West-Berlijn wenst Chroesjtsjefs plan niet Bulgarije's staatshoofd overleden °m KORT te gaan: De raad van Sassenheim aanvaardde begroting Tot 15 december TOT 15 DECEMBER 10°/o EXTRA KORTING visie op televisie VK1JDAG 28 NOVEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA SOWJET-NOTA WORDT TE BONN BESPROKEN Volgens Westberlijnse politieke kringen is bet Sowjet-voorstel om West-Berlijn tot een „vrije tad" te verklaren, die niet aan West-Duits- land of aan andere staten gebonden zou mogen zijn, „volstrekt onaan vaardbaar". Men meent in Westberlijnse poli tieke kringen voorts, dat het Sowjet- Rasslsche voorstel ten doel heeft niet slechts het vraagstuk-Berlijn, doch ook het gehee Duitse probleem en eventm. 1 internationale vraagstuk ken van nog wijdere strekking ter sprake te brengen, dit om het ge sprek over een eventuele topconfe rentie weer op gang te brengen. In officiële Westerse en Duitse krin gen te Berlijn wilde men, in afwach ting van een nauwkeurige bestude ring van de tekst der Sowjet-nota, nog geen commentaar hierop geven. „A.F.P." meldt uit Londen, dat de POLITIEKE BEWOLKING De vraag waarom de spanningen tussen de politieke partijen syste matisch worden vergroot, hebben wij in ons laatste artikel nog niet be antwoord. Het zijn uiteindelijk deze vragen, die in deze politieke situatie moeten worden gesteld: Waarom heeft de fractie van de P. v. d. A. welbewust haar verplich tingen aan het regeringsprogram op gezegd? Waarom maakt de P. v. d. A. ge bruik van het simpele, wetsontwerp tot uitzending van militairen naar Nieuw-Guinea om deze spanningen nog te vergroten? Waarom komt de P. v. d. A. nu reeds met een categorisch verzet te gen een eventuele huurverhoging, terwijl zij weet, dat de regering (dus ook de socialistische ministers) dit ernstig overweegt? Totdat zich de spanningen open baarden, is men veelal geneigd ge weest van de gedachte uit te gaan, dat de P. v. d. A. geen kabinetscrisis zou willen riskeren, omdat een kabi netcrisis en daarvan is iedereen overtuigd onherroepelijk zou uit lopen in kamerontbinding en nieuwe verkiezingen. Men redeneerde aldus, dat bij nieuwe verkiezingen nu de P. v. d. A. dezelfde of nog grotere verliezen zou lijden dan zij reeds heeft geleden bij de laatste verkie zingen voor de Provinciale Staten en voor de gemeenteraad. Men dacht dan, dat de P. v. d. A. dat zeker niet opnieuw zou willen riskeren, maar eerst zou willen trachten de aange richte schade te herstellen. len in deze conflicten ook an dere overwegingen een rol. Die andere overwegingen zijn de spanningen binnen de P. v. d. A. zelf. Die spanningen liggen allereerst in het politieke vlak. Wij hebben hier reeds opgemerkt, dat de laatste verkiezingen voor de P. v. d. A. bepaald zeer teleurstellend zyn geweest. De partij heeft een afbrokkeling ondergaan, waaraan de linkervleugel van de partij voor een goed deel de schuld draagt. Het is die linkervleugel, die weer afzwenkt naar de dagen van het „ge broken geweertje" en die de Paci fistisch Socialistische partij de wind in de zeilen heeft geblazen. Aan deze partij heeft de P. v. d. A. een goed deel van haar verlies te danken. Maar er is meer. Ook het N.V.V. ondervindt de terugslag van deze beweging in de partij. Men fluistert, dat het N.V.V. het laatste jaar vele duizenden leden heeft verloren en ditzelfde N.V.V. zal het moeilijk kunnen tolereren, dat het in leden aantal, dat betekent in de vakbe weging in macht, zou zakken bene den bijvoorbeeld de K.A.B. Het kan nu kiezen tussen twee kwaden, óf het kabinet laten zitten tot 1960 en intussen trachten het verloren gegane terrein zoveel moge lijk te herwinnen. Of eerder een ka binetscrisis forceren op een breuk punt, dat zoveel goodwill kan geven bij de verkiezingspropaganda, dat men direct een gedeelte van het ver loren terrein kan terugveroveren. Er zit voor de P. v. d. A. niet zo veel aantrekkelijks in tot 1960 te wachten, omd de politieke partijen wel niet van zins zullen zijn hun ge vestigde opvattingen over de ver dediging binnen de Nato, over Nieuw-Guinea en over de belasting verhogingen in te perken alleen om de P. v. d. A. tegemoet te komen. Van de andere kant weet de P. van de A., dat er na nieuwe verkiezingen alle kans is, dat zij niet meer in de regering zal terugkeren en misschien wenst zij dit ook wel, om eerst eens enkele jaren de stellingen binnen de eigen partij te kunnen nagaan en zo nodig verbeteren. Van een ombuiging van het kabi netsbeleid in socialistische richting zal in de resterende anderhalf jaar wel geen sprake zijn. In die gedachtengang kan er voor de P. v. d. A. meer aan gelegen zijn een poosje in de oppositie te gaan en via aanvallen op de regering en agitatie haar positie te verbeteren dan maar rustig af te wachten of 1960 niet nog een slechter resultaat bij de verkiezingen zal opleveren. Het is allemaal nog niet te zeggen wat er gebeuren zal. Maar er is voor een brand nu al voldoende materi aal aangedragen. De vraag is of het in de komende maanden ook in brand zal vliegen. Britse regering, blijkens van Engel se diplomatieke zijnde ontvangen me dedelingen, niet voornemens is in te stemmen met een minder gunstige status voor West-Berlijn dan de hui dige. Er is ook geen sprake van te rugtrekking der Britse troepen uit Berlijn of een erkenning van Oost- Duitsland. De woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft medegedeeld, dat vertegenwoor digers van de Verenigde Staten, Groot-Brittanni, Frankrijk en West- Duitsland thans te Bonn de jongste adviezen de vorige dag uit Wallstreet en de koersen van de meeste aande len stegen daar. Het nieuws uit Ber lijn had echter geen zichtbare in vloed. Amerikaanse hulp voor Soedan Op Abboeds voorganger als pre mier, Khalil, was door de oppositie in verband met mogelijke Amerikaanse hulp felle kritiek geleverd. Volgens waarnemers kan Abboed's verklaring mogelijk worden beschouwd als een aanwijzing voor de internationale richting van zijn recente staatsgreep waarbij hij Khalil afzette. De nieuwe premier van Soedan, generaal Abboed, heeft verklaard, dat Sowjet-nota bespreken. Hierbij wordt Amerikaanse hulp in beginsel voor ook aandacht geschonken aan de ver- Soedan aanvaardbaar is, ook al zou- klaring van de Amerikaanse minis- den volgens hem bij de uitvoering ter van buitenlandse zaken Foster van de aangeboden hulpovereen komst enige moeilijkheden kunnen rijzen. Abboed verklaarde dit donderdag in Khartoem tegenover een Egyp tische journalist, nadat zijn kabinet de kwestie van de Amerikaanse hulp uitvoerig bestudeerd had. In gezaghebbende Britse kringen wordt verklaard, dat de Engelse re gering weliswaar onderhandelingen met de Sowjet-Unie wenst, doch dat zij niet in zal stemmen met bespre kingen over het vraagstuk-Berlijn alleen. „Dit probleem kan slechts in het kader van het algemene vraagstuk der Duitse hereniging worden be handeld", aldus deze kringen. VOORLOPIGE AMERIKAANSE REACTIE. Reuter meldt uit Washington, dat de eerste reactie der Verenigde Sta ten waarschijnlijk zal zijn, dat de Westerse mogendheden niet bereid zijn, om enig recht in Berlijn prijs te geven. Dit is ok woensdag jl. reeds door de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Foster Dulles op diens persconferentie verklaard. De bewoordingen, waarin de jong ste Sowjet-nota is gesteld, hebben in Amerika de vrees voor een com munistische poging in de nabije toe komst, om de weg-, spoorweg- en wa terverbindingen van West-Berlijn af te snijden, weggenomen. DE REACTIES DER EFFECTEN BEURZEN. De effectenbeurs in West-Berlijn heeft donderdag op de Sowjet-Russi- sche nota over Berlijn gereageerd met koersstijgingen tot omstreeks tien punten. Ook maatschappijen met be langen in West-Berlijn profiteerden van de opgewekte stemming. Uit Frankfort wordt gemeld, dat de publikatie van de Sowjet-Russische nota op de Westduitse effectenmark- ten zeer grote vraag naar aandelen deed ontstaan. Zelfs aandelen van maatschappijen, waarvan de activa zich geheel of ge deeltelijk in West-Berlijn bevinden, gaven koersstijgingen van 6 a 7 pun ten te zien. Op de Londense effectenbeurs was de stemming opgewekt door hogere Georgi Damynov, voorzitter van het presidium van de Bulgaarse na tionale vergadering (een functie, die overeenkomt met die van staats hoofd) is donderdag plotseling in So fia overleden. De laatste maanden is hij alleen maar bij officiële gelegenheden in So- treden. Donderdagochtend was hij nog aanwezig bij de openingsvergadering van het congres der communistische jeugdbeweging, waarop hij aan de jeugdbeweging de orde van Dimitrov verleende. Damynov is 60 jaar geworden. Hij was reeds vroeg revolutionair en communist, in lf .9 sloot hij zijn stu die aan de Sowjet-militaire academie af, waarna hij verscheidene jaren in het rode leger diende. N? de oorlog werd hij eerst minister v~n defensie van Bulgarije en later voorzitter van het presidium der nationale vergade ring. Volgens het Sowjet-persbureau Tass is in de Sowj et-republiek Ka zakhstan (Miden-Azië) een onder grondse zee van heet water met een oppervlakte van ongeveer 500 vier kante km ontdekt. Bij zuiveringsoperaties op West- Cyprus die donderdag eindigden, zijn twintig actieve leden van de Eoka, onder wie verscheidene dorpscom mandanten, gevangen genomen. Er was één strijdpunt De gemeenteraad van Sassenheim heeft gisteravond, na dupliek en puntsgewijze behandeling, die ge- meentebegroting-1959 goedgekeurd. Er waren geen overwegende be zwaren, dat was bij de beschouwin gen reeds gebleken, en alleen de uit gaven brachten hier en daar de ton gen in beweging. De voorzitter, bur gemeester jhr. mr R. Sandberg van Boelens, beantwoordde aan het be gin van de vergadering de beschou wingen van de fractievoorzitters. Wat betreft de bouw van een riool- waterzuiverings-installatie merkte hij op, dat indien Rijnland geen toe stemming meer geeft tot het lozen van gebruikt water op de boezem Den Haag zeker zal bijspringen met een extra uitkering. Spr. betoogde voorts dat Sassenheim elke mogelijk heid voor de woningbouw aangrijpt. Het gemeentebestuur is ter zake zeer dilligent geweest. Knipperbollen remmen het ver keer te veel en Waterstaat is derhal ve niet geneigd om ze langs de Rijks weg te plaatsen, als er niet bij her haling ernstige ongevallen gebeuren. Wat betreft de gemeentefinanciën, merkte de burg. op, dat Sassenheim geen grote schuld heeft aan zorge loosheid en verspilling. Sprekend over de aanschaffing van 'n tweede (grote) vrachtauto, ter ver vanging van de oude Ford, meende de burgemeester, dat er zeker geen sprake zou zijn van „paraderijden"; van de juiste omvang van het ver voer kon hij geen inzicht geven. Het verwijt, dat de gemeente teveel aan leunt tegen Ged. Staten, wimpelde spr. af, zeggende dat er eerder ge bokst wordt om succes te bereiken. De grote uitgave aan lonen achtte hij o.a. noodzakelijk i.v.m. sterke stij ging van gronden, huizen, en onder houd aan geysers, tuinen en het park. De perken te buiten. Over het maken van een verbin ding tussen de v.m. „Aspergekweke rij(Sassenheim-noord) naar de 3de Poel laan is reeds contact opgenomen met de gemeente Lisse. Beide ge meenten hebben dezelfde stedebouw- kundige adviseur, die reeds schetsen in kleur gereed heeft. Op de vragen naar de schoolmelkvoorziening kon de burgemeester antwoorden, dat de stemming van het onderwijzend per soneel, aanvankelijk afwijzend, in een zeer recente enquête niet ongun stig is gebleken. Doorvoering van dit punt zal de gemeentebegroting in de toekomst met een post van rond 3000,belasten. Aan de „culturele opvoeding" van de jeugd, beloofde de voorz. grote aandacht te zullen wijden. De heer Van Reen, die gisteren zulk een spectaculair suggestie had gedaan t.a.v. de woningbouw, kreeg als antwoord een overzichtje van het aantal huizen, dat na de oorlog is ge bouwd. In mei 1947 waren er 1317. „Daar na kwamen er 792 bij, deels in de particuliere sector, en goede! „De gemeente heeft echter altijd weer te maken met het bouwvolume". Te hoog gegrepen. De heer Van Reen, in dupliek als eerste het woord krijgend, meende dat men om tot een oplossing te ko men van het woningbouw-probleem, hoog moet grijpen en met een fantas tisch plan als het zijne ter tafel moet komen, waaruit bij bespreking ervan, misschien iets bruiksbaars overblijft. Spr. was van mening, dat er bij particulieren geld genoeg was om zijn suggestie te verwezenlijken maar hij wist niet dat ook in vrije sector het bouwvolume de grote rem is. Wethouder Vogelaar vertelde, dat aanvankelijk in Sassenheim méér werd gebouwd, dan was toegestaan. Nu echter een commissie de controle uitoefent, mogen van de 34 wonin gen, die waren gepland, er maar 16 gebouwd worden. Het plan van de heer Van Reen, had helemaal bui ten de raad gehouden mogelijk wel kans van slagen gehad. De heer Verschoor (CH) vroeg n.a.v. de behandeling van de begro ting voor het badbedrijf, of er niet een waterkering is te maken, die het vuil buiten het bad houdt. „Het lijkt nu meer een modderkering, en zelfs die voldoet niet." Hij dèed de sugges tie van een met cokes gevulde kering, waardoorheen het water zich met behulp van een pomp in het bassin - zelf zuivert. De voorz. meent „Dit zou in de raad van Kampen een dankbaar on derwerp zijn" maar helaas: aanschaf fing van een pomp is door investe ringsbeperking onmogelijk. Als de tijd ooit beter wordt, dan staat hij totale verbetering voor tot een bad met betonnen bassin. De heer Van der Geest (KVP) verzoekt b. en w. „het laatste stukje grond" nog niet bij het park te trek ken: men wandelt er niet graag en het zal nooit een geheel kunnen wor den. Beter is de grond in reserve te houden. De subsidie aan de stichting „De Werkplaats", waarin 16 geestelijk of lichamelijk gehandicapten werkzaam zijn, is door het rijk van 90 tot 75 pet. teruggebracht. De heer Ver schoor (CH) acht dit afwending van lasten op de gemeente en hij betreurt dat dit juist komt op een door De Koning adviseert St. Nicolaas Wij durven te wedden, dat u het niet weet. Niet voor uw moeder, niet voor uw verloofde of uw vrouw en ook niet voor uw dochter. Waarmee u hen n.l. op Sinterklaasavond kunt blij maken, kunt verrassen. Maar wij weten 't wél. Wij heb ben zo te zeggen alles in huis, wat hun hartje begeert. Winter- warme dusters en peignoirs, perion- en enkalon-kousen in de nieuwe najaarstinten, bijzonder aardige baddoeken, vlotte schor tjes voor de moderne huisvrouw vrolijke ontbijtlakens, vitrage valletjes voor de altijd zo hel der gezeemde ramen, krimpvrije charmeuse onderjurken met brede katoenen broderie, na tuurlijk nylon onderjurken, de zo moderne maillots, fleurige flanellen pyama's, handschoe nen in alle kleuren, van nappa, wol en stretch met wol, chenille spreien voor de keurig verzorg de slaapkamer, of een moderne bonte deken, die ook als sprei kan dienst doen, nóemt u maar op. B. de Koning heeft het. U kunt het met een rok of een blouse doen, met een vest of een truitje, maar u kunt ook dat kleine kamertje op zolder, dat met de schoonmaak zo aardig is opgeknapt, een modern cachet geven: een eigentijds tafeltje erop, leuke moderne stoeltjes erbij, misschien een nieuw ledi kant? Extra goedkoop met waardecheques. Arme man wij zien u staan twijfelen bij de kousen. Wij kunnen u aanbieden: een voor delige Enkalon kous, geheel ge minderd, elastisch en met anti- ladderrand in teen en boord in drie dikten voor 1.95. Dan hebben wij ook nog uiterst soe pele kousen met slankmakende hiel voor 2.50. Voor 2.95 hebt u een Armstrong Arabesque, ook verkrijgbaar in 2-paar-ver- pakkingen, en voor 3.50 komt u thuis met een paar Armstrong Tea-time-kousen, links gewe ven, super-nylon. Dat adviseert B. de Koning. Maar.... zegt mevrouw, ik weet het óók niet. Wat moet ik hèm nu geven? Wij adviseren u als iets, dat altijd raak is, een paar nappa herenhandschoenen. Heerlijk warm, gevoerd, met knoopsluiting of in slip-on mo del, in grijs of bruin. Een no- iron „Westend" overhemd (su perieur) met een feilloos gesne den boord doet het óók altijd. Een grappig gedicht kunt u ma ken bij een stel flanellen lakens: anti-rheuma, royaal van maat en goedkoop! En er zijn tegen woordig zulke leuke herenzak doeken in prima kwaliteit en diverse kleuren. En ankiets. In alle tinten en kwaliteiten. Ook voor dames en kinderen. Kinderen krijgen alles van Sint Nicolaas zélf. Daarom be hoeven zij alleen maar een briefje te schrijven en dat onder de schoorsteen te leggen of het Sinterklaas in het oor te fluiste ren, wanneer hij zitting houdt. Dat doet hij bij B. de Koning, Haarlemmerstraat, hoek Don- kersteeg, elke dag van 2.30 5.30. Kinderen onder geleide zijn altijd welkom. (Advertentie) BEKENDMAKING Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Katwijk brengt ingevolge het bepaalde in artikel 37, vierde lid, der Woningwet ter algemene kennis, dat door Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland bij hun be sluit van 3 november 1958, B no. 54739 (le afd.) G. S. no. 485/1: a. gedeeltelijk is goedgekeurd het uitbreidingsplan in onderde len „Koestal-Overduin"; b. is goedgekeurd het - uitbrei dingsplan in onderdelen „Nieuw-Zuid", zoals deze door de gemeenteraad zijn vastgesteld op 26 september 1957. De goedgekeurde plannen liggen vanaf heden in uitvoerige kaarten ter gemeente-secretarie (afd. algemene zaken) voor een ieder ter inzage. (Advertentie) IS UW GULDEN 10°/o MEER WAARD door middel van onze waardecneques ontvangt U voor elke f 10 een waardecheque van f 1.— bij aankoop van Matrassen, Dekens, Ledikanten, Kindermeubelen, Gordijnstoffen of Vloerbedekking Deze waardecheques kunt U aan onze kassa's van 15 december tot 15 januari, gewoon als geld gebruiken. U krijgt op onze lage prijzen dus (Uitgezonderd enkele merkartikelen) LEIOEN NOORDWiJK AAN ZEE Haarl.str. hk. Donkersteeg Palaceplein investeringsbeperking minder gunstig moment „Niet lonend". Wethouders Schrama, voorz. van de stichting betoogt, dat hij zo mogelijk nog bozer is dan de heer Verschoor maar er is nu eenmaal niets aan te doen. De heer Van Breda treedt in het strijdperk omdat hij van mening is, dat men „De Werkplaats" zou moe ten opheffen als er werkelijk 16 men sen met „niet lonende" arbeid een sa laris verdienden, en daarbij boven dien nog prestaties leverden, die bij na gelijk zouden zijn aan die in het vrije bedrijf. De wethouders Schrama en Voge laar dienen hem fel van antwoord en de raad is het met hen eens. Dan be kent de heer Van Breda, dat hij nog nooit in de werkplaats is geweest en dus niet weet, wat de strekking van de daar verrichte arbeid is. Maar hij blijft erbij, dat liefdadigheid niet het commerciële aspect mag doen lijden. De heer Oosterveer vraagt nog, door V.V.V. meer de aandacht te doen wijden aan Sassenheim als aan trekkelijke gemeente voor zomerva kantie en (water)sport. Tot slot maakt dan wethouder Vo gelaar bekend, dat hij de besprekin gen over de bestemming van de strook grond achter het park liever nog wilde uitstellen omdat er be sprekingen over gaande zijn, en de tijd niet rijp is voor verdere gedach- tenwissellng. H1LLEG0M K.V.P. In de K.V.P.-vergadering werd het jaarverslag uitgebracht. Het ledental bedraagt nu 1470 en dat betekent dat ongeveer 37 procent van de katholieke kiezers lid is van de politieke organisatie. Uit het financieel verslag, dat de heer P. Turkenburg uitbracht, bleek dat de inkomsten ad. f 4759,22 door de uitgaven waren overtroffen en dat er een nadelig saldo moqst wor- der vastgesteld van f 619,52. Dit werd uit de reserve genomen en daarvan bleef nog een bedrag van f 590,16 ter beschikking. In het bestuur werden vervolgens gekozen de heren Th. Bakker, Th. de Boer, W. F. van Dam, J. van Litrop, P. Turkenburg en H. A. v. d. List (alle aftredende) en als nieuwe leden, de heren dr. P. C. Reijkers en L. Scholte en mevr. M. W. de Vries- Venne. Nadat de voorzitter de aanwezigen had verzocht, bij de verkiezing van een voorzitter, hun stem uit te bren gen op dr. P. C. Reijkers, werd deze met grote mt .'derheid van stemmen gekozen. KATWIJK Geboren: Neeltje, d.v. T. Meijvogel en A. v. d. Eijkel; Helena, d.v. J. Vooys en J. Varkevisser; Arie, z.v. H. Zwaan en P. v. d. Plas; Wilhelmi- na, d.v. W. v. d. Plas en W. Ouwe- han; Willem, z.v. D. v. d. Plas en C. de Vreugd; Adriaan, z.v. C. v. d. Kwaak en A. Haasnoot; Hendrikus, z.v. H. G. H. Roerig en T. Eikelboon; Agatha, d.v. P. Hoek en A. v. d. Oever. Ondertrouwd: A. Schouten en L. van Duyn; W. Driebergen en M. Duindam; A. E. van Beelen en M. Remmelzwaal; G. de Vreugd en M. Wever; L. v. d. Plas en J. Ouwehand. Getrouwd: R. P. Baudoin en M. Houwaart. Overleden: M. van Duyn, 69 jr, echtgen. van A. de Niet; P. Verboom, 25 jr; K. Roeterdink, 75 jr, gehuwd met J. K. Höner. LEIDSCHENDAM Geboren: Corina, d.v. J. Noteboom en A. J. Bareman; Antoon, z.v. H. J. Winkoop en M. C. Zeldenrijk; Leo- nardus P. J., z.v. G. C. Klerks en J. A. W. Bolleboom. Ondertrouwd: Dirk Dil uit Eind hoven en Elze J. Zwart. Getrouwd: Cornelis de Jong uit Naaldwijk en Helena W. van Schaik; Cornelis van der Kooij uit Schip luiden en Maartje den Haan. Overleden: Johanna Lans, 74 jr, echtgen. van W. Meester. N00RDWIJKERH0UT HOTELPLAN VAN DE BAAN Na een langdurige gedachten wisse ling in geheime zitting heeft de ge meenteraad donderdagavond, na her opening der openbare vergadering, met ruime meerderheid van stemmen de percelen grond in de Boekhorst langs de Dr Poelslaian, de Prof. Aal- berselaan, de Dr Nolenslaan en de Savornin Lohimanlaan voor de bouw van representatieve woningen ver kocht aan de bouwonderneming de fa. Bax en Van Breukelen te Den Haag. Het betreft het terrein, waarop en kele vooraanstaande inwoners van Noordwijkerhout zich een hotel ge dacht hadden en die voor de totstand koming daarvan het initiatief geno men hebben. Deze plannen kunnen nu door het (Van onze t.v. medewerker).; Allerlei. Het is voor Mary Dres- selhuys met recht „een uur vol ver rassingen" geweest, toen ze voor de Avro was opgeroepen in verband met levende en levendige herinneringen uit haar kunstenaarsleven op het to neel. Daags tevoren hebben we geno ten van een fraaie opvoering van „Oud porselein" door de t.v.-sectie van de NCRV. Alleen jammer, dat het er nu en dan wat moeizaam toe ging. Danskampioenschappen. Einde lijk is er weer eens t.v. op vrijdag. In eurovisieverband komen de Euro pese kampioenschappen 1958 voor profs op het scherm en wel in een rechtstreekse reportage uit Hamburg. Behalve Nederland nemen de volgen de landen deel: België, Denemarken, Engeland, Frankrijk, Italië, Oosten rijk, Duitsland en Zwitserland. Het dansorkest van Victor Reschke zal medeweking verlenen. T.V. op Pakjesavond. Reeds nu vragen we aandacht voor een „vlooienspel" op a.s. donderdag. Het belooft een springerige Sinterklaas te worden, geschreven door Guus Vleu gel en met muziek van Harry Ban- nink. De regie berust bij Wim Bary; regie van de liedjes heeft Wim Son- neveld. raadsbesluit tot verkoop van de gror.d voor woningbouw geen doorgang meer vinden. Ook in het uitbreidingsplan de Zilk zijn grote percelen grond voor wo ningbouw verkocht. Zo is aan J. A. UI jee te Leiden grond verkocht voor de bouw var 5 woningen; aan de Gebr. van der Togt te Noordwijker hout voor de bouw van 10 woningen en aan de N.V. „Nieuw 's-Graven- hage" voor de bouw van 14 woningen. Z0ETERMEER K.A.V. De bijeenkomst van de K.A.V., die woensdagavond in het parochiehuis gehouden is gebrliikt om het vraagstuk van de opvoeding nader onder ogen te zien. Het onder werp, waarvoor grote belangstelling bestond werd ingeleid door mej. Seg- broek. De voorzitster mevr. Smit- Gouweleeuw feliciteerde twee leden die resp. haar 12J- en 25-jarige hu welijksfeest vierden. Medegedeeld werd, dat op 4 dec. het St. Nicolaasfeest voor de kleinen gehouden zal worden des middags te 2 uur in het parochiehuis. Op 9 dec. viert de vereniging zelf het feest van de goedheiligman. Met aandrang werd verzocht het bestuur op de hoogte te stellen van ziekte, anders is het voor het bestuur onmoglijke van haar medeleven te doen blijken. Hierna sprak mej. Segibroek over opvoeding. Achtereenvolgens be sprak mej. Segbroek de verschillen de stadia die het kind vanaf de ge boorte doormaakt. Met een hartelijk dankwoord werd deze avond gesloten.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 4