat 74. tel. 20552 te Lei den en de Apotheek Oegstgeest, Wil- helminapark 8, tel. 26274 te Oegst- geest. sche gymnastiek de meisjesgróep „De Morsfluiters" kwam met het toneelstukje „De lastige mevrouw", een van die moraliteiten, die met een liedje besloten worden. „In de Vrolijcke Arske" stuurde een serie schattige muisjes op het toneel, die helaas niet al te dui delijk een grappig liedje ovef Zwoertslesland zongen. Het „Jakar- draaien'een moeilijke kunst, bracht de Prinses Irênegroep van de Ned. Padvinders voor het voetlicht en de A.J.C. lanceerde een maskerspel, dat wat vaag van symboliek was. Beter leek ons het optreden van het accor deonorkest van clubhuls „De Sper wers". Voorzichtig ^peelden deze jeugdige musici een paar eenvoudi ge nummertjes. Zij maakten geen storende fouten. Meisjesclub „De Bijenkof" bracht twee aardige toneelstukjes en de meisjesclub „Irene" kwam met de komische Opera „Eulalia", waarna het jeugdorkest „De Burcht" met een daverende parade van „de Tin nen Soldaatjes" besloot. De afge stampte zaal vol kinderen was uit bundig. Prinses Beatrix bij plechtigheid in Leids Gravensteen Aan prof jhr. mr. W. J. M. van Eysinga, oud-hoogleraar in het vol kenrecht te Groningen, Rotterdam en Leiden en oud-rechter in het vroegere Permanente Hof van In ternationale Justitie, werd vanmor gen in Gravensteen te Leiden het eerste exemplaar aangeboden van Sparea Collecta door mr. K. P. van der Mandele. In dit boekwerk is opgenomen een groot aantal der verspreide geschrif ten van Van Eysinga, heruitgegeven door prof. mr. F. M Baron van As- beck, Mr. E. N. van Kleffens, mr. K. P. van der Mandele en mr. J. R. Steliinga, tevens bevat het een com plete bibliografie van het oeuvre van deze veelzijdige auteur en grote figuur op het gebied van het inter nationale recht. Onder de aanwezi gen bevond zich HKH Prinses Bea trix. Van morgen af zai dit werk in de boekhandel verkrijgbaar zyn. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Let teren en Wijsbegeerte op proefschrift getiteld „De datum van het grote Ilypogaeurn bij de Porta Maggiore te Rome", de heer F. L. Bastet, geboren te Haarlem en thans wonende te Lei den. De promotie geschiedde cum laude. Gepromoveerd tot doctor in de Godgeleerdheid op proefschrift geti teld „Calvinus Oecumenicus (Cal- vyn en de eenheid der Kerk in het licht van Zijn briefwisseling)", de heer W. Nijenhüis, geboren te Am sterdam en thans wonende te Den Haag. Geslaagd voor het Doet. ex. Rech ten Vrye Studierichting de heer Th. II. J. v. d. Kallen te R'dam; voor het Doet. ex. Ned. Recht mej. J. N. Jans te Utrecht en mej. M. H. L. Conradi te Oegstgeest. Het koninklijk besluit, waarbij dr. A. Brouwer werd benoemd tot lec tor in de faculteit der wis- en na tuurkunde aan de Leidse universi teit. voor wat betreft de opdracht tot het geven van onderwijs, luidende „de paleontologie" gewijzigd in; de stratigratie, paleontologie en histori sche geologie. Bij beschikkingen van de minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen is voorts opdracht verleend aan dr F. W. N. Hugenholz( voorh. Leiden), hoogleraar aan de rijksuni versiteit te Utrecht, om "erekend van 15 november 1958 tot wederopzeg- gens, in de faculteit der letteren en wijsbegeerte onderwijs te geven in de mediaevistiek; en opdracht ver leend aan R. Schapurian, gedurende het tijdvak van 1 november 1958 tot en met 31 oktober 1959, in de facul teit der letteren en wijsbegeerte aan de Leidse universiteit onderwijs te geven in de nieuw-Perzische taal.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2