Docos had in hei eerste kwariier overwinning op HPSV al binnen Lisse bleef op de goede weg en klopte Geel Wit met 4-1 SJZ protesteerde tegen doelpunt van VTL (2-2) Foreholte-SJC 2-0 RIJPWETERING SPEELDE MET MOEITE GELIJK (3-3) VV0A-MM0 3-3 VNL-Unitas 3-0 Engelse velden Stanley Matthews zorgde voor 4-1 zege van Blackpool op Arsenal MAAivuAÜ 1 DECEMBER 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA K Wie gistermiddag naar het Docos- nomen. Uit een aardige combinatie terrein aan de Boshuizerkade was die Jan van Marwijk een vrije gekomen, met de gedachte: een j schietkans bood, belandde de bal spannende partij voetbal te zien tus-naast het doel; en tweemaal was het sen Docos en HPSV, is teleurgesteld zelfs het been van keeper Meijer, dat in zijn verwachtingen. Want op deze sterker geachte tegenstanders heeft Docos een vrij gemakkelijke 20 overwinning weten te behalen. De Haagse dienaren van Hermandad, die elke week in een andere samenstel- een zeker doelpunt voorkwam. In de tweede helft vond Docos de voorsprong blijkbaar reeds voldoende want er zat niet zoveel fut meer in air voor de rust. En zo kon het ge beuren, dat de wit-zwarte HPSV-ers ling moeten spelen, en dan nog met enkele malen gevaarlijk voor het spelers van ruim dertig jaar, mogen Docos-doel versohenen. Reeds in de de voorhoede van Docos nog dank- tweede minuut ontstond er zo'n ge baar zijn, dat deze té roekeloos met de geboden kansen omsprong, want er hadden nog veel meer doelpunten kunnen vallen. De twee doelpunten, die in het eerste kwartier van de wedstrijd werd gescoord, bleken uit eindelijk beslissend te zijn. Het was Docos, die van de aftrap meteen de toon aangaf, en de Haagse politiemannen op hun eigen helft terugdrong. Na enkele corners op het HPSV-doel, kwam in de achtste mi nuut het eerste succes voor Docos. Midvaar Joost van Marwijk had op de rechtervleugel te bal te pakken gekregen. Vlijmscherp zette hij de bal voor, welke belandde voor de voeten van de aanstormende links buiten Theo van der Bepg, die hard inschoot (10). Het doelpunt, dat zes minuten later gescoord werd, was van veel minder kwaliteit. We kun nen eigenlijk zeggen: een presentje van de HPSV-verdediging, toen deze bleef wachten tot de scheidsrechter zou fluiten voor buitenspel. Toen dit niet gebeurde had Frans Jansen al de bal in het net gedeponeerd (20). De thuisclub bleef in de meerder heid, en nog verschillende malen werd de HPSV-veste onder vuur ge- DSOHOORNWIJCK 2—2 Bij de aftrap bleken bij Hoornwijck maar 9 spelers aanwezig te zijn zodat DSO hiervan al spoedig profijt zou trekken. Reeds na 3 minuten gaf aan voerder Lamfboo zijn mannen de lei ding, even daarna gevolgd door no. 2 van de voet van T. Klos (20). In middels verschenen de twee ontbre kende Hoornwijckspelers en ging de strijd gelijk op. Bij een der DSO-a?m- vallen weid T. Klos in het doelgebied getackeld. De penalty werd te zacht ingeschoten en de keeper van Hoorn wijck kon de bal corner werken. Doordat de DOS-verdedigimg even weifelde met ingrijpen, kreeg de rechtsbuiten van Hoornwijck een kans, die hij niet onbenut liet (21). Nog was de spanning niet gebroken, Hoornwijck zette door. Bij een aan val van Hoornwijck kwam back Lelie veld te vallen, waarbij hij de bal met de hand raakte. De hiervoor toegesta ne strafschop werd door Hoornwijk benut (22). Na de rust werd er niet meer gedoelpunt. LEERDAM—ROODENBURG 3—1. Roodenburg, dat zonder Henzen en Bonnet moest aantreden, heeft hard gewerkt, maar kon na een goede eer ste helft de thuisclub niet weerstaan. Leerdam begon fel aanvallend, wellicht iets te hard, waartegen Po- lanen c.s. zich goed wisten te weren, echter zonder succes .in de voorhoe de. De thuisclub deed' eveneens geen bijzondere dingen, zodat de rust met 0—0 inging. In de tweede helft wisten onze stadgenoten zich aardig los te wer ken en schoten van Logeman en Ouwerkerk hadden zeker een beter lot verdiend. Door een fout in de Roodenburg achterhoede werd het eindelijk 10 en vlug daarna 20. Roodenburg werkt hard voor een be ter resultaat, kwam steeds voor het Leerdam-doel maar miste de, juiste afwerking. Zelfs wist de thuisclub de stand tot 30 op te voeren, waar na Ouwerkerk er in slaagde de ach terstand te verkleinen (31). Leer dam trok zich in de verdediging en steeds ging de Roodenburg voorhoe de ten aanval; echter bleef het schot zoek en behaalde de thuisclub een enigszins geflatteerde overwinning. HBS—RKAW 4—0. Daartoe door van Linden in staat gesteld was het midvoor Bolt die de score opende (1—4)). Na de pauze was RKAW meer agressief. Toch bleken de Leidschen- dammers niet in staat zich voldoende tegen de Kraaien te verdedigen en af en toe was ook de verdediging van de roodwitten de kluts kwijt. Het was niet te verwonderen, dat HBS door een vlugge aanval de verdediging van RKAW wist te passeren. De 16- jarige Lentz liep snel achter de bal vaarlijk moment, maar de bal ging voor het doel langs. Deze tweede helft kunnen we over het geheel ge nomen beschouwen als een periode van de gemiste kansen, zowel bij HPSV als vooral bij Docos. Dit kwam hoofdzakelijk door té lang te wachten om de bal. te schieten. In het rood-witte kamp wacht men nu met spanning op de belangrijke ont moeting van a.s. zondag: Quick Steps Docos. ALPHEN-TYBB 2-1 Het eerste elftal van de v.v. Alphen heeft zondag voor een verrassing ge zorgd door de koploper van de afd. met 2-1 te verslaan. De overwinning is ten volle verdiend. Alphen speel de direct met snelle open aanvallen. TYBB beschikt over een zeer goede, snelle ploeg. Voor de rust had zij een overwicht, in cornerverhouding uit gedrukt van 7 tegen 2. Ook in doel punten had zij een voorsprong: 1-0. Dit laatste was te danken aan een foutje in de Alphen-achterhoede. Alphen had Jansen weer in het doel. Dit bleek een verbetering. Na de rust evenwel kreeg Alphen een overwicht. Na 10 minuten liep Tuinenburg fraai door en bracht de verhouding in evenwicht (1-1). TYBB zette nu alles op alles. Haar zeer hechte verdediging sloot zich nog steviger aaneen en wist van geen wijken. Uit een prachtig opgebouw de aanval van J. Mees nam Dusscha- VVSB—VREDENBURCH 0—1 Twee maal drie kwartier was er maar één ploeg, die de wedstrijd maakte: WSB. De Haagse gasten speelden sloom en langzaam en de dit keer uitstekend op dreef zijnde middenlinie, waarin vooral M. Groot een glanzende partij speelde, had niet de geringste moeite om de Vre- denburcn-aanvallen af te slaan en de eigen voorhoede aan het werk te zet ten. Daarin debuteerde Jack van der Burg, een nog jonge kracht met goede vooruitzichten, die echter voor deze wedstrijden nog wat te licht is. Dat de rust met blanke stand in ging betekende een zeer waarschijn lijk uitstel van executie. Maar in de eerste minuut ..laakte de VVSB- linksback M. de Groot een kapitale blunder, door vanaf het middenveld veel te zacht op zijn doelman terug te spelen. De en'ge man in de Vre- denburch-voorhoede op dit moment, zag zijn kans schoon en zonder veel moeite werd P. Peeters verslagen. (01). Deze onverdiende achterstand prikkelde WSB genoeg om onmid dellijk weer de teugels in handen te nemen en gehoorzaam trok Vreden- burch zich in de verdediging terug. Waarschijnlijk werd dit fataal voor de Bavoploeg. Onafgebroken nu werd het Haagse doel mder vuur genomen, maar er stonden zoveel benen, rom pen en hoofden tussen de bal en het net, dat er praktisch geen door komen aan was. Vredenburch won. BLAUW ZWART-WASSENAAR 4-1. Reeds na zes minuten werd de score geopend door J. Dekleermae- ker, die zijn club op prachtige wijze de leiding gaf (1-0). En 10 minuten later werd het 2-0 door een goede treffer van H. Wildenberg. Na 25 minuten was het vonnis wel zo onge veer geveld: J. Ploeg bracht de voor sprong op 3-0. In de tweede helft kwam Wasse naar wat meer in de aanval en door enkele goede combinaties wisten de groen-witten zich kansen te schep pen, die echter door de Blauw Zwart- verdediging verijdeld werden. Na een kwartier kregen de bezoekers loon naar werken in de vorm van een zeker verdiend tegenpunt (3-1). Tot een verder inlopen van de ten de bal over en gaf het leder snel i achterstand kwamen de Wassenaar- over aan Van Oort, die zijn kans in ders echter niet. Kort voor het einde 'n doelpunt omzette (2-1). De laatste maakte Noordervliet, die de back 15 minuten waren spannend, maar er omspeelde, de 4-1 overwinning tot kwam geen wijziging meer. SJZ heeft tegen VTL slechts gelijkOok de doelman was in een grootse kunnen spelen, doch mogelijk brengt de protestcommissie later nog veran dering in deze uitslag. Voor de rust wogen beide partijen goed tegen el kaar op. In de tweede helft zagen wij wat wij dit seizoen al zo dikwijls hebben gezien: een oppermachtig SJZ. De eerste aanvallen waren voor de groenwitten. Goalgetter Berg had echter een zware bewaking deze mid dag waarvan hij maar zelden los kon komen. Toen hij eenmaal alléén doorbrak en op het doel afstormde werd hij juist buiten het strafschop gebied ten val gebracht waardoor de ze mooie kans verloren ging. Het ging veel te traag bij SJZ mede doordat het effectvolle terrein de balcontrole bemoeilijkte. Ook de Leidse voorhoede was bijzonder agressief vooral de linksbuiten. Een maal bleef de verdediging bij ver meend buitenspel staan en ging de midvoor door. Hij schoot echter tegen de uitgelopen Roeleven op. Op vreemde wijze nam VTL de leiding. Bij een snelle aanval werd de bal over links opgebracht en ingescho ten, keeper Roeleven sloeg de bal weg waarna hij van opzij opnieuw werd ingeschoten. De bal ging echter via de lijn voorlangs waarna arbiter Hakke een doelpunt constateerde. De grensrechter, die bij de cornervlag stond, was echter pertinent in zijn verklaring, dat de bal niet de lijn ge passeerd was. SJZ was een beetje be duusd van deze tegenvaller waarvan de Leidenaars profiteerden en de stand op 20 brachten. Toen ging SJZ de zaken feller aanpakken en nog vóór de rust kon Berg uit een penalty toegestaan wegens hands, de achterstand tot 21 verkleinen. Na rust is SJZ vrijwel voordurend in de aanval geweest. Romijn schoot in droompositie naast, Berg juist over. Veel aanvallen strandden bo vendien op de goede Leidse spil, die, als een rots in de branding stond. LEIDSE VOETBALBOND COMPETITIESTANDEN. Afdeling I. Lisse heeft haar ongeslagen record gehandhaafd door een zwaar bevoch ten 41 zege te behalen op het Haar lemse Geel Wit. Deze uitslag is wel wat geflatteerd, daar de bezoekers in de eerste helft volkomen tegen Lisse waren opgewassen, doch de beslissing viel in de tweede helft doordat Lisse enige gelukkige doelpunten scoorde. kansloos passeerde, terwijl vijf minu ten later van dtr Zwet uit een fraaie pass van Bon nummer vier in het Haarlemse net joeg. (41). Met deze stand kwam het einde, maar het spel van Lisse maakte geen grootse in druk. Het gemis van Tom Boon en het uitvallen van v. d, Poel had wel enige onzekerheid in het spel van Reeds de allereerste aanval van Lisse gebracht. Maar ondanks .dit Lisse leverde een doelpunt op toen alles kan Lisse zeer tevreden met de Elfering een fraaie voorzet van dicht bij wist te benutten (10). Hierna bleef Lisse nog geruime tijd in de aanval, maar geleidelijk aan kwamen de Haarlemmers tot krachtige tegen aanvallen. Tegen de rust moest spil v. d. Poel uitvallen, waarvoor Ruig- rok werd opgesteld. Enkele minuten hierna had midvoor v. d. Bosch met een kopbal succes (11), hetgeen de bezoekers ten volle hadden ver diend. De tweede helft was niet zo fraai als de eerste en na vijf minuten werd een der Lisse spelers ongeoorloofd aangevallen, hetgeen Lisse 'n penltay opleverde, welke door Castien in een doelpunt werd omgezet (21). Geel Wit weerde zich hierna geducht om de gelijkmaker te scoren, doch de Lisse-verdediging wist zich met moeite staande te houden. Eerst na een half uur waren de Haarlemmers een geslagen ploeg, toen Elfering van korte afstand doelman Hoenderdos Forelholte zegevierde over SJC. De Noord wij kers hebben zich krachtig geweerd en vaak een sterke druk uit geoefend, maar het ging af en toe zo nonchalant, dat de zege geen moment in gevaar is geweest. Het eerste initia tief ging van Foreholte uit, voorlo pig zonder resultaat, doch na 8 min. werd een doorgespeelde bal van links beheerst door P. v. Wouw langs de Lirvcel geschoten (10). Even een op dringen van de Noordwijkers, maar de Foreholte verdediging hield goed stand. De strijd ontwikkelde zich dan tot een gelijkwaardig gevecht, want technisch voetbal werd maar zelden gegeven. Beurtelings moesten beide aan en met een hard schot werd het keepers handelend optreden. Toen 20. Toen zakte RKAW wat af, zo zelfs dat een der backs in eigen doel kopte (30). Nog geen vijf minuten daarna was het linksbinnen Ver- steegh, die de voorsprong tot 40 vergrootte. BOSKOOP—WADDINXVEEN 2—2. Na 15 minuten spelen verraste een hard schot van flinke afstand doel- verdediger Straver. Via de onderkant van de lat belandde de bal in het net (01). Hierna nam Boskoop het heft in handen en toen kwam het Waddinxveense doel onder zware druk. Slechts eenmaal wist midvoor Loef uit een scrimmage met een kop bal doelman Van Vuren te verschal ken (11). In de tweede helft ging het spel enige tijd vrijwel gelijk op en neer, totdat uit een aanval over rechts, van Oostrum met een hard schot de Waddinxveense doelman voor de tweede maal onhoudbaar passeerde (21). Boskoop trok zich in de ver dediging terug. Waddinxveen dat nu meer bewegingsvrijheid kreeg, sloeg een beleg voor de Boskoopse veste. Twee minuten voor tijd schoot Bulk, in het nauw gebracht, de bal tegen één van de Waddinxveen-voorhoede spelers. Het terugspringende leder belandde in het verlaten doel (2—2) Alkemade van SJC voor v. Dijk kwam was de Foreholte doelman hem juist iets te vlug af. De r.buiten en mid voor probeerden het bij de Lincel, maar hadden ook geen kans. Toen Foreholte even voor rust actiever werd zagen we een aardige combina tie tussen Bel en v. Dijk waaruit ten slotte v. Wouw 20 scoorde. 4 In de tweede helft was het eerst SJC die alles op alles zette om zo mogelijk het verloren terrein terug te winnen. Het enige wat hun voor hoede bereikte waren enige hoek schoppen, die goed werden wegge werkt door de Foreholte defensie. Eenmaal uit die omklc iming los ge komen ging de thuisclub zich roeren Bel. de snelle rechtsbuiten forceerde enige corners en de linksbuiten zond enige passen voor het doel, waarbij v. Wouw tweemaal ten val werd ge bracht. De toegestane vrije schop be landde bü de SJC-doelman. Ook de gasten brachten het niet verder dan wat hoekschoppen. De laatste fase van de strijd kenmerkte zich door snelle uitvallen van Foreholte. Eenmaal dachten we v. Wouw voor de derde maal te zien scoren, toen de Lincel de bal liet vallen, maar spoedig zijn fout herstelde. Foreholte speelde daarna een gewonnen wedstrijd. 41 zege zijn. Rijpw. 9 7 1 1 15 27—11 Altior 8 6 1 1 13 27—12 KRV 8 5 0 3 10 18—17 Stompw. B 9 3 4 2 10 27—18 SVLV 9 3 3 3 9 21—21 Alph. Boys 9 3 3 3 9 19—19 LDWS 9 4 1 4 9 17—22 Rouwkoop 9 4 0 5 8 20—28 Oranje Groen 8 3 0 5 6 24—24 St. Bernardus 9 2 2 5 6 10—19 Wet. Boys 9 0 1 8 1 10—29 Afdeling II. VN A 10 6 2 2 14 33—22 SJZ 8 6 1 1 13 29—11 MMO 8 5 2 1 12 "40—17 UDO 9 4 3 2 11 19—20 ZLC 8 4 1 3 9 25—19 VTL 9 3 1 5 7 14—24 VNL 9 3 1 5 7 15—28 Leidse Boys 10 3 1 6 7 15—31 WOA 9 2 1 6 5 26—34 Unitas 10 2 1 7 5 17—34 v. Rijpwetering P- Rijpwetering bracht de bal aan het rollen en begon al direct met enkele aanvallen, doch het schieten was on zuiver. Bij een tegenaanval werkte Hillenaar een ingeschoten bal tot corner doch de verdediging hield op ruiming. De Rippers bleven het meest in de aanval en maakten het de gasten nog al eens moeilijk. Na 15 minuten plaatste Zoetemelk de bal goed voor het doel waar v. d. Bosch met een harde kopstoot doel man Kappetein het nakijken gaf. Rijpw. bleef sterker maar het spel in de voorhoede werd te kort gehouden. Bij een gevaarlijke uitval scoorde na een half uur midvoor Oliehoek; het doelpunt werd echter wegens bui tenspel geannuleerd. Verder dan en kele corners kwamen de Rippers voor rust niet meer. Na de rust begon Rijpw. mef een goede aanval waarbij H. Wolvers het leder goed voor doel plaatste waar Zoetemelk echter net naast de staan der kopte. Toen gingen de gasten in het offensief. Een felle aanval werd besloten met een vliegend schot van Oliehoek welke juist langs de, ver keerde kant van de paal ging. De Ripse verdediging moest alle zeilen bijzetten om de enthousiaste aanval len van de gasten te doorstaan. Bij een aanval van de Boys werd de bal driemaal achtereen corner gewerkt en kon Disseldorp, nadat Hillenaar reeds was gepasseerd, het leder nog Rippers kwamen na deze stormloop met een goede tegenaanval waarbij v. d. Bosch goed naar Zoetemelk plaatste die, met alleen de doelman voor zich, juist in diens handen schoot. Het enthousiasme van de Boys was echter nog niet geluwd en weer kwamen zij terug; de gelijk maken kon zo niet uitblijven; dit ge beurde dan ook na een half uur toen uit een hoge voorzet de lange spil v. d. Helm onhoudbaar inkopte (11). Even later alweer een aanval van de gasten waarbij een scrimmage voo*1 het doel ontstond en de ingeschoten bal van de ene staander, over de doellijn, naar de andere stuitte. De arbiter floot af en wees resoluu». naar de middenstip (12). Het laatste ge deelte van de wedstrijd werd enigs zins sensationeel war.» even later werd door een overtreding door een der Boys-achterspt»*ers, binnen het beruchte gebied «»en strafschop toe gekend, welke aoor Hillenaar werd benut en hr was weer gelijk (22). Een felle aanval van de gasten volgde en de ach»erspeler Weenink kon niet anders ö^en dan de bal uit het doel stompen; weer wees de scheidsrech ter naar de stip. De strafschop werd benut door J. Kappetein (23). Met nog enkele minuten te spelen gaf Rijpw. zich nog niet gewonnen en lanceerde nog enkele gevaarlijke aanvallen. Bij een van deze aanvallen ondernam H. Wolvers een van zijn dribbels, passeerde een paar tegen spelers en schoot toen de bal keihard in de onderste hoek (33). Enkele ogenblikken later floot de scheids rechter het einde. De aanvoerder van Rijpw. tekende tegen hst tweede doelpunt van Stompw. B. protest aan. ALPHIENSE BOYS—I OUWKOOP 2—1. Het is de Alphenae Boys dan wear eens gelukt in eigen huis een over winning te behalen. Het moge dan ce i kleine zege zijn, maar deze was zeker verdiend en had met enig meer for tuin zeker groter kunnen zijn. De Voorschotenaren begonnen de wed strijd met 10 man en tornden een kwartier lang op tegen een duidelijk Alphense Boys-overwicht, die dit echter niet in doelpunten wisten uit te drukken. De gasten war er nog niet goed en wel compleet of zij wisten door hun middenvoor uit een corner via een uitstekende kopbal de leiding te nemen (01). Niet ontmoedigd trokken de Alphenaren weer ten aan val en vijf minuten later was het Van Vliet, die mét een ontzettend hard schot van de vleugel de Rouwkoop keeper het nakijken <?af. Vlak voor de rust was het Hoogerwerf, die goed doorliep op een pass van Zaad en met een listige trap de doelman passeer ie (2-1). Na de rust zakte het spelpeil aanmerkelijk en waren het de beide verdedigingen die de aanvallers over heersten, zodat er niet meer gedoel punt werd. vorm. Het was een opeenhoping van spelers op de Leidse helft waar soms alle spelers, op keeper Roeleven na, opereerden. Post kopte uit een cor ner fraai in, maar de bal werd juist onder de lat vandaan geslagen. De Leidse verdediging, met de rug tegen de muur, greep noodgedwongen nog al eens te fors in. Enkele vrije trap pen op de rand van het strafschopge bied leverden evenzoveel kogels van Bosman op zonder resultaat. 14 Min. voor het einde kwam dan eindelijk de zeer verdiende gelijkmaker. Bos man kreeg op links de bal toege speeld. Hij zag, dat zijn medevoor- waartsen gedekt stonden, trok de bal keurig terug naar de l.-back Vrees wijk, die van 35 meter af een kogel loste die doel trof (2—2). Hard werk ten de SJZ-ers voor het winnende doelpunt, maar zover kwam het niet meer. SJZ protesteerde na afloop tegen het eerste doelpunt. DE UITSLAGEN (zaterdag) IA: Alphen—Kagia 4—1; TAVV— NS A 3-4. IB GWS 2—Ter Leede 3 2—2; SVOW 2—Koudekerk 2 3—4. 2A: Lisser B. 3Ouick B 5 12; 2—RCL 3 1—4. 2B: ARG 5—TAVV 2 5—3; Rijnsb B. 5Quick B. 6 26. 3A: Koudekerk 3RCL 4 2- -2; Noord- wiik 4Lisser B. 4 42. 3B: Hazersw. B. 4RCL 5 25: Koudekerk 4TAW 3 21; Leiden 4NSA 2 46; Sleutels 2Hazersw. B. 3 11; Alphia 2Woubrugge 3 03. 3C: RCL 6GWS 4 51; Rouwkoop SLisser B 5 12; Ter Leede 4 Oe^stgeest 3 80. Adspiranten: k: MMO (a)—DOSR (a) 0—2; SJZ (a)— Alph. B. (a) 5—0; Weter. B. (a)—St. Bernardus (a) 4-2. 1: Alph. B. (b)Stompw. B. (a) S.B. n.o. m: Docos (a)-WSB (a) 2—2; Tev- ling. (a)Foreih. (a) 5-0; Warmunda (a)—SJC (a) 0—8. n: SJC (b)KRV (a) 3—2; WSB (b)Teyling. (b) 51. o: meyling. (c)—rrVSB (c) 5-2; SVLV (c)—SJC (e) 2—1; SVLV (b) —SJC (d) 3—1. p. SJC (g)—Foreh. (b) 3—6; Docos (e)-VVSB (d) 2—0. q: UDO (b)SJC (h) 3—3. (zondag) I: Alph. B.Rouwkoop 21; Rijp- weter.— Stompw. B. 33; St. Bern.— Weter. B. 21. IA: Aiohen 3—Lugdun. 3 1—5; AI- ohia 2—Foreholte 2 24; ASC 3— Warmunda 2 02: SJC 2Docos 2 31Tevline. 2—UVS 5 1—1. II: Leidse B.—VN A 1—5; VTL— SJZ 2—2 (op v. SJZ); WOA—MMO 3—3; VNLUnitas L. 3—0. 2A: Docos 3Roodenb. 3 22; SJC 3—WSB 3 1—0; ASC 4—LFC 4 0—4; LDWS 2Rouwkooo 2 20. 2B: Alphia 3Rijp weter. 2 04; Roodenb. 4—Docos 4 2—1; SVLV 2— UVS 6 71; Tevling. 3Lisse 3 41: 3B: SJZ 2—SVLV 3 4—4; WSE 4— Lugdun. 6 21 3C: LFC 6Rouwkoop 3 60; Roo denb. 6Foreholte 6—0; Warmunda 3 —Leidse B. 2 2—2. 3D: Rijoweter. 3ZLC 2 02; WOA 2Teyling. 4 50. 4A: VN A 3—Docos 5 2—2. 4B: ZLC 3—SJC 5 5—1; Docos 6— Foreh. 4 22. 4C: MMO 2Roodenb. 8 100; Or. Groen 4Alph. B. 3 11. 4E SVLV 6—SJZ 4 5—4. Junioren: B: Foreh. (A)—Teyling. (A) 3—2; SJC (A)—Lisse (A) 9—0. C: SJZ (A)—rRiipwetering (A) 5-4; Alph. B. (A)—St. Bern. (A) 7—0. G: Lisse (B)VNL (A) 6—1. H: Docos (O—WSB (C) 4—1; SJC (D)Lisse (C) 4—1. I: St. Bern. (B)—Dococs (D) 22. J: MMO (B)—Stompw. B. (A) 3—2; Alph. B. (O—St. Bern. (C.) 1—3. ST. BERNARDUS—WET BOYS 2—1. Er werd stevig maar rommelig aan gepakt, want na 10 min. was er 'n mengelmoes voor het St. Bernardus- doel; inplaats van de bal weg te wer ken trapte de back P. v. d. Berg in eigen doel (0—1). St. Bernardus nam dat niet en trok toen goed van leer, zodat na 12 min. Kees Kleyn onhoud baar inknalde (11). Een kwartier daarna moest er 'n strafschop geno men worden die in het doel van We- teringse Boys verdween maar niet ge teld werd. Na de thee werd er weinig actief gespeeld; vele schoten liepen op niets uit en kansen bleven onbenut. Maar na 10 min. wist H. Bout 'n onhoud baar schot te lossen en bracht de stand op 21 waarmee ook de wed strijd eindigde. Hedenavond 8 uur houdt Jan Cot- taar in 't Parochiehuis een spreek beurt voor de leden en donateurs met hun dames en ook niet-leden. In een enerverend enthousiast voetbalduel, dat ondanks hardheid toch een sportief karakter droeg, heeft WOA ten slotte nog een gelijk spel uit het vuur kunnen slepen. En dit gelijke spel was volkomen ver diend en het ontnam daarmee het sterke MMO een kostbaar puntje. MMO lanceerde de eerste gevaarlij ke aanval, maar keeper Van Segge- len stak in goede vorm. Ook WOA kwam in de aanval, hetgeen de cor ner opleverde die echter op niets uit liep. Na een kwartier opende MMO de score. De VVOA-keeper was reeds gepasseerd en de bal werd geretour neerd door spil Van der Poel, maar de terugkomende bal kwam bij de linksbinnen, die maar voor het in schieten had (01). MMO hield het beste van het spel en na een half uur was het wederom raak toen de verdediging uit positie was gespeeld. (02). WOA bleef volhouden en vooral de achterhoede en linksbin nen Siem v. d. Poel wisten het spel steeds weer te verplaatsen en kort voor rust loste Kees v. d. Poel een ver schot, dat de doelman niet klem- vast kreeg. (12). Na de hervatting probeerde MMO de zege meteen veilig te stellen, maar steeds kon WOA erger voorkomen. Geleidelijk werd zij sterker en de luide aanmoedigingen van de suppor ters zetten de thuisclub tot grote ac tiviteit aan En juist in deze periode viel aan de andere zijde nog een doelpunt toen de actieve MMO-voor- hoede gebruik maakte van ver meend «buitenspel, (13). De thuis club bleef doorgaan en gooide alles op de aanval. Vijf minuten vóór tyd zag Theo v. d. Poel zijn goed door zetten met een prima doelpunt be loond. (23). Drie minuten later kwam dan de begeerde gelijkmaker en juichte heel WOA uitbundig toen Gè v. d. Fits de bal goed kreeg toege speeld en zwaar gehinderd nog net de bal afgaf aan de toestormende Henk v. d. Geest die prachtig in schoot, (33). Met een verdiende overwinning heeft VNL de eerste helft van de competitie afgesloten. VNL zat di- rekt al voor het doel van Unitas, doch zonder succes. De thuisclub was sterker, maar de voorhoede wist van de kansen geen gebruik te maken. Toen er ongeveer een half uur was gespeeld scoorde VNL, maar de scheidsrechter had buitenspel gecon stateerd. Wat de voorhoede van VNL ook probeerde het lukte niet. Zij vond in de keper van Unitas een groot struikelblok. Deze was in pri ma vorm en wist zeker schijnende doelpunten te voorkomen. Direct na de rust moest de keper van Unitas weer handelend optreden met twee schoten van de midvoor. Na een kwartier spelen nam VNL toch de leiding door een doelpunt van Meer beek. Unitas probeerde alles om ge lijk te maken, doch de achterhoede van VNL gaf niet thuis. Na 35 mi nuten vergrootte VNL nogmaals de voorsprong wederom door een doel punt van Meerbeek. Vijf minuten la ter maakte Breedeveld het derde doelpunt (30). Van de HANDBAL MMO—JONG ADE 3—1 Op een zwaar, glad veld bond MMO de strijd aan tegen Jong Ade. Nadat beide partijen voor elkanders doel wa ren gaan kijken zonder succes, kreeg de snelle midvoor van Jong Ade de bal en met een harde worp bracht zij de stand op 01. Snel golfde het spel op en neer met MMO iets sterker, wat spoedig werd uitgedrukt in een doelpunt (11) Beide doelen verkeerden om beurten in gevaar, maar MMO was de gelukkigste en door een blunder van de overigens prima werkende doelverdedigster, scoorde MMO (21). Hard werd door beide partijen gevochten voor een doel punt, hetgeen bij de hardwerkende voorhoede van MMO resultaat oplever de (3—1). Na de rust sprak de vermoeidheid een woordje mee en was het spel niet zo snel meer en steeds kregen de verde digingen gelegenheid op tijd in te grij pen, zodat er niet meer gedoelpunt werd. MMO kon haar buurmeisjes met lege handen huiswaarts sturen, wat de punten betreft. Hiermede is MMO ook in deze wedstrijd ongeslagen gebleven. Stanley Metthews, 43 jaar oud en nog steeds de „wizard of drubble", de tovenaar op de vierkante meter. Nog steeds? Stanley, de onverwoest bare vleugelman van Blackpool, was zaterdag beter dan ooit. Als een steeds weerkerend schrikbeeld ver scheen hij, met of zonder bal, maar altijd dreigend, in de buurt van het strafschopgebied van Arsenal en het aandeel, dat Matthews had in de 41 zege van Blackpool op de op High bury ongenaakbaar geachte leiders Arsenal, was bijzonder groot. Als grondlegger van drie van de vier treffers in deze Arsenal-neder- laag, die op de tribunes van de Gun ners als een bom insloeg, was hij voor de zoveelste maal in zijn opmer kelijke loopbaan de held van deze voetbalzaterdag. Bijna 55.000 toe schouwers zagen hot hij telkenmale zijn 20 jaar jongere tegenspeler Danny Clapton, de huidige rechts buiten van het Engels elftal, in de schaduw stelde. Arsenal had een excuus voor de matige vertoning. Maar liefst vijf van de beste spelers waren wegens bles sures niet beschikbaar. Ondanks de nederlaag blijft Arse nal de eerste plaats bezetten. Bolton Wanderers bereikte door de over winning op Portsmouth hetzelfde puntentotaal van 25, maar heeft een slechter doelgemiddelde. Met een punt achterstand neemt Wolver hampton de derde plaats in, tezamen met West Bromwich en Preston North End. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Arsenal—Blackpool 14; Birmingham City—Manchester United 04; Bolton Wanderers Portsmouth 21; BurnleyAston Villa 31; EvertonChelsea 31; Leeds UnitedNewcastle United 32; Leicester CityNottingham Forest 03; Luton TownWolver hampton Wanderers 01; Manches- tei CityBlackburn Rovers 01; Preston North EndWest Ham Uni ted 21; West Bromwich Albion Tottenham Hotspur 43. Tweede divisie: Bristol Rovers- Middlesbrough 31, Derby County Charlton Athletic 32; Fulham Barnsley 52; Ipswich TownLiver pool 20; Leyton Or.ëntBristol City 42; Lincoln CityRotherham United 10; Scunthorpe United Cardiff City uitgesteld wegens mist; Sheffield WednesdayHuddersfield 41; Stoke CityBrighton and Hove Albion 30; SunderlandSheffield United 41; Swansea TownGrims by Town 11.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8