$L£UT£LGAT SfeJ LmiSTAD Scherp De „Juno-2" bleek geen hardloper GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN POTLOOD EN GEEST „Van der Lindens Drukkerij", Leiden huldigde gouden jubilaris MAANDAG 8 DECEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA Het Amerikaanse leger heeft zaterdagochtend om 06.45 Nederl. tijd de ruimteraket „Juno-2" naar de maan geschoten. De foto geeft een beeld van de lancering. Dm) U- H. de Graaf nam afscheid N.E.M. Na ruim 25 jaar in dienst te zijn ge weest heeft de heer H. de Graaf za terdag j.l. afscheid genomen van de Nederlandse Electrolasmaatschappij. Hij heeft de pensioengerechtigde leef tijd bereikt. In de recreatiezaal werd hij toegesproken door de bedrijfs leider, de heer Leupe, en door de voorzitter van de jubileum-commis- 'sie, de heer C. Mooten, die een pols horloge en een kistje sigaren aan bood namens het personeel. De heer H. Laman, voorzitter van „De Stalen Band", wijlde bijzondere aandacht aan het feit, dat de heer De Graaf vijftien jaar bestuurslid van deze personeelsvereniging is ge weest. Namens de D.S.B. bood hij een mand fruit aan. Namens mevrouw de weduwe Prinsen, echtgenote van de oud-directeur van de NEM, ontving de heer De Graaf een bloemenmand. Ontroerd voor zoveel hartelijke be langstelling sprak de scheidende em ployé een dankwoord. SLECHTS BEPERKTE VERHUI ZING VAN DE BELASTING. In het bericht over de verplaatsing van de afdeling „Loonbelasting en Personele belasting" van de Inspectie belastingen te Leiden is abusievelijk weggelaten, dat het hier de TWEEDE AFDELING betreft. Het gaat dus om een klein deel van de afdeling BOL LENSTREEK EN KUSTSTROOK.. De afdeling verhuist"van Breestraat 40 naar Breestraat 19, ingang Korte Schoolsteeg. COMPENSATIE VOOR SINTERKLAASUITGAVEN. I alt' Gerard Honig, tenor en Hans lUBjiPPIHIIimS Wilbrink, bas. De orkestbegeleiding winkelbediende. Jan. wordt verzorgd door het Bachorkest GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 27 NOV. T.M. 3 DEC. 1958 Veldhuizen en fam., vertegen woordiger, Duyvendakstr. 14; A. P. M. Zuidmeer en fam., winkelier reformhuis Gerecht 14; A. Haak en fam,, arts, Haagweg 236; M. G. H. van Rooy en fam., bedr. technicus, Lorentzkade 66; G. Hartevelt geb. Rosdorff en fam., Pieter Bothstr. 4; N. Straathof geb. Tu- panwael en fam., Croniéstr. la; J. A. v. d. Krogt en fam., filiaalhouder, Leu- venstr. 42; W. A. J. Janssens en fam, rayonchef, de Goejestr. 4; C. H. Klasen en fam., enmployé BPM, v. Vollenho- venpl. 69; T. M. van Putten en fam., Aardstraat 6; C. H. Witte en fam., rijksambtenaar, Meerburgerkade 17; M. C. Dijkmans geb. Trippe en fam., Nieuwsteeg 16; A. O. Schilp en fam., arts, Haagweg 230; E. E. Wuite, 1.1. ver pleegster, Rijnsburgerweg 10; W. H. M. Rutten, Wasstraat 65; L. F. E. Pastoor. Burggravenln 64; N. den Hoed, militair Drie Octoberstr. 23a; C. H. M. Snoeren, militair, Noordeinde 2a; P. F. J. Hoyng, Falckstr. 5; J. A. Verhage, Rijn- en Schiekade 116; G. Nauta, winkelier, Saringkade 34; W. M. Zuidmeer, winke lier reformhuis, Gerecht 14; G. T. A. M. Bots, arts, Duyvendakstr. 10; P. Smit, Hoge Rijndijk 232; D. C. Frets, Plant soen 11a; C. J. Spies, Witte Singel 96 F. Dekhuyzen, Nieuwe Rijn 65a; W. J. E. Voet, leraar, Herensteeg 13; C. A Paules, Rijnsburgerweg 140; T. Nicolaij, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; A. militair, A. Verweijstr. 19; E. D'huij, dir. techn. import mij., v. Volienhovenpl. 82; U. W. Baron Bentinck, P. Paaltjespad 5; H. L. de Haas, Pieterskerkstr. 12; S. C. Taminiau, Witte Singel 37; A. L. Smit, Noordeinde 50; D. F. M. Touw, Noord einde 50; A. M. Stephan geb. Celosse, ass boekverkoopster, Jan. v. Goijenkade 30; E. A. Krens, Noordeinde 50; H. G. M Schroten, Jan. v. Goijenkade 27; P. C. J M. Janus, Noordeinde 50; M. J. L. Ja nus, Noordeinde 50; A. J. P. T. Arnold Kahaalweg 13; A. Bayards, Hoge Mors- weg 106; M. J. Baas, hulp i. d. huishou ding, Utr. Veer 6; L. M. A. Bol, hulp i. d. huishouding, Boerhaavelaan 13; J. E J. Hemmes. Hogewoerd 40; E. Gosschalk, Leeuwerikstr. 18; J. M. Bonser, secre taresse, Groenhovenstr. 8; M. J. van As Rijnsburgerweg 140; K, G. Moojen, Rijns-' i beurgerweg 140; P. J. M. Vos. winkel juffrouw, Buitenruststr. 1; L. Dik, kleu terleidster, Zoeterw. Singel 95; J Deenen, Noordeinde 50; M. S. G. K. Nie'op, Hogewoerd 81: J. Groenendijk, Houtkade 24 van Os, Jan. v. Goijenkade 31; M Minder brave lieden, die niet van uit Amsterdam en de cembalopartij j Plasmeijer geb. v. d. Veur, Staringkade :ven maar.meer van nemen wisten, bespeeld door Hans Philips; het ge-j48; K. N. Venkateraman, chemicus RU. geven hebben gisteravond tussen acht en ne gen uur hun kans schoon gezien om de „schade" van een te uitgebreide Sinterklaasviering aan te zuiveren. Door ontsluiting van de voordeur van de winkel verschaften zij zich toegang tot een kolenhandel en rij- wielbewaarplaath aan de Hogewoerd. Uit een bureau in het kantoor ver dween een enveloppe met negenhon derd gulden. Uit hetzelfde kantoor verdween voorts nog 46,Uit kas ten en portemonnaies, die de indrin gers vonden in de woning boven de zaak, verdwenen bedragen met een totaal van 130. Evenals vorige jaren zal Con Amore ter inleiding van de komende kerst feesten het Weihnachtsoratorium van J. S. Bach uitvoeren; ditmaal worden gezongen de eerste vier cantaten; als solisten werken mede: Ded Hüsken- Reuderink, sopraan, Aafje Heynis, C Ja£en leidi"8 t °„Lmaam j cl j u f j daal 35: A. M H. Traveriln. psychologe de Stadsgehoorzaal: de generale re-RUi v yoUenhovenpl. 57: P. w. RUsdam petitie, welke op vrijdag 12 dec. om hulp i. d. huishouding, Zeemanlaan 24; half acht wordt gehouden is uitslui tend toegankelijk voor leerlingen van alle onderwijsinstellingen. In drie avonden heeft de speel tuinvereniging „Westerkwartier" voor ruim 500 kinderen St. Nicolaasfeest gegeven. De grote kinderen hebben genoten van een voorstelling met Willie Alberto, de kleintjes Kregen Sint en Piet op bezoek en poppen kast. Voor elk kind was er ook een geschenkje. De Rijksgebouwendienst, Stadhou dersplantsoen 7 te 's-Gravenhage heeft onderhands aanbesteed: het bouwen van een houten barak ten be hoeve van de Interne Geneeskunde van het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Er waren 4 firma's uitgeno Leidse agenda j Vóór honderd jaar Duijvenboden en fam. F. v. Mierisstr. 8 naar Valkenburg Z-H, ab Voorscho- terweg achter 25; J. Mol geb. de Boer en fam., Hemmlnckstr. 8 naar Den Hel der, Grevelingenstr. 13; J. L. Stam, Oude Vest 35 naar Goes, Westwal 2; L. H. J. M. Borsten, Rijnsburgerweg 10 naar Nijmegen, Marterstr. 43; G. P. v. d. Klugt geb. Stuifzand, Zoeterw.weg 74 naar Voorburg, Parkweg 34c; E. Dei- num, de Ridderstr. 22 naar Oegstgeest, Hazenboslaan 38; J. C. Baars, de Rid derstr. 22 naar Oegstgeest, Hazenboslaan 38; H. Haarsma, Varkenmarkt 11 naar 's Gravenhage, v. Duinstr. 206; A. G. Voordouw, Choorlammersteeg 1 naar Leiderdorp, Eikenlaan 20; J. de Wit, G. Kasteinstr. 37 naar Leiderdorp, Eiken laan 9; G. van Ballegooyen. Boshof 33 Arnhem, Cronjéstr. 15; J. Moor, Korte Mare 22 naar Rotterdam, Saft- levenstr. 42a; G. W. T. Coenen geb. Wij nen, Korte Mare 5 naar 's Gravenhage, Nieuwediepstr. 67; C. M. Zwetsloot, Rijnsburgerweg 22 naar Rijswijk Z-H. Pr. Hendriklaan 44; L. A. Colijn geb. v. Item, le Binnenvestgracht 30 naar Al kemade, Roelofsstr. 13; S. N. The, de Wetstr. la naar Duitsland; H. J. Wiggers geb. Dijkstra, Kastanjekade 11, Duits land; C. M. M. de Wit, Kapteynstr. 63 naar Hazerswoude, Rijndijk 47; J. Maas kant, v. d. Brandelerkade 11 Frank rijk; W. M. van der Reyden, wasstraat 48 naar Oegstgeest, Hazenboslaan 38; J. L. Springer, Verdamstr. 56 naar Emmen Angelsloerdijk 8; L. Slikkeveer, Rapen burg 13 naar Maastricht, Wilhelmina- singel 73; B. M. L. Leeuwens. Noord einde 50 naar Utrecht, Burg. Reigerstr. 81; W. G. de Jong, Joh. de Wittstr. 33 naar Leeuwarden, Bildtsestr. 70; J. de Koning, Oranjegracht 69 naar 's Gra venhage, Heulstr. 5; M. Planje, Haven kade 15a naar 's Gravenhage, Alexan- derplein 25; F. van der Duim, Haven kade 15a naar 's Gravenhage. Alexan- derplein 25; G. J. van Smirren, Suma- trastr. 98 naar Wassenaar, Hofcampweg 214; P. C. Mooten, Spieghelstr. 33 naar Noordwijk, Marjoleinstr. 10; G. van den Brink, Rijnsburgerweg 10 naar 's Gra venhage, Alexanderplein25. Dagelijks Kwartier voor God. i St. Lode wij kskerk, van half een tot kwart voor een. MAANDAG, 8 DECEMBER „De Natuurvriend". Feestavond m. „Semper Avanti's" Jong en Jolig, St Antoniusclubhuis, 8 uur nam. K. O. Rotterdams Toneel. „Heeft iemand nog iets?", Leidse Schouw burg, 8 uur nam.. Leidse Amateurfotografen. Leden vergadering. De Doelen, 8 uur nam. Parochiefilm. Pastoriezaal Harte- brugskerk 7 en 9 uur nam. DINSDAG. 9 DECEMBER Oudheidkundige Lezingen: dr W. C.Braat over „Het dagelijks leven in de Ijstijd", Rijksmus. v. Oudheden, 8 uur nam. K. O. Rotterdams Toneel. „Heeft iemand nog iets?", Leidse Schouw burg, 8 uur nam. Parochiefilm. Pastoriezaal Harte- brugskerk 7 en 9 uur nam. Mariaklankbeeld „Staatsgeheimen" St. Ant. Clubhuis 8 uur nam (vanaf 16 jaar. WOENSDAG 10 DECEMBER VIRO. Prof. v. Bemmelen over „Bescherming v d. hechten van de Mens", Rapenburg 8, 8 uur nam. „Oud Leiden". Lezin6 met licht beelden over „Palmyra, gesch. en mo numenten van de kon. van Zenobia", Lakenhal, 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. VOLA. Filmlezing over wegenbouw, Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. K. O.-Rotterdams Toneel. „Heeft iemand nog iets?" Leidse Schouw burg, 8 uur nam. Tentoonstel, ing Leids Kunstcen trum. Boerhaavezalen, (L. Vrouwen kerksteeg), opening 8 uur nam. Parochiefilm Pastoriezaal Harte- brugskerk 7 en 9 uur nam. Mariaklankbeeld Staatsgeheimen St. Ant. Clubhuis 8 uur nam. (vanaf 16 jaar). Uit de Leydsche Courant van Maandag 8 December 1858. Het dagblad, van Monaco verklaart thans dat aan den vorst schitterende aanbiedingen zijn gedaan voor den afstand van zijn vorstendom, die door hem zijn afgewezen. Het dag blad zegt niet door ivie die aan biedingen zijn gedaanmaar men gelooft op goede gronden, dat die niet van de zijde van Rusland, maar wel van Sardi nië zijn gekomen. rHet koninkrijk Sardinië om vatte honderd jaar geleden niet alleen het eilandé maar ook een groot deel van Noord-ltalië, met als hoofdstad Turijn). 10 januari a.s. Dagelijks geopend van 2—5 uur nam. (Op 31 december tot 4 uur) Zon- en Feestdagen gesloten. Romanuszaal, (Mare) Maria-ten- toonstelling. 6—10 december. Ge opend: maandag 8 december van 7— 10 uur; dinsdag 9 december van 6—9 uur; woensdag 10 december van 69 uur. LEIDERDORP Gunningen woningbouw. De bouw van 25 middenstandswoningen, 24 flats en 9 winkels is gegund aan de heer C. J. Tartwijk te Den Haag. Architect is de heer F. A. Korff, Den Haag. 15 Ééngezinswoningen zullen wor den gebouwd door de heer J. Noor- lander te Leiden. Architect is de heer Th. Geels te Leiden. Woning als St. Nicolaassurprise. Veertig inwoners van Leiderdorp zijn op Sinterklaasdag verrast met de toe wijzing van een woning. Het betreft 40 woningwetwoningen in het Does kwartier welke bijna gereed zijn. Als verrassing heeft de burgemeester de ze toewijzing tegelijk met de Sinter klaasviering aan de gelukkigen doen toekomen. Sinterklaasfeest Ouderzorg De Rid- der. Zoals rik jaar heeft de perso- 'i neelsvereniging van de firma Ouder- j zorg-De Ridder zaterdag voor de kin deren van haar leden het Sinterklaas- feest gevierd. De kinderen werden Rijksmuseum Geologie en Minera-1 onthaald en ontvingen een verras- logie v. d. Werfpark 1: Tentoonstel-sing directeur, d*. heer Sweris ling geologie van Nederland. Op wag weder op het feest aanwezig. De muzikale verzorging was in han den van de gebr. C. en F. Grims. APOTHEKERSDIEN ST Leiden. Geopend apotheek Zui- der, Lammenschpnsweg 4, tel. 23553. Oegstgeest. Geopend apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, telef. f 26274. TENTOONSTELLINGEN. geologie van werkdagen van 1012 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Lakenhal: Tentoonstelling „Ars Aemula Naturae". Werkdagen 10 u. voorm.4 uur nam.: zondag 14 u. nam (t/m 8 december). Rijksmuseum voor Volkenkunde ZOETERWOUDE Avond voor kath. jongeren. Mor- -j genavond zal de heer Frans Brak- Tentoonstelling „Wat doe je in de£ee kunstschilder en leraar M.O. te- kou?" (tot en met 1 maart 1959). kenen in het „Don Boscohuis", aan- Prentenkabinet Rijksuniversiteit Leiden (Kloksteeg 25). „Ralph, Fo- Wordt vervolgdto's/Tekeningen", 12 december t/m J. j. Fokma, Nieuwe Rijn 35; P. J. Hoogervorst, hulp i. d. houdhouding, Pi - terskerkhof 36; A van Slingerland, hulp i. d. huishouding, Witte Singel 17; E. A. Aarts geb. Aalbers, Burggravenlaan 176 A. D. J. Eggermont, Mariënpoelstr. 19; T. Postma, Hogewoerd 29; J. Zwar s, Warmonderstr. 2; H. P. Ritzema, W Ro- zenstr. 57; M. Baronesse de Vos van Steenwijk, W. Rozenstr. 57; J. M. A. van Noije, kleuterleidster, Oranjestr. 2; M C. ÏCienjet, kantoorbediende. Hoge Mors- weg 88a; J. Becker geb. ten Kampe, Mod- dermanstr. 23; M. Ripson, steenhouwer. Tasmanstr. 70; J. A. G. van Mimbergen. sportleraar, da Costastr. 12; L. Quivooy kleuteronderwijzeres, Rijnsburgerw. 29a; H. Veenstra, leraar, Rijnsburgerw. 50; M. van Veen, Boerhaavelaan 2; E. J. M. A Knols, Noordeinde 50; E. van Kuilenburg Witte Rozenstr. 06; P. Hartog, verpleeg ster, Rijnsburgerw. 10; M. C. van Coillie Tit. Brandsmalaan 41; E. P. M. Jansen Rijnsburgerw. 120a; G. T. Markman digd, welke van hoog naar laag als i verpleegster. Noorderstr. 21a; P. H. de No. 527. Horizontaal: 1. Kleur, 5. gem. in N. Brab., 7. rund, 8. ake lig, 10. oude inhoudsmaat, 11. spil van een wiel, 12. nauwe opening, 13. term bij het schaakspel, 14. schilderstuk, 15. vreemde munt, 16. zijtak Donau, 17. eet men van, 18 bekende afkor ting, 19. verdikking der opperhuid, 21. gem. in Zeeland, 22. ontkenning (Eng.), 23. kever, 24. jongen. Verticaal'. 1. platvis, 2. staat meest al boven drukwerk, 3. enig, merk waardig, 4. voegwoord, 5 bijwoord, 6 kneedbaar mengsel, 9. atmosfeer (afk.), 10. wortel, 11. karakter, 12. is een cirkel, 13. deel, 14. gem. in Bel gië, 15. land in Europa, 17. boom, 19 water in Friesland, 20. speelgoed, 21. dag der week (afk.), 22. "oorzetsel. Oplossing morgenavond. volks inschreven. J. G. Mak te Rot terdam ƒ46.800; K. Burgy te Oegst- gëest 44.866; N.V. Nelis, Velsen- Noord ƒ43.460; Leo Zitman, Leiden 38.988. De gunning is aangehou den. De heer J. van Hees, Munniken- straat 73 alhier is op zaterdag 20 dec. a.s. 50 jaar in dienst bij de firma Boot, Scheepsbouwbedrijf, Sumatra- straat. Burgerlijke Stand Geb.: Anna L., d. v. H. M. Ouds hoorn en L. G. Vro-»m; Laura I., d. v. P. J. de Haas en S. H. Stafleu; Ro nald P. M., z. v. O. P. de Riader en A. A. M. v. Loon; Henriëtte J., d. v. O. R. A. Plas en A. E. de Leen; Yvonne, d. v. C. Pasma en C. Rasser. Getr.: J. Ringelbc.g en W. Giesen. Overl.: C. v. Bemmsl, 60 jr. man; W. I. Hanselaar, 12 jr., dochter; E. v. Tongeren, 42 jr., echtgenote van M. H. van de Voort; E. J. J. Hagen, 7 jr., zoon; A. M. Gtithschmidt, 71 jr., man; A. Redel, 74 jr., echtgenote van A. Erades; G. Molenaar, 66 jr., man. BIOSCOPEN. De films in de week van 5—12 de cember zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Arlane", 18 jaar. Lido: „Eiland der verschrikking", 14 jaar. Luxor: „Tabarin", 18 jaar. t Trianon: „Dracula", 18 jaar. Rex: Hond, tuinman, Rijnsburgerw. 140. VERTROKKEN PER80NEN IN DE WEEK VAN 27 NOV. T.M. 3 DEC. 1958 Goed werk hoog gewaardeerd In intieme kring is vanmorgen de heer J. v. d. Veer gehuldigd bij gele genheid van zijn vijftigjarig jubileum als lichtdrukker bij de firma G. en E. van der Lindens drukkerij en repro ductiebedrijf aan de Vliet te Leiden. De feesteling werd om elf uur, ver gezeld van zijn echtgenote, ontvangen in de woning van de directeur, de heer G. van der Linden. Deze memoreerde in 'n toespraakje, dat de heer Van der Veer vijftig jaar geleden „zo van de schoolbanken" in het bedrijf was gekomen, waar hij als leerling was begonnen. Langzaam was hij daarna in het typografenvak opgeklomen: twintig jaar had hij in de zetterij gewerkt, daarna kwam hij in de lichtdrukkerij, waar hij thans werkzaam is als voorman-lichtdruk ker. „Vijftig jaar is een hele periode, maar ik hoop, dat het gelukkige jaren zijn geweest, ook al ging niet altijd alles over rozen", zeide de directeur. Spr. vergeleek de rustige tijd van vroeger met die van nu, die veel ge jaagder is. Hij sprak de wens uit, dat de heer Van der Veer, zo lang als hij nog bij Van der Linden zal werken, P. de Lange en fam., Fred. v. Eeden laan 41 naar Rotterdam, Statenweg 129a G. van Tol en fam., v. 't Hoffstr. 52b naar Utrecht, Smaragdhof 9; J. K. L. Eradus en fam., de Goejestr. 4 naar Amersfoort. Arubalaan 46b; C. D. de Ridder en fam., Telderskade 8 naar 's Gravenhage, Thorbeckelaan 465; H. W. Alferink en fam, Oppenheimstr. 49 naar Alkmaar, Mr. P. J. Troelstrakade 39; W. Paauw geb. v. d. Bent en fam., Ververstr. 30 naar Voorhout. Julianastr. 69; J. Verduijn en fam., Rijnsburger weg 93 naar Leiderdorp, W. de Zwij gerlaan 21; K. H. M. Scheltens en fam., Wasstraat 10 naar Warmond, v. Bever- ningkstr. 3; A. M. v. d. Weerd geb. Sin- teur en fam, Haverstr. 50 naar Wasse naar, H. Costerstr. 15; E. P. Cancrinus en fam., J. v. Houtkade 11 naar Baarn, Wagenaarlaan 25; J. Smoes en fam., Be vrijdingsplein 9 naar Nleuw-Zeeland; S. van der Vegte en fam., Borneoetr. 39 naar 's Gravenhage, De Gaarde 27; B. H. Hoop en fam, Waardgracht 32 naar Sassenhelm, Rijksstraatweg 20; R. W. Teunissen en fam., Uiterstegracht 16c naar Voorburg, v. Naeltwljckstr. 101 S. G. Terluin en fam., Morslaan 23 naar Heemskerk, G?nieweg 2; L. Bouwmees ter en fam., Morsweg 75 naar Rotter dam, M. Steijnstr. 108 c; R. van der Meulen en fam., Witte Singel 63 naar Emmen, Vossepad 16; C. J. Hoogendljk en fam., Rijn- en Schiekade 7 naar 's Gravenhage, Beukpleln 11; C. W. M. Lautenslager en fam., Kanaalweg 123 naar Oegstgeest, Pr. Irenelaan 36; M. E. van Smirren geb. de Haas en fam., B. Roozenboomstr. 21 naar Wassenaar, Hof campweg 214; G. A. J. M. Servaas en fam. Zeemanlaan 14 naar Maarn, Ka- pelweg 122: T. du Marchie Sarvaas en „Opdracht zonder genade" fam., v. Volienhovenpl. 69 naar Amster- 14 jaar. 'dam, Burg. de Vlugtlaan 101; A. van in staat zal zijn, aan alle hoge eisen van de cliënten te voldoen. Na dat spr. ook mevr. Van der Veer in de hulde had betrokken, overhandig de hi^j haar een fraaie bouquet. De ju bilaris ontving een geschenk onder couvert. De heer J. G. J. Verhey van Wijk, betuigde namens de koninklijke maat schappij van Nijverheid en Handel zijn gelukwensen met dit jubileum. Hij belichtte de bijzondere staat van dienst van de jubilaris en speldde hem uit naam van dè Maatschappij het goudendraaginsigne op. Ook overhandigde spr. de heer v. d. Veer het vererend getuigschrift van de Kon. Mij v. Nijverheid en Handel. De heer F. Bredeveld feliciteerde de feesteling, met wie hij zo lang had samengewerkt, in enkele bondige woorden. Hij dankte hem voor zijn vriendschap en overhandigde hem, namens het personeel een vulpen. Namens de gepensioneerden sprak ten slotte de heer H. A. M. van Re- mundt enkele woorden. Bij deze feestelijke samenkomst was ook aanwezig de oud-directeur, de 86-jarige heer E. J. J. v. d. Linden, die zes jaar geleden het bedrijf heeft overgedragen. Foto: De heer G. van der Linden overhandigt zijn jubilerende werk nemer het feestgeschenk. vang acht uur, een avond verzorgen voor de katholieke jongeren uit Zoe- terwoude over het onderwerp: „Ik, jij en.... die ander", of anders ge steld: „Het probleem der menselijke verhoudingen" maar op een zeer aan trekkelijke manier. De avond wordt niet muzikaal omlijst zoals in de fol der staat aangegeven, maar geïllu-i streerd met lichtbeelden. Het programma staat vermeld in een goed uitgevoerde folder, welke bij de verschillende contactadressen verkrijgbaar is. Scheepsberichten ALDABI p. 7 Casablanca n. Ant werpen. ALMDIJK 7 te Antwerpen. ALPHARD 7 v. St. Vincent n. R'dam AMSTELLAND 8 Buenos Aires. AM- STELMEER p. 7 Dover n. Brake. BLITAR 7 te Pt. Said. BORNEO 7 v. Pt. Said n. Genua. CALTEX PERNIS (t) 7 v. Portland n. Hobart, CORIL- LA (t) 7 v. Calcutta n. Abadan. GRAVELAND p. 8 Fernando Noron- ha n. Rio de Janeiro. GROOTE BEER 7 v. Melbourne n. Sydney. HEEMSKERK 7 te Genua. KAAP HOORN 8 te Mombasa. KELLF.TIA (t) 8 te Belfast. KERTOSONO 8 te Houston. KOSICIA (t) 8 te Thames- haven. KRYPTOS (t) 7 v. Curasao n. Lissabon. LEKHAVEN 7 v. Las Palmas n. Antw. LINDEKERK 8 te Hamburg. MEDON 7 v. Georgetown n. Pt Ordaz. OMALA (t) 7 te Ham- mersfest. ORANJESTAD 7 v. Para maribo n. Trinidad. ROTT1 7 v. Be- lawan n. Colombo. STRAAT MA- GELHAEN 8 te Pt Said. WIEL- DRECHT (t) 8 te New York. ANNENKERK 6 v. A'dam n Las Palmas. BAWEAN 6 v. A'dam n Marseille. BENÏNKUST 7 te A'dam. BOSKOOP 7 te A'dam. EOS 6 v A'dam n. Lissabon. GIESSENKERK 6 te R'dam. HATHOR 6 v. A'dam n. d. Levant. HISPANIA 7 te IJmuiden. HOLENDRECHT 6 v R'dam n. Bal- timore. JASON 6 v. A'dam n. Bre men. LAARDERKFRK v. A'dam n. Londen. TABIAN 6 v. A'dam n. Bre men. AMSTELLAAN 8 te Aden. APPIN- GEDIJK 6 v. Vitoria n. Rio de Ja neiro. COLYTTE 8 te Los Angeles. GROOTE BEER 9 Sydney verw. ISIS 7 te Antwerpen. KARACHI 7 te Ha lifax. KARIMATA 8 te Massawah. MAASDAM 8 te Le Havre. MAPIA 6 v. Tsingtao n. Hongkong. MARON 7 te Pt au Prince. MITRA (t) 6 v. Pt Cardon n. Rdam. MONTFERLAND 8 v. Las Palmas n. Montevideo. NAESS LION 7 v. Mena al Ahmadi n. Hous ton. NAESS TIGER (t) p. 7 Kp Bon n. Houston. NIAS 7 te Antwerpen. OLDEKERK 7 v. Casablanca n. Ant werpen. PURMEREND (t) 7 Errc n. La Spezia. RAKI 7 Bombay. RIJN DAM 7 te New York. SCHELDE- LLOYD 8 te Pt Said. SILINDOENG 8 te Melbourne. STAD ROTTER DAM d. 7 Majorca n. La Spezia. STAN VAC MALACCA (t) te Singa pore. STENTOR 7 te Georgtown. STRAAT MOZAMBIQUE 7 v Hong kong n. Kobe. SUNETTA (t) te Sin gapore. TÓMOCYCLUS (t) 7 te New York. TOMORI 7 v. Cheribon n. Se- marang. VAN RIEBEECK 6 v. Sin gapore n. Auckland. WITMARSUM 7 te New Orleans. WONOGIRI 8 te Los Angeles. ZAANKEF^ 8 te Aden. ZEELAND 8 v. Pt Said n. Nemours.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2