Scherp POTLOOD EN GEEST LWTiLGAT Sfej mmr/u) B. de Koning Uitbetaling meikgarantie VRIJDAG 28 NOVEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT Jubilerende Si. Leonardusscbool kreeg een nuiiig geschenk Van ouders der leerlingen HERINNERINGEN AAN EERSTE SCHOOLHOOFD Toen 25 jaar geleden de St. Leo- nardusparochie zich snel uitbreid de aan beide zijden van het water, bleek een lagere school nodig en ren en enige geluidsbanden, die bij de band-recorder gebruikt kunnen worden. Herinneringen Zeereerw. heer pastoor W. J. de Leeuw wijdde een groot deel van zijn rede aan de schone herinneringen, na veel overleg besloot men een die hij aan het eerste schoolhoofd, de school aan de Potgieterlaan te; heer Van der Poel, heeft bewaard:, stichten, die het voor die tijd zeer een uitstekende leerkracht en voor- bijzondere type van een gemengde treffelijk schoolhoofd, een prachtig school had. De tijd heeft bewezen, mens. Gelukkig heeft de school in dat deze vorm van onderwijs zeer j de heer Van Oudenhoven na oorlog geschikt was. Aldus dr. G. W. M. i een voortreffelijk opvolger kunnen Kallenberg hedenmorgen in een j begroeten. herdenkingsbijeenkomst in de pas-1 Tenslotte sprak de heer Van Ouden- toric van de St. Leonardnskerk, hoven een dankwoord, waarin hij ook naar aanleiding van het zilveren zijn rechterhand, de zangpaedagoge jubileum v. d. St. Leonardsschool mej. V. d. Fluit, en alle andere leden aan de Potgieterlaan. Leden van het katholiek school bestuur in Leiden, onder wie mevr. G. van Dongen-te Nijen- huis en drs J. Wiertz, pastoor W. J. de Leeuw, o.Lm., die medeop richter van de school was, mevr. van z\jn staf van leerkrachten niet vergat. Hij dankte het oudercomité, dat getoond heeft opbouwend actief te kunnen zijn, voor alles wat het zijn oprichting heeft gedaan en ook voor het prachtige geschenk, waar van ook de leerlingen van de St. An- Ph. Th. v. d. Poel-Thuring en mr1 toniusschool, zo lang zij nog in de St. J. v. d. Poel, echtgenote, resp. zoon Leonardusschool onderdak vinden, van het eerste schoolhoofd, de heer j zullen meeprofiteren. Hij dankte J. J. v. d. Poel f, pater 8. Keu- voorts het schoolbestuur, laerds, die de pastoor, welke Pater Keulaerds, die aan beide helaas verhinderd was te komen,scholen katechismusles geeft, sprak verving, personeel van de school tenslotte een woord van gelukwens, en leden van het oudercommité waarna de heer Van Oudenhoven een van de St. Leonardu hierbij tegenwoordig. Om negen uur las pastoor De Leeuw tot intentie van het eerste school hoofd, de heer J. J. v. d. Poel, een plechtige H. Mis, die ook door de kin deren van beide scholen werd bijge woond. Morgenochtend wordt voor de kinderen van de beide scholen een filmvoorstelling gegeven. Dr Kallenberg greep terug in de ge schiedenis van de St. Leonardus scbool. Hij memoreerde de uitbrei ding, die aan het gebouw aan de Potgieterlaan gegeven moest worden, en aan de bouw van een nieuwe school in het Morskwartier. Conform met de ontwikkeling van de parochie, waarin de St. Leonarduskerk de rol van moederkerk vervult, treedt nu ook de St Leonardusschool als moe derschoot op voor de nog te bouwen, maar reeds bestaande St. Antonius- school. Hij feliciteerde het schoolhoofd, ook wegens het feit, dat de verstand houding met schoolbestuur, met per soneel en met de inwonende St. An- toniusschool steeds uitstekend is. De eerste die op de bijeenkomst het woord voerde was mr J. V. d. Poel, die mede namens zijn moeder dankte voor het feit, dat deze mor gen de H. Mis was opgedragen tot intentie van zijn overleden vader. De heer Van Hamersveld, voorzit ter van het oudercomité, stak hierna de loftrompet over de fantastische reactie van de ouders der beide scho len op het verzoek een bijdrage te geven -voor een geschenk aan de ju bilerende school. De opbrengst was zodanig, dat men in staat was een prachtige band-recorder te kopen. De heer H.Duym, hoofd van de St. Antoniusschool liet zijn woord van gelukwens merken hoezeer hij het samen van leerlingen en leerkrachten der beide scholen op prijs stelt. Het schoolhoofd, de heer Van Ouden hoven, was hij dankbaar voor veel begrip, veel tegemoetkomendheid en nog meer goede raad. Hij overhan digde em, namens het personeel van de St. Antoniusschool, een kist siga- laatste dankwoord uitsprak aan het adres van pater Keulaerds, die met een voorbeeldige stiptheid steeds zijn lesrooster bijhoudt. De heer Van Oudenhoven deelde nog mede, dat de kinderen van beide scholen in het voorjaar een ouderavond zullen ver zorgen uit dankbaarheid voor het kostbare geschenk, dat de ouders gefinancierd hebben. N.Z.H. HAALDE OUDE BANDEN NAUWER AAN. Twee-honderd-vijftig gepensioneer den van de N.Z.H. uit Leiden en Haarlem en de omgeving van deze beide plaatsen zijn gisteravond door de personeelsvereniging O.V.D. naar het Antoniusclubhuis aan de Mare gebracht om daar de jaarlijkse N.Z. H-feestavond bij te wonen. Na het openingswoord van de voor zitter, de heer J. Beekman, sprak de heer M. Okkeloen uit Haarlem na mens alle gepensioneerden zijn waardering uit voor de prettige band, die er nog steeds bestaat tus sen de „oudgedienden" en het ver voerbedrijf. Hij bracht de dank van allen tot uitdrukking in de aanbie ding van een doos sigaren aan de heer Beekman en bonbons aan de voorzitster van het damescomité. D« keuze van het programma had geen betere kunnen zijn dan de „Va kantiestemming" van Sempre Avan- ti's Jong en Jolig. Leider Koos Ku- kler bracht met zijn gezelschap, dat is samengesteld uit banjo's, ritme- groep, accordeon, een meisjeszang koor en zeven solisten een serie be kende melodieën die stuk voor stuk, zowel door de speciade arrangemen ten als door de uitstekende verzor ging, een fris en apart tintje kregen. Dat dit programma vooral bij de ouderen in de zaal veel succes had, is niet te verwonderen. De solisten, die hun nummers met veel plezier en enthousiasme brachten, hadden zich voor ieder land waaruit zij een lied brachten zowel calyso als operette in een ander kostuum gestoken. Al met al een show, waar vaart in zat en die op plezierige wijze werd af gelost door het spel „Trek aan de bel". 't schoentje zetten... kleding ven, m v f* ïfcfy WINKELS OPEN Kleuter- en Kinderkleding Vanavond zjjn de winkels tot half tien open en zij blyven dit tot en met 4 december a.s. elke dag. Ook maandagochtend zullen de meeste winkels in Leiden geopend zijn. De toegangsiaarten voor d« kindermiddag van de K.A.B.-St. Leo nardusparochie in htt clubhuis van Speeltuinvereniging Westerkwavtier zijn uitverkocht. "Deze voorstellin; begint piet om acht maar om twee uur morgenmiddag. Op de Haarlemmerstraat slipte gistermiddag, omstreeks vijf uur de 36-jarige aevr. P. van Diggelen uit de Atjehs;raat met haar fiets in de natte tramrails. Zé viel en werd met een gebroken linkerbeen opgenomen in een van de Leidse ziekenhuizen. In de nacht van woensdag op donderdag is ingebroken in de can- tine van de hockey-velden „Room burg" aan de Van Vollenhovenkade. De nachtelijke gasten verschaften Een uur Nederlandse Muziek' 1IET n ri EERSTE LAKENHALCON CERT werd verzorgd door leden van de Nederlandsche Toonkunste- naarsvereeniging, afdeling Leiden; een uitstekend Concert getiteld „Eén keer Nederlandse Muziek". In zijn welkomstwoord lichtte de voorzitter Iskar Aribo een en ander toe over de componisten, vermeld op dit onge wone mooie programma, dat onge twijfeld karakter bezit en uitsluitend eigentijdse werken bevat. Begonnen werd met „Auferstehung" van Henri Zag wijn, mede-oprichter van het Genootschap van Nederland se componisten. De bezetting is: kla vier, harmonium, en twee baszan gers. Iskar Aribo aan de vleugel, speelde met Jan van der Meer aan het klein orgel voorspel „Ostergloc- ken", een mooie combinatie van toets-instrumenten. In de ruimte van de „Grote Pers" had de vleugel, wat geluidssterkte aangaat, gesloten kun nen zijn. Na het voorspel zet de bas: in casu Henri Welboren, de begin- hymne in. Wij bewonderen hem, dat hij de eerste zeer moeilijke inzet po sitief wist te nemen. Dan voegt zich de tweede bas, Bram van Luijn, bij hem en samen zingen zfj de volgende devote liederen, Soms uni sono zin gend, dan als duo. Knap zoals twee zo verschillende stemmen harmonieus samen gingen. Tot besluit een om vangrijk „Geistliches Lied" door Bram van Luyn met schilderend aanvullende begeleiding en hym nisch slot. Met de verklanking van deze serieuze leidercyclus is volle eer bewezen aan de in 1954 gestor ven, stoere werker: Zagwijn. Van de Rotterdamse componist Jan Masseus speelden Koos Verheul en Jam van der Meer een „Introduzione" voor altfluit en Capriccio voor fluit en klavier; mooie prettige muziek. Men beleefde plezier aan 't wellui dend vaardig spel van de fluitist en het volledig harmoniërend samen spel met van der Meer, die een voor treffelijk gave toon ontwikkelt, on danks de omstandigheid, dat de vleu- De betekenis van de vrijwilliger in het maatschappelijk werk No. 520. Horizontaal; 2. zeker bord spel, 6. wereldtaal, 8 nieuw (Gr.), 10. meisjesnaam, 12. sprakeloos, 13. ka tholieke encyclopedie (afk.), 14. in- sektje, 16. stoomschip (afk.), 17. voétfetap, 18. spil van een wiel, 20. eer, 21. naschrift (afk. Lat.), 23. pö- piermaat, 25. salaris, 27. arbeidseen- heidj 29. gem. in Gelderland, 30. vat met éen hengsel. Verticaal: 1. jongensnaam, 2. kot, 3. muzieknoot, 4. voorvoegsel, 5. nu en dan, 7. aanwijzend voomaamw., 9. godin van de dageraad, 11. breedvoe rig, 12. kan men op zitten, 15. lichfamsdeel, 18. bijb. figuur, 19. iemand die treitert, 21. speelgoed, 22. vlug, 24. leeftijd (Fr.), 20. aardsoort, 28. voorzetsel. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 519. Horizontaal; 1. bros, 4. zalm, 8. aam, 10. rio, 11. as, 12. tel, 14. s.d., 15. koren, 17. diocees. 19. trede, 21. An, 23. nes, 24. ho, 25. ros, 27. Dee, 28. apis, 29. veld. Verticaal: 1. baan, 2. ras, 3. om, 5. ar, 6. lis, 7. mode, 9. perceel, 12. toom, 13. Leeds, 15. kit, 16. nee, 18 para, 20. hoed, 22. nop, 24. hel, 26. si, 27. de. Najaarsvergadering Sociale Raad, Leiden Een van de problemen, die de snelle ontwikkeling van het maat schappelijke werk gedurende de laatste tientallen jaren met zich heeft gebracht, is dat van de ver houding tussen beroepskracht en vrijwilliger in het maatschappelijke werk. Hierover sprak gisteravond in de najaarsvergadering van de So ciale Raad dr. P. C. J. van Loon, di recteur-afdelingschef van de hoofd afdeling individueel maatschappelijk werk en maatschappelijk opbouw werk van het departement voor maatschappelijk werk in zyn cause rie „Wat is een vrijwilliger en wel ke Is zijn betekenis?" Door de hogere eisen en het grote aantal beroepskrachten dat door het maatschappelijke werk wordt aan getrokken, komt de vrijwilliger in moeilijke en vaak dubbelslachtige omstandigheden. Het werk van de vrijwilliger be stond voor een groot deel uit het ge ven van geldelijke bijstand. Hoewel de financiële hulp op het ogenblik nog belangrijk is, nadert men meer de gedachte van het rechtsbewust zijn; ieder mens heeft er recht op financieel in staat te zijn vooruit te komen. Alle politieke groeperingen onderschrijven dit als een plicht van de overheid, én wel in de eerste plaatsvan de gemeentelijke over heid. De hulp van de vrijwilliger zal in de toekomst steeds meer worden in gesteld op de immateriële hulpver lening; dat houdt in het leggen van menselijke contacten. Deze hulp zal gericht zijn op alle lagen van de be volking. Vooral in deze tijd van toe nemende eenzaamheid, onzekerhe den en angsten. Veel mensen hebben aanpassingsmoeilijkheden. De vroe gere normen hebben veel van hun geldingskracht verloren. Het zijn meestal de oudere mensen voor wie het moeilijk is, zich aan deze tijd. Gebrek. Het gebrek aan vrijwilligers in hét maatschappelijk werk schreef dr Van Loon aan verschillende oorza ken toe. Op het ogenblik zien we, dat de vrijwilligers hoofdzakelijk voortkomen uit gezinnen, waar het doen van dit werk traditie is ge worden. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature die was ontstaan door het vertrek van kapitein A. de Graaf, kapitein R. J. Schurink be velvoerend officier van het Leger des Heils te Leiden, gekozen. Thea Ekker-van der Pas, in sa menwerking met Joop Stokkermans het podium. Ook deze twee jonge kunstenaars zijn door samenstudie volledig op elkander ingesteld. De muzikale denk- en schrijfwijs van Hendrik Andriessen spreekt een stoe re duidelijke taal, wat betreft ont wikkeling van bouw, karakter en to naliteit. Het imposante lied „Magna res est amor" kan niettegenstaande de grote muzikaliteit van Thea Ek ker-van der Pas niet absoluut vol doen en wel omdat haar stem de ex pressiemogelijkheden in hun ver scheidenheid niet volledig kan reali seren. Meer eer kon zij inleggen met de zeventiende eeuwse Engelse lie deren, door Sas Bunge bewerkt tot juweeltjes, die zij door voordracht en^ karakteristiek tot iets heel bijzonders maakte; meer diseuse dan zangeres! Joep Stokkermans betoonde zich eert' tstekend begeleider, muzikaal en zangeres met persoonlijk inzicht isterend. Hierop speelde Stokkermans een Sonatine van eigen hand. Wij begroe ten in hem een begaafde, intelligente en bescheiden jeune-musicien, die zijn instrument volkomen kent, er ernstig de vele geheimen van op spoort, dus vaardig en mooi speelt, en die er voor weet te schrijven, met dezelfde ernst, speurend naar wat mooi is (in deze tijd Van excessen) ên natuurlijk en wilskrachtig naar persoonlijkheid streeft. Hij speelt bo vendien geschakeerd en eenvoudig Tot slot van de mooie avond een welluidende intéressante Suite voor fluit en piano van Jacques Beers, kort na de oorlog overleden. In dit serieus werk wist deze een merk waardig soort eenheid te scheppen. Een eenheid, die Verheul en van der Meer op heel boeiende wijze wisten te herscheppen. 't Was een intéressant concert 't Valt niet te verwonderen, dat voorzitter Aribo ons zeide, dat hij heel trots is op de kleine, maar bloeiende afdeling Leiden, en dit te recht! De Grote Pers was goed bezet met leden en belangstellenden J. KORTMANN. BIOSCOPEN. De films in de week van 28 nov. tot 5 dec. zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Blake helpt een handje", 18 jaar. Lido: „Ik was aan hem ver- verslaafd", 18 jaar. Luxor: „Das Schloss in Tirol", alle leeftijden. „Dakota", 14 jaar. Vergadering Leidse bond van huis- en grondeigenaren Lasten groeien steeds De Leidse bond van huis- en grond eigenaren heeft woensdag een ver gadering gehouden, die werd ge opend door de heer J. van Iterson, welke er lijn spijt over uitsprak, dat slechts veertig leden van de elfhon derd het nodig achtten deze verga dering bij te wonen, terwijl toch de handelingen in de Tweede Kamer er op wijzen, dat de huiseigenaren bedreigd worden. Neem slechts de uitlatingen die de heer Bommers in het begrotingsdebat heeft gedaan. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van wijlen de heer L. C. Snel uit Leiderdorp gekozen de heer C. Meerburg, wethouder te Leider dorp. De voorzitter herdacht twee overleden leden, nl. de heer H. van WeLzen Sr. die jare.i lang zijn beste krachten aan de bond heeft gegeven, een van de medeoprichters was en voorzitter is geweest. Hdj herdacht ook het overlijden van de heer L. C. Snel. De begroting werd met algemene stemmen goedgekeurd, er was een begroot overschot van 562.en vddoende reserve voor bijdragen in ontruimingsprocedures, die de leden aanhangig maken. De penningmeester, de heer A. P. de Rooy, ontving de dank van de vergadering voor zijn financieel be heer, waarna in de kascommissie werden benoemd de heren Brongers, Heylo en Alt jr. Men besloot met rondvraag, waarin gesproken werd over het feit dat de lasten op onroerend goed steeds zwaarder worden. In Oegstgecst bij voorbeeld moet men nu ook rioolbe lasting betalen (wegens de aanleg van een zuiveringsinstallaties), die echter niet doorberekend mag wor den aan de huurdei. Voorts werd er de nadruk op gelegd, dat ook ka merhuurders onder de hjurbescher- ming vallen en dat deze niet zonder meer opgezegd kunnen worden. zich toegang tot het gebouwtje door forcering van een ruit. Alle kasten en laden die vie cantine rijk is, wer den doorzocht. Uit de tropheeënkast verdwenen ijf iredai'les en twee lauwertakken. Ook enkele nieuwe hockeyballen gingen aan de rol. Morgen wordt in de studenten parochie „Maria Sedes Sapientiae" aan het Rapenburg de eerste huwe lijksmis gelezen. Het bruidspaar dat om 10.45 uur trouwt is: Olga Mislow- ska, derde jaars studente medicijnen en Karei Kok. MEDEDELING AAN DE BATAVEN De leden van do Bataven worden verzocht om hedenavond te komen ten huize van de voorzittei, Mulder straat 71, teneinde mede te wei ken aan een kleine actie om de laatste loten van de loterij, welke thans ten behoeve van 't materiaalfonds wordt gehouden, te verkope Ook degenen, dit nog loten in hun beïit hebben, geheven op het ge noemde adres te komen teneinde de afrekening op ».e -tel1 m. Men wordt om half acht verwacht. LEIDSE TUINIERS KREGEN LOON NAAR WERKEN. De leden van de Leidse Tuiniers- en Bloemistenvereniging kwamen gisteravond in café Aniba aan de Herenstraat „vol verwachting" bij een. En dit valt te begrijpen, want de ere-voorzitter van deze vereni ging, de heer Joh. Jonker, maakte deze avond de prijswinnaars be kend van de door DEV georgani seerde wedstrijden. Na een inleidend woord van voorzitter J. H. Smit, kreeg de heer Jonker het woord. Alvorens de prijzen uit te reiken, gaf hij een korte beschouwing op het ingezonden materiaal, dat in me nig opzicht blijk gaf van goed vak manschap en liefde voor hetgeen groeit en bloeit. De hoogste prijs in de tuinwed- strijd ging ditmaal naar de heer P. Meijers, die met 81'/» punt niet al leen beslag legde op de eerste prijs, doch die ook de wisselbeker in de wacht sleepte. Ook de heer Th. G. Duis viel met 77 pnt in de eerste prijsklasse, waaraan een plaquette werd toegevoegd. Haalde de heer M. Meijers met 74'/s pnt in deze afdeling een eerste prijs, de heer M. Verha gen bracht het met 711/= punt tot een tweede prijs. Mej. H. Meijers en de heren P. Helverstein, N. Breedjjk, C. Dreef, B. J. Limburg, J. Wijling, D. Ernst en C. Streefland brachten het in deze tuinwedstrijd niet verder dan een derde prijs. Op hen volgden mevr. Bink en dhr F. Weideman met een vierde prijs, terwijl voor de heren G. A. van Ginneken, W. P. v. d. Leek, H. Groenendijk, P. Piket. W. Dool en mevr. Bink een vijfde prijs was weggelegd. De kweekwedstrijd gaf het vol gende resultaat te zien: vaklieden glascultuur: 1ste prijs J. v. d. Berg (met beker), liefhebber glascultuur lste pr. W. F. v. d. Leek (met pla quette), liefhebber vensterkweek P. Swinkels lste pr. met eervolle ver melding, liefhebber volle grond kweek Th. G. Buis tweede pr. D. Ernst, tweede pr., P. de Haas 4de pr. In de dahliagroep behaalde de heer J. H. Smit met 27 pnt een eerste prijs met plaquette en de heer A. Hofman (met 22 pnt) een tweede pr. met pl. In de afdeling fruit ging de heer A. Hofman (26 pnt) met een wisselplaquette en een eervolle ver melding naar huis. De heren P. de Haas en H. F. Nederberger behaal den in deze afdeling eveneens een eervolle vermelding, resp. met 25 en 24 punten. Rijnland stelde begroting vast De Verenigde vergadering van Rijnland heeft op 26 nov. te Leiden de begroting voor het jaar 1959 vast gesteld, waarbij de omslag onveran derd is geraamd op f 12 per ha onge bouwd en 1,63% der belastbare op brengst van het gebouwd eigendom. Belangrijke nieuwe plannen geeft de begroting noch op de gewone dienst, noch ook op de kapitaaldienst te zien. Nieuw is alleen de stichting van een apart boezemgemaaltje voor de stad Gouda, hetwelk krachtens een overeenkomst tussen Rijnland en de gemeente Gouda tot stand zal komen een waarvan Rijnland 2/3 en Gouda 1/3 der kosten zal dragen. De vergadering heeft kennis ge nomen van de laatste wijziging van reglement van Rijnland, bij een Ko ninklijk besluit gepubliceerd in Staatsblad 441 van dit jaar. De Kroon werd hiertoe geroepen, omdat de Provinciale Staten van Zuid-Hollland en Noord-Holland het niet eens had den kunnen worder; de Kroon heeft zoals ook voorheen, voor het Zuidhollandse standpunt gekozen en daarmede uitgemaakt, dat Rijnland toezicht zal hebben op de boezem wat erker en de kaden ook in Noord- Holland en dat Rijnland ook de be grotingen en rekeningen van alle polders in Rijnland zal hebben goed te keuren (gelijk ook voorheen, tot 1951, het geval is geweest). Over dit resultaat heeft de vergadering haar voldoening uitgesproken. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Vrijdag 28 November 1858. Uit de Leydsche gemeenteraad Vervolgens wordt door het lid Sikkel Groos voorgesteldop grond dat twee van de drie W et houders afwezig zijn en ook de voorzitting van een bur gemeester ontbreekt, de behan deling der gemeente-begrooting uit te stellen tot in de volgende week, op zoodanigen dag, waar op de Wethouders gelegenheid zouden hebben aanwezig te zijn en de nieuw benoemde burge meester het voorzitterschap zou kunnen aanvaarden, welk voor stel, in rondvraag gebragt, met 12 tegen 7 stemmen wordt ver worpen. En alsnu tot de behandeling der begrooting overgaande enz. (Er was ook een avondzitting; de vergadering werd de andere middag voortgezet; ook toen bleven twee wethouders afwe zig). De minister van Landbouw, heeft besloten aan melkveehouders een voorlopige nabetaling op de melk prijsgarantie 1957-'58 nit te keren ten bedrage van twee en een halve cent per kg melk over de gedurende het melkprijsjaar 1957-'58 geleverde hoeveelheid. Het produktschap voor zuivel zal de uitbetaling van de 2'/ï cent zo re gelen, dat de zuivelfabrieken aan het einde van de eerste week van decem ber a.s. over de gelden der doorbe taling aan de veehouders kunnen be schikken. Deze voorlopige nabetaling wordt nog gevolgd door een slotuitkering, die uiteraard met inachtneming van de reeds verleende voorschotten wordt bepaald als de gemiddelde opbrengst van de melk bekend zal zijn. „EEN KWARTIER VOOR GOD" Er zij aan herinnerd, dat volgende week, te beginnen met maandag, Iedere dag le half één in de St. Lodewijkskerk een „Kwartier voor God" wordt gehouden ter over peinzing van de Advent. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doet. ex. Ned. Recht de heer Ch. P. A. Geppaart te Breda. Burgerlijke Stand Geboren: Jannetje Elisabeth dr van D. Smit en J. I. Pels. Lambertus Arnoldus Nicolaas zn van L. A. Ni Gordijn en G. Bruines. Bastianus Wilhelmus Petrus zn van J. L. van der Maden en M. H. Vervloet. Geor ge zn van W. F. de Kwaasteniet en G. H. van Setten. Antonius Willi- brerdus Johannes Maria zn van J. C. J. Juffermans en C. J. C. Bartels. Maria Antonia dr van A. Hoeke en M. Filippo. Overleden: H. Boon 87 jr man. Gehuwd: F. T. G. Colijn en L. A. van Item. W. C. J. Coenen en G. W. T. Wijnen. B. G. Wiggers en H. J. Dijkstra. J. Gordijn en A. M. Rie- beek. A. Korte en W. van der Luit. G. Groenenboom en M. Roelandse. W. V. Smit en C. Rooijakkers. C J. M. Heetvelt en E. M. Winkelmolen. F. J. C. Hoogex*vorst en W. J. Heu- zen. P. Meeuwissen en C. M. Schou ten. W. van der Zeeuw en M. van Weerlee. N. L. Verhoeff en T. M. Oude Alink. A. J. Prins en I J. Streefland. J. van Oevern en S. van den Broek. Leidse agenda VRIJDAG, 28 NOVEMBER. K.V.P. Kieskring Leiden, Vergade ring „De Harmon'e", hall acht nam. Leidse Licbtweek. Opening, ,,'t Gulden Vlies", half acht nam. Genootschap Nederland-Engeland. Lezing over Yorkshire, De Doelen, 8 uur nam. ZATERDAG 29 NOVEMBER. KAB St. Leonardusparochie. Kin dermiddag met films 2 uur Clubhuis. OEGSTGEEST Toneeluitvoering Tot opening van het toneelseizoen gaf de toneel vereniging „De Lekespelers" in het Parochiehuis een opvoering van het komisch stuk van Wim Dumont ,Mijn vrouw verlangt salaris". Op nieuw bewetes deze toneelgroep, dat zij over uitstekende krachten be schikt, die zich volkomen in hun rol weten in te leven, zodanig dat zij blijkbaar soms vergaten dat er pu bliek in de zaal aanwezig is. Hieraan willen we het tenminste toeschrij ven, dat 't gesprokene of op vele mo menten niet voldoende luid of zelfs onverstaanbaar was. Ook de articu latie was bij verschillende spelers niet in orde. Verder hebben zij de inhoud van dit blijspel behoorlijk vertolkt. Het speelt om twee echtparen, die in één huis wonen waai-van de „vrouwen" onderling afspraken te „staken" en dit niet eerder op te geven vooraat hun echtgenoot buiten het z.g huis houdgeld" ook een bedrag van hun privé beschikbaar stelde. De leuke en minder gelukkige ver wikkelingen, die daardoor rntston- der werden op aannemelijke wijze gespeeld. Een dankbaar applaus beloonde het gezelschap na ieder bedrijf en bij het einde

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2