Hoe de 4e klassers de competitie zondag doorkwamen Teylingen boekte eindelijk haar eerste overwinning op D0SR: 4-2 Docos moest diep het hoofd buigen voor Quick Steps: 1-4 MAA.VDAQ 8 DECEMBER 1958 DE LE1DSE COURANT VROLIJKE DANS OM DE BAL De VolewIJckers heeft In Amsterdam I het Heracles-doel, VJjlt.: Boogaard met 01 verloren van Heracles. De (V.), doelman De Dekker (H.), Da- foto toont een dans om de bal voorliius Dhlmo (H.) en Van Wijk (V.). LFC sloeg tegen HBS eerst in de tweede helft toe: 3-0 In een matige wedstrijd, welke vooral in de eerste helft bijna niet het aankijken waard was doordat het spel aan beide kanten Zeer 6lecht was, wat in de tweede helft beter werd, hebben de Kanaries opnieuw een zeer verdiende overwinning ge boekt op het Haagse HBS, die in de Leidenaars hun meerdere moesten erkennen met 30. Het spel in de eerste helft verschilde heel wat met dat van de vorige week, eveneens te gen een Haagse ploeg nl. HW, want geen enkele goede pass werd ge plaatst. Hoge ballen werd als vuur pijlen de lucht ingeschoten, meestal met het gevolg, dat de tegenpartij er mee van door ging. In de tweede helft ging LFC uit een ander vaatje tappen en ook in deze helft kwamen de drie treffers tot stand nadat de eerste helft was verstreken met 00. In de 20e minuut van de eerste helft scoorde HBS wel een doelpunt, maar scheidsrechter Bijleveld annuleerde dit wegens buitenspel en de stand bleef zoals het was: 00. In de tweede helft ging LFC uit een ander vaatje tappen. De voor hoede werd op enkele plaatsen ver anderd. De Kreek, die reohtsbuiten stond verhuisde naar de linkervleu gel, Henk Heymans kwam op zijn plaats en Aad Heymans nam de mid- voor plaats voor zijn rekening. Nu ging het op de linkervleugel beter, er kwamen haarscherpe passes van Henk Heymans voor het doel en de verdediging van HBS kreeg handen vol werk om de gebroeders Heymans te schaduwen. Spoedig kreeg Aad Heymans een pracht van een kans WASSENAAR—BEERDAM SP. 2—4 Wassenaar met een achterhoede die niet op dreef kon komen en een voorhoede met drie invallers heeft het niet kunnen bolwerken tegen een sterker spelend Leerdam Sport. Reeds in het begin maakte de snel le Leerdamse voorhoede het de Was- senaarse verdediging behoorlijk lastig en het duurde niet lang of midvoor Donga kon zyn club met een prachtig schot de leiding geven (01). Vijf minuten schiep dezelfde speler een fraaie kans voor Bor, die haar feil loos benutte (02). Ook in de tweede helft trok de Leerdamse voorhoede snel en goed combinerend ten aanval. Een doel punt van Bor was 't resultaat (03). Een wijziging in de Wassenaarse op stelling, waarbij Buytelaar naar de midvoorplaats verhuisde, gaf de gr.-witte aanvalslinie wat meer stoot kracht. Na een half spelen verklein de Buytelaar de achterstand (13). Daarna werd het 14, weer door Dcnga toen de Wassenaarse ver dediging een steekje liet vallen. Wel werd na een goede hoekschop van Oostdam de stand 24, dank zij een doelpunt van Buytelaar, maar aan de verdiende zege \a Leerdam Sport viel toen niets meer af te dingen. SLIEDRECHT—BL. ZWART 3—0 Op een moeilijk bespeelbaar ter rein heeft Blauw Zwart in oen slecht gespeelde wedstrijd een nederlaag geleden tegen Sliedrecht. Al direct na het beginsignaal ontwikkelden de gastheren een offensief, dat het Was senaarse doel onder grote druk bracht en al vrij spoedig kwam deze meerderheid van de thuisclub tot uit drukking in een eerste doelpunt (1—0). Blauw Zwart stelde zich te weer, maar de goede vorm in het elftal, dat de vorige week op eigen terrein zo'n goede wedstrijd speelde, was zoek. Toch lukte het de bezoe kers e enverder opdringen van de thuisclub te verhinderen. Ook in de tweede helft bleef BI. Zwart partij geven totdat na enkele twijfelachtige beslissingen van de scheidsrechter het enthousiasme bij de Wassenaarse ploeg geheel uit doofde. Sliedrecht kreeg weer de overhand en slaagde er in het laatste gedeelte van de tweede helft in de zege met nog twee treffers veilig te stellen (30). om zijn club de leiding te geven, doch hij söhoot tegen de keeper aan. Daarna probeerde Henk het uit een vrije 9öhop, maar het „muurtje" van spelers belette de weg tot het doel. In de 6e minuut moest keeper v. d. Land toch zwichten. Siera, die ver naar voren was meegekomen met een aanval, gaf goed voor en het was Aad Heymans, die met een fraai (10). Enkele ogenblikken later was het Wim van Kampen, die vrij voor het doel kwam te staan, doch ook zijn schot was niet zuiver en de bal belandde naast 'de staander. De Kreek moest daarna het veld verla ten evenals enige ogenblikken later Aad Heymans. De Kreek werd ver vangen door L. de Jong en LFC moest met 10 man verder spelen. Dapper sloeg de ploeg zich door die handicap heen, want na 20 minuten spelen vergrootte Wim v. Kampen de voorsprong (20) met eên fraaie kopbal die hem werd gegeven uit een hoge voorzet van Henk Heymans. Maar ook deze liet zich niet onbe tuigd, want hij zorgde in de 32e mi nuut voor een treffer welke scorings kans hem werd gegeven door inval ler L. de Jong (30). Na dit doel punt gaf HBS zich gewonnen. De ene aanval na de andere rolde op hét doel van de bezoekers, doch ver der dan de verdediging kwamen de voorwaartsen van LFC niet. DURE OORVEGEN De trainer van HannoVer '96 Fritz Silken is gisteren te Hannover door het trainer-eretribünaal van de Duit se voetbalbond veroordeeld tot een boete van 500 mark en betaling van de kosten van het geding. Tijdens de wedstrijd Hannover '96 St Pauli Hamburg op 14 sept. j.l. had Silken zich door de ironische op merkingen van een toeschouwer tot handtastelijkheden laten verleiden. Hij had de spotter een paar draaien om zijn oren gegeven. De bewuste toeschouwer, als ge tuige gehoord, deeldé bij wijze van Voorlichting mede, dat hij op de dag Van de wedstrijd zijn 55e verjaardag gevierd had. Enkele glazen wijn en bier hadden zijn „dorst naar daden'' 6terk aangewakkerd, en hierin te leurgesteld door het slome spel der Hannoveranen had hij de opmerkin gen geplaatst, welke Silken's hard handige repliek Jiöddefl uitgelokt. Piet Kraak, de oud-nationale doel- verdediger in het Ned. elftal is door de KNVB voor 2 wedstrijden en 3 voorwaardelijk geschorst omdat hij een suppoost van een Tilburgse voet balvereniging enkele klappen gege ven had, omdat deze hem zonder le gitimatie niet tot het terrein Wilde toelaten. RKAVVVFC 1—3. Na de aftrap zette RKAW flink door zodat de Vlaardingse verdedi ging al dadelijk alle benen moest bij- Zetten. Na 10 minuten kwam VFC eerst in actie en met lange passes Wist het de al te kort spelende rood- witten moeilijke ogenblikken te be zorgen. Doelman van Brecht kon de aanvallen afslaan maar de inzet van rechtsbuiten van Rees, die de achter- linie Van RKAW behendig omspeel de bracht toch de leiding bij VFC. De doelman was uitgelopen en van Rees wist ook hem te ontlopen en de poneerde de bal in het verlaten doel (0—1). Na de thee was RKAVV nog wel enige tijd in de aanval maar zoals ook in de paar laatste wedstrijden liet de afwerking ook nu weer veel te wensen over. De Vlaardingers kre gen geleidelijk de overhand door goed plaatsen en met de bal meelo pen. Uit een vrije trap wist VFC door toedoen van middenvoor Groeneveld een tweede doelpunt te scoren wat voor RKAVV aanleiding werd voor een tijdelijke inzinking. VFC speelde er echter lustig op los en terwijl de Leidschendamse achterhoede verstek liet gaan kon van Rees alleen voor het doel verschijnen en op enige me ters voor de eindstreep deponeerde hij voor de tweede maal het leer ach ter van Brecht (0—3). RKAW vocht nu meer dan tot dusver voor een te- genpunt. Aanvoerder van Oosten liet zich niet meer van de bal afdringen. Hij passeerde een aantal Vlaardingse benen en gaf door aan linksbuiten v. d. Sman, die met succes kon op dringen totdat de nieuwe ster in het RKAW team W. Spring in 't Veld over de Vlaardingse doelman heen de roos trof (13). De laatste vijf mi nuten werd aan beide kanten nog met volle energie gespeeld maar stand onderging geen verandering moest RKAW nu voor drie achter eenvolgende wedstrijden de punten afstaan. LUGDUNUM—ALPHEN 2—4 In een gelijk opgaande strijd, waar in de aanvallen van Alphen gevaar-j lijker bleken, werd het ook nu een nederlaag voor de Kikkers. Reeds na 10 min. was èen ver-, keerd wegwerken in de achterhoede de thuisclub noodlottig en van dicht bij maakte linksbuiten Boon 0—1. Even later strafte P. Mizee een ver-, «@1B> O DAAROM is Mascotte 3 x beter (Advertentie) keerd uittrappen van de Alphen-kee- per met de gelijkmaker af (11). Toch wisten de gasten opnieuw door een fout in de Lugdunum-achterhoe- de voor rust de leiding te heroveren (1—2). In de tweede helft bleek Alphen béter op dreef en na een half uür was de stand reeds 14. Het laatste kwartier was geheel voor de thuis club en na hard zwoegen werd het door Pet nog 24. Ondanks moedig aanvallen van groen-wit bleef de stand ongewijzigd. KEEPER VAN AALSMEER BRAK SCHEENBEEN Keeper Maarse van Aalsmeer heeft gistermiddag, tijdens de voetbalwed strijd HFCAalsmeer, die voor de tweede klasse B van district West I te Haarlem werd gespeeld, een scheenbeen gebroken, toen hij in botsing kwam met een tegenstander. Er was ln het gèheél geen sprake van ruw spel. ASC kon Lisse's zegetocht niet tot staan brengen: 1-3 slag, want de Lissenaren, die kort daarop op vrij gelukkige wijze door Van Loon op gelijke voet kwamen (1—1) wisten door middel van hun voorhoede de balans in hun voordeel te doen uitslaan in de tweede helft. Na tien minuten kwam de bal na een goede combinatie bij Van Keste- ren en met een hard schot gaf hij, ant hoewel Lisse over het algemeen Lisse de leiding (12). Nog kwam ASC terug, doch toen het even niet Nadat Sinterklaas de spelers en de scheidsrechter had toegesproken en voor ieder iets meegebracht bleek te hebben, verrichtte hij onder gezang van het publiek op de tribune de af trap op forse wijze. Dit werd de ope ning tot een vlotte, aardige wedstrijd, waarbij het talrijke publiek menige spannende ogenblikken kon beleven, een hoger tempo speelde, bleek het maken van doelpunten dank zij Par don en Eradus geen gemakkelijke taak. De rood-zwarten gaven overi gens behoorlijk partij en had het de thuisclub iets meer meegezeten, dan had er misschien wel een winstpunt je behaald kunnen worden. Of echter de volle winst behaald had kunnen worden, menen wij te moeten betwij felen. Te weinig doorzettingsvermo gen en gebrek aan schotvaardigheid zijn factoren, die de ASC-aanvallers ook nu weer demonstreerden. Jam mer, want dit kan beter. Het doel punt» waarmee rood-zwart de score opende was daarvan het bewijs. (10). Het gaf uiteindelijk de door- mee zat kregen de oranje-zwarten toch weer het beste van het spel. Vlak voor tijd kreeg Van Kesteren nog eenmaal de bal vrij en dat be tekende dat de uitstekende ASC- doelman nog eens naar het net moest (1—3). GEEL WIT—WARMUNDA 2—1. Op wel zeer verrassende wijze heb ben de Warmonders in de uitwed strijd tegen Geel Wit beide punten moeten afstaan. Deze nederlaag mag voornamelijk wel geweten worden aan het feit, dat Warmunda de Haar lemse club, die veel lager geklasseerd staat, heeft onderschat: Toen War munda bovendien reeds na enkele mi nuten door Montagne op een 01 voorsprong kon kijken, werden zij in de veronderstelling, dat het wel ge makkelijk zou gaan nog versterkt. Geel Wit dacht er echter anders over en pakte terdege aan, zodat de War- munda-voorhoede geen kans meer kreeg. Bij de rust had Geel Wit de stand reeds gelijk gemaakt en daar door moreel gesterkt pakten de Haar lemmers ook in de 2e helft terdege aan, hetgeen tenslotte een tweede doelpunt opleverde, waarmede de overwinning tevens een feit werd. Zo won Geel Wit met 21. CONCORDIA—FOREHOLTE 0—0 Deze strijd, welke van begin tot einde spannend was, heeft geen doel punten opgeleverd. Foreholte telde drie invallers en in 't begin was Con cordia daardoor sterker. Dit duurde ongeveer een kwartier, waarbij de thuisclub niet tot scoren kon komen. Enige hoekschoppen werden door Foreholte goed weggewerkt. Na het Concordia overwicht kwam Foreholte los, maar haar aanvallen strandden veelal op buitenspel. Een opgelegde kans kreeg de Concordia midvoor nog, doch een Foreholte back redde. Daarna kreeg de wedstrijd een meer gelijkwaardig karakter. Hoe meer de rust in zicht komt des te meer gin gen de Voorhouters in de aanval en zij werden zelfs iets sterker, doch zonder resultaat. In de tweede helft zat Foreholte dadelijk weer wat opgedrongen, het geen een hoekschop tot gevolg had, die goed genomen werd, maar ook keurig gestopt door de Foreholte- keeper. De stryd ging geleidelijk weer gelijk op. Een schot van de Concordia-midvoor had beter lot verdiend, maar aan de andere kant was Marijnen niet gelukkig toen hij de bal juist over de lat plaatste. De tijd verstreek onder geweldige span ning. Beurtelings kwamen de voor hoeden aan bod, maar de defensie zowel van Hillegom als van Voor hout liet zich niet passeren De puntenverdeling geeft wel de ver houding weer. Eindelijk mocht Teylingen gisteren op eigen terrein het zoet der over winning proeven, al moeten we eer lijk toegeven, dat de uitslag wel wat geflatteerd was. Voor een talrijk pu bliek vooral van de kant van DOSR werd door de gasten afgetrapt. Tey lingen nam de bal over en kwam tot vlak voor het DOSR-doel. De af werking was echter te slordig, zodat het schot naast ging. Na 3 minuten werd de voorhoede weer aan het werk gezet door een verre pass van G. Hoogervorst. De bal werd keurig gestopt door H. Langelaan en met een mooi boogballetje over de kee per heen kreeg Teylingen de leiding (1—0). DOSR trok hierna ten aan val en slechts één minuut later liet P. van 't Hart de DOSR-aanhang juichen door een prachtig schot, dat keeper Gielen niet meer kon houden (1-1). Na de thee hadden beide elftallen de opstelling gewijzigd en zat er meer vuur in het spel. De voorhoe den kregen nu veel werk en we dachten, dat Teylingen - weer een voorsprong kreeg toen v. Kesteren een hard schot op het doel loste. De linksback wist de bal echter corner te slaan en scheidsrechter J. Pors gaf doodgewoon corner. Het spel kreeg daarna een wat rommelig karakter. Door goede schoten van Zoet en Hoo gervorst kreeg Hooimans de bal, gaf deze door naar de vrijstaande Lan gelaan en weer had Teylingen de leiding (2—1). Kort hierop een prachtig schot van de DOSR-midvoor, doch met een mooie safe hield Gielen Toen er nog enige minuten waren te spelen kreeg v. Kesteren op eigep speelhelft de bal en ging er mee van door. De DOSR-keeper liep 15 meter uit zyn doel doch kon de bal niet meer bemachtigen en het vierde doelpunt was een feit (42). OUDEWATER—BODEGRAVEN 2—0 In een meer spannende dan fraaie wedstrijd heeft Bodegraven geen kans gezien, zijn ongeslagen récord t§ handhaven en moest iet met 20 de eer aan e enbeter voetballend Oudewater laten. De eerste helft was een vrijwel ge- lykopgaande strijd, w-.arbij beide voorhoeden enkele aardige kansen kregen. Een ge- aarlijk oment ont stond voor het doel der thuisclub, toen Hinte laag voorzette en doelman Prins de bal niet klernvast had, doch deze tenslotte tcch kon worden weg gewerkt. Even later ondernam Bode graven weer een gevaarlijke aanval, doch ook nu bleef de achterhoede van Oudewater meester van het ter rein. De thuisclub liet zich evenmin onbetuigd en Voordouw had eenmaal veel moeite rnet een schot van rechts buiten Oudshoorn. Va beide kanten werder. enkele orners genomen zon der resultaat. Het .vas tenslotte toch Oudewater, dat de leiding nam, toen Oudshoorn van een fout in de achter hoede van Bodegraven profiteerde en Voordouw kansloos passeerde (10). De eerste 5 ninuten na de thee waren voor Bv egraven, dat en kele corners forceerde, welke niets opleverden. Daarna zakt het spel meer en meer, ln het bijzonder bij Bodegraven. Slecht plaatsen en te kort spel deden talrijke gevaarlijke momenten voor bfJ Bodegraven-doel ontstaan en in de 20ste minuut wist Oudshoorn opnieuw te doelpunten (20). Even later ging een vliegend schot van dezelfde speler rr'-elings naast. Wel verraste een a voorzet bedoeld schot va.i Hinte doelman Prins, doch deze kon de bal nog net tot corner verwerken. Geen van beide partijen 'on verder het doel meer vinden en zo «wam het einde met een verdiende 20 zege van Oudewater. Docos heeft op het intiem gelegen Quick Steps-terrein in Den Haag moeten ondervinden, dat er nog meerdere ploegen dingen naar de leidersplaats van de vierde klasse D. Met een 41 nederlaag moesten de Leidenaars naar huis terugkeren. De overwinning was voor Quick Steps volkomen verdiend want zij speelde een klasse beter dan Docos. Vooral de voorhoede was bijzonder snel en daaraan kunnen de rood-witten nóg een voorbeeld nemen. Ook de Docos- achterhoede was deze middag niet zoals we van haar gewend waren. Dit bleek al heel spoedig. Want de toeschouwers hadden zich nog niet goed en wel langs de lijn geschaard, of keeper Wanst kon de bar al uit zijn doel halen. Dit gebeurde na nog geen minuut spelen, toen-rechtsbui ten Hoogweg een fout van linksback Jan Rossenberg afstrafte (10). Dit sterkte het moreel van de Hagenaars. mei. ccu «iwwxt Maar toch was het Docos dat in de zijn doel schoon. Teylingen zette de j eerstvolgende minuten het Quick tanden op elkaar en weer was het v. Steps-doel onder vuur nam. Maar be- Kesteren, die op het doel afstormde, halve een paar corners en een kans Hij werd echter door een back ten voor midvoor Joost van Marwyk, die val gebracht. Geen penalty! Wel kort! hij om hals bracht, kwamen de rood- hierop de gelijkmaker van DOSR.'witten niet. Quick Steps Het spel bleef aan weerszijden rom- beter, en in melig. Diverse corners leverden niets op. Bij een der Teylingen-aanvallen kwam v. Kesteren door een geoor loofd duwtje te vallen en dit werd zwaar gestraft: een strafschop. G. Hoogervorst voltrok het vonnis: 32. deed het de 11e min. was het linksbuiten v. Sas, die via de han den van de keeper de voorsprong vergrootte (20). In de 18e minuut dachten we al aan de derde goal, maar linksbinnen W v. Bergen schoot, na een misser van de verde diging, naast. In de 24e min. redde keeper Wanst op fraaie wijze, maar in de 30e min. was het wel raak, na een tam schot van midvoor Hendriks (30). In de laatste minuut kreeg Quick Steps een penalty toegewezen wegens hardhandig aanvallen. Kee per Wanst wist echter op goede wijze de bal uit zijn doel te houden. Indien het Docos zou zijn gelukt direct na de rust een tegenpunt te scoren, dan had de strijd waarschijn lijk een ander karakter gekregen. Maar het wilde niet lukken, ondanks de omzetting na de rust. Men speelde te traag om de Quick Steps-verdedi- ging voor problemen te stellen. En als er zich een kans voordeed, dan wilde men het alleen doen, ook al stond een ander er beter voor. Na ongeveer een half uur kwam er een aanval van de gevaarlijke Haagse linkervleugel. De snelle linksbinnen W. v. Bergen passeerde enkele Do- cos-spelers, en met een prachtig schot gaf hij keeper Wanst geen schijn van kans (40). Toch gaven de rood-witten het nog niet op en het was Jan van Marwyk die één minuut later de eer redde (41). Halverwege de tweede helft kopte de Docos-linksbinnen na de rust rechtshalf de bal zó ongelukkig, dat hij met een0licnte hersenschud ding van het veld werd gedragen en werd vervangen door Freek Hop. Na onderzoek in een ziekenhuis kon Pollman naar huis terugkeren. SJC—HILLEGOM 4—0 Op overtuigende wijze heeft SJC het veel hoger geplaatste elftal van Hillegom ten val geb cht, door een klinkende 40 overwinning en heeft hierdoor haar derde thuiswedstrijd gewonnen. Naast deze overwinning is het een verheugend feit, dat SJC weer een wedstrijd heeft gespeeld waar „pit" in zat. Het terughalen van P. Vink in het elftal .ïeeft hiertoe veel bijgedragen, want door zijn tech nisch nog goed spel, brpcht cïeze meer vaart in de voorhoede, en door een goede verdeling van het spel als mid voor, wist hij legio kansen te schep pen, die door zijn medespelers be hoorlijk werden uitgebuit. Hillegom stelde alles in het werk om hun te genstanders te overrompelen, maar de goed opgestelde buitenspelval be lemmerde hen gevaarlijk te worden. Ook SJC pakte de zaken goed aan en telkens kwamen zij op gevaarlijke wijze Opzetten. Toen ia 8 min. spelen midvoor Virik een afgemeten pass aan Nic. de Ridder doorgaf, kogelde deze onhoudbaar in de touwen (10). Na een kort Hillegom^overwicht kwam de thuisclub weer aan het woord, zodat Hillegom steeds meer op eigen helft werd teiuggedreven. Na ruim een half uur spelen moesten zij zwichten voor het zuivere schot van P. Vink (20). Even later werd opnieuw ingeschoten, doch dit doel punt werd niet toegekend. In de tweede helft gaven beide elf tallen elkaar ni(ts toe, doch gevaar lijke momenten kwamen hierin niet voor. Ondanks a Hillegom in een enigszins gewijzigde opstelling speel de, brauht dit de gasten geen voor delen en van lieverlede weuen zij steeds meer op un eigen helft terug gedrongen. 8 Minuten voor het einde strafte C. Alkemade een grote blun der op afdoende wijze af (30). In het resterende gedeelte kwamen de Hillegommers er praktisch niet meer aan te pas en totn hun doelman zich nogmaals te ver uit zijn veste waag de, was het weer C. Alketnade, die de bal in het verlaten doel' plaatste (4—0). WOERDEN—BOSKOOP 2—2. Boskoop was na het begin-signaal direct in de aanval en wist door uit stekend spel de thuisclub haar wil op te leggen. Precies op maat ging de bal van voet tot voet waarbij Woer den er vaak niet aan te pas kwam. Na 17 minuten was het Pellekoren, die met een hard en laag schot doel man van Eek geen kans gaf (01). De gasten bleven druk uitoefenen en in de 27e minuut kwam Boskoop op wat fortuinlijke wijze aan het al leszins verdiende, tweede doelpunt. Rechtsbuiten van Leeuwen had een goede schietpositie, doch raakte de bal kwijt waarna hij deze van een tegenspeler weer terug kreeg en de bal nog juist in 't doel wist te schui ven, (02). Wat de thuisclub in de ze periode ook probeerde niets wilde er lukken. In de tweede helft echter waren de bordjes verhangen. Nu een fel agres sief Woerden en een verdedigend Boskoop waardoor hun doel onder druk kwam te staan. Ondanks het goede werk van doelman Straver wist Woerden na ongeveer 25 minu ten kort achter elkaar hem twee maal te passeren, (22). Het vlotte steeds beter bij Woerden en bijna had dit nog een derde doelpunt tot gevolg, maar Straver liet zich niet meer verrassen en het bleef 2—2. Wel kwam Boskoop in de eindfase nog tot enkele aanvallen, maar bij Woerden wist men nu ook de aanval lers de baas te blyven zodat het ein de kwam met een verdeling van de punten. H.P.S.V.—D.S.O. 1—1 Alhoewel DSO met enige invallers moest aantreden, mag toch wel wor den gezegd, dat het elftal behoorlijk heeft voldaan al zou de voorhoede wat meer stootkracht moeten ontwik kelen want dit was het, wat deze middag ontbrak. DSO was direct in de meerderheid, zodat de HPSV-ver- dediging alle zeilen moest bijzetten om onheil te voorkomen. Aanvanke lijk gelukte dit uitstekend, 70 goed zelfs, dat een hard naar voren ge speelde bal bij de HPSV-rechtsbui- ten terecht kwam, die er mee langs de lijn rende en keeper de Vries geen schijn van kans gaf (10). 10 Minu ten voor rust wist C. Pelle van een misser in de HPSV-verdediging te profiteren en schoot de bal in doel (1-1). Na rust ging het spel aardig gelijk op al had DSO meer kansen dan HPSV, doch beide verdedigingen had den er goed het oog op en bleven de voorhoeden de baas en onder grote spanning kwam het einde.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8