Scherp DE LEIDSE BIOSCOPEN Op Kerstavond komen Leidse christenen weer tezamen St.-Nicolaas bij beschermelingen der Zusters Carmelitessen WAKKA Zilveren jubileum bij Bode Berk" te Leiden POTLOOD EN GEEST Bur<*erb;ke Stand ZATERDAG 6 DECEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA Personeel van de Statendam zorgde voor keur van geschenken Zo was het gisteravond dan het gin tot einde bijwoonden, kunnen grote feest van St. Nicolaas, eigen- ondervinden. Dat zou trouwens lijk meer voor degenen, die op deze! iedereen ondervinden, die deze jaar- bijzondere dag met allerlei geschen- lijkse bijeenkomst zou bijwonen, ken worden overladen, Voor de goe- De R.K. Jongeren Gemeenschap de Sint zelf 2Un hel zware dagen ge.uit Wassenaar onder leiding van de weest eri waar hij gisteren zijn laak heer W. J. Teeling had op uitste uitvoerde had hij het dubbel zwaar. Dat was o.m. het geval bij de be schermelingen van de Zusters Carme litessen aan de Oude Vest. Zoals tel ken jare werden deze misdeelden onder de kinderen ook ditmaal niet alleen niet vergeten, maar extra goed bedacht. De heer Joh. M. van As- perdt, die namens de afdeling Leiden van de R.K. Bond van hotel-, café- restaurantpersoneel „St. Antonius" de organisatie van het feest van dei grote kindervriend weer op zich had! genomen, mocht ditmaal extra steun ondervinden van de personeels-sport vereniging van de „Statendam", het vlaggeschip van de HAL. De perso neelsverenigingen van de diverse schepen dezer maatschappij zijn er altijd op uit anderen en dan voor al minderbedeelden bij het St. Nicolaasfeest een aangename verras sing te bereiden. Het personeel van de Statendam kiest ieder jaar een of ander tehuis uit om de in wonenden kende wijze gezorgd voor* het be-L zoek van St. Nicolaas en zijn zes Zwarte Pleten. De kinderen waren er eerst wel wat heel erg beduusd van toen zij daar zes van zulke zwarte Kerels de,.zaal zagen binnenspringen, doch het wel bijzónder zachtmoedige uiterlijk van de goede Sint stelde de jeugd al spoedig op haar gemak en gem. aankondiging De Burgemeester der gemeente Leiden maakt bekend: lè. dat, ter voldoening aan artikel 10 der Onteigeningswet, een com missie uit Gedeputeerde Staten der provincie Zuid- Holland, bijgestaan door de Hoofdingenieur-Directeur van de volkshuisvesting en de bouw nijverheid in de provincie Zuid-Hol land en de burgemeester, in het Stad huis, aldaar, Kamer 204, zitting zal houden op dinsdag 23 december 1958. te 10.00 uur, teneinde de bezwaren van belanghebbenden aan te horen tegen het plan van onteigening voor demping van de Uiterstegracht in de gemeente Leiden, alsmede teneinde van eventueel op de betreffende per celen rustende, onbekende zakelijke of andere rechten kennis te nemen, en nodigt belanghebbenden uit om hun bezwaren, ter plaatse cn ure ver meld, mondeling of schriftelijk aan genoemde commissie mede te delen. 2e. dat de stukken, bedoeld in het Bo eerste lid van artikel 12 der Onteige- soinmigen onder hen zullen"hïer en. nigswet, ter voldoening aan het twee daar vermanende, maar veelal toch'de lid van dat artikel ter inzage van prijzenswaardige woorden van de; een ieder worden nedergelegd ter heilige man, met zekere angst en secretarie der gemeente, afdeling bodschap Een stro hebben ontvangen. openbare werken, kamer 111, van 8 ïeren te zien bij zoveel moois, waar een gezellig feest te bereiden. Zo was vai* ZM tot heden slechts hadden kun- men vorig jaar in het Sint Antonius- nen dromen, pat de echtgenoten j h stroom van geschenken storttedecember 1958, totdat de commissie zich daarna over Zusters en kinderen I baar werkzaamheden binnen de ge uit. Prachtige dieren in felle kleuren,meente heeft volbracht; meccano-dozen, spoortreinen, auto's,! 3e. dat het uitgewerkte plan van gereedschapskisten, hele serviezen,bet gehele werk, bedoeld in het laat- sieraden enz. weraen door St. Nico-jste lid van artikel 12 van meerge- laas uitgedeeld. Zelden zagen we noemde wet, voor een ieder ter in- zulk een fraaie collectie# geschenken i zage zal liggen ter secretarie der uitgedeeld en het was'heerlijk de gemeente Leiden, afdeling Openbare funderende gezichten van de kin-1 Werken, kamer 111, van 8 december kindertehuis in Wassenaar, ditmaal had men het Zeehospitium te Katwijk aan Zee en het Kindertehuis der Zusters Carmelitessen aan de Oude Vest uitgekozen. Dat dit in goede aarde viel laat zich begrijpen en dat het goed be steed was bovendien hebben de he ren W. F. Bruins, Kramer en Onder water, die namens de Personeels- sportvereniging van de „Statendam" het bezoek van St. Nicolaas van be- WIJNHANDEL KRAAIERSTRAAT 30 TELEF. 21180 (Advertentie). II Toen de heer Maarten M. van Steyn vijfentwintig jaar geleden in dienst trad van het bodehuis L. Berk, kan hij nooit gedacht hebben, dat hij zijn zilveren jubileum by zyn nieuwe werkgever zou vieren. Hij kwam van Zoeterwoude waar hij nu nog woont met zijn vrouw en zeven kinderen en het werk op het land lag hem beter, dan dat van de bode. Maar hij wilde van alle$. wat hij begon ook het beste maken, en daardoor werkte hij zich in korte tijd in tot een door de klanten zeer ge ziene en door zijn werkgever zeer gewaardeerde bode. De zaak, die in mei 1929 was op gericht, groeide voorspoedig, er kwam een café bij het bodehuis, er werd benzine verkocht en toen er de heren Bruins en Kramer mede in de dank betrokken werden door St. Nicolaas, was zeker wel verdiend. Na de feestelijke uitdeling in de zaal heeft de heer Joh. M. van As- perdt het personeel van de „Staten dam" in hun aanwezige vertegen woordigers da.ik gebracht namens Moeder Overste, die zelf geen woor den kon vinden voor de weldaden aan haar kinderen bewezen. En wij voegen er de wens aan toe, dat ook anderen in de toekomst zich geroepen mogen gevoelen het St. Ni colaasfeest voor de kinderen der Zusters Carmelitessen tot een waar feest te maken! 1958 totdat de commissie haar werk zaamheden heeft volbracht. Bezwaarschriften zijn Vrijgesteld van het recht van zegel. De Burgemeester voornoemd, F. H. van Kinschot. GESLOTENVERKLARING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat het kruispunt van de wegen: Lo- rentzkade,, Philosophenpad, Kamer- lingh Onneslaan, Lammenschansweg en Leliestraat, met ingang van 8 de cember 1958 voor de duur der bestra- tingswerken aldaar is afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, tij en trekdieren en vee. Een gemeenschap pelijke laak Het vorig jaar stonden op de don kere Kerstavond meer dan tweedui zend Lefdse burgers en burgeressen van uiteenlopende levensbeschouwing eensgezind bijeen; ook vele Oegst- geesters waren naar het Stadhuisplein gekomen. Allen waren opgeroepen door het gebeier van tientallen klok ken, die een gezamenlijke beleving van christelijke eensgezindheid inzet ten, een manifestatie, waaraan steeds grotere behoefte bestaat. De organi satoren uit protestantse en katholieke kringen hadden in gematigd optimis me gerekend op enkele honderden aanwezigen; het werden er een paar duizend. Hot is dan ook niet Verwonderlijk, dat een dergelijke reactie van de standsbewoners dezelfde interkerke lijke organisatoren ertoe heeft aange- wciu veijvuum tril lucii tri i j eon tweede pand bij het oude werd i 2et..d,t «nzelfde massale getui- getrokken, ontstond er ook een «en« te bevorderen welke veel over drukke handel in autobanden. De «nkomst vertoont met wat vorig jaar heer Van Steyn maakte deze evolu tie mee door en hij ontwikkelde zich als monteur in de autobandencen trale tot een eerste-klas vakman. In het begin kostte het eens een hele dag en een nacht om een band om een velg te krijgen maar nog kort geleden werkte hij, samen met de zoon van de heer L. Berk, een ver nuftig apparaat uit voor de montage en demontage van banden. Een zeer efficiënte vinding, waarmee het grote aantal losse hulpstukken, dat oorspronkelijk nodig was, werd te rug gebracht tot twee. Een opmer kelijke prestatie, als men beseft, dat de toegewijde monteur door de grote stroom van werk nooit in de gele genheid is geweest om enig diploma of brevet te halen. Heden wordt de dag gevierd, waarop de heer Van Steyn voor gebeurd. Weer wordt uitgegaan van de gedachte, dat met Kerstmis niemand eenzaam mag zijn. De eenzaamheid is een- specifiek kenmerk van deze tijd, waarvoor ons aller aandacht wordt gevraagd en in de geest van de Advent, de voorbe reiding op de komst van Christus, en het Kerstfeest, waarop wij erkennen dat we gezamenlijk rond de kribbe van één Heer en één Zaligmaker staan, kinnen wij allen trachten duurzame betrekkingen aan te kno pen met mensen, die menen uitgeran geerd te zijn en die weer in de ge meenschap betrokken moeten worden. Een andere heersende gedachte waar de initiatiefnemers van wil wel licht tot een traditie geworden ge beuren van zijn uitgegaan is, dat het Kerstfeest Ohristusfeest is. De hoog- oieyn vuurt, T, ----o vijfentwintig Jaar in dienst kwam I van Kerstmis vraagt een zekere van het Bodehuis L. Berk en het «V1 voor de w«ze- waarop voorberei- spreekt voor zich, dat de jubilaris ding en viering plaats vinden. Deze dankbaar hulde werd gebracht voorisUil moet verschillen van het ver wat hij voor het huis heeft gedaan, schijnsel van deze moderne tijd, In het cafébedrijf werd hem van- waarin het Kerstfeest een voortzet- middag door zyn werkgever een Be- ting schijnt te zijn van het Sinter- rini-bromfiets aangeboden, verge- klaasfeest met pagina's vol ad verten zeld van een terugblik-op-rijm. Van ties, versierde straten, uiteindelijk al- de bodediensten, die van tijd tot tijd les bedoeld om de verkoop te stimu li un motorpaarden door de jubilaris laten beslaan, kreeg hy een fauteuil en het personeel van het bodehuis L. Berk voegden daar een lectuurbak en een geschenk onder couvert aan toe. Ook de verschillende bandenfir ma's lieten zich niet onbetuigd. Oplossing No. 526. Horizontaal: 1. flatteus, 9. Ada, 10. rit, 11. en, 13. eng, 15. Ie, 16. lok, 18. dom, 20. gort, 22. mud, 24. raap, 26. som. 29. maïs, 31. Se, 32. in, 34. kelk, 36. suf, 37. taal. Verticaal: 2. la, 3. adé, 4. tand, 5. er, 6. uil, 7. ster, 8. Belg, 12. Noor, 14. gom, 17. kram, 19. mus, 21. taak, 23. dos, 25. Piet, 27. met, 28. bis, 30. sla, 33. nu, 35. ka. Gisteren lazen we van een Duitser, die in ons land voordrachten had ge houden en zijn honorarium daarvoor in het geheel afstond aan de stad Rot terdam als een zeer kleine vergoeding voor wat mensen andere mensen aan leed en ellende hebben aangedaan in de oorlog. Deze man heeft het begre pen. Van ons wordt niet een zoveel gevraagd, alleen wat saamhorigheid tonen en voorkomend zijn voor deren en helpen. Zo zouden de kin deren hun moeder kunnen helpen op 24 december op tijd klaar te zijn met de beslommeringen voor het feest van de volgende dag. Met God verbonden is niemand eenzaam, maar voor onze medemen sen, die in deze gedachte geen steun vinden, kunnen wij in het menselijke vlak een steun zijn door hen tege moet te treden. Tot oplossing van het vraagstuk van de algemene vereen zaming kan iedereen bijdragen. De banden van mens tot mens zijn ver zwakt en verzakelijkt. Voor het be vorderen van goede menselijke be trekkingen is het nooit te laat; laat men de Advent hiervoor benutten om dan straks met elkaar zoals toch eigenlijk iedereen het wil „Komt allen tezamen" te kunnen zin gen. 's Winters is de behoefte aan goede lectuur het grootst Eigen boekenkast kan honger niet siillen Op de drempel van de koude en donkere winter, het jaargetijde waar. in meer dan anders de avonden ge vuld moeten worden met bezigheden binnenskamers bij de warme haard, lijkt het ons meer dan gepast te wij zen op die winteravonden-vullende bezigheid bij uitstek: het ter hand nemen en lezen van een goed boek; een spannend, leerzaam of amusant boek. Het lectuurarsenaal, dat ons ten dienste staat is onvoorstelbaar groot. Steeds meer boeken verschijnen er en het handzame boekje met de aan trekkelijke prijs, dat de meest uit eenlopende aspecten van de wereld literatuur beslaat, heeft zijn weg on der alle lagen van de bevolking al gevonden. St. Nicolaas heeft uw eigen „huis- bibliotheek" weer aangevuld; het is een rijk gezicht zo'n welvoorziene boekenkast als uw blikken over de bandjes dwalen. Maar op een gege ven ogenblik wilt u nader ingaan op een bepaald onderwerp. U wilt iets weten over wijsbegeerte, over wat op ander wetenschappelijk terrein ligt. U wilt bijblijven met alles wat actueel is: de kernsplitsing, de ruim tevaart, ziekten, kunst en sport. Bij de kachel in uw gemakkelijke stoel gezeten kan u opeens een onbe dwingbare lust bekruipen, een boek van Dickens te willen lezen of de laatste gedachten- en pennevruchten van Graham Greene. Nu laat uw boe kenkast u plotseling in de steek; daar is geen kruid tegen gewassen.. ïoch behoeft u geen moment met de handen in het haar te zitten, want een gegarandeerde uitkomst wordt u geboden dpor de biblioteken. Voor Leiden is de£e plaats, waar voor elck wat wils te vinden is, gevestigd aan het Steenschuur naast de Lodewyks- kerk. Het is de R.K. Openbare Lees zaal en Bibliotheek met filialen aan de Haagweg en te Zoeterwoude. Dë bibliotheek beantwoordt volkomen aan haar doel: de katholieken van Leiden en omgeving van goede en verantwoorde lectuur te voorzien, zowel op popülair-wetenschaöpelijk als op literair gebied. Sinds de oprichting in 1942 heeft de kath. bibliotheek een boekenschat vergaard welke thans 6000 populair - wetenschappelijke werken omvat en 8000 romans. Veel aandacht ook be steedt de bibliotheek aan de middel bare schooljeugd van 8 tot 16 jaar, die kan puren uit een lectuurvoorraad van meer dan 3000 boeken. Van dit alles kan men profiteren Voor uiterst lage prijzen. Men kan zich laten inschrijven voor een ka lenderjaar voor 1,U behoeft dan slechts knipkaarten te kopen, wat op 10 cent per boek komt. Ook kunt u eèn abonnement van f 4,nemen waarop u een jaar lang per week 1 Nederlandse, 1 buitenlandse roman en 2 studieboeken kunt lenen. Voor de jeugd is het tarief nog lager. De kinderen kunnen voor twee gulden per jaar wekelijks een boek lezen en vanaf 12 jaar nog een z.g. ontwik- kelingsboek erbij krijgen. Verder kan men de beschikking krijgen over tientallen naslagwerken, als encyclo pedieën, woordenboeken enz. en wel geheel gratis. Hier wordt e' uitzon derlijke kans geboden. Om a.s. lezers te gerieven kan men *ich nu reeds laten inschrijven, wel ke inschrijving tot eind 1959 geldig bij HUIBERS Haarl.straat 123, Leiden vindt U een grote keuze in is. Bovendien loopt u de kans gratis te worden ingeschreven, want iedere tiende lezer, die zich voor de eerste maal laat inschrijven, krijgt dit kos teloos gedaan. In de nieuwe buurt van Leiden zuidwest 2al over enkele maanden een filiaal worden geopend, waar de lezers het nieuwste lectuur- materiaal te wachten staat. U weet dus nu, waar u voor een goed boek, wat het ook moge zijn, terecht kunt; het is beslist de moeite van een in formatie die men u graag zal ge ven waard. Leidse hoo~ leraren naar Rotterdam In Rotterdam zijn vier artsen tot hoogleraar benoemd. Het zijn dr. H. J. Flieringa, directeur van het Oog ziekenhuis, dr. E. H. Hermans, huid arts, thans hoogleraar te Utrecht, dr. P. J. Kooreman, chirurg en dr. W. Bruins Slot arts voor inwendige ziek ten, welke laatste twee als buiten gewoon hoogleraar doceren aan de Leidse universiteit. De vier artsen waren al docent aan de Rotterdamse Stichting Klinisch Hoger Onderwijs, die gesticht is als een voorlopige medische faculteit van de in Rotterdam te bouwen uni versiteit. Het is de bedoeling dat men voor lopig tien hoogleraren te Rotterdam zal benoemen. De Klinische Hoge school wordt beschouwd als een ne venfaculteit van de universiteit te Leiden en Utrecht. LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd voor het Semi-artsex. mej. N. J. F. S. de Ramitz te Den Haag en mej. J. A. Voorwinden te Leiden; Ge slaagd voor het Artsex. de heren J. A. v. d. Haar te Den Haag, R. J. J. L. Knipscheer te Den Haag en M, L. Petit te Den Haag. Maarmansteeg 8, Tel. 21)685 (Advertentie) „BELASTING", LEIDEN GAAT VERHUIZEN „Daar gaat onze belasting" zullen de buren zeggen, wanneer op 15 de cember a.s. de afdeling „Loonbelas ting en Personele Belasting" van de Inspectie Belastingen te Leiden gaat verdwijnen. Tot hun geruststelling zij gemeld, dat het kantoor niet wordt opgeheven: het verhuist van Breestraat 40 naar Breestraat 19, in gang Korte Schoolsteeg. De afdeling is daar telefonisch te bereiken onder nummer 33795. KERKBOUW DOOR LEIDS ARCHITECT OPGEDRAGEN Het architectenbureau van ir. J A. v. d. Laan, Th. M. van Eerden en J. H. M. Kirch te Leiden, heeft na mens het r.-k. Kerkbestuur St. Mi chael te Breda het bouwen van een kerk zonder toren opgedragen aan de N.V. Albouw te Breda voor 416.332 gulden. FABRIEKSBOUW Het bouwen van een fabrieksloods aan de Os- en Paardenlaan, is namens de Leidse Apparatenfaoriek opgedra gen aan de firma J. Afbouw alhier. leren. Zo gaan de inwoners van Leiden en naaste omgeving, de mensen van goede wil, die voor een ogenblik wil len vergeten, dat zij In vele dingen geseheiden zijn, beleven, dat er nog grote Waarheden z|jn, die hen bin den. In eensgezinde christelijke soli dariteit gaan zij zich richten, ondanks alle zorgen en het gedacht van het leven, op de blijdschap van Kerstmis. Op woensdagavond van zeven uur tot tien minuten over zeven luiden weer alle klokken van Leiden, van kerken Universiteit én van het legermuseum. Op dit bronzen geluid volgt het heldere, echt-Hollandse spel van ons prachtige carillon. En begeleid dooi en afgewisseld met de feestelijke bei aardklanken zullen de duizenden weer de aloude kerstliederen zingen. Vorige maal waren er nog teksten te kort; dit jaar zullen de liedteksten in ruime mate verdeeld kunnen worden. In deze gezegende tijd denken de mensen weer eens aan elkaar; de lief de maakt hen warmer van binnen.dus aan de Amerikaan een dikke bo- Trianon. De aankondiging, die de film „Dracula" vooraf gaat, is door haar dringend karakter vrij doorzich tig. De geschiedenis is geheel verzon nen, hoewel gebaseerd op een oud, Midden-Europees bijgeloof. Ergens op een kasteel woont een vampier, in mensengedaante. Hy voedt zich met het bloed van levende mensen en opbrengst na het overlijden van zijn slachtoffers hun zielen in zijn ban. Ze gaan op hun beurt bloed zuigen en zo breidt het kwaad zich als een sneeuwbal over de wereld uit Een jongeman valt aan het monster ten prooi, zijn ziel wreekt zich op zijn verloofde. Zijn vriend, een dokter, die zijn leven heeft gewijd aan de studie ovei vampiers, zet zich op het spoor van het kwaad. Daartegen zijn slechts drie kruiden gewassen: 1) knoflook, 2) daglicht en 3) het kruis beeld. Natuurlijk overwint de dokter het kwaad, dank zij het kruisteken. „In dit teken zult gij overwinnen" Mooi, maar dat het hier ter wille van de sensatie gebruikt wordt als een voorbeeld van volks-bij geloof achten wij minder geslaagd. Het verhaal biedt de vrij goedkope sensatie van een kermis-griezeltent en wat walgelijke waanzin. De aan kondiging liegt j?r niet om: het is een film, aio men niet alleèn moet gaan zien. Men zal zich dan ook niet ver velen. Toegang 18 jaar. Casino heeft de reprise van „Aria- ne" deze week op z'n programma staan, de film van de Grote Drie, nl. Gary Cooper, Audrey Hepburn en Maurice Chevalier. De eerste is een Amerikaanse miljonair, die in Parijs doet wat alle Amerikaanse geldmag- naen op de film plegen te doen, nl. de beest uithangen en met geld smij ten. Maurice is in Parijs een particu- lier detective, die leeft van net aan 't licht brengen van schandaaltjes en terham verdient. Maar als zijn efgen dochter in de ban komt van de boe melende Amerikaan vindt hij dat minder plezierig. De dochter Ariane (Audray) is een onschuldig meisje, dat echter indruk op de doorgewin terde boemelaar denkt te maken door het voor te stellen alsof zij reeds liefdesaffaires bij tientallen heeft ge had. Het is allemaal een beetje ge moedelijk ondeugend en dus amu sant. Toegang 18 jaar. Lido. In de film „Eiland der ver schrikking" maken we kennis met Alec Austen, een reclametekenaar die verliefd wordt op zijn onmiddel lijke chef Susan Cuhill, hoofd van de afdeling ontwerpen. Zij houdt ook wel van hem, doch is zo goed als ver loofd met hun gemeenschappelijke chef, van wie zij zich evenwel vry maakt, in de hoop nu spoedig met Alec te kunnen trouwen. Deze heeft zich inmiddels opgegeven bij de ac tieve dienst der Amerikaanse marine en hij wil '.iever wachten met trou wen tot de oorlog voorbii is. In deze mening wordt hij versterkt, wanneer hij Susans zuster het bericht van de dood van haar man moet overbren gen. Hij vaart weer uit om zijn plicht te vervullen. In zijn papieren staat evenwel, dat hij Quaker van origine is, wier beginselen voorhouden, dat het verkeerd is een medemens te do den. Daarom vertrouwt men hem niet aan boord en van kanonnier wordt hij bij de opruimdienst ge plaatst. Als hij dan na een vijande lijke aanval een blindganger onscha delijk heeft gemaakt en bovendien het commando op zich neemt van een groep vrijwilligers, die gestrande Amerikaanse piloten gaat opzoeken en hen veilig aan boord brengt, heeft hij zich volkomen in zijn eer hersteld en als hij afzwaait, snelt 'n gelukkig meisje hem tegemoet. Het is een spannende film, waaraan bovendien de vrolijke noot uit het soldatenleven voor de nodige fleur zorgt. Voor deze dagen een goede film ter afwisseling. Luxor. In dit theater heeft men deze week gezocht in het „hop-met- de-benen" van de Parijse music-hall. Omdat men zoveel mogelijk show wil laten zien in dit soort films, komen de verhaaltjes meestal erg knijp te zitten tussen de coulissen en de van alle kanten opmarcherende dames in versierd badpak. Dit verhaal speelt zich af in een rond „Tabarin", een van de betere shows van Parijs. De directeur van deze „bal-Tabarin" is een serieuze man, die zijn beste krachten en zijn gezondheid geeft aan de eer de beste show van Parijs te geven. Natuurlijk zijn er minder gerichte geesten, die uit Tabarin zoveel mogelijk geld wil len halen en dan komen de diep zinnige conflicten, die natuurlük met een prettig slot bezegeld worden. Er zijn geen andere bedenkingen tegen deze film aan te voeren, dan dat zij zeer oppervlakkig is: veel lawaai om wat soufflée, en dat zij een zeer wankele opbouw van intrige heeft. Maar de revue-scènes zijn goed, en daar ging het waarschijnlijk alleen maar om. KFC-keuring: 18 jaar. Rex laat ons deze week kennis ma ken met een „Opdracht zonder gena de". Brad Ellison krijgt de opdracht om de verdwenen broer van de rijke John Forbes te vinden. Daar zit na tuurlijk wel een aardige grijpstuiver aan vast, maar daar alle nasporingen tot dusver tevergeefs geweest zijn, ligt het voor de hand, dat deze op dracht nu niet bepaald tot de gemak kelijkste zal behoren. Dat komt ook wel uit, de opdracht is „zonder ge nade". Hoe Brad het er tenslotte van afbrengt, laat deze spanningsvolle film met enig revolvergeknal zien. Toegang 14 jaar. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Zaterdag 6 December 1858. Legden Door de leden van den gemeenteraad wordt heden aan huii geacht medelid, den on langs geinstalleerden burge meester, in de daartoe fraai in- gerigte stadsgehoorzaal een di ner aangeboden. Berlijn De uitslag der ver kiezingen is thans volledig be kend. Van dé 352 leden, waaruit de Kamer bestond, zyn er slechts 105 herkozen. RECHTSZAKEN Praktlsijnskantoor van TH. J. VAN DER HEIJDEN Hoge Rijndijk 103a Leiden Telefoon 23405 (Advertentie) HET LEIDSE „VIERDE" JUICHT. Op zaterdag 10 januari a.s. gaat ,,'t Oude Vierde" de dag herdenken, waarop dit beroemde Leidse infante- rie-regiment 145 jaar geleden werd geformeerd. Op die dag wordt er een grote reü nie gehouden voc" allen, die eens ge diend hebben bij 4 R.I., bij het 28ste, het vierde grensbataljon, de vierde reserve grenscómpagnie enz. De deel nemers werden ontvangen in de wel bekende Doelenkazerne. Voorts staan op het programma een mars door de stad, met een défilé voor het stad huis, „borrelen" in de Doelencantine, een snertmaaltijd en een gezellige avond. Alle deelnemers ontvangen een herinneringsinsigne, dat op de jubeldag zichtbaar moet worden ge dragen. Deelnemers kunnen hun bijdragen storten op postrekening 108998 t.nv. de penningmeester Reünie-Commis sie „'t Oude Vierde" te Leiden vóór 20 december 1958, met vermelding van A. A/B of C en de toegangs kaar (ten) met insigne worden u toe gezonden. Gistermorgen ongeveer half tien kwam op de Rijnsburgenveg de 27- jarige vertegenwoordiger W. A. Tem- minck uit Oegstgeest, die een scooter bereed, in botsing met een bestelauto. De bestuurder van de bestelauto was op de weg aan het keren, hetgeen niét door de scooterrijder werd op gemerkt. De beide voertuigen botsten tegen elkaar op waarbij de heer T. een gecompliceerde rechter-enkel- fractuur opliep en per EHD naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd moest worden. Geb.: Nicolette Helena Jacoba dr. v. N. M. Hogenboom en M. T. van der Meer; Wijnand Alexander zn v. G. H. Storno en M. C. van der Peet; Jacoba Hendrika dr. v. J. P. Mink en D. Har- tevelt; Johannes Hendrik Franciscus zn v. H. Rahms en H. M. de Wilde; Fuohemia Maria Bernadeite dr. v. J. G. Wisse en J. T Heiin; Henricus Pe trus Johannes zn v. M. J. T. Arendts on M. A. P. Knaapen: Adrian us zn v. H. H. van Strien en M. si na Adriana dr. v. A. B. Faber en J. Middelkoop; Elisabeth Maria dr. v. J. A Koeleman en A. C. M. Scholte: Cornelis Jozef zn v. J. A. Koelpman en A. C. M. Scholte; Frans Pieter zn v. W. Zitman en M. van Atten. Overl.: M. van Veen, 81 jr. vrouw; K. van der Bent. 75 jr, wed. v. K. van Du ij ven voorde: N. van der Tin den, 79 jr, man; W. P. Brouwer, 32 jr, man; D. van der Reijden 58 jr, man; G. T. H. van Gasteren, 79 jr, wed, v. S. J» Chabot. Ondertr.J. P. M Wsgenaar en W. M, T. Stoop; W. T. Koevoet en E. M. Philipsen; H. A. M. J. Oadavram'-n h Varma en B. E. da Costa Gomez; G. J. Bossink en P. Rysdam; N; den Hoed en P. C. van Wy'and; G. van Ei men en M. A. Meijer; J. "an Leeuwen en C. Bekooy; J. A. Serlie en C. M. Wes- <elin«: L. Stakenburg en H. A. van der Meij; A. van Henert en H. van Royen; D Duivesteijn en G. Keere- weer; H. W. Knijper en M. de Groot; J. R. F. Meuleman en A. M. H. Tra versin; T. Maaskant en J. Karei; H. D. Hamming en B. C. de Jong. E. H. Hemmen en H. C. Kuil; C. E. Ship pers en W. M. F. Taverne; W. F. Ver- kuijlen en H. Monfils; W. Jansen cn H Mes; B. Schaap en P. H. Kuil; R. J. A. Rippe en J. T de Miranda. BIOSCOPEN. De films in de week van 512 de cember zyn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: ..Ariane", 18 jaar. Lido: „Eiland der verschrikking", 14 jaar. Luxor: „Tabarin", 18 jaar. Trianon: „Dracula", 18 jaar. Rex: „Opdracht zonder genade", 14 jaar.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2