mam J &>yma$TAD Leids tracht antwoord van museum Eskimo te formuleren Scherp POTLOOD EN GEEST MAANDAG 1 DECEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA Wat doe je in de kou? Onder bet motto „Wat doe je in de kou?" sluit het Rijksmuseum voor Volkenkunde aan op de actualiteit. Op de nieuwe luchtlijnen, die de poolstreken weer in het middelpunt der belangstelling plaatsen. Maar niet alleen de streken. Ook de mensen, die in die barre woestenij van ijs en sneeuw leven. Hoe kunnen zij zich in dat onherbergzame land handhaven? Hoe slagen zij er in zich staande te houden onder de onmenselijke koude en de eeuwige dreiging van honger? Het Leidse Museum voor Volken kunde dat nooit aarzelt nieuwe we gen in te slaan, wanneer daardoor het beooggde doel sneller of etfectie- het beoogde doel sneller of effectie- laatste tijd steeds meer op mense lijke wijze het onderwerp te benade ren. Men vraagt zich steeds meer af, wie de mens was achter dat dode voorwerp. Wie is de mens, die dat beeldje vervaardigde, dit mandje of die hapoen. Een dergelijke bena deringswijze brengt echter bijzonde re problemen met zich mee. Immers, slechts de dode voorwerpen staan ter beschikking. Maar daarnaast moet omdat er geen plantengroei is. Zo stapt men langs de verschillende af delingen en ziet en leert over de kle ding, de woning, het voedsel, de jacht, zang en dans en de religie van deze nog steeds primitieve volkeren. Maar in het laatste kamertje wordt de bezoeker toch in een conclusie voorgehouden, dat de Eskimo zo leeft, omdat hij niet anders kon. Zeker, in vele gevallen wil hij gretig overne men, wat de beschaving hem te bie den heeft. Maar diezelfde moderne beschaving faalt, wanneer het er om gaat een betere bescherming tegen de intense koude te fabriceren dan die welke de Eskimo's in eeuwen er varing hebben ontwikeld. Spel. De mensen, die deze tentoonstel ling hebben samengesteld, noemen deze wijze van exposeren als het ware een groot spel Een spel tussen toeschouwers en het tentoongestel de. Een spel van vraag en antwoord. Men heeft zich voor ogen gehad te trachten die andere, voor ons zo on m het gesproken woord, het projectie- bekende cultuur eerst over te zetten plaatje, de grammofoonplaat, maar bij grote voorkeur de film te hulp schieten, wanneer alleen het voor werp in gebreke moet blijven. Vraag en antwoord. Tot voor kort was het gebruikelijk bij elke tentoonstelling het onder werp zuiver objectief wetenschappe lijk te benaderen. Dit moest echter tot een zekere droogheid, een be paalde dorheid leiden. Daarom is de tentoonstelling, die in het Leidse Museum geopend werd, in feite een experiment. Men heeft getracht op een menselijke wijze de Eskimovol keren te benaderen, zoals zij leven op Groenland, Noord-Canada of el ders in de poolstreken. „Wat doe je in de kou", vraagt men de levens grote Eskimo, die aan de ingang als 'n soldaat op wacht staat. En de ex positie geeft het antwoord. Hij kleedt zich warm. Ja, maar hoe. Hij woont op uiterst primitieve wijze. Ja, maar hoe? Hij leeft van dieren, van de jacht. Om de eenvoudige reden, wetenschappelijke termen en daarna weer te vertalen in een taal, die een ieder kan verstaan. In hoe verre men daar in geslaagd is? Men kan 't nog niet zeggen. Eerst uit de resultaten, die de educatieve afdeling van het museum hoopt te boeken, kan men een conclusie trekken. Maar wel staat reeds nu vast, dat het Museum voor Volkenkunde, met medewerking van het Museum voor het Onderwijs te Den Haag en de Canadese ambassade er in geslaagd is een indrukwekkend beeld te vor men van het leven en het werken van de Eskimo's in de poolstreken. Dit beeld wordt zo mogelijk nog ver duidelijkt door een drietal films, die de bezoekers getoond kunnen wor den. Zo hoopt men deze bezoekers en in het bijzonder de jeugd te kunnen informeren over deze pool- volkeren, maar vooral hen te door dringen van bewondering voor de mensen, die er in slagen zich onder dergelijke moeilijke omstandigheden in het leven te houden. Deze tentoonstelling zal tot 1 maart 1959 duren. Mijn kind'ren, Sophie en Jeroentje, Die zingen van Sinter Kapoentje. Ook ik zing heel zacht, Tot diep in de nacht: „Get. mij maar een „TIP"' in m'n schoentje". Inz. Hr. J. L-, Leiden ontv. 1 fl. TIP 1 T.fl Bootz' Oude Ge- never. Nwe. Limericks inz. aan H. Bootz - A'dam. 'n TIP VAN BOOTZ Dötf U; (Advertentie) Lustrum Accordeon Orkest ,,Neerlandia" Tijdens een bespreking met de Leidse pers heeft de heer Louw Boellaard, dirigent van het Accor deon-orkest „Neerlandia" enige bij zonderheden medegedeeld over dit gezelschap, dat op 12 dec. a.s. zijn eerste lustrum viert. De leden van dit orkest, ten hoogste 20 in getal, be staan op z'n minst uit semi-profes- sionals en zijn bijna allen leerlingen van de heer Boellaard, die docent is aan de Toonkunstschool. Het gezel schap heeft reeds in geheel Neder land concerten gegeven maar ook in het buitenland, o.a. in in Neurenberg en Straatsburg. In het komende sei zoen staat weer een tournée door het land voor de deur. Het streven van Neerlandia is: hoe WIM KAN OVER SCHOUWBURG Een uitspraak van Wim Kan in het nieuwe programma van K. en O.: „Nederland en de Leidse Schouw burg doen mij altijd aan elkaar den ken: als 't er niet meer is, zal je het pas missen!" Veertig jaar heeft mej. J. C. Catijn haar werkkracht en toewijding fegeven aan het onderwijs als leer- racht aan het Liefdewerk van de H. Cunera te Leiden. Donderdag a.s zal de dag van dit jubileum niet on gemerkt voorbij gaan. De jubilaresse wordt een herdenkingsdag aangebo den door het bestuur van de H. Cu nera, die begint met een H. Mis in de St. Petrusparochie op te dragen door een broer van mej. Cattijn, tot in tentie van de feesteling, waarna een ontbijt volgt en een receptie voor oud-leerlingen, vrienden en beken den van 11 tot 12 uur in het klooster „De Voorzienigheid" aan de Hoge- woerd. De kinderen zullen 's middags ter ere van de jubilaresse toneel stukjes opvoeren. Zaterdagmorgen nam de heer J. Arnoldus, wegens het bereiken langer, hoe meer originele accordeon- Van de pensioengerechtigde leeftijd muziek te gaan uitvoeren, maar ook afscheid van de Hollandse Construc- arrangementen. Een vruchtbaar ar- j tiewerkplaatsen te Lelden, waar hij beidsveld ligt open in de werken van gedurende meer dan dertig jaar CoK Po.K On 19 rinr, werkzaam is geweest als aanbouwer. De heer Arnoldus werd toegespro ken door de heer S. v. d. Wetering, die hem namens het personeel 'n enveloppe met Inhoud aanbood. Na mens de collega's uit de loods waar in de heer Arnoldus gewerkt heeft, overhandigde de heer Len- hem een complete visuitrusting. Uit naam van de personeelsvereniging „De Stalen Band", bood de heer Lamande schei dende functionaris een fruitmand aan. Hierna begaf men zich naar de directiekamer voor een afscheid in kleiner kring. Door het architectenbureau B. Buurman en ir. M. P. Schutte, Crone- Joh. Seb. Bach. Op 12 december dan wordt het le lustrum met een con cert in 't Sint Antonius Clubhuis ge vierd met een mooi programma van werken van Rossini (arr.), van Mat- thyas Seiber (orig.), Ponchielli (arr.), en van prof. Hans Brehme. Als laatste werk voor de pauze Con certino voor piano, accordeonorkest en slagwerk van onze stadgenoot Henk Briër, die tevens de klavier- partij zal vertolken. Na de pauze wordt overgegaan naar de lichte muze; muziek, die haar eigen waarde heeft, bekoorlijk is, en vele van de concertbezoekers voldoet. No. 520. Horizontaal: 2. zekere dans, 6. wereldtaal, 8. Nederl. schilder, leerling van Rembrandt, 10. tapvor- mig, 12. mogelijkheid tot een geluk je, 13. stapelmeter (afk), 14. achting, 16. sint (afk.), 17. zwartbruine verf, 18. spil van een wiel, 20 telwoord, 21. rund, 23. verschoten, 25. zijde, 27. vriend (Fr.), 29. ontkenning (spreek taal), 30. kunstmens. Verticaal: 1. snibbig, 2. zeepwater, 3. muzieknoot, 4. meisjesnaam, 5. verpozing, 7. waterkering, 9. ge wicht, 11. stengel, 12. vallend sluit- ijzer, 15. gem. in Gelderl., 18. wissel borgtocht, 19. jongensnaam, 21. tel woord (Eng.), 22. loot van een plant, steinkade 18 te Leiden, is namens de Leidse Duinwater Maatschappij on derhands aanbesteed. Het bouwen van een kantoorgebouw met woning. Er waren 5 aanneming-bedrijven uitgenodigd welke ''an hoog naar laag als volgt inschreven: N. W. Wernink's Beton Maatschap pij te Leiden f 565.700; N. V. v./h. H. J. Nederhorst Gouda ƒ557.000; firma Bik en Breedeveld Leiden 548.500; N. V. Bataafse Aann. Mij. v./h. J. v. d. Wal en Zn. te 's-Gravenhage voor 538.000; M. v. d. Bent, Joh. de Witt- straat 5 te Wassenaar 478.050. De gunning is aangehouden. In het grote verbandvan het K.A.B.-winterprogramraa hebben de kinderen van de K.A.B.-leden uit de Sint Leonardusparochie zaterdag middag een leuke filmmiddag aan geboden gekregen. Er waren vele kinderen samengekomen in het club huis van de speeltuinvereniging „Westerkwartier" aan de Ten Kate- straat. En er is genoten van de dwaze films, die er gedraaid werden. Gezien de reacties was de jeugd enthousiast. We zijn van mening, dat de K.A.B. door deze kinderfiïmmiddagen een grote mate van binding bereikt met spreken van een succes. Op zaterdagmiddag organiseerde de speeltuinvereniging „Rondom de Watertoren" voor haar kinderen een Sint Nicolaasfeest in het St. Antonius Clubhuis. Door de kinderen onder leiding van het damescomité werd het sprookje opgevoerd van „Jan Klaassen en Katrijntje in Sprookjes land". Na afloop hiervan kwam 't hoogte punt de binnenkomst van St. Nico- laas en zijn zwarte knecht, die han den te kort kwam om vele kinderen de hand te geven. Gezelligheid bij Clos en Leembruggen Er heerste zaterdagavond een ge zellige stemming in de Stadsge hoorzaal. Het bestuur van het Jubileumfonds van de Sajetfabr. P. Clos Leembruggen had daar nl. een feest georganiseerd met medewerking van het gezelschap Berry Kievits en Gerard Walden. Vijf jubilarissen, nl. de heren A. van Wijk (40 jaar), G. de Jong, H. Velthuizen. J. Seriier en F. Logeman (25 jaar) maakten deel uit van de ere-gasten. Na het wel komstwoord van de voorzitter van het Jubileumfonds, de heer J. Hartevelt, die o.m. leden van di rectie en afgevaardigden van zus terverenigingen mocht begroeten, traden de jubilarissen en hun echtgenoten de zaal binnen. Op het podium werden vele woor den van dank en waardering tot hen gericht. De heer Hartevelt bood be halve zijn gelukwensen ook een aan tal geschenken aan. Namens de ju bilarissen sprak de heer Van Wijk een woord van dank. Het gezelschap, dat deze avond op zou treden, bestaat tien jaar en voerde daarom de revue „Anders dan anders" op. Een vrolijk pro gramma van zang, dans, muziek en spel werd in vlot tempo afgewerkt. Alle zang- en danssolisten namen deel aan een carnavalsfeest in Ve netië, terwijl er vanzelfsprekend ook een bezoek aan Parijs werd afgesto ken. De verschillende schetsjes wer den enthousiast gespeeld, ook aan de andere programmapunten was veel aandacht besteed. Een van de hoog tepunten van deze avond was onge twijfeld de filmvoorstelling anno 1920. Met een bijzondere belichtings techniek kon een alleraardigst effect bereikt worden. Behalve Berry Kie vits en Gerard Walden werkten aan de lustrumrevue mede Harry Boda, Nol Kievits, Louise de Montel, Mitzy Tieland, The Rile Brothers, John van Heumen en het danspaar Frances and Capy. Het revueorkest stond onder leiding van André van Watingen. De decors (van Stephan Geerling) en de kostuums (van Coby Sty len) waren alle zeer fraai. Na afloop der voor steling was er een bal onder leiding van de heer J. Alphenaar. „The Woodchoppers" uit Den Haag zorg den voor de dansmuziek. AFSCHEID BIJ DE LICHT FABRIEKEN. Na een diensttijd van ruim 38 jaar heeft de heer J. Labordus zaterdag de Stedelijke Lichtfabrieken met pensioen verlaten. In de directieka mer sprak bij afwezigheid van de di- rekteur, ir. H. J. G. Klinkert, zijn dank en waardering uit voor de wij ze waarop de heer Labordus steeds zijn werk had verricht en wenste hem het beste toe voor de komende jaren. Ook zijn chef getuigde van zijn lof voor de arbeid van de schei dende funcitonaris. Namens de per soneelsvereniging werd hem een ca deau aangeboden als herinnering aan de tijd bij de Lichtrabrieken doorge bracht. In de kantine volgde nog hartelijk afscheid van zijn naaste col lega's. De heren H. Ph. Raaphorst en H. J. Erades spraken de heer Labor dus toe en haalden daarbij nog eni ge aardige herinneringen op uit diens lange diensttijd. Deze laatste mocht tevens nog enige geschenken in ontvangst nemen. Hierna dankte de heer Labordus allen hartelijk voor de bewijzen van vriendschap bij zijn vertrek ondervonden en ver zekerde dat hij steeds met genoegen aan zijn werkking bij de S.L.F. zal blijven terugdenken. Leidse Universiteit VOORSCHOTEN De begroting goedgekeurd Na het uitvoerige antwoord van het col lege van B. en W. op de gehouden algemene beschouwingen, werd in dezelfde raadsvergadering de begro ting van de gemeente en de begro tingen voor de bedrijven in behan deling genomen Gezien het late uur werd besloten de begroting hoofd stuk voor hoofdstuk door te nemen. Hier en daar waren nog wel enkele opmerkingen, maar tenslotte werden de begrotingen door de raad aan vaard. Alleen de heer Fortanier wenste de aanmerking te hebben tegengestemd bij een post op de be groting inzake een onderhoudspost voor een dienstwoning, welke vol gens hem aan de hoge kant was. Commissaris der Koningin De commissaris van de provincie Z. H. zal woensdag a.s. een officieel be zoek brengen aan Voorschoten. Mr. J. Klaasesz zal door de burgemeester worden ontvangen. De raad zal een korte vergadering met de commissa ris waarna enige bedrijven in Voor schoten zullen worden bezocht. Aanrijding Zaterdagavond om half tien vond in de bocht van de Koningin Julianalaan een ernstig botsing plaats Een auto, bestuurd door P. v. d. B. uit Amsterdam, met nog drie inzittenden kwam uit de richting 's Gravenhage en vloog na bij de Gereformeerde kerk uit de bocht en kwam terecht tegen een al daar staande lantaarnpaal, die af knapte. De auto werd zwaar be schadigd, maar de inzittenden kwa men er nog slechter af. De chauf feur was bewusteloos en ook de ove rige 3 inzittenden hadden verwon dingen. Allen zijn naar een Leids ziekenhuis vervoerd. Schaakuitslagen Groep 1: Bo venMaat 01; RenswouwP. Se gaar 01; Waasdorpvan Os 1—0; SluyterBraggaar Sr. 10. Groep 2: van Ewijkv. d. Geer 10; VerstratenHulleman 10; GrobbenR. Vermet 10; Anker van Boekei 01; v. d. Akkerv. d. Werf 01; v. d. MareiG. Berkhuij- zen 10; Verstratenv. d. Werf 1—0. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Maandag 1 December 1858. Advertentie: Leydsche Schouw burg. Maandag a.s. (No. 3 van 't Abonnement) Clotilde op de Wraak eener vrouw, toneelspel in 5 bedrijven, naar het Fransch. lste bedr. de misdaad door lief de; 2e bedr. de stem van het ge weten; 3e bedr. de minnenijd; 4e bedr. de wraak; 5e bedr. het berouw. Daarna Vrouwentra nen, blijspel in één bedrijf. Bei de stulïken nooit alhier ver toond. Aanvang ten half zeven de voorzitter voor zijn hartelijke woorden en vroeg de jeugd om in de toekomst minder baldadig te zijn. Het was hem n.l. ter ore gekomen, dat jongelui op 22 november j.l. een postbus in de Van Heemstrastraat in brand hadden gestoken, waardoor de post verloren was gegaan. Hij spoor de hen aan tot beterschap en beloof de op de avonden van maandag 1 december tot en donderdag 4 decem ber a.s. de leden met een huisbezoek te vereren. Na de tractatie die nu volgde, werd de jeugdbrigade „Oud papier" in het zonnetje gezet De voorzitter prees hun werk, dat het mooie bedrag van 800.— had opge bracht. Hierna gaf de plaatselijke Chr. Mondaccordeonver. „Excelsior" onder leiding van de heer J. Kriek, een programma van muziek, zang en voordracht ten beste, waarvan de jeugd volop genoot. Aan het slot dankte de voorz. al len, die hadden medegewerkt aah deze prachtige middag. SASSENHEIM SINTERKLAAS BIJ DE KINDEREN VAN D.V.V. De kinderen van de leden der buurt- en speeltuinvereniging DVV werd zaterdagmiddag in het KSA- gebouw een groot Sint Nicolaasfeest aangeboden door het bestuur der vereniging. Ongeveer 800 kinderen hebben van een puik verzorgde middag kunnen genieten. Nadat om twee uur de kinderen van twee tot zes jaar enthousiast de Sint en zijn gevolg hadden begroet, bleven zij onder muzikale leiding van de heer de Zwart piano en M. Hogervorst, accordeon, een tijd lang bijeen. Met veel vuur deden zij bij ver schillende spelen en zangnummertjes hun best om wat lekkers in de wacht te spelen. Na vele tractaties gingen de kinderen blij en voldaan huiswaarts om plaats te maken voor r.de kinderen van zeven tot vijftien Voor het eerst na lange 4jd, is er die Qm vier uur met ge_ W rmo ds zang( e sint verwelkomden. De voorzitter, de heer H. Hogervorst, verwelkomde St. Nicolaas en dankte hem dat hij ondanks zijn druk pro gramma kans had gezien een hele middag in Sassenheim te vertoeven. De Sint, het woord nemende, dankte WARMOND Tafeltennisver. „Steeds Vooruit". weer nieuws van de tafeltennisvereniging „Steeds Voor uit". De afgelopen week heeft de ver eniging aan verscnillende wedstrij den deelgenomen Het tweede elftal behaalde een 64 overwinning op Meerburg uit Leiden. Het eerste damesteam verloor ir,it niet minder dan 9—1 van P.T.T. uit Leiden waaruit blijkt, dat er intensiever ge traind zal moeten worden. Ook het eerste heren-team had geen beste dag want dit team moest in Cet uit Den Haag de meerdere erkennen. Ook hier spreken de cijfers 28 een duidelijke taal. angezien wij echter pas in het begin van het seizoen zijn. kan er nog veel goed gemaakt wor den. Voor de volgende week staan op het programma Steeds Vooruit 2 R.T.C. 3, welke wedstrijd maandag a.s. in Warmond wordt gespeeld. De wedstrijd vangt aan 's avonds om 7.45 uur. De komende week hebben het eerste dames- en hefenteam rust. Clubhuis De Spreewpot (SFL) Nieuws van het tafeltennisfront Gisteren stond 't clubhuis van het S.F.L. aan de Nieuwe Rijn in de be langstelling van vele liefhebbers uit de tafeltenniswereld. De SFL tafel tennisclub organiseerde nl. een tour- nooi, waaraan werd deelgenomen door de Baronie uit Alphen aan den Rijn, 't clubhuis de Myrt clubhuis „In de Vrolijke Arke" en de organi serende club zelf. De prijzen werden als volgt behaald: Afdeling dames: lste prijs: Corrie Balk (Baronie); 2e prijs: A: Lens (Vrolijke Arke). Afdeling heren: Winnaarsronde: le prijs: C. de Veth (Baronie); 2e prijs T. Ster (Myrt); 3e prijs Coolen (Myrt). Middenronde: J. v. d. Klaauw (Spreewpot). Verliezersronde: Hurk (Baronie). Als bijzonderheid willen wij nog vermelden dat de tafeltennisclub op het clubhuis pas een jaar bestaat en dat dit tournooi door twee leden n.l. J. v. d. Klaauw en Ch. Uljé volledig en goed is georganiseerd. Dit is op treden naar buiten. Bronzen medaille voor de heer C. H. van Dijk Vanmorgen werd de heer C. H. vanfunctionele kleuren hun intrede heb- Na 38 jaar in het Rijksherbarium Afscheid van H. J. v. d. Reyden als amanuensis Zaterdagmorgen werd op het Rijks- aardige attentie werd de ver trekken- herbarium afscheid genomen van de de bereid door de firma Hartevelt en Dijk, schilder eerste klas, in het stad huis te Leiden onderscheiden naar aanleiding van het feit, dat hij veer tig jaar in dienst is van de gemeen telijke reinigings. en ontsmettings- dienst. Mèt echtgenote en kinderen werd de jubilaris vanmorgen in de koffiekamer van het stadhuis ont vangen, waar hij werd toegesproken door wethouder mr J. Drijber, die een woord van gelukwens sprah na mens het college van Burgemeester en Wethouders. De wethouder herinnerde aan de i gebeurtenissen, die de dienstperiode van de heer Van Dijk kenmerkten; 1 er is veel veranderd in deze veertig j jaar, ook bij de Reinigingsdienst, waar bij de indiensttreding van de jubilaris nog paarden voor de kar stonden en het vuil verbrand werd. Als schilder bracht de heer Van Dijk kleur in het leven, ook in dat van de Reinigingsdienst, waar moderne ben gedaan. Weth. Drijber noemde de jubilaris een veelzijdige en opge wekte werkkracht, die bereid is op verschillend gebied zijn bekwaamhe den te demonstreren. Hij overhan digde vervolgens van de heer Van Dijk het gebruikelijke getuigschrift van b. en w., de gratificatie en speldde hem daarna de bronzen me daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op. Namens de personeelsvereniging bood vervolgens de heer C. Vermeer mevrouw Van Dijk bloemen aan en een geschenk onder couvert aan de heei Van Dijk. Tenslotte sprak de heer G. J. Ezendam, als directe chef van de jubilaris een gelukwens waarna de heer Van Dijk een dank woord sprak voor de eer die hem te beurt was gevallen. Bij de foto: mr Drijber speldt de heer Van Dijk de bronzen medaille Geslaagd voor het semi-artsex. de heer L. A. S. de Koning te Den Haag. Geslaagd voor het artsex. de 24. schijn, voorkomen, 26. voorvoeg- heren J. van Dam te Amsterdam, E. sel, 28. afnemend getij. I J. Hekking te Den Haag en J. M. F. Oplossing morgenavond. I Kroft uit Noordwijkerhout. amanuensis A, de heer H. J. van der Reyden, die na een diensttijd van ruim 38 jaar, dit Instituut ging ver laten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Om 10.30 uur werd de scheidende functionaris met zijn familie ontvan gen in de directeurskamer, waar be halve het voltallige personeel een aantal genodigden aanwezig waren. Als eerste spreker voerde de direc teur, prof. dr H. J. Lam het woord. Deze gaf in zijn toespraak op geestige wijze een overzicht van de veelzij dige werkzaamheden, door de heer Var. der Reyden verricht. Verder werd nog het woord ge voerd namens het personeel door de administrateur, de heer H. Verkuil, die eveneens de vele verdiensten de revue liet passeren Namens het College van Curato ren sprak de heer W. F. Neuteboom, hoofd van de afdeling Personeelsza ken der Rijksuniversiteit. Prof. dr C. S. S. J. van Steenis voerde het woord namens de vaste gasten van het Rijksherbarium, in het bijzonder namens de Flora Ma lei .ana. De oud-conservator dr J. Th. Hen- rard en dr D. de VisserSmits haal den nog enkele herinneringen op. De toespraken werden vergezeld Zn. te Leiden; aan mevrouw Van der I Reyden werden bloemen aangebo- den. De scheidende amanuensis sprak een dankwoord, waarna men nog ge ruime tijd gezellig bijeen bleef. Burgerlijke Stand Geboren: Robert David Ronald zn van A. Daalmeijer en H. Wories; Aiko Albert Dirk zn van H. J. Teijen en A. Verschoor; Rob zn van A. Zandbergen en C. van der Ploeg; Andries zn van J. van Loon en M. P. Rijsbergen; Wilhelmus Theodorus zn van A. T. Boting en M. H. Over- dijk; Steven Dominggus zn van D. Pattiapon en M. M. Kroon; Dionisius zn van D. van der Mee en G. Bekooy Henricus Johannes Maria zn van C. t J. E. van Lith en A. M. Nieuwenho- ven; Anthonius Jozef Hendrikus Ma ria zn van A. B. Hilders en C. M. de Groot; Hendrik Jan zn van H. S. Kappelle en S. J. M. van Maarse- veen. Getrouwd: C. W. Kok en O. Mis- lowska. Overleden: C. Loggen 84 jr man; C. Zwagerman 40 jr man; L. G. van Delft 80 jr weduwe van J. R. Baart; J. W. J. Scnouten 85 jr man; P. H. van een geschenk onder couvert. Een E. M. Klijnen 6 jr zn.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2