Penseel Stoeiende kok viel in kokende soep Kapitein overleed plotseling 80.000 militairen met Kerstmis in de kazerne Enorme richtings borden op Gouwebrug In stukje appel gestikt VC0„R'dams Toneel komt spelen'' R'dams Toneel: „Wij weten van niets" Twee witte zwanen Brazilië voor Duitsers boden valse marken aan ,december-voordeel-verkoop .Werkelijke' kortingen van 10% tot 50% Sanering pensioenfonds ambtenaren door de Staat Billy Louise VRIJDAG 12 DECEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 1 Ernstig ongeval in legerplaats Oldebroek Bij een stoeipartijtje in de keuken van de legerplaats Oldebroek is woensdagavond een 19-jarlge dienst plichtige soldaat-kok ruggelings ln een ketel met kokende bouillon ge vallen. De kok, de etaleur Peter A. J. Kiestra, uit Rijssen, kreeg sulke zware brandwonden, dat sijn toe stand gisteravond nog zorgwekkend Soldaat Kiestra, behorend tot de 42ste afdeling Veldartillerie te As sen, was met zijn onderdeel naar Ol debroek gedetacheerd waar zijn on derdeel schietoefeningen houdt. Woensdagavond stond er een gro te ketel bouillon te trekken voor de warme maaltijd van de volgende dag. Er omheen waren Kiestra en enkele van zijn collega's aan het stoeien. Plotseling werd de kok door een van 2ijn kameraden opgepakt en met kracht vveggestoten. Kiestra verloor het evenwicht en stortte rug gelings in de ketel. De dikke laag vet op de soep veroorzaakte ver brandingen in de tweede en derde graad aan zijn rug en linkerarm. Toen hij zich aan de rand wilde vastgrijpen, haalde hij ook zijn rech terarm open. Er zou niet direct een brancard aanwezig geweest zijn en Met de ving halfstok voer het 500 ton metende Groningse kustvaartuig „Sea-wyf" van de heer J. Dammin- ga te Groningen, gisteravond de ha ven van La Pallice aan de Golf van Biskaje binnen. Het schip had de reis van Lissa bon naar Engeland onderbroken we gens het plotselinge overlijden van oe 46-jarige kapitein A. Leenhouts, die aan een hartaanval was bezwe ken. Het stoffelijk overschot van de ka pitein werd onmiddellijk aan land gebracht. Het zal over land naar Ne derland worden vervoerd. Kerst- en nieuwjaarsbrieven of brief- pakjes, welke men via de luchtpost naar het overzee dienend personeel der koninklijke marine wenst te zen den, dienen op de navolgende data uiterlijk ter post te zijn bezorgd: Kerstpost voor Nederlands Nieuw Guinea: 16 december a.s., voor de Ne derlandse Antillen: 18 december a.s., voor de Verenigde Staten: 15 decem ber a.s. Nieuwjaarspost: voor Nederlands Nieuw Guinea: 23 december a.s., voor de Nederlandse Antillen: 22 decem ber a.s., voor de Verenigde Staten: 21 december a.s. Brieven te zendenp.a. Amster- dam-C.S. - Marine. HR MS „SNELLIUS" VAART THUIS. Hr ms opnemingvaartuig Snellius, vanuit Nederlands Nieuw Guinea op thuisreis naar Nederland, zal op don derdag 18 december omstreeks 13.00 uur in de haven van Den Helder ar riveren. Voor de aankomst van het schip zal de bevelhebber der zeestrijdkrach ten, vice-admiraal H. H. L. Pröpper, gevolgd door de commandant zee macht Nederland, vice-admiraal G. B. Fortuyn, zich aan boord begeven om daarom werd de ongelukkige kok, 5P een smalle plank vastgebonden, cn weggevoerd. In het Sophia-zie- kenhuis te Zwolle werd de jongeman aanstonds geopereerd. De marechaus see houdt zich bezig met het onder zoek naar de oorzaak van het ge- bfturde. Maakt hun Kerstviering mogelijkl Traditie getrouw zal ook dit jaar Nationaal Katholiek Thuisfront de legeraalmoezenier in staat stellen om het Kerstfeest met de militairen, die deze dagen onder de wapenen moeten blijven, zó te vieren, dat de onmogelijkheid der huiselijke vie ring zo min mogelijk door hen wordt gevoeld. De afdelingen van Thuisfront zijn reeds wekenlang bezig met de voor bereidingen. Het landelijk secreta riaat voert een groots opgezette ac tie om de voor de financiering van deze feestviering noodzakelijke gel den bijeen te krijgen. Het gaat om een contingent van ruim 80.000 militairen. De kosten van de Kerstviering bedragen 120.000.— Het secretariaat van Katholiek Thuisfront ondervindt reeds van tal rijke kanten spontane reacties en bewijzen van begrip. Daardoor zal het mogelijk worden een geslaagd Kerstmis voor de militairen in de kazernes voor te bereiden. Tenmin ste, wanneer nog meer van deze re acties en bewijzen van uw begrip practisch zichtbaar worden op de af rekeningsstrookjes van giro 520.000 van het Nationaal Katholiek Thuis front. Na een botsing van haar auto tegen een boom op de weg Asten— Meijel, is de 47-jarige mevrouw A. Wegers—Brouwers uit Venlo bijna onmiddellijk overleden. De politie tracht de oorzaak te vinden waarom mevrouw W., die geheel alleen in de auto zat, van de weg geraakte. MGR. ALFRINK ONDERSCHEIDEN Tijdens een besloten en sobere plechtigheid in het aartsbisschoppe lijk paleis te Utrecht heeft donder dagmiddag de landscommandore van I de Nederlandse commanderije van de Orde van het H. Graf, mr. dr. L. jn nauw overleg met de Rljkswater- N. Deckers, aan mgr. dr. B. J. Al- slaat heeft de ANWB thans een aan- fnnk de bul overhandigd van zijn tai nieuwe, zeer grote, rlchtlngs- en benoeming tot grootkruis in de orde voorrichtingsborden geplaatst nabij van het H. Graf. Het onderschei- de brug over de Gouwe, in de ver- dingsteken het grootlint met de ster der orde heeft de comman- dore de aartsbisschop omgehangen. Kardinaal Canali heeft het groot kruis aan mgr. Alfrink verleend in verband met diens medewerking bij de vestiging van een zelfstandige Nederlandse commanderije. Deplech- tigheid werd bijgewoond door prof. dtt"déïüi'sen klive7blid'thinï binding Utrecht-Den Haag (E 8) ten einde de situatie aldaar te verdulde lijken. De aftakkingen naar Gouda, Rotterdam, Boskoop en Waddinxveen vormen het oudste klaverblad in Ne derland. Sinds de aanleg in 1938 is de snel heid van het verkeer zo toegenomen p- aJ5 secretaris van I te dicht bij de brug blyken te llggen; nfri ï- li? vo ,e' r ou.d'"°" velen die ter plaatse onbekend zijn W«VB »'s ceremoniariuz klezen hier cen verkeerde weg. delid Weve. or-De aanleg van een nieuw klaver- r» i j blad 10u zeer grote bedragen vergen, veu TrHANWB daarom Se situatie verdiensten die mgr. Alfrink te verbeteren door het plaatsen van zich voor de orde verwierf. In zijn dankwoord benadrukte de aartsbis schop de eigentijdse taak die de oude, traditierijke orde thans heeft. Omstreeks het middaguur is gis teren het ruim één jaar oude zoontje van de familie Hovestad te Glaner- brug (gemeente Enschede), in een _v stukje van een appel gestikt. Het jon-j leesbaar zullen zijn. De borden nabij getje stond in de box en was bezig.de brug zelve worden van een eigen een appel te eten toen een stukje in verlichting voorzien, de luchtpijp schoot. Onmiddellijk werd doktershulp ingeroepen, maar ofschoon drie artsen alles gedaan hebben wat maar mogelijk was, bleek het reeds te laat te zijn. zeer grote borden, die een afmeting hebben van drie meter in het vier kant. De voornaamste plaatsnamen zijn hierop aangegeven met letters van bijna een halve meters hoogte. De eerste voorrichtingsborden staan reeds op 900 meter vóór de aftakking naar Gouda en worden enige honder den meters verder nogmaals herhaald. Bovendien is de brug op deze borden aangegeven in een duidelijke, gele kleur, zodat het snelverkeer ruim schoots de gelegenheid heeft te be slissen of de aftakking vóór dan wel n de brug gekozen dient te worden. De borden buiten het brugcomplex zijn reflecterend uitgevoerd, zodat de reu2eletters ook bij duisternis goed Op de Rijksweg te 's-Heerarends- kerke is een bromfietser, bij het over steken van de weg, door' n personen auto gegrepen. Het slachtoffer, een 49-jarige heer uit Heinkenszand werd op slag gedood. De 72-jarige heer J. Pauwels uit Blerick is gisteravond omstreeks half zeven nabij de oprit van de brug over de Maas tussen Venlo en Êle- rick door een personenauto aange reden. De bejaarde wielrijder over leed op de plaats van het ongeval. MISVERSTAND ROND DE MISANTROOP' De televisie-opvoering woensdag avond van „De Misantroop" van Mo lière, door het Rotterdams Toneel, heeft lot ernstige ontstemming geleid, bij de vereniging „Kunst Voor Allen" te Eindhoven, waarvoor het Rotter dams Toneel zaterdag, zondag en maandag „De Misantroop" zou op voeren tegen betaling van een bedrag van 3800.». Het bestuur der VCO (de vereni ging van culturele organisaties in Nederland) heeft in een telegram aan het Rotterdams Toneel ernstig be zwaar gemaakt tegen de televisie-uit zending, op een moment dat „De Mi santroop" op korte termijn nog voor uitkooporganisaties moest worden op gevoerd. In afwachting van 'n nadere beslissing zegt het bestuur zich alle rechten van handelen voor te be houden. Naar aanleiding van dit telegram, deelt de directie van 't Rotterdams To neel mede, dat hier een misverstand in het spel moet zijn. Er is namelijk geen sprake van drie achtereenvol gende voorstellingen te Eindhoven of de commandant en de opvarenden waar dan ook, aldus de directie no* van hr ms Snellius te begroeten. minder van 'n uitkoopsom van 3800.- Als gevolg van de recente prijsstij ging op de wereldmarkt zullen met ingang van vandaag de verkoopprij zen van enige aardolieproducten op de Nederlandse markt worden ver hoogd. Voor petroleum voor huis houdelijk gebruik bedraagt de ver hoging K ct. per liter. De prijzen voor gasolie, autogasolie, huisbrand olie en dunne stookolie worden 20 ct. per 100 liter hoger. AANNEMER VIEL VAN ZEVEN METER HOOGTE. Tijden-s bouwwerkzaamheden op het dak van 'n ongeveer zeven meter hoog kippenhok van een kuiken-ex portbedrijf te Hoogland is gistermid dag de aannemer G. Schoonderbeek van het dak gevalen. Hij werd zo ernstig gewond, dat hij ter plaatse overleed. De heer S. was 32 jaar oud, gehuwd en laat vijf kinderen achter. Voordat men met de televisie tot een vergelyk was gekomen oVer deze uitzending, heeft de directie wel de gelijk an tevoren overleg gepleegd met allen die nog voor „De Misan troop" contracten hadden gesloten, en is met iedereen tot overeenstem ming gekomen. Rotterdams Toneel treft du: in deze geen blaam, aldus de verklaring van de toneelgroep. Zeg het met vogels" Van Schiphol zijn gistermiddag twee witte zwanen per vliegtuig naar Brazilië vertrokken. Zij zijn een ge schenk van de Nederlandse regering aan de regering van Brazilië. In de door palmen omzoomde vij ver van het Palacio Itamarati, het gebouw van het ministerie van bui tenlandse zaken van Brazilië in Rio de Janeiro, plachten altyd witte zwa nen te zwemmen. Een aantal van deze dieren is evenwel verdwenen en men zocht naar plaatsvervangers. Bij de ambassade van Nederland te Rio de Janeiro hoorde men daarvan en het Nederlandse ministerie van buiten landse zaken werd verwittigd. De Nederlandse regering besloot twee witte zwanen aan Brazilië ten ge schenke te geven. De KLM bood aan de twee vogels, een mannetje en een wijfje, een heel eind op weg te hel pen, door ze als luchtvracht mede te, nemen. Gistermiddag vertrokken de twee zwanen van Schiphol. Illegaal in hel kwadraat Door Duitsers zijn dezer dagen in het grensgebied van Twente valse biljetten van tien mark aangeboden bij de Twentse Bank en bij enkele winkeliers. Het waren vervalsingen van een inferieure kwaliteit maar van een wonderlijke afkomst. Het materiaal voor deze valse bankbiljetten, die door opvallend ble kere druk en grotere dikte gemakke lijk van de echte te onderscheiden zijn, werd dooj de (verboden) com munistische partij in West-Duitsland geleverd. Deze ondergrondse partij heeft namelijk strooi-biljetten in om loop gebracht, die aan de ene zijde lijken op de geldige tien-markbiljet ten, doch waarop aan de andere zij de. propagandaleuzen zijn afgedrukt. De valsemunters hebben nu twee exemplaren van zulk een strooibiljet (resp. vóór- en achterzijde) tegen el kaar geplakt. Ook hebben Duitsers gepoogd, bankbiljetten te wisse en, die al ja ren uit de roulatie zijn genomen. De ze vallen ogenblikkelijk op doordat ze veel kleiner zijn, dan de thans gangbare exemplaren. UITLOTING a|% PREPAIELENING ZUID HOLLAND 1957 Bij de heden te Den Haag gehou den uitloting der 2\% premielening Zuid-Holland 1957 zijn uitgeloot met 100.000 serie 16756 no. 8, met 10.000 serie 3089 no. 4, met 5000 serie 7528 no. 2, met 2500 serie 18604 no. 4 en serie 3902 no. 2, met 1 1 Serie 4918 de nos 1 en 8, serie 19458 no. 9, serie 9996 no. 5 en serie 11968 no. 7, met 500 serie 17933 no. 6, serie 15861 no. 10, serie 16222 no. 5, serie 11968 no. 1 en serie 3902 no. 9. De nummers der volgende series, voor zover niet uitgeloot met een ho gere premie, zijn uitgeloot met elk f 125 nl. de series 14861, 11968, 16756, 4918, 18604, 3902, 7528, 17933, 9996, 3889, 19458 en 16222. Het woonhuis van het gezin L. Venema te Dantumwoude (Fr.) is gisteravond in korte tijd uitgebrand. De bewoners en hun baby van en kele weken moesten zich in nacht gewaad in veiligheid stellen. Van de inboedel was niets meer te redden. De brandweer van Murmerwoude heeft zich bepaald tot het nablus- singswerk. Morgenochtend om 9 uur starten u j traditie getrouw met onze dit zoals tik jaar vooraf gaat aan onzt balansopruiniiug. Wtj hebbtn voor onzt klanten en natuurlijk ook voor hen, dit uij nog nut in onzt zaak mochten htgrotttn tvttr ttn bijzondere rttks inttrtssanlt aanhitdingtn. sprtktn voor zichztlf duidelijke taai, maar wel in het bjzondtr nu zt gelden voor alle heren- en jongenskleding uit onze kolleklie. Dat dit een unieke kans is om uw garderobe, op ten voordelige wijze aan te vullen zult u wel met ons eens zijn, temeer u nu in de gelegenheid bent om rustig uw keus te doen voordat de januaridrukte begint. Last but not least ,nog een prettige verrassing' Wij ontvingen deze week de eerste serie modellen van Ascot's-voorjaarskollektie 19}$. Alleen, maar dan ook alléén gedurende de dtcember-voordetl-verkoop krijgt hierop ook een reductie van 10'/t tot }O°l0, ter kennis making, Denkt u er wel om.deze nieuwe modellen komen met in de balansopruiming) Al bijna n eeuw kltdingspecialisf. Haarlemmerstraat 175. De wetsontwerpen tot sanering van het algemeen burgerlijk pen sioenfonds en het spoorwegpensioen fonds zijn thans door de ministers H. J. Hofstra en mr A. A. M. Struycken bij de Tweede Kamer ingediend. De ministers stellen voor het gehe le tekort met betrekking tot verstre ken dienstjaren, dat berekend is op 3840 miljoen, voor rekening van de staat te doen komen. Dit kan geschie den door het openen van een inschrij ving ten name van het pensioenfonds in een grootboek der nationale schuld. Het wetsontwerp gaat uit van een rentevoet van 3 De rente zal be dragen 117 miljoen gulden per jaar. De ministers zijn van oordeel, dat aan de provincies en de gemeenten voor de ten laste van de algemene AGENT MIKTE GOED Twee jeugdige personen te Maas tricht hadden woensdagavond vanaf de speelplaats van de technische school te Maastricht ied^r een brom fiets gestolen, van welke diefstal len de eigenaars bij de politie aan gifte hadden gedaan. Het tweetal werd later door een patrouille-auto van de politie ont dekt en aangehouden. Een van hen nam echter de vlucht, ondanks het feit dat hij meermalen gesommeerd werd te blijven staan. Daarna heeft do politieman van zijn vuurwapen gebruik gemaakt. De jongeman werd hierbij in de voet getroffen. Hij is naar het ziekenhuis St. Annadal overgebracht. middelen komende lastenverzwaring, welke de voorgestelde verhoging van het premiepercentage zal veroorza ken, een compensatie behoort te wor den gegeven, resp. via het provincie fonds en het gemeentefonds. De dekking der pensioenaanspra ken van de militaire deelgerechtig- den in het pensioenfonds zal nog na der in studie worden genomen. Ook bij het spoorwegpensioen fonds is een tekort over de verstre ken dienstjaren en wel van 156 miljoen. Ook voor dit bedrag zal de staat een grootboekinschryvfng ope nen. Deze zal jaarlijks een rente van 5,6 miljoen afwerpen. BRAND IN CAFé-BOERDERIJ Vermoedelijk door kortsluiting is gistermiddag een uitslaande brand ontstaan in het café annex land bouwbedrijf Wellse Hut, nabij de ge lijknamige grensovergang te Well. Het pand is nagenoeg geheel ver nield. Buren en in de buurt werkzame militairen slaagden erin de inboedel van de benedenverdieping te redden, doch de bezittingen op de bovenver dieping, in de stallen en in de schuur gingen verloren. In minder dan drie kwartier tijd restte van het pand niet meer dan de cafézaal. De familie G. van der Velden, die Kas enkele maanden geleden het pand ad aangekocht is door deze brand dakloos geworden. Het gezin was verzekerd. door B. M. Bower Iemand liep naar de drempel en stond daar de sneeuw van zijn schoe nen te stampen Billy Louise hield haar adem in en wachtte met een blik van hoop in haar ogen. Een kleurtje verscheen op haar wangen. Ward was op de één of de andere manier opge houden, maar nu kwam hij omdat zij hem nodig had. Maar het was alleen maar John Pringle, zwaar van lichaam en zwaar van geest, die binnen kwam en de deur krakend achter zich dicht sloeg. Billy Louise wierp een blik op hem en liet haar hoofd dan weer tegen de rode kussen rusten. „Hallo, John!", groette zij toonloos. John grijnsde, twijfelde met zijn vreugde haar te zien en zijn medelij den met haar zorgen. Zijn witte tan den schitterden onder zijn stekelige bevroren snor. „Hallo! weer terug, hè? 't Is weer knap koud. 't Schijnt dat 't weer zal gaan stormen." Hij trok zijn hand schoenen uit en likte aan de ijskegels aan de hoeken van zijn mond. „Je kwam met de koets, hè? Ik wed, dat je bevroren bent." Hij ging met zijn rug naar het vuur staan, zijn lederachtige bruine handen op zijn rug gevouwen. „En wat denk je van de stad, hè? Niet veel goeds, denk ik. Je hebt nu een hele hoop narigheid. Phoebe en ik zullen zolang bij je blijven, als je wilt." „Dat weet ik, John." Billy Louise beet op haar lippen om haar tranen tegen te houden. Het was Ward wel niet, maar de ruwe vrien delijkheid van deze oude halfbloed betekende voor haar meer dan de bloemen die men op haar moeders lijkbaar had gelegd Zij had zich vreselijk eenzaam gevoeld in Boise. Maar haar bevroren ziel begon de warmte te voelen van de vriendschap van deze twee half-wilde bedienden. Ze wierp een blik naar de keuken, waar Phoebe, achter de gesloten deur aan het werk was. „Heb je de laatste tijd ook iets van Ward gehoord of gezien?", vroeg ze zorgeloos. „Nee, ik heb Ward in lange tijd niet gezien. Ik had gedacht, dat hij al enige tijd geleden hierheen geko men zou zyn. Hij is echter niet ge komen." John schoof een weinig verder van het vuur en stond op de ballen van zijn voeten te schommelen, als een beer. „Misschien is hij aan de andere kant aan het werk." „Heeft hij iets gezegd?" „Nee, de laatste keer, dat hij hier was, heeft hij daarvan niets gezegd, dat is. John liet zijn ogen zoekend over het vuur dwalen,, terwijl hij in ge dachten de weken telde. „Ik denk, dat het nu vier of vijf weken geleden zal zijn. Charlie Fox is verleden week geweest." „John, zou je niet beter een kuiken voor Billy Louise kunnen slachten? Ik wed dat ze in geen tijden een kui ken geproefd heeft." Phoebe kwam uit de keuken, haar handen vol meel. „Ga nu. Die jonge, gespikkelde haan zal wel goed zijn. Hij is vet en hij vecht met al de an dere kuikens." „Goed, ik zal hem slachten." John was naar buiten gegaan om de jonge gespikkelde haan, die altijd vocht met de andere kuikens ,en nu zijn deel er toe bij moest dragen om het leed te verzachten en de thuis komst op te vrolijken van Billy Loui se, te gaan slachten. John kwam even later terug, sprak een paar woorden met Phoebe aan het andere eind van de kamer, en ging weer naar buiten. „Ward heeft de laatste keer wat boeken geleend", merkte Phoebe op, terwijl zij de deksel van de braadpan' liphtte, van welke gelegenheid een wolk heerlijk-ruikende damp dank baar gebruik maakte om te ontsnap pen. „Ik weet niet welke het zijn. Hij zei, dat hij ze de volgende keer mee terug zou brengen." „Oh, mooi", zei Billy Louise en zij glimlachte even. Zelfs het simpele lenen van boeken scheen een band tussen hen te leggen. Voor 'n meisje, dat voor een man alleen maar een vriend wilde zijn, was zij ten prooi aan tamelijk gevaarlijke gemoedsaan doeningen. Zij nam de twee brieven, die zij aan Ward geschreven had, blies het slof er af en bekeek ze aarzelend. Het was vreemd, dat Ward die brie ven niet was komen afhalen. Ze aar zelde, dan wierp zij de dunne brief in het vuur. De inhoud daarvan was nu niet meer van belang. Billy Louise haalde diep adem toen het papier vlam vatte. De andere brief hield zij tussen daim en vinger Zij glimlachte in zichzelf. Ward zou die brief graag willen hebben. Zij herinnerde zich hoe zij hem was begonnen. „Dappere Buckaroo" en haar wangen werden met een blos bedekt. Hij zou de brief krijgen als hij kwam. Iets had hem opgehouden. Hij zou komen zo gauw hij kon. Zij legde de brief weer op de schoorsteen en zette er een vaas op, om hem tegen wegwaaien te bevei ligen. Dan wendde zij zich plotseling om en begon de tafel te dekken voor Phoebe en John en zichzelf, en bijna had zij nog een vierde bord neer gezet voor Ward, zo zeker was zij er van, dat hij zou komen zo gauw hij kon. Haar moeder zei altijd, dat, wan neer men aan tafel een plaats voor iemand reserveert, deze persoon ge woonlijk mee komt eten. Phoebe wierp een medelijdende blik op haar, toen zij haar zag aar zelen met het vierde bord. Zij dacht, dat Billy Louise het uit macht der gewoonte voor haar moeder had wil len klaar zetten. Phoebe wist niet dat de liefde zelfs sterker is dan smart; op dat ogenblik dacht Billy Louise in het geheel niet aan haar moeder. HOOFDSTUK XXI. Zeven magere koeien. Billy Louise zat gemakkelijk in het zadel. Zij was bezig volop haar schade in te halen van de dorre weken in het ziekenhuis. Blue krabbelde uit de sneeuw naar de vaste grond, en met een zwaai van zijn kop begon hij te draven, nu en dan een gat in de bodem of een rots blok vermijdend. Zij hadden iets nieuws gedaan, die twee; zij hadden een plaats bereikt, waar zij nog nooit eerder geweest waren, en Blue ge droeg zich alsof hij het wist en er zich minstens evenzeer over verheug de als zijn meesteres Voor hen uit graasde een kudde vee. De kudde kreeg hen in het oog en bewoog zich in de richting van de rivier, en Blue versnelde zijn pas een beetje om ze te volgen. Billy Louise liet de teugels los op zijn nek han gen. Blue kon alleen even goed met vee omgaan als met een ruiter, als hij het verkoos. Het vee rende een bosje in bij de rivier, hetgeen vreemd was, aange zien de rots daar tot dicht bij de ri vier uitstak. Blue stak zijn oren op cn rende ze achterna, hield even zijn vaart in bij het wilgenbosje, stak zijn neus recht vooruit en ging vol zelf vertrouwen verder. De koeien waren juist voor hem. Hij kun ze ruiken en hij hoorde hun zware ademhaling. Het was zeer rotsachtig daar tussen die wilgen en hij moest zorgvuldig zijn weg zoeken. Maar toen zij er doorheen waren en Billy Louise zich oprichtte uit haar gebukte houding, die zij had aangenomen om de lage takken te ontgaan, snoven de koeien luid en renden weg, nog steeds de rivier volgend. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1958 | | pagina 4