Een pagina vol nieuwsverbeelding DE LEIDSE COURANT Foto rechts: In Parijs heeft het inter nationale „haute-coiffure"-festival plaats gevonden. De foto toont het werk van Figaro's uit Parijs, die twee eerste prijzen in de wacht sleepten. Opgemerkt moet worden, dat er meer haar nodig was, dan de dames op haar hoofd hadden. Links: Deze foto laat zien hoe „de ver bazingwekkende Randi", een 30 jaar oude beroeps-boeienkoning uit Toronto uit Toronto in Canada, zich in de West Ham gemeentelijke baden te Stratford, Enge land, in een stalen kist met glazen deksel liet sluiten. Hij werd even later in de ver- regelde kist in het zwembad neergelaten als oefening voor de poging, die hij voor de camera's van de Britse Independent Televisie zal doen om zijn eigen record „onder-water-blijven", dat op 1 uur en 58 minuten staat, te breken. Randi zal trachten twee uur onder water te blijven, hij zal via een microfoon en koptelefoon in verbinding blijven met de buiten wereld, waarin zich speciaal voor hem, in het zwembad, ook een paar artsen bevinden. Links onder: Nu de winter nadert wor den de kudden koeien en schapen uit de Alpenweiden overgebracht naar de stal len om daar voor de komende barre koude een warme beschutting te vinden. Deze schilderachtige foto toont een kudde schapen op weg naar stal. Rechts onder: We zijn nu zo ver, dat ieder meisje nerts kan dragen. Op de tentoonstelling, „van pendule tot atoom", welke de Britse klok- en horloge-industrie op het ogenblik in de Goldsmith's Hall in de city van Londen houdt, is nl. dit luxueuze horloge-bandje te zien, dat uit nerts is vervaardigd. Het bandje, dat on geveer tien gulden moet kosten, wordt hier getoond door het fotomodel Wendy Ross van Belgravia. Foto boven: Collin Mudie en Timothy Eiloart en op de voorgrond Rosemary Mudie, de vrouw van Collin, en Arnold Eiloard, de vader van Timothy, vriendelijk wuivend bij hun vertrek. De ballonvaarders maakten deze vaart als voorberei ding voor de overtocht van de At lantische Oceaan, welke zij volgen de maand maand vanaf de Canari- sche eilanden willen maken. Onder: toont het vertrek van deze ballon voor de proefvaart. Rechts: Voor een smederij in Fla- will (Zwitserland) staat een groot hoefijzer opgesteld, dat op zijn beurt honderden oude hoefijzers herbergt en wel voor elke inwoner een. De smid heeft de collectie op gebouwd in een tijd van dertig jaar en heeft aldus een privé-burgerlijke stand. Foto links: Dit merkwaardige ver keersbord is te vinden langs de autowegen over het West-Berlijnse vliegveld Tempelhof, waar trou wens niet vaak auto's warden toe gelaten. Het bord geeft aan dat vliegtuigen hier voorrang hebben op de auto's die netjes moeten blij ven staan als er een toestel landt of opstijgt.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6