R IJ NS TREEK Feestelijke hulde „Zilveren" Tante aan Lize VRIJDAG 5 DECEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Oogstdankdag LTB. De oogst- dankdag 1958 van de LTB te Alphen kenmerkte zich door drie belangrijke hoogtepunten. Hot eerste betrof een royale gave In natura voor de arm- sten van de dekenale parochie en die van de nieuwe paroc/hie Pius X. Het tweede betrof de prijzenswaardige geste om geen gezamenlijk ontbijt te houden, maar de kosten daarvan af t« dragen aan pastoor A. Groen van de Pius X parochie ten behoeve van haar verdere opbouw. Het derde hoogtepunt betreft de definitieve op- rtóhting van een afdeling van de kath. boerinnenbond. De eerste bijeen komst is thans bepaald op 12 januari, ten 'huize van de heer H. S. Kroft. Dan zal men een definitief bestuur kiezen en enkele plannen opstellen. Dit laatste kreeg vaste vorm tij KOUDEKERK des de des avonds in hotel „Toor" sproken werden. Mej. E. M. van Egmond herdacht gisteren de dag, dat zij als kraam verzorgster vijf en twintig Jaar werk zaam was te Koudekerk aan den Rijn en in de verre omtrek daarvan. Een damescomité had het initiatief geno men, om de jubllaresse te huldigen en had daartoe de spontane steun ontvangen van velen, die in haar werkkring met haar in aanraking waren gekomen. In het Verenigingsgebouw te Kou dekerk werd een receptie aangebo den, die door velen werd bijgewoond waar veel hartelijke woorden ge- gèhouden gezellige bijeenkomst, o.l.v. de heer Joh. Straathof, voorz., die o.m. tot het voorafgaande een opwekkend woord sprak. De avond werd o.a. bij gewoond door deken E. A. M. Paap, geestelijk adviseur van de afdeling. De deken prees in een korte toespraak de LTB om zijn prettige familie-sfeer en de grote opkomst in de H. Mis op oogstdankdag. De deken memoreerde voorts met dankbaarheid de prijzens waardige geste om pastoor Groen in zijn financiële lasten te gedenken. Vervolgens dankte de deken voor alle goede gaven aan de parochianen van „Sint Bonifacius" en „Pius X" ge schonken, waarbij ook de beide paro chies extra zijn bedacht. De deken wekte de leden op de goede familie sfeer te bewaren en te versterken. Des morgens had de deken een ge zongen H. Mis opgedragen, de gaven gezegend en een toespraak gehouden, in zijn pradikatie belichtte de deken de bedoelingen en betekenis van de oogstdankdag. De avond werd verder doorgebracht met gezellig kaartspel en pianomu ziek van C. den Hollander. ALKEMADE Geboren: Jeremias W. zn van C. Wesselius en A. van Stam. Hendri- kus Th. G. zn van J. Th. Bakker en J. M. van Klink. Agnes J. M. dr van L. Th. Castelein en M. J. I. Hogen- boom. Josephina C. M. dr van A. J. Akerboom en E. A. Zaal. Johanna P. M. dr van J G. M. van den Bosch en Onder de aanwezigen, die hun op wachting kwamen maken, zagen we beide wethouders der gemeente Kou dekerk aan den Rijn, de heren Van Vegten en Smit, ds. Koerselman, herv. pred. en ds. Zijlstra, ger. pred. en ds. Poort, thans te Oosterbeek, vroeger te Koudekerk, verder tal van afgevaardigden van verenigingen, waarvan de jubilaresse lid of be stuurslid is en velen uit andere ge meenten o.a. uit Gouda, Katwijk, Den Haag, Oosterbeek enz. Namens het damescomité sprak mevr. KapteijnReijneveld een zeer geestig openingswoord, waarin zij mej. Van Egmond hartelijk geluk wenste met dit jubileum. Zij tekende de taak van de kraamverzorgster en memoreerde dat Tante Lize in 25 jaar bergen werk verzette. Om dit duide lijk te maken, noemde zij enkele cij fers en vertelde, hoe 30.000 luiers en 12.000 spelden minstens door de handen van Tante Lize zijn gegaan. Ook hoe zij zeker 60.000 kopjes kof fie heeft gezet en ingeschonken. Zij deed haar werk met opgewektheid en liefde en wist een prettige sfeer te scheppen, overal waar zij werkte. Het was dan ook geen wonder, dat het voornemen van het comité, Tan te Lize een blijvend aandenken aan te bieden met groot enthousiasme is ontvangen, zodat een reeks geschen ken, die alle warmte uitstralen kon worden aangeboden. De jubilaresse mocht een ledikant met toebehoren geheel compleet, tot zelfs een elec- trische deken toe, in ontvangst ne men. Vele geschenken werden aan n w J w w ?.eze reeks toeevoegd, door particu- p. b: I afgevaardig- Robertus A. zn van W. J. van den Haak en J. J. A. van Velzen. Corne lia A. G. dr van C. P. Hoogenboom en M. J. Bakker. Gehuwd: S. G. van den Ing en H. Oh. J. Buschman. W. J. Nederhoff en M. M. van der Geest. S. M. van Rui ten en M. J. Verlaan. Ch. L. van der Meer en H. J. M. Hoogenboom. C. A. Otto en J. C. G. Huigsloot. J. H. Wes- selman en C. A. M. Hoogenboom. J. N. M. Turk en Th. C. Bakker. Ondertrouwd: L. ter Stege en M. Vreeken. Overleden: C. A. M. Bakker 22 jr. W. Kleijwegt 38 jr. J. Lek 58 jr. BOSKOOP Oud-Boskopers gedenken bejaarden Het Boskoopse echtpaar Weller van den Tooren vertrok in. 1921 naar Amerika (Holland Michigan) en heeft daar een nieuw vaderland ge vonden. Maar toch blijven zij aan Namens het gemeentebestuur van Koudekerk aan den Rijn sprak wet houder Van Vegten. Hij wees op de veranderingen die in de loop der vijfgezette studiees aan kweekschool en en twintig jaren bij de kraamverzor- ging plaats vonden en roemde het werk, dat de jubilaresse had ver richt. De grote waardering van het gemeentebestuur mocht hij tot uit drukking brengen door aan mej. Van Egmond de plaquette der gemeente Koudekerk aan den Rijn te overhan digen. Namens de Bond van Plattelands vrouwen sprak hierna mevr. De Her der. Ook deze spreekster was vol lof over het werk van mej. v. Egmond en wenste haar bij de voortduur Gods zegen toe. Bij de vele geschenken waren zo veel bloemen, dat de zaal werd her schapen in een bloementuin. Aller aardigst was de aanbieding van een ooievaar, een fraai stuk handwerk, door mej. De Wit. We zijn er van overtuigd dat c'.e wens, die mevr. KapteijnReijneveld in haar openingswoord uitte, dat deze dag voor Tante Lize een onvergete lijke mocht worden, in vervulling zal gaan. LEIMUIDEN Woningbouw Het bouwen van een woning aan de Geerweg is na mens de heer J. J. v. d. Hoorn te Langeraar, opgedragen aan de firma P. W. de Graaf alhier. Geboren: Margje dr van J. P. Schering en A, van Harten; Leonar- dus Henricus zn van J. Th. H. Olyer- hoek en H. H. v. Velzen; Johannes Cornelis Maria zn van G. J. de Bruin en P. C. Bosdam; Martinus Johannes zn van P. W. v. Tol en A. C. Finken- fiügel. Gehuwd: C. W. Gortzak en M. Brussen; L. J. Hogenboom en B. G. Stornebrink; W. Roest en W. J. de Rijk; P. W. Vork en Th. J. de Ko ning. R0EL0FARENDSVEEN De toekomstmogelijkheden voor de jeugd Op initiatief van de L.T.B. en Streekverbeteringscommissie was er gisteravond in de Pancratiuszaal een bijeenkomst belegd om de toe komstmogelijkheden van de jeugd te bespreken. Een avond waarop een tweetal interessante onderwerpen werden besproken, maar waarvoor echter -jammerlijk weinig belangstel ling bleek te bestaan. In zijn ope ningswoord betreurde de L.T.B.- voorz. dit en daoht, dat dit aan de drukte rondom het St. Nicolaasfeest te wijten was. Naast de beide sprekers, de heren M. Nieuwint, hoofd der jongens school, en ir Loomans van de Rijks- tuinbouwvoorlichtingsdienst, mocht voorz. ook mr v. d. Burg van de lan delijke L.T.B. een welkom toeroepen. De heer Nieuwint besprak hierna de opleidingsmogelijkheden voor de jeugd na het doorlopen van de lagere school, zoals VGLO, ambachts- en tuinbouwschool, ULO, HBS, gymna sium, lyceum met hierna e.v. voort universiteit. Voorts besprak spr. de studie aan een seminarie. Belangrijk is de test voor een beroepskeuze, waarbij aan de kinderen zelf de vrij heid gegeven moet worden voor het bepalen van hun latere richting. Na een interessante gedachtenwisseling over deze materie, verkreeg ir Loo mans het woord die de vraag of er voor onze kinderen in de toekomst plaats zal zijn in de tuinbouw als hoofdmotief stelde. Spr. gaf hiertoe allereerst een overzicht van de toe nemende consumptiemogelijkheden van onze tuinbouwproducten door bevolkingsaanwas. Dank zij de in tensivering wordt op een procents- gewijs kleinere oppervlakte meer producten geproduceerd. Ook de ex portmogelijkheden blijven van be lang, waartoe spr. in de totstandko ming van de Euromarkt een toekom stig voordeel ziet. Voor de afzet ziet spr. blijvend gunstige perspectieven. Wel zal onze tuindersstand zich moe ten vernieuwen om de mogelijkheden te benutten. De reeds verkregen sierteeltuitbreidingen, de intensive ring van de tuinbouw, welke door de ruilverkaveling nog grotere moge lijkheden zal krijgen, zullen in de toekomst ook de plaatselijke opna mecapaciteit voor werkkrachten ver ruimen. Van groot belang is hier voor, dat wij onze jeugd vakbe kwaam maken. Het leerlingenaantal op onze plaatselijke tuinbouwschool blijft te gering. De behaalde resulta ten door afgestudeerde leerlingen zijn zeer zeker niet minder, zodat het onderwijs hier goed genoemd mag worden. Ook voor enkele geplande cursussen bleek de belangstelling te gering. Tot slot besprak ir Loomans de mogelijkheden, tot stichting van een eigen zelfstandig bedrijf. Na een leerzame gedachtenwisse- ling sprak voorz. Verdel een dank woord, daarbij de wens uitspreken de, dat een volgende maal een bre dere belangstelling getoond zal wor den. Gymn. „Excelsior'*. De training van de jeugdgroepen gaat vanmiddag op de gewone tijden door. De senio ren kunnen vanavond niet trainen i.v.m. het St. Nicolaasfeest. RIJPWETERING IJsclub onderscheidde voorziHer JuHermans Op woensdag 3 december hield de Rijpweteringse IJsclub haar jaar lijkse vergadering in Café Bakker. De vergadering, die bijgewoond werd door 63 leden, werd door de voor zitter, de heer Th. Juffermans, met een hartelijk woord van welkom ge opend. In het bijzonder richtte de heer Juffermans zich tot de heer J P. Stroombeek, secretaris-penning- meester van het Gewest Zuid-Holland van de K.N.S.B., en tot de heren Raad van Hazerswoude Sluitingsuur van zondagen wordt café's op vervroegd Onder voorzitterschap van burge meester L. J. den Hollander kwam gisteravond de raad van Hazerswou de in voltallige vergadering bijeen. De aanvulling van artikel 73 van de Algemene Politieverordening in verband met het sluitingsuur der vergunnings- en verlofsliokaliteiten op zondag heeft veel tongen in be- Boskoop denken. Sinds de laatste 10 weging gebracht, jaren ontvangen de bejaarden in het De voorzitter lichtte het agenda tehuis in Den Ham jaarlijks tegen j pilnt toe. Het sluiten van vorenge- St. Nicolaas een zending geschenken van dit echtpaar uit Amerika. Ook dit jaar werd de zending weer ont vangen en vanzelfsprekend met gro te dankbaarheid voor de milde ge vers. Bovendien ontvangt het comité uitgaansdag-bejaarden elk jaar weel een grote gift als bijdrage in de kos ten van de uitgaansdag. Het kan dan ook niet anders of de betrokkenen zullen elk jaar weer opnieuw hun dank betuigen aan hun verre vrienden. Volleybal-bekertournooi Zowel de dames- als de herenploeg van de Boskoopse volleybalclub „Serv'it" hebben met succes 'het Goudse vol leybal-bekertoernooi beëindigd. De dames wisten zich op te werken tot de verliezersronde eerste klasse en eindigden op de tweede plaats. De heren plaatsten zich in de finale tweede klasse verliezersronde en wisten in de loop van deze week na een spannende wedstrijd tegen Thor uit Bergambacht op overtuigende wijze het 21 te winnen, hetgeen in het kampioenschap tweede klasse verliezersronde resulteerde. Gevonden voorwerpen Vinger wantjes duimwanten; 4 jonge stam bomen: zwarte want; overall; heren handschoen; 2 alpino's; diadeem; want; handschoen; zwarte dames handschoenen; muts; een paar jon gensschoenen; kinderwant; sjaaltje; vulpen; kinderschoentje; kinder wantje; glacé dameshandschoen. Inlichtingen bij de Rijkspolitie woensdag- en zaterdagmiddag tussen 14 en 16 uur. Geboren: Hendrik Bastiaan Johan nes Bernardus zn van H. Brinkhorst en S. B. Bikker; Johanna Adriana Maria dr van J. A. M. Verbakei en A. A. Bontekoe. Maria Helena dr van G. J. Klaverveld en J. M. Koorevaar. Ondertrouwd: J B. Radder en S. J. Felix. Gehuwd: C. A. van Helden en L de Kooter. Overleden: M. Saarberg 87 jaar. NIEUWKOOP Geboren: Adrianus Theodorus Hu- bertus zn van H. Houdijk en W. C. Th. Verbeij; Catharina Elisabeth Ma ria dr van F. J. T. Kempen en C. M. van Schie. de kwakel „Kunst en Genoegen" Het 2e tiental van de damvereniging Kunst en Genoegen speelde een thuiswed strijd tegen Crescendo II uit Amster dam en wist een 119 overwinning te behalen. Maandagavond as. speelt het le tiental een thuiswedstrijd te gen Aalsmeer I, terwijl het 2e tien tal eveneens een thuiswedstrijd speelt, en wel tegen O.D.V. II uit Amsterdam. Beide wedstrijden vin den in „Ons Huis" plaats. St. Nicolaas bij welpen en kleuters Woensdagavond bracht St. Nico laas een bezoek aan de welpen van K.D.O. in zaal Leenders. De voorzit ter van de jeugdcommissie de heer Olyhoek was verheugd over een groot aantal ouders, nl. 65, die aan deze uitnodiging gehoor hadden ge geven De Sint deelde pluimpjes uit aan de beste spelers der welpen, maar er waren er ook, waar de Sint, minder goed over was te spreken. Nadat de goed-heiligman allen een aardig presentje had overhandigd, werd de leider van de welpencom petitie afd. Amstelland, de heer Abrahams gehuldigd. De heer M. Verhoef verzorgde weer de familie competitie, de fam. Ten Brink kwam als overwinnaar uit de bus. Hierna voerde een drietal seniorenleden, een geestig toneelstukje op. Donderdagmiddag werd een be zoek van de Sint aan de kleuter school gebracht, ook hier vielen de kleuters tractaties en cadeautjes ten deel. Jammer was het. dat de laagste I klassen van de lagere school, van een Ondertrouwd: J. W H. Smits 31J bezoek van de Sint verstoken ble- jr te Leiden en H. H. Versluis 35 jr. ven; de Sint had geen tijd meer over. noemde lokaliteiten heeft in de raads vergaderingen dikwijls een onder werp van gesprek uitgemaakt. Als hoofd van de politie is hem de zorg opgedragen, dat de zondagsrust wordt gehandhaafd. Op het spreek uur werden vele klachten geuit. Bur gemeester en wethouders zijn van mening thans met een voorstel te ko men waarbij de politieverordening zodanig wordt gewijzigd, dat de hou der van een inrichting gelegen ten zuiden van de spoorlijn LeidenAl phen aan den Rijn verboden wordt de inrichting voor het publiek ge opend te hebben of daarin bezoekers te ontvangen na 18 uur, waarbij voor het Rietveld geldt, dat dit geldt voor de maanden januari tot en met mei en oktober tot en met december. Voor de houder van een inrichting gelegen ten noorden van genoemde spoorlijn geldt een sluitingsuur van 22 uur. Halve maatregel. De heer Kaashoek dankte burge meester en wethouders, dat zij met een dergelijk voorstel zijn gekomen doch vond dit een halve maatregel. Tevens was spreker van menin, dat hier met twee maten gemeten wordt. Spreker stelde voor op de zondagen genoemde lokaliteiten te sluiten. Ook de heer Matze sloot zich bij de vorige spreker aan. Ook hij is van mening, dat de maatregelen niet af doende zijn. De heer Kouwenhoven begon de geschiedenis te vertellen van twee mensen, die reeds in beschonken staat op het dorp aankwamen en daarna de boel op stelten zetten. Naar spreker vernomen heeft duur de het lang voordat de politie ter plaatse aanwezig was. Spreker be twijfelde of de voorzitter wel hoofd van de politie was nu er in deze ge meente rijkspolitie is. De heer L. M. de Boer sloot zich bij de heer Kouwenhoven aan en vond, dat wanneer de lokaliteiten zondags gesloten zijn de mensen naai de stad toe gaan. De burgemeester heeft als hoofd van de politie toch het recht om in te grijpen daar waar dat nodig is. Stijlafglijding. De voorzitter antwoordde, dat de burgemeester de bevoegdheid heeft om de lokaliteiten direct te laten sluiten indien de orde of zedelijk heid verstoord wordt. B. en w. zijn er niet om straffen uit te delen. Dit is een taak van de strafrechter. De voorzitter was van mening, dat op het dorp een stijlafglijding plaats vindt. De Rijndijk voorziet niet in een plaatselijke behoeft aangezien deze lokaliteiten het moeten hebben van het doorgaande verkeer. Er wordt niet met twee maten gemeten. De voorzitter maakte bezwaar tegen de opmerking van de heer Kouwenho ven voor wat betreft de materie van de politie. Volledigheidshalve licht de voorzitter de strekking van de zondagswet toe. Dit in verband met het feit, dat met het doen van voor stellen rekening gehouden kan wor den met de materie, die door deze wet geregeld wordt, zodat voorko men kan worden dat mogelijk ver nietiging van het raadsbesluit kan worden voorkomen. De heer Kaashoek wilde zijn voor stel handhaven. De heer De Wit wilde het voorstel zodanig redigeren, dat de lokaliteiten zowel aan de Rijrfdijk als op het Dorp om 6 uur gesloten zijn. Het voorstel van de heer Kaashoek werd in stemming gebracht en met 7 tegen 6 stemmen verworpen. Daarna kwam het voorstel van de heer De Wit in stemming, dat eveneens met 7 tegen 6 stemmen werd verworpen. Tenslotte werd het voorstel van b. en w. met 8 tegen 5 stemmen aange nomen. De aanvrage van de Ver. voor her vormd schoolonderwijs om gelden voor de aanschaffing van meubelen enz. voor de nieuwe kleuterschool werd z.h.s. aangenomen eveneens het besluit tot wijziging van een raads besluit tot verlening van voorschot ten voor de onderhouds- en verbete- ringswerken aan de 14 woningen in de Torenstraat. In verband met de aanleg van het Raadhuisplein en de aansluiting daarop van een weg naar de Toren straat werd besloten tot grondruil met de kerkvoogdij der Ned. herv. gemeente en de bouwvereniging Volksbelang. Hierna ging de raad voor ongeveer een uur in besloten vergadering. Na heropening kwam het voorstel van burgemeester en wethouders aan de orde waarbij de salarisverorde ning wordt gewijzigd in verband met het vertrek van de bode/concierge van de Rijndijk. Hiervoor in de plaats komt een bode, de vroegere bode van het Dorp, de heer J. J. Vos, die voor de gehele gemeente het bodeschap zal aanvaarden. Het aan de agenda toegevoegde punt tot het aangaan van een geldle ning met de Bank voor Nederlandse Gemeenten tot een bedrag van 58.800,werd met algemene stem men aangenomen. Van genoemde geldlening zal 15.000,— besteed worden voor het maken van een dorpsplein en het resterende bedrag voor het herstel van de gymnastiek zaal der school met de Bijbel. In de vorige raadsvergadering werd het voorstel van b. en w. om de vuil nisauto van de gemeente een halve dag in de week het huisvuil in de gemeente Benthuizen op te laten ha len teruggenomen om de berekening van de vergoeding opnieuw te be zien. Thans hebben de raadsleden een uitvoerige berekening ontvangen waarbij een vergoeding is berekend van 1500, De heer J. den Hoed kon het niet geheel met de berekening eens zijn. Spreker miste verschillende posten bij deze berekening zoals o.a. een op slag voor algemene kosten. De voor zitter antwoordde, dat de door spr. genoemde posten van zulk een onder geschikt belang zyn, dat dit weinig of geen invloed op de vergoeding heeft. De heer Van Rijn sprak nog over de uren, die gemoeid zijn met het wegbrengen van het opgehaalde huis vuil. De heer Kouwenhoven vond de uurprijs te laag Tenslotte werd het voorstel van b. en w. aangenomen. Als laatste punt van de agenda werd behandeld een wijziging van de begroting dienst 1958. Coers en De Ren, resp. voorzitter en secretaris-penningmeester van het Merendistrict, Alsmede tot de heer M. v. d. Linden van het district Sas- senheim. die als gasten deze vergade ring bijwoonden. De aanwezigheid van deze heren duidde er al op, dat er deze keer toch wel Iets bijzonders aan de hand moest zijn. Na voorle zing van de notulen en de rekening en verantwoording van de penning meester, waarmee de vergadering zich occoord verklaarde, deed de secretaris dan ook mededeling van het feit, dat de heer Juffermans op de dag af 25 jaar trouwe dienst ach ter zich heeft liggen als lid van het bestuur, waarvan 22 jaar als voor zitter. HIJ bracht de voorzitter bij deze gelegenheid hulde voor de wijze waarop hij de Rijpweteringse ijsclub door woord en voorbeeld wist te lei den. Wie de notulen van zoveel jaren eens naleest (en een secretaris is daarvoor bij uitstek in de gelegen heid) kan zich althans enigermate een beeld vormen van de diensten die deze voorzitter in de loop der jaren aan de club heeft verleend. Een bescheiden huldeblijk was hier dan ook zeker op zijn plaats. Het gewest Zuid-Holland van de K.N.8.B. gaf blijk van zijn waarde ring bM monde van de heer Stroom beek, die na de loftrompet te hebben gestoken aan de heer Juffermans de medaille van verdienste met oor konde van de Z.H.Y. uitreikte. De heer Coers, voorzitter van het Merendistrict is 'n gemoedelijk man. Dat bleek overduidelijk uit de wijze waarop hij vertelde over de uitzon derlijke kwaliteiten van de jubilaris Hij had die vooral ontdekt, toen hij als beginneling het voorzitterschap van het Merendistrict voor zijn reke ning had gekregen. Hij dankte voor de grote hulpvaardigheid die de heer Juffermans hem in die tijd had ver leend, voor de vriendschap die hij van hem had ondervonden en voor de humor waarmee hij de vele ver gaderingen van het district tot aan gename bijeenkomsten had gemaakt. De heer M. v. d. Linden bracht de gelukwensen over van het district Sassenheim dat nogal eens met Rijp- vvetering te maken had als buurver- eniging. De heer Juffermans bracht dank voor de blijken van waardering en vriendschap maar kon zich met de hoorn des overvloeds die over zijn hoofd was uitgestort niet verenigen. Hij vond dat het allemaal maar heel doodgewoon was geweest De bestuursverkiezingen brachten geen veranderingen. Bfj de rondvraag deelde de heer A. Zandvliet mede, dat het misschien nut kon hebben bekend te maken dat hij thuis een sleepdreg had ge reed liggen voor het geval zulk een dreg nodig mocht zijn. De Merentochten bleken van de verkavelineswerkzaamheden weinig of geen hinder te zullen ondervinden. De Molentochten zouden wel de no- nodige wijzieingen moeten ondergaan, Het dammetje in de vaart langs de Zuidweg vormde hoegenaamd geen hindernis, maar was integendeel gun stig voor de betrouwbaarheid van het ijs ómdat daardoor de nogal sterke stroming onder 't ijs werd stilgelegd. De heer Stroombeek bleek geen voorstander .-an de verhoogde af dracht zo maar zonder meer. Hij zou daaraan beoaalde voorwaarden wil len verbinden. Na de verloting kon dank zii de vlotte afwerking van de agenda toch nog tijdig worden gesloten. NIEUWKOOP Geb.: Adrianus Th. H., z. v. H. Hou dijk en W. C. Th. Verbeij; Catharina E. M.. d. v. F. J. T. Kempen en C. M. van Schie. Ondertr.: J. W. H. Smits. 31 jr. te Leiden en H. H. Versluis, 35 jr. HAARl.EMMED"FER Geb.: Frank, z. v. L. Karman on A. E. Hoifschlag; Margriet, d. v. H. Kui ters en W. Stolk; Roland' s, z. v. J. J. Broxterman en M. M. M. v. d. Hoofd; Leendert J., z. v. L. J. Hofland en M. W. C. Fieman; Alexander J. M., z. v. A. W. Schrama en C. M. B. Goes; Marinus C.. z. v. C. M. v den Akker en H. C. Visser; Joris W. R., z. v. R. C. M. J. Beck en A. C. H. Everts; Paulus H., z. v. P. de V'üder en S. M. Verbene. Ondertr.: H. Schalk, 23 jr. en M. C. Onos, 20 jr.; H. Bonvan'e, 25 jr. en M. Leen. 24 jr.; C. v. Wijk. 71 jr. en H. ten Brinke, 50 jr.; A. Bakker, 27 jr. en H. Bazuin. 23 jr.; en B. R. Knibbe 23 jr.; L. P Slikkerveer, 30 jr en J. A. Rondeel, 23 jr.; P de Vries. 25 jr. en W. v. Vuren 21 jr.: N. J. H. Bakker, 31 jr. en G. A. Wesselinv, 26 jr.; J. M. Egberts. 29 jr. cn E. C. j Slingerland, 26 jr.; H. J. Streefkerk. I 27 jr. en J. W. Oostwouder, 24 jr.; hogen van ƒ2600.tot ƒ3120.per jaar ingaande 1 januari 1958. Geb.: Betty, d. v. B. Brand en G. Schraage; Helena B. T. M., d. v. L. N. de Jong en H. M. v. d. Geest; Nico laas J. A., z. v. C. J. de Koning en A. M. T. Kaptein; Mnrin A. W., d. v. A. W. v. Steen en E. H. v. d. Helm; Maria C. C., d. v. C. E. Vei hagen en H. A. T. Onderwater; Harm P., z. v. H. Smit en D. v. d. Boer; Jacoba M. M., d. v. A. P. J. Hijdrn ca C. M. E. v. Bohemen; Berber E., d. v. J. R. Hoogkamer en B. J. Kooomans; Fran- ciscus A. M„ z. v. A, W. M. Meeu- wisse en J. C. E. Schipper; Johannes A P., z. v. P. A. G. de Groot en H. G. Haket. Ondertr.: W. A. Waayer en A. P. B. v. Leeuwen uit Zoeterwot.de; G. M. v. Heiningen en A. C. M. Weerden - burg; G. J. B. v. Helden te Den Haag en P. J. v. Hoeven. Getr.: F. W. J. v. Zijp te Leiden en B. B. H. M. v. Marwi'k; P. A. de Ko ning cn J. P. .'oencwcgen; P. M. Tholhuysen te Rucphen en A. M. v. d. Kaav: J. C. J de Vet te Den Haag en A. P. Kemper. Overl.: Johanna Luns, 74 jr., echt genote van W. Meester. STOMPWIJK LTJ. Zoals alle voorafgaande jaren heeft de LTJ de St. Nicolaas- avond gevierd. Na de ooening van de avond door de voorzitter werden er enkele liedjes gespeeld in afwachting van de komst van de Sint cn zijn knecht die nog steeds de goede eigen schap bezitten de gebeurtenissen van het afgelooen jaar te onthouden, o.a. het verzuim van de secretaris, in Ce krant een verslag te brengen van en kele gebeurtenissen. Er kwamen ook een paar kinderen van de heer v. GeylswHk bij de Sint die het wel een beetje griezelig vonden maar toch niet bang waren. Er werd chocolade melk geserveerd en er werd gezellig gedanst of men deed een gezelschap spelletje. Het was laat toen de voor zitter alle aanwezigen bedankte voor de medewerking. De volgende bijeen komsten zijn dinsdag 9 de kaart avond bij v. Geer. Donderdag 11 dec. zijn bii Joop de kaarten verkrijgbaar voor de districts-dansavond in Bleis- wijk Voor de dames zijn de kaarten Schoolbenodigdheden. Het be stuur van de R. K. Meisjesschool heeft aan het gemeentebestuur ge vraagd om toestemming voor de aanschaffing van 4 tafe's en 4 stoe len ten behoeve van het schoolperso- neel 1 centrifuge en 1 wasmachine voor de v.g.l.o.-klasse: 1 boekenkast voor de personeelsbibliotheek; 20 plastic voorraadbussen en 8 leerlin gensets. B. en W. hebben geen reden om het verzoek af te wijzen zodat de raad wordt voorgesteld aan het ver zoek te voldoen. L. B. Troost, 23 jr. en J. J. D. D v. Eeden, 20 jr.: C. A. Te'leman, 34 jr. en G. M. v. d. Putten, 28 jr.; W. Tim mer, 27 jr. en N. de ürabor, 23 jr.: L. M. Brouwer, 22 jr en E. K. M. Riinsdorp, 21 jr.; A. Tromoert, 24 jr. en P. C. Glas, 22 P. J. v. Leem- Dut. 27 ir. en P. A. Wesseling, 27 jr.: W. J. Witteman, 24 jr. en M F. M. Bosma, 21 jr. Getr.: P. Elsenga en H. T. van Goudswaard: G. H. "ijlman en J. M. Darn; P. A, M. Meckel en M. J. Gor ter; A. G. de Z." rt cn D. C. van der Lans: A. W. v. Rijn en E. Bouwmees ter; W. Heystek cn C. Verbaas; H. J Schalk cn E. Verbaas; H. J. v. Seu- meren en J. W. Kuiicrhovor. OverlL. J. I. Borghols, 66 jr., wedn. van M. C. Hiltrop; Krijgs man, 71 jr., echtgenoot ^an J. de Smit. LEIDSCHENDAM Verhoging wethouderssalaris. Daar Ged. Staten geen bezwaar heb ben om de salarissen van de beide wethouders met 20 te verhogen en het gemeentebestuur van mening is, dat een dergelijke verhoging gerecht vaardigd is wordt voorgesteld de ver goeding voor de wethouders te ver Marktberichten LEIDEN, 5 dec. Vee. Aanvoer 2 stieren, 38 melkkoeien, 250 vette koeien. 33 varekoeien, 13 graskalve ren, 22 vette kalveren, 51 nuchtere kalveren, 82 vette schapen, 2.600 vet te lammeren, 18 varkens (zeugen), 237 schrammen. 633 biggen, 10 gei ten. Totaal 4.039 stuks vee. Notering: melkkoeien 8251100; vette koeien per kilogram schoon ge wicht 2.70—3.25, varelcoeien 500— 850, graskalveren 225350, vette kalveren per kilogram levend gew. 2.002.70, nuchtere kalveren per kg lev. gew. 1.401.60, nuchtere i kalveren per stuk 4065, vette schapen 65—95, vette lammeren 6595, drachtige zeugen 275— 375, schrammen 75100. biggen 40 —45 en tot 52. Handel: voor melk- en varekoeien rustig; vette koeien vlug; graskalve- veren kalm; vette kalveren goed; nuchtere kalveren kalm; vette scha pen en vette lammeren stug; zeugen, schrammen en biggen redelijk. Kaas. Aanvoer; 32 partijen Goudse en 3 partijen Leidse kaas. Noterin gen: Goudse extra kwal. tot 2.39, Goudse eerste kw. 2.26-2.32, Leidse eerste kw. tot 2.35. Handel matig. LEIDEN. 5 dec. Groente. Andij vie 4552; Kroten, gekookt 25; Boe renkool 1323; Rode kool 1112; Groene kool 14; Prei 1226-; Stoofsla 2527; Spruiten A 4358; idem B 38—50; Winterpeen 18; Witlof 66—98 per 100 kg. Bloemkool A 57; idem B 25—44; Knolselderij 11; Sla A 18.10 idem B 12.25—14.10 per 100 st.; Sel.- derij 8.0011.60 per 100 bos. LEIDSCHENDAM, 4 dec. Eieren. Aanvoer 76400 kipeieren. 4000 eieren no 0 18.80—-19.507200 eieren no. 1 17.1017.50; 13700 eieren no. 2 16.2016.60; 26500 eieren no 3 146015.25; 13800 eieren no. 4 13.55—14.60; 6200 eieren no. 5 12.90 —13.50. Tevens werden verhandeld 35 kippen 2.854.25 en 10 konijnen 3.50—8.95. Groente. Sla A 17.10—18.20; sla B 10.90—13.30; sla C 4.401.90; stoofsla 1823; witlof 55—59; andij vie 4547; prei 1214; selderij 48; peterselie 47. R'VEEN, 3 dec. Bloemen. Free- sia 922 95; Cyclamenbloemen 98 1.28; Troschrysanthcn: Red Rolinda 98—1.03; Am. Aanwinst 811.22; Or chid Beauty 811.50; Balcombe Per fection 1.27—1.29; Brigitte 1.03—1.12; Kaufmann 6582; Little America 63 —78; Paris 1.05—1.12; Anjou 1.07— 1.13; Christmas rose 1.05—1.16; Gol den Sail 80—89; Thelma; 98—1.18: Enchantresse 1.20—1.27; Bacchus 60 —69; Princ -s Anne 8087 ct. per bos Idem geplozen Balcombe perfection 2636; Long Island 1324 Enchan tresse 19—27; Orchid Beauty 11 15 Am. Aanwinst 18—23; Red Rolinda 2135; Paris 1213 ct. per stuk. Am. Anjers: sim rood 23—40 sim ro se 26—40; brenner 2935 cardinaal sim 3839 ct. per stuk. VINKEVEEN 3 dec Groente. Andijvie 26—39; Boerenkool 9—14; Groene kool 7—11; Prei 14—16; Spi nazie 70; Spruiten A II 48; Waspeen 15—16; Witlof A II 66—72; Witlof B II 5566 ct. p. kg; Peterselie 7—11; Selderij 3—12 ct. p. bos.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3