visie op televisie ITr Produktschap voor Siergewassen WAKKA WIJNHANDEL WOENSDAG 17 DECEMBER 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 5 WitGele Kruiscentrum te Roelofarends- veen het nieuwe gebouw. Een noodzaak wordt vervuld Tot een van de plaatselijke onmis bare instellingen behoort ongetwij feld in zeer belangrijke mate de Kruisvereniging, welke voor Roelof- arendsveen de vereniging „Het Wit Gele Kruis is. Het zegenrijke werk van de Kruisvereniging heeft voor al de laatste jaren wel een grote uit breiding verkregen, al geloven wij I wel, dat voor Roelofarendsveen op dit gebied nog verschillende terrei nen braak liggen. Een eerste vereis te hiertoe is echter de stichting van een eigen wijkgebouw. Toch kunnen wij van haar werkzaamheden reeds vermelden de onderafdeling „Het Kr aamcentrum"met daarnaast het prachtige werk van de wijkver pleegster, huisbezoek, medewerking bij diverse inentingen, consultatie bureau, zuigelingenzorg, alsmede het verstrekken van verplegingsmateri- aal etc. In het veelomvattende werk van de wijkverpleging is het mis schien wel dienstig erop te wijzen, dat de zorg van „Het Wit Gele Kruis" er niet alleen is voor kinder rijke gezinnen, maar dat het op elke leeftijd voor kan komen dat men een beroep op de wijkverpleegster moet doen. Daarom is het te betreuren, dat er altijd nog gezinnen zijn, welke geen zorg meer hebben over kleine kin deren en voor het lidmaatschap me nen te moeten bedanken. Bij voor komende noodgevallen wordt dit dan wel betreurd, maar een feit blijft het dan toch, dat de Kruisvereni ging hierdoor in haar werkzaamhe den geremd wordt. Toch beschikt ,,Het Wit Gele Kruis" te Roelof arendsveen over een behoorlijk aan- is er ver in het verleden reeds overterreain genoemd. Dit is geheel in de bouw van een wijkgebouw ge- dienst voor de vereniging zelf. Na de sproken, maar het is toch 1958 ge- entree komt men in de wachtkamer, worden aleer men tot daden kon waar ook gelegenheid is voor het overgaan. plaatsen van kinderwagens. Vervol- gens komt men in de kamer, waar Grote waardering. men 14 kleedboxen aantreft, waarna I men via mschrijfkamer in de dok- Het waarom en de oorzaak, welke j terskamer komt. Het ligt in de be- ertoe hebben geleid, dat pas in 1958 doeling, dat hier de consultatiebu- met de serieuze verwezenlijking van reaux haar zittingen houden. De de bouw van een wijkgebouw kon hierboven gelegen verdieping heeft worden begonnen zullen wij hier niet nader toelichten. Wel zijn wij ervan overtuigd, dat als het wijkge bouw in gebruik genomen zal zijn, zeer vele leden en dan ongetwij feld ook nog toekomstige leden een grote waardering zullen gaan opbrengen, voor de meerdere en betere medische zorg, welke dan aan hen besteed kan worden. Het leek ons daarom dienstig nu a.s. donderdag 18 dec. de jaarverga dering van „Het Wit Gele Kruis" wordt gehouden, voor de vele leden een tipje van de sluier over dit in aanbouw zijnde wijkgebouw op te lichten. Zoals bekend is medio den door tandarts, kinderarts, augustus j.l. door het architecten bureau Damme en Hofman uit Hoofddorp, de bouw van het wijk gebouw aanbesteed, waarbij dit werk werd gegund aan de fa. J. L. Zoet Zn te Oude Wetering voor 61.890. De onderaannemers hierbij zijn voor metselwerk de fa. Olijer- hoek te Oud-Ade, voor schilder werk gebr. van Beek te Roelof arendsveen, voor electriciteits-aan- leg fa. Olijerhoek te Oud-Ade, ter wijl de aanbesteding voor de centr. verwarming gegund is aan de fa. Schouten te Roelofarendsveen. Reeds eerder vermeldden wij, dat de geestelijk adviseur, pastoor Th. Schoenmaker de eerste paal voor dit wijkgebouw insloeg. Thans kan men aan de hand van de fundamen de ingang vanaf het weggedeelte aan de oostzijde. De vloer van deze verdieping ligt op gelijke hoogte met deze aangrenzende weg, en wordt in de tekening genoemd begane grond. Hier komt men door een ruime hal aan de rechterhand in de wacht kamer, van waaruit men toegang heeft tot een dokterskamer en on- derzoekkamer. Aan de linkerhand bij de entree heeft men de inschrijf- kamer, magazijn, spoelkeuken, toi let. balcon etc. Om dit gebouw in zijn geheel rendabel te kunnen ma ken, zal hier zitting worden gehou- oog- specialist, controlerend geneesheer, psychiater voor nazorg geesteszie ken, consultatiebureau en e.v. nog te volgen medische diensten. De totale oppervlakte van het gebouw beslaat ruim 100 m2. Het gehele terrein is 6j3 m2 groot, zodat later nog uit breiding mogelijk is, alsmede vol doende gelegenheid voor parkeer ruimte aanwezig is. Sobere uitvoering. Aan het gebouw is een sobere uit voering gegeven, hetwelk echter ten volle aan de te stellen eisen voldoet. Voor de financiering van dit geheel, waarvoor nog 7000,— begroot is voor de inventaris, is reeds een Rijkssubsidie ontvangen van 10.000, terwijl het Nederlandse Comité van kinderpostzegels 4000 aan subsidie beschikbaar stelde. Na bovenstaand is het echter wel begrijpelijk, dat een contributiever hoging niet uit kon blijven. Maar als men nu per gezin voor 13,per jaar, ziet welke medische zorgen voor het welzijn van alle gezinsle den beschikbaar komen, dan gelo ven wij. dat er weinig bezwaren te gen deze contributie aangevoerd kupnen worden. Het voorstel op de jaarvergadering van donderdag a.: om de contributie wederom op 13 te handhaven, zal dan ongetwijfeld aller instemming verkrijgen tal leden, hetwelk volgens de pen-1 ten reeds vorm van de plattegrond ningm. de heer P. C. v. d. Zwet, die ons hiervoor welwillend te woord stond, thans nog ruim 800 bedraagt. Echter ook voor het werk van „Het Wit Gele Kruis zijn ter plaatse zoals wij reeds schreven nog meerdere mogelijkheden. Het ont breken van een doelmatig en naar de eisen van de tijd ingericht wijk gebouw, belemmert echter het uit zien. Zoals bekend zal dit gebouw verrijzen op het terrein tussen Voor straat en Spoorstraat, gelegen aan het weggedeelte vanai Stationsstraat naar de Provinciale weg. Doordat dit bouwterrein een drietal meters lager ligt dan deze rijweg, heeft men aan deze bouw een zeer merkwaar dige vorm gegeven. De ingang in de werkgevel geeft toegang tot het buiten van deze mogelijkheden. Wel .lijkvloerse gedeelte of te wel sou- (Van onze t.v. medewerker) De lente. Het lente-element heeft gespeeld in beide films, die dinsdag voor de NTS zijn gedraaid. De ene was een documentaire over de ontwakende natuur in Zuid-England, de andere een comedie uit het na-oorlogse Lon den. De kijker zal hebben begrepen, dat „Lente in Parklane" te zien was voor personen van alle leeftijden. Koninkrijkdag. Jo van der Walle van de Wereld omroep had een programma geschre- ven, dat werd geprojecteerd op Ko ninkrijkdag, ter inscherping van de nieuwe verhoudingen tussen Neder land, Suriname en de Antillen. In een tijdsverloop van drie kwartier is al lerlei vertoond, interessant en ook v/at schools, maar zo, dat de verbon denheid van onze gebiedsdelen werd ingescherpt. Zo gezien was ook het korte woord van minister Helders. Leerzaam en prettig als steeds was het politiek overzicht, dat mr. G. Hil- terman na afloop gaf in het Avro- programma. Duidelijk behandelde hij Afrika en wat er zich afspeeld. Hij zat zozeer in zijn onderwerp, dat hij aan het slot moest waarnemen, dat ochtenduitzending van een recht- streekse reportage van het openbaar i consistorie na de kardinaalsbenoemin gen. Deze week is er ook op vrijdag uitzending en wel in eurovisie-ver- band 'n reportage uit de Parijse opera, een van de vooraanstaande instel lingen van Europa. Studio lil te Bussum. Op de Kerstdagen worden enkele belangrijke uitzendingen verzorgd. Dat zal dan gebeuren vanuit de pas gereed gekomen studio III, in een vroeger protestants jeugd wijkgebouw te Bussum. Met zekére ongeduld heeft men op het gereed komen van deze derde studio gewacht, omdat er groot tekort is aan studio-ruimte en omdat herstel binnen het Vitusgebouw drin gend nodig was geworden. Intussen heeft men nog de beschikking over het gebouw Irene, een vroeger kerk je. Maar als per 1 april verruiming van zendtijd te wachten staat, wil men de volledige beschikking over drie studio's hebben. Zoeterwouds bedrijf sloopf Vaficaans Expo-paviljt)en Nauwelijks waren de poorten van de Wereldtentoonstelling te Brussel geopend, toen wij het genoegen hadden met de oudste firmant van het Aannemings en Handelsbedrijf Nic. van de Akker de Expo te bezichtigen. Bij het binnentreden bleek echter al spoedig, dat de belangstelling voor de exposities van de heer Van den Akker niet zo „puur" was als wij ons hadden voorgesteld en dat deze bijna geheel gericht was op het verkrijgen van opdrachten tot het slopen van de paviljoens. Op onze ontboezemingen over de schoonheid en het grootse vap de gebouwen volgde telkens weer als enig antwoord, de voor ons ontnuchterende uitroep, een kreet uit zijn slopershart: „wat een prachtig sloopobject". Dan volgden de voor ons oor hard klinkende waarderingen als: „wat zit daar een kapitaal balkijzer in en wat een mooie partij hout zou daar uit komen". Hoe „materialistisch" deze beschouwingen ook waren, toch moesten wij in de geboren sloper bewonderen hoe zijn, door praktijk en ervaring ge oefend, oog voor elk object zag welke moeilijkheden er te overwinnen zouden zijn om die gigantische bouwsels, van staal of beton geconstrueerd en tot geweldige hoogte opgetrokken, voor „het vloertje te krijgen". weer in een zeer cnel tempo afge werkt, want de trekking vindt reeds plaats op maandag 12 januari des avonds om 8 uur in het Don Bosco- huis. En wat de prijzen betreft: voor de eerste prijs hoeft u het kopen van de loten zeker niet te laten. Deze be draagt nl. weer 50 gulden. Ook de andere prijzen zUn zeer de moeite waard. De trekkingslijsten zullen overal het dorp worden aangeplakt. VOORSCHOTEN Brandje. Gisteravond om kwart voor negen is te Voorschoten de brandweer gealarmeerd voor een brandje in de knopen- en gespen- fabriek „Mobrero" aan de Rouwkoop laan. De brand was ontdekt door de directeur van de fabriek, die een brandlucht rook en het begin van brand ontdekte in de polijst- en schuurafdeling. De brandweer slaag de er in met een slang op de water leiding het vuur te blussen. De scha de valt mee. BOSKOOP Geboren: Robertus Johannes Maria zn van J. C. Rijnbeek en A. M. Meijer. Ivonne Maria dr van C. van de Vliet en C. H .Ravestein. Marines Jacobus Adrianus zn van J. P. J. Rosbergen en J. M. Bade. Pieter zn van J. Geers en J. Dirkzwager. Overleden: M. E. Quin wed van H. Paling oud 78 jr. M. Maidman wed. van F. L. M. A. Krijgsman 73 jr. HOOGMADE BENOEMING SCHOOLHOOFD In de vacature van de heer P. Beers, hoofd van de parochieschool, is voorziening door de benoeming van de heer J. Ponsin, onderwijzer aan de katholieke Ulo-school te Uit hoorn. De nieuwe functionaris treedt 1 maart 1959 in dienst. Een kweker sprak tot een komkommer: „Jij mag dom zijn, maar ik ben nog dommer; Ik heb moet je weten, M'n TIP-fles vergeten. Maar ik haal hem wel op met m'n brommer". Inz. Hr. A. v. D., Den Haag, ontv. 1 fl. TIP 1 Lfl. Bootz' Oude Genever. Nwe. Limericks inz. aan H. Bootz - A'dam n TIP VAN BOOTZ (Advertentie) T.v. als „veelvraat". In vrijwel alle landen hebben de Omroepen te kampen met een groter of kleiner tekort aan schrijvers. Men is zelfs algemeen van oordeel, dat dit hèt ernstigste tekort is, waaraan de Omroep-organisaties het hoofd heb ben te bieden. Voor dat tekort aan schrijvers zijn verschillende oorzaken aan te geven. De TV is een veelvraat, wiens be hoefte aan teksten nauwelijks te stil len is. Een toneelstuk is dikwijls ja ren „houdbaar", maai een radio- of televisiespel is in een enkele avond verslonden. Bovendien zijn de luiste raars of kijkers verwend, zodat de Omroepen genoodzaakt zijn, de hoog hij onder de lampen op een tempe- ste eisen te stellen. Ook daarom is er ratuur was gekomen, die duidelijk aan Afrika herinnerde. Komende uitzendingen. Vanavond kan men kijken, zoals eerder gemeeld, naar een t.v.-bewer- king van het spel „De kleine prins". Van regisseur Kees van Iersel weten we, dat hij de Vara niet wil afsche pen met een traditionele voorstelling. Wie zich tevoren wil oriënteren, kan de KRO-gids raadplegen, waarin de bekende vlieger A. Viruly een korte inleiding heeft geschreven. Donder dag is wel het meest belangrijk de Dinsdagmiddag werd onder voor zitterschap van dr. A. J. Verhage in Den Haag een openbare bestuursver gadering gehouden van het Produkt schap voor siergewassen ter behande ling van een korte agenda. De voor naamste punten daarvan waren een nota inzake compensatie teeltreciht bloemkwekerij en een schrijven van de Bond van Blorrubollenhandelaren betreffende omrekeningskoers mini mum exportprijzen bloembollen voor Engeland en Frankrijk. Voorts was er de gebruikelijke vast stelling van verordeningen en advie zen omtrent toelating. Zwijgen. De vergadering begon al met een klein debat. Mr. F. B. M. Nederveen (Bond van Bloembollenihandelaren) stelde n.l. een wijziging voor in de notulen van de voorgaande bijeen komst met betrekking tot de weergave van het behandelde over de export van bolbloemen en bloembollen. De discussie die daaruit ontstond dreig de op een gegeven ogenblik een on prettige toon te krijgen. Dt. Verha- ge vroeg toen of de aanmerking van mr. Nederveen door de overige leden werd ondersteund. Een min of meer ijzig zwijgen was het antwoord zodat de opmerking van mr. Nederveen niet werd geaccepteerd. Teeltrecht. In de vergadering van de Commis sie van Bijstand voor de Bloemkwe kerij werd het voorstel gedaan om tot toepassing van compensatie van teeltrecht door de kweker zelf, dius zonder verplichting dat deze moet ge schieden via het PVS, over te gaan. Het grootste deel betreft slechts tij delijke overschrijvingen en is een gevolg van de moeilijkheden van het aanpassen van het teeltrecht aan de sprake van een tekort. In de KRO-cursus, die 1 januari begint, waarvoor ook velen van bui ten de KRO zich hebben gemeld, zal onder andere worden behandeld: het schrijven van teksten, die letter lijk uitgesproken of gezongen moeten worden, draaiboeken, scenario's, het bewerken van teksten, de techniek van de causerie of lezing, het maken van een verhandeling, het houden van een propaganda-toespraak, de voordracht, vertelling en kleinkunst, het vraaggesprek en interview, het lied en andere teksten om muzikaal teelt. Een en ander veroorzaakt veel te worden geïllustreerd. kosten. Een kleine commissie uit de C. v. B. adviseerde het zelf-compense- ren van teeltrecht open grond ir teeltrecht voor koude en/of verwarm de kas niet toe te staan en het zelf compenseren van teeltreciht koude kas in warme kas toe te staan onder bepaalde voorwaarden. Na een korte bespreking is men echter van dit punt afgestapt. Alle z.g.n. sociale gevallen zullen afzon derlijk bezien worden. Omrekeningskoers. De Bond van Bloeimibollen'handela- len heeft met betrekking tot de omre keningskoers, die wordt gehanteerd bij de herleiding van d- vastgestelde min. exportprijzen voor Engeland en Frankrijk, een sohrij en tot het PVS gericht. Tot heden werd aangehouden de door de Ned. B^nk vastgestelde z.g.n. administratieve koers, die voor het Pond is gesteld op 10.64 en voor de Fr. f". op 90.50. Verzocht werd voor de herleiding vam de vastgestelde m.e.p. niet meer van deze administra tieve koers gebruik te maken, doóh hiervoor een meer reële koers aan te houden en wel voor het Pond 10.55 en voor de franc 90.Omrekening volgens de administratieve koers be tekent in vele gevallen een verlaging van de vastgestelde m.e.p. Enkele leden meenden te moeten betwijfelen of wijziging voor Frank rijk nodig was. Verder gingen stem men op om de koers voor termijn transacties als herleidingskoers te ne men doih deze suggestie werd niet aanvaard. Tenslotte werd het verzoek van de Bond geaccepteerd, met dien verstande dat deze vaststelling ge schiedt voor een geheel seizoen, zodat van tussentijdse wijzigingen geen on verhoopte ongunstige fluctuaties met Pond of franc meer sprake 'al zijn Tenslotte werd dt begroting 1959 van de Comm. v. Onpersoonlijke Re clame van de Ver. De Nederlandse Eloemisterij goedgekeurd en een aan tal verordeningen vastgesteld. Alleen maar oog voor slopen De zo vurig uitgesproken wens van de heer Van den Akker is nu ver vuld, want het bedrijf heeft het Vati caans Paviljoen „Civitas Dei" en het Israëlisch Paviljoen nu geheel voor afbraak gekocht. Plannen tot herbouw mislukten. Aanvankelijk vas verwacht dat het prachtige bouwwerk, de kerk, zij het dan op een andere plaats, behouden zou blijven. Zij zou worden afgebro ken en naar Amerika overgebracht om daar weer opgebouwd te worden. Later werden ook onderhandelingen gevoerd met katholieke instellingen uit verschillende landen over de aankoop van de kerk. Nederland ge noot lange tijd de voorkeur, omdat ook de firma Van den Akker, die in deze onderhandelingen vanaf het be gin gekend werd, als Nederlandse firma dit sterk aanmoedigde. Er zijn uitgebreide besprekingen met het bisdom Rotterdam gevoerd. Daarna toonde de bouwpastoor van de St. Anna-parochie te Maastricht grote belangstelling voor deze aankoop. Deze onderhandelingen sprongen echter steeds af op de hoge kosten van wederopbouw. Met katholieke instanties in Tsjecho-Slowakije, Frankrijk en de Belgische Congo hebben eveneens besprekingen plaatsgehad maar deze liepen door dezelfde moeilijkheden op een mislukking uit. De som die „Civitas Dei" voor de kerk vroeg was overigens naar ver houding gering. Het gehele Vaticaanse complex be staande uit de grote kerk, de sacra mentskapel, de 60 me er hoge toren, het auditorium en de paleizen waar in, drie verdiepingen hoog, een film zaal, congreshall voor 2000 personen, tentoonstellingzalen met grote trap penhuizen gevestigd zijn, wordt nu gesloopt. Tot dit object behoort ook de grote klokkentoren waarin het carillon van 36 klokken hing. De „Civitas Dei" besloeg met de aanleg l>/« ha. Aan deze enorme stichting hebben 65 landen meege werkt en financieel bijgedragen tot een bedrag van miljoen gulden. Een zware opgave. Het Zoeterwoudse bedrijf, hier eenmaal klein begonnen, staat voor een geweldige opgave want vóór half februari moet de sloping en oprui ming gereed zijn. Dat wil zeggen, dat vóór die tijd 5000 kubieke meter be tonwerk gesloopt moet worden ter wijl met het opruimen van funderin gen en het aanvullen en egaliseren 20.000 kubieke meter grond verwerkt moet worden. Naar schatting levert de sloop 1000 ton ijzer en 1200 m hout op. Het werk is reeds enige weken met een ploeg van 40 man aangevangen met vele mechanische hulpmiddelen als compressoren, draglines, buldo- zers en 10-tons kranen. Het perso neel bestaat uit een kernploeg van de firma aangevuld met Belgische arbeiders. Er worden werkdagen ge maakt van 's mo. gens 7 tot 's avonds 9 uur waarbij, vanzelfsprekend, een kunstlichtinstallatie or.misbaar is. Bij dit sloopwerk moeten uiteraard in vele onderdelen buitengewone voorzieningen getroffen woraen om vroegtijdige instortingen van beton werken, waarbij grote spanningen aanwezig zijn, te voorkomen. Dit sloopwerk, dat onder leiding van de twee jonge firmanten, zoons van de heer Van den Akker, wordt uitgevoerd, staat dan ook onder streng toezicht en is ook moeilijk in uitvoering. Het is de bedoeling de klokketoren te laten omvallen en de grootste be tonblokken en funderingbalken met springstof op te blrzen. Het afkomen de materiaal wordt grotendeels in België verkocht. Nog meer objecten. De firma heeft ook nog andere ob jecten aangekocht waaronder zoals genoemd het fraaie Paviljoen van Is raël en vele parkeersinstallaties. Tot het werk behoort ook het weder leg gen van een weg waarover zich ae gebouwen uitstrekten, die door en tijdens de uitvoering vernield is. 1 Het is jammer dat de oude heer Van den Akker wegens ziekte het werk door hem voorbereid niet kan volgen. Het is begrijpelijk, dat hu in zijn ruststoel zit te popelen om spoe dig het grootste sloopwerk door hem ondernomen, ot een goed einde ter plaatse te zien komen. Lustrumloterij P.I.T. '54. Dezer dagen gaan de jongelui van P.I.T. '54 weer op pad met de loten van de lustrum loterij van P.I.T. '54. De vereniging bestaat oijna al weer 5 jaar en er is in die jaren heel wat gebeurd. Dat. kunt u zelf zien, wan neer u op een trainingsavond eens een blik in het parochiehuis werpt. U ziet dan 5 prachtige wedstrijd tafels, die voortdurend bespeeld wor den door enthousiaste liefhebbers van deze mooie sport. Dit alles W8s echter niet gebeurd, wanneer P.I.T. '54 niet al die jaren op de steun had kunnen rekenen van de Zoeter woudse bevolking. Deze loterij wordt KRAAIERSTRAAT 30 TEL. 21180 (Advertentie). LEIDERDORP „De Kleine Does". In de oprich tingsvergadering, voorbereid door het voorlopig comité bestaande uit de da mes mevr. van Gent, mej. Scheepstra, en de heren v. d. Reyden, Vermeulen en Labordes is „De Kleine Does" een feit geworden. De aanmeldingen be droegen 24% boven het vereiste aan tal, benodigd voor de oprichting van een zwemvereniging. Bij acclamatie werd het voorlopig comité voor één jaar gekozen als bestuur met de heer Ver neulen als voorzitter. Deze heette de aanwezigen hartelijk welkom in het bijzonder de heren v. d. Horst en Rens, bestu irsleden van de zwemver eniging De Does. Het doel van de ver eniging is door zwemmen en polospel in wedstrijdverband tot behoorlijke resultaten te komen. Dit zal moeten gebeuren onder goede leiding en on der auspiciën van de KNZB. Een me dische sportkeuring is voor alle leden verplidht. Lid kunnen worden; a) in woners van Leiderdorp; b) bewoners van de Hoge Rijndijk van Zoeterwou- de en tot aan de Wilhelminabrug; c) zij die vóór 1 september 1956 lid van „De Does" waren. Het bestuur is ge machtigd een uitzondering te ma ken. Het bestuur van De Does zal de behulpzame hand bieden bij d< eerste aanschaffingskosten en twee jaar ga rant zijn voor de financiën. Het heeft daardoor het recht op een zetel in het bestuur. Deze zal worden bezet door de heer Van der Reyden. Fotoclub „Daguerre" De uitslag van de gehouden competitie-wedstrijd van de leden van de fotoclub, waarby de léden verplicht waren maandelijks een foto in te zenden is als volgt: ge vorderden: mevr. Boldiberg 35 pnt, de heren Jongkind 33 pnt. Zuidervaart 29 pnt. D. Goldberg 26 pnt. Beginners: de heren de Jong 37 pnt, Viertelhau- sen 36 pnt. Wijling 27 pnt. v. d. Puym 27 pnt. Visser 26 pnt. Lugtenburg 26 pnt. Rotteveel 26 pnt. de heren Feijen 26 pnt. Schramp 26 pnt mej. Schel lingerhout 24 pnt. de heren J. Ph. v. d. Bosch 24 pnt. Beurze 24 pnt. Jan sen 24 pnt. Herreur 24 pnt. T. v. d. Bosch 23 pnt. Visser 22 pnt. Zwijntjesjagers in actie. Een tweetal individuen trachtte bij de Touwfabrieken een bromfiets te ste len. Zij werden echter ontdekt en ont snapten in de richting van Oud-Ade. waar zij door de inmiddels gewaar schuwde politie werden achterhaald. Het waren een F. M. en P. v. d. T. Intussen hadden zij nog kans gezien nabij de provinciale weg een onbe heerde fiets mee te nemen. In ver band hiermede vestigt de politie de aandacht op het feit. dat vooral in het Doeskwartier en de Zijlbuurt, er nog al eens fietsen onbeheerd worden ach tergelaten, hetgeen verboden is. De politie neemt deze ir beslag. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert op vrjdag, 19 december, s avonds om 7.45 uur. Agenda o.m.: vaststelling van een nieuw uitbreidingsplan in hoofdzaak, voor het gebied gelegen in de Mun- mkkenpolder en de Zijllaan- en Meijepolder, en tot vaststelling van het uitbreidingsplan in onderdelen „Ter Mey", .net bijbehorende be bouwingsvoorschriften het geven van een drietal straatnamen in het Doeskwartier (Tuinstraat. Bloemhof- straat en Akkerstraat); wijziging der legesverordening; wijziging der ver grondruil met de heer A. C. v. d. Wijngaard; wijziging van het raads besluit van 25 juli 1958 tot het aan gaan van een geldlening voor de bouw van 59 premiewoningen; vast stelling van een verordening op de heffing en invordering van riool rechten; Verhoging van de pachtsom voor het Dorpshuis; bet treffen van voorzieningen aan de tennisoanen. Begroting. B. en W. bieden de raad de begroting aan, welke de vol gende bedragen weergeeft: ontvang sten van de gewone dienst 2.078.702,04 gulden; uitgaven van de gewone dienst 2.219.302.55; geraamd nadelig saldo 140.600,15. Ontvangsten van de kapitaaldienft f8.591.872,96; uitgaven van de kapi- taaldienst 10.259.553.06; geraamd nadelig saldo ƒ1.667.680,10.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5